Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  aTAB5 okostelefon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-04 15:53:22

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5901) poganytamas válasza hhatika (#5900) üzenetére


poganytamas
senior tag

Nem, abszolút meg lehet lenni nélküle.

(#5902) Nefretic


Nefretic
csendes tag

Sziasztok!
2 hete bevittem a telefont szervizre, mert nem működött a kamera. 1 hete telefonáltam, és megmondták, h csere lesz, nem javítható, fáradjak be hozzájuk 1-2 nap múlva, és kapom az új készüléket.
Be is mentem, de közölték, hogy épp nincs telefon, késik a szállítmány. Azóta már áttették hétvégére, azután mostani hét elejére.. de már a telefont sem veszik fel. Volt akivel ugyanezt eljátszották? :F

(#5903) botonddeak


botonddeak
csendes tag

Sziasztok, olyan kérdésem volna, hogy a mikrofon erejét mivel tudom állítani, eléggé halkan hallanak. Megpróbáltam ellenkező esetben is, hogy mit hallok, ha valaki erről beszél, és tényleg elég halk.

(#5904) botonddeak


botonddeak
csendes tag

Fantasztikus, visszakaptam a telefonomat, ami nem az enyém mint kiderült, mert más skype-ja,facebookja, telefonszámai szinkronizálva voltak egyebek rajta, természetesen ezeket kitöröltem(leformázva adtam le a telefont). Nehogy ebből később gond legyen.Első feltételezésem az volt hogy a szerviz próbálta vagy ilyesmi.Igazából háromnegyed 5-kor vettem át, szóval ott helyben nem volt időm átnézni. Próbáltam róla telefonálni, de a túloldalon nem hallják amit mondok. Szóval holnap vissza. A papíron amin az átvétel van nem ugyan az a gyáriszáma a telefonnak. Kezdek kicsit idegessé válni, mivel már egy hónapja náluk volt a telefon. Abból a szempontból mázlim van hogy közel lakok viszonylag, így gyorsan megtudom járni.

[ Szerkesztve ]

(#5905) atipur válasza Nefretic (#5902) üzenetére


atipur
csendes tag

Ügy tudom megjöttek a cserék...

(#5906) Nefretic


Nefretic
csendes tag

Értem. Köszi. Akkor már be lehet menni érte? Vagy még folyik az adminisztráció? :S

(#5907) berno


berno
csendes tag

Ugyanilyen problémával küzd a fiam. Segítséget kérnék!

(#5908) berno válasza callvote (#4934) üzenetére


berno
csendes tag

Ugyanilyen problémával küzd a fiam. Segítséget kérnék!

(#5909) #19708160


#19708160
törölt tag

Ha valakinek kellene nekem lenne egy gen3-as eladóm egy huszasért.Sajnos hátsó kamera nem megy és benn a lakásba nem olyan erős a térereje.Ennyi baja van.AMúgy meg szuperül üzemel,elég jó állapotban van,van doboza,töltő,adatkábel is,ezt használom.Minden játék akadás nélkül fut rajta.Szeretem csak megvan az útód. :)

[ Szerkesztve ]

(#5910) hhatika


hhatika
tag

Mi a különbség a kék színű wifi jel ill. a szürke színű wifi jel között? (Felül az óra/simek mellett...)

(#5911) csongi válasza hhatika (#5910) üzenetére


csongi
veterán

A kék az hogy csatlakozva van wifi hálózathoz, a szürke pedig, hogy be van kapcsolva.
06209976900: Mi az utód?

[ Szerkesztve ]

(#5912) grotib válasza hhatika (#5910) üzenetére


grotib
tag

Már válaszoltak :((

[ Szerkesztve ]

(#5913) csongi válasza grotib (#5912) üzenetére


csongi
veterán

Attól hogy kék nem biztos hogy nethez csatlakozott. Csak a routerrel van kapcsolatba, de ettől még nem garantálta net.

(#5914) hhatika válasza csongi (#5913) üzenetére


hhatika
tag

Pedig pont az az érdekes, hogy kéken működik a netezés ill. a frissítések, szürkén mindez nem megy...csak halovány lassan tudok böngészgetni...

(#5915) Zsoltwader45 válasza hhatika (#5914) üzenetére


Zsoltwader45
aktív tag

Üdv. Nálam a szürkénél kapcsolódik(ellenőrzi a jelszót meg miegymást), és utána vált kékre akkor megy a WIFI, és kapcsolódott a NET-hez.

élj lazán, dolgozz keveset, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon!!!

(#5916) poganytamas válasza hhatika (#5910) üzenetére


poganytamas
senior tag

Szürke wifi: wifi hálózathoz csatlakozott
Kék wifi: sikerült felvenni a kapcsolatot a Google szervereivel

Ez utóbbi nyilván csak akkor ha a szinkronizáció be van kapcsolva a Google fiókhoz. Tehát pl. egy csont gyári telefonnál, ha nem állítasz be Google fiókot, akkor mindig szürke wifi jeled lesz.

A kék wifi jel mindenképpen aktív, élő netkapcsolatot jelez. A szürke pedig értelemszerűen csak azt hogy egy routerhez csatlakoztál. Onnantól pedig a szinkronizáció dönt, tehát szürke + szinkronizáció aktív = nincs netkapcsolatod (mert ha lenne kék lenne). szürke + szinkronizáció inaktív = hát ilyenkor csak annyit tudsz hogy a routerhez csatlakoztál, egy böngészővel kell pl. tesztelni.

(#5917) grotib válasza csongi (#5913) üzenetére


grotib
tag

Hát, előttem leírták a válaszom! Én is valahogy ezeket tapasztalom.

(#5918) psycho069


psycho069
csendes tag

Én a képernyő elfordulási hibával és azzal hogy kiesik a kijelző a készülékből mióta visszajött a sztervízből. Visszavittem az Óradna utcába.... elvileg ezen a héten lenne kész ( ma péntek van ) Hívtam őket.. nem veszik fel... van telefonszámotok amit el lehet érni esetlegesen?

Nekem a portán ülő "Rezső" kolléga száma van meg, ő veszi át és adja ki a telefonokat... de kéne egy szervizes!

Rezső: 06203100301 ( hátha segítek vele valakinek )

psycho069 felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! PC guru. Jóóóval ára alatt PC/LAPTOP Javítás, adatmentés, Szoftver-Hardve

(#5919) botonddeak válasza psycho069 (#5918) üzenetére


botonddeak
csendes tag

Én úgy tudom, hogy ma nincsen szerviz. Portán ülő Rezső kolléga soha nem veszi fel a telefont. A héten kétszer voltam ott, ebből egyszer eltöltöttem harminc percet a portán míg keresték a telefonomat, egyszer sem vette fel a telefont amíg ott ültem, sőt volt hogy kinyomta meg kikapcsolta a telefont amin keresték. Ő hív, ha kész van stb miatt, de föl nem veszi. E-mail-re szoktak inkább reagálni saját tapasztalataim alapján.

[ Szerkesztve ]

(#5920) jFox


jFox
őstag

Sziasztok!

Egyik barátom vett egy ilyen telefont, amit téglává tettek. Lalszi leírása és nehány külföldi fórum segítségével sikerült visszahoznunk az élők sorába, csak nincs háttér világíŧása. Elképzelhető, hogy nem pont rávaló a lalszi tárolóján találhtó rom. Ez egy Gen3 V01-es készülék.
Nem tud valaki egy pont erre való ROM-ot linkelni? Esetleg ha valakinek pont ilyen készüléke van egy mentést csinálna róla és hozzáférhetővé tenné azt nagyon megköszönnénk. :K
Előre is köszönjük a segítséget. :R

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#5921) psycho069 válasza botonddeak (#5919) üzenetére


psycho069
csendes tag

Nekem mindig felveszi o.O

psycho069 felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! PC guru. Jóóóval ára alatt PC/LAPTOP Javítás, adatmentés, Szoftver-Hardve

(#5922) csongi válasza jFox (#5920) üzenetére


csongi
veterán

Nekem Gen 3 V02 van. :(

(#5923) Trotter66 válasza jFox (#5920) üzenetére


Trotter66
tag

Nekem is V02-es van.

(#5924) topi66


topi66
aktív tag

Azon szerencsések közé tartozom akinek 10 hónap alatt 'szinte' semmi baja nincs a készülékével.A 'szinte' egy leejtést követően megrepedt kijelzőre vonatkozik.Az esztétikai hibától eltekintve teszi a tepsim a dolgát.Szomorú azt olvasnom hogy ennyire ki van szolgáltatva az akinek baja van a készülékkel.Kis pénz kis foci...kis support.A következő telcsim biztos hogy kínából rendelem,olcsóbb és a szerviz is van ilyen gyors mind itthol.

(#5925) golyba


golyba
csendes tag

Sziasztok!

Tudna Nekem segíteni valaki abban, hogy csinál számomra egy GEN3-as mentést?!
:R

email címem : zsolti.golyba@gmail.com

köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#5926) Nefretic


Nefretic
csendes tag

Nekem az lenne a problémám, hogy miután 3 hetet vártam csak arra, hogy a készüléket kicseréljék, mivel nem tudják javítani, és már tucatszor voltam a szervizben, és alig lett cseretelefon, végül egy 2magos készülék helyett, a 8 megapixelest kaptam el... és ne mondjam milyen dühítő volt, mikor itthon észrevettem... de hát mire ha nem a készülék minden egyes apró darabjára kellene ilyenkor, átvételkor figyelni, de valahogy elkerülte a figyelmem.. meg nem is fordult meg a fejemben, hogy ilyen retardáltak a szervizben... akkor most cseréltessem ki, vagy cseszhetem az egészet?

(#5927) colonell


colonell
senior tag

Sziasztok.
Olyan kérdésem lenne,hogy a root során találkozott-e valaki rendellenes viselkedéssel?Átfutottam a fórumot és látom,hogy semmi megoldhatatlan probléma nem jelentkezett.Nem vagyok kezdő,sőt :D Csak most ez az egyetlen telefonom és hát a kérdés meg nem kerül semmibe :B
Előre is köszönöm!

(#5928) csongi válasza colonell (#5927) üzenetére


csongi
veterán

A root miatt nincs rendellenes dolog. A nem megfelelő alkalmazások törlése viszont igen.

(#5929) jFox válasza Trotter66 (#5923) üzenetére


jFox
őstag

Köszi srácok! :R
Akkor ez nehéz ügy lesz úgy látom... :(

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#5930) colonell válasza csongi (#5928) üzenetére


colonell
senior tag

Köszi,akkor nekiugrok annak az 5 percnek :))

(#5931) artru60


artru60
csendes tag

Sziasztok!

aTAB4 telefont is lehet rootolni, az itt leírt módszerrel és progival?

(#5932) wordsworth01


wordsworth01
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy aTAB 3.5 telefont, hogyan lehet rootolni?
Alapból 256mb belső hely van, de a sok felesleges program miatt (WeeChat, Winamp stb...) szinte semmit nem tudok felrakni, illetve annyira kevés hely maradt, hogy folyamatosan hibaüzenetek dobál, kezdek megőrülni tőle :/

Niki

(#5933) poganytamas válasza artru60 (#5931) üzenetére


poganytamas
senior tag

A bin4ry féle módszer tetszőleges mtk telefonra jó, így a tiédre is.

(#5934) cappa72 válasza poganytamas (#5933) üzenetére


cappa72
nagyúr

A framaroot-ot probáltátok már?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#5935) poganytamas válasza cappa72 (#5934) üzenetére


poganytamas
senior tag

Nem, de Gyűrűk ura fan vagyok, tetszenek az exploitok nevei :D

(#5936) poganytamas


poganytamas
senior tag

Töltő gondok

Egész idáig külső töltővel töltöttem felváltva az akkukat, de most "rákényszerültem" az USB töltésre, és előjött a képernyő megőrülés probléma, mint a többieknél. "Hülye azért nem vagyok" áruházas 1000 forintos töltőm van. Amikor megnéztem az elvileg +5V jelalakját oszcilloszkóppal, nem akartam hinni a szememnek:

Igen, azok a tüskék okozzák ott a képernyő megőrülését. Tanács: ruházzatok be egy minőségi töltőre, ez így brutális...

(#5937) Eszter:)


Eszter:)
újonc

Sziasztok nekem aTab 5 phonom van és az a gondja h ahova be kell dugni a tőltőt az be csúszott van rá garancia de állitólag csak pesten és nekem az úgy nem leennne jó mit tegyek ? :(

(#5938) Eszter:)


Eszter:)
újonc

:)

(#5939) csongi válasza poganytamas (#5936) üzenetére


csongi
veterán

Vannak ezek a Power Bankok, ezek megoldást jelenthetnek. Gondolom a leadás az Akkuk miatt sokkal egyenletesebbek, és szinte bármikor kéznél van. Most agyalok egy ilyen beszerzésén.

(#5940) poganytamas válasza csongi (#5939) üzenetére


poganytamas
senior tag

Hát, egy akkumulátor színtiszta egyenfeszültséget ad, abban nincsenek ilyen tüskék, az biztos :)

(#5941) lalszi válasza Eszter:) (#5937) üzenetére


lalszi
aktív tag

Abba a boltba vidd vissza, aholt vetted és nekik kötelességük beküldeni a szervízbe. Ha Tescoba vetted, akkor bármelyikbe visszaviheted.

(#5942) Shady313


Shady313
aktív tag

Végül eladóvá vált az én aTab5-öm is, ha valakit érdekel, egy iPhone kamerás Gen2V2-ről van szó, tökéletes működéssel: [link]

(#5943) grotib válasza csongi (#5939) üzenetére


grotib
tag

Én egy 5600mAh-ás Power Bankot használok hozzá, csak azzal töltöm már egy ideje. Érdekessége, hogy kb. másfélszer tölti meg, de a maradékkal még lehet használni a telót ha az újra lemerült.

(#5944) csongi válasza grotib (#5943) üzenetére


csongi
veterán

És feltölti annyira, mint a hálózati töltő?

(#5945) grotib válasza csongi (#5944) üzenetére


grotib
tag

Igen. Egyszer 100%-ra, utána kb. 70%-osra.

(#5946) wordsworth01


wordsworth01
csendes tag

Elég érdekes, hogy ebből az atab350D-B telóról még googleban sem találok információt :D
Igazából a root még mindig nem jött össze, bin4ry-val próbálkoztam, gyanítom, hogy a probléma ott leledzik, hogy nincs driver a PC-n így nem is lehet elkezdeni a root-ot.

Szerintetek, ehhez a cucchoz hol találok drivert? Persze, ha ez a gond :/

(#5947) poganytamas válasza wordsworth01 (#5946) üzenetére


poganytamas
senior tag

Ha gépről rootolnád, akkor ahhoz az adb driver kell csak, azt itt találod. A telefonon pedig be kell kapcsolni az USB hibakeresést a Beállítások / Fejlesztői opcióknál. Cappa még ajánlott itt egy másik programot, ez a telefonon csinálja a rootolást, nem kell hozzá számítógép.

Ha gondoljátok, csinálhatok erről is majd videót.

(#5948) wordsworth01


wordsworth01
csendes tag

Köszönöm a linkeket! Egyébként érdekes, mert nem tudom ez az atab350 milyen procival van megáldva, de reménykedem, hogy egyik vagy másik root működni fog :)

A sima appos rootolás is szimpatikus, este kipróbálom mindkettőt!

(#5949) Trotter66 válasza poganytamas (#5947) üzenetére


Trotter66
tag

Abszolút kezdőnek, mint én, az appos rootolás egyszerűbb, nem?

Ha megtennéd, hogy az alapoktól levezeted egy vidin, akkor belevágnék én is. Mondjuk egy részletes leírás is jöhet. Azt csak remélem, hogy az app magyarul is tud.... (minek ilyen lúzer-júzernek rootolás.. :))))

(#5950) wordsworth01


wordsworth01
csendes tag

Nah a farmaroot appal kipróbáltam az atab350-el és sajnos nem reagál rá, ki is írja, hogy egyik exploit sem képes rootolni a telefont. Most jön a bin4ry féle módszer, remélhetőleg a driver telepítés után működni is fog :)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  aTAB5 okostelefon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.