Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5101) 7600GT válasza Gica23 (#5099) üzenetére


7600GT
senior tag

Ha hosszú távra tervezel akkor az ATI-t vedd, ha 1 év múlva lecserélnéd akkor nV.
Illetve nem vagyok abban biztos, hogy a G92/G80 bírná még 1 évig is akár... Nem tűnnek jövőtálló megoldásnak. Pl.: Bioshock, Gears of War alatt már az ATI-nál az előny.
A Cryengine 2-t meg jobb elfelejteni...

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#5102) Maotun válasza Gaboman (#5092) üzenetére


Maotun
őstag

akkor mért adod el 58k ért :D
7600gt :A Cryengine 2-t meg jobb elfelejteni. :K :K :K

[ Szerkesztve ]

(#5103) barnam_ válasza Sickboy25 (#5100) üzenetére


barnam_
nagyúr

Magasabb órajelek, és GDDR4 ramok a 3870-en, míg a 3850-n GDDR3 ramok vannak.

(#5104) VaniliásRönk válasza barnam_ (#5103) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

GPU-n könnyű lesz segíteni. :)) A RAM meg valószínűleg csak magas felbontásban fogy el, akinek meg tellik nagy felbontásra az ne spóroljon a VGA-n se. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#5105) Gaboman válasza Maotun (#5102) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Szerintem a hírdetésemben megírtam! :D

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#5106) barnam_ válasza VaniliásRönk (#5104) üzenetére


barnam_
nagyúr

A Powercolor HD3850 512MB ZeroTherm-n azt hiszem 1.0ns ramok vannak. 1Ghz-en már nem lenne nagy hátrányban a 3870-hez képest. Azt várom, hogy lehessen szoftveresen feszültséget emelni. De ismerve a fejlesztőket, egyhamar nem lesz megvalósítva :(

(#5107) P00By válasza barnam_ (#5106) üzenetére


P00By
nagyúr

Az biztos!Ezzel az 50-essel pár ember biztos izgit fog alkotni :D

(#5108) Gaboman válasza MaSzKa (#5098) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Jó hát azért azt te se hidd hogy a összes többi oldal az hazudik!
Vannak olyan oldalak amik biztos túloznak,de van több hiteles is!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#5109) Maotun válasza Gaboman (#5105) üzenetére


Maotun
őstag

Ja igen, de 680 még messzi van :F 2 db 3870 meg 120k de te tudod :R
azé a 2900xt-d hozta magát :C grat ! Hol van fehérváron a u ser s ? ;)

[ Szerkesztve ]

(#5110) Maotun válasza barnam_ (#5106) üzenetére


Maotun
őstag

Bocs hogy közbe ugatok de a gpu hoz is adnak valami szorzo álító ................
na azt a lényege 864 mhz-n lehet kergetni a gpu-t :C

(#5111) Gica23 válasza 7600GT (#5101) üzenetére


Gica23
csendes tag

"A Cryengine 2-t meg jobb elfelejteni..."

Mert???

(#5112) VaniliásRönk válasza barnam_ (#5106) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha az AMD nem akar kiesni a tuningosok kegyeiből akkor az OverDrive a GPU-kat is támogatni fogja, mert a 3rd party softok egyre lassabban reagálnak és egyre több velük a baj is. :(

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#5113) Gaboman válasza Maotun (#5109) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Köszi!
De azért ez nem annyira jó eredmény,kell ennek még javulnia!
NV-ken itt is sokkal jobban megy ugyanazon beállítások mellett 12FPS-el jobb a GT-n,az sok!
Nem fehérváron van hanem B.csernyén!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#5114) Bali27


Bali27
addikt

Radeonból a Gecube és a Club3D ugy tudm nagyon jó minőséget gyárt,ésmár a hivatalos oldalokon van is belőlük.. MIért minden csak a His és a Saphire körül forog? Gecube 9600XTGm már volt és iszonyatosan bevált!!! Ezekböl szerintetek lesz az országban???

(#5115) leviske válasza Gaboman (#5108) üzenetére


leviske
veterán

Szóval akkor csak a HD29XT-ről készültek hamistesztek... aztakutyafáját!!! :Y :DDD

(#5111) Gica23: Mert egy optimalizálatlan sz@r? :F Talán.... :DDD

(#5116) Maotun válasza VaniliásRönk (#5112) üzenetére


Maotun
őstag

[link] talán témába vág

(#5117) barnam_ válasza Bali27 (#5114) üzenetére


barnam_
nagyúr

Talán mert sokkal elterjedtebb, könnyebb szerezni mint Gecube-ot.

(#5118) 7600GT válasza Gica23 (#5111) üzenetére


7600GT
senior tag

Mert az UE3 mellett labdába sem rúghat... Már nem azért, de az nem állapot, hogy nincs olyan vidkari amin értelmes sebességgel futna akárcsak hihg beállításon. Nah jó azon még eldöcög egy GTX, de very high-on totál kakukk minden...

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#5119) Gorneck válasza barnam_ (#5117) üzenetére


Gorneck
titán

És általában olcsóbb is...

Gorneck#1239

(#5120) Vincsó válasza 7600GT (#5118) üzenetére


Vincsó
aktív tag

Szerintem meg nem kéne a két engin-t egy lapon említeni, megnézmém mit produkálna az UE3 ha ekkora világot kéne mozgatnia és megjeleníteni :)

(#5121) barnam_ válasza Maotun (#5110) üzenetére


barnam_
nagyúr

Igen, azt láttam már. De semmit sem ér, ha alig támogatják a programok a HD38xx-t.
Egyébként nagyon hasonló, mint a 2600XT-nél, annál is 870 MHz-nél van a bug.

(#5122) Gaboman válasza leviske (#5115) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Szóval akkor csak a HD29XT-ről készültek hamistesztek... aztakutyafáját!!!

Miért mondod ezt?

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#5123) 7600GT válasza Vincsó (#5120) üzenetére


7600GT
senior tag

Ebben teljesen igazad van. Kiváncsi lesz majd a Far Cry 2-re, hogy az mit fog produkálni, hiszen ott is hatalmas területet kell megjeleníteni.

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#5124) Gaboman válasza 7600GT (#5118) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Akkor mondom neked hogy a GT 1280x1024 VeryHigh 25-35FPS között viszi a Crysist.
1280x1024 High átlag:44FPS.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#5125) 7600GT válasza Gaboman (#5124) üzenetére


7600GT
senior tag

Hö? Egy logout-os írásban GTX-el átlag 8fps-t ért el a srác.
Szerk.: Néztem teszteket:10-15 fps átlagban.

[ Szerkesztve ]

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#5126) Gaboman válasza 7600GT (#5125) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Akkor ott valami el lett cseszve,elöszőr érdeklődjél más topickban is hogy mi a helyzet.
Ne egy ember eredményeiből indulj ki,sajna ebben is az NV eléggé elveri az ATi kártyáit!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#5127) 7600GT válasza Gaboman (#5126) üzenetére


7600GT
senior tag

Állitólag azért, mert az AMD-t "kidobták" a crytekes srácok, valamin összekaptak és dec. elején jön egy "csodadriver", amitől minden AMD kártya elélvez és ebben a nagy élvezetben ~20-25%-al gyorsabban fog futni a Crysis. :D

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#5128) Vincsó válasza 7600GT (#5127) üzenetére


Vincsó
aktív tag

Engem az se érdekelne ha a gépembe élvezne bele csak lenne már egy 3870-em :C :W

(#5129) Gaboman válasza 7600GT (#5127) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Várjunk még ezzel,sajnos én már lemondtam ezekről a csoda driverekről amiket az ATi igér!
Tudom egyébként hogy ezt írták 8.44-es driver lesz az.
És a GTX/8800Ultra letaszítását cállozák meg vele,de már annyiszór megpróbálták az újabb és újabb drivereket és sajna semmi előrehaladás.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#5130) Maotun válasza Gaboman (#5129) üzenetére


Maotun
őstag

holnap megyek 3870-et venni sappot 66k-ért :C mert megérdemlem
elöl megy a naphal, utánna a kardhal, a REMÉNY HAL MEG UTOLJÁRA :Y

[ Szerkesztve ]

(#5131) Gaboman válasza Maotun (#5130) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Hülye! :C

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#5132) 7600GT válasza Gaboman (#5129) üzenetére


7600GT
senior tag

Szerintem driver fronton történt előre haladás. Egyébként eltudom képzelni, hogy 20-25%-os javulás legyen különböző játékok alatt. Brutális erő van abban az R600-ban, csaj idő kell kihozni belőle... :) Nah jó most álmodozom... De szép is lenne... :( :)

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#5133) Gaboman válasza 7600GT (#5132) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Azt én is tudom hogy hatalmas a nyers erő benne,csak hát nincs ami kihozza belőle,és attól félek mire ki tudja talán majd használni addigra már így is meg úgy is kevés lesz a gamekhez!
Bár az tény hogy egy jó driver nagy előrelépést hozzhatna nála!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#5134) leviske válasza Gaboman (#5122) üzenetére


leviske
veterán

Remélem nem haragszol meg, ha nem kezdem el keresgélni az összes olyan hsz-od a HD2900GT/PRO/XT topikból, amibe azt írtad, hogy ez a teszt hamis... az XT jobban megy... stb. :))

Egyébként csak hülyülésből írtam. :)

(#5132) 7600GT : ha tudnak egyezkedni a játékfejlesztőkkel.... akkor van rá esély, hogy kihozzák belőle azt a nyers erőt. Még ha nem is teljes egészében. :)

[ Szerkesztve ]

(#5135) munky


munky
őstag

szinte minden hónapban ez van: "jön a csoda driver.." "jah ez most nem az majd biztos a következő havi lesz az...." majd hiszem ha látom. :P

[ Szerkesztve ]

(#5136) Gaboman válasza leviske (#5134) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Én ott a Crysis teszte gondoltam,igen annál én jobb eredményt kaptam.
De a FEAR az ott stimmel az enyémmel.
De ő a 3870-et kérdezte hogy jó teszt van e róla,én kettőt linkeltem be neki,szerintem elfogadható tesztek,ha nem is teljesen pontosak.
Azért rávilágítanak a 38xx-as széria körülbelüli teljesítményére.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#5137) dinka.86


dinka.86
aktív tag

sziasztok.egy haver akar 2 db PowerColor HD 3870 512MB GDDR4 a gépébe. Ez milyen ötlet? jó ez a vga?

(#5138) HERR Z válasza munky (#5135) üzenetére


HERR Z
veterán

a crysis hotfix driver tényleg odabasz, legalábbis ddr2-es hd2600pro-n vista alatt csodát csinált

(#5139) Gaboman válasza dinka.86 (#5137) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ha jó áron tud hozzájutni akkor jó!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#5140) Gaboman válasza HERR Z (#5138) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Érdekes amit írsz a 2900 és 38xx-as szériáknál nem igazán művelt csodát.
Pedig jó lett volna!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#5141) leviske válasza dinka.86 (#5137) üzenetére


leviske
veterán

Csatlakozom az előttem szólóhoz és megjegyzem, hogy a HD3870 CF-ben gyorsabb elég sok helyen, mint a 8800GT SLI-ben. :DD

(#5142) Tuco Ramirez válasza Gaboman (#5129) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Szerintem máshol van a kutya elásva. A G80/G92 kártyák elég kiegyensúlyozatlanok, bizonyos területeken kiemelkedő teljesítményt nyújtanak, máshol gyengén teljesítenek. Az R600/RV670 kártyák egyenletesen jó teljesítményt adnak le, de nem kiemelkedőt. A játékprogramíróknak az az érdeke, hogy minél több kártyán fussanak megfelelő sebességgel a progik, úgyhogy inkább olyan kódokat alkalmaznak, ami az NV kártyáknak kedveznek. Azaz nekik még mindig jobb ha ugyanaz a játék az NV-karikon 100%-osan fut és az ATI kareszokon mondjuk 80-85%-osan (még bőven a játszható kategóriában), mintha az ATI kártyák képességeit kihasználva azokon 100%-ot tolnának, de az NV-ken alig döcögnének. Amíg az NV oldalról nem jön új (kiegyensúlyozottabb) architektúrájú VGA, aligha lesz nagy változás ezen a téren szerintem.

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#5143) Jon Mathias


Jon Mathias
senior tag

3870 tes(z)tközelböl :[link] [link] [link] [L:[][link]
L:http://kepfeltoltes.hu/view/071128/DSC00807_www.kepfeltoltes.hu_.jpg][link][/L][/L]
konfig: X2 6000+ 1gb kingmax 800mhz asus nf 570 chipset. 3D 06 10770

[ Szerkesztve ]

AMD&Hardstyle 4 ever! A dízel turbó nélkül halott! by bélabá.

(#5144) dinka.86 válasza Gaboman (#5139) üzenetére


dinka.86
aktív tag

52ezer/db
de nem járna jobban egy 8800 GTX-el? ez crossfore dolog menő,de nem mindig durva a gyorsulás nem?

(#5145) Jon Mathias


Jon Mathias
senior tag

ez lemaradt[link] 62k ért vihető 3850 52k

[ Szerkesztve ]

AMD&Hardstyle 4 ever! A dízel turbó nélkül halott! by bélabá.

(#5146) Gaboman válasza Tuco Ramirez (#5142) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Nem rossz meglátás,ne ehez nem tudok hozzászólni mert nem ismerem az okát!

dinka.86:Hát a GTX-nél a legtöbb esetben egy jóval erősebb rendszert kapna.
Ha működik a CF akkor ott közel 30-50% lenne a 3870 előnye a GTX-el szemben!

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#5147) Tuco Ramirez


Tuco Ramirez
őstag

Nagyon dobálóztok az SLI/CF eredményekkel, de arra kiváncsi lennék ki akar tényleg beinvesztálni egy dupla VGA-s rendszerbe... :U

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#5148) Gaboman válasza Tuco Ramirez (#5147) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Én így nem hogy alaplapot is kellene cserélnem.
Ezért várom inkább az új X2-es csúcskártyát!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#5149) dinka.86 válasza Gaboman (#5146) üzenetére


dinka.86
aktív tag

köszi a segítséget:R
és mitől függ h működik-e az sli?

[ Szerkesztve ]

(#5150) Jon Mathias válasza dinka.86 (#5149) üzenetére


Jon Mathias
senior tag

Alaplap / driver

AMD&Hardstyle 4 ever! A dízel turbó nélkül halott! by bélabá.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.