Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:43:03

LOGOUT.hu

ASRock 8-as és 9-es sorozatú (LGA 1150) alaplapok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) PAtr0n válasza embe (#550) üzenetére


PAtr0n
addikt

Köszi, de ezzel most mit? :)

Az SM buszvezérlő az inf driver telepítésével eltűnt, már csak a másik 2-vel kéne valamit csinálni.
Próbáltam hozzájuk betallózni a te drivereidet, de nem tetszik neki.

n0tr3adY81:
És azt melyik illesztőprogrammal lehet feltenni? Az Asrock oldalán ilyet nem találtam.

Nekem az is segítség, ha valaki csinál egy iso-t a driver CD-ből, és feldobja valahová.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#552) n0tr3adY81 válasza PAtr0n (#551) üzenetére


n0tr3adY81
aktív tag

Nem akarok böszmeséget mondani, de mintha az [Intel HD graphics] rakná fel. Anno szórakoztam LucidVirtu-val, kellett az alaplapi vga-hoz rendes driver, akkor ment fel.

[ Szerkesztve ]

Asrock Gaming Z370 K6, i7 8700k, MSI RTX 2070 8GB, 4x8 DDR4 3000 CL15, ASRock H87 Fatal1ty Performance , i7 4770, MSI GTX1060 Gaming, 4x4GB Corsair Vengeance LP, Nanoxia Deep Silence 6 Anthracit

(#553) embe válasza PAtr0n (#551) üzenetére


embe
nagyúr

A sárga felkiáltó jellel jelöltnél jobb egér klikk, illesztőprogram frissítése, és keresés a számítógépen. Majd egyesével nézd végig amit linkeltem!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#554) PAtr0n válasza embe (#553) üzenetére


PAtr0n
addikt

Sikertelen, nem talál illesztőprogramot. Mind a 4 mappát betallóztam.

n0tr3adY81:
Ahamm. Próbáltam most az Asrock oldaláról letöltött VGA drivert feltenni, de akkor meg azt pofázza mikor indítom, hogy "Ez a számítógép nem felel meg szoftver telepítéséhez előírt minimális követelményeknek" WTF? :F

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#555) troll81 válasza PAtr0n (#554) üzenetére


troll81
addikt

szia ujj telepitésü win 7?akkor jártam én is hasonloan csak nem jut eszembe h mivel :W azzem sp1 megoldotta :R

(#556) n0tr3adY81 válasza PAtr0n (#554) üzenetére


n0tr3adY81
aktív tag

Húúúha... Tudom, rémlik valami.. Engedélyezve van és primary az integrált vga?

Asrock Gaming Z370 K6, i7 8700k, MSI RTX 2070 8GB, 4x8 DDR4 3000 CL15, ASRock H87 Fatal1ty Performance , i7 4770, MSI GTX1060 Gaming, 4x4GB Corsair Vengeance LP, Nanoxia Deep Silence 6 Anthracit

(#557) Doky586 válasza PAtr0n (#554) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ezzel a képpel nem segítettél senkinek...

Az ismeretlen eszköz tulajdonságai közt valami egyedi azonosítót keress (jobbegérgomb stb), arra lehet keresni a googliban, kiírja hogy mi az, letöltöd az asrock honlapjáról, telepíted és örülsz...

(#558) PAtr0n válasza troll81 (#555) üzenetére


PAtr0n
addikt

Igen új telepítésű, de eleve SP1-es. :)

n0tr3adY8
Nem, jelenleg le van tiltva, de majd engedélyezem ismét biosban. Köszi!

Doky586
Igazából segítettem volna vele, ha valakinek ugyanez a problémja van/volt, és emlékezne konkrétan arra a driverre amiért sír az eszközkezelő.
De köszi a tippet, ma még ránézek. :)

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#559) PAtr0n


PAtr0n
addikt

Srácok!
Z87 Extreme4-es Asrokk hangkeltőjéből, hogy a fenébe lehet normális hangerőt kicsikarni? Nem hiszem el, hogy csak ennyit szól, hisz fejhalgató erősítő is van a deszkán. (150 ohmos fejessel nyomom)
Amit csináltam, hogy feltettem a gyári driverét, minden hangerő maxon, de a Xonar DX-em kb. dupla olyan hangos, pedig az se mondható egy üvöltő valaminek.

Nincs valami extra szoftver hozzá, csak a szimpla Realtek ocsmányság?

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#560) Bacusuz válasza PAtr0n (#559) üzenetére


Bacusuz
őstag

Próbáld meg ez első kivezetést bekötni és oda dugd,ne hátra.csak tipp...

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#561) lukaszokni


lukaszokni
aktív tag

Sziasztok!

Egy hónapos B85M pro4-re próbáltunk felrakni usb-ről windowst, de az istennek sem akart sikerülni. Biossban, be lett állítva honnan bootoljon, ki lett próbálva az összes alaplapi usb port, a merevlemez át lett dugav másik helyre, volt cserélve sata kábel, a táp vadzsi új evga 550W. A tünet a következő képpen nézett ki: telepítő elindul ki van választva a partíció, kiírja a szokásos üzenetet, hogy a telepítő fájlokat másol, de ez 1 másodperc alatt lefut és 100%-ot ír, majd hibaüzenet, h nem lehet folytatni a telepítést. Emiatt az usb-re gyanakodtunk, áttettük másik gépbe a vinyót, ott fel ment rá a 8.1, vissza B85-be, bios beállít, elindul, fut, driverek letölt, minden oké, de egy óra múlva random időközönként lefagy és magától újraindul. :(((
Aztán megint és megint és megint.
Hasonlóval találkozott már valaki?

mAtx4ever!

(#562) Atlantis válasza lukaszokni (#561) üzenetére


Atlantis
veterán

Első körben. futtatnék pár órán át Memtest-et, hátha a RAM-okkal nincs kibékülve. Anno az ASUS lapom produkált hasonlókat memória-inkompatibilitás miatt, bár az korábban előjött, nem 1 hónap múlva.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#563) PAtr0n válasza Bacusuz (#560) üzenetére


PAtr0n
addikt

Mondtál valamit, köszi! :D
Így már hangosabban szól mint a DX, de szerintem minőségben nem éri utol. nem fogom erőltetni, marad a DX, ezt meg letiltom.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#564) MM válasza PAtr0n (#563) üzenetére


MM
őstag

Xonar D2 mellett eleinte eszembe sem jutott kipróbálni az alaplapi "csoda" hangkártyát (szintén Z87 Extreme4), de az utóbbi időben azért elgondolkoztam, milyen lehet, mégis csak van benne fejhallgató erősítő.

Most a hozzászólásod hatására ismét elhessegettem a gondolatot, valószínűleg nem érné meg fecsérelni az időt a driver telepítgetésre... :)

(#565) PAtr0n válasza MM (#564) üzenetére


PAtr0n
addikt

Igazából valóban nem egy nagy történet ez a hangkeltő egy Xonar D2 vagy DX-hez képest. Egy régebbi ALC kodekhez képest igen, de ezért megnyugtatott a dolog, hogy nem aláz le egy 18k-s hangkártyát. :)

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#566) PAtr0n válasza PAtr0n (#558) üzenetére


PAtr0n
addikt

Nahh végre eltűnt az eszközkezelőből a két ismeretlen cucc. Asrock oldaláról kellett az Intel Management Engine, és Intel Smart Connect illesztőprogram.

Most már tiszta az eszközök listája. :)

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#567) xuldar válasza PAtr0n (#566) üzenetére


xuldar
őstag

És egyébként hátrány ért volna, ha azok úgy maradnak? Használod ezt a két dolgot? Kit érdekel, hogy van 2 nem felismert eszköz, ha feleslegesek?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#568) PAtr0n válasza xuldar (#567) üzenetére


PAtr0n
addikt

Nem tudom milyen hátrány ért volna, úgy vagyok vele jobb a békesség, eléggé rendmániás vagyok mindenben. :)

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#569) n0tr3adY81 válasza PAtr0n (#566) üzenetére


n0tr3adY81
aktív tag

Matulabáti is megmondta : e öröm e bódottá! :C

Xuldar : megnyugtatóbb a tudat, hogy az eszközkezelőben nincs sárga felkiáltójel. Rend a lelke mindennek :K

Asrock Gaming Z370 K6, i7 8700k, MSI RTX 2070 8GB, 4x8 DDR4 3000 CL15, ASRock H87 Fatal1ty Performance , i7 4770, MSI GTX1060 Gaming, 4x4GB Corsair Vengeance LP, Nanoxia Deep Silence 6 Anthracit

(#570) Ottó58 válasza PAtr0n (#563) üzenetére


Ottó58
senior tag

ALC 1150 vs. DX

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#571) embe válasza PAtr0n (#566) üzenetére


embe
nagyúr

De ha nem akarod, hogy felesleges programok legyenek telepítve, akkor ha leszedted a drivereket, amiket említettél, azt hiszem kibontva találsz bennük driver mappát, vagy olyanokat, amiket linkeltem. Onnan tallózd be a drivert, és akkor eltűnik a felkiáltójel, de nem lesz plusz program a gépen.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#572) Dtomka válasza embe (#571) üzenetére


Dtomka
veterán

Milyen régi módszer, anno még a win 3.1 nél a .inf fájlok tallózása...(én azóta ismerem ezt a módszert :) )

[ Szerkesztve ]

(#573) MM válasza Ottó58 (#570) üzenetére


MM
őstag

Hogy papíron mit tud egy hangkártya, az 1 dolog. De hogy hogyan szol, az egy másik...

(#574) embe válasza Dtomka (#572) üzenetére


embe
nagyúr

Igen, így nincsenek feleslegesen induló, esetlegesen nem használt programok a gépen.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#575) qad


qad
senior tag

Sziasztok, 1150-es platformra váltok és már csak a memóriák sebességén és időzítésein vacillálok. Kérdésem hogy mit ajánlotok? Tuningolni is szeretném majd a procimat, 4,5-48 Mhz-re.
Ilyeneket néztem hogy 2400Mhz cl11, 2133Mhz cl10 vagy elég ennek is 1600Mhz cl7-el?

Asrock Fatality Killer alaplapot tervezek venni és 4790k-t. Az említett alaplapok bios frissítéssel már kezelni tudják, mindegy hogy Z87 vagy Z97 a chipset. Most nézegetem őket és már fent van az adat a cpu support listen az új bios számmal. Annyi a furcsa hogy a listájukban csak 65 Wattos tdp-ről írnak. Lehet hogy elnézek valamit? Ellenőrizzetek le légyszi nehogy rossz lapot vegyek xD. Köszi

(#576) steewcv65


steewcv65
őstag

Sziasztok!

A napokban vásároltam egy új konfigot!
lap:h97 fatal1ty
cpu:4690
8gb ram
r9 270x oc

A kérdésem az,hogy van valami tapasztalatok azzal kapcsolatban,hogy mit érdemes be,vagy kikapcsolni biosba?Eddig csak amd-m volt annyira nem ismerem az inteles elnevezéseket.Illetve az is érdekelne,hogy kinek hány fokon működik a rendszere??

Üdv

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#577) steewcv65 válasza steewcv65 (#576) üzenetére


steewcv65
őstag

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#578) PAtr0n válasza embe (#571) üzenetére


PAtr0n
addikt

Köszi a tippet, de már nem szenvedek velük, örülök, hogy eltűntek. Automatikus indításba szerencsére nem másztak bele, azt megnéztem, szóval marad így. Most azon filózok, hogy amíg még viszonylag szűz a rendszer (Win7 SP1), letiltsam e végleg a Win frissítéseket, vagy megint hányjak fel mindent amit felajánl. A tapasztalat az, hogy a frissítésekkel csak folyamatosan lassul a gép, és soknak vitatható a tényleges fontossága.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#579) Ottó58 válasza MM (#573) üzenetére


Ottó58
senior tag

Neked van összehasonlítási alapod? Használod mindkettőt?
Én csak rávilágítottam, hogy más(ok) már összehasonlította(k)egy másik kétkedő:, és hol van a Win 8 támogatás?

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#580) Bacusuz válasza Ottó58 (#579) üzenetére


Bacusuz
őstag

Z87 Fatal1ty professional lapom van + ESI Prodigy X-FI NRG hangkeltőm (új ára 14,5k).
A lapomban egy Sound Core 3D (Creative Quad Core Audio Processor (DSP)) van egy premium fejes erősítővel(Asrock a prémium lapokba szerelte ezt az audiot , míg a többibe az ALC1150-et).
Nem tudom hogy ez a Creative cuccoom a "csoda ALC1150"-hez képest hol jár minőségben ,de még ez sincs a hangkártyámmal köszönő viszonyban sem.

Hozzáteszem még én sem próbáltam, de az eddigi tapasztalatokból kiindulva nem egy nagy mutatvány. :))

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#581) noby


noby
aktív tag

szeretnék kérni segítséget ha valaki már járt esetleg így adott egy z87 extreme4es lap + samsung ssd830 120gb eddig tökéletesen ment minden mármint ami a boot időt illeti viszont mostanában annyi idő alatt tölt be a rendszer mintha sima vinyoról bootolna.mitől lehet lemértem az ssd sebességét semmi gond vele csináltam bios resetet kábelt cseréltem. magán op rendszeren belül nincs lassulás csak a vin 7 töltése közben.

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

(#582) Ottó58 válasza Bacusuz (#580) üzenetére


Ottó58
senior tag

Itt egy Xonar DX és ALC volt az összehasonlítási alap.
Amit te írsz, kb olyan, mintha a Zsigulit hasonlítanánk a Mercihez.
Nem mondta senki, hogy csoda az ALC hangja, csak páran hasonlították a másik hangkeltőhöz és néhányan jóval magasabb színtű kártyákkal állítják szembe.
Az tény, hogy a "hangminőség" a 662-estől fokozatosan javult.

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#583) Mahrenburg válasza qad (#575) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Hello!

Qad - Mivel a 4790K tuning nélkül is 4 GHz-en (turbo 4.4 GHz) ketyeg , ezért a 4,5-4,8 GHz szinte biztos, hogy elérhető (ha jól sejtem a 4,5-48 Mhz elírás :P ), de a CPU határait előbb éred el tuning esetén, az alaplap nem fog vissza, bármelyik Fatality-lapot is választod. Hacsak nem kimondottan memória-igényes alkalmazásokat futtatsz, akkor felesleges 1600 MHz-nél magasabb órajelű RAM-okat választanod (az üzemi feszültsége ne legyen 1.5 V-nál magasabb). A 4790K Intel által megadott TDP-je 88 W, a 65 W csak elírás.

Szerk.: Grat a Fatal1ty Z97X Killerhez!

Steewcv65 - Jó kis gép lett,Grat! :C

Kérlek írd le a benyomásaidat a H97 Performance-ról! Milyen AMD-gépről váltottál?

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#584) qad válasza Mahrenburg (#583) üzenetére


qad
senior tag

Köszi.
Igen, nem kicsit írtam el D 4,5-4,8 Ghz-et szerettem volna.

"Hacsak nem kimondottan memória-igényes alkalmazásokat futtatsz, akkor felesleges 1600 MHz-nél magasabb órajelű RAM-okat választanod (az üzemi feszültsége ne legyen 1.5 V-nál magasabb)."

Játékra veszem (Far Cry 3, per-pill COD ghosts és társai , van helsing 2 stb), ezek memóriaigényesnek számítanak? Játékokhoz is elég az 1600 Mhz-es memória minél kisebb időzítéssel vagy ezekhez már kell a gyorsabb?
Még 1 dolog ami szemet szúrt "(az üzemi feszültsége ne legyen 1.5 V-nál magasabb)." Kérlek ezt fejtsd ki bővebben.

[ Szerkesztve ]

(#585) Pete55555


Pete55555
addikt

Sziasztok.
ASRock B85M-ITX lap képes feszültség alapján szabályozni a ventiket?
Ugye két 4 pines fan csati van rajta, honlapon írja is, hogy szépen grafikonon be lehet állítani, de vajon csak PWM-el szabályoz, vagy fesszel is tud ?
:R

...Szeretem leracsniztatni...

(#586) Mahrenburg válasza qad (#584) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Játékokhoz elegendőek 1600 MHz-es, CL9-es RAM-ok is. Jelenleg a 1.5 V-os és a 1.65 V-os memóriák a legelterjedtebbek, az Intel CPU-k integrált memóriavezérlője "nem szereti" a 1.65 V-os feszültséget, 1.5 V-os RAM-ot ajánlatos választani. Például itt a Features-alcím alatt látható: "Voltage 1.5V". Kérdezd meg a Milyen RAM-ot vegyek?-topicban, hogy melyek most a legjobb ár-érték arányú memóriák. (Írd le, hogy játékra szeretnéd, s persze, hogy hány GB-osat szeretnél)

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#587) qad válasza Mahrenburg (#586) üzenetére


qad
senior tag

Nagyon szépen köszönöm. Az alaplap memóriatámogatási listájában nem figylmeztetnek erre. Ki is néztem azonnal egy kingston hype x predatort 2666 mhz CL11 1,65 V- t.
Köszi még 1x és húzok át a ramos topikba okosításért.

(#588) steewcv65 válasza Mahrenburg (#583) üzenetére


steewcv65
őstag

Asus M4A77d
Athlon II X4 640
6gb ram 800mhz
r9 270x dc2 1120mhz.
A lapról csak jót tudok mondani!Nagyon szépen tartja a feszültséget a procinál és a ramoknál is.Rengeteg beállítás van,és jól lehet szabályozni a ventiket is.Semmi negatívumot nem tudok felhozni ellene még:)
Remélem,hogy nem is lesz !! :)
Aki nem akar nagy tuningot annak csak ajánlani tudom.Bár 3,9ghz-re feltudtam már húzni a procit is pedig a h csipkészlettel elméletileg nem is lehetne......Lehet,hogy tudna többet is ,de nem próbálgattam :)

[ Szerkesztve ]

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#589) korcsi válasza Mahrenburg (#586) üzenetére


korcsi
veterán

Szvsz haswell-nél nem jelenthető ki egyértelműen, hogy baja lenne a 1,5V feletti ram feszültséggel, "absolute maximum ratings"-ban 2V van megadva.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#590) korcsi válasza korcsi (#589) üzenetére


korcsi
veterán

Rosszul emlémeztem nem hivatalos adat a 2V, itt olvasható, és 2,15V-ot írnak, illetve itt van "hivatalosabb" infó, hogy nem probléma a nagyobb feszültség.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#591) Mahrenburg válasza steewcv65 (#588) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Qad - Szívesen!

Steewcv65 - Köszi szépen!

Jó hír, hogy a H97-es alaplapoknál is megmaradt az órajel-emelés lehetősége.
Az előző lapodon lévő 1818S-hez képest mennyivel jobb a H97 Performance hangkeltője?

Korcsi - Köszi!

Igen, ez még alapvetően "1155-ös ösztön", de amennyire én tudom, azért hosszú távra a 1150-esnél is ajánlott a RAM-ok 1.5 V-on, vagy alacsonyabb feszültségen való működtetése.

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#592) patomi válasza Mahrenburg (#591) üzenetére


patomi
őstag

Ha jól emlékszem 1155-nél 1,57volt a vége.. De lehet tévedek, bár nem hiszem, vagy mégis? :U :D

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#593) korcsi válasza Mahrenburg (#591) üzenetére


korcsi
veterán

Négy magon terhelve is 3,9GHz-en megy, vagy simán csak a turbó működik?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#594) Mahrenburg válasza patomi (#592) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Patomi - 1155-nél +/- 0.7 V-ot engedett, 1150-nél már tágabb a tűréshatár, de alapvetően azzal a céllal, hogy az újabb "LoVo"-RAM-okkal (1,35 V illetve 1,25 V) is együttműködjön, 1.5 V feletti feszültséggel tudtommal továbbra sem ajánlott használni.

Korcsi - Tényleg, most kapcsolok, már Embe is említette, hogy szorzózáras CPU-jának mind a 4 magját turbó-órajelre lehet állítani, pedig úgy tudtam, hogy ennek megszűnt a lehetősége... Kérlek tegyétek tisztába a dolgot, szorzózáras CPU-Tulajok!

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#595) patomi válasza Mahrenburg (#594) üzenetére


patomi
őstag

"1150-nél már tágabb a tűréshatár" Ezt nem tudtam, de számomra fontos infó, mert 1,65voltos ramjaim vannak, szal (ha meg lesz a cucc) nyugodtan mehet neki akár 1,6volt is.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#596) Mahrenburg válasza patomi (#595) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

" ...1.5 V feletti feszültséggel tudtommal továbbra sem ajánlott használni." - :)

Ezt a tűréshatárt inkább "lefelé" érdemes kihasználni, alacsony feszültségű RAM-okkal. Ha lehetséges, én inkább biztos, ami biztos alapon 1.5 V-ra állítanám, még ha ez áldozattal járna is az órajel "oltárán". De kérdezd meg a Milyen RAM-ot vegyek?-topicban a biztonság kedvéért.

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#597) steewcv65 válasza Mahrenburg (#591) üzenetére


steewcv65
őstag

Azt sajnos nem tudom,mert én egy x-fi extreme audiot használok!Nem gagyizok :)Ismerősöm kipróbálta ,de ő azt mondta,hogy megy vissza a creative :)

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#598) Mahrenburg válasza steewcv65 (#597) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Köszi!

Ránéznél Korcsi kérdésére?

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#599) steewcv65 válasza korcsi (#593) üzenetére


steewcv65
őstag

Mind a 4magon azt írta ,hogy 3899mhz 49*100 szorzóval

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#600) Doky586 válasza steewcv65 (#597) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Ismerősöm kipróbálta ,de ő azt mondta,hogy megy vissza a creative"
De rég is volt amikor creative hangkártyát használtam... de van aki ma is ragaszkodik hozzá :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.