Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) anatre


anatre
csendes tag

jah, hol lehet megnézni hogy hol rontottam?

(#1102) dome911 válasza anatre (#1101) üzenetére


dome911
tag

bejelentkezel, rákattintasz a kérdésre, mintha válaszolni szeretnél rá, és lásd..!

[Szerkesztve]

(#1103) Robaj válasza anatre (#1101) üzenetére


Robaj
addikt

Katt: Itt jutsz vissza a játék főoldalára..., majd a kérdésekre kattolj egyesével.

(#1104) dome911 válasza Robaj (#1103) üzenetére


dome911
tag

Szóval ide katt: [link]

[Szerkesztve]

(#1105) Fisha


Fisha
őstag

Legkozelebb a javaslom a kovetkezo nyitokerdest:

Melyik szamra gondoltam? 324 43543 546 321

Kb ugyanenyyi ertelme lenne.

Egyebkent a harom semmikepp se lehetne jo valasz, mivel az svideo jel is komponens jelnek minosul, es az ket madzagon is atmegy. :(

(#1106) Robaj válasza dome911 (#1104) üzenetére


Robaj
addikt

Szójjá be:DDD

Anatre: ide kattolj ne oda: [link] ;]

[Szerkesztve]

(#1107) anatre


anatre
csendes tag

uhh :S 2őt is hibáztam

(#1108) dome911 válasza Fisha (#1105) üzenetére


dome911
tag

aha:
''A komponens videojel minimum három független jelből áll, melyeket három csatlakozón és három vezetéken keresztül lehet továbbítani. ''

[link]

[Szerkesztve]

(#1109) Robaj válasza Fisha (#1105) üzenetére


Robaj
addikt

Lécci olvass vissza, már 2x lett belőle flém, elsőben benne voltam én is, 2. már fölös volt, most ne legyen már 3. hullám.

[Szerkesztve]

(#1110) dome911 válasza Robaj (#1106) üzenetére


dome911
tag

:DD

[Szerkesztve]

(#1111) Parci válasza Fisha (#1105) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

köszönjük az értékes hozzászólást.

mivel a játék értelmetlennek lett nyilvánítva, inkább akkor nem is sorsolnánk ki semmit, illetve nem is szerveznénk ilyesmi játékot, mert a hibára mindig megvan az esély. ja, ha túl egyértelműek a kérdések, akkor persze azért szar. ha nehéz, azért. ha nem 1500%-os, azért.

a kérdés nem szerencsés, de egyrészt azért nem volt megoldhatatlan, lehetett sejteni/tudni, hogy mire akarnak rákérdezni az illetékesek. másrészt a játék végeredményét tudomásul kéne venni, EZ VAN. nem fogunk se szavazatokat újraszámlálni, se felgyújtani magunkat.

viszont ez a topik hibákra, kérdésekre van fenntartva, így aki egyszer jelezte, hogy szerinte hibás volt a négyes kérdés, az többet ne tegye. sőt, miután jelezték már egy páran, senki se tegye.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1112) anatre


anatre
csendes tag

akkor nincs sorsolás?

(#1113) Parci válasza joghurt (#1094) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ne haragudj, nem fogom tizenötödszörre is leírni, egy párszor már megtettem. ok, mégis, utoljára:

- a kérdés nem volt szerencsés, nem volt hibátlan
- a játék eredményét nem fogunk változtatni
- szori mindenkitől, ha ezen a kérdésen és ezért hasalt el

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1114) anatre


anatre
csendes tag

amugy nemtom minek izélnek a kérdésen :) örüljenek hogy van nyereményjáték :)

(#1115) Parci válasza anatre (#1112) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de, lesz. csak minden játék végén megfogadom, hogy soha többet nem csinálok/-lunk ilyet. aztán persze idővel elfelejti az ember a rosszat és mégis csinál. de biztos lehetne gyakrabban, ha nem ez menne minden alkalommal.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1116) Robaj válasza anatre (#1112) üzenetére


Robaj
addikt

Parci hsz-e irónikus akar lenni, lesz sorsolás lesz kövi játék majd vmikor :)

A nehézséget illetően: az IT.news-os játék ami jó sokáig tartott, volt köztük 1-2 utánnanézős, ott is ment a nehézséges duma.:)
Hogy mindenkinek jó legyen kéne olyan h. könnyű, full egyszerű google 1. találatos játék apróbb nyereményekkel ÉS egy nehéz, nagyobb nyereményekért.
Mindenki eldönthetné melyiken akar indulni.

UI: magam részéről köszi a játékot

[Szerkesztve]

(#1117) anatre


anatre
csendes tag

jah :)

(#1118) Male válasza #32577792 (#1095) üzenetére


Male
nagyúr

Vagy a teljes cikket olvasd el értelmezve, vagy olvass vissza a topicban... már vagy ötször leírtuk, hogy hol van benne az 1 csatlakozón érkező komponens jel pontosan ebben a cikkben. Azért sokan csak belinkelgetik időnként újra, bizonyítandó a 3-at...

Jó lenne, ha többen nem írnák be, hogy ''teljesen egyértelmű volt, hiszen a gugli első találatában ki van emelve a 3, meg van az a kép is a 3 csatlakozóról'' meg hogy mind tévedünk akik az 1-et bizonyítjuk, stb. Nézzétek meg, hány őstag, PH!addikt, PH! félisten mondja az 1-et... gondolod mi mind tévedünk ugyanabban, mert olyan kis kezdők vagyunk, és a kérdés feltevésekor hallottunk életünkben elöször a komponenes videojelről?

(kár volt reggel benéznem ide...)

(#1119) bonyolult


bonyolult
tag

Sziasztok, járt valaki úgy hogy csupa helyes választ adott, mégsincs a nickje a listán? Én ugyanis így jártam. Kíváncsian várom a PH válaszát, hogy ez hogyan lehetséges.
Üdv
B.

Az élet nem nehéz...csak szar a fogása.

(#1120) (Kolombusz) válasza Male (#1118) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

És hány PH! addikt, meg őstag hajtogatja a hülyeségeit, mikor már el lett mondva, hogy sorry ez van, nem változtatjuk meg a végeredményt.

(#1121) gaben


gaben
aktív tag

Sztem összességében nem voltak nehezek a kérdések,a google nekem is mindent megtalált,nameg volt amelyikre én is tudtam a választ :)


Mikor lesz a sorsolás? :D

[Szerkesztve]

(#1122) Fisha válasza Parci (#1115) üzenetére


Fisha
őstag

Nem akarok flemelni, de szerintem nektek pont a lenyeg nem jon le. Nem a nyeremenyjatekkal van a baj, nem a nehez kerdesekkel _lenne_ a baj. Hanem azzal van a baj, hogy nem nehez kerdesek vannak, hanem olyanok amiket pont azok rontanak el, akik valamilyen szinten is ertenek a dologhoz.
Felre ne erts, nem fenyezni szeretnem magam, de villamosmernokkent vegeztem, studiomernoki szakiranyon, ezt tanultam evekig, es pont egy ilyen kerdesen bukok el, pusztan azert, mert rosszul lett felteve. Ha fogalmam nem lenne az egesz dologrol, akkor en is annyit gondoltam volna hat igen RGB, aztan nyomom is harmast.
Szoval az esszencia annyi lenne, hogy nem azon kene fogadkozni, hogy soha tobbet, hanem inkabb le kene tesztelni a kerdeseket 10 emberen, es atgondolni, hogy valoban egyertelmuek-e.
Remelem, igy mar konstruktivnak iteled a kritikat.

Fisha

(#1123) Robaj válasza bonyolult (#1119) üzenetére


Robaj
addikt

Kattolj ide, nézd meg minden kérdésre választál-e, és ha igen jót-e:
[link]

(#1124) Parci válasza bonyolult (#1119) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

este megnézem adatbázisból - időben válaszoltál mindenre?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1125) God Vazzeg válasza Robaj (#1116) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Persze, meg még a se**ünket is nyalják ki nem? :D Szerintem tök jó hogy lehet játszani (ingyen! :R), és nem kritizálni kellene hanem hálásnak lenni a plusszért amit kapunk. Mellesleg elég nehéz megteremteni a feltételét a játéknak is, szal már ezért is respect a szervezőknek :R

Ja, és ez egy info szakportál, nem hiszem hogy gond, ha valaki nem tud valamit, én programozó vagyok, mégis elbaxtam az egyik kérdést, de így tanul az ember. Ha olyan dolgok lennének itt, amit már tudnék, akkor nem járnék ide :B :R (minek? :F :D)

(#1126) Parci válasza Fisha (#1122) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ok

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1127) joghurt válasza Fisha (#1122) üzenetére


joghurt
addikt

Így. :R

A tej élet, erő, egészség.

(#1128) Male válasza (Kolombusz) (#1120) üzenetére


Male
nagyúr

Pusztán arra próbáltam meg felhívni a figyelmet, hogy elcsendesedett a dolog, minek újra felhozni ezekkel a házimozis linkekkel, ami vagy 20x be van már linkelve, és hajtogatni, hogy mind tévedünk???

Nem írom be többször az 1-et, de a ''másik oldal'' se kvázi hülyézzen le akkor a 3-al, mert akkor kénytelen vagyok reagálni.

(#1129) Tithian


Tithian
őstag

Heh, a harmaidik kérdésre rosszul válaszoltam, azt hittem, az All-in-Wonder X1900 beugratás, hiszen az is az X1000-es családba tartozik...
No mindegy, majd legközelebb. :)

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#1130) Robaj válasza God Vazzeg (#1125) üzenetére


Robaj
addikt

Csak így nem lenne minden játék végén rinya.:)

Ha olyan dolgok lennének itt, amit már tudnék, akkor nem járnék ide
www.godvazzeg.hu :DDD

(#1131) Petya25


Petya25
addikt

Nekem is sikerült minden kérdésre ''helyes'' választ adni, legalábbis azt, amit a kérdés feltevő helyesnek gondolt. Az általánosan jónak gondolt megoldást kellett megtalálni és nem a kiskapukat. Ennyi.

A 4-es kérdéssel értelmezési problémáim akadtak, tudniillik, a csatlakozó fogalma nem világos a kérdésben. Alapvetőel 3 jel fut a komponens kábelben, ami 3 külön csatlakozón keresztül is mehet, de a videokártyádon (nem a hozzáadott kábelen) a komponens kimenet hány csatlakozón is jön ki? Vagy a Scart csati (ami szintén komponens) az hány csatlakozó is? EGY Ettől full értelmezés kérdése, nem vezetékről, vagy érintkezőről beszélünk, mert a 3 csatlakozósnak mondott kábelben is ugye 6 különálló vezeték fut.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#1132) God Vazzeg válasza Robaj (#1130) üzenetére


God Vazzeg
veterán

:DDD :R

(#1133) bonyolult válasza Parci (#1124) üzenetére


bonyolult
tag

Igen.
Sőt, az utolsó kérdésre lehet hogy túl hamar.. (talán szombat reggel) :)

Az élet nem nehéz...csak szar a fogása.

(#1134) bogingrol válasza Parci (#1115) üzenetére


bogingrol
aktív tag

...szerintem ha rendszeresen, pl havonta (esetleg hetente,naponta, vagy orankent :DDD :DDD ) lenne nyeremenyjatek akkor nem gazolnanak ennyien egy kerdes miatt, persze tuti lenne akkor is minden, de pl en is beszoptam a komponensekkel ;) es ha arra gondolok ha az eddigi tendeciakat szem elott tartjuk mikor lesz eselyem megint nyerni akkor persze sokkal elkeseredettebb vagyok mintha pl tudnam hogy aaaa ugy is lesz a kovetkezo honapban is , vagy a kovetkezo heten....persze tudom, es tudjuk ez mind penzbe kerul, es hat nem geforce kettesekert jatszottunk....ne keseredj el, lesz ez meg jobb is :)
gratula a turelemhez :R

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#1135) Male válasza Parci (#1115) üzenetére


Male
nagyúr

Annyit javasolnék, hogy (pl ATI-s játéknál) szerepeljen ott, hogy a ''www.ati.com illetve a PH! hírei-cikkei alapján kell válaszolni, az ott szereplő információk a mérvadóak''. Így egyértelműbbé válnak kérdések, sőt nagyon vitatkozni sem lehet egy-egy válaszon.

(#1136) bonyolult válasza Robaj (#1123) üzenetére


bonyolult
tag

Onnan néztem, és az alapján gondolom h. mindenre helyes választ adtam, pontosabban olyan választ ami a linkelt oldalon helyesként van megjelölve.

Az élet nem nehéz...csak szar a fogása.

(#1137) cortez25 válasza Fisha (#1105) üzenetére


cortez25
aktív tag

Már ezer bocsánat, de én tök hülye vagyok ehhez a videó-s-video....azt sem tudom mi az a komponens videójel :F

De kb 6-percet kutakodtam a gugliban a ''komponens'' ''videójel'' ''érkezik'' ''jel'' szavak különböző szinonimáinak keresésével és volt egy oldal...többen belinkelték...ahol annyit írtak, hogy legalább három csatlakozásra van szükség.

Nem baj legalább többen kiestek így nagyobb esélye, hogy nyerek :D :D

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Azért hajtunk, hogy öregségünkre legyen miből visszaállítani az egészségünket, ami ebbe ment tönkre.

(#1138) yksz válasza VladimirR (#1086) üzenetére


yksz
aktív tag

Sorstárs, egyuttérzek veled:D

Fly away my precious knowledge fly far away

(#1139) NoLF


NoLF
addikt

te jó ég, mindenre helyesen válaszoltam! ilyen még nem volt :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#1140) Male válasza cortez25 (#1137) üzenetére


Male
nagyúr

Mé' kell folyton ezzel jönni? Olvass picit a topicban inkább....

szekértő vs. ''nem értek hozzá, de a gugli első találatában ez volt kiemelve''... remélem érzed a különbséget.

Még hányan fogják ugyanezt beírni???

(#1141) k.t.a. válasza Petya25 (#1131) üzenetére


k.t.a.
senior tag

Lehet nem a tiedre válasz, de a téma egybeesik a 4. kérdés. Akinek nem tetszik, hogy még mindig ez a téma, az ne olvassa tovább. Az eredményen nem változtat már ezzel is tisztában vagyok.DE:
Az oké, hogy tipikusan 3 csatlakozón keresztül érkezik a komponens jel, de a régi tv-kkel való kompatibilitás miatt a világosság jel önmagában is beköthető, és ilyenkor fekete-fehér képet kapunk, ha jól tudom, ami kép, ergo videójel. Ezért szerintem elég egy csatlakozó, és akkor a scart még mindig ott van, mint másik tényező. Aztán ha a nagyokosok azt mondják, hogy scrartot sosem dugok bele egy ati kariba, akkor meg az rca-kat sem. Ha azt nézzük, hogy átalakítóval hány csatlakozón keresztül érkezhet a komponens jel, akkor meg a legegyszerűbb videókártyán van egy darab dsub csatlakozó, ami megint csak egy darab, nem három. Én ezért jelöltem be az 1-et, mint helyes válasz a 4. kérdésre.

(#1142) bonyolult


bonyolult
tag

Bocsánat, bocsánat, még1X bocsánat.
Félre hordott kicsit a szemem, az egyik kérdésre mégsem válaszoltam helyesen.

Az élet nem nehéz...csak szar a fogása.

(#1143) cortez25 válasza Male (#1140) üzenetére


cortez25
aktív tag

Ennél a kérdésnél a tudatlanság volt a nyerő.... :D

Azért hajtunk, hogy öregségünkre legyen miből visszaállítani az egészségünket, ami ebbe ment tönkre.

(#1144) Fisha válasza cortez25 (#1143) üzenetére


Fisha
őstag

Hat valami ilyesmit probalunk mi is itt megfogalmazni szalonkepes formaban... :)

(#1145) Male válasza cortez25 (#1143) üzenetére


Male
nagyúr

Igen :DDD

(#1146) k.t.a.


k.t.a.
senior tag

Hogy a következőkben ilyen ne forduljon elő, hogy rossz válasz a helyes, ezért felajánlanám segítségem a kérdések tesztelésében, ha van rá igény.

(#1147) dobost


dobost
senior tag

Sziasztok!
Én annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy szerintem semmi gond nem volt a kérdésekkel.
1-2 nem volt egyszerű, de ha átolvasta az ember figyelmesen, vagy normálisan utánanézett, akkor meg lehetett őket válaszolni.

(#1148) sTERNI


sTERNI
senior tag

Részvétem a PH stábnak :( Ez a nyivákolás ami megy, szánalmas.
Két dolgot lehetne tenni, nem kellene topic a nyereményjátéknak; és így nem lenne nyavajgás vagy csak olyan egyszerű kérdéseket tenni fel, mint a hatodik volt most és senki nem lenne diszkriminálva állapota/tudása/értelmi képessége szerint (már csak az a baj, hogy a versenyeknek általában az a lénye ;) ). :R

"You travel with fascinating companions, Doctor."

(#1149) k.t.a. válasza dobost (#1147) üzenetére


k.t.a.
senior tag

Akkor most idéznék MALE-től:

''Mé' kell folyton ezzel jönni? Olvass picit a topicban inkább....

szekértő vs. ''nem értek hozzá, de a gugli első találatában ez volt kiemelve''... remélem érzed a különbséget.

Még hányan fogják ugyanezt beírni???''

Mellesleg a készítők is beismerték már.

(#1150) k.t.a. válasza sTERNI (#1148) üzenetére


k.t.a.
senior tag

LOL :C

Inkább nem bosszantom többet magam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.