Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#16751) katt777 válasza Topa00 (#16745) üzenetére


katt777
félisten

VGA drága (keress Elrondnál 90k alatt).
Lap drága. X2 csak PCI-E 1.1-es, tehát tényleg jobban jársz P35-ös lappal (fele ár, és van olyan lap, amelyik DDR3-at is fogad, tehát fejleszthetsz később), CF sem kell, tehát nem keveset spórolhatsz úgy, hogy megmarad a teljesítményed. További fejlesztésre gondolva érdemes lehet X38-as lapban gondolkodnod, de abból is kapsz már királyokat 50k körül.
Én továbbra is azt mondom, menjen bele egy C2D, ha energiatakarékost akarsz teljesítménnyel, E8400 (ez bőven 4GHz fölé húzható 45k-ért), és akkor még később érsz rá olcsón négymagosat venni. Akkor már értelme is lesz talán.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#16752) katt777 válasza Bundás22 (#16748) üzenetére


katt777
félisten

Viszont hálásak lehetünk az ATI-nak, hogy mindkét rendszert ugyanúgy támogatja.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#16753) Bundás22 válasza varga911 (#16749) üzenetére


Bundás22
őstag

[link]drága alaplapot felesleges venni - ezt inkább nem is kommentálnám miért átlagembernek minek? azt mond meg mennyivel gyorsul egy ugyanolyan premium alaplap a simáéhoz? lol
3870X-et írt 3870-re gondoltam ami elmegy annyi pénzért bár nem a legjobbb
Q6600: komolyan ilyet nem vennék, drága és egy 8400 lenyomja a legtöbb programban(nem 3dmarkban), pláne 4 ghz felett és nem zabál nem melegszik annyira, azért szar, minden relatív

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#16754) DeSanto válasza Bundás22 (#16748) üzenetére


DeSanto
őstag

Értelek.
Ami új az sokkal jobb és megéri a 50-100%-os felárat. :R
Gondolom teljesítményben is ennyivel jobb.

(#16755) Pala válasza Bundás22 (#16753) üzenetére


Pala
veterán

Miért, szerinted egy drágább alaplap csakis teljesítményben tudhat többet? :U

(#16756) helkis válasza Pala (#16750) üzenetére


helkis
addikt

na ok, de akinek pl.: 2x512Mb DDR1 ramja van a lapban az mit csináljon?
pont ezért általánosítottam ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#16757) katt777 válasza Pala (#16755) üzenetére


katt777
félisten

Teljesítményben pont nem tud többet, csak szolgáltatásban, legalábbis hasonló chipsettel szerelve. Ésszerűen jobb alaplapért érdemes kifizetni extra pénzt, hogy ne fogja vissza egy teljes rendszert teljesítményben, de a sallangokért fölösleges fizetni, ha úgysem használod őket. De pl. Tomboy 20k-ért vett új AM2-es lapot mindennel, ami kellett neki, szóval ésszel kell vásárolni.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#16758) katt777 válasza helkis (#16756) üzenetére


katt777
félisten

Az cseréljen lapot (procit, RAM-ot), mert olcsón megússza a fejlesztést.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#16759) Pala válasza helkis (#16756) üzenetére


Pala
veterán

Hát... annak mélyebben a zsebébe kell nyúlnia sajnos. :)

(#16760) C@rbon


C@rbon
senior tag

Nincs még semmi megoldás erre a színcserére? Egyes honlapokon nem csak a kéket meg a pirosat keveri hanem a lilát is meg a rózsaszínt. Kissé zavaró :F

ELADÓ makettek: Tamiya Skyline GT-R; Ferrari Enzo; BMW Z8 stb. Csak a dobozuk van kinyitva! priviben keress meg!

(#16761) Bundás22 válasza katt777 (#16757) üzenetére


Bundás22
őstag

én is ezt mondom
legyen hova rakni a procit meg a cuccokat, hangja is legyen oszt csá
még sose volt olyan lapom amivel ne lettem volna megelégedve(nem tudott olyat ami nekem kellett volna)
tényleg prémium lapoknál mit kapsz többet? kábelt? :DDD meg csillogó díszdobozt :))

ON: komolyan gondolkozom egy 3850 256 mb-on sztem egy hónapon belül cserélek, meddig lehet húzni többnyire? 670/1400 az órajele? :R ugye OFF.... :)

[ Szerkesztve ]

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#16762) katt777 válasza C@rbon (#16760) üzenetére


katt777
félisten

Milyen böngészőt használsz? Én Fox-ot, és nem kever semmi színt.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#16763) Pala válasza Bundás22 (#16761) üzenetére


Pala
veterán

Több integrált holmi. Aki ki tudja használni, annak jobban megér(het)i, mint egyesével bővítőkártyákat vásárolgatni.

mod: hehh, nekem is SLI alaplapom van, amikor semmi szükségem rá, főleg nem Ati kártyával. :) De ez más helyzet volt, mert nem került sokba és nem volt más alternatíva az üzletben, a vásárlás meg relatíve sürgős volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#16764) C@rbon válasza katt777 (#16762) üzenetére


C@rbon
senior tag

én is

ELADÓ makettek: Tamiya Skyline GT-R; Ferrari Enzo; BMW Z8 stb. Csak a dobozuk van kinyitva! priviben keress meg!

(#16765) Topa00 válasza katt777 (#16751) üzenetére


Topa00
tag

Azt az Elrondont hol találom meg?akkor lehet hogy kétmagos lesz, na nem kapkodom el a vásárlást. ésszel többre megyek:)

(#16766) katt777 válasza Bundás22 (#16761) üzenetére


katt777
félisten

Nem, azért kapsz e-SATA kimenetet, +2 SATA foglalatot, digitális audio-kimenetet, ilyesmiket (de minek, ugye). Azért az mondjuk nem mindegy, amit pl. az 790X-es AM2+-os lapoknál csinálnak, hogy némely gyártónál csak a drágábbakban működik teljes értékűen a CF (mondjuk Tomboy lapja erre pont ellenpélda, azt hiszem), tehát ilyesmire érdemes figyelni. Magyarán, ha CF-t tervezel, akkor azt tudja FULL-ban, a sallangok meg nem számítanak. Ha viszont egy karit tervezel, egy ász hűtővel, akkor nyilván nem fog érdekelni, ha a szükséges felszereltségű lapot pl. 16+4-es CF-fel kapod meg (mert egykaris nincs), emiatt meg fölösleges a drágábbat venni. Na, most jól megkevertem a dolgokat. ;] :R
Mondjuk pont anno ASUS P4P800-as lapommal jártam úgy, hogy nem volt benne párhuzamos port kimenet (csak a lapon a csati), mert nem deluxe volt, aztán győztem keresgélni, honnan tudok beszerezni. USB-portból is 1-gyel kevesebb volt, azaz 2-t nem tudtam használni, bár mondjuk nem is használtam annyi USB-s eszközt, ezért tehát meg fölösleges lett volna a deluxe (meg olcsón kapni is) Ilyesmi mondjuk szívás.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#16767) katt777 válasza Topa00 (#16765) üzenetére


katt777
félisten

Az biztos. 50k-t minimum megspórolhatsz. Ha van mani, akkor 2X2GB modult vegyél, esetleg tuningosat (1066MHZ, azzal 533-ig viheted az FSB-t), hogy vígan szaladjon a proci - látod, erre van értelme költeni (Vista alatt sem kell semminek lapozófájl, ergo nyersz 4GB helyet, és gyorsabb lesz a géped).
Nemrég belinkeltem, de +1x: itt.
Árlista/rendelés kedden, átvétel pénteken. Ha késve szállítanak, marad az ár, nem emeli meg.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#16768) katt777 válasza Pala (#16763) üzenetére


katt777
félisten

Viszont 1 karira rárakhatsz egy 4 slotos állat hűtést. :D

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#16769) rumkola válasza C@rbon (#16760) üzenetére


rumkola
veterán

Sajnos még nincs...

(#16770) Pala válasza katt777 (#16768) üzenetére


Pala
veterán

Akkora nincs is! :D

(#16771) Bundás22


Bundás22
őstag

3850/256-ból melyik a legjobb márka?
Powercolor jó?
meddig lehet ezeket húzni?
mennyire hangos a hűtője? ill be lehet állítani netezés közbe elviselhetőre? :R

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#16772) helkis válasza katt777 (#16758) üzenetére


helkis
addikt

amit néztél vistát az már sp1-es volt? xp-t sp3-as?

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#16773) C@rbon válasza rumkola (#16769) üzenetére


C@rbon
senior tag

Ez driver hiba ugye? Majd esetleg egy új driverrel hátha jo lesz...

ELADÓ makettek: Tamiya Skyline GT-R; Ferrari Enzo; BMW Z8 stb. Csak a dobozuk van kinyitva! priviben keress meg!

(#16774) katt777 válasza Pala (#16770) üzenetére


katt777
félisten

Pedig de. Számolj egy S1+12cm venti kombóval, HR-03-ról már nem is beszélve. Simán elfoglalják a 4 helyet. Legalábbis belelógnak a 4.-be, ahol ált. a 2. PCI-E foglalat van.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#16775) sutyi^ válasza Bundás22 (#16771) üzenetére


sutyi^
senior tag

Nekem PC-van a ref cooleres. Hangja az nincs semmi, még terhelve se. Úgyhogy a hangjával nem hiszem hogy lenne bajod.

[ Szerkesztve ]

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#16776) Pala válasza C@rbon (#16773) üzenetére


Pala
veterán

Ez driver gond elvileg. De valaki itt írta régebben, hogyha kikapcsolod a winfosban a betűsimítást, akkor megszűnik a gond elvileg. Mindez XP alatt, mert Vista esetében nincsen ilyen probléma a színekkel.

(#16777) katt777 válasza helkis (#16772) üzenetére


katt777
félisten

Ezt most biztos a lapcserés hsz-ra kérdezed? :F
XP-re amúgy SP2- után semmit nem tettem föl (másodjára), mert a javítások fele elbarmol valamit a rendszerben. Védelemnek meg van tűzfalam és vírusirtóm.
Vista SP1-gyel addig jutottam, hogy kivágta azokat a progikat (pl. ATT), amelyeket driver-ellenőrzés kikapcsolásával addig fel tudtam telepíteni. Szóval az a partíció is visszament eredetire, tovább nem is néztem. Ha majd kijönnek a végleges változatok, azért megnézem mindegyiket +1x.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#16778) Pala válasza katt777 (#16774) üzenetére


Pala
veterán

Akkor lemaradtam valamiről. :) Házi tákolmányok között már láttam extra méretű hűtéseket, de gyári megoldások között még nem.

(#16779) sutyi^


sutyi^
senior tag

Jó lenne már egy 8.2, vagy egy újabb 8.1 HotFix, mert az 1 föpsös Crysis menubug az nagy élvezet. :U

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#16780) Bundás22 válasza sutyi^ (#16775) üzenetére


Bundás22
őstag

és meddig tudtad húzni?

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#16781) katt777 válasza sutyi^ (#16779) üzenetére


katt777
félisten

Állítsd át a felbontást, aztán jó lesz. Majd vissza. Ez nálam megoldotta.
XP alatt egyébként nem csinálta 8.1-es driverrel, csak Vistán.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#16782) Pala válasza sutyi^ (#16779) üzenetére


Pala
veterán

Én azt a bugot egyik driverrel sem tapasztaltam, se XP, se Vista alatt... Miért van az, hogy egyeseknél jelen van ez a probléma, mások meg sohasem találkoznak vele? :F Szerintem nem driver hiba lehet, hanem valami más kavar be. Előbbi esetben mindenkinél ilyennek kéne lennie, vagy nem?

(#16783) sutyi^ válasza Bundás22 (#16780) üzenetére


sutyi^
senior tag

Nem húzom. Minek?

Ahol jó, ott nem látom a különbséget, ahol meg nagyon lassu ott az a 2-3fps nem segít.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#16784) katt777 válasza Pala (#16778) üzenetére


katt777
félisten

Gyárilag ezek sem ventisek, csak úgy nem hűtenek le egy nagy teljesítményű VGA-t. Kisebb helyre (3 slot) asszem befér a DuoOrb, és jól is hűt. Nekem ezekkel csak a kifúvás hiánya a bajom, magyarán kevergetik a meleget, ahelyett hogy kinyomnák, és a házventi által benyomott frissel hűtenének tovább.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#16785) sutyi^ válasza Pala (#16782) üzenetére


sutyi^
senior tag

Csak 8.1-el bugos, előtte lévőkkel jó. Nem tudom, hogy miért lehet. Volt régen LP-nél.

Lehet driver installációs metódus miatt van. Te simán rátelepíted a fentlévőre az újabbat, vagy te is leszed DC / DS, aztán felrak friss? :F

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#16786) katt777 válasza sutyi^ (#16783) üzenetére


katt777
félisten

5-6%-ot nyerhetsz 3D-ben egy kemény tuninggal (10-12%). (Extrém vízhűtéseseket mellőzve.) Ha ez teszi lehetővé a normális játszhatóságot egy progiban (vagy hogy valami nagyon szükséges grafikát feljebb tehess), érdemes tuningolni, ha nem, akkor fölösleges.
Mindenképpen javallott ATI szoftver eltávolító, aztán driversweeper, vagy valamilyen registry/junk file pucoló progi, újraindítás, és utána driver-frissítés. Ez a biztos.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#16787) Anthony28 válasza Gyuri27 (#16695) üzenetére


Anthony28
őstag

Jó szösszenet. :C Lehet benne valami...

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#16788) Pala válasza sutyi^ (#16785) üzenetére


Pala
veterán

Hát, nagyon ritkán szoktam drivert cserélni (csak ha gond van az aktuálissal, vagy ha az újabb érezhető plusz teljesítményt ad), de akkor a beépített catalyst uninstallert használom. A rátelepítéses dolog nem "szakszerű", okozhat komoly kavarodásokat is.

(#16789) rollins válasza sutyi^ (#16779) üzenetére


rollins
őstag

Game\Localized\Video\ mappában nevezd át az .sfd videókat, akármi másra, pl .sfd.atnev
Már volt róla szó egy csomószor.

(#16790) sutyi^ válasza katt777 (#16786) üzenetére


sutyi^
senior tag

Játszhatósághoz az nem segít, ha valami nagyon lomha. Szimpla matek. Placebónak jó, háromdémakkokban látod, egyébként meg nem jo semmire.

20*1,06 > 21,2
25*1,06 > 26.5
30*1,06 > 31.8
35*1,06 > 37,1
40*1,06 > 42,4

De ha ténylegesen megkapnád azt a 10%-ot játékban, az sem lenne hatalmas csoda.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#16791) Anthony28 válasza katt777 (#16722) üzenetére


Anthony28
őstag

Xp-n jóval gyorsabbak a játékok! :U Nem 1x teszteltem...és persze nem gyenge konfiggal, tehátt nem a konfig minősége miatt lassabb a Vista. ;)

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#16792) sutyi^ válasza rollins (#16789) üzenetére


sutyi^
senior tag

Még tavaly játszottam vele még 8600GT-n, azóta fent se volt. Tegnap rámoltam fel megint, úgyhogy bocs hogy nem tettem tűvé a topikot, egy olyan probléma miatt, ami tegnap estig nem érintett. :))

Szerk.: Btw, köszönöm a helpet. :D :R

[ Szerkesztve ]

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#16793) Bundás22 válasza Anthony28 (#16791) üzenetére


Bundás22
őstag

ez így van, nem csoda hogy a hozzáértők mind ezt mondják beleértve a külföldi tesztoldalakat!

3870/256-t kábé 740/1800-ig lehet húzni max?

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#16794) sutyi^ válasza Bundás22 (#16793) üzenetére


sutyi^
senior tag

Ramok 1900-2000-et általában viszik, GPU-t meg darabja válogatja.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#16795) Bundás22 válasza sutyi^ (#16794) üzenetére


Bundás22
őstag

jó de 740-760 a tipikus? nem?

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#16796) Pala válasza Bundás22 (#16793) üzenetére


Pala
veterán

Akiknél valóban gyorsabban fut a Vista, azoknak szerintem édes mindegy, mit mondanak a tesztoldalak. Mint ahogy nekem is, itt van előttem a gépem, saját szemmemel látom, tapasztalom, mi hogyan viselkedik rajta. A tesztoldalak nem istenek.

(#16797) Fel válasza sutyi^ (#16775) üzenetére


Fel
addikt

Szintén Powacolor 3850 tulaj vagyok, de én azt nem mondanám, h hangja nincs... 50%-ig jó, de a fölött már elkezd fújtatni a kis szélkereke... Érdekes az is, hogyan van gyárilag belőve a venti működése... 60 foknál kapcsol 30%-ra. Sztem érdemes 50%-on, vagy fölötte fixálni, mert ezen értékek alatt nem valami hatákony.

Tuning: nekem 759/1104-nél állt meg az overdive, ez nem tudom jó-e egy 3850-nél. A memórián nagyon meglepődtem, mert a korábbi 2900Pro (512bites) vgamon is 1,1ns-os Samsung memók voltak, de azok nem bírták ennyire az iramot (1000MHz környékén megálltak).

(#16798) Bundás22 válasza Pala (#16796) üzenetére


Bundás22
őstag

sztem akkor driver miatt, de ezen kár rágódni, nekem meg az XP sokkal gyorsabb

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#16799) sutyi^ válasza Bundás22 (#16795) üzenetére


sutyi^
senior tag

730-780 amit láttam eddig mindenféle vmod, bios és cooler csere nélkül. Akik nagyon kihegyezik azok szokták állítani a ventit is rajt, olyan 50-60% környékére. Ott még nincs különösebb hangja.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#16800) Pala válasza Fel (#16797) üzenetére


Pala
veterán

Az a tuning szerintem nagyon jó, de az Overdrive mindegy mit mond, teszteld le játékokkal is. Élesben derül ki igazából, hogy stabil-e azokon az órajeleken.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.