Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Asus MyPal A696

Hozzászólások

(#1) Zsé2003


Zsé2003
aktív tag

Asus tulajoknak kötelező fórum!!!! :C

[ Szerkesztve ]

(#2) Viktor0610 válasza Zsé2003 (#1) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tehát akkor a "helyes" topiknyitó hozzászólás... :U

Asus MyPal A696:
Operációs rendszer: Microsoft Windows Mobile 5.0 for Pocket PC Edition (frissíthető 6.0-ra)
Processzor: Intel XScale 416 MHz
Memória: 256 MB ROM / 64 MB RAM
Kijelző: 3,5" színes, transzflektív TFT, 240 x 320 pixel felbontás
Akkumulátor: 1200mAh Lithium-Ion, cserélhető
Méretek: 117 x 70.8 x 15.7 mm
Súly: 165 gramm
Audio: 3,5 mm sztereó hangkimenet, monó hangszóró, mikrofon
Bővíthetőség: SD/MMC SDIO kompatibilis
Digitális fényképezőgép: -
Bluetooth: +
Infravörös port: +
WLAN: +
Mobiltelefon funkciók: -
Beépített GPS: +

Ja és igen...
A végére odaírható:
"Asus tulajoknak kötelező fórum! :C "

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#3) BiriBum


BiriBum
őstag

Jó kis gép, frissítettél WM6-ra? Egyáltalán van valami értelmes különbség a kettő között? :F

[ Szerkesztve ]

(#4) Zsé2003


Zsé2003
aktív tag

Alapból WM6 megy

(#5) Nippon


Nippon
őstag

Állítólag fagyogat rajta az i-go...
Tud valaki erről valami konkrétumot, mert ilyet szeretnék venni, de ha ez igaz akkor nem veszem meg!

(#6) Zsé2003 válasza Nippon (#5) üzenetére


Zsé2003
aktív tag

Egy bizonyos fajta. Nekem az Áprilisi iGO 2006 PLUS van fent, és soha semmilyen fagyás nem volt. Sőt túl jól működik. Senkinek sem volt eddig vele problémája tudomásom szerint.

(#7) Nippon


Nippon
őstag

Hmm, érdekes!

Mondjuk szimpi készülék, de már rájöttem, hogy mind szar a piacon...
Az zavar benne, hogy nem mini usb-s a töltője, nincs csak 256megás (nevetséges) és lehetne 640x480as felbontású kijelzője.

A másik lehetőség a MIO P560 lenne, mert az mini usb-s és 2gb rom van benne. Hátránya, hogy samu procis és a kijelzője egyszerűen ocsmány az ASUSéhoz képest.

Mini usb, wifi, bluetooth, 2Gb rom, 640x480as minőségi kijelző, beépített antenna...
Intel proci 400+ Ilyen pda kéne! Létezik?

(#8) ithomas válasza Nippon (#7) üzenetére


ithomas
őstag

"Az zavar benne, hogy nem mini usb-s a töltője"

Nem tudom honnan vetted ezt az infót,de nagyon rosszul tudod. :D


"nincs csak 256megás (nevetséges)"

Memóriabővítésről hallottál már?Egyből lehet akár 8 Gigás tárhelyed is...

"lehetne 640x480as felbontású kijelzője."

lehetne...csak akkor nem 70 ezerbe hanem a duplájába kerülne :U

"Mini usb, wifi, bluetooth, 2Gb rom, 640x480as minőségi kijelző, beépített antenna...
Intel proci 400+ Ilyen pda kéne! Létezik?"

Hátha a Rom mértethez nem ragaszkodsz(de minek is ragaszkodnál hiszen mindegyik bővíthető...)akkor FuSi N560...pl

Real eyes realize real lies!

(#9) Zsé2003 válasza Nippon (#7) üzenetére


Zsé2003
aktív tag

Én ezt személyes sértésnek veszem! :D
Kollegának teljesen igaza van. Jobban is utána nézhetnél! Egyébként nem mondanám hogy mindegyik szar a piacon. Nem tudnék úgy nagyon szart mondani, mert mindegyiknek megvan az előnye, hátránya.
Ilyet még nem hallottam, hogy nevetséges a 256 mega. A legtöbb gépen ennyi van. Erre van az SD, hogy ne minden szart a gépre rakjál.
És én csak bíztatlak a 640X480-as kijelzőre. Nincs is jobb, mint minden nap tölteni a PDA-t. :K

Mini usb, wifi, bluetooth, 2Gb rom, 640x480as minőségi kijelző, beépített antenna...
Intel proci 400+ Ilyen pda kéne! Létezik?

Ilyen nem létezik....kezdjük ott, hogy kevés lenne 640X480 as képernyőhöz a 400MHz min 600 fölött.

Én is csak a Fusit tudom ajánlani, de hát az aksi ott is hamar merül. Meg már kiállt a versengésből. Egyébként egy nagyon jó gép. (csak drága sajnos)

(#10) Nippon válasza Zsé2003 (#9) üzenetére


Nippon
őstag

Ne vedd sértésnek, még mindig az ASUS áll hozzám a legközelebb.

Az, hogy szar mind, úgy éretettem én is, hogy van előnye, de hátránya is.
A ROM méret nem lenne baj, ha 1giga lenne minimum, de 2gb se túlzás. Persze lehet bővíteni, de gyorsabb a ROM és nem lenne baj ha az IGO-t rátehetném.
Amúgy tévedsz, az ACERnek volt egy samsung 400mhz-es procival szerelt gépe ami 640x480as és nem lassú egyáltalán. Csak abban nincs beépített antenna, nem tud wifit meg ilyenek.

Szal az csapta ki a biztosítékot, hogy a kisebb ASUS-ban 1gb is van de az nem fémházas, meg ronda kihajtós antennája van.

Akkor ha nem fagy az IGO a 696-oson és mini usb-s a töltője, akkor ezt választom!

(#11) Nippon válasza Zsé2003 (#6) üzenetére


Nippon
őstag

Hát itt konkrétan írnak a problémáról!

[link]

Szimpi, de ha tényleg ilyen problémák vannak vele, akkor nem fogom megvenni, mert kell az IGO! Ráadásul most lenne rá nagy szükségem, ezért nem tudok javításokra várni.

(#12) Zsé2003 válasza Nippon (#11) üzenetére


Zsé2003
aktív tag

Ha arra az idióta "tesztre" alapozol akkor ne vedd meg. Ha beleolvasol a fórumokba, láhatod hogy hülyeség. Egy bizonyos iGO nem működik rajta. Nekem áprilisi PLUS van rajta, és semmi problémám nem volt se telepítéskor, se használat közben. Nem fagyott vele. VAn valami újabb verzió, na azzal tényleg gond volt, mert szétszórta a képernyőt.
Nekem ezzel kifogástalanul működik, és a két iGO között nincs különbség, ill. fogalmam sincs mi.

(#13) sank válasza Zsé2003 (#12) üzenetére


sank
csendes tag

Sziasztok!
Vásároltam egy ilyen kütyüt amivel most ismerkedem.
Pdf formátumú szöveget nem tudok megnyitni már próbáltam letölteni néhány programot, de csak a nem érvényes Pocket PC alklmazási hibát írja ki.
Mit tegyek?
milyen szoftvert próbáljak és honnan?
Előre is köszi

(#14) Viktor0610 válasza sank (#13) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Azért írja azt, h. érvénytelen alkalmazás, mert a programot az asztali PC-ről tudod telepíteni, miközben összekötötted a PDA-t a sz.géppel. ;)

Samsung Galaxy A54

(#15) Pattika válasza Zsé2003 (#12) üzenetére


Pattika
csendes tag

Szia

Miért idióta az a teszt?
Több helyen is olvastam a problémáról, ami egy Asus frissítésben javításra is került tudtommal...
Látom a te oldaladon írtál tesztet...Az jó? Egyáltalán teszt?

Üdv: Pongó Attila
www.kutyu.hu

[ Szerkesztve ]

(#16) Zsé2003 válasza Pattika (#15) üzenetére


Zsé2003
aktív tag

:D Az még készülőben van...mostanában nincs sok időm. És az nem teszt, hanem személyes tapasztalat inkább.
CSak már egy kicsit unom hogy mindenki azzal a linkel jön, hogy ott olvasta, meg ez meg az.
HÜLYESÉG! Nekem semmi problémám nem volt az iGO feltelepítésével. Azonnal felment, tökéletesen működik, a készülék nem is fagyott. És a holdakat is tök megtalálja.
De tudod mit! Rohadtul nem érdekel ki mit gondol. Hidegen hagy, hogy valaki most megveszi vagy nem. Mert a konkurens, aminek már nem mondom a nevét jóval gyengébb teljesítményű. És aki amiatt nem veszi meg, mert egy bizonyos iGO nem fut rajta, az minek vesz PDA-t? Ott a PNA, azon fut. Az én tudomás szerint a PDA-ban a GPS másodlagos funkció. Olyan mint a telefon. És ez a tévhit, hogy az iGO-nak nem fut a mittom én melyik verziója, ez olyan hogy én nem veszem meg ezt a telefont, mert a fényképezőgépébe nincs olyan beállítás, hogy PANORÁMA KÉP KÉSZÍTÉSE!

Ennyi.

(#17) ithomas válasza Zsé2003 (#16) üzenetére


ithomas
őstag

Az hogy egy PDA-nak mi elsz az elsődleges,és mi lesz a másodlagos funkciója...szerintem azt döntse el maga a felhasználó! :)
Ha valakinek nap mint nap kell a GPS,akkor valszeg nála nem másodlagos funkciót lát el! :)
Nekem azzal a cikkel nincs különösebb bajom,mert a tesztelő leírta a SAJÁT tapasztalatait.
Hogy mégis mi a probléma vele?
Hogy a cikk végén nem derűl ki...és utólagosan se lett hozzáírva az a pár "apróság"hogy:

1.Ez a bug az IGO-ban van,nem az Asusban,ha nem így lenne akkor a többi naviprogram se futna hibátlanúl.(És az IGO többi verziója se ugyebár...)
2.A Nav'N GO elismerte a hibát,és ígéretük szerint a köv frissitésnél ez javítva lesz!
3.Ez NEM azt jelenti hogy nem lehet hibátlanul IGO-t használni a géppel,hiszen egy csomó ember használja.(köztük én is)...hiszen ez az IGO-nak csak bizonyos verzióját érinti..de nem az összeset!

Szerintem akkor lenne korrekt a dolog..ha ezeket is tartalmazná a teszt,mert így ebben a formában tényleg elég ijesztő az összkép,már ami a navigációs részt illeti!

Real eyes realize real lies!

(#18) Zsé2003 válasza ithomas (#17) üzenetére


Zsé2003
aktív tag

Igaz...

De nem tudom te hogy vagy vele, nekem működik az USB-m gyors és lassú üzemmódban is. A tesztelőnek ez sem sikerült. Nekem ez is összejött. Különleges PDA-t vettem, ÉRZEM :C

(#19) Nippon válasza Zsé2003 (#16) üzenetére


Nippon
őstag

Kár, hogy nem érdekel, hogy ki mit gondol.... Már csak azért is mert ez egy közösségi fórum ami elvileg azért van, hogy emberek segítsenek egymáson a tapasztalataik megosztásával.

Azért veszek Navi képes PDA-t, mert kell egy PDA is meg szükségem van a navigációra is. Ilyen egyszerű, és ne haragudj, hogy ezért nem akarok 2 db készüléket magamnál tartani a telefonomon kívül.

Próbálok tapasztalatokat gyűjteni a készülékkel kapcsolatban, ezért talán nem kéne lehurrogni!

Ennyi :(

(#20) g@bo válasza Nippon (#11) üzenetére


g@bo
nagyúr

nem fagy az igo, főleg nem ha eredetit veszel... :K

nekem hamar megtalálja a műholdat is, de ahogy hallom, darabok között is van difi, valamelyik nem olyan fürge.

én is féltem tőle, de teljesen oké darab.

(#21) ithomas válasza Zsé2003 (#18) üzenetére


ithomas
őstag

Nekem is müxik! :K

Real eyes realize real lies!

(#22) bobibob


bobibob
csendes tag

Sziasztok!

Látom a fő téma az IGO gond. Én most vennék ilyen gépet, de a nagy kérdés, hogy akkor mi az igazság az IGO bugról? Megy a legfrissebb IGO rajta? Vagy csak régebbi? Ha régebbi akkor rá lehet tenni az új,friss térképeket? Nincs semmilyen patch ami működésre bírja az újabbat?

Más kérdésem nincsen :), csak tényleg ellentétes infók vannak erről a kérdésről mindehol...

Köszi!

b

(#23) Nippon válasza g@bo (#20) üzenetére


Nippon
őstag

Köszi!

(#24) Nippon


Nippon
őstag

71.000Ft-ért tudok hozni bontatlan garanciális 696-ost ha valakit érdekel esetleg

(#25) Zsé2003 válasza Nippon (#24) üzenetére


Zsé2003
aktív tag

Tök lement az ára :((( Én még októberben vettem, akkor volt 81
EGy csomó helyen már 69 500 .....Mi a tanúlság?! MINDENKI VEGYEN ASUS-t!

(#26) Nippon


Nippon
őstag

Hol van 69.500ért?

(#27) Zsé2003 válasza Nippon (#26) üzenetére


Zsé2003
aktív tag

[link]Remélem jól linkelem be! :U

(#28) Nippon válasza Zsé2003 (#27) üzenetére


Nippon
őstag

Köszi!

(#29) Chili7


Chili7
őstag

Hali!
Na szóval nekem fagy rendesen a 2006 plus a 969-emen. Ha van olyan igo 2006 plus (vagy újabb) verzio ami nem fagy, akkor annak légyszi adjátok meg a nevét. Hoyg tudjam melyiket kell megvenni.
köszi

(#30) neduddki válasza Chili7 (#29) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

a javitas fenn van?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#31) ithomas válasza Chili7 (#29) üzenetére


ithomas
őstag

Nemtom...szerintem itt senki nem rendelkezik A969-el... :U :D
Amúgy meg sztem le lett írva hogy az áprilisi 2006 plus IGO-val,tuti nincs probléma.

Real eyes realize real lies!

(#32) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

na ha mar ennyire benen vagyunk erdeklodnek, hogy skype-val tugya-e vki hasznali, mert nalam elmegy a mikrofon par masodperc utan es csak az gep ujrainditasa hozza vissza:- (
elmeletileg minde friss rajta
koszi

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#33) Danny Ocean


Danny Ocean
csendes tag

Tegnap sikerült vennem egy A696-t, a Skype nekem működik, iGo 2007. áprilisi éppen öö beszerzés alatt. A Skype nekem hibátlanul működik, nem fagy.

:: What we do in Life, echoes in Eternity ::

(#34) Chili7 válasza neduddki (#30) üzenetére


Chili7
őstag

Nem tudom. Milyen javítás?

(#35) Zsé2003 válasza neduddki (#32) üzenetére


Zsé2003
aktív tag

Sokszor az volt a probléma hogy friss. Próbáld ki egy régebb verziót.

(#36) neduddki válasza Chili7 (#34) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

az asus adott a 2006pluszhoz vmi javitas downloadnal fenn van

udv

neduddki

mod: Zsé2003: koszi teszunk egy probat

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#37) Zsé2003 válasza neduddki (#36) üzenetére


Zsé2003
aktív tag

fel se tudok lépni az oldalra........ :W MEGHALT
És ez mit javít iGO-n?

[ Szerkesztve ]

(#38) Chili7 válasza Zsé2003 (#37) üzenetére


Chili7
őstag

Nekem működik, le is töltöttem, csak sajna nincs kártyaolvasóm.
Fel lehet tenni a kártyára az adatokat valahogy kártyaolvasó nélkül? Közvetve a pda-n keresztül usb-n?

Egyébként sem vagyok tisztában ezzel a navi témával. A 2006.04 igo plus beszerzése nehézkes számomra, viszont 2007-eseké nem. A 2007-es igo-k mennek ezen a készüléken? Vagy azok nem komplett igo szoftverek, csak update-ek,vagy térkép update-ek?
5MB és 50MB közti "igo 2007" mappákat találok, lang, maps, scheme, voice komponensekkel. Ezek így komplettek? Vagy hogy néz ki egy működő szoftver térképekkel?
thx

(#39) ithomas válasza Chili7 (#38) üzenetére


ithomas
őstag

Nem 2006.04 hanem 2007.04-es IGO kell! :)

Amiket felsoroltál azok a komlett IGO komponensek.
A térképeket szokták még külön felrakni (fbl kiterjesztéssel),azt a maps mappába kell tenni.

A másik kérdésedre....még jóhogy!
Nekem sincs kártyaolvasóm,de BT-on keresztül felnyomtam mindent ami kell.
természetesen USB-n is müxik a dolog.

[ Szerkesztve ]

Real eyes realize real lies!

(#40) Chili7 válasza ithomas (#39) üzenetére


Chili7
őstag

2007-esből 1. meg 6. havit találok csak. Korábban Te is és más is 2006 4ik havit írt .
?? :F

(#41) ithomas válasza Chili7 (#40) üzenetére


ithomas
őstag

Én biztos nem.
Az IGO neve 2006 plus,de az a verzió amiről mi beszélünk az 2007 áprilisi.

Real eyes realize real lies!

(#42) Zsé2003 válasza ithomas (#41) üzenetére


Zsé2003
aktív tag

DETTO! 2007 áprilisi frissítés! :K

(#43) Chili7 válasza Zsé2003 (#42) üzenetére


Chili7
őstag

2007esből csak januári és júniusi frissítést találok! Ezek is jók lehetnek?
Illetve, ha nem írják, akkor honnan tudom mikori verzió az adott program?

Amúgy az Asus oldalán lévő javítással sem működik a progi. Igaz nem a kép csúszik szét, hanem el sem indul.

[ Szerkesztve ]

(#44) sank válasza Viktor0610 (#2) üzenetére


sank
csendes tag

Sziasztok!
Eléggé új a PDA-m és sokat küzdöm vele.
Volt olyan pillanat hogy működött az Igo és a wirelles is de most egyik sem.
úgy néz ki összetúrtam.
Azt írja ki hogy A hálózat megkövetel egy személyes tanusítványt as megbízható azonosításhoz.
Ez mi?
Kellene talán resetelni de hogyan?
másik...
Pdf állományt nem tudok olvasni mert a telepítés nem sikerült.
Ezt bluetooth-on lehet telepíteni? (hogyan?)
Ez az egész Pda külön világ egyszerűen nem akar összejönni....
Ha tud valaki segíteni a kiokosításban akkor nagyon megköszönném.
Üdv:Sank

(#45) ithomas válasza sank (#44) üzenetére


ithomas
őstag

Ilyen üzenetet még soha nem láttam...nem tudom mit állítgathattál el.. :)
PDF állománynál mégis milyen telepítés nem sikerült?
Fogalmazz pontosabban mert így nehéz segíteni...
De azért megpróbálok:
Töltsd le ezt

Ez egy nagyon jó ingyenes PDF nézegető.Felmásolod a PDA-ra(akár Bluetoothon keresztül,teljesen mindegy)és ott elinditod.

Real eyes realize real lies!

(#46) sank válasza Zsé2003 (#1) üzenetére


sank
csendes tag

Köszi ez tényleg jó kis program.. :))
I-Go hiba :Fatal Error/ File format error
Wireless hiba: első lépésként engedélyezem a kapcsolatot.
Hiba:" Nincs aktívadatkapcsolat. A programok automatikusan, igény szerint kapcsolódnak A kapcsolat beállításainak modosításához érintse meg a Beállítások gombot."
Én megpróbáltam a Beállításra menni / Wi-Fi és látja a default hállózatot.
Próbálok csatlakozni de nem csinál semmit.
Lehet hogy rosszul van beállítva?
Csatlakozás:The Internet
Hitelesítés:WPA
Adattitkosítás:AES
EAP típusa ;)EAP
Remélem elég részletességgel írtam le.
Előre is köszi

(#47) Chili7


Chili7
őstag

Pc-ről usb>mini usb-n keresztül nem kéne hogy töltse az akkut a pdá-ban? Mert nem tölti, csak hálózati>mini usb-n keresztül.

(#48) Viktor0610 válasza Chili7 (#47) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az ActiveSyncet feltetted? Csak mert nekem egy olyan gépen, amin nem volt ActiveSync, nem töltötte a PDA-mat.

Samsung Galaxy A54

(#49) bugmenot


bugmenot
csendes tag

Tegnap találtam, előbb utóbb szükségem lesz rá...

it's a must have :D

[http://www.hardreset.eu/asus_mypal_a696_hard_reset_soft_reset.html]

[www.hardreset.eu]

[ Szerkesztve ]

(#50) Chili7 válasza Viktor0610 (#48) üzenetére


Chili7
őstag

Még nem, de ezek szerint az ActiveSync kell ahoz is , hogy töltse. Kis időm lesz (megkeresni a cd-t) akkor megteszem. Köszi.

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Asus MyPal A696
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.