Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Asus MyPal A696

Hozzászólások

(#201) roff


roff
csendes tag

Segítséget kérnék tőletek progikkal kapcsolatban.
Milyen progit tudtok ajánlani, ami megbízható:
1. böngészés (olvastam, hogy a gyári IE nincs a helyzet magaslatás)
2 e-mail kliens (pl. egy incredimail jó lenne :) )
3. Total commander (van ilyen PDA-ra?)
4. Melyik az a progi, amelyiknél az "X"-el tényleg bezárja az adott adlakot, nem csak kicsibe teszi le?
5. Pontosan melyik IGO verzióval van gond a 696-nál? 2006? Melyiket tegyem fel?

Köszi

(#202) asysoft válasza roff (#201) üzenetére


asysoft
aktív tag

1. Opera Mobile
3. Igen, van TotalCommander PDA-ra is
4. WkTASK, ez ingyenes (még nem próbáltam, de a topicban korábban már ajánlották).

(#203) ithomas válasza tcsaba76 (#197) üzenetére


ithomas
őstag

Attól még hogy te belinkelgeted mások problémáját,azért engedd már meg nekünk hogy elégedettek legyünk a készülékkel ha egyszer nekünk HIBÁTLANUL működik!

Én nap mint nap használom a wifit a suliban...és állandóan Excellent a vételi erősség.
Az akksit is mindíg 100-ra tölti!
Programok eltávolitásával se volt még soha gondom!
(A Skype 2.2-t még nem próbáltam,nekem egy régebbi verzió van fent,szintén hibátlanul működik....)

De persze biztos bennünk van a hiba... :C
Meg persze biztos mi nem vagyunk hitelesek...mindezt azért, mert van pár ember(mint pl te...) akinek ezek szerint selejtes példány jutott!

Ahelyett hogy a mi tapasztalatainkat,és annak hitelességét kérdőjeleznéd meg,inkább szállj magadba...tanuld meg kezelni a gépet...és ha ezek után is úgylátod hogy szar,akkor vidd vissza garanciába!

Üdv.

Real eyes realize real lies!

(#204) Zsé2003 válasza roff (#201) üzenetére


Zsé2003
aktív tag

én is segítek :D

1: Operának kijött a legújabb verziója! 8 egész valamennyi, és flasht is viszi
2. Én az alap beépítettet használom, ill nem sűrűn...
3. Resco Explorer 2007 szerintem mindent visz!
4. Magic Button. De én inkább az SPB Pocket Plus-t ajánlom, tartalmazza ezt is
5. Az áprilisi még működik. Felette meg nem próbáltam. De iGO 8 megy rajta :D kipróbáltam!

(#205) ithomas válasza Zsé2003 (#204) üzenetére


ithomas
őstag

"De iGO 8 megy rajta :D kipróbáltam!"

Kicsit bővebben írnál róla?
Hogy tetszett,mennyire volt gyors stb...

Real eyes realize real lies!

(#206) cssandor


cssandor
csendes tag

Valamelyik nap még volt raktáron a ramirisnél 64700-ért, ott azért elég nagy a forgalom, szerintem hamarosan lesz újra.

(#207) Sayid2106 válasza cssandor (#206) üzenetére


Sayid2106
csendes tag

Ramirisnél nem tudják mikor lesz...még az árubeszerzők sem...egyszer csak...

Meg most a 696 helyett 639 eselet hozadtak.

Erről a modellről tud valaki valamit? Ahogy elnéztem a gyári adatokat, nem sokmindenben különbözik a 2... vagy mégis? :F

(#208) Sayid2106


Sayid2106
csendes tag

De igazság szerint most nem igazán lehet kapni...mindenhol hiánycik...

Amelyik boltban meg maradt 1-2 elfekvőben, ott a kis tejbetök boltosok 10 ezreket akarnak szakítani... :R hát igen ilyen is csak drága kis hazánkban fordulhat elő! :R

(#210) Zsé2003 válasza ithomas (#205) üzenetére


Zsé2003
aktív tag

Hát! Tapasztalatok iGO 8-ról. Csak valami DEMO féleséget próbáltam ki! De magyar volt. Csak fekvő üzemmódban működik. De teljes magyarország térkép rajta van! :C
Tapasztalatok? Hát kocsiba igazából még nem próbáltam. Majd hétvégén....most sok a vizsga. De semmi lessúság nem figyelhető meg. Holdakat megtalálja. Igazából nem kezdenék bele az elemzésébe. Remélem majd TOM jön, aztán megosztja bővebben. Ő asszem már próbálta menet közben is. De a Demo miatt, egy idő után nem navigál

De lényeg. Szépen, és rendes sebességen fut. 3D-s épületek mindenhol látszanak. Nem zavaró. Ha kipróbáljátok, tuti megszeretitek. Egy kicsit új, de belejön az ember. A Keleti is tök jól néz ki. A házak hasonlóak. A hang a régi. A kezelés egy kicsit szokatlan. De egyből támogat bluetooth-t meg ilyen dolgokat.

valahogy így néz ki

Remélem ti is kipróbáljátok, és lesz itt tapasztalat! :K

Ui.: semmi fagyás, vagy kép szétt dobás...

(#211) roff válasza Sayid2106 (#207) üzenetére


roff
csendes tag

Konkrétan nem tudom, de szerintem ez olyan lehet, mint összehasonlítani az 1500-ös kocka Ladát a négylámpással...
Szinte ugyanaz, de mégis más...
Gondolom a 639-nél kijövő hibákat kijavították, és 696-ként árulják.
Itt egy kis összehasonlítás, 2 dolog kivételével ugyanaz, csak másképp néz ki.

Több ROM van benne, illetve rendelkezik A2DP-vel (azt nem tudom mi).
A 696 rendelkezik mini USB-vel...
Meg más a fülhallgató kimenet...
Meg laposabb...

(#212) TOM....... válasza tcsaba76 (#195) üzenetére


TOM.......
tag

Hát sztem először meg kell tanulni a PDA-t használni mert merőben más mint egy PC! És ha ez megy akkor le tudod majd a progikat uninstallálni!! A WiFi ről csak annyit hogy szintén nekem is tökéletesen működik....lehet hogy én is csoda A696-ot vettem??? :)
A hálózati töltőről nem tudok mit mondani..ilyet még nem is hallottam és tapasztaltam...számomra ez új....lehet hogy valami hardwer problema van ha ezek tényleg rendszeresen jelentkeznek akkor szart vettél, és sztem vidd vissza.....nekem tökéletes minden!!!

[ Szerkesztve ]

Figyi...bele se kezdj a vitába velem..ugy is nekem van és nekem lesz igazam mindíg...szval ne pazarold a drága időd felslegesen inkább foglalkozz az aszonnyal:) Sony A300

(#213) TOM.......


TOM.......
tag

iGO 8 nekem is tökéletesen megy zökkenőmentesen...ha az épület részletességet bekapcsolom maxra akkor sem akad és semmi baj....próbáltam már menet közben is..semmi akadás és 1-2 épület grafikailag épp olyan mint élőben vagyis nem sablon hanem próbálták az élethű formavonalat megadni sőt donbok hegyek stb minden élethű a maga nemében! nagyon király :) kisebb városoknál épületet nem mutat..de pl Budapest Győr Debrecen Szeged Pécs igen..aztán lehet a teljes verzió már ezt is tudja... a demo verzió miatt a navigálás közben a pozició kurzor tovább halad és követés megáll így eltűnünk a távolba szó szerint :) de erre is megvan a megoldás katt a követ gombra és kb 35-40 percig megint műkszik....
naon baba kis progi :K ;)
Bár egy dolog nem tetszik benn, hogy teljesen más kezelni mint a régebbi verziókat ahogy megszoktuk!! Ha valaki a régebbi Igo-t használta sokáig, és erre áttér naon sokat fog szidkolózni először az biztos :)
várjuk a Teljes verziót :D
bár a térképek méretére kiváncsi leszek mert ugye ehhez teljesen más térkép kell mint a régebbiekhez.ugye itt épületek nagy részletességel szinte minden épület látszik akkor domborzat stb...lehet hogy egy európa csomag lesz 4 giga??? majd meglátjuk... :K

[ Szerkesztve ]

Figyi...bele se kezdj a vitába velem..ugy is nekem van és nekem lesz igazam mindíg...szval ne pazarold a drága időd felslegesen inkább foglalkozz az aszonnyal:) Sony A300

(#214) nyic19


nyic19
tag

Sziasztok!
PDA vásárlás előtt állok és egy kis segítségre lenne szükségem.Nem tudok választani az Asus 696 és aMio560 között.Elsősorben autóban GPS-ként használnám,ezen kívül kisebb geocachingoláshoz és wifizéshez.Van valakinek tapasztalata, hogy az Asus hogy használja a Russat(hallottam olyat is,hogy az új 6-os windowson nem megy), megy vele rendesen?
Segítségeteket előre köszönöm.

(#215) TOM....... válasza nyic19 (#214) üzenetére


TOM.......
tag

Hello!

Asus A696 Mio P560! Ezt már kifejtettük mert előtted is kérdezte ezt valaki asszem és #155 és a #157-es hozzászólást ajánlom figyelmedbe ott kifejtettük bőven..
A Russa viszont egyenlőre nekem sem megy rajt! Vagyis elindul meg minden tök jó de a GPS-t nem kapcsolja be a progi sehogy sem sztem valami beállítás hiba lehet a háttérben de nem jövök rá..amugy térképnek így is működik meg minden :) de navigálásra még nem....de az biztos hogy nem a 6os windows hibája!!
Amugy ha Windoes hiba is lenne akkor mind1 hogy Asus vagy Mio mert olyan oprendszert raksz rá amilyet akarsz..... :)

[ Szerkesztve ]

Figyi...bele se kezdj a vitába velem..ugy is nekem van és nekem lesz igazam mindíg...szval ne pazarold a drága időd felslegesen inkább foglalkozz az aszonnyal:) Sony A300

(#216) butyiba


butyiba
csendes tag

Sziasztok,

Feldobom megint a kérdést, mert látom pörög a topik.
Az autós töltőt helyettesítette-e már valaki más egyéb töltővel ?

El szeretném rejteni a kábelt de erre az összecsavart eredeti alkalmatlan. Próbáltam más variációt ( mint azt korábban írtam ) de azzal nem tölt csak a narancs LED kigyullad de valójában aksiról megy tovább.

BütyiBá

(#217) Zsé2003 válasza butyiba (#216) üzenetére


Zsé2003
aktív tag

Na ezzel le OFF-oltad a fórumot :D
Nincs még megoldás.... :(((

(#218) butyiba válasza Zsé2003 (#217) üzenetére


butyiba
csendes tag

Pedig lehetne már valami :R

Addig is egy kis tuninggal használom a kábelt. A szivargyujtó közelében a műszerfal aljához és a szellőző rácshoz is hozzákötöttem egy fekete kötöző dróttal ( amivel a kábeleket szokták összefogni amikor új egy készülék ). Így most középen ( a két kötözés közötti rész ) feszül, mind a két csatlakozásnál laza a kábel és így nem "húzza" a csatlakozókat.

Elég idétlen de ez van egyenlőre.

[ Szerkesztve ]

BütyiBá

(#219) F-ECT$ válasza TOM....... (#213) üzenetére


F-ECT$
titán

Amíg nincs teljes iGO8, addig melyik verzióját használod? (Úgy is kérdezhetném, hogy melyik működik?)

Dive ever, work never.

(#220) TOM....... válasza F-ECT$ (#219) üzenetére


TOM.......
tag

Hát ha nem teljes akkor DEMO :) :DDD
Na de viccet féretéve, amikor elindítom akkor az alsó sarokban azt írja hogy LIMITED DEMO VERSION

Figyi...bele se kezdj a vitába velem..ugy is nekem van és nekem lesz igazam mindíg...szval ne pazarold a drága időd felslegesen inkább foglalkozz az aszonnyal:) Sony A300

(#221) F-ECT$ válasza TOM....... (#220) üzenetére


F-ECT$
titán

Rosszul kérdeztem. Amíg nem lesz meg a 8-asból a teljes, addig az igo melyik teljes verzióját használod?

Dive ever, work never.

(#222) TOM....... válasza F-ECT$ (#221) üzenetére


TOM.......
tag

Jaaaaa... :)
jelenleg kettőt is egyszerre 1.az iGO 2006 plust ....de azzal van egy bibi hogy egy idő után a hangnavigáció elhallgat 2.de rajt van a gépen a MIO MAP V3 is!! Szinte ugyan az mint az iGO de ez tökéletesen működik és nagyobbrészt ezt (mio-t) használom.....

[ Szerkesztve ]

Figyi...bele se kezdj a vitába velem..ugy is nekem van és nekem lesz igazam mindíg...szval ne pazarold a drága időd felslegesen inkább foglalkozz az aszonnyal:) Sony A300

(#223) flash7


flash7
tag

Sziasztok!

Nagyon bele merültem most a PDA vásárlás gondolatába, és sok fórumot olvasok!
Ez a készülék (Asus A696) a legesélyesebb! DE...
Az egyik fórum olvasása küzben a követekzőt találtam:

"Hangminoseg inkabb csak elfogadhato, mint jo, de a kepernyo nagyon nem jon be.
Azt akarnam megkerdezni, hogy neked is (ill. barkinek akinek ilyen kutyu van) vibral a kepernyo, be be villan ha pl az ora valt, vagy csak ugy magatol a today screen egy egy savja, mintha frissitene?"

illetve:

"Amugy nagyon erd4kes, am,ikor a power managerbe belepek, ahol az akksi allaptat mutatja a Main Battery power renaining szoveg mogul egy mimi stroboszkop villog, szepen lassan vegighaladva a szoveg mogott..."

Ezekről ti mit tudtok???? Létezik ez a jelenség az összes készüléknél vagy ez csak kivételes eset???
Előre is köszi a válaszokat :R :R

(#224) Red@Arc válasza flash7 (#223) üzenetére


Red@Arc
tag

Nekem szeptember óta van meg, WM5-tel. A képernyő eddig nem produkált olyat, amit Te is idéztél. Szerintem a képernyő színe, színhűsége nagyon jó, QVGA-hoz mérten, maga a tökély. Megnéztem ezt a power manager dolgot is, semmi villogás. A hangzás ízlés dolga. Zenét hallgatni, filmet nézni valószínűleg Te is fülesen keresztül fogsz, így a külső hangszóró nem számít. Navigáláshoz meg nem kell Hi-Fi. Fél év használat után csak ajánlani tudom.

...csak álmodni mentél! https://www.flickr.com/photos/138293221@N04/

(#225) Zsé2003 válasza flash7 (#223) üzenetére


Zsé2003
aktív tag

Ez WM6 hiba ha jól tudom. Nem jól frissít az aksi rész...

(#226) ithomas válasza Zsé2003 (#225) üzenetére


ithomas
őstag

Nekem semmi baja! :)

Real eyes realize real lies!

(#227) csavarhuzo


csavarhuzo
csendes tag

Sziasztok! Egy vélemény + kérdés

9 hónapja használom: GPS, WIFI-Internet, Skype, Excell, Acrobat Reader,
2 problémát leszámítva tökéletesen elégedett vagyok vele. A kisebbik bajom az, hogy az iGO néha erősen lelassul a kezeléskor. Rájöttem az okára is: a háttérben "futtatva marad" az addig elővett progik mindegyike, és emiatt lassúl. De ezeket le lehet állítani indulás előtt, és kész. Egyébként nálam nincs fagyás, villogás, és semmi, amit néhányan írtak. Csak miért fut a háttérben, amit nem használok?

A másik probléma - ahogy látom - egyedi, mert más nem írt róla. A képrnyőt gyakran, majdnem minden használat előtt kalibrálni kell. Még így is, használat közben "elmászik" és a képernyő sarkához közeledve egyre jobban eltér az érintés helye a jelzettől. Ez 3-4 mm-t jelent! Ilyenkor például a virtuális billentyűzet gyakorlatilag használhatatlan. No erre lenne megoldás a garis szervíz, ahová egyelőre nem merem elvinni, mert olvastam róluk néhány negatív kritikát. Viszont csak ők vannak... Valaki vitte már külföldre (pl. Bécs) javittatni valamijét gariban? Esetleg más ötlet?

Köszönöm: Norbert

[ Szerkesztve ]

(#228) ithomas válasza csavarhuzo (#227) üzenetére


ithomas
őstag

Az hogy a progik a háttérben futnak az teljesen normális,a windows nem zárja be az alkalmazásokat az X gombra kattintva.
Nyílván ez hülyeség,és épp ezért megannyi program létezik,ami megoldást jelenthet.
(X button,SPB pocket Plus sok más mellett ezt is tudja stb..)
Ezekkel beállítható hogy az X-re egyből bezárja teljesen a programokat.

Ami az elkalibrálódást illeti....Hogy a francba tudtál ezzel 9 hónapon keresztül együtt élni :F
Rég visszavittem volna garba...

Real eyes realize real lies!

(#229) BiriBum válasza csavarhuzo (#227) üzenetére


BiriBum
őstag

Nekem notebookot javított az NSE, kijelzőcsere után igen karcos fedlappal jött vissza. Kis balhé után (persze az átvételi elismervényt nem írtam alá! :W ) korrekt állapotban jött vissza a gép. Az akksi sorszámát felírnám a helyedben, esetleg a wlan MAC addressét is, biztos, ami biztos. :DDD

(#230) csavarhuzo


csavarhuzo
csendes tag

Köszönöm!

Türelmes ember vagyok, és egy darabig azért lehet használni. Csak mikor nyomnám az X-et, és meg se mukkan, na akkor...
Úgy tudom, személyesen már nem fogad a szerviz. Szerintetek a szállító bácsi hajlandó aláírni egy kreált átvételit, amin minden számot, állapotot részletesen rögzítünk? Merthogy vele lesz konfliktusom, ha kifordítva kapom vissza. Ő viszont mondhatja, hogy nem ért hozzá, csak szállít. Neked a szállítóval kellett vitázni, vagy simán visszavitte?

(#231) BiriBum válasza csavarhuzo (#230) üzenetére


BiriBum
őstag

Szerintem a szállítóval semmi probléma. Jól be kell csomagolni és aláíratni az átvételit. Szerintem a PDA-val nem lehet annyira trükközni, mint a notebookokkal. Átveszik a WestEnd MM-ban is.

(#232) flash7 válasza Zsé2003 (#225) üzenetére


flash7
tag

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat mind Red@Arc-nak, Zsé2003-nak, és ithomas-nak!!! :R
Zsé2003, ítrad, hogy ez WM6 hiba, akkor neked is van ez a jelenség, és tényleg zavaró?
És ithomas te neked WM6-od vagy WM5-öd van?

Még egyszer kösz mindenkinek az infókat :D :D :R :R

(#233) Zsé2003 válasza flash7 (#232) üzenetére


Zsé2003
aktív tag

egyik fórumban hívták fel a figyelmet, én észre se vettem. És utána amikor jól megfigyeltem, akkor látam. Megkérdeztem egy infós ismerősöm, és Ő mondta hogy ez a gond.

(#234) cornel1984


cornel1984
csendes tag

Sziasztok!

Nekem is ilyen gépem van amit sehogy se tudok beállítani hogy USB-n keresztül netezzek. Tudna ebben valaki segíteni?

Előre is köszönöm!

Üdv Kornél

(#235) Zsé2003 válasza cornel1984 (#234) üzenetére


Zsé2003
aktív tag

Ne High Speedre tedd az USB kapcsolatot, hanem állítsd át Low-ra. És ott Aply!

(#236) PK58


PK58
tag

Sziasztok!

Szerintem ez az USB-s internetelérés ez inkább PC függő!!! Elég furi a dolog, de pl otthon a gyors módban tökéletesen működik a dolog a munkahelyemen viszont csak a lassú módban! Mindkettő Intel és nagyjából azonos teljesítményűek.
Az ActiveSync otthon működik Bluetoothon (az internet elérés is) kersztül, a munkahelyi gépemen ugyanazzal a bluetoooth adapterrel nem. A fene se érti! :F

Az én gépemen magyar WM6 van. Elvileg minden működik egy zavaró dolog van az pedig a messenger. Mintha "elfelejtené" a beállításokat. Megtörténik a bejelentkezés, látszólag minden ok, de a bejelentkezett partnereket nem jeleníti meg. Ilyenkor menü - windows live - - menü - fiók beállítása - fiókváltás, újból meg kell adni a felhasználói adatokat csinál egy szinkronizálást és ha végzett akkor már jó! Van olyan, hogy napokig nem kell ezt a "procedúrát" :D végigcsinálni, de van nap, hogy többször is. No kérem ezt sem nagyon értem! :F
Mondjuk kitudok szúrni vele mert feltettem az IM+ (4.35) messengert, de akkor is! A messenger mondjon le! :D

(#237) Zsé2003 válasza PK58 (#236) üzenetére


Zsé2003
aktív tag

Nekem tökéletesen működik a MESSENGER :P
Egyébként minden WM6-nál ugyanezt csinálja. A megoldás, egy frissítés. Kijött rá valami frissítés. Feltettem, és tökéletesen működik! MÉg a felhasználók képeit is gyorsabban jeleníti meg :C

(#238) PK58 válasza Zsé2003 (#237) üzenetére


PK58
tag

"Kijött rá valami frissítés"

Áhá! no és ezt honnan lehet elérni?

(#239) PK58


PK58
tag

Nem tudom néztétek e már van itt egy rejtélyes frissítés mindenféle komment nélkül! :F

No én letöltöttem, próbáltam értelemszerűen indítani, de nem jutottam vele semmire. :( Feljön valami ablak három gombbal tele kérdőjelekkel! :W Mi lehet ez?

(#240) PK58 válasza PK58 (#239) üzenetére


PK58
tag

A link lemaradt! :DD

http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us

(#241) PK58 válasza PK58 (#240) üzenetére


PK58
tag

Hát ez a link nem visz el a célig, de onnan könnyen odatalálni! :D

Ezt kell keresni, eléggé friss a dolog csak egy kicsit furiságos! :D

Version V96 2008/01/16 update

OS WinCE

Description AsusGo V96 Upgrade Tool

File Size 22.71 (MBytes)

(#242) asysoft válasza PK58 (#241) üzenetére


asysoft
aktív tag

Nevéből ítélve ez valami navigációval kapcsolatos szoftver lehet. Kérdőjeleket meg írhatja amiatt is, mert valami távol-keleti verziót szedhettél le...
Szerk.: Hm, pdamania-n egy komment szerint ez egy japán GPS-es hotel- és étteremadatbázis. Egész jól tippeltem:)

[ Szerkesztve ]

(#243) Zsé2003 válasza PK58 (#241) üzenetére


Zsé2003
aktív tag

elküldhetem mailben ha gondolod...

(#244) PK58 válasza Zsé2003 (#243) üzenetére


PK58
tag

Ok! Köszkie! Lesem a ládikót! :K

(#245) PK58 válasza asysoft (#242) üzenetére


PK58
tag

Hát nem tudom kérem! Az minden esetre furcsa, hogy a gyártó!!!! oldalán mindenféle instrukció nélkül megjelenik egy "frissítés"! Ha ugyanott végignézed a korábbi frissítéseket le van írva, hogy mire szolgál illetve a telepítés lépéseit is leírja, itt meg semmi! :Y

(#246) Zsé2003 válasza PK58 (#244) üzenetére


Zsé2003
aktív tag

Dob majd privibe el az e-mail címed

(#247) BiriBum


BiriBum
őstag

Frissített már valaki WM6-ra? Állítólag nem az igazi, jobb, ha eleve WM6 van a gépen. Mi lehet az igazság? (Egyáltalán mi a különbség??? :DDD )
Milyen fajta fóliát érdemes venni a kijelzőre?

(#248) ithomas válasza BiriBum (#247) üzenetére


ithomas
őstag

1. Ne higyj el minden baromságot!
2. Brando Ultra Clear.Drága de megéri.

Real eyes realize real lies!

(#249) ithomas válasza Zsé2003 (#246) üzenetére


ithomas
őstag

Nekem ugyan még nem volt ilyen problémám,mert kb 2* ha használtam,de azért nekem is átdobhatnád! :)

Real eyes realize real lies!

(#250) asysoft válasza Zsé2003 (#246) üzenetére


asysoft
aktív tag

Nekem ugyan még nincs meg a készülék (majd jövőhét végén remélhetőleg:) ) de én is beállnék a sorba, s örömmel venném, ha az adatlapomon található e-mail címre elküldenéd! Előre is köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Asus MyPal A696
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.