Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Asus MyPal A696

Hozzászólások

(#301) gabor85 válasza ithomas (#300) üzenetére


gabor85
őstag

asysoft most 696osért rohant?
öcsém...
Majd meséjjé, ha le bírod tenni egyáltalán. :C
Tényleg, ezeknek a wifije mifélet titkosításokat kezel?
wep, wpa, wpa2? :F

(#302) asysoft válasza gabor85 (#299) üzenetére


asysoft
aktív tag

Úgy tudom, te A639-ért mentél, úgyhogy nincs érdekütközés:) Amúgy is, volt egy pár darab az A696-ből!

Vettem hozzá UltraClear fóliát (bár a mattot ajánlották inkább), majd holnap felrakom. Most a töltőn pihen, de annyit már észrevettem, hogy a WLAN-ja nem a legérzékenyebb, alig látja (2 pálcika) az itthoni hálózatot, noha csak routerrel szomszédos helyiségben néztem... Ezt leszámítva tetszik a gép, szebb, mint képeken, masszív, gyors.

Tudtommal a WLAN titkosítása az OS-től függ, s a WM6 már támogatja a WPA2-t is.

(#303) ithomas válasza asysoft (#302) üzenetére


ithomas
őstag

Ne a főképernyőn nézd a pálcikákat...mert ott mindig 2-t mutat... :D
Hanem menj a Wifi beállításokba,és ott nézd meg hogy mit jelez ki.
(Ahol sok kis kockából áll)

MOD: Jobban jártál volna ha felrakatod velük,mert nem egy könnyű művelet...nekem is ők rakták fel,habár a PDA-t nem ott vettem.Nekik volt sűrített levegőjük is,szóval por sem ment alá.

[ Szerkesztve ]

Real eyes realize real lies!

(#304) asysoft válasza ithomas (#303) üzenetére


asysoft
aktív tag

Természetesen a Wifi managerben néztem. Most, hogy 1m-re ülök a routertől, mutat 4-et... :( A rárakást felajánlották, de nem éltem a lehetőséggel, majd holnap kiderül, mennyire volt ez bölcs döntés:)
Szerk.: Töltés végét honnan fogom tudni? Nézegettem a kézikönyvet, de erről egy árva szót sem írt az elején, sem a gyors használati útmutatóban...
Szerk.#2:Na, megtaláltam, csak egy picivel figyelmesebben kellett olvasnom... :B

[ Szerkesztve ]

(#305) ithomas válasza asysoft (#304) üzenetére


ithomas
őstag

Nem értem...
Ahol én szoktam használni(hot spotoknál,pl suliban mekiben etc..)ott legtöbbször excellent az erősség.De mindegy..ha nem szakadozik,akkro nem lesz gond.

Első alkalommal 16 órát kell/illik tölteni,onnantól kezdve meg teljesen mindegy,ha zöldre vált a felső lámpa,akkor fel van töltve.

Real eyes realize real lies!

(#306) asysoft válasza ithomas (#305) üzenetére


asysoft
aktív tag

Majd holnap, ha nem lesz töltőn a gép, próbálgatom a WLAN-t. Azért az szíven ütött, hogy a gyárilag WM6-al szállított gépekhez nem csomagolják az Outlookot az MS kérésére... :(( Mondjuk nekem van, de akinek nincs, az nehezen tudja szinkronizálni XP-vel az adatait.

(#307) gabor85 válasza asysoft (#302) üzenetére


gabor85
őstag

Nem mentem rendeltem. :U
Hogyan lehet rá beszerezni a Outlookot?

(#308) asysoft válasza gabor85 (#307) üzenetére


asysoft
aktív tag

Tudtommal csak egyes Office kiadások részeként lehet hozzájutni, nomeg kéziszámítógépekhez volt divat csomagolni.

(#309) BiriBum


BiriBum
őstag

Lehet, hogy már volt szó róla, de sehogy sem tudom a WLAN kártya MAC addressét megtalálni. Van a WLAN adapter beállítások egyéni IP cím használata alatt egy karaktersorozat, de az 14 jegyű, és akárhogy variálom nem jön össze a routerrel a kapcsolat. :W Nincs valami mentő ötletetek erre? Köszi előre is!

(#310) PK58


PK58
tag

Jó reggelit! ;)

Drágul a kütyü! :(( Én decemberben itt vettem -6.000Ft-al olcsóbban, valszeg nagyon népszerű lett, két kollégám is törpölődik PDA-n és nekik is mindíg ezt dobja a gép! :D

Viszont két dolgot nem értek én ittend!

Outlook a PDA-ra? Minek? Az enyém tökéletesen szinkronizál a PC-n lévő (Outlook 2000) Outlook-al. A névjegyek és a levelek szinkronizálása van beállítva, de egyszer kipróbáltam a feladatok szinkronizálását is az is működött szépen.

BiriBum
"Van a WLAN adapter beállítások egyéni IP cím használata"
Ezt hol? A PDA-n :F
Mert hogy nekem ilyeneket nem kellett beállítani! Nemért! :F Az első kapcsolódáskor kérte a router a PDA-tól a routernél megadott halózati jelszót és onnantól kezdve működik a dolog. Szerintem inkább a routernél lesz valami prücök.

(#311) PK58 válasza PK58 (#310) üzenetére


PK58
tag

....itt vettem (ez jól lemaradt)

http://www.edigital.hu/product.php?productid=31092&cat=1359&page=1

(#312) BiriBum válasza PK58 (#310) üzenetére


BiriBum
őstag

Nálam a router MAC address alapján engedi be az eszközöket. Viszont adtál egy nagyon jó ötletet, ami tkp evidens-leveszem a titkosítást és megnézem a router logban a MAC addresst :C :DDD majd visszarakom ;] Köszi!

(#313) PK58 válasza BiriBum (#312) üzenetére


PK58
tag

Hát szerintem minden router így csinálja. Valszeg a hozzáférés tiltást kell kivenned, aztán ha megtörtént a párosodás :D a kizárolagosan engedélyezett listába felvenni a küttyöt.

(#314) BiriBum válasza PK58 (#313) üzenetére


BiriBum
őstag

Megtettem, szuperül működik, csak a pocket IE kalap szafaládét sem ér... :(

(#315) asysoft válasza PK58 (#310) üzenetére


asysoft
aktív tag

Én az asztali gépre való Outlookról beszéltem. Régebben adták a géphez, most meg nem.

(#316) PK58 válasza BiriBum (#314) üzenetére


PK58
tag

Na ugyi! :B

Tedd fel a Spb Pocket Plus 4-et mindjárt komfortosabb lesz az IE! (is!) ;) + az Adobe Pocket PC-s Flash programjait is érdemes feltolni.
De ha semmiképp nem tudsz az IE-vel megbarátkozni akkor ott van az
Opera 8.65 for Windows Mobile 5/6 PPC

(#317) BiriBum válasza PK58 (#316) üzenetére


BiriBum
őstag

Felraktam az Operát szűz rendszerre, de fagy, mint atom :Y Neked működik?

(#318) PK58 válasza asysoft (#315) üzenetére


PK58
tag

Aha!

Bocsi, de még mindíg nem értem!
"Régebben adták a géphez, most meg nem."
Milyen Outlookot adtak régen a géphez? :F

Ami a géphez szokott járni az az oprendszer (vagy nem jár, de van ugyi ;) ) mondjuk a Windows, annak része az Outlook Express levelező program. Nem emlékszem olyanra, hogy önmagában csak az Outlookot bármilyen géphez csak úgy "adták" volna. Rendszerint valamelyik Microsoft Office programcsomag úgymond tartozéka! No meg az Officét sem szokták csak úgy adogatni! :(

(#319) PK58 válasza BiriBum (#317) üzenetére


PK58
tag

:Y

Höööööö? Fagyizik? Nemért! :W

(#320) PK58


PK58
tag

Azt sosem szabad elfelejteni, hogy a számítógép az ördög műve! :K

(#321) Viktor0610 válasza PK58 (#318) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Microsoft Office részét képező Outlook programot adták CD-lemezen (pl. a HTC P3600 esetében is van egy trial-verzió), amivel lehetett szinkronizálni a géppel.

Fórumtárs elmondása alapján a WM6-rendszerű gépek mellé már nem adják a lemezt.

(Azt nem próbáltam ki, h. az Outlook Express-szel is lehet-e szinkronizálni.)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#322) PK58 válasza Viktor0610 (#321) üzenetére


PK58
tag

Oké! Így már tiszta! :)

Ha csak a névjegyzék van beállítva szinkronizálásra akkor igen, ezt onnan tudom, hogy én így kezdtem. :K Aztán előkotortam a sohasem használt Outlookot ami beimportálta az Expressből a névjegyeket és onnatól kezdve mindent szinkronizál.

(#323) PK58 válasza PK58 (#319) üzenetére


PK58
tag

Bróbáld meg letölteni és feltelepíteni az Adobe FlashLite 2.1 -et, én amikor az operát telepítettem már fent volt és működik is rendesen!

(#324) PK58 válasza PK58 (#323) üzenetére


PK58
tag

... inkább Próbáld! :DD

(#325) Viktor0610 válasza PK58 (#324) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Használd, légy szíves a MOD-gombot.
Öt percig módosíthatod a hozzászólásod új post küldése helyett!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#326) asysoft válasza PK58 (#318) üzenetére


asysoft
aktív tag

Régebben adtak Outlookot önállóan a gépekhez. Mostanában kezdenek leszokni róla sajnos, pár hónapja volt hír, hogy a HP többé nem csomagol, s most az A696 kézikönyvében is olvasható, hogy a jövőben ők sem fognak-legalábbis ehhez a típushoz nem, de szerintem akkor már ez az összesre vonatkozik... Mondjuk aki Vistát használ, annak nincs is rá szüksége, mert a WMDC képes a beépített alkalmazásokkal szinkronizálni - azt nem tudom, hogy az ActiveSync-XP páros hogy áll ezen a téren.
Szerk.: mostmár látom, Viktor0610 üzenete tisztázta a helyzetet. Azért nem törlöm ki a fentieket:)

[ Szerkesztve ]

(#327) asysoft


asysoft
aktív tag

Na pár óra próbálgatás után a WLAN érzékenysége (pontosabban érzéketlensége) nem tűnik olyan nagy gondnak, mivel "poor" jelminőség mellett is tökéletesen tudtam netezni a konyhában:) Remélem "éles" üzemben is hasonlóképp fog viselkedni, de ez majd hétfőn az egyetemen kiderül.
Messengerhez tényleg kellett a frissítést telepíteni (még egyszer köszönöm Zsé2003 :R ), de utána probléma nélkül fut. Az Office6.1 frissítés hiba nélkül felment, s utána megjelent a .docx-be való mentés lehetősége.
Fóliát is felraktam, s eldöntöttem, hogy legközelebb profikra bízom :DDD Akárhogy vigyáztam, egy porszem alákerült, mondjuk most nem okoz gondot, inkább csak a látvány zavar... Majd később megpróbálom eltávolítani, csak nehogy rontsak a helyzeten.

(#328) BiriBum


BiriBum
őstag

Miben más az office 6.1? :F

(#329) flash7


flash7
tag

Sziasztok!

Van valaki itt aki ehhez a PDA-hoz SDHC memóriakártyát használ? És mik a tapasztalatai?
Mert én most két kártya között vacillálok:
-PQI SD (Secure Digital) 2GB 150x
-PQI 4GB PQI (SDHC Class 6)
Nem lesz lassabb a fájlok elérése az SDHC-nál? Ti melyiket vennétek?
:R

[ Szerkesztve ]

(#330) asysoft válasza BiriBum (#328) üzenetére


asysoft
aktív tag

Például támogatja az Office2007 fájlformátumait, de bővebben itt olvashatsz róla.

(#331) Bela2 válasza flash7 (#329) üzenetére


Bela2
csendes tag

Én 4GB-os Sandisk SDHC-t használok. Megy gond nélkül

(#332) flash7 válasza Bela2 (#331) üzenetére


flash7
tag

Köszi a választ Bela2! :R
Még valaki aki SDHC-t használ? És a többiek mit, és milyet használnak? :) :R :R :R

(#333) Zsé2003


Zsé2003
aktív tag

SD :P
A-DATA 2GB 150X TURBO (hibátlan)

(#334) gabor85 válasza asysoft (#327) üzenetére


gabor85
őstag

Namostmár:DD
Honnét töltöted a frisítést messengerhez?

(#335) Zsé2003 válasza gabor85 (#334) üzenetére


Zsé2003
aktív tag

A mestertől ;]

(#336) asysoft válasza gabor85 (#334) üzenetére


asysoft
aktív tag

Zsé2003-tól kaptam e-mailben, de most feltöltöttem ide.

(#337) Bib


Bib
őstag

Sziasztok!
Valaki tud valami boltot ahol van is meg jó áron elérhető a készülék?
Sajna az Edigital megint csak csúsztat.

(#338) izsak84


izsak84
csendes tag

Szép napot!

Leget furán fogtok rám nézni a kérdéseim miatt, de nagyon nem vagyok otthon ebben a PDA, PNA, és GPS-es dolgokban. Végigolvastam már jó pár fórumot annak a reményében, hogy valahol már előkerült az a dolog ami engem érdekel, de sajna nem :S
A következő lenne a dolog. A barátnőm kitalálta, hogy szeretne Geocaching-elni, erre nekem kipattan a fejemből, hogy elméletileg azt lehetne egy GPS vevős PDA-van is, ha minden igaz. Mert 1-2 túra miatt nem akarok túra GPS-t venni amikor azt semmi másra nem lehet használni.

Ha valaki tudna segíteni nekem abban, hogy tényleg lehetséges e koordináták alapján tájékozódni vele az segítsen.

(#339) asysoft válasza Bib (#337) üzenetére


asysoft
aktív tag

Attól függ, mit jelent neked a "jó áron". Én is Edigitalban rendeltem meg, de aztán a csúszás miatt visszamondtam, s megvettem a PDAStoreban 74 ezerért. Ott legalább raktáron volt...

(#340) asysoft válasza izsak84 (#338) üzenetére


asysoft
aktív tag

Tudtommal a Russa programot túrázáshoz is szokták használni. Egyébként egy GPS-es PDA -megfelelő programokkal persze- mindarra használható, amire egy PNA.

(#341) Bib válasza asysoft (#339) üzenetére


Bib
őstag

Hát 74k az már nem olyan jó,hisz az Edigitalon 67900 is volt.Épp meg akartam rendelni mikor látom az árát meg hogy a hónap végén lesz.Abból a 6k -ból vehettem volna memóriát még.
De köszi az infót :F

(#342) asysoft válasza Bib (#341) üzenetére


asysoft
aktív tag

Könnyű úgy olcsón adni egy terméket, hogy nincs belőle raktáron:) Én Januárban rendeltem tőlük, aztán látva a sorozatos csúszásokat (mikor lemondtam, épp 23-ra jelezték a várható érkezést) megvettem máshol. De ahogy nézem, PDAStore-ban is emelték az árát, 78-ra, de legalább van raktáron... Mondjuk ez már +10 ezer az "eredeti" ED árhoz képest... :(

(#343) BiriBum


BiriBum
őstag

A4**** 66.700 - kb. :C

(#344) PK58


PK58
tag

Jó reggelit! :D

Feltettem a túrázós Russa progit! Majdnem műkődik is! 1 baj van csak vele nem tud kapcsolatot produkálni a beépített GPS vevővel. :F Mindenáron a bluetooth által használt portokon akar valamit, mert valami olyasmit ír hogy "nem tud kapcsolódni a Bluetooth 6-7 portjaira! :W Nemért! :F gondolom, hogy a készüléken kéne állítani valamit csak nemtom hogy mit is ugyi! :O

Megnéztem az igo az 5-ös portot használja 4800-as sebességgel. Ez a ruszki :D gyerek végigzongorázza a portokat, de igazi beállítási lehetőséget nem kínál fel.

[ Szerkesztve ]

(#345) izsak84 válasza PK58 (#344) üzenetére


izsak84
csendes tag

Neked is jó reggelt!

Bár én nem láttam még ilyet csak olvasgattam utána. [link] itt nézdd meg a russa encuklopédiát hátha ir valami hasznosat.

(#346) izsak84 válasza PK58 (#344) üzenetére


izsak84
csendes tag

Meg jut eszenmbe ezen a fórumon már tobbszor előkerölt ez a probléma de ott a p560-al
[link]

(#347) PK58 válasza izsak84 (#346) üzenetére


PK58
tag

Köszi! :R Nézem!

(#348) Zsé2003 válasza PK58 (#347) üzenetére


Zsé2003
aktív tag

Én se tudtam belőni rajta a GPS-t. De nekem nagyon nem tetszik ez a RUSSA... olyan mint a neve.
Ha túrázni megyek, viszek egy iránytűt, meg egy RAMBO kést....ennyi ;]

(#349) G-lader


G-lader
tag

Sziasztok!

Nincs valami tippetek, hogy hol lehet készleten a696-os a legolcsóbban, mert lassan kezd elegem lenni a telefonálgatásból, aminek mindíg az a vége hogy nincs, 2-3 hét... :W

(#350) Zsé2003 válasza G-lader (#349) üzenetére


Zsé2003
aktív tag

hát olcsón nem fogsz kapni sehol. De vannak helyek, ahol elvileg raktáron van. de ott 70 felett vannak. És ez a reális ára is. Ahol meg nincs, ott meg kamuznak, és megváratják veled mire jön, de akkor ők is felviszik az árakat. Tisza MARKETING!!! :D

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Asus MyPal A696
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.