Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cartman|


cartman|
tag

remélem jól írtam külömbséget (különbség?)

Nah!
Tud valaki olyan lapot mondani ahol sdrammal teszteltek athlonokat?

Amd athlon xp 2400+
sd+ddr olcsó alaplap 15 rugó
király ddr alaplapok 22 rugó
512 DDR400 ram 20 rugó
512 SDram 0 ft (már van :) )

jo lenne egy kis összehasonlítási alap, hogy mire megy el az a plusz 25 ezer fornint. lécci aki találkotott sdramos amd teszttel az tudassa köszr


valami bechmarkot lécci ahol TÉNYszerűen látszanak a külöm(n)bségek.

Barthon 2500+ @3000+ nVidia nForce2 GeForce4ti LG GSA 4082b DVD+-RW

(#2) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Nekem volt 850-es,majd 1.33Ghz-es Tbird procim SD és DDR ramos cuccal is.Az SD-t egy Kt7A képezte,a DDR-t egy Kg7.Az sdramos cucc 2000 ponttal kevesebbet nyomott 3dmarkban-de ami a lényegesebb,érezhetően felpörögtek a dolgok ddr-re váltás után.Szerintem mindenképpen megéri ma már a DDR.Olcsón egész jó áron lehet kapni.

(#3) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Nekem volt 850-es,majd 1.33Ghz-es Tbird procim SD és DDR ramos cuccal is.Az SD-t egy Kt7A képezte,a DDR-t egy Kg7.Az sdramos cucc 2000 ponttal kevesebbet nyomott 3dmarkban-de ami a lényegesebb,érezhetően felpörögtek a dolgok ddr-re váltás után.Szerintem mindenképpen megéri ma már a DDR.Használtan egész jó áron lehet kapni.

(#4) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Aki megtalálja a különbséget a két HSZ között a sorszámukon kívül,kap egy csokit :)

on

(#5) cartman|


cartman|
tag

kösze a választ

többiek?

Barthon 2500+ @3000+ nVidia nForce2 GeForce4ti LG GSA 4082b DVD+-RW

(#6) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

És megvalami:a 2400+ 2Ghz-es órajeléhez már tényleg gyors DDR-ek dukálnak,különben a helyzet hasonló lesz az sdramos P4-ek tragédiájához..:)

(#7) Apika válasza _Volkovy_ (#4) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Használtan - olcsón :P

(#8) cartman|


cartman|
tag

HSZ1: olcsón
HSZ2: használtan

Barthon 2500+ @3000+ nVidia nForce2 GeForce4ti LG GSA 4082b DVD+-RW

(#9) cartman|


cartman|
tag

apikának küld csokit dcc-n vagy e-mailben ?)

Barthon 2500+ @3000+ nVidia nForce2 GeForce4ti LG GSA 4082b DVD+-RW

(#10) sebela válasza _Volkovy_ (#4) üzenetére


sebela
aktív tag

Az elküldés időpontja....

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#11) greenface


greenface
aktív tag

Ha új gépet veszel, mindenképp DDR-t válassz, és alaplapból vmi jobbfélét. Tudom, a pínz nagy úr, de inkább vegyél pl. 256 MB ramot (majd később veszel még bele). Az 512 SD-t jobb helyeken beszámítják neked.

Viszont: ha már adott egy jó SD-s lap, akkor nemigen érdemes a DDR miatt lapot+ramot cserélni. Én pl. egy KT7E-t nyúzok egy 1800-on futó Tbred-el, és maximálisan meg vagyok vele elégedve.

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#12) rogers


rogers
aktív tag

Na most vki szakértő nagyon le fog ütni, de kontár módon a sima SD és a DDR ram között ugyebár az a különbség, hogy a DDR RAM az ''dupla'' sebes, mivel mind az órajel ''felütésre'' és a ''leütésre'' is tud adni adatot... Igaz?

Jobb későn, mint még később...

(#13) Panther válasza cartman| (#1) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

''remélem jól írtam külömbséget (különbség?)'' -- sajnos nem, az ugyanis különbség. A ''különb'' szóra épül (jelentése: más), így könnyen megjegyezhető az írásmódja.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#14) rogers válasza Panther (#13) üzenetére


rogers
aktív tag

nagyon LOL :DD

Jobb későn, mint még később...

(#15) caleb


caleb
aktív tag

Csakis ddr-t vegyél.

Az élet jó a világ nem!!!

(#16) cartman|


cartman|
tag

megnéztem neten, állítólag a ddr ramok a gyakorlatban 25-40 % os gyorsulást eredményeznek az sd-khez képest, persze minnél nagyobb fsb annál jobban igaz ez. => sdram suxx => adjatok nekem 25 rugót hogy tudjak apgrédeli :DDD

Barthon 2500+ @3000+ nVidia nForce2 GeForce4ti LG GSA 4082b DVD+-RW

(#17) RECSKA


RECSKA
veterán

Mostmár nem éri meg sdramot venni, mert sokkal gyorsabb a ddr-ram!
Ráadásul még egy árban is van!

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#18) Kígyó válasza RECSKA (#17) üzenetére


Kígyó
senior tag

Na igen, de sd már van, tehát nem kéne venni!

(#19) Kígyó válasza cartman| (#1) üzenetére


Kígyó
senior tag

2400+-hoz sd ram? :F
Ne csináld!
15 rugóért amúgy kapsz egy elég korrekt kis ddr-es lapot is, tehát, ha eladod az sd-t, és veszel egy 512-es ddr-t, akkor a használt és az új ára közti különségbe fog kerülni az egész, mivel kb egy árban van már az sd és a ddr (nekem lagalábbis uannyit kínáltak egy bontóban egy 128-as sd-ért és egy 128-as ddr 333-ért)! Tehát az a +25E enyhe túlzás! (Ezt te találtad ki, vagy valami ''okos'' mondta?)

(#20) Kígyó válasza Kígyó (#19) üzenetére


Kígyó
senior tag

Erre kihagyom a különbségből a b-t! Asszem bezavarhattak a reggeli agyamba vastagításhoz használt B-k! :))

(#21) RECSKA válasza Kígyó (#19) üzenetére


RECSKA
veterán

Hát ja!

Egy NF7-s-es cucc 2db 466Mhz-en dübörgö XMS rammal biztos jobb, mint a Sd-ram................ :t:t

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#22) Yutani válasza Kígyó (#18) üzenetére


Yutani
nagyúr

Recska barátunknak azért illene legalább a topicindító hozzászólást elolvasnia, nem csak úgy valamit belebüfizni a topicba... :U

#tarcsad

(#23) RECSKA válasza RECSKA (#21) üzenetére


RECSKA
veterán

de ennek megvan az ára!.....

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#24) RECSKA válasza Yutani (#22) üzenetére


RECSKA
veterán

Így már jó? :F:F

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#25) Yutani válasza RECSKA (#24) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ha elolvastad... :)

#tarcsad

(#26) RECSKA válasza Yutani (#25) üzenetére


RECSKA
veterán

így már jó! :C

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#27) Kígyó válasza RECSKA (#23) üzenetére


Kígyó
senior tag

Persze, ez így van! De, hogy jött ide? :F

(#28) RECSKA válasza Kígyó (#27) üzenetére


RECSKA
veterán

Hát csak úgy nemtomm...........

az nf7-s kb 20ropi, ami nemrossz a teljesítményéért!
Csak kell bele venni másik ramot! :O

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#29) Kígyó válasza cartman| (#1) üzenetére


Kígyó
senior tag

Egy tipp:
Abit Kd7-E br 16E
AXP1700+(tbredb) br 12E
512DDR333 br 20E
Ezek kb árak, tehát +- egy rugó!
A proci valószínű elmegy 11x180-on a ramokkal szinkronban(valószínű azok is bírják a 360-at, meg az alaplap is), és ez így még ma is elég korrekt konfig és elég olcsón!

(#30) Syl válasza cartman| (#1) üzenetére


Syl
nagyúr

Mire használnád?

Személyes (munkahelyi) tapasztalat:
1. gép - XP1600, Abit KT7A, 512MB SD pc133
2. gép - XP1600, Abit KR7A, 512MB DDR 266
PhotoShop 7 tesztek, effektek és alig van 10% a két gép között.

Persze újabb procikkal, magasabb FSB-vel, jobb alaplappal (pl. nforce2) nyilván nagyobb a különbség.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#31) Kígyó válasza Syl (#30) üzenetére


Kígyó
senior tag

''Mire használnád?''
Na igen, ez sem egy uccsó szempont. De gondolom ha valami ''különleges'' dologra használná, akkor írta volna, ha meg semmi teljesítményigényesre nem használná, nem az lenne a topic címe, ami! Tehát gondolom a ''szokásos''.

(#32) cartman|


cartman|
tag

hogy mire használnám?

ut2003 max detail
ut2004 max deatil

a mostani cerkám (1,7) nem bírja meghajtani a gef4ti-mat ezért apgrédelnék athlonra.

egy 2400+ os athlonra gondoltam, amit overclockolnék(nák)

Barthon 2500+ @3000+ nVidia nForce2 GeForce4ti LG GSA 4082b DVD+-RW

(#33) cartman|


cartman|
tag

asszem ebből ddr400 lesz nforce2 es alaplappal :))
nem baj, lehúzok 3 hétvégét a tescóban árufeltöltőként és megvan a különbség

azt is hallottam viszont, hogy nforce2 be jobb 2*256 mint 1*512 ram, és végül is árban mindegy is.

csak az lenne akérdésem még, hogy ddr400 as lapba megéri-e a ddr400 ram (sok rosszat hallani róla), nem lehetne-e esetleg ddr333 at beletenni.

bár ha fsb-vel szinkronban van az a 400mhz az elég jó lenne :)

Barthon 2500+ @3000+ nVidia nForce2 GeForce4ti LG GSA 4082b DVD+-RW

(#34) faster


faster
nagyúr

Annak idején ,amikor az Intel házatáján az RDRAM vagy SDRAM volt a választási lehetőség, akkor születtek tesztek,amelyek nagyon lehúzták az SDRAM-os konfigokat. Elég egyértelmű volt, hogy egy gyors procit a tetűlassú RAM nagyon befékez. Azóta a buszsebesség csak nőtt, és a procik órajele is. Szerintem mindenképpen DDR ramot vegyél.

(#35) Vitus válasza cartman| (#1) üzenetére


Vitus
őstag

Egyértelműen DDR ramot és azt kezelő lapot vegyél!

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#36) greenface válasza faster (#34) üzenetére


greenface
aktív tag

Alapvetően igazad van, a DDR (vagy az RD) gyorsabb, mint a az SD, viszont a rendszer gyorsulása nagyban függ attól, mennyire mem.sávszélesség-igényes az adott architektúra. A P4 NAGYON igényli a mem.sávszélességet, így ott az SD nagyon látványos lassulást eredményez. K7-nél azért kevésbé lassít az SD. (P3-nak meg elég az SD, még 1600 Mhz-en is :) )

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#37) greenface


greenface
aktív tag

Persze új gép vásárlásánál csak a DDR jöhet szóba szerintem is, mint írtam.

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#38) Kígyó válasza cartman| (#32) üzenetére


Kígyó
senior tag

Sztem, ha tuningolni akarsz, akkor a 2400+ nem a legjobb választás! Sőt, talán a legrosszabb! Ha játékra kell főleg, akkor talán egy 2500+! Ez ugyan 2-3E-rel drágább(+1-2 napot töltögetsz :)) ), de ezek általában mennek 3000, esetleg +3200-osként! A 2400+-ban viszont már nem sok van!
Sztem egy 512-es ddr400-zal jobban jársz, mivel egyrészt olcsóbb, másrészt, ha esetleg szeretnél majd többet, akkor nem kell cserélni, csak beraksz még egyet! Nem sokat fogsz bukni a sebességben, mivel duálcsenel nélkül is elég yol kiszolgálja a procit!

(#39) fanti


fanti
addikt

Csak DDR !

2400+ -hoz az sd lesz a ''leggyengébb láncszem'' :DD

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#40) cartman|


cartman|
tag

2500+ megfogadom a tanácsot
de kitartok dual channel ddr mellett
(majd eladom ha már nem kell)

Barthon 2500+ @3000+ nVidia nForce2 GeForce4ti LG GSA 4082b DVD+-RW

(#41) Obi-1 válasza cartman| (#40) üzenetére


Obi-1
őstag

nekem különben 256 SD-vel megy egy 1700+, és bőven meg vagyok vele elégedve...
de igazából alacsony felbontás mellett játszom néha, nagyon nem használom ki a gépet...
esetleg vegyél Asrock K7VT2 alaplapot (SD+DDR), és akkor ráérsz váltani (én is így vagyok vele)
ha egyben van az 512MB, vagy 2*256, akkor jól el tudod adni, a 4*128 már szarabbul megy csak el
ASROCK egy jó kis lap :)) a 2400+-t meg úgysem érdemes már hajtani

Only a Sith deals in absolutes.

(#42) freya


freya
aktív tag

Tudom ajánlani az ASROCK lapokat, én 8ezer+áfáért (10) vettem és bele megy SD/DDR RAM is + az összes max. 266-os XP. Nagyon stabil lap, igaz a BIOSban semmit nem tudsz állítani, de, szerencsére nem is kell. Irodai gépnek és otthon fórumozgatni király.

(#43) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Nálam K7S5A van, ment már benne:

192 MB SDR SDRAM (100 MHz) + 1.3 Duron
512 MB DDR SDRAM (200 MHz) + 1.3 Duron
512 MB DDR SDRAM (200 MHz) + 1.8 XP
512 MB DDR SDRAM (266 MHz) + 2.4 XP

A memóriatesztek szerint egész frankón kihúzza az elmélet 2100MB/sig ez a kis 10e Ft alaplap a bika procival a 266os DDR RAMot :)

(#44) yahagyma


yahagyma
tag

játéknál tökmindegy hogy sd vagy ddr
mennyiseg szamit
majdnemhogy barmilyen xp megfelelo

csak vidkartya szamit

Sokan akarnak örökké élni, miközben azt sem tudják, mit kezdjenek magukkal a következő hétvégén...

(#45) karib válasza cartman| (#1) üzenetére


karib
addikt

Ilyen célokra egy korszerű DDR-es rendszer illik, különben párezer forint megspórolásáért megfojtod a rendszert. Régebben nem volt olyan jelentős különbség az SD és DDR között, de ez ma már két okból is megváltozott: egyrészt a gyorsabb procikhoz és nagyobb FSB-khez már kell a nagyobb RAM sávszélesség, másrészt egy jó ideje már csak a DDR-es platformokat fejlesztik, tehát ami SDR-es, az már alapjaiban korszerűtlen, a memóriatípustól függetlenül. Ettől függetlenül egy SDR-es AMD még sok mindenre jó lehet, én is ilyet hajtok még :D

Régebben készült egy átfogó cikk a témában, azóta persze a DDR front sokat fejlődött, míg az SDR maradt ott, ahol volt...

[L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=145[/L]

Department of Redundancy Department

(#46) I. Richard


I. Richard
senior tag

Kövezzetek meg, de én Intel procit birtoklok. Azt vettem észre, hogy a 1.2Ghz-s CeleronT procival egyenértékű AMD-s proci DDR rammal 1000 pontttal többet csinál 3DMark2001 -ben mint az én konfigom, amiben SD ram van. Hát 'csak' ennyit számít a DDR ram.

(#47) ZCoyote válasza cartman| (#1) üzenetére


ZCoyote
őstag

ddr +1

Romani ite domum.

(#48) lesaux


lesaux
veterán

A bátyám gépében (ECS K7S5A) kicseréltem az SD RAM-okat DDR-ekre.
Nem vett észre semmit.
Lehet, hogy egy tesztprogram kimutatja, de a felhasználónak q mindegy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.