Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Asus MyPal A696

Hozzászólások

(#1551) jocek13 válasza leyo76 (#1550) üzenetére


jocek13
tag

ok ez jó volna de van ötlet hogy kit hol????

(#1552) leyo76 válasza jocek13 (#1551) üzenetére


leyo76
senior tag

(#1553) jocek13 válasza leyo76 (#1552) üzenetére


jocek13
tag

ok megnézem köszi

(#1554) Jabby


Jabby
őstag

Sziasztok!
Külső bluetoothos GPS-t használva manuálisan tudok csak csatlakozni hozzá, s egy idő után eldobja a kapcsolatot.
Erre megoldás a registrybe való egy, vagy két sor átírása, ami nálam sajnos egy HR után eltünt :(((

Ismeri valaki a megoldást?

(#1555) Jabby válasza Jabby (#1554) üzenetére


Jabby
őstag

Közben meg lett a megoldás, közzé teszem talán más is tudja majd használni:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Widcomm\BtConfig\Applications\0001]

"ComPortNumber"=dword:00000006 (ezt a számot kell átírni egy olyan portszámra ami nincs használatban (pl. 8-ra ))

(#1556) thomasso28


thomasso28
csendes tag

ÜDV !

Azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy hogyan tudok asus a696-ra frissebb nav n go-t telepíteni , mert ami most van az 8.0-ás (2008-as), és abba nem tudok befrissíteni mapokat.
Letöltöttem egy 8.3-ast és azt , hogy a rákba tudom frissíteni, egyátalán müxik rajta ?

Előre is köszi !

(#1557) frankie79 válasza thomasso28 (#1556) üzenetére


frankie79
csendes tag

Úgy sejtem, hogy itt a fórum szabályzat miatt nem fogsz egyértelmű választ kapni...
A lényeg, hogy volt egy verziófrissítése itt 8.3 táján, amitől újabb 8.3-as progik több féle térkép formátumot támogatnak, aminek hátulütője az, hogy a régiek nem mennek az legujabb verzióval.
Annyit tehetsz szerintem, hogy keresel új programot új szoftverrel, vagy keresel olyan térképet, ami megy a régebbi programhoz.
Ha tévedtem valamiben, gondolom a többiek kijavítanak, de remélem segítettem azzal, hogy kb tudod mit kell keressél.

(#1558) jocek13


jocek13
tag

SEGITSÉG!!! van valakinek megpukkanz 696-osa? az enyém alaplaphibás lett igy ha valakinek valami más hibával elszált a gépe akkor bótolhaznánk kettőből egyet előre is köszi minden segitséget :R :R :R :W

(#1559) lalikapitány válasza jocek13 (#1558) üzenetére


lalikapitány
csendes tag

Nem lehet, hogy csak egyszerűen a felül lévő "Hold" kapcsoló van véletlenül bekapcsolva. Nekem ez volt, és alaplapot cseréltek benne feleslegesen az okosok, és figyelmesek.. :))

[ Szerkesztve ]

(#1560) jocek13 válasza lalikapitány (#1559) üzenetére


jocek13
tag

nem hiszem sajnos több oldalról is megnézték és nem fut végig a boot nem megy a masina neked hol cseréltek alaplapot és mibe fájt????? :F

(#1561) Bird1968


Bird1968
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni abban,hogy az Asus My Pal 696-os Pda-m miért nem látja a fél méterre tőle lévő Router-t?
Biztos,hogy bennem van a hiba,a Pda-n is be kell valamit állítani,hogy észrevegye,vagy ezt automatikusan tudnia kéne?
Köszönöm a segítséget!
Üdv:Bird

(#1562) róbert gida válasza Bird1968 (#1561) üzenetére


róbert gida
tag

Nemrég telepítettem újra a gépem tehát mintha először kapcsolnám be gyárilag és rögtön minden hálózatot látott :K .Viszont gondolom nem csak ezt a ketyerét akarod wifin keresztül használni tehát én úgy gondolom ,hogy ha a PDA-n bekapcsoltad a wifit akkor az jó .Javaslom menny olyan helyre ahol más tuti látja akkor kiderül mivel van a gond.SZvsz a wifi beállításait nézd meg :F Kérdésedre a válasz automatikusan tudnia kell sőt ha talál meg is jeleníti melyikhez akarsz csatlakozni.Gondolom a pda-n a wifit bekapcsoltad :B és a routeren is a vezeték nélküli hálózat engedélyezését .

[ Szerkesztve ]

Nyugalom ,a hosszú élet ritka ! Ne igyál bele a medve sörébe!

(#1563) cornel1984


cornel1984
csendes tag

Sziasztok,
Eladom Asus A696-osom. Keveset használt, megkímélt állapotban.
Eredeti dobozában minden tartozékkal.
Akit érdekel írjon!
Üdv.

(#1564) róbert gida


róbert gida
tag

Sziasztok
Kis segítség kellene! Mit tegyek,hogy a kütyüm műholdat fogjon ? A 2007-es Igo szépen ment rajta ,de az újjal felteszem és beállítom automatikus keresés :hold megvan (5 port 9600 baud) majd egy idő múlva a vétel megszakadt :( .Valaki azt mondta valamit lehet állítani a "lelkében" de nem egészen tudta ő sem .Most itt van egy tök jó kis ketyere és csak a régi igo megy jól rajta .Természetesen hard reset soft reset minden volt már .Ha valaki tud tippet előre is köszi . :R Pü is lehet

Nyugalom ,a hosszú élet ritka ! Ne igyál bele a medve sörébe!

(#1565) japy


japy
őstag

Sziasztok témákat hol lehet letölteni?

(#1566) Jostikacska


Jostikacska
tag

Sziasztok,
Szintén eladnám Asus A696-osom.
2 gb-os sd kártyával, megkímélt állapotban. Igoval és Navitel szoftverrel.
Dobozában, minden kiegészítőjével.
Helyileg Szolnokon személyesen átvehető, megnézhető. Posta megoldható előreutalás után. Utánvét csak ha a posta (oda, vissza) összege átutalva. Érdeklődni privátban.

[ Szerkesztve ]

"Véremből vért és könnyet senki sem fakaszthat büntetlenül."

(#1567) vilag


vilag
tag

Sziasztok!

Igen nagy problémával találtam szemben magam.
ASUS A696 típusú készülékem kijelzőjével lett valami. Igazából a kijelző semmilyen érintésre nem reagál. Bár hová nyomok a kijelzőn semmi sem történik, nem tudok semmit elindítani és mivel nem reagál ezért a hard reset-re sem tudom végrehajtani. Sima reset nem segít.

Egy dolgot azonban észrevettem: ha megvárom amíg a kijelző félig elsötétedik és akkor hozzáérek a kijelzőhöz akkor újra világos lesz. Ettől eltekintve azonban semmire nem reagál.

Már próbáltam azt is, hogy az akkumulátort kivettem egy fél percre (vagy talán többre is), de így sem javult a helyzet.

Van esetleg valakinek valamilyen ötlete, megoldási javaslata?
Ha egyik sincs akkor tudtok valami rendes szervizt mondani aki vállalja a készülék javítását és rendes munkát végez?

Előre is nagyon hálásan köszönöm a segítséget!

Üdv, vilag

(#1568) Danny Ocean válasza vilag (#1567) üzenetére


Danny Ocean
csendes tag

Szerintem digitizercsere: http://goo.gl/Gm78i.
Nem nagyon ördöngősség a csere, csináld meg szerintem, az ingyenes.

[ Szerkesztve ]

:: What we do in Life, echoes in Eternity ::

(#1569) vilag válasza Danny Ocean (#1568) üzenetére


vilag
tag

Itthon, nem tudod esetleg hol lehet kapni?

Egyébként köszönöm a segítséget!

(#1570) Danny Ocean válasza vilag (#1569) üzenetére


Danny Ocean
csendes tag

Azt sajnos nem.

:: What we do in Life, echoes in Eternity ::

(#1571) fruncsy válasza Zsé2003 (#1) üzenetére


fruncsy
csendes tag

Sziasztok!
Kis segítséget szeretnék kérni.Van egy ASUS A696-os PDA-m,melyen az iGO 8-as program van telepítve.Sajnos a GPS nem érzékeli a műholdakat,jelenlegi helyzetünket sem tudja megadni. :(
Van valakinek valami ötlete,hogy mit lehetne vele csinálni?
Egy régebbi iGO programot kéne rárakni???

Minden ötletet szívesen látok,hozzáteszem nem vagyok egy számítógép guru.. :(
Előre is köszi.

(#1572) japy válasza fruncsy (#1571) üzenetére


japy
őstag

Az IGO8 programon belül van a GPS beállítás nézd meg hogy engedélyezve van-e?

(#1573) Analyzer


Analyzer
csendes tag

sziasztok, en mar nem hasznalom az enyemet, olcson eladom. tenyleg olcson, mert csak magat a keszuleket adom, semmi tartozekot. az akksi meg navigacioval is sokaig birja, nagyon jo allapotban van, meg angliaban vettem, mikor kint eltem. Budapesten talalhato. udv mindenkinek!
(remelem nem sertek szabalyt ezzel az iromannyal, de ha igen, elnezest kerek - moderaljatok ki nyugodtan!)

[ Szerkesztve ]

(#1574) Mark001


Mark001
tag

Sziasztok!
Segítség kellene. Egyszercsak úgydöntött a PDA, hogy nem kapcsol be. Se akkuról, se tápról. A piros led világít, hogy tölt, néha megpróbál bekapcsolni, felvillan a kék kijelző, aztán csókolom.. Hard resetre se reagál. Valami tipp?:(

(#1575) frankie79


frankie79
csendes tag

Sziasztok!
Már nem használom a készüléket, csak porosodik nálam, ezért eladósorba kerül. Minden tartozéka, doboza megvan, a kijelzőre kicsomagolás után fólia került... Ha valakit érdekel, küldjön privit.
Üdv: frankie

(#1576) sanyaboy


sanyaboy
csendes tag

Sziasztok!
Mi a módja a wifi csatorna változtatásának? A wifi managerben ott az opció, de nem mentődik el. a szomszédságban tele vannak a 6-10-es csatornák, ezért kéne változtatnom, mondjuk 11-re. De nem menti el a változtatást :( Nincs valami tapasztalat ez ügyben?

Aki sokat keveri a sz*rt, azt előbb-utóbb berántja a kanál...

(#1577) Alex kettő válasza sanyaboy (#1576) üzenetére


Alex kettő
csendes tag

Nem a PDA-n kell változtatni, hanem a routeren!

Ezzel a progival meg tudod nézni, hogy a környezetedben milyen csatornákat használnak. Így kiválaszthatod azt, ami kevésbé van zavarva.

[ Szerkesztve ]

(#1578) sanyaboy válasza Alex kettő (#1577) üzenetére


sanyaboy
csendes tag

Félreértesz. A router át van állítva a 11-esre már. A PDA nem talál hálózatot (az összes többi eszköz igen), ragaszkodik a 10-es csatornához. A wifi managerben ott a lehetőség átállítani ezt, átrakom 11-re leokézom nincs hibaüzenet, vissza a wifi managerbe, ismét 10-esen áll... Ez a problémám. Ha a routert visszaállítom 10-es csarornára (amihez a pda ragaszkodik), akkor megjön a net újra az A696-on...

Aki sokat keveri a sz*rt, azt előbb-utóbb berántja a kanál...

(#1579) Alex kettő válasza sanyaboy (#1578) üzenetére


Alex kettő
csendes tag

Próbáld meg a routeren pl. a 9-es csatornát, hátha a PDA nem tudja a 11-est kezelni. Nekem a 13-ason volt a router, de több notebook/netbook se tudott csatlakozni, így átraktam a 9-esre.

(#1580) sanyaboy válasza Alex kettő (#1579) üzenetére


sanyaboy
csendes tag

Na megoldódott. Először is ahol én kapirgáltam a wifi managerben, ott csak azt a csatornát lehet állítani, ami a közvetlen eszközök közötti ad-hoc hálózathoz kell. Ráadásul azért nem sikerült a változtatások elmentése, mert csak jobbra fenn az OK-t nyomtam, a képernyő alján csak lefelé scrollozás után látható beállítás gombot nem :W Na ennyit rólam :D
A probléma végülis az volt, hogy a router csatornaváltáskor a lehető legnagyobb sebességű üzemmódot erőlteti, vissza kellett vennem 54 Mbps-re, és már megy is. Köszönöm a hozzászólásokat, üdv: sanya

Aki sokat keveri a sz*rt, azt előbb-utóbb berántja a kanál...

(#1581) vilag válasza Mark001 (#1574) üzenetére


vilag
tag

Tudom nagyon hülyén hangzik, de nem lehet, hogy az oldalán a "Hold" kapcsoló át lett kapcsolva?

Akkor van az, hogy amikor megpróbálod bekapcsolni a készüléket, akkor csak felvillan a kék led.

Üdv, vilag

(#1582) vilag válasza Danny Ocean (#1570) üzenetére


vilag
tag

Szóval.

Szervizben 20.000 Ft körüli összegért cserélték volna a kijelzőt.

Én vettem a bátorságot és rendeltem az ebay-ről egyet (2 dolláros postával, mert ajánlva kértem!) Hongkongból mindössze kb. 6600 Ft-ért.

A cseréje igen egyszerű volt.
Az eredmény: spóroltam 14.000 Ft-ot, ráadásul sehová nem kellett küdenem vagy vinnem a masinát.

Akinek esetleg segítség kell kijelzőcsere ügyben keressen bátran PM-ben és segítek.

Szép napot!

Üdv, vilag

(#1583) g@bo


g@bo
nagyúr

üdv urak

tudtok egy normális médialejátszót a kütyüre?
neadjisten egy video konverter, bár 320*240 re képes sw akad. :R

(#1584) japy válasza g@bo (#1583) üzenetére


japy
őstag

(#1585) cooper77


cooper77
csendes tag

Sziasztok!
Néhány napja vagyok egy használt a696-os reményteli tulajdonosa.
Szeretnék segítséget kérni, mert ez a terület nekem még nagyon új.

Otthoni wifihez kapcsolódtam, de az internet böngésző nem lép fel a nettre.
Sem a már fent lévő Internet Explorer, se a frissen telepített Opera sem.
Az opera ad tanácsot arra, hogy hozzak létre kapcsolatot (Create a modem Conection) , de ha végig járom azt az utat ahogy javasolja, akkor modemes kapcsolatot kellene létre hoznom.
Viszont nekem adsl internetem van és lövésem sincs, hogy milyen telefonszámot írjak be, és milyen modemet jelöljek be ott, ahol ezt kéri.

Legyetek szívesek és segítsetek, mert igen csak amatőr vagyok.

Előre is köszönöm.

(#1586) Jabby válasza cooper77 (#1585) üzenetére


Jabby
őstag

Szia!
Több, mint egy éve nem kapcsoltam be az Asust, tabot használok, de megpróbálkozok a segítséggel:
Wi-Fi manager -- site survey -- kiválasztod a Wi-Fi hálózatodat úgy, hogy hosszan rányomsz, majd connected. Valószínű ez után egy felugró ablakban be kell állítanod a connect to (internet) mezőt, a network key fülön a titkosítás típusát és a jelszót, majd oké a jobb felső sarokban.

(#1587) cooper77 válasza Jabby (#1586) üzenetére


cooper77
csendes tag

Köszönöm a gyors segítséget.

(#1588) beelaim


beelaim
csendes tag

Milyen új navigációs szoftot lehet telepíteni a vasra? Még IGO 2006-ot használok , de jó lenne valami frissebbel közlekedni. Amigót próbáltam feltenni , de nem sikerült.... Szivesen vennék egy kis segítséget. Köszi.

(#1589) Gaabor80


Gaabor80
aktív tag

Sziasztok!

Van valakinek hibás, nem használható készüléke?
Egy aksifedélre lenne szükségem...
Szívesen fizetnék vmi jelképes összeget érte :)

(#1590) cooper77


cooper77
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni!
Az ActiveSync-cel véletlenül kitöröltem a Leng programot, és most nem tud magyarul a gépem. Illetve, ha a file explorerben megnézem, akkor a Leng könyvtár ott van de üres.

Mit tudnék tenni, hogy ismét legyen magyar nyelv?
A Hard reset segít?
Vagy, van ennél humánusabb megoldás?

Légyszi segítsetek!

Előre is köszönöm.

(#1591) kiir válasza cooper77 (#1590) üzenetére


kiir
tag

Sajnos én nem telepítettem magyar nyelvet, úgyhogy nem tudom leszedni a gépemről neked. Viszont otthon végignéztem az egykor hozzá adott CD-ket, hogy mi van rajtuk, és hát pontosan a #539 hozzászólásban leírtak vannak meg nálam is. Szóval ez nem jó neked.

Ha végignézed ezt a fórumot, arra jutsz, hogy a hard reset segít. Ments le mindent, ami tudsz, aztán hajrá.

(#1592) róbert gida


róbert gida
tag

Eladó a kütyüm , ha valakit érdekel pü.

Nyugalom ,a hosszú élet ritka ! Ne igyál bele a medve sörébe!

(#1593) cooper77


cooper77
csendes tag

Sziasztok
Segítséget szeretnék kérni, mert leesett az ASUS MyPal A696-om, és betörött az üvege.

Olyan készüléket keresek, amit nagyon jutányos áron meg tudnék vásárolni és az üveg, illetve az érintő képernyős funkciója épséges, sértetlen.

A jutányos árat úgy értem, hogy tényleg olcsón, mert ugyan nagyon szeretem ezt a gépemet, de már öreg, ezért komolyabb összeget nem szeretnék rá költeni. (talán csak a nosztalgia miatt és mert olyan "utolsó Mohikán" mivolta miatt szeretném megmenteni.)

Az ajánlatokat, előre is köszönöm!

(#1594) #59070464


#59070464
törölt tag

Van egy Asus A639-es eszközöm. Erre szeretnék túrista térképet tenni. Mit javasoltok? Sosem foglalkoztam ilyennel, tehát teljesen avatatlan vagyok a témában. Tudom, hogy ez a 696-os topic, de hátha. Válaszokat köszönöm előre is. :R

(#1595) Mark001 válasza #59070464 (#1594) üzenetére


Mark001
tag

Üdv!
Keress rá a "Russa"-ra, a http://turistautak.hu/-ról pedig tudsz térképet tölteni hozzá:) Nekem bevált, de biztos vannak még jobb programok.

(#1596) Mark001


Mark001
tag

Én pedig törött, nemműködő, kukábaszánt A696-ot keresnék. Konkrétan a "hold" gombom veszett el, szóval csak arra lenne szükségem:) Ha valakinek lenne, légyszi egy pü-el dobjon meg!:)

(#1597) wihar123


wihar123
aktív tag

Sziasztok!
Az A696-nál minden rendben a holdak körül? Ezt nem érintette az idei áprilisi Műholdátállítás (GPS Week Number Rollover (WNRO))?

[ Szerkesztve ]

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#1598) wihar123 válasza wihar123 (#1597) üzenetére


wihar123
aktív tag

Sajnos érinti, több helyen is olvasható, hogy van rá megoldás, bebiflázva az okosság, kb. 5 perc alatt kész is.

Valaki érdeklődött eladó készülék felől, még 2 hétig elérhető itt, kedvező áron...

[ Szerkesztve ]

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#1599) wihar123


wihar123
aktív tag

Reményeim szerint lesz egy kis infónk egy WNRO "hibás" A696-osról, feltéve, ha sikerül rábeszélnem a javítást végző társunkat... :F :C

[ Szerkesztve ]

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#1600) Mazo12345 válasza wihar123 (#1599) üzenetére


Mazo12345
csendes tag

Szia!
Most leheltem életet egy örökölt A696-ba.
Nav N Go 8.3.2.83157 ápr 3 2009 van rajta, 2014-es térképekkel.
Lát pár műholdat, de a legtöbb piros, 1-2 sárga.
Gondolom ezért nem is veszi le az aktuális poziciót.
Van valahol leírás, hogy hogyan tudnám megoldani, hogy poziconáljon?
Ez a GPS Week Number Rollover (WNRO miatt lehet?

(#1601) wihar123 válasza Mazo12345 (#1600) üzenetére


wihar123
aktív tag

Sziasztok!
Igen, az okozza a galibát... Van hozzá egy frappáns leírás, ígéretesen gyógyítja, megkeresem és eljuttatom hozzád a kapcsolatos alkatrészeket. küldök most egy linket, tanulmányozd részletesem, mert ez a rákfenéje mindennek (elküldve - a küldött lapon "ShodanQ" nevű user posztját keresd, olvasd).

[ Szerkesztve ]

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#1602) wihar123 válasza wihar123 (#1601) üzenetére


wihar123
aktív tag

Az Asus 696-hoz:
Egy másik lehetőség, amelyet lyp kolléga dolgozott ki és ha minden igaz, mind a mai napig remekül működik az eszköz. Itt találod lyp kollégát: https://itcafe.hu/tag/lyp.html - privátban kérdezz rá, hátha tud segíteni.

[ Szerkesztve ]

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#1603) Mazo12345 válasza wihar123 (#1602) üzenetére


Mazo12345
csendes tag

A linken ShodanQ leírását megcsináltam, mondjuk minden úgy volt alap állapontban is ahogy írta. Most az ablakban teszteltem, kb 3-5 perc volt mire talált zöld holdat.

Köszi a segítséget!
Kísérletezgetek ;)

(#1604) wihar123 válasza Mazo12345 (#1603) üzenetére


wihar123
aktív tag

Szorítok, hogy frappánsan tegye a dolgát, örömet okozva neked!! :K

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Asus MyPal A696
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.