Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#24401) Csiborbogár


Csiborbogár
őstag

ATI Overdrive mennyire megbízható?
Csináltam egy kis tuningot, de a Test Custom clocks-ra kattinta kiírta mindig, hogy failed, sőt még az alap órajelen is failed. :F
Ez jelent valamit, vagy hagyjam a fenébe az Overdrive-t?

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#24402) Dj Dekko! válasza katt777 (#24396) üzenetére


Dj Dekko!
őstag

ez nem kamu :)
http://www.ipon.hu/?product_id=25321
ez már a javított ;) és pletykák szerint piszok gyors... nem baj AMD powa :R

(#24403) Dj Dekko!


Dj Dekko!
őstag

igaz nem 3.6 Ghz a belső órajele... :D
hanem a HT-ja :D

(#24405) TomBoy1986 válasza Csiborbogár (#24401) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Igen, ez azt jelenti.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#24411) gege71.hu


gege71.hu
addikt

hácc má nem ez az első eset ebben a topikban de ujra nekifeszülök a kérdésnek hátha az offolás és egymás vélemégyfikázása közepette valakinek feltűnik....
Szóval:
A rivatunerben mit, hogy mire állítsak, hogy a 3870 x2-m ventije alapállapotban ne oyan nagyon lassan pörögjön, hanem egy kicsivel gyorsabban? :F

(#24414) katt777 válasza gege71.hu (#24411) üzenetére


katt777
félisten

Logout-on keress rá a RivaTuner vetilátorszabályozására, nagyon jó, részletes leírás van róla.
Egyébként low-level driver menüben tudsz különböző fordulatszámú profilokat létrehozni, azokat kell Scheduler-be betenni, ott meg te határozhatod meg, mikor, milyen feltételek szerint, melyik profilt használja. De a bios-mod még jobb.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#24417) sihu


sihu
tag

csá, nézegettem az sli-t, de eddig inkább az x2 mellett állok, azonban megnéztem a tesztekben(ph) a dx10-es eredményeit.... hát eléggé elvette a kedvemet tőle??? ez mitől van h ilyyen ygenge dx10-be???? vagy van má hozzá vmi új driver, amivel má nem szar dx10-be?????

(#24420) leviske válasza Bundás22 (#24399) üzenetére


leviske
veterán

***

(#24417) sihu: azért ilyen szar DX10-ben, mert egyelőre még nincsenek igazi DX10-es progik. :) Viszont a közeljövőben nem is lesznek. :)

[ Módosította: Thrawn ]

(#24421) sihu válasza leviske (#24420) üzenetére


sihu
tag

akk nyugodtan megvehetem???? és ha rendes dx10 lesz, akk ugye nem fog ilyen gyengén teljesíteni???

(#24422) bakosgabor57 válasza TomBoy1986 (#24405) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Vajon miért csinának olyan programot,ami senkinek nem működik?Tixtelet a kivételnek.

(#24423) leviske válasza sihu (#24421) üzenetére


leviske
veterán

Én a helyedben inkább megvárnám a nyáron érkező HD4800-asokat és azokba invesztálnék némi pénzt. Az X2 túlságosan kiszámíthatatlan teljesítményt nyújt a 88GTS-hez képest.

Érdemes inkább azzal ellennned... túl nagy javulást nem hozna az X2. (szvsz) :)

[ Szerkesztve ]

(#24424) Beowulf_78 válasza leviske (#24423) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Hagyjuk már ezt a nyáron debütáló HD4800-as szériát...muszály mindenkit félrevezetni?? :W Közel se biztos hogy nyáron jönni fog, de egyébként is már 1000x kitárgyaltuk, hogy inkább ősz-tél a várható megjelenés. :U
Főleg aki kártyát akar vanni, nem buzdítsuk arra hogy várja meg a HD4xxx sorozatot, mert a kedves vevő lehet nem akar 2 kószán felröppent hír miatt esetlegesen télig várni a vásárlással... :F
Miért is nem jó vétel az X2 a maga 70k-s árával? :U Mert jelenleg ár/érték/teljesítmény arányban ez a best buy vétel.Szóval én nem lebeszélem az X2-ről, hanem inkább rábeszélem. :B :K

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#24425) gege71.hu válasza sihu (#24421) üzenetére


gege71.hu
addikt

vedd meg én nem bántam eddig meg.

Amúgy dx 9 vs dx 10. Mi olyan egetverően szembetűnően más a képi megjelenítési világa egyiknek másiknak? Igazándiból még nem győzött meg semmi vizuálisan, hogy a dx10 olyan elbaszottul húdejó lenne. Crysisban 3870 x2-vel inkább csak szívás.

(#24426) TTomax válasza katt777 (#24366) üzenetére


TTomax
nagyúr

"Mióta JÁTÉK az?"
Látom az Oblivionon túl már nem is létezik semmi.... :W

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#24427) proci985 válasza gege71.hu (#24425) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a két rendszer teljesen más. a dx9 pixel alapú, a dx10 shader alapú. a crysis dx9es. lehet, hogy pár kódrészletet használ dx10ből is, de figyelembe véve, hogy a vh beállítások dx9 alatt haxolással elérhetőek, valamint azt, hogy Vista alatt nem dx10es kártyával a videokártyát semmilyen módon nem érintő (sound quality) beállítások se lőhetők be vhra, az egész csak marketingfogás. dx10es kártyával hirtelen azokat is engedélyezte... hm;> a dx10 szabványnak NEM része a hang, a hangkártya pedig már akkoris a vistás szabványt támogató X-FIm volt... a következtetést mindenki levonhatja.

tudni kell, hogy dx10 nem fut egyáltalán dx9es kártyán. nem kompatibilis semmilyen módon visszafelé, hogy ne kelljen a régebbi kártyákkal is szórakozni, mert egy teljesen új szemléletet takar. és mivel lényegesen más a felépítése és máshogy helyezkednek el a rétegek, emiatt nem lehetett XPre is portolni. ill lehetett volna, csak pár featurenél haxolás lett volna a vége => vagy rondább, vagy lassabb, vagy mindkettő.

vizualitásban a natív dx10es játékoktól lesz értelme. például 14 fény esetén nem 14szer rajzoltatjuk ki a képet, hanem csak egyszer, tehát több fény esetén sem döglik meg a rendszer. viszont emiatt nincs MSAA, mert csak a fény nélküli képen tudnánk azt elvégezni, az pedig nem a végleges kép (10.1 alatt a probléma megoldódik). egyetlen baj, hogy ez a módszer zabálja a memóriát... ami az Atinál nem gond, Nvidiánál viszont halál a gyengébb memóriavezérlés miatt.

hidd el, a dx10 nagyon-nagyon-nagyon jó dolog, minden eddiginél jobb shaderprogramozhatóságot jelent, dx10.1 alatt pedig olyan fény-árnyékok elérhetőek, amiről eddig álmodni se mertünk (legalábbis realtimeban semmiképpen:) ). viszont ameddig nem vedlik le a programírók a dx9es berögződéseket, addig a Radeonok gyengébbek lesznek, a G80+os nvidiák pedig erősebbek.

Crysis pedig dx9re készült, dx10et csak utólag kókányoltak bele. és új vidkarinál nem azt kell nézni, hogy deakrájzisz hogy fut, mert a jövőben irreveláns lesz... nem az új technológia első fecskéje, hanem a régi technológia utolsó nagy képviselője, ami azt a maximumig kihasználja.

és a végére némi olvasnivaló (Abu85 tollából):
http://web.t-online.hu/pattila/cikkek/dx10/dx10.html

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#24428) Beowulf_78 válasza gege71.hu (#24425) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Én 102k-ért vettem a Sapphire X2-öt Januárban, és még annak tükrében is, hogy buktam 3 hónap alatt 30k-t, nagyon elégedett vagyok, mert ez eddigi legjobb kártyám. :K
Ezek után nem hiszem hogy bárkinek is gondolkodnia kellene hogy 70k-ért megvesz vagy nem. ;)

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#24429) HarryPotter


HarryPotter
őstag

szép reggelt! ma délelőtt indul a proci húzása nálam. remélem, délután sikerekről tudok beszámolni, és nem füstöl el semmi.... :K
I'll be back....

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#24430) Atheist válasza HarryPotter (#24429) üzenetére


Atheist
csendes tag

Hello!

Neked igy alapba mennyit megy a Phenommal a mark06?

(#24431) TTomax válasza HarryPotter (#24429) üzenetére


TTomax
nagyúr

Hajrá,remélem nem gyári hütővel probálod. :U

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#24432) katt777 válasza Beowulf_78 (#24424) üzenetére


katt777
félisten

Azért, mert nem minden progiban dolgozik mindkét mag, azaz egy 3870-ed van dupla áráért, amelyikben meg dolgozik mind2, azokban is ritkán dupla a teljesítmény. Szóval nem bestbuy. De ez csak az én véleményem.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#24433) katt777 válasza TTomax (#24426) üzenetére


katt777
félisten

Ez téves. De azért lássuk be, hogy a két progi nem 1 kategória, ráadásul a szerepjátékokat nem is igazán kedvelem (kivétel: Oblivion és KotOR), inkább az akciót, és az autós szimulációt (F1C, rFactor). Azt hiszem, ez el is mond mindent a mai játékokat illető véleményemről. ;] Stratégiából is csak az igazán jókkal játszottam: IG1 & 2, SW Rebellion, taktikaiból meg Age of Empires és Rise of Nations, kikapcsolódásként. Haegemoniát végigkínlódtam az IG-k miatt (nem a nehézség, hanem a játékmenet miatt volt kínszenvedés, és vártam, hátha jó lesz egyszer, de nem). De mondom: akinek a mai marketingtermékek tetszenek, mert kielégítik az igényeiket, szórakozzon velük jól! :R
Azt is mondtam (nem tudom, miért kell ennyiszer), hogy ha van belső nézete AC-nek, és tetszeni is fog, megírom, de előzetes tapasztalataim alapján erre most kis esélyt látok.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#24434) katt777 válasza HarryPotter (#24429) üzenetére


katt777
félisten

Mondtam: figyeld a hőértékeket, akkor nem lesz baj.

Matheist: Nem sokat kéne ám visszalapoznod, hogy lásd az eredményeit. :U

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#24435) bakosgabor57


bakosgabor57
őstag

Ha valaki érvel,az mondjom konkrétumokat,úgy mint itt/1min55sec-től/

(#24436) okay


okay
aktív tag

Hali! Lenne egy olyan kérdésem h vettem egy Sapphire 3870 gddr4 vga-t és mien konfig használná ezt ki?mert sztem nem megy ugy ahogy kell! :( Még 350wattos gagyi táppal pci csaltlakozo nélkül is gond nélkül beindult pcie1.1es alaplappal!
Jelenlegi konfigom:
amd 3200+ am2
Ultra power 450w
2gb 800mhz ram
2db winyo,egyik sata
2db dvd iro
semmi további extra
Tehát cserélnem kellene vmit?volt vga-m Hd2600xt után nem esett le az állam :F
Elöre is köszi!

Nagyon jó Football Manager: http://www.powerplaymanager.com/r421088

(#24437) athomi válasza okay (#24436) üzenetére


athomi
veterán

AMD 3200+-os procival nem is kell csodálkozni...

(#24438) TomBoy1986 válasza okay (#24436) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Csak CPU-t.

Egy ilyenre kellene benevezned: AMD Athlon 64 X2 5000+ AM2 BOX Black Edition

Mint látod 16K, 2.4K-ért házhoz viszik, esetleg még egy jó hűtő sem árt (mivel nem adnak hozzá), ahhoz ezek közül valamelyiket javaslom:
[link]
[link]

Még az fontos lenne, hogy add meg a pontos típusát az alaplapnak, hogy biztosan támogatja-e a CPU-t.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#24439) okay válasza athomi (#24437) üzenetére


okay
aktív tag

Köszi! De ha cserélném pl 4600+ x2-re akkor az a konfig elég lenne? mert mindenki procit ajánlja.Merthogy több ram-mal jobban megy a játék,de a vga már nem igényli,ugye?

Nagyon jó Football Manager: http://www.powerplaymanager.com/r421088

(#24440) okay válasza TomBoy1986 (#24438) üzenetére


okay
aktív tag

Köszi! alaplap tipus: Asus M2V ,ez talán pcie 1.1es

Nagyon jó Football Manager: http://www.powerplaymanager.com/r421088

(#24441) athomi válasza okay (#24439) üzenetére


athomi
veterán

2GB ram elég, de az a 4600+ X2-es proci is gyenge lesz.
TomBoy1986 linkelt neked egy megfizethető procit, ami még alapon gyenge egy kicsit, de 3.0Ghz-en már elfér a VGA melett.

[ Szerkesztve ]

(#24442) heno68


heno68
tag

Sziasztok

Előfordult már mással is, hogy egy 3870 X2 - est csak 512 ddr - esnek ismer fel a gép és csak az egyik magot járatja ?

Xp - vel még megértettem, de vistanál már cinkes, hogy rosszalkodik a kártya...

Valakinek van valami ötlete ?

Heno

(#24443) TomBoy1986 válasza okay (#24439) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Semmi gyorsulást nem érnél el több RAM-mal. Egy nagyobb CPU segít csak ezen :K

És elég sok érv szól amellett, amit javasoltam neked. De ha az túl sok, akkor se egy Windsor magos CPU-t vegyél!
Ezek jó választások még:
[link]
[link]
[link]

Mindegyikkel könnyen elérhető a 3GHz - ha jó alaplap van alatta. Ha nincs, az viszont probléma, mert akkor mélyebben kell zsebbe nyúlni, vagy a már előbb említett 5000+ BE-t megvenni. Egy ilyen 3870-eshez kb. egy 3GHz-es X2 dukál 1280*1024-es felbontás mellett. Ha kisebb felbontáson játszol, akkor a még ennél nagyobból is profitál.

MOD:
Most látom az alaplapod, a fenti CPU-kat el kell sajnos felejteni.
- Ez az a lap? -
Megnéztem, a lap támogatja az 5000+ BE-t, de majd BIOS-t kell frissíteni előtte nagy valószínűséggel.

Szóval csak 5000+ jöhet szóba, mert nem épp egy tuninglapról beszélünk.

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#24444) okay


okay
aktív tag

Köszi mindenkinek!! :R Azigen,még az 5000+ is gyenge :D .Annyit kibirok,meglesz a Black box! Mégegyszer köszi! :R

Nagyon jó Football Manager: http://www.powerplaymanager.com/r421088

(#24445) dregpeter válasza dregpeter (#24360) üzenetére


dregpeter
tag

gigabyte hd 3870 es ddr4 es 512 mb kártya mennyit ér használtan? reális áron.

Az élet mndig olyan, amit nem mindig lehet szeretni, de egyet mindenki szeret MEGKÖNYEBBÜLNI

(#24446) okay válasza TomBoy1986 (#24443) üzenetére


okay
aktív tag

Ez a z alaplapom,igen :F , tehát a windsor magos nem menne,a BE az bios frissitéssel,a sima 5000+ az menne csak igy ahogy az alaplap áll? Bios frissitést nem probáltam még,ha muszáj,vhogy megoldom,sokat olvasok :) ! Köszi

Nagyon jó Football Manager: http://www.powerplaymanager.com/r421088

(#24447) szipak


szipak
tag

hali!

egy Enermax EA301AX-VE(G)FMA táp elbír egy 3870-essel? alatta abit kn9, mellette egy 4200+os x2-es, 2g ram, egy ata vinyó és egy nec dvd-író van. tudom, hogy a proci kevés alá, blablabla, de hosszútávra vettem a kártyát, másfél évig ezután nem vagyok hajlandó vgara költeni. procira talán... :U a táppal eddig semmi bajom nem volt, megbízható és csendes, nem szívesen válnék meg tőle. vélemények?

előre is kösz
szipak

(#24448) TomBoy1986 válasza okay (#24446) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Menne a Windsor is, csak az melegebb, többet fogyaszt, régebbi. Ráadásul kevésbé tuningható, ami mondjuk most nem szempont :)

Szóval ha ott veszed a környéken, akkor az eladót kérd meg, hogy G2 steppingű legyen, azaz ezek közül valamelyik: [link]

szipak
Mennyiért vennéd azt a tápot? Mert én 12K-ért láttam, s az igencsak sok érte. Szerintem ne centizd ki ennyire, inkább egy FSP 400W körülit nézz ki (olcsóbb és nagyobb).

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#24449) katt777 válasza heno68 (#24442) üzenetére


katt777
félisten

Az adatlapodon szereplő cucc van alatta? Mert a VGA sem az. :F És ha a cucc az, akkor el is felejtheted a 3870X2-est. Táp?

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#24450) szipak válasza TomBoy1986 (#24448) üzenetére


szipak
tag

ööö, nemértem :DDD
nekem most ez a típusú enermax van. jópár éve. ha cserélnék, akkor valami 350es fsp jellegűre gondoltam. de inkább maradnék az enermaxnál, ha van választásom.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.