Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) antikomcsi válasza cortez25 (#1143) üzenetére


antikomcsi
veterán

Szia!

Ez nem csak személyesen Neked, szól, mert nem akartam, már ide írni, de amikor ötvenkettedjére is felhozzák ugyanazt a szamárságot, az már elég bosszantó.

Van s-video csatlakozód? Hány csatlakozót dugsz bele?

És már becopyztam, de megteszem mégegyszer utúljára:

- S-Video.
Az S-Video egy komponens videojel formátum, amely megtartja a képjelek fényerő (luminancia, Y) és szín (krominancia, C) összetevőit. így jobb képátvitelt tesz lehetővé, mint a kompozit video, mivel a jel fényerő és szín komponensei nem interferálhatnak egymással.

És még csak nem is scart, csati. VGA-n (is) van, komponens videójel, és 1 db csatlakozó.

[Szerkesztve]

(#1152) dome911 válasza Male (#1128) üzenetére


dome911
tag

Tényleg igazad van - én nem értelmeztem rendesen a kérdést!

Az egy csatlakozóban is min. három csatlakozás van (azthiszem), és amiatt hajtogattam állandóan hármat, mert a csatlakozás nekem csatlakozót jelentett.


:R

[Szerkesztve]

(#1153) Male válasza Male (#1135) üzenetére


Male
nagyúr

Parci, mit szólsz ehhez az ötlethez/javaslathoz?

(vannak dolgok amikben még a szakértők se értenek egyet, könnyű belefutni ilyenbe... ez simán kivédhető lenne azzal, ha meghatároznátok, hogy az ezeken az oldalakon fellelhető információk a mérvadóak... szerintem :) )

(#1154) bogingrol


bogingrol
aktív tag

...zarojelben megjegyezve azert arra kivancsi lennek hogy hanyan TUDTAK szaz szazalekos biztossaggal a helyes valaszt...persze igy kesobb mar konnyu leugatni masokat hogy milyen amatorok hisz ott a gugli...na mindegy no flem, riszpekt, laaaav meg naaaaagy jo, es...szeressetek egymast gyerekek (Bill es Ted rlz!!!!!!)

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#1155) Dracula


Dracula
senior tag

Yes, jók lettek... Egyedül a komponensnél a ''legalább'' szó volt zavaró, mert mindig is 3 vezetéket tudtam...

Üdv!

(#1156) Robaj válasza cortez25 (#1143) üzenetére


Robaj
addikt

Nem, a fórum olvasása. :)

(#1157) 5teve


5teve
senior tag

na a 3. kérdést elcsesztem. :O

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#1158) cortez25 válasza antikomcsi (#1151) üzenetére


cortez25
aktív tag

Aláírom, hogy így van, sőt a videójelekben abszolút nem vagyok otthon.Csak mikor beírtam elötte, nem olvastam át 1100 hsz-t......remélem ez bocsánatos bűn :)

Azért hajtunk, hogy öregségünkre legyen miből visszaállítani az egészségünket, ami ebbe ment tönkre.

(#1159) antikomcsi válasza cortez25 (#1158) üzenetére


antikomcsi
veterán

Nade ilyet..... ;] :DDD

(#1160) $lash válasza bonyolult (#1119) üzenetére


$lash
csendes tag

én is hasonlóan jártam, igaz van egy ''slash'' a listán, de nem hiszem, hogy kézzel lettek kiírva, a játékmotor pedig szerintem nem keveri össze a ''$'' -t a ''s''-el :DDD

(#1161) rlazol válasza cortez25 (#1158) üzenetére


rlazol
addikt

szó sincs 1100 hsz-ről mert csak a tegnap este 10 utániak a lényegsek a megoldásról folyó vitában. A már csak 4-500.
És mondjuk amikor még csak 34-ként nyafogta el vki és csak 7-szer linkelte, akkor még csak 110 volt. annyit csak vissza lehet olvasni, nem? Főleg egy pörgő topicban, általában elég 50-60 hszt visszamenni, hogy tudd mi az ábra. Annyit se lehet?

MODik: vki zárja már le ezt a témát, szépen kérem...

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1162) MooN00 válasza Levin01 (#1078) üzenetére


MooN00
aktív tag

Szerintem ezt már letárgyaltuk.
Milyen ATIvideokártyák támogatják az AVIVO technológiát ?

Érted a lényeget ???? VIDEÓKÁRTYÁK!!!!

Theater 550 / 650 Pro az mind tuner.

Egyébként én azért nem erre kattyintottam , mert az 550pro nem pedig sima 550.Bár a / jel megtévesztő.

(#1163) Grobby


Grobby
tag

Még egy uccsó link a beginnereknek, hogy megtanulják a be/kimeneteket és hogy ők is elrontsák majd következőre... :DDD
[link]

Kiemelek néhány részt:

''...However, while S-video (aka S-VHS) is superior to single cable composite video, it is vastly inferior to high-quality component video (Y, Pb, Pr) outputs....''

''...Component outputs are too large to be on the graphics card itself and are usually accessed through a dongle... ...Although the signal is analog, it is a quality, separated, high-resolution signal like the VGA outputs provide...''

Üdv,G

(#1164) NoLF


NoLF
addikt

mikor lesz a sorsolás?
meghívom anyámékat, összeülünk csipsszel meg pattogatott kukival, hogy ne a körmünket kelljen rágni az izgalomban, hogy vajon nyerek-e egy kulcstartót :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#1165) LeslieG Jr.


LeslieG Jr.
őstag

Hali mindenkinek! :)

Azért azt látom hogy megy a témázás még erről a komponens videojelről. :D Szerintem ne vesszetek össze ilyen hülyeségen. :DD Én is beláttam hogy szerecsétlenül volt megfogalmazva az ezt érintő kérdés mivel már szinte ''vittába'' mentem egy két fórumozó emberkével. :R De ezt ha jól tudom Parci is belátta hogy szerencsétlenül volt megfogalmazva. ;) Én nem vagyok a nyertes kalapban mert az utolsó kérdést(poén kérdést :D ) én is elpoénkodtam. :R De ez csak játék könyörgöm. :P Majd a következő PH! játék talán szerencsésebb lesz a kérdések tekintetében és ebben egészen biztos vagyok. ;)

[Szerkesztve]

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#1166) MooN00 válasza NoLF (#1164) üzenetére


MooN00
aktív tag

Ma este 10-kor

(#1167) Male válasza LeslieG Jr. (#1165) üzenetére


Male
nagyúr

Googlet kellett volna használnod, én simán megtaláltam a választ a hatodikra :P

Szerintem is ki van itt már minden tárgyalva... innen már csak az OFF-olás meg ugyanazok ismételgetése lesz (sőt már az van egy ideje :) )

(#1168) Tyrael válasza Petya25 (#1131) üzenetére


Tyrael
senior tag

en ezt neztem felre:
http://en.wikipedia.org/wiki/Component_video

http://en.wikipedia.org/wiki/Composite_video

wikipedian component helyett composite-re keresetem ra, es ott a kepen latszott szepen az 1 csati.
viszont a 3. kerdesre, amiben biztos voltam benne, hogy rossz valaszt adtam, megiscsak az volt a jo.
pedig wikipedian olvastam, hogy az a hulye AVIVO nem is hardveres megoldas, ergo megfelelo driverrel meg egy vodoo, vagy tnt kari is tamogatja.

Tyrael

(#1169) Face8814


Face8814
őstag

Na mostanra sikerült végigolvasni a topikot.
Sikeresen én is a negyedik ominózus kérdésen buktam ( én is az 1.-et jelöltem be )
Igazából Parciék kifejtették az álláspontjukat az üggyel kapcsolatban, úgyhogy én is csak annyit tudnék mondani amit Fisha fórumtárs a korábbiakban már említett [link] .
Ezt szem előtt tartva elkerülhető lenne a hasonló vita.

Mindezektől függetlenül kicsit azért zavar a dolog!

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#1170) Pazo válasza Face8814 (#1169) üzenetére


Pazo
tag

én a négyesre ezek alapján tippeltem ([link]) mert egyébként közöm nincs a dologhoz, de szerencsére bejött. az bosszant, hogy nem olvastam el figyelmesen a harmadik kérdést, és a talált link alapján ([link]) sokáig hezitálva oda soroltam a tv-tunereket is, átsiklottam azon, hogy a kérdés videókártyákat kérdez - basszus, pedig most ott lennék a kalapban, ha figyelek és használom is az agyam. ááááá. :O

nem baj, legközelebb tuti nyerek. :DDD

[Szerkesztve]

I'll tell you just how stupid Life Insurance is. You're sitting across from a guy. He's betting you you're gonna live, you're betting him you're gonna die! And you're hoping he wins!

(#1171) Tipi


Tipi
tag

ennyit tok mondani az ati oldaláról szedtem
[link]

Jealousy - Lucy

(#1172) nap


nap
addikt

Ilyen vidam nyeremenyjatekon meg nem jatszottam.
A ceg, aki a nyeremenyeket felajanlotta nincs tobbe.
Erdekes, hogy az nvidia es a via(s3) nem ajanlott meg fel nyeremenyeket. Biztos nem akarnak az ati sorsara jutni... :D

Par oramba beletellt, mig elolvastam a zaras utani hozzaszolasokat. Kar volt.
Annyit megtudtam, hogy a theater nem videokartya, meg hogy a komponens jel mehet 1 csatlakozon is, meg 25-en este 10-kor (vasutasido szerint 22 ora) lesz a sorsolas. Ez kb 5 hozzaszolasbol kiderult.
A tobbi otszazbol meg, hogy rengetegen csak irnak, de olvasni nem akarnak, es erre meg buszkek is. Ugyanaz a tema kb oldalankent kerult elo, ujra meg ujra es ez kibaszott faraszto.

En remelem, hogy a szervezoknek nem ment el teljesen az eletkedve, es hamarosan lesz jatek ujra.

Azoknak, akik folyton csak a googlera hivatkoznak: [link]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#1173) slug


slug
senior tag

Composite Video: másik nevén FBAS, analóg, a sárga csatlakozó, mindössze két vezeték.

S-Video (másnéven Y/C): Ez egy alapsávú videó formátum, ami a composite video-nál jobb minőségű jelet továbbít, de nem éri el az RGB és a komponens video szintjét. Ez a középszintű formátum a jelet két csatornára osztja: világosság és szín (luminance / chrominance). Az S-Video jel 4-tűs mini-DIN-csatlakozón keresztül továbbítódik.

Scart-RGB: a SCART egy francia származású szabvány (Syndicat des Constructeurs d'Appareils Radiorécepteurs et Téléviseurs - Rádió- és televíziókészülékek fejlesztőinek konszernje), és 21-tűs csatlakozót használ az audio- és videokészülékek TV-hez történő csatlakoztatásához. Péritel és Euroconnector néven is ismert (előbbi főleg Franciaországban, ahol a SCART szót általában nem használják). A SCART segítségével könnyen összeköthetünk videómagnókat, DVD-lejátszókat, set-top boxokat (fizetős TV, analóg vagy digitális kábel, földfelszíni digitális TV), háziszámítógépeket, játékgépeket és más rendszereket a televízióval, optimális minőségben.

VGA: 15-tűs bemenet, ezen keresztül PC-t vagy VGA-DVD-lejátszót tudunk csatlakoztatni (pl. Xoro HSD400 plus vagy HSD 400 pro)

YUV-komponens (másnéven YCbCr): A fényerőt (Y), a piros (U) és a kék (V) összetevőt külön-külön továbbítja.

DVI: a DVI-bemenet (Digital Visual Interface - digitális vizuális csatlakozófelület) egy olyan videocsatlakozó, amit a tökéletes képminőség érdekében terveztek. HDTV-videókhoz használjuk.

(#1174) madrac


madrac
őstag

4. kerdesre en is az 1-et jeloltem be, hisz pont a video kartyaknal van olyan, hogy a rajta levo 1 (azaz egy) csatlakozo aljzaton keresztul jon 1 csomo fele jel, adott esetben az arra dugott eloszto osztja szet a dolgokat.
Es, ha mar ilyen atb*szos kerdesek vannak, akkor nyilvan arra is gondolni kell, hogy nem kabelen levo csatlakozokrol van szo....
3-as kerdesben is voltak logikai hibak.
Mindegy is mert kiment a fejembol, hogy hataridoig benyomjam a hianyzo valaszokat,
de ezek miatt en a tovabbi jatekokban nem fogok resztvenni mert szerintem ez igy nem volt korrekt.
Ezek a komoly nyeremenyek megerdemeltek volna a megfelelo hozzaallast.

(#1175) slug válasza madrac (#1174) üzenetére


slug
senior tag

fika hegyek

(#1176) Eagl3


Eagl3
veterán

Mostmár igazán abbahagyhatnátok. Tegnap este több órán keresztül ment az érvelés. Sem új linkel, sem új magyarázattal nem fogtok tudni előjönni. Egyszóval szálljatok le a témáról.
Madrac, megtisztelnél minket, ha nem vennél részt a többi játékon.

[Szerkesztve]

(#1177) Sundesz


Sundesz
őstag

Ha valaki kellő időt és energiát fordított a kérdések elolvasására (mert már sokan ott elbuktak) és megválaszolására, akkor semmi gond nem lehetett. Korrekt játék volt, nem árt, ha kicsit gondolkodni is kell a megoldáson. Köszönjük PH! :R

[Szerkesztve]

Hörcsög Powa'

(#1178) Probiker


Probiker
aktív tag

Még mindig nemtudjuk kik nyertek? Vazze, azthittem mire hazaérek már kisorsolják.
Nemtudja valaki, hogy kb. mikor közlik a végeredményeket? ;)

Ford Mondeo Tournier 2.0 16v Ghia. ABS,ASR... Röviden Ghia :)

(#1179) NoLF válasza Probiker (#1178) üzenetére


NoLF
addikt

#1166

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#1180) Probiker válasza NoLF (#1179) üzenetére


Probiker
aktív tag

Ja, bocsika. Köszi :R :)

Ford Mondeo Tournier 2.0 16v Ghia. ABS,ASR... Röviden Ghia :)

(#1181) Steelheart


Steelheart
senior tag

Nna, ez jó játék volt ;] Sztem minden kérdés jó volt (az uccsón még röhögtem is :D), nem voltak nehezek, google mindent megmondott maximum 10 perc alatt (ez volt a 3. kérdés asszem), pedig egyikről sem konyítottam semmit alapjáraton. Most meg már ennyivel is többet tudok :) Nem is tudtam pl. az Avivo Converterről, vagy a kompozit videoról, mint fogalom... :D Egy mezei rejtvényújságban sokkal beugratósabbak vannak sokszor, szóvel szerintem ezt sem vitték túlzásba. Szóval jó volt :) Már csak a nyereményben reménykedek... :DDD Ha meg mégsem, akkor még évekig ez az alsó-alsókategóriás kártyám marad :D

XFire profile: http://profile.xfire.com/crystalheart ________>>--(O.o)-->________ http://www.youtube.com/watch?v=0NM45lYPb_A _________>>--(X.x)-->_________ http://crystalheart.extra.hu/e107_files/downloads/video/myvid/ggstart_f2_3kbps.avi

(#1182) JohnnyX


JohnnyX
senior tag

Jujdejo, en is eltalaltam mindet! :))
Az utolso kerdesen vacilaltam egy kicsit, de vegulis azt is eltalaltam :DDD

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#1183) JohnnyX válasza NoLF (#1164) üzenetére


JohnnyX
senior tag

Atmegyek hozzad csipszet enni :C

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#1184) erdey_a válasza madrac (#1174) üzenetére


erdey_a
őstag

de ezek miatt en a tovabbi jatekokban nem fogok resztvenni mert szerintem ez igy nem volt korrekt.


Jajj most mi lesz! Egy óriási szakmai hozzászólásszámmal bíró tag nem hajlandó játszani a nyereményekért a jövőben. Ne tedd ezt velünk ó nagy mester!

Helyetted is ég a pofám baszki... :(((

Vérboci

(#1185) Tyrael válasza erdey_a (#1184) üzenetére


Tyrael
senior tag

majd kinovod.
mindenkinek szive joga, hogy jatszik, vagy sem.

Tyrael

(#1186) eddie17


eddie17
addikt

Juhuhu minden helyes lett:) :C
Remélem én is nyerek:)
Ja az meg hogy a 4. kérdés nehéz volt meg nem egyértelmü az meglehet, de én 1 óra googlizés után megtaláltam a helyes választ. Szóval emiatt kéretik nem sirni:)
mod: ja és rajtam kivül még 425en:)
mod2:D : ja és nagyon nem értek ezekhez a dolgokhoz mégis sikerült, szóval szerintem korrekt volt ez a játék. Abba hagyom a hülyeségek irkálását... :B

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1187) Peti_X


Peti_X
csendes tag

Szerintem nincs miért reklamálnotok. Ha egyszer nem volt jó a válasz akkor nem volt jó. Nem a szerkesztők tehetnek róla hogy nem értettétek meg kellő képpen a kérdést ahogy én sem olvastam át kellő képpen a 3-as kérdést. Nézzétek meg hogy hányan tudták a jó valaszt minden kérdésre. Úgyhogy szerintem nem volt nehéz, mindenki gondolkozzon el azon hogy mennyit gondolkozott 1 kérdésen......ahogy én is ezt tettem. :DDD :DDD

W.W.J.D

(#1188) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Amit gondoltam, hogy elb@sztam azt el is. Pedig ott volt az ati honlapján fehéren-feketén. A lusta formámat! ;]:)

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#1189) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Komolyan: a hócipő kezd tele lenni, hogy emberek itt sírdogálnak, ahelyett, hogy elolvasták volna a kérdéseket rendesen. Elhiszem, hogy ha valódi hiba van a kérdésekben vagy a válaszlehetőségekben, akkor azt jelezni kell, de az 500. ilyen hsz-t olvasni már unalmas... senki nem tartott a másik fejéhez pisztolyt, hogy játszon, nem kötelező játszani!

https://www.coreinfinity.tech

(#1190) JohnnyX


JohnnyX
senior tag

Azt megtudjuk majd valahonnan, hogy hanyan jatszottak osszesen?

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#1191) Majstor


Majstor
senior tag

Itt valami nem stimmel...

Gaming

Radeon® X1900 Series
Radeon® X1800 Series
Radeon® X1600 Series
Radeon® X1300 Series

Mobile

Mobility™ Radeon® X1800 Series
Mobility™ Radeon® X1600 Series
Mobility™ Radeon® X1400 Series
Mobility™ Radeon® X1300 Series

Multimedia Graphics Cards

All-in-Wonder® X1900 *
All-in-Wonder® 2006 PCI Express® *

Multimedia TV Tuners

Theater™ 650 PRO *
TV Wonder™ Elite
Theater™ 550 PRO *
HDTV Wonder™

[link]

*Most akkor melyik helyes???

2. Minden X1000-es családba tartozó VGA kártya + All-in-Wonder X1900 / 2006 PCIe
5. Az X1000-es család kártyái (=Minden) + Theater 550 / 650 Pro

A + pedig >>> külön kategóriába sorolásnak számít...tehát nem VGA hanem Turner, ha felsorolva lenne akkor lenne hibás az utolsó válasz!

:((( Mindkettő válasz igaz



[Szerkesztve]

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#1192) Fecow


Fecow
aktív tag

Köszi a játékot az egész PH! játék teamnek!
Szerencsére minden válaszom helyes lett. :DD
Már csak a random függvény hangulatától függ, hogy nyerek-e, vagy kézi sorsolás lesz? ;]

Nyergeld meg a nagyot

(#1193) k.t.a.


k.t.a.
senior tag

Itt magamban röhögök, hogy a sok write only lúzer azt hiszi magáról hogy igaza van. :C Hozzátok a formátokat az biztos. Már nem sok kell a százhoz.
Madrac egyetértek veled. Viszont azt elismerem, hogy az ember bizony hibázhat, majd a következőn jobban figyelnek a készítők.

(#1194) Szabesz válasza Majstor (#1191) üzenetére


Szabesz
őstag

A TV tuner nem videokártya ;)

¯\_(ツ)_/¯

(#1195) k.t.a. válasza Majstor (#1191) üzenetére


k.t.a.
senior tag

All-in-Wonder® 2006 PCI Express® * <- ez se nem X1000-es se nem theater. Ezért nem jó az utolsó.

Szerk.: ez videókártya, és avivo-s és az álltalad másodiknak írt válaszból kimaradt

[Szerkesztve]

(#1196) Daneeka válasza Majstor (#1191) üzenetére


Daneeka
senior tag

A Theater 550 / 650 Pro szerinted videokártya? :F

(#1197) tope válasza Majstor (#1191) üzenetére


tope
addikt

Mi is volt pontosan a 3. kérdés [link], mert ez alapján ez hogy lenne jó

Multimedia TV Tuners
Theater™ 650 PRO *
TV Wonder™ Elite
Theater™ 550 PRO *
HDTV Wonder™

Sajna ezt sokan, köztük én is benéztem.

(#1198) Majstor válasza Szabesz (#1194) üzenetére


Majstor
senior tag

+ = külön kategóriába sorolás...tehát VGA kategórián kívül >>>Turner, ha felsorolva lenne akkor lenne hibás az utolsó válasz mivel nem videokártya.
:P



[Szerkesztve]

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#1199) Tyrael


Tyrael
senior tag

''ja és nagyon nem értek ezekhez a dolgokhoz mégis sikerült, szóval szerintem korrekt volt ez a játék. Abba hagyom a hülyeségek irkálását..''

szerintem nem attol lesz jo egy jatek, hogy az aki nem ert hozza bent marad, aki meg igen, az kiesik.
felreertes ne essek, nem magamra gondoltam.

azert vicces a sok write only uzemmodu ficko, aki arcol, hogy osszegooglezta a jo valaszt, de arra mar lusta, hogy visszaolvasson a topicba, ahol le lett irva, hogy pl. a component videos kerdes miert volt felreertheto (es az ertette felre, aki ertett is hozza)

reszemrol ennyi volt, biztos jo dolog itt fikazni a masikat.
amugy osszehasonlitaskeppen nezzetek mar meg, hogy elozo nyeremenyjatekon (nem a mobilarenara gondolok) mennyi jo megoldas lett.

en is inditok egy jatekot, 1 kerdes van, a helyesen tippelok kozott kisorsolom a helytelenul tippeloket.
a kerdes a kovetkezo:

mi van a zsebemben?

Tyrael

(#1200) JohnnyX válasza Tyrael (#1199) üzenetére


JohnnyX
senior tag

Nincs is zsebed :DDD

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.