Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Asus MyPal A696

Hozzászólások

(#1001) Crusader01 válasza PK58 (#1000) üzenetére


Crusader01
tag

Igen, igen én is nézelődtem és tényleg nincs megoldás, csak ha már fektetve inditod az igot. Nem tudom minek a hibája lehet, de szerintem úgyis fog jönni egy asusos vagy igos frissítés és akkor jó lesz minden...Reméljük..

(#1002) PK58 válasza Crusader01 (#1001) üzenetére


PK58
tag

Előbb utóbb trutti hogy lesz valami! :) :K

Viszont az érdekes, hogy a mi készülékünk nem szerepel a támogatott kütyük listáján! :F

http://www.navngo.com/pages/global/eng/igo_8_supported_devices

(#1003) kobormuki


kobormuki
csendes tag

Sziasztok!

A heten en is – alapvetoen elegedett – tulajdonosa lettem egy ilyen PDA-nak. Legjobban a wifi vetel minosegetol feltem, azonban ebbol a szempontbol egy kellemes es egy kellemetlen meglepetes ert. A kellemetlen az volt, hogy a router (DLink DIR-655) mixed modban (n,g,b) nem mukodik egyutt a PDA-val, valoszinuleg mas tipusokkal sem (eddigi internetes bongeszesbol erre kovetkeztetek), de ez nem igazan vigasztal. Valakinek sikerult hasonlo mixed modban csatlakoznia? A router 802.11g-re “butitasa” utan azonban legnagyobb meglepetesemre a laptophoz hasonlo veteli minoseget produkalt. A hazon belul nem tudtam olyan helyre menni, ahol megszakadna a kapcsolat. Egy rovid tablazatban osszefoglalom - hatha valakit erdekel (pedig sajnos egyik ceg sem fizet erte, hogy reklamozzam a termeket :-). A teszteles soran folyamatosan ping-ettem a PDA-t es a veteli erosseget a router info ablakabol szedtem, ami egyebkent kb. megegyezett a wifi managerben lathato ertekkel. Sok esetben parhuzamos mereseket is vegeztem, hogy realisabb kepet kapjak.

Kozvetlenul a router mellett
IP Address Mode Rate Signal (%)
192.168.0.199 11g 54 100
192.168.0.199 11g 54 100

Kb. 4 meter tavolsag, direkt ralatassa
IP Address Mode Rate Signal (%)
192.168.0.199 11g 54 100
192.168.0.199 11g 54 99
192.168.0.199 11g 54 100

Kb. 10 meter tavolsag, direkt ralatassal
IP Address Mode Rate Signal (%)
192.168.0.199 11g 54 78
192.168.0.199 11g 24 84
192.168.0.199 11g 36 81
192.168.0.199 11g 48 87

Kb. 4 meter tavolsag, 10+30 cm fal+(hutogep?)
IP Address Mode Rate Signal (%)
192.168.0.199 11g 48 69
192.168.0.199 11g 36 60
192.168.0.199 11g 36 60
192.168.0.199 11g 24 57

Kb. 10 meter tavolsag, 30+3*10 cm fal atlosan
IP Address Mode Rate Signal (%)
192.168.0.198 11g 54 69
192.168.0.199 11g 18 54
192.168.0.199 11g 24 36
192.168.0.199 11g 24 57
192.168.0.199 11g 24 54

Kb. 20-25m tavolsag, 38-as falon keresztul szabadteren -
IP Address Mode Rate Signal (%)
192.168.0.199 11g 2 12

(#1004) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Hi !

Nemrég én is tulajdonosa vagyok egy illen kütyünek, de nem igazán boldog .

8GB Kingston SDHC Class 6 kártyával használom .

Nekem elég gyakran fagyogat .

Minden kérdést megalőzve, nem pakoltam reá mindenféle programok tömegét .

Total Commander van rajta meg WKtask, de egyiket sem használom .

Elsőrendűen navigálok vele iGO-val .

Ha csak navigálok jól műxik, nem fagy . :K

De ha pl kilépek, a kilépést megerősítő ablak már néha odafagy .

Vagy pl meg akarom nézni az akku szintet, ott megfagy, vagy nem jelenik meg a bezáró x jel, tehát nem tudok belőle kilépni .

Illenkor mindig csak a reset a piszkafával . :W

Nektek minden tökéletes ? Nincs hasonló problémátok ?

Üdv.

Astra

(#1005) MrBravo


MrBravo
csendes tag

Sziasztok!
Nem tudom h volt e szó róla eddig és nincs időm mindent végigolvasni.
Szal a problémám az h nem tudok videót nézni a készülékkel. Ha bemásolom eredetibe akkor azt írta ki h "there is not enough storage.."( többire nem emlékszem), ha lekonvertálom kisebbre akkor se jó.
Esetleg egy jó konvertáló programot is mondhatnátok amivel akár egy filmet is rátehetnék, meg h milyen formátumban tegyem rá. Meg h egyáltalán mért nem tudok lejátszani..
Előre is köszi aki segíteni tud

(#1006) MrBravo válasza dobolyj (#999) üzenetére


MrBravo
csendes tag

SeaSGEE. exe filet keress! elég hamar rá fogsz találni.

(#1007) g@bo


g@bo
nagyúr

üdv

tudja e valaki, 4 gb sd HC karit is megeszik a 696? :U

(#1008) AstraCDX válasza g@bo (#1007) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Hi !

Nekem Kingston SDHC 8GB Class 6 kártyával muzsikál .

Valószínűsítem, hogy 4GB-os kártyát is kezeli .

Miért is ne kezelné ?

Üdv.

Astra

(#1009) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Hahó !

Milyen lejátszó ajánlott erre a szerkezetre filmlejátszáshoz, illetve milyen formátumúnak kell lennie a filmnek, PDA-n való lejátszáshoz ?

Hogyan, mivel tudok előállítani, tömöríteni, átméretezni filmeket DVD-ről, hogy PDA-n lejátszhassam ?

Üdv.

Astra

(#1010) ithomas válasza AstraCDX (#1009) üzenetére


ithomas
őstag

Szia!

Az egyik legjobb videólejátszó program ez lenne:
[link]

Előnye,hogy BÁRMILYEN formátumot lejátszik, sokoldalú,és ingyenes.
Az ott található ffmpeg kodeket is tedd fel hozzá.

Ha ennek ellenére konvertálni szeretnél...mert mondjuk nem akarod hogy túl sok helyet foglaljon a film,akkor a legjobb,legegyszerűbb ezzel megtenned,ami szintén ingyenes progi!

Szerk:Most olvasom hogy közvetlenül DVD-ről akarsz konvertálni...
Biztos ennek is megvan a módja,de ebben sajna nem tudok segíteni... :)

Real eyes realize real lies!

(#1011) g@bo válasza AstraCDX (#1008) üzenetére


g@bo
nagyúr

nem törvényszerű, újkeletű a nagyobb méretű kari...

(#1012) kobormuki válasza MrBravo (#1005) üzenetére


kobormuki
csendes tag

Nekem az a javaslatom, hogy csinalj egy hard reset-et es ha barmilyen program felrakasa nelkul is produkalja a lefagyasos tuneteket, vidd vissza. Ha megszunik a problema gondolkozz el rajta, hogy milyen programokat raktal fel.
A kerdesedre valaszolva nekem ilyen problemam nem volt (a windows reszeivel sosem), egyeb programokat inkabb elinditani nem tudom, de a kilepes nem problema.
En a Skype-ot nem tudom idonkent elinditani, igazabol nem tudod miert (nem a CD-rol raktam fel hanem a letoltottem a legfrisebb verziot), nektek volt hasonlo tapasztalatotok?

[ Szerkesztve ]

(#1013) kobormuki válasza g@bo (#1007) üzenetére


kobormuki
csendes tag

En ADATA 4GB SDHC Class 6 kartyaval hasznalom.

(#1014) Chili7


Chili7
őstag

Próbálok itt fórumozni ezzel a pda-val, de még nem jöttem rá, hogy milyen beállításokkal kellene próbálkoznom. Megy minden, csak valahogy nem látom át a weblapokat sem "egy oszlop" sem "képernyőhöz igazítás" módban. Mi erre a megoldás?
most az explorer van rajta.

(#1015) Viktor0610 válasza Chili7 (#1014) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Két dolog.

Próbáld az Opera Minit vagy az Opera Mobile-t. Az Internet Explorer sok oldalt rosszul jelenít meg. Az Opera Mini nagy előnye lesz még, hogy lényegesen kisebb (kb. tizedakkora) adatforgalommal jár használata.

Samsung Galaxy A54

(#1016) MrBravo


MrBravo
csendes tag

Csináltam egy hard resetet, és most próbáltam meg videót lejátszani. Lekonvertáltam előszőr kicsibe h azzal se legyen baja h túl nagy v mittomén.
A következő jelent meg: "An object or name was not found"...
Ugye az avi-kat le kell tudnia játszani?
Esetleg vki vmilyen jótanács?
köszi

(#1017) ithomas válasza MrBravo (#1016) üzenetére


ithomas
őstag

Jó tanács:
Felesleges emiatt konvertálgatni,ha jó a PDA ,akkor nem fog lefagyni.
Nekem kb a 3/4 év alatt egyszer fagyott le,akkor is egy hibás,nem wm6 kompatibilis program miatt.Ne gondold azt,hogy az normális dolog hogy akkor stabil a cucc ha "kíméled" :)
AVI-t nem feltétlenül tud lejátszani alapból.Rakd fel azt a progit,amit pár hozzászólással előbb (úgytünik feleslegesen) írtam.
Attól tuti nem fog fagyni...

Real eyes realize real lies!

(#1018) SZEGECS


SZEGECS
csendes tag

Sziasztok!
Nekem a Skype csak úgy volt hajlandó rendesen futni, ha nem az SD kártyára, hanem a PDA belső memóriájára telepítettem.
Ha az SD-n volt, akkor a login után nem történt semmi.

Kérdésem: nektek meddig bírja az akksi?
1-1,5 órát használtam a GPS részt, és utána már le is merült,
máskor meg -a frissen töltött akksival- neteztem WiFi-n keresztül 45 percet, és már 70%-ra leesett a töltöttségi szint. A kijelző visszavett fényerővel megy nálam, illetve a CPU teljesítmény is automatikusra van állítva.

(#1019) Mono_G válasza SZEGECS (#1018) üzenetére


Mono_G
tag

Szia!

Nekem GPS-szel kb 5 órát tud működni a masina. WiFi-vel jó ha a felét tudja, az nagyon lerövidíti a szerkezet működési idejét. Fényerő nálam is vissza van véve, és a CPU szintén automatikus.

Nézd meg hogy nem fut-e valamilyen másik progi(k) a háttérben.

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#1020) g@bo válasza AstraCDX (#1009) üzenetére


g@bo
nagyúr

4 gigás kingmax sdhc karit vettem... pda pont nincs itthon, miért lenne :((( de a régebbi olvasó nem látja a karit. ez normális?

gépen keresztül, hogy pakolhatom fel a cuccokat?

régebben vettem 696, kell majd neki patch? :R

(#1021) Viktor0610 válasza g@bo (#1020) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Gondolom, azért nem látja, mert nem SDHC-kompatibilis az olvasó.

Samsung Galaxy A54

(#1022) g@bo válasza Viktor0610 (#1021) üzenetére


g@bo
nagyúr

köfi.

ezzel a [patch-el] már megy az sdhc kari, és a gép funkcionál mint olvasó, active sync/reader átállítás után.

(#1023) kobormuki válasza g@bo (#1022) üzenetére


kobormuki
csendes tag

A laptopom nekem sem latta az SDHC kartyat, amig ra nem raktam egy hotfix-et a Microsofttol (XP+SP2). Talan ezt, de keress ra.

[ Szerkesztve ]

(#1024) hakos1987


hakos1987
őstag

Hali!

lenne egy fontos kérdésem:

(részben off, de csak ez a topic pörög...)

szal van egy mio Gps-em, és letöltöttem netről .flb file-t... rámásolom memkarira, és mikor bekapcsolom, azt írja ki, hogy néhány térkép zárolva van... és ennyi....

tudja vki mi lehet a baja? sokat segítene!

üdv!

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#1025) hakos1987


hakos1987
őstag

jah, még annyit, hogy eredeti miomap van rajt, és gyárilag teljes európa...

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#1026) Viktor0610 válasza hakos1987 (#1024) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az a baja, hogy nem megvásároltad a térképeket, hanem letöltötted. :U

Samsung Galaxy A54

(#1027) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Hahó Szakik !

Az mitől lehet, hogy valamikor éjjel bekapcsol a készülék, és Moha bácsi beszól, hogy a GPS kapcsolat megszakadt, majd kikapcsol ?

Napközben iGO fut rajta, azt nem kapcsoltam ki, csak a készüléket .

A másik kérdés, hogy normális-e az, hogy ha a készülék ki van kapcsolva, és lekapcsolom, vagy rákapcsolom a tápfeszültséget akkor mindíg bekapcsol a készülék ?

Van még néhány dolog amit nem értek .

Üdv.

Astra

(#1028) Viktor0610 válasza AstraCDX (#1027) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az elsőre nem tudom a választ, de a másodikra az a megoldás, hogy úgy van beállítva a PDA, ha külső áramforrásra kötöd, bekapcsolja a kijelzőt, esetleg állandóan megy is (ActiveSync alatt ez szükséges is a kommunikávióhoz).

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#1029) AstraCDX válasza Viktor0610 (#1028) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Hahó !

Azt még elfogadhatónak/érthetőnek/logikusnak tartom, hogyha rákapcsolom a tápot akkor bekapcsol .

De miért kapcsol be, mikor elveszem tőle a tápot ?

Ezt a logikát már nem értem !

Az éjszakai akciót lehet, hogy az ActiveSync csinálja ?

Rendszeresen be szoktam nézni a futó programokhoz, és kipiszkálom onnan a szükségteleneket .

Ez a betyár ActiveSync meg majdnem mindig ottvan, annak ellenére, hogy előtte mindig kilőttem, és kézzel még sohasem indítottam .

Miért indul az be ? Van valahol ennek ütemezése ?

Ki kellene kapcsolni, mert nincs szükségem reá, majd ha kell kézzel indítom .

Mi erre a megoldás ?

Üdv.

Astra

(#1030) Viktor0610 válasza AstraCDX (#1029) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Most próbáltam meg, nálam is bekapcsolja a kijelzőt, mikor leveszem a tápról (más gépem van).
Ahelyett, hogy időnként benézel a futó programokhoz, ajánlanám a WkTASK nevű programot, ezzel nem kell bemenned a PDA menüjébe, a Today-képernyőről kapcsolhatod ki a programokat -illetve az X-re kattintás valóban kikapcsolja azokat.

Samsung Galaxy A54

(#1031) PK58 válasza AstraCDX (#1027) üzenetére


PK58
tag

Helló!

A "kikapcsoló" gomb nem kapcsolja ki a készüléket!

Az iGO-ból szabályosan ki kell lépni és nem lesz éjszakai meglepi! :) :K

(#1032) SZEGECS


SZEGECS
csendes tag

Létezik olyan képernyővédő-fólia, amit nem kell méretre vágni, hanem pontosan rápasszol a 696 képernyőjére?

Vettem a Media Marktban (más nincs nyitva este 7-kor:) egy noname fóliát, namost az egy dolog, hogy rá van írva, hogy 3,5", de a hossza is, a szélessége is 2-2 mm-rel nagyobb, mint a képernyő. Ha így tenném fel, akkor a széle pont a kijelző körüli műanyag keretre feküdne fel, úgy viszont nem ragad rá a kijelzőre csak a fólia közepe.

Ezért óvatosan ollóval megpróbáltam méretre vágni, "természetesen" ferde lett, ráadásul akármilyen gondosan ragasztottam fel, levegős maradt alatta. Nem kicsit idegesítettem fel magam, a végén dühből szétvágtam darabokra ollóval :D

Szóval a 3000 Ft-os fóliával is van ilyen szívás, vagy inkább vegyem meg a drágábbat?

(#1033) Viktor0610 válasza SZEGECS (#1032) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én kétezer forintért vettem a PDA-mra fóliát, amit én vágtam méretre.
(Nagy segítség lehet, ha a fólia azon részére rajzolod fel a kijelzőt alkotó négyzetet/téglalapot, amit leszedsz a feltétel előtt.
Én legalábbis így oldottam meg.)

Samsung Galaxy A54

(#1034) SZEGECS válasza Viktor0610 (#1033) üzenetére


SZEGECS
csendes tag

Köszi a tippet, végülis tényleg triviális megoldás, mégsem jutott az eszembe :D

(#1035) igi válasza SZEGECS (#1032) üzenetére


igi
aktív tag

Szia!
Én ilyen Brando fóliát vettem rá. Nekem nagyon bejött. Masszív, vastag, le lehet szedni, ha elsőre rosszul raktad fel, és egyáltalán nem karcolódik.

Szerk.: Még annyit, hogy én a mattot választottam, mert kocsiban a fényes nem nagyon látszana...

üdv:igi

[ Szerkesztve ]

this is the beginning of a beautiful friendship

(#1036) Viktor0610 válasza igi (#1035) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szintén zenész. :)

Összehasonlíthatatlan a gyári fóliával, főleg azzal, amit a Kaiserhez kaptam... :U Egy negatívum. Elvileg karcolásálló, nekem mégis sikerült "végigszántanom" körömmel, nem tudom, hogyan voltam képes rá, azóta sem sikerült reprodukálnom a dolgot... :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#1037) igi válasza Viktor0610 (#1036) üzenetére


igi
aktív tag

Ujjal piszkálás előtt le kell venni a Freddy Krueger kesztyűt ;]

this is the beginning of a beautiful friendship

(#1038) Chili7


Chili7
őstag

Fólia nélkül össze fog karcolódni? Mert most vettem le róla a gyárit. Különösképpen nem fog zavarni ha karcos, csak azért használható legyen továbbra is. Ezt figyelembe véve megéri ez a fólia?

(#1039) Viktor0610 válasza Chili7 (#1038) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Valószínű igen.
A P3600-am kijelzője nagyon leharcolódott -szerencsére fóliával védtem, tehát csak azt kellett cserélni.

Samsung Galaxy A54

(#1040) SZEGECS válasza Chili7 (#1038) üzenetére


SZEGECS
csendes tag

Ezt én is megkérdeztem egy ismerőstől, hogy ti. "nem fogom leejteni", "nem fogom hegyes eszközzel babrálni, egyszóval vigyázni fogok rá, akkor is kell a fólia?". Az volt a válasza, hogy igen. Csak azt nem tudom, ha tényleg ennyire fontos, miért nem adják hozzá gyárilag?

Jó, tudom, hogy van rajta egy fólia gyárilag is, de az nem ebből a célból, csupán a szállításkori sérülések elkerülése végett van rajta. Azért is olyan jó gyűrött, nehogy valakinek eszébe jusson rajtahagyni... :)
No, végülis meg lettem győzve, hogy kell :D

OFF: amikor már mindenkinek volt mobilja, egy osztálytársam is kapott. A telefont minden használat után gondosan visszacsomagolta a gyári dobozba (!), és a képernyőn lévő fóliát sem szedte le, noha az olyan gyűrött volt, hogy alig lehetett elolvasni, mit mutat :D

(#1041) JuliuS


JuliuS
tag

Kedves Fórumosok!

Tanácsot kérnék, mivel valamiféle navigációt szeretnék venni (PDA-t vagy PNA-t), a legfontosabb szempontok ezzel kapcsolatban a következőek:
- soha ne fagyjon le navigáció közben (ez lenne a fő funkció)
- ne legyen Out of Memory üzenet
- jó legyen a jelerősség (hamar találjon jelet, ne veszítse el, legyen pontos a navigáció, sűrű úthálózat esetén se dobjon rá másik párhuzamos vagy keresztútra),
- fusson rajta iGO 8 is
- minél nagyobb, szebb kijelzője legyen.

Jelenleg 4 versenyző van a pályán, PDA-k közül a FuSi N560 és az ASUS 696, PNA-k közül pedig az ASUS R700t és esetleg valami nagyon olcsó noname cucc.

Odáig jutottam, hogy az N560 nem feltétlenül tolerálja az iGO8-ast, ismerősök folyton Out of Memory üzenetbe futnak, valamint a vevője sem mai darab, ráadásul egyéb, melegedési problémák is fellépnek vele kapcsolatban. Plusz mivel már nem gyártják, terméktámogatás is egyre neccesebbé válik. Igaz a kijelzője csodálatos. Jelent valami hátrányt, hogy csak WM5 fut rajta?

A 696 (erről remélem majd sok okosságot mondotok) gondolom szintén nem fagy navi közben, viszont iGO8 mellett out-of-memory-val nem tudom hogy áll. Kijelzőben ő a leggyengébb, hiszen sem nem VGA, se nem 4,3"-as, mint a PNA-k. Pontossága milyen? Hajlamos eltéveszteni az utat? Ejti el a jelet? Van valami egyéb probléma, amivel számolni kell? Jelent valami előnyt, hogy már WM6 fut rajta?
Szóval - minden gépre vonatkozóan - leginkább a vételi képességek érdekelnének, mivel korábban volt szerencsém kihajtós antennájú ASUS-hoz, na az mindenkit letarolt, olyan über vevője volt. Lehet, hogy ötödiknek be kéne raknom az egyenletbe egy régi 636 vagy 639-es modellt (már amennyiben még lehet kapni)? Bár az is csak WM5-ös lenne, de azokon legalább volt 128 MB RAM, így - feltételezem - nem lenne memóriaprobléma sem.

Az R700t borzasztó drága jószág, főleg, hogy a PNA-kra nem túlzottan jellemző a gyakori térképfrissítés (legalábbis biztosan döcögősebb lesz, mint a gyári NavNGo support). Igaz ott nincs fagyás, nincs memóriagond, alapból iGO8-as és nagy a kijelzője is. Jelerősség szempontjából nincs róla infóm, de mivel a cuccok között ő a legújabb, valszeg a legjobb vevővel is rendelkezik (leszámítva talán a kihajtós antennás ASUSt).

Az olcsó noname kategória megint érdekes kérdés: nincs fagyás, nincs outofmemory, új a vevő (bár előfordulhatnak pontatlanságok), fut rajta az iGO8 és a kijelzője sem kicsi. Árban pedig jóval kedvezőbb a többinél. Csak hát ez túl szép, hogy igaz legyen, biztos van valami "olcsó húsnak..." dolog a háttérben.

Szóval mi a tanács, mi a legjobb választás?

(#1042) róbert gida


róbert gida
tag

Sziasztok!

Nemrég (kb 2 hónapja) szereztem be én is a kütyümet. Eddig minden ok volt. Amiket írtatok
problémákat szerencsére nem tapasztaltam még .Ma viszont egy érdekes dolgot művelt :((
Navigáláskor vezetés menüben a kereszteződéseknél nehezen sokszor félre navigált majd mikor a jó úton tovább mentem úgy csinált mintha mi sem történt volna. :F ??? Igo 2006 plusszt használok.Remélem nem hardver hiba mert viszem vissza a boltba! Volt vkinek ilyen problémája ?

Nyugalom ,a hosszú élet ritka ! Ne igyál bele a medve sörébe!

(#1043) ithomas válasza JuliuS (#1041) üzenetére


ithomas
őstag

Szerintem:
Ha egy ilyen eszköztől a navigáción kívül semmilyen más elvárásod nincs (mert nem említetted) akkor mindenképpen PNA-t vegyél,a már általad is felsorolt okok miatt!
Esetleg még itt egy kis cikk ha ebben gondolkodnál:
[link]
Persze hogy mekkora árat vagy hajlandó ezért kifizetni,azt neked kell eldöntened.

Ha érdekelnek még egyéb dolgok is pl Wifi,Netezés,Filmnézés,Irodai szoftverek...szóval bármi amit a PNA-k nem tartalmaznak,akkor meg válaszd a PDA-t.
N560-at felejtsd el.
Ha nagy és szépkijelzős PDA-t akarsz,akkor HP iPAQ 214 és ehhez veszel egy külső BT GPS-t,ez legalább nem egy őskövület! :)
Ha meg jó ár/érték arányt akarsz akkor A696.

Real eyes realize real lies!

(#1044) JuliuS válasza ithomas (#1043) üzenetére


JuliuS
tag

Kissé ironikus módon az elsősorban navigációra választandó gépek közül eddig tényleg egy olyan PDA tűnik a legmegfelelőbbnek, amiben nincs is beépített GPS :) .

ithomas tanácsára (ezúton is köszönet érte) megnéztem ugyanis a hp 214-es gépét, és láss csodát: nagy memóra, nagyméretű vga kijelző, iszonyat prociteljesítmény, miegymás. És mivel úgy látom, az én hihetetlen igényeimnek, mellyel a tökéletes vételt várom el, csak a külső GPS antennák tudnak megfelelni, felesleges, hogy a PDA tartalmazzon egy másik, gyengébbet. Szóval köszi a tippet, egyelőre ő most a legesélyesebb jelölt (bár árban meglehetősen húzós, BT GPS-el együtt simán felkúszik 100 fölé a végösszeg).

Tudom, nem ez a gép topikja, de valakinek vannak bővebb tapasztalatai erről a remek szerkezetről navigáció viszonylatában? Akár ide is megírhatja, most már árgus szemekkel figyelem (figyelném, ha pörögne) ezt a topicot is!

(#1045) róbert gida


róbert gida
tag

Sziasztok !

Nem értem mi van , :( mert a tegnapi hiba megszünt .Örülök is neki meg nem :F .Igazából
nem tudom mi volt az oka és,hogy lehet e még ilyen problémám.Bár állítgattam a menüben ezt azt .Nektek biztos több tapasztalatotok van ilyen téren .Pl. a protokol AUTO a sebesség
4500 (ha jól emlékszem) .Próbálgattam elállítani de ki be kapcs és ide áll vissza. Ja ha nem írtam volna A696-osom van.Lehetséges, hogy a műholdkapcsolattal volt vmi probléma?Vagy nem értek az IGO 2006 plus kezeléséhez eléggé ?Ha van ötletetek írjatok! :R

Nyugalom ,a hosszú élet ritka ! Ne igyál bele a medve sörébe!

(#1046) róbert gida


róbert gida
tag

Sziasztok

Szerintetek az IGO helyett lehet próbálkozni a MIO MAP-pal az A696 -ra?Ma lefagyott az IGO
2006 plus :W :Lehet írtatok már erről de nem olvastam végig több mint 1000 hozzászólást.
Van valakinek tapasztalata az igo8-al ? :F ?Érdemes feltenni? Lefagy -e? Vagy a mio map is jó ? Kezd bosszantani :W és kétségbe ejteni mert 10 nap múlva külföldre mennék és nem tudom ,hogy a resetelések és az újratelepítésekkel kell majd múlatnom a szabadságomat :( .

Nyugalom ,a hosszú élet ritka ! Ne igyál bele a medve sörébe!

(#1047) Viktor0610 válasza róbert gida (#1046) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nekem akkor fagyott az iGO, mikor kevés volt a memória.
Nem lehet, hogy nálad is ez a helyzet? Az ellenőrzéshez a programot indítsd el, tervezz egy hosszabb útvonalat, majd tedd "kisméretbe", és nézd meg, mennyi a szabad memória.

Samsung Galaxy A54

(#1048) róbert gida válasza Viktor0610 (#1047) üzenetére


róbert gida
tag

Jó ötlet megpróbálom ! :K Most jelenleg egy 2g-ás kártyán van amin 700mega a szabad hely.
A kártyán van még a skype és a winamp exe .Egyébként ma az Asus hivatalos honlapjáról is letöltöttem a frissítést a gépre de már az enyémen is ez volt. :) Kipróbáltam közben egy 2500 km-es utat terveztem. sd card: foglalt1185 szabad:728MB Fő:foglalt 15MB szabad 158 mb program: Méret 53.35MB foglalt:48.16MB szabad:5.19MB . Ezt olvastam ki .Nem vagyok egy pc guru ezért nem akarom a fenti számokat elemezni de a kártyán van hely úgy látom ! :R

Nyugalom ,a hosszú élet ritka ! Ne igyál bele a medve sörébe!

(#1049) Viktor0610 válasza róbert gida (#1048) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az 5 mega szabad memória nagyon kevés.
Próbálj meg pár, a háttérben futó programot leállítani (pl. a WkTASK program feltelepítésével, amennyiben nincsen alkalmazáskezelő program a gépen), illetve használhatod az Oxios Memory nevű kis programot is, ezzel a memóriában "ragadt" dolgokat lehet kitörölni.

Samsung Galaxy A54

(#1050) JuliuS válasza róbert gida (#1048) üzenetére


JuliuS
tag

az ebből a szempontból hót mindegy, hogy a memóriakártya mekkora, a programok futtatásához nem szokott elég lenni a RAM - tipikusan 64 mb-os gépek esetében jelentkezik a gond, de ott is inkább csak iGO8-on (ott kb sose lesz 5 mb-nál több :) ). 2006 esetében azért ennél jóval több kéne, hogy maradjon.

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Asus MyPal A696
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.