Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) deicide válasza Hubapeti (#1050) üzenetére


deicide
veterán

de a kérdésben komponens szerepelt, nem kompozit.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1052) Hubapeti válasza deicide (#1051) üzenetére


Hubapeti
tag

Aha a kompozit komponenseirol van szo :R
Igazad van ,nem vagyok nyelvesz sajnos :(

''Vigyázz a Földre, ez az egyetlen bolygó, ahol lehet csokit kapni''Lenry

(#1053) #32577792 válasza deicide (#1051) üzenetére


#32577792
törölt tag

így van, nincs ebben semmi elszúrás, el kell olvasni a kérdést PONTOSAN és nem egyfolytában ugyanazt becopyzni :(

de legalább benne vagyok a 426-ban :DD

[Szerkesztve]

(#1054) Hubapeti válasza #32577792 (#1053) üzenetére


Hubapeti
tag

a kerdes:
Legalább hány csatlakozón keresztül érkezik a komponens videojel?
Es most a kerdesem: szerited egy monitorhoz hány csatlakozón keresztül érkezik a komponens videojel?

''Vigyázz a Földre, ez az egyetlen bolygó, ahol lehet csokit kapni''Lenry

(#1055) StevieWonder


StevieWonder
tag

na ja, én is a 3. kérdést rontottam el, gondoltam az x1900 az is x1000 családban van és egy ati oldalon meg 3 oldalt olvastam arról hogy mennyire de mennyire támogatja a Theater 550 / 650 Pro az avivo-t :)
hát van ilyen :)
majd a következő játékban talán...

(#1056) Turmoil válasza StevieWonder (#1055) üzenetére


Turmoil
senior tag

No igen, az ATI oldala alapján [link] a 6. a helyes válasz.

Én ezen buktam... vagy remélem mégse! Illetve máson is... mindegy:)



[Szerkesztve]

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#1057) IIIstIII válasza Turmoil (#1056) üzenetére


IIIstIII
senior tag

én igen :) ugyanis igazuk van mert az 550 és a 650 nem videokártya hanem TV tuner. ez van nem azt kérdezték hogy melyik videokártya ÉS tv tuner támogatja az avivot. Gratula a nyerteseknek.

(#1058) DJ.Gróf


DJ.Gróf
aktív tag

Mikorra várható a sorsolás?! :C Elkelne már egy új kártya! :D :DDD

(#1059) Winner_hun válasza DJ.Gróf (#1058) üzenetére


Winner_hun
félisten

ma este tízkor

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1060) polip


polip
addikt

nem akarok kukacoskodni, de egy idézet egy tankönyvből:

...........''Komponens videojel formátum: analóg, eredetileg három RCA, vagy BNC csatlakozón, három független 75 ohmos kábelen továbbította a videójel három alapsávi komponensét, a vörös (R), a zöld (G) és a kék (B) alapszínjeleket, miközben a szinkron információt beépítették a zöld alapszínjelbe. A televízió vevők esetében azonban ma a leggyakoribb, hogy a három független koaxiális kábel egyetlen csatlakozóban a scart csatlakozóban végződik. Ezzel az összeköttetés megvalósítása lényegesen egyszerűbb. A legjobb képminőséget biztosító interfész''..............

kiemelem a lényeget:

a három független koaxiális kábel egyetlen csatlakozóban a scart csatlakozóban végződik.

a kérdés:
Legalább hány csatlakozón keresztül érkezik a komponens videojel?

kiemelem a lényeget:
Legalább hány csatlakozón

nem azt kérdeztétek hogy hány szál viszi át a jelet...


de írtam parcinak privátot, h pontosan mire gondoltok...a 3 csatlakozóra-e, amikor a zöld viszi át a szinkronjelet?

természetesen nem válaszolt, így a kérdést elrontottam, pedig tudtam a jó választ...


íme a tipikus eset arra, hogy egy dilettáns tesz fel egy rosszol megfogalmazott kérdést, és aki kicsit jobban ért hozzá, rosszat válaszol...

no comment...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1061) Gyula_ válasza polip (#1060) üzenetére


Gyula_
tag

De ők nem a Scart átvitelt, hanem a komponens átvitelt kérdezték.
Az átalakító nem játszik - úgy látszik.

(#1062) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Srácok, lesz még elég nyereményjáték, nem tudom, hogy miért kell annyit kötekedni. Ennyire hülyének nézitek a házigazdákat, hogy át sem gondolják a feltett kérdést és hozzá a válaszokat?
Most nem vagytok benne a legjobbak között, na és? Ezért beugratós kérdés a beugratós...
Kezd kissé szánalmassá válni, hogy kötekedtek itt állandóan.

(#1063) Muton válasza Turmoil (#1056) üzenetére


Muton
addikt

hol látod, h '550'? én csak '550 pro'-t látok a linkeden

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#1064) marcee


marcee
addikt

Szégyen gyalázat, de ezt bebuktam. Találtam egz hírt, hogy a 6.6-os catalystban lévő avivo már támogatja a theater 650 pro-t és és már menetm is jelölni. Kár. :(

\m/

(#1065) GiXXXer válasza polip (#1060) üzenetére


GiXXXer
tag

meglesném, a scartotokat hogy a rákba dugnátiok egy Ati vidkarira... :D Az igaz, hogy egy csati van a VGA-n, de az Ati kártyákhoz gyárilag mellékelnek adaptert, ami már 3 madzagra osztja szét, 3 RCA-ra... Tehát 3 csatiból érkezik...

Bírom, már vagy 300 hsz csak erről szólt, pedig emlékeim szerint Parci direkt még a fórumba is beírta, hogy alapesetben, leggyakrabban használt módon...

De mindegy, floodoljatok csak, max bant nyertek, de vidkarit nem... Érdekes, 426 embernek egyből leesett, hogy az Atinak és a Prohardvernek semmi köze nincs a scarthoz, a tv-hez, ill. dvd játékoshoz... A vidkarikon viszont gyárilag 3 rca van, csak ugye azt a mellékelt adapterrel használhatod...

http://www.youtube.com/vargagixxxer

(#1066) misu


misu
aktív tag

Hy!


Hol van a nyertesek névsora..:)
Nem találom (magamat rajta..:DDD ;] )...
A helyes válaszadókat igen, de a nyerteseket nem....

Köszi előre is!


Bye!

Bűn az élet.

(#1067) Gorgo24


Gorgo24
tag

Most se nyertem, de nem kesergek készülök a következő nyereményjátékra. ;]
Mikor is lesz? :F
:C

(#1068) Levin01


Levin01
őstag

Érdekes volt. Minden kérdésre több honlapon néztem utána, köztük az ATI.com és mégsem jutottam be :F

(#1069) TakkerX válasza Gyula_ (#1061) üzenetére


TakkerX
aktív tag

csak a scart az nem egy jeltípus:)
hanem egy csatlakozó, amit át tudja adni a comonens jelet. ami egy darab csatlakozó, de ettől még a jel komponens. én egyetéertek polippal, bár én nem ezt buktam el:DD


és tényleg, gec a 3ikban a uccsó kettő nem videokártya, benéztem:( :D


Muton ha így van leírva ahogy a kérdésben akkor a Pro jelző minkettőre vonatkozik...




[Szerkesztve]

(#1070) celeron


celeron
senior tag

Bassszus........ma reggel felkelek, nézem a jól válaszolók listáját, és mit látok... egy k*rva kérdést b*sztam el, a harmadikat, a többi jó volt..még a 4. kérdést is tudatosan hibátlanul megoldottam, még net se kellett hozzá, és ilyenen buktam el. Most szóljatok hozzá...nah jó hívdjátok a mentőket, mert fejbelövöm magam...

(#1071) Grobby válasza GiXXXer (#1065) üzenetére


Grobby
tag

''Az igaz, hogy egy csati van a VGA-n... ''

Kicsit gondolkozz már..., ha csak egy csati van akkor hány csatin keresztül jön a komponenes videójel? :F

Üdv,G

(#1072) joghurt válasza GiXXXer (#1065) üzenetére


joghurt
addikt

Épp te írod le, miért 1 csatlakozón jön ki komponens videojel a gépből. 3 tüske, persze, amit egy külön adapterrel szétoszthatsz 3 RCA-ra, de alapból 1 csatlakozó van.

Amúgy meg eléggé kompetens a Wiki vonatkozó szócikke is: [link]

És akkor még az aduászt elő sem rántottam: Létezik DIGITÁLIS komponens jel is. Ebben a gépben pl., amin most írok, egy olyan kártya van, ami ilyet ad ki magából. És értelemszerűen 1 csatlakozón jön ki a komponens jel.

A tej élet, erő, egészség.

(#1073) Xpod válasza polip (#1060) üzenetére


Xpod
addikt

Namost ha figyelted esetleg az előző játékokat, illetve itt a topicot akkor kiderült volna számodra is, mindig az alapesetet kérdezik.

Mellesleg: Komponens videojel formátum: analóg, eredetileg három RCA, vagy BNC csatlakozón, három független 75 ohmos kábelen továbbította a videójel három alapsávi komponensét, a vörös (R), a zöld (G) és a kék (B) alapszínjeleket, miközben a szinkron információt beépítették a zöld alapszínjelbe.

A televízió vevők esetében azonban ma a leggyakoribb, hogy a három független koaxiális kábel egyetlen csatlakozóban a scart csatlakozóban végződik
Láttál te itt valami utalást gyakoriságra, átalakítóra, speciális esetre (igen, a scart speciális eset)?

nem azt kérdeztétek hogy hány szál viszi át a jelet... Ha már itt tartunk, szerinted mennyi 3 v. 6?

Szándékosan nem írtam eddig ebbe a topicba, mert többnyire csak a balfaszságok és belemagyarázások vannak irva, amik elször még viccesnek tűnnek, de néhány hsz után már szánalmasak.


[Szerkesztve]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#1074) Protezis


Protezis
őstag

En is 1-re tippeltem a SCART miatt. :U

(#1075) donw3ga válasza Hubapeti (#1054) üzenetére


donw3ga
senior tag

[kép]

(#1076) polip válasza joghurt (#1072) üzenetére


polip
addikt

épp ezt mondom, de tök mindegy...

azt kérdezték, hogy LEGALÁBB!! hány...

a válasz: legalább egy!!

de mindegy, én is benéztem a tunerkarikat, úgyhogy nem csak ezen múlott, de itt a helyes válasz az 1!!!!

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1077) joghurt válasza donw3ga (#1075) üzenetére


joghurt
addikt

Nem az a lényeg, hogy hány csatlakozóba lehet szétszedni a komponens jelet, mert akár 10-en is lehet (3 szín, 2 szinkron - mindkettő külön jel- és föld csatlakozóval). Ha 1 csatlakozón is át lehet vinni őket (márpedig ilyen létezik), akkor a legalább kérdésre 1 a válasz.

Amúgy az 5.13-as Catalystban szereplő Avivo Converterre jött valami izmosabb magyarázat azon kívül, hogy utólag visszavonták stabilitási gondok miatt? Attól még az 5.13-ban debütált. Van világ a PH!-s híreken kívül is.

A tej élet, erő, egészség.

(#1078) Levin01


Levin01
őstag

Nem volt korrekt a 3-as kérdés, mert ugyan annyira helyes volt az 5-ös válasz mint a 3-as.
Sőt, az 5-ös válasz szerintem jobban lefedi a kérdést, de mindegy.

(#1079) Protezis válasza GiXXXer (#1065) üzenetére


Protezis
őstag

mennye haza, takarozza be, es hajja meg

[Szerkesztve]

(#1080) GiXXXer válasza Grobby (#1071) üzenetére


GiXXXer
tag

Nem ''jön'' volt a kérdés, hanem ''érkezik''... ennyi erővel sok profi hangkártyán sincsenek csatlakozók, mert aziok mind a mellékelt adapteren vannak... Ha úgy vesszük, az adapter azért kell, mert helyhiány miatt nem fért el a 3, azaz HÁROM RCA csatlakozó, amire szabadon dugdalhatod a komponens cuccaidat!
Ha tudsz nekem olyan kábelt mutatni, aminek az egyik végén a bármilyen Ati videokártya csatlakozójával kompatibilis csati van, a másik végén meg egy ugyanolyan, amit beledughatsz a tv-be, akkor ott a pont... A videókártyán 3 RCA van, az tökmindegy, hogy egy mellékelt csatin van, az akkor is a vidkari része!

http://www.youtube.com/vargagixxxer

(#1081) joghurt válasza GiXXXer (#1080) üzenetére


joghurt
addikt

Nesze, itt van egy csatlakozón a komponens videojel: [link]. Nem mondhatod, hogy túl egzotikus, vagy hogy a másik felén nem egy csatlakozó lenne alapértelmezésben.

A tej élet, erő, egészség.

(#1082) erdey_a


erdey_a
őstag

Javaslatom szerint a topikot lehetne zárni. A játék végetért, sárdobálás is volt bőven,mindenki megtalálhatja azt a hozászólást, amivel azonosulni tud.

Nem kell, hogy néhány visszaolvasni képtelen emberke újra meg újra feldobja a hülyeségeit. (és itt elsősorban a 3-as kérdésre gondolok).

A négyest meg megintcsak kár ragozni. A szervezőség nyilatkozott, exkuzálta magát és döntést hozott. Pont. Mégis mit vártok még? Úgy látszik sok itt a gondtalan ember, akinek ez a legnagyobb problémája az életben.

...és igen én könnyen beszélek, mert benne vagyok a kalapban.

Vérboci

(#1083) yksz


yksz
aktív tag

Vladi mit rontottál el? :Y

Fly away my precious knowledge fly far away

(#1084) VladimirR válasza Xpod (#1073) üzenetére


VladimirR
nagyúr

''Szándékosan nem írtam eddig ebbe a topicba, mert többnyire csak a balfaszságok és belemagyarázások vannak irva, amik elször még viccesnek tűnnek, de néhány hsz után már szánalmasak'' - pedig tok jo olvasni, tisztara, mint a cirkuszban

(#1085) joghurt válasza erdey_a (#1082) üzenetére


joghurt
addikt

Én is könnyen beszélek, mert nem ezen múlik a kalap. :D

A tej élet, erő, egészség.

(#1086) VladimirR válasza yksz (#1083) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ketszer, azaz ketszer is a theatre kartyakon csusztam el
egszer annal a kerdesnel, hogy mly vga-k tamogatjak az avivo-t (a theater-ok nem vga-k), egyszer meg ott, hogy melyik letezo vga (650 van, 660 nincs)
puszta figyelmetlenseg

(#1087) Grobby válasza GiXXXer (#1080) üzenetére


Grobby
tag

Bocs, de megint csak Tőled idézek és asszem most kimondtad a lényeges dolgot:
''...helyhiány miatt nem fért el a 3, azaz HÁROM RCA csatlakozó...'' vagyis csak egy van. Tehát egy csatlakozón keresztül érkezik a komponens videojel.

Peace

mod: helyesírás :)

[Szerkesztve]

Üdv,G

(#1088) tope válasza joghurt (#1085) üzenetére


tope
addikt

Grat a nyerteseknek. [kép]
Valaki írta, hogy legalább tag legyen az illető, én ezt azzal javítanám, hogy legalább 50 napja legyen regisztrált (ha nem is most, akkor a következő játéknál)

Hopp ez nem válasz akart lenni

[Szerkesztve]

(#1089) Woodslave


Woodslave
nagyúr

bocs ha már volt, de mikor lesz sorsolás? :U

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#1090) Hubapeti válasza polip (#1060) üzenetére


Hubapeti
tag

Igazad van de meg mas csati is van ,de ott is csak1 :((

''Vigyázz a Földre, ez az egyetlen bolygó, ahol lehet csokit kapni''Lenry

(#1091) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Kész. Látszik, hogy magyarok vagyunk. Csak egy magyar tud ilyen marhaságokon ennyit vitázni.

(#1092) TomBond


TomBond
aktív tag

Én is a negyedik kérdést rontottam el, de mindegy legalább megpróbáltam, talán majd legközelebb.

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#1093) simonzé


simonzé
addikt

Gratula az összes helyesen válaszolónak...
...de korábban már többen is említették, és én is megerősítem, hogy mindannyian tévedtek. Konkrétan a komponens videójeles kérdésnél a helyes válasz: 1.

Sajnos a kérdés nem pontosan került megfogalmazásra, és így sok helyesen válaszoló megszívta. Én simán béna voltam, mert egy másik kérdésre is rosszul válaszoltam (az utolsóra :D), szal nem szívom a fogamat. :(

I don't fit in. I fit out.

(#1094) joghurt válasza (Kolombusz) (#1091) üzenetére


joghurt
addikt

Sajnálom, ha azt gondolod, hogy itt mindenkit a videokártya megnyerése (vagy annak kb. 1/250-ed esélye, még jobb) hajt. :(

De ha már magyarság: Az sokkal inkább jellemző erre az országra, hogy nehézkesen megy a kiállás: ''Bocsi, figyelmetlen voltam, nem gondoltam végig.'' Inkább körömszakadtáig ragaszkodnak a két m-mel írt Mammuthoz, miközben már ők is tudják, hogy eggyel kellene írni.

A tej élet, erő, egészség.

(#1095) #32577792 válasza Hubapeti (#1054) üzenetére


#32577792
törölt tag

[link]

google, első találat, nagyon bonyolult kérdés volt...


[Szerkesztve]

(#1096) DJ.Gróf


DJ.Gróf
aktív tag

Heh! Baromi egyszerű kérdés volt a komponenses! Nem volt odaírva,hogy köze lenne az ati-hoz! Csak egy általános kérdés azt kész! minek kell bonyolítani!

(#1097) DJ.Gróf válasza #32577792 (#1095) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

Én is ezt néztem ;)

(#1098) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

#993 - Nah itt ha valaki bemagyarázza hogy 3 csati akkor meghasalok.
Komponens, ATI-val kapcsolatos és 1. Szép, nem mondom! :C

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#1099) anatre


anatre
csendes tag

Hát ugy néz ki ezt nem nyertem meg :)) :B :U

(#1100) dome911


dome911
tag

Grat a leendő nyerteseknek!
sajna, a harmadikat benéztem - de ezt már korábban tudtam

Parci: Köszönjük a játékot!

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.