Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  aTAB5 okostelefon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-04 15:53:22

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5851) Nefretic válasza Milcsii (#5848) üzenetére


Nefretic
csendes tag

Akkor addig ajánlom, hogy szedd le ezt a laposra, vagy ami van:D
Free alarm clock : http://freealarmclocksoftware.com/

(#5852) #19708160 válasza skinner01 (#5834) üzenetére


#19708160
törölt tag

Szia.Neki van akkuja
http://hardverapro.hu/apro/mtec_atab5_akkumulator

[link]

[ Szerkesztve ]

(#5853) Zsoltwader45 válasza Milcsii (#5848) üzenetére


Zsoltwader45
aktív tag

Az lenne a kérdésem hogy hol van a zene amit beállítottál csengőnek ébresztéshez.Ha bemész a file managerbe ott sd card, ami a memoria kártyád, ott van egy notifications mappa, abba rakd bele a hangot amit ébresztéshez használnál. azt hiszem úgy jó lesz. még egy lehet csak ötlet, nem halkítottad le a telefon hangerejét? mert akkor is így csinál. próbáld ki valamelyiket hátha összejön. üdv.

élj lazán, dolgozz keveset, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon!!!

(#5854) poganytamas válasza Milcsii (#5848) üzenetére


poganytamas
senior tag

Ebbe már más is belefutott, egyszerűen le van némítva az Alarm hangerőd.
Szerezz be egy tisztességes hangerő beállító progit, pl az Audio Managert és egyből látni mi van lenémítva.

(#5855) poganytamas válasza motinka (#5849) üzenetére


poganytamas
senior tag

Az a három kis érintkező a GSM antennára megy. [link]
Na most kérdés ugye hogy jött le? letépte-e magával a panelről a rezet vagy nem?

Ami miatt neked nincs kihangosítás, stb, az ez a csatlakozó az ujjamnál: [link]

Én nem nyúlnék hozzá, szervízben cseréltetném pár ezresért az alsó panelt.

(#5856) Milcsii válasza poganytamas (#5854) üzenetére


Milcsii
csendes tag

Jajj köszi szépen :-) Le is szedtem egyből, és már működött is. Tényleg le volt némítva benne... :D Csak azt nem értem, hogy ha eddig nem volt fennt ez a progi, és a telefon beállításai között nincs olyan hogy lenémítsam az alarm hangerőt, akkor még is hogy a fenébe némítottam le? o.O

(#5857) silver10


silver10
aktív tag

Sziasztok! Reggel a telefon bekapcsolásakor jött először eddig az a probléma, hogy hiába van kipipálva az Érintés hang és a Képernyőzár hang is az audio profilokban, csak a Tárcsázó billentyűzet és a Rezgés érintésre opciónak van hangja. Se kamera se billentyű hangok, semmi. Engem sajna ez nagyon zavar. Ugyanakkor megvan mind a 12 ogg fájl a system\media\audio\ui könyvtárban. Meggárgyult a rom? Egyébként a Smart Launcher Pro(fizetős) alatt fut és az igaz, hogy ez párszor már elállítodott betöltéskor, (ikonok óra stb.) de ilyen még nem volt. Na és persze mindkét hangszóró szól. Hülyét kapok, ha megint recovery vagy gyári reset kell!!! Tudom, hogy más kategória, de ha maradok a csájnfon relációban akkor minimum Zopo C3 vagy z980 lesz a következő.

(#5858) silver10 válasza poganytamas (#5854) üzenetére


silver10
aktív tag

Hoppá! Nálam is ez lett a megoldás. Köszi az infót. Relaxxxx :D

(#5859) Zsoltwader45 válasza Milcsii (#5856) üzenetére


Zsoltwader45
aktív tag

amúgy van, rendszerbeállítások, audioprofilok, kiválsztod az általános, feltöltési adatol, és ott van külőn hangerősítő beállítás. üdv.

élj lazán, dolgozz keveset, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon!!!

(#5860) csongi válasza Benedekanyu (#5624) üzenetére


csongi
veterán

Első körön nem javítják. Indoklás: A telefonon külsérelmi nyomok vannak, és emiatt történt.
A második kör már nem a kérem szépen kategória lesz. Ezt Garantálom. Csak egy kis erőt gyűjtök hozzá. :)

(#5861) tomtombat


tomtombat
tag

Sziasztok!
Mostanában, sűrűn kiírja a teló:
Low memory: main.
Pl. Most is kiírta. Belső tárhelyen több mint 100 mb szabad. Ram-ban szintén. chace törlés is megtörténik időnként, az easy chace, (vagy mi a neve) progival. Lehet az dobja fel ezt az üzenetet? Találkozott már valaki hasonlóval?

(#5862) klaci89


klaci89
tag

Sziasztok!

Fontos hogy melyik SIM helyen van aza simkártya amelyiken van a mobilnet?

(a nyomtatós ügy megoldódott, köszi :) )

(#5863) poganytamas válasza klaci89 (#5862) üzenetére


poganytamas
senior tag

Igen, csak az első slot tud 3G-t.

(#5864) szutyok13


szutyok13
csendes tag

Hello.
Köszönöm az előző kérdésemre a választ, most újabb jön :)
December óta használom a telefont, az egyik akksinak reszeltek és a másik sem egy kimondott Paksi Atomerőmű, ha csak ránézek a telefonra, esik 3 %-ot a töltöttségi szint. Korábban, amikor még működött mindkét áramforrás, többször elhasználtam másfelet néhány óra óvatos 3G és szükséges GPS használat mellett. Keresek valami tartalék áramforrást, amivel ki tudom pótolni a 220 hiányát. Használ-e valaki ilyesmit, illetve pl. konkrétan az alábbi cucc kompatibilis-e az ATAB-bal? Ha nem, ötlet? Köszi ismét.
[link]

(#5865) klaci89 válasza poganytamas (#5863) üzenetére


klaci89
tag

és a 3g a gyorsabb?

(#5866) poganytamas válasza klaci89 (#5865) üzenetére


poganytamas
senior tag

Igen, körülbelül ég és föld. 236 kilobit/s vs 14,4 megabit/s

(#5867) hhatika


hhatika
tag

poganytamas: te hová vinnéd az atabod itt dbben javíttatni? eltűnik egy szín, kontakthibás valami nekem, ha megnyomom a burkolatot erősebben a bekapcsgomb alatt bal oldalon, akkor visszavisszajön de alapvetőren ilyen kékes színű... :(

(#5868) poganytamas válasza hhatika (#5867) üzenetére


poganytamas
senior tag

Szerencsére még nem volt dolgom ilyen "garázs szervízekkel", úgyhogy nem tudom.

(#5869) CzNorbi


CzNorbi
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! :(
"2 Generációs" Atab 5-öm van, ami eddig tökéletesen működött..
Pár napja zárt térben teljesen elmegy a térerő (Telenor), valamint odakint is max 3-asig megy fel..
Teljes "reset"-en túl vagyok, sajnos nem segített..
Létezik valami szoftveres gyógymód a hibára?Esetleg Root-olás után (még nem root-oltam) lehet valahogy az antenna erősségén (térerőn) állítani valami progival??
Előre is köszi a segítséget!!

(#5870) poganytamas válasza CzNorbi (#5869) üzenetére


poganytamas
senior tag

Elvileg MobileUncle toolal lehet állítani csomó mobil hálózatos dolgot root után, gyakorlatilag egy döglött szamarat ütnél tovább, vidd szervízbe!

(#5871) csongi


csongi
veterán

Van e itt leadva valakinek garanciális telefonja javításra? EME számot nem írnék ha nem baj.
Jellegzetes sérülése a hátlapi kipattintó helyen a crómozás karcos és az USB csatlakozónál is.
Asszem Gen3-as bal oldalt van kapcsoló gomb. 1db akksi és töltővel lett leadva.

(#5872) xsnodex


xsnodex
csendes tag

Sziasztok!

Kéne nekem egy kis segítség van egy ilyen készülékem, de elnyomkodták a mintazárat...és valami email címet kér....visszatudok valahogy jutni az mintazárhoz (én tudom a mintazárat) viszont a google fiokomat nem...:( a Probléma már az is hogy a készülék hard resetre fekvő androidot ad ki felkiáltójellel... garis a készülék de 9-17 ig vannak nyitva és a város másik oldalán...
tud valaki segiteni...?
előre is köszi.

(#5873) botonddeak válasza csongi (#5871) üzenetére


botonddeak
csendes tag

Valamiféle belsős emberke vagy? :D

(#5874) csongi válasza botonddeak (#5873) üzenetére


csongi
veterán

Nem :D
Mint kiderült cserélték a készülékemet, csak egy korábban szervizre leadott és javított telefont kaptam, aminek az OP rendszerét nem állították vissza. És első körön meg azt hittem valamit össze kevert a szerviz. De nem, minden rendben :)
Így most a Gen2-ből lett egy Gen 3-as.

(#5875) botonddeak válasza csongi (#5874) üzenetére


botonddeak
csendes tag

Kaptál egy karcos telefont? O.o

(#5876) csongi válasza botonddeak (#5875) üzenetére


csongi
veterán

Minmális kis karcocska van rajta, Az enyémhez képest 99,99% kevesebb :D

(#5877) botonddeak válasza csongi (#5876) üzenetére


botonddeak
csendes tag

Akkor jó, azt hittem adtak helyette valami lelakott telefont. Megkérdezhetem, hogy meddig vártál a telefonra?

(#5878) Lacika0002 válasza csongi (#5874) üzenetére


Lacika0002
aktív tag

Barátnőm öccse vissza kapta szervízből az atabot. Még rosszabb int előtte. Mostmár alul az érintő gombok se működnek benne. Felhívta őket és azt mondták hogy nincs baja. :W
2 hónap után :W :W

(#5879) gukker1 válasza Lacika0002 (#5878) üzenetére


gukker1
tag

Vissza kell menni, , és rájuk boritani az asztalt, jegyzőkönyvet kell felvetetni, ha nem akarják javítani cserét kell kérni, ne hagyd magad lerázni! Üdv Gukker

"WE BREAK FOR NOBODY"

(#5880) csongi válasza botonddeak (#5877) üzenetére


csongi
veterán

4 hét Aug 20. ünneppel együtt.
Lacika0002: Asztal borítás keményen :)

(#5881) grotib


grotib
tag

Két kérdésem lenne! Mi lehet az oka annak, hogy töltés közben, ha használni akarom a gépet, nem nagyon tudom, mert állandóan feldobja a főképernyő menüjét rezgés kiséretében. A másik az lenne, hogy ha külön simkártyán van a net, külön az egyébb, ha netezek elérnek e a másikon.

(#5882) csongi válasza grotib (#5881) üzenetére


csongi
veterán

Cserélj töltőt.
Amit adnak hozzá azzal nrm szeret töltés közben normálisan működni.
Ha jól emlékszem netezés közben elérhető vagy, de telefonálás közben a netet letiltja.

(#5883) poganytamas


poganytamas
senior tag

Kevés a tárhely, pedig mégis van

Találtam egy viszonylag elfogadható magyarázatot a problémára. Mondjuk van 100 mega szabad helyed. Fel akarod rakni az ideges madaras játékot :C (~50 mega) mire a teló közli, hogy édesapám, nincs elég hely. Na ha lehet hinni a leírásnak, ez azért van, mert bizonyos csomagok valójában netes telepítők, és saját magukon kívül még a háttérben húznának le adatot, na ehhez kevés már a hely.

(#5884) cappa72 válasza poganytamas (#5883) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nem árt tudni (bár nem olvastam végig a fonalat): [link]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#5885) ufo13 válasza cappa72 (#5884) üzenetére


ufo13
tag

tudom, hogy ez nem hirdetés topic, de van egy bontatlan új akksim

ehhez biztosan jó:
Build szám AKL_501_C04_6577_config1_v01
Akit érdekel priviben keressen meg köszi

(#5886) hhatika válasza poganytamas (#5868) üzenetére


hhatika
tag

magaduramhaszolgádnincs...megforrasztottam magamnak, azazhogy átmelegítettem a töltőaljzat minden lábát...-> most jó :DD

(#5887) poganytamas válasza cappa72 (#5884) üzenetére


poganytamas
senior tag

Na igen, pluszban meg ugye még itt van ez a 10% is. Csak ugye páran csodálkoztak hogy bőven kívül voltak a 10%-on, és mégsem. Na hát ezért :D

(#5888) grotib válasza csongi (#5882) üzenetére


grotib
tag

Köszi a gyors választ! Kicsit kétségbe estem, mert pl.: (még nem próbáltam) bajos lenne így navigációnak használni autóban. Ha telefonálok, úgysem netezek, úgy hogy ez nem probléma.

(#5889) motinka válasza poganytamas (#5855) üzenetére


motinka
tag

köszönöm, közben bevittem a helyi szervizbe, visszaforrasztották a kis réz érintkezőket, és visszanyomták az általad jelzett csatlakozót is. most ismét működik minden, sőt, a nem pont belevaló hangszórót (450Ft ért jött Kínából) is bele ekecselték, így most van fejhallgató hang, azaz minden OK. Igaz a garancia ugrott, de már csak 3 hónapja volt a végéig, meg amúgy sem értem el a szervizt.

MoTiNka

(#5890) grotib válasza szutyok13 (#5864) üzenetére


grotib
tag

Nem tudom megvetted e a külső aksit, én egy 5600mAh-s Goodway Power Bankot próbálgatok a vashoz, egyszer töltöttem vele, kb. olyan gyorsan tölti mint a hálózati töltő. Én a 2600mAh-ást kicsinek tartom, ha már az ember cipel magával egy ilyen kiegészítőt legyen benne szufla. A haver a Samsungját csak ezzel tölti, amikor meg merülőben van a Power Bank, felteszi egy fél napra tölteni és nem kell a telefonját figyelgesse a hálózati töltő zsinórján.

(#5891) csongi válasza grotib (#5888) üzenetére


csongi
veterán

A navigacio mindentol fuggetlenul megy, talafonalas kozben is navigal

Mas: Nektek milyen gyorsan indul el a talafon bekapcsolaskor?
Nekem kb 6mp. A droidocska egy negyede rajzolodik ki es mar irhatom a pinkodot :)

Mas: Miert nem lehet kikapcsolni a rezgo finkciot gepelesnel?

[ Szerkesztve ]

(#5892) grotib válasza csongi (#5891) üzenetére


grotib
tag

A navigáció megy csak attól féltem, hogy az ablakot dobálja fel elé töltés közben, de valóban másik kábellal nem csinálta.
Nekem az alap android-billentyűzetnél és a könnyű Magyar billentyűzetnél is rezgésmentesen dolgozik a gép, csak a pipát kellett kivenni a beállításoknál.

[ Szerkesztve ]

(#5893) csongi


csongi
veterán

Van egy GEN2-es akksim, elcserélem gen 3 ha valakit érdekel.

(#5894) psycho069


psycho069
csendes tag

mTech aTab5 képernyő elfordulási PARA!!!

Android 4.0.4
kernel 3.0.13
Build AKL M501 C04 6577 config4 v02

Win8 van a gépen... amit itt találtam driver az nem jó :(

Mit tegyek ? :W :W :W :((( :(

psycho069 felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! PC guru. Jóóóval ára alatt PC/LAPTOP Javítás, adatmentés, Szoftver-Hardve

(#5895) hhatika válasza psycho069 (#5894) üzenetére


hhatika
tag

Én a "notfication toggle" nevű szoftvert használom képernyőforgatásra... (Y)

(#5896) csongi válasza psycho069 (#5894) üzenetére


csongi
veterán

Miert nem jo? Pobaltad kitallozni neki? Nincs a kozeledben egy win7 es gep?

(#5897) hhatika


hhatika
tag

Mitől van az, hogy "Modem log stopped"? Notificationben kis csillaggal kapom a tájékoztatást. Ugyanakkor fut ez az application, megnéztem...

(#5898) poganytamas válasza hhatika (#5897) üzenetére


poganytamas
senior tag

A MobileUncle Toolsban van modem log, nem indítottad el véletlenül?
Engineer Mode (MTK), SystemLog, Common UI

(#5899) #19708160


#19708160
törölt tag

sziasztok.Lètezik erre valami igazán jó rom?Mit ajànlotok?

(#5900) hhatika válasza poganytamas (#5898) üzenetére


hhatika
tag

köszi, leállítottam a serviceseket (Y)
egyébként kell ez a mobile uincle tools alapvetően, hogy fent legyen?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  aTAB5 okostelefon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.