Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Asus MyPal A696

Hozzászólások

(#551) Zsé2003 válasza flash7 (#550) üzenetére


Zsé2003
aktív tag

Nekem mindig olyan 30 körül mozog...25 alá nem megy...SPB Pocket Plust használok...

(#552) flash7 válasza Zsé2003 (#551) üzenetére


flash7
tag

És az segít? És ez memória, hogy van?

(#553) iso572


iso572
csendes tag

Lehet hogy én vagyok hülye, de nekem nem egyértelmű hogy hogyan tudom egyáltlán elérni a magyar nyelvet , nem hogy felrakni... Valaki tudna segíteni ebben?

(#554) Viktor0610 válasza iso572 (#553) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Amennyiben felteszed a magyarítást, a gép újraindítását követően magyarnyelvű lesz.

Samsung Galaxy A54

(#555) ms7 válasza ithomas (#542) üzenetére


ms7
csendes tag

Kedves ithomas!

Ezek szerint itt kamuznak? és itt is?
Egyébiránt a user manualnem írja, sőt kliensként kezeli. Akkor ezek honnan szedték? Neked ilyen cuccos van? És megy az usb host?
Amúgy nézegettem BT keyboardokat. Vagy 20 fölött van, vagy 15 körül, de az feltekerhetős, ami egy székben ülve nem túl kényelmes. Van talán ipaq-hoz való ami egész jó árban van, de az jó az asus-hoz? amúgy mini usb bill-et kapok 5 rugóért.
Másrészt te nem tapasztaltad az említett képernyő igazítás problémát?

(#556) asysoft válasza ms7 (#555) üzenetére


asysoft
aktív tag

Szerintem az említett boltok tévednek. Gondolj bele, hülye lenne a gyártó nem hirdetni egy ilyen képességet...

(#557) ms7 válasza asysoft (#556) üzenetére


ms7
csendes tag

hát ez szomorú :( Akkor meg kell váljak az asus márkától. Pedig amit ez kibírt azon rendesen meglepődtem. Többször ejtettem betonra és kibírta. Marad az FS N560. Előadásokon bill. nélkül már fárasztó a screent babrálni. BT klavit pedig nem fogok venni. drága...

(#558) ithomas válasza ms7 (#557) üzenetére


ithomas
őstag

Kedves ms7!

Sem a gyártó honlapja,sem a kézikönyv nem említi az USB hostot!
Számomra ez a mérvadó.Persze én csak örülnék annak ha tévednék... :)
Nem tudom milyen képernyő igazitási problémára gondolsz...illetve sejtem...a PDA mania oldalán az A636 topicban irogattak ilyenekről,de ha végigolvasod akár az ottani ,akár a Prohardveres A696 topicot,nem sok olyan emberről olvasni,akinek problémája lett volna ezzel.(Én konkrétan egyre sem emlékszem)

Most hogy már fél éve megszünt a FuSi,biztos hogy nem vennék 100 ezerért egy olyan gépet.
A HP 214-ről meg annyit tudok hogy a sima gyári FW szintén NEM támogatja a Host funkciót,viszont állítólag a HP igéretett tett arra,hogy a közeljövőben ezt is implemetálni fogják,ugyanis a hardveres kivezetése állítólag megvan,csak szoftveresen lett letiltva ismeretlen okokból.
Hogy hol tart ez a dolog,annak járj utána ha érdekel,szerintem többre mész vele,mint a FuSival.

Real eyes realize real lies!

(#559) iso572 válasza Viktor0610 (#554) üzenetére


iso572
csendes tag

Igen ezt gondoltam, de még odáig sem jutottam el hogy honnan tudnám a magyarítást megszerezni/letöltetni...:-(

(#560) kozi71 válasza iso572 (#559) üzenetére


kozi71
senior tag

Reseteled. Majd indításnál, képernyő beállítások után, rögtön megkérdezi kéred-e a magyart.
Nem kell telepíteni külön. Legalábbis WIN5-nél biztos nem.
Nem értem mit rágódsz ezen ennyit. Főleg, hogy már leírták korábban. Sőt Te magad is.
Az 548-as üzidben.
:)

[ Szerkesztve ]

high tech, low life

(#561) iso572 válasza kozi71 (#560) üzenetére


iso572
csendes tag

Hard resetelni kell, vagy sima reset? Mert sima resetnél nem megy az tuti, azért rágódok annyit rajta mert fogalmam sincs, nem volt még PDA-m. Sony Ericsson PDA telefonom volt, az meg kicsit másabb rendszer...

(#562) PK58 válasza iso572 (#561) üzenetére


PK58
tag

Hard reset.
A kéziköny írja hogyan kell csinálni! (ha nem gáz :D elolvasni ugyi!)
Ez majdnem olyan mint PC-n a format C:
Természetesen felteszi a szokásos kérdést hogy biztos vagy e benne. Az engedélyezés után mindent ledörgöl a gépről kivéve a telepítő programokat! Ha végzett nem kell tenni semmit automatikusan elindul a telepítési procedúra felteszi az oprendszert a gyári alap programokat. (gondolom ezt már egyszer végigzongorettóztad) Ha mindennel végzett csinál egy újraindítást, ezt követően megkérdezi, hogy feltelepítse e a magyarosítást!
Ennyi! :K

(#563) iso572 válasza PK58 (#562) üzenetére


iso572
csendes tag

Köszönöm a kielégítő választ :))

(#564) ms7 válasza ithomas (#558) üzenetére


ms7
csendes tag

"Nem tudom milyen képernyő igazitási problémára gondolsz..."

ezek szerint nálad minden rendben van. A DigitizerCheck pedig mindig rendben mutatja, hogy mindig ott a célkereszt, ahol a képernyőt megérinted. Mert nálam rendszeresen elmászik, ezért kell igazítani. És nem csak nálam, hanem haverom A632-ese is kezd rakoncátlankodni. De csak örülnék ha másnak nem lenne ilyen problémája.
Elbizonytalanítottál a FuSi N560-at illetően, pedig már azon vagyok, hogy a host miatt ilyen gépet vegyek, de ha télleg szervízgondok várhatók a jövőt illetőleg, akkor tovább kell keresnem a megfelelő gépet. Mi a csudának nem pakolnak az Asus gépekbe host usb-t? Eddig csak a 730-asról tudom, hogy van benne.

[ Szerkesztve ]

(#565) PK58 válasza iso572 (#563) üzenetére


PK58
tag

Egyébként biztos vagyok benne, hogy utólag is feltelepíthető hisz a szoftver ott figyel a gépen! Bogarászom a könyvtárakat, de nem lelelem egyértelműen, hogy hová dugták el. Erre gyanakszom: -Program Files - LEng - LEAgent.exe- no ebben a könyvtárban van egy txt fájl (trans.txt) ami utalahat arra, hogy túlképp itt lehet a magyarosítás.

Hungarian PPC additional resources
; Raptor v1.0
; Argus v1.0.2

Részlet a fájlból:
; Start menu folder names
;
;s<\Windows\Start Menu>=<Programs@Programok>
;s<\Windows\Start Menu>=<Settings@Beállítások>
s<\Windows\Start Menu>=<Games@Játékok>
s<\Windows\Start Menu>=<Messages@Üzenetek>
;s<\Windows\Start Menu>=<Contacts@Névjegyzék>
s<\Windows\Start Menu>=<Contacts@Névjegyék>

Nekem egyszer (a kísérletező periódusomban :D ) sikerült eltávolítani a magyar nyelvet, nem gyúrtam vele egyszerűbb volt a hardreset. :D

Mivel a te gépednek most már mind 1 :DD szerintem megpróbálhatod elindítani ezt a fájlt!
Semmit nem veszíthetsz, de úttörő lehetsz a csapatban!!! :C :K

(#566) ms7 válasza ithomas (#558) üzenetére


ms7
csendes tag

"A HP 214-ről meg annyit tudok hogy a sima gyári FW szintén NEM támogatja a Host funkciót,viszont állítólag a HP igéretett tett arra,hogy a közeljövőben ezt is implemetálni fogják,ugyanis a hardveres kivezetése állítólag megvan,csak szoftveresen lett letiltva ismeretlen okokból"

gondolom erre gondoltál.

Najó, ha végülis tud valaki jó árban (14 rugó körül) BT billentyűzetet ajánlani, ami müxik Asus PDA-val és szétnyithatós+a magyar ékezetek megoldhatók, akkor nem keresgélek tovább...

[ Szerkesztve ]

(#567) PK58 válasza ms7 (#566) üzenetére


PK58
tag

Hát kérem 14 körülbelül nem nagyon van! :(
De ehhez itt van pl letölthető WM6 driver!
Esetleg keressél rá a típusra lehet hogy valahol olcsóbb.

http://www.mobilx.hu/index.php?target=products&product_id=5708#section_description

(#568) iso572 válasza PK58 (#565) üzenetére


iso572
csendes tag

Hard Reset lett vége, végül fent van a magyar, na már most hogyan tudok rá telepíteni programot? Cab fájlt csak pc-ről? más típust meg pda-ra fel aztán onnan ugye?

ami zippelve van azt csomizzam ki a pc-n aztán rá pda-ra vagy hogy van ez?

nagyon döcögve megy ez nekem:-)

mert ha zippelve kell felrakni akkor meg kéne egy kitömiző progi ugyebár:-) rámentem a pdamániára de valahogy ne volt jó a link, és zippelőt nem tudtam leszedni:-(

(#569) PK58 válasza iso572 (#568) üzenetére


PK58
tag

Van PDA-s verziós Total Commander!!!! Ő képes kicsomagolni a *.zip fájlokat!

*.CAB : felmásolod a fájlt a gépre, mondjuk az SD kártyán csinálsz egy install könyvtárat. Ráböksz és elindul a telepítő, megkérdezi hogy hová akarod telepíteni a programot (SD vagy a belső memória)

Pocket pc re írt *.exe telepítő fájlokat a PC-ről kell indítani, a lényeg, hogy az ActiveSync-en keresztül összeköttetésben legyen a két gép. A telepítés menete ugyan az mint a *.CAB fájlok esetén.

Elsőre ennyi.

(#570) iso572 válasza PK58 (#569) üzenetére


iso572
csendes tag

Köszönöm az infot. :))

(#571) vilag


vilag
tag

Hali!

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy általános a probléma az autós töltővel?
Mert én 5 autóban is próbáltam, de egyik autóban sem volt hajlandó észrevenni, hogy szivargyújtóra van kapcsolva.
Plusz még próbáltam másik töltővel is (hátha csak az enyém rossz alapon), merthogy a cégnek is ilyen GPS-e van, de azzal sem működött.

Tudja valaki miért van ez?

(#572) TOM....... válasza vilag (#571) üzenetére


TOM.......
tag

Hát nem tom mi lehet... :F

Gyújtást adtál a kocsira??? :) :) :) :) :))mert akko télleg nem megy..... :DD

[ Szerkesztve ]

Figyi...bele se kezdj a vitába velem..ugy is nekem van és nekem lesz igazam mindíg...szval ne pazarold a drága időd felslegesen inkább foglalkozz az aszonnyal:) Sony A300

(#573) PK58 válasza vilag (#571) üzenetére


PK58
tag

Szerintem ez nem általános probléma, legalábbis az enyém jól működik gyakran használom.

Ha ugyanolyan töltővel próbáltad és azzal sem jó, de ez a töltő működik a céges PDA-val ami szintén teljesen megegyezik a tiéddel, akkor szerintem felkéne keresni a szervízt! Bár ebben az esetben eléggé fura a jelenség. :F

Vannak érdekes dolgok kérem! Van egy Motorola V360 telcsi, mini USB csatlakozóval vagyis ugyanaz mint a PDA-n. A telefon töltője képes tölteni a PDA-t viszont a PDA töltője nem tölti a telefont! :W

Az hogy mikor van feszültség alatt a szivargyújtó csatlakozó az autó függő!!! Vannak típusok melyeknél állandóan feszültség alatt van és van olyan, hogy csak gyújtáson.

(#574) Bela2 válasza vilag (#571) üzenetére


Bela2
csendes tag

Én is tapasztaltam hogy a készülék csak a gyári saját töltőkábelével hajlandó tölteni. Ha bármi más készülék töltőjét vagy utángyártottat használtam, csak a narancssárga LED gyullad ki a PDA-n, de nem kezd tölteni. Szétszedtem a gyárit és kielemeztem a különbséget, mert a gyári nekem rövid és szerettem volna másikat használni.
Feszültségre és terhelhetőségre teljesen megegyezett az utángyártottal. Viszont a gyárinál nemcsak a táp plusz és mínusz van bekötve, hanem a spirálkábelen belül az USB két adatvezetéke egymással össze van kötve.Innen ismeri fel a készülék hogy gyári kábelre van dugva. Nosza gyorsan összekötöttem az utángyártott töltőben is. Ezt a szivargyújtós részben lévő nagy USB aljzaton volt a legkönnyebb megtenni a két középső pont összekötésével. (A két szélsőn van a táp) és láss csodát, működik.
Mindenkinek csak saját felelősségére!!!

(#575) ithomas válasza Bela2 (#574) üzenetére


ithomas
őstag

Ez egy hasznos,és érdekes info volt!

Köszönjük!

Real eyes realize real lies!

(#576) ms7 válasza PK58 (#567) üzenetére


ms7
csendes tag

http://www.mobilx.hu/index.php?target=products&product_id=5708#section_description

Köszi az infót. Tud valaki még BT billentyűzetet esetleg olcsóbban? Egyébiránt ennek a típus leírásában nem szerepel az A696 támogatás. Valaki használt már ilyent A696-ossal?
Érdekelne mik a tapasztalatok a BT keyboardokkal kapcsolatban, mer erről még kevest olvastam.

(#577) butyiba válasza Bela2 (#574) üzenetére


butyiba
csendes tag

Te egy isten vagy ! :C

Már azt hittem sosem lesz elrejtve a töltőkábel. Végre nem a gyárit kell használni ( mert erősen húzza a mini USB-t )

BütyiBá

(#578) vilag válasza TOM....... (#572) üzenetére


vilag
tag

Köszönöm szépen.

Lehet ennyire sugárzik belőlem az értelem??? :)) Egyébiránt adtam rá gyujtást, minden esetben!

A másik dolod az, visszatérve a töltőre:
Először próbáltam a saját ASUS A696-om szivargyujtós töltőjét 3 kocsiban. Nem ment.
Ekkor fogtam és hazahoztam a céges A696-os szivartógyújtós töltőjét, azzal 5 autóban próbáltam (a már említett 3-ban is). Nem ment.
Egyébként a készülék számítógépről és hálózati töltőről is tölt, azokkal nincs gond.
Azonban arról most nincs infóm, hogy a céges A696-os működött e a saját töltőjével, de szerintem nem is próbálták még, mert a szivargyújtós töltője még a tasakban volt összekötözve gyári állapotban.

Ha valakinek van további ötlete, javaslata vagy egyéb mondanivalója ne habozzon.

(#579) iso572


iso572
csendes tag

Gyerekek az milyen hogy a szöveges menü eltűnt a PDA-ról? Valaki tapasztalt már ilyet? Csak az ikonok vannak... hát érdekes.

Tegnap még bírta a felrakott programokat, ma reggel meg ez van...

Megint Hard reset lesz belőle...

(#580) Zsé2003 válasza iso572 (#579) üzenetére


Zsé2003
aktív tag

mert kivetted a todayből a wireless sort...WM6 hiba ha visszateszed, elvileg műkszik..

(#581) Viktor0610 válasza Zsé2003 (#580) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Pontosabban az Asus-féle WM6 hibája! (Ne általánosítsunk! ;] )

Nálam semmi hiba, a HTC P3600 esetében. Több ROM-ot is kipróbáltam. :D

Samsung Galaxy A54

(#582) iso572 válasza Zsé2003 (#580) üzenetére


iso572
csendes tag

Tulajdonképpen egy ébresztőfunkciós programot raktam fel és most hogy leszedtem minden visszaállt a normálisba, szerintem azzal volt valami gány.

Egyébként a today-be nem babráltam semmit, max a progi csinálhatta, tehát az ott volt a wifi meg BT is. És még WM5 van rajta. De egyébként valószínű ott írt valamit felül, ami nem tetszett a pda-nak.

(#583) Zsé2003 válasza Viktor0610 (#581) üzenetére


Zsé2003
aktív tag

Moderátorba nem kötök ;]
Egyébként tény...ASUS WM6 hiba

(#584) flash7


flash7
tag

Sziasztok!

Az iGo-nak (a programnak) melyik a legfrissebb változatta( az iGo8-at kivéve)?
Még egy kérdés: és melyik az ami még gond nélkül, patch-ek nélkül megy az A696-on?

És tenyük fel, hogy okosított az iGo, de ez szigorúan csak ELMÉLET! :D

[ Szerkesztve ]

(#585) PK58 válasza flash7 (#584) üzenetére


PK58
tag

No akkor szigorúan elméleti síkon ugyi! :D

A legfrissebb hivatalos verzió az a 2007-06-18 -as. Ehhez lekell tölteni az ASUS oldaláról két javított fájlt! DE! CSAK a jogtiszta verzióval működik a javítás!
Úgy hallottam, hogy vannak tört 06-18 -as verziók de ezek az A696-on nem mennek a javítással sem!
Azt is hallottam, hogy a 2007-04-10 -es illetve a 03-26 -os verziók jól mennek az A696-on! ;)

(#586) TOM....... válasza vilag (#578) üzenetére


TOM.......
tag

Nem sértetegetni akartalak ezzel... :)
egyébként akkor tanácsolom hogy vidd vissza a készüléket....vagy nem tom :F
Nekem gond nélkül megy, ismerősömé is gond nélkül megy!!! Szóval nincs mese vissza kell vinned mást nem tudsz tenni....

[ Szerkesztve ]

Figyi...bele se kezdj a vitába velem..ugy is nekem van és nekem lesz igazam mindíg...szval ne pazarold a drága időd felslegesen inkább foglalkozz az aszonnyal:) Sony A300

(#587) BiriBum válasza ms7 (#557) üzenetére


BiriBum
őstag

Én ezért használok PhatPad-et. Ha nagyon lényeges, felismertetem, oszt kopi-pészt.

(#588) vilag válasza TOM....... (#586) üzenetére


vilag
tag

Tudom, tisztában vagyok vele, hogy nem sértegetni akartál :)

Majd felhívom a boltot, hogy mi a [...*] legyen. Hátha mondanak valami okosat.

* = fene, franc, csuda, ördög, isten... :U
A számunkra megfelelő szó beilleszthető...
Máskor lehetőleg szolidabban fejezd ki magad...

[ Módosította: Viktor0610 ]

(#589) butyiba válasza vilag (#578) üzenetére


butyiba
csendes tag

Sziasztok,

Kipróbáltam a Bela2 által javasolt nem gyári töltő átalakítását ( középső két érinkező összeköt ) de sajna az eredmény ugyan az. A narancs LED kigyullad, de nem vált át a kijelző aksiról hálózati ikonra.
Szétszedtem a szivargyújó --> USB átalakítót és az USB csatlakozó középső érintkezőit össze forrasztottam. Utána próba de semmi változás. :(((((
Lecsekkoltam de minden OK, van feszültség a szivargyújtón ( kigyulladt a töltő visszajelző LED-je ), a PDA érzékelte a feszültséget mert a LED narancson világított.

[ Szerkesztve ]

BütyiBá

(#590) Bela2 válasza butyiba (#589) üzenetére


Bela2
csendes tag

Pedig nekem bejött. Még egy apró különbséget találtam a gyári kábelnél: Az árnyékoló fémkeret össze van kötve a táp negatívval. Az utángyártott kábelnél ez nem volt. Először ezt kötöttem össze, de mivel ez önmagában nem vezetett eredményre, nem tulajdonítottam jelentőséget neki. Próbáld te is összekötni. Ha ez sem segít akkor csak arra tudok gondolni hogy a kábeled nem viszi át mind a négy eret.

(#591) PK58


PK58
tag

Jó napot!

Használja valaki a "Remote Desktop" programot?
Ki akarom próbálni, de még csak hasonlóval sem volt dolgom szal egy kis segítség kellene hozzá! :K

A PDA-n négy adatot kell megadni, gondolom ezeket a PC-ről kell kipecázni!? No itt vagyok bajban kérem! PC-n Xp van.

A négy adat amit a PDA kér:

Computer:
User name:
password:
Domain:

A PC-n is elkell követni valamit, hogy működjön a dolog?

Ha valaki tudja a truttit akkor ne habozzon írja mekkk! :D

[ Szerkesztve ]

(#592) g@bo


g@bo
nagyúr

uff

2 hete használtam utoljára a masinát, szépen kiléptem és kikapcsoltam.

ma meg se nyekkent... kb 30 percet töltöttem a kocsiban, de semmi, autós adapteren csüngve se kapcsol be...

van ötletetetk, vagy valami tapasztalat?

/ hátlap helyén, hold gomb nézve, töltőn.... /

(#593) ithomas válasza g@bo (#592) üzenetére


ithomas
őstag

Hosszan nyomtad a bekapcsoló gombot?

Real eyes realize real lies!

(#594) g@bo válasza ithomas (#593) üzenetére


g@bo
nagyúr

igen, 4 mp. most feltöltöm csontra... :F

(#595) g@bo válasza g@bo (#594) üzenetére


g@bo
nagyúr

a fene egye meg, ha teljesen lemerül az akku, nem kapcsol be töltőröl sem....

hálózati töltő kínzás után végre magához tért. :Y :R

(#596) iso572


iso572
csendes tag

alszik a fórum:-)

(#597) PK58 válasza iso572 (#596) üzenetére


PK58
tag

... én itt sasolok! :D

(#598) Zsé2003 válasza iso572 (#596) üzenetére


Zsé2003
aktív tag

Mert mindenkinek tökéletesen működik a gép! :P

(#599) iso572 válasza PK58 (#597) üzenetére


iso572
csendes tag

Köszönöm amiket küldtél!

(#600) gkzsolt


gkzsolt
csendes tag

Üdv mindenkinek.
Tudtok esetleg arról,hogy ez a tipus kifutó modell (A 696).
Több üzlet iz az infót adta.
Mi lessz helyette,van valakinek infója?

Köszi előre is a segítséget
Üdv

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Asus MyPal A696
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.