Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:43:03

LOGOUT.hu

ASRock 8-as és 9-es sorozatú (LGA 1150) alaplapok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) szallasi007


szallasi007
őstag

Sziasztok, tegnap a cimborámmal osszeraktunk egy B85-ös lapot egy 4570-el. Azt mondja minden ok, de nagyon halk az integrált audio hangereje (win 7 64 bit, realtek és a windows hangja is maxon) és az USB csatik sem mindig ismerik az eszközöket fel. Bios frissites nem volt meg, esetleg valakinek ötlete?

(#702) Doky586 válasza szallasi007 (#701) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Használjatok aktív PC hangszórókat (az utóbbi 6évben már csak ilyeneket árulnak) és annak hangerőgombját tekerjétek feljebb...

[ Szerkesztve ]

(#703) szallasi007 válasza Doky586 (#702) üzenetére


szallasi007
őstag

Oké, ez élelmes és segítőkész megoldás, de az a baj hogy az aktív hangszóró is halk (fullra tekerve is olyan mintha max a negyedén szólna)a csoda pro fulese meg gyakorlatilag nem hallható. És az usb problémát nem oldja meg :)

(#704) korcsi válasza szallasi007 (#703) üzenetére


korcsi
veterán

Asrock B85M Pro4 lappal hangerő negyeden, és bőven elég fülessel. Elöl, hátul halk? Keverőbe valami elállítva? Usb probléma mentes, nem tudom mi lehet vele nálatok, Intel inf Update Utility fent van?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#705) Tails111


Tails111
aktív tag

Asrock Z97 Etreme6
Corsair DDR3 1600MHZ feszkó 1.5V

Aida írja ram feszültség 1.5V ez rendben Memóriavezérlő 1.2V ezt is be kell állítani és melyik opció ez pontosan?

(#706) Anubris


Anubris
őstag

Z87M Extreme 4 alaplapomban van egy Power speen fan feliratú csati, amibe be is van dugva valami, ami uefi szerint 1500 rpm-en megy, de fogalmam sincs, mi lehet az, mert kihuztam és semmi nem változott látszólag, lehet hogy valami ventilátor szabályozó van rákötve? Uefi-ben szabályozni nem engedte nekem.

(#707) szallasi007 válasza korcsi (#704) üzenetére


szallasi007
őstag

Szia, köszi a választ. Most azt mondja vlamit délután buzerált a hangkártya driverrel és most jobb a hang. Az Intel inf Update-et nem tudom felrakta-e de elküldöm neki mindenesetre. Köszi a segítséget :R

(#708) szacsee válasza Anubris (#706) üzenetére


szacsee
nagyúr

Chasis és CPU fan szabályozható csak nem?
Ha van még szabad csatlakozó, akkor kösd át valamelyik házventi csatlakozóra.
Ott már szabályozható lesz, ha nem is automatikusan, de manuális szabályozást engedni fog 1-4-ig, így lassítható lesz. Venti szabályzó általában molexre van dugva, így ha kihúztad és mutatja a fordulatát, akkor két lehetőség van:
1- User error és nem arról a csatlakozóról húztad le a ventit
2- Bios bug, amit cmos clear-el lehet orvosolni többnyire, ha ez sem segít, akkor cmos reset és elem kivétele 4-5 percig segít, de utána be kell állítani a biost. Természetesen mindkettő esetben áramtalanított gépnél kell elvégezni a műveletet. Ha utána is mutatja a fordulatot és csak pl a cpu fan van rádugva, akkor egy olyan bios hibába futhattál bele, aminek felderítése már kicsit több szakértelmet kíván, de ha ez van írj vissza a topikba és mondom a teendőket. :K

(#709) Anubris válasza szacsee (#708) üzenetére


Anubris
őstag

Köszi, úgy látom hogy a CPU hűtő van rácsatlakoztatva a power fan-ra. Lehet hogy ennek segítségével tudta a srác megoldani hogy a két cpu venti különböző sebességen menjen.

(#710) Vekko


Vekko
aktív tag

Udv!

A leirasomban levo gepem vmiert bekapcsol naponta magatol, ez miert lehet? 1-2 hetes, sok mindent nem allitottam meg rajta.

[ Szerkesztve ]

(#711) PAtr0n válasza Vekko (#710) üzenetére


PAtr0n
addikt

Szia!

Szerintem megy a "dehumidityfier" funkciója, ami tulajdonképpen egy parasztvakítás. Arra jó, hogy naponta akár többször is bekapcsolja a gépet, kvázi "kiszárítani", hogy a benne lecsapódott "több liternyi" pára ne tegye tönkre az alaplapot hamarabb. Na mármost, ki hallott már olyanról, hogy egy deszka pára miatt ment tönkre, egy normális, egyenletes hőmérsékletű helyiségben? :U

Valahol a BIOS-ban nézz szét, ott lesz, ki lehet kapcsolni. Amúgy meg ha áramtalanítod a hosszabbítót/elosztót amikor nem használod a gépet, garantált a siker.

[ Szerkesztve ]

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#712) rank1986


rank1986
csendes tag

Hali!

Van egy Asrock z87 lapom,de sajnos vàltozatlan időközönként elmegy a kép és leàll a gép. Ma hagytam futni,de mire hazaértem kikapcsolt. Pròbàltam visszakapcsolni,de kínlòdott,elindult egy sec-re majd leàllt és így tovàbb,offoltam igazgattam a tàpkàbelen és elindult... Mi lehet a hi a?

Konfig:

Asrock z87 pro4
Intel i3 4130
2x4 Gb kingston hyperx fury 1600mhz cl10
Gigabyte gtx 760 2gb oc version rev2.0
Fsp si 600w tàp

[ Szerkesztve ]

(#713) Pete55555 válasza rank1986 (#712) üzenetére


Pete55555
addikt

"Ma hagytam futni,de"

Ne hagyd neki, rakj rá pórázt.

Egyébként ez lesz a topikod: LINK

...Szeretem leracsniztatni...

(#714) Vekko válasza PAtr0n (#711) üzenetére


Vekko
aktív tag

Köszi! Sajnos nem ez a megoldás, ki volt kapcsolva UEFI-ben és oprendszeren belül is. Az áramtalanítás sajnos csak a probléma kikerülése inkább (+ később szeretnék wake on lant használni, ami úgy nehezen menne :) ).
Valami más esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#715) Sz_Imre válasza Vekko (#714) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Esetleg egy bios frissítés? 1.30 verzióra.

Vagy írni az Asrock supportnak, hogy mit lehet ez ellen tenni.

(#716) Vekko válasza Sz_Imre (#715) üzenetére


Vekko
aktív tag

BIOS frissítés már az elején megvolt, akkor ez support lesz.

(#717) Sz_Imre válasza Vekko (#716) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Azért írd meg, hogy mi lett a fejlemény, mert majd (talán) lehet én is ezt az Asrock Fatal1ty H97 Performance veszem meg, és jó lenne akkor tudni, hogy hogyan kerülhető el a probléma. Mondjuk én mindig mindig áramtalanítom a kapcsolót, ha nem használom a gépet.

(#718) patomi


patomi
őstag

Megkérdezem itt is hátha tudtok mondani valamit..

Miért nem tudok az IGP-hez 1Gb. ramot rendelni? Biosban beállítom és ba@@ik elindulni a gép(512-vel nincs gond). Bios reset és indul megint. Minden beállítást végig néztem és csak e miatt nem indul. (i3 4330, asrock z97m pro4, 1866mhz 2x4gb ram)

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#719) Doky586 válasza patomi (#718) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Auto-n miért nem jó? Ha már fut a win akkor a win állítja be a szükséges memóriát, addig meg nem mindegy? lásd aláhúzott szöveg:

(#720) patomi válasza Doky586 (#719) üzenetére


patomi
őstag

igen próbáltam auton, de néha főleg flash játék alatt szakadozott a kép "laggolt" ahogy mondani szokták..

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#721) Kiki18 válasza patomi (#720) üzenetére


Kiki18
őstag

Hát az biztosan nem videómemória miatt van. :N

(#722) patomi válasza Kiki18 (#721) üzenetére


patomi
őstag

Most 512-n van azt hiszem marad így és kész. Most nincs vele gond.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#723) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

z87ex4-be keresek ajánlott ramot, 16 gigás készletet. mi a jó ebbe? :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#724) Bacusuz válasza Mr.Csizmás (#723) üzenetére


Bacusuz
őstag

Próbáld meg a Milyen ramot vegyek? topicban.
Nekem G-Skill ramjaim vannak ,elég megbízhatóak,és sok lapban mennek hibátlanul,de
a lényeg hogy 1,5 v -os legyen.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#725) n0tr3adY81 válasza Vekko (#710) üzenetére


n0tr3adY81
aktív tag

Szia!

Sajnos nálam is ugyanez a történet. A "valamitől" az nálam lámpakapcsoló. Villanyász végignézte a lakást kemény magyar forintért, semmi hibát nem talált. Egyszerűen túl érzékeny a technika.

A problémát egy szünetmentes táp bekötése megoldotta. Vagy az FSP hátulján lévő kis kapcsoló is jó erre - olcsóbb :)

Asrock Gaming Z370 K6, i7 8700k, MSI RTX 2070 8GB, 4x8 DDR4 3000 CL15, ASRock H87 Fatal1ty Performance , i7 4770, MSI GTX1060 Gaming, 4x4GB Corsair Vengeance LP, Nanoxia Deep Silence 6 Anthracit

(#726) mcs


mcs
veterán

Adott nálam egy Asrock B85M Pro4 alaplap, ami elvileg méri a processzor fogyasztását, és ezt a mérőprogramok is, mint például Aida és CoreTemp feltüntetik. Mennyire mutat reális értéket? Én esetemben a Pentium G3220 fogyasztása aktivált igp nélkül 25 watt Prime futtatásakor.

(#727) Anubris


Anubris
őstag

Sziasztok,

A Z87M extreme 4-ben egy darab 4 pines csati van ha jól látom. Ebbe akkor tudok rendesen pwm-es ventit rakni? Úgy is tudnám szabályozni ha 2 db pwm-es ventit raknék rá egy y kábel elosztó segítségével?

(#728) Sage83


Sage83
aktív tag

Helló!

Egy olyan problémám volna! vettem egy z97x killer alaplapot be is szereltem a gépbe!viszont felraktam a win 7 ultit ,és amikor vége a telepítésnek kijelentkezik leállítás,és utána nem bootol be többet a windows!!

Ötlet valakinek ,hogy mi lehet a probléma?
Bios friss már megvolt,elvileg minden jól van beállítva...
ui: csak egy sima satan 3-as hdd van a gépben!

Válaszokat előre is köszönöm!
Üdv:Sage

(#729) Doky586 válasza Sage83 (#728) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

csak egy tipp: ha megnyomod a 'power on' gombot mi történik?

(#730) Sage83


Sage83
aktív tag

Az még kimaradt,h miután újraindult a gép megjelenik az asrock logó majd csak egy kurzor villog...

(#731) n0tr3adY81 válasza Sage83 (#730) üzenetére


n0tr3adY81
aktív tag

Első körben így boot hibának tűnik.
Nézd át a boot sorrendet a biosban, az UEFI ultra fast boot-ot kapcsold ki / tedd normálra, Network boot disabled-re. Valami olyan helyről akar bootolni, ami nem létezik, vagy nem támogatott. Szerintem. Így látatlanban. Vagy talán az M.2 sata dugóra tetted a hdd-t - ami SSDnek a helye.

Asrock Gaming Z370 K6, i7 8700k, MSI RTX 2070 8GB, 4x8 DDR4 3000 CL15, ASRock H87 Fatal1ty Performance , i7 4770, MSI GTX1060 Gaming, 4x4GB Corsair Vengeance LP, Nanoxia Deep Silence 6 Anthracit

(#732) Sage83 válasza n0tr3adY81 (#731) üzenetére


Sage83
aktív tag

sata3_0-ra van kötve a HDD,és SATA3_1-re meg a DVD...

(#733) patomi válasza Sage83 (#732) üzenetére


patomi
őstag

szerintem a biosban a boot sorrendre gondol.

(#719) Doky586 (#721) Kiki18 lehet megtaláltam a hiba okát,, a tv 24(hdmi kábelen), monitor pedig 60hertzen ment. átállítottam egyformára, ügy tűnik most ok..

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#734) Sage83 válasza patomi (#733) üzenetére


Sage83
aktív tag

Jól van megadva a sorrend a biosban! :)

(#735) n0tr3adY81 válasza Sage83 (#734) üzenetére


n0tr3adY81
aktív tag

És a többi "fícsör"? UEFI fast boot és társai..

Ha felmegy a win7 natívan, akkor látnia kell a hdd-t. A telepítéssel kerül valami olyan opció <enabled> állásba, ami nem támogatott valamelyik hw által.

Van, hogy néha evidens dolgokat nem veszünk figyelembe. Nálam pl. UEFI-s az alaplap, vga is támogatja. Mégsem megy az UEFI Ultra fast boot, mert gyárilag(!) legacy bios van a vga-n. Csak épp ezt az infót a VGA bios update oldaláról kell megtudni... ;]

Ezért kérdezem a "kályhától".

Asrock Gaming Z370 K6, i7 8700k, MSI RTX 2070 8GB, 4x8 DDR4 3000 CL15, ASRock H87 Fatal1ty Performance , i7 4770, MSI GTX1060 Gaming, 4x4GB Corsair Vengeance LP, Nanoxia Deep Silence 6 Anthracit

(#736) Sage83


Sage83
aktív tag

Köszönöm az eddigi infokat, de csak este tudom chekkolni, mert addig dolgozom.

(#737) Doky586 válasza Sage83 (#734) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Biosban (=uefi) ez legyen:
- Secure Boot: OFF
- Device Protection: OFF
- Fast Boot: OFF
- CSM: ON
- Boot mode: Legacy
másként nem fog bootolni a Win7...

(#738) Sage83 válasza Doky586 (#737) üzenetére


Sage83
aktív tag

Ok,köszi! :)

(#739) qad válasza Sage83 (#738) üzenetére


qad
senior tag

Tolj 1 default settingset és tedd át a hdd-ssd-odd kombót a sata 0-1-2-3 portokra. A többi az sata express portokkal meg a hdd saverrel kapcsolatos sata csati. Előttem a könyve(nyitva :D ).

(#740) n0tr3adY81 válasza qad (#739) üzenetére


n0tr3adY81
aktív tag

Így könnyű :DD

Asrock Gaming Z370 K6, i7 8700k, MSI RTX 2070 8GB, 4x8 DDR4 3000 CL15, ASRock H87 Fatal1ty Performance , i7 4770, MSI GTX1060 Gaming, 4x4GB Corsair Vengeance LP, Nanoxia Deep Silence 6 Anthracit

(#741) qad válasza n0tr3adY81 (#740) üzenetére


qad
senior tag

Kézközelben van, mert még csak 1 hónapos xD

(#742) Puma K


Puma K
veterán

Hali!

Asrock Z97 Extreme3 alaplapban egy Intel i5-4460 mellett fog menni a +300 Mhz-ces tuning?

Régebben olvastam valami olyasmit, hogy a nem "K" végződésű procikat is lehet tuningolni Zx7-es lapokban.
Ez még mindig meg van vagy tett valamit ez ellen az Intel?

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#743) korcsi válasza Puma K (#742) üzenetére


korcsi
veterán

Haswell-nél legjobb tudomásom szerint már nincs ilyen lehetőség, az előző két szériában OC képes alaplapban a nem K-s processzor szorzóját lehetett 4-el megemelni.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#744) n0tr3adY81 válasza korcsi (#743) üzenetére


n0tr3adY81
aktív tag

Tuninghoz annyira nem értek, de a Fatal1ty H87-ben tud a 4570 (3200Mhz) 3.6-on menni. Vagy ez csak a gyári turbo clock?

Asrock Gaming Z370 K6, i7 8700k, MSI RTX 2070 8GB, 4x8 DDR4 3000 CL15, ASRock H87 Fatal1ty Performance , i7 4770, MSI GTX1060 Gaming, 4x4GB Corsair Vengeance LP, Nanoxia Deep Silence 6 Anthracit

(#745) korcsi válasza n0tr3adY81 (#744) üzenetére


korcsi
veterán

Az, szerintem, nekem is az van B85-ben négy magon terhelve 3,4GHz 1 és 2 magon már 3,6GHz is lehet.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#746) Ghard


Ghard
őstag

Üdv.
A HDMI-in funkció hogy működik pontosan? Ha van vga a gépben, azon keresztül is ad képet? Esetleg rögzíteni lehet video formában?

(#747) Puma K


Puma K
veterán

Hali!

Asrock Z97 Extreme3 beállításai között mik azok az energiatakarékos módok amiket UEFI-ben bekapcsolhatok olyan táp mellett ami nem támogatja a Haswell procikat?

Jelenleg folyamatosan 3.2 Ghz-cen megy az i5-4460.

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#748) Anubris


Anubris
őstag

Sziasztok,

most rakott fel az Asrock új bios update-t de nem tudom felrakni. :S
Leszedtem a neten a windows verziót, a leírás szerint administrator jogosultsággal rámentem az exe fájlra, meg kérdezte restart legyen-e, megtörtént a restart de ennyi semmit nem csinált, utána nem frissített semmit se.

Lehet az a gond, hogy 1.2-es verzióm van és az összes korábbit felkéne raknom vagy mi lehet?

Annó előző verziónák probáltam felrakni usb-vel is, meg netről hogy maga szedje le, de egyiknél sem változott a bios.

(#749) Puma K válasza Puma K (#747) üzenetére


Puma K
veterán

Megoldódott! :))

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#750) Vekko


Vekko
aktív tag

Üdv!

Mitől lehet az, ha az integrált intel 4600-as vga-mnak UEFI-ben 1 GB-os memóriát állítok be, akkor csak színek csíkok stb jelenik meg a kijelzőn? 512-nél működik rendesen. (Automata nem jó, mert legtöbb játéknál nem automata..)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.