Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:43:03

LOGOUT.hu

ASRock 8-as és 9-es sorozatú (LGA 1150) alaplapok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) Grózi válasza patomi (#2000) üzenetére


Grózi
veterán

Z87M Extreme4-t soha nem vennék a korábban tárgyalt sok hibás darab miatt.Igaz hogy a másik eléggé fapados deszka,de ha nem tuningol akkor jó és nem szokott gond lenni vele+újabb chipszett.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#2002) Savanya válasza Grózi (#2001) üzenetére


Savanya
addikt

Milyen hiba volt eddig Z87M EX4-vel???

[ Szerkesztve ]

Mobilszámom: 70-516-8068

(#2003) Grózi válasza Savanya (#2002) üzenetére


Grózi
veterán

Kicsit olvass vissza,kitárgyaltuk.Az usb vezérlővel elég sok lapnál gond volt.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#2004) Savanya válasza Grózi (#2003) üzenetére


Savanya
addikt

Visszaolvastam és nem igazán volt baj / 1-2 miatt ne általánosíts !!! / . Többi lapnál nagyobb a hibaszázalék .
Nem véletlen hozták ki a C2 verziót a Z87-ből .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#2005) Grózi válasza Savanya (#2004) üzenetére


Grózi
veterán

Nem általánosítok,de volt hibás belőle elég sok(mondjuk ahhoz képest hányat eladtak elég kis százalék).Nálam is megfordult 5-6 db.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#2006) patomi válasza Grózi (#2001) üzenetére


patomi
őstag

Lehet rosszul keresek, de konkrétan erre a típusra nem találok sok panaszt itt. [link]
Statisztikát sem találtam arra irányulóan, hogy hány db. Asrock z87m extreme4 lap hibásodott meg, mennyi eladott példányból.

(#2005) Grózi de volt hibás belőle elég sok Ezt most ugye te sem gondolod komolyan? Az elég sok mégis mit jelent? Ha van tapasztalatod a rengeteg hibás z87-es lappal akkor írd ide nyugodtan, hogy tanuljunk belőle. De a sok, valamennyi, rengeteg, ezek nem merőszámok.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#2007) Grózi válasza patomi (#2006) üzenetére


Grózi
veterán

"Nálam is megfordult 5-6 db."-írtam.
Itt helyben(Nagykanizsa) az egyik helyi bolt tulajánál is járt több darab(pontos számot itt nem tudok,de panaszkodott rá-tehát nem 1 vagy 2) garanciális gondokkal.
Félreértés ne essék,nagyon sok példánnyal nincs gond-mindenki maga tudja mit vesz,csak felhívtam a figyelmet rá hogy akadnak hibás darabok.Részemről ennyi.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#2008) Tails111


Tails111
aktív tag

Z97 es Extreme valamelyik verzióját tuningol valaki manual beállításokkal?

(#2009) milchiboy válasza Tails111 (#2008) üzenetére


milchiboy
csendes tag

Jelen! Extreme4-est.

[ Szerkesztve ]

Sajnos gyógyszerallergiám van. Allergiás vagyok az allergia elleni gyógyszerre.

(#2010) Tails111 válasza milchiboy (#2009) üzenetére


Tails111
aktív tag

Milyen procid van és milyen manuális beállításokat használsz?

(#2011) milchiboy válasza Tails111 (#2010) üzenetére


milchiboy
csendes tag

G3258-as.

Hű, most melózom, de otthonról elküldöm majd priviben a screenshotokat (leghamarabb holnap, mert mára hajnalig be vagyok táblázva). ;]

Sajnos gyógyszerallergiám van. Allergiás vagyok az allergia elleni gyógyszerre.

(#2012) Tails111 válasza milchiboy (#2011) üzenetére


Tails111
aktív tag

OK az nagyon megköszönném!!!!!!!!!!!!!!!! :R

(#2013) Televan74


Televan74
nagyúr

Köszönöm a válaszokat.Egyenlőre gondolkodóba estem.mATX lapokban nincs nagy választék. :R

És egyenlőre a 3770k is elég.Karácsonyra meg lehet hogy már skylake lesz.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#2014) patomi válasza Televan74 (#2013) üzenetére


patomi
őstag

Akad, azért, csak drága. Pl. : Z87M OC Formula, Fatal1ty Z97M Killer, Z97M OC Formula. Egyébként, ha nem tervezel nagy tuningot, akkor a Z97M Pro4 is tökéletes. (volt ilyenem és szerettem)

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#2015) Televan74 válasza patomi (#2014) üzenetére


Televan74
nagyúr

Tudom.De az már 50+ kategória.Én meg maradnék a 30+ -ba.De mindegy is,eldöntöttem hogy várok még.

Csak annyira jól néz ki a másik szobában a mATX -s ház.De most lényegtelen,megvárom mit tud a skylake.És majd télen döntök.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#2016) Grózi válasza Televan74 (#2015) üzenetére


Grózi
veterán

Ajánlom figyelmedbe a Z87M Pro4-t is,nekem volt és meg voltam vele elégedve(meglepő módon oc-ban is jeleskedett),15-17k-ért kapsz vastagon garis példányt.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#2017) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

anno amikor megkaptam nekem is volt USB problémám de úgy hogy biosban müködött windows teleítésnél már nem.

Bementem biosba átkapcsoltam pár USBs opciot talán volt ilyen legacy USB vagy hasonló köztük azóta tökéletesen müködik.

Illetve ha 1000hzn van egér akkor cicereg az alaplap, de ráraktuk 2asus, 2gigara is és azok is ciceregtek...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#2018) nak0n


nak0n
aktív tag

Üdv!
Kedden fog érkezni az új gép, benne egy b85m pro4 lappal. Lehet, hogy hülye kérdés, de driverekből elegendő lesz, ami az alaplap dobozában van, vagy töltsem le előre az asrock honlapjáról? Ez utóbbi esetben, minden egyes illesztőprogram kelleni fog egy 8.1-es windowshoz?

(#2019) tomi81


tomi81
csendes tag

Sziasztok!

Van egy H87M-plus alaplap és egy GTX 560Ti videókártyám. Szerintetek meg lehet oldani, hogy a kép a videókártyából, a hang pedig az alaplap hdmi csatijából jöjjön ki? Így kötöttem be, de nem akar hangot adni, csak képet. Bocsi, ezt rossz helyre sikerült írnom. :)

[ Szerkesztve ]

(#2020) Rica válasza nak0n (#2018) üzenetére


Rica
senior tag

Szerintem eloszor nezd meg, hogy ugy ahogy a deszkad erkezik, szepen muzsikal-e minden a windows telepites utan, es csak ahhoz telepits drivert, amivel kapcsolatban hianyerzeted van. VGA driver utan nezz korul inkabb a topikjaban.

[ Szerkesztve ]

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#2021) Angelotti


Angelotti
tag

Sziasztok!
egy barátomnak a napokban rakunk össze egy konfigot.

CPU: 4670 vagy 4690 nem K-s, sima mezei
VGA: R9 270 Sapphire
LAP: Asrock H97 Pro4

ennek a lapnak van e valami ismert kínja, ami miatt kerülni kellene?
25 körül megy most újonnan. Más márkával, típussal jobban járnánk esetleg?
25-nél több nem lesz költve lapra, tunning pedig kizárva

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(*)(*)

(#2022) BullZeye


BullZeye
veterán

Z97 Extreme 4 és Pro 4-nél egyaránt előfordulhat az USB 3.0 vezérlőkkel való hiba?

(#2023) Rica válasza BullZeye (#2022) üzenetére


Rica
senior tag

Itt a forumon ket tarsunknak volt gondja az utobbi idoben eger es billentyu felejtessel Ex4 lapon, ha jol emlekszem USB 2 es 3 portokon egyarant. Vagyunk paran, akiknek viszont semmi baja nincs a deszkaval.

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#2024) BullZeye válasza Rica (#2023) üzenetére


BullZeye
veterán

És az EX4 megéri a felárat, ha a + csatlakozókat nem használom ki és nem húzom a procit sem?
Pro 4-nek van valami nyűgje ami miatt EX4-et érdemes venni? Értem ezalatt, hogy cicereg? Vagy sípol, esetleg gagyi fan control vagy akármi?

(#2025) Rica válasza BullZeye (#2024) üzenetére


Rica
senior tag

Pro 4-hez nem tudok hozzaszolni. Ex4-et azert vettem, mert ar/ertekben a legjobbnak tunt a Z97-es lapok kozul, plusz naivan azt hittem, hogy szuksegem lesz majd a 12 fazisu cpu ellatasra.
Ha nem huzod a procit, szerintem felesleges tobb penzt adni z-s lapert.

[ Szerkesztve ]

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#2026) Savanya válasza BullZeye (#2024) üzenetére


Savanya
addikt

Volt mindkettőm / Pro4 és EX4 is / . Egyikkel se volt usb eldobás , de valahogy a Pro4 jobban bejött . 4690 és 4690S-hez elég is volt , még 2133-as ramokkal is .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#2027) BullZeye válasza Rica (#2025) üzenetére


BullZeye
veterán

(#2026) Savanya
Köszi mindkettőtöknek, meg is rendeltem Pro4-et, húzni nem fogom, de H-sat nem akartam venni, Z talán picit értékállóbb, és 1-2 ezer forint van köztük.

(#2028) BullZeye válasza BullZeye (#2027) üzenetére


BullZeye
veterán

Nyugtassatok meg, hogy a SATA3_1 nem Sata 3gbps-t jelent hanem 6gps Sata III, csak viccesen nevezgették el. :)

(#2029) Grózi válasza BullZeye (#2028) üzenetére


Grózi
veterán

Az egy 6gbs Sata3-s vezérlő 1-s portja.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#2030) BullZeye válasza Grózi (#2029) üzenetére


BullZeye
veterán

Játék közben magas kereplő hangja van valaminek, csak alaplap változott, ez így mennyire normális?

(#2031) Grózi válasza BullZeye (#2030) üzenetére


Grózi
veterán

Valamelyik venti nincs leszabályozva?Vagy inkább cicergés-elektromos zaj jellegű?Honnan jön,lap,vga,táp?

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#2032) Rica válasza BullZeye (#2028) üzenetére


Rica
senior tag

Mind a 6 sata3 csati 6gb/s :K
Nalam ugyanakkor a kezikonyv azt ajanlja, hogy a system drive-ot 0-as szmozasura tegyem.

[ Szerkesztve ]

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#2033) BullZeye válasza Grózi (#2031) üzenetére


BullZeye
veterán

VGA/LAP környékéről, VGA ugyanaz mint eddig, proci és lap változott, és ventik leállítva, és elektromos zaj jellegű, elég qrwara idegesítő. Ami érdekes, hogy csak játék alatt, azaz ha LINX és Furmark test egyszerre megy, akkor nem csinál ilyet. HyperThread vagy turbó mode okozhat ilyet?

(#2032) Rica
SSD 0-n van, 3-n meg a HDD

[ Szerkesztve ]

(#2034) Grózi válasza BullZeye (#2033) üzenetére


Grózi
veterán

coil whine lesz valószínűleg,ez nem csak vga-knál jelentkezik.Az adott táppal/vga-val cicereg a lap,de másikkal lehet tökéletes.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#2035) Rica válasza BullZeye (#2033) üzenetére


Rica
senior tag

Basszus, pedig pont kerdezted elotte ezt a cicergest. :((

Grózi: mit lehet ilyesmivel kezdeni szerinted?

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#2036) BullZeye válasza Grózi (#2034) üzenetére


BullZeye
veterán

Sajna Enermax Platimax helyett mást nem nagyon tudok venni, és VGA-ból se lehet kapni még amit venni szeretnék.

Viszont kikapcsoltam hyperthreadinget meg a turbo-t, így megszűnt vagy legalábbis annyira mérséklődött, hogy nem veszem észre csöndes szobában hallgatózva sem.

(#2037) trancemusic válasza BullZeye (#2036) üzenetére


trancemusic
senior tag

Ha a vsync-et bekapcsolod gameban vagy control centerben/panelban,és nem szűnik meg teljesen,akkor nem a vga a bűnös.
Én vga-m is cincogi,2000 fps környékén.
Átvezető videók,pálya betöltő képernyőnél stb...

(#2038) Dare2Live válasza BullZeye (#2036) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

nekem egér 500/1000hz mellett csinálta. De nemcsak asrockon hanem 2db asus és 2db giga is.

amúgy szerencsés vagy legtöbb esetben coil whine ha megvan nincs mit csinálni vele, új NVk 970/980 pl nagyon rossz ebből a szempontból, rengeteg cicereg durván.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#2039) trancemusic válasza Dare2Live (#2038) üzenetére


trancemusic
senior tag

Én annyit tudtam tenni,hogy asus gpu tweak progiban bekapcsoltam a frame rate targetet,255 fps a max,igy nem cicereg.

(#2040) BullZeye válasza trancemusic (#2037) üzenetére


BullZeye
veterán

Coin Whine az megvan nekem VGA-n előző lappal is, ott én is v-synccel állítottam le. De itt ez nem az a nagyon magas hang hanem picit kereplő hang csak magas, de nem a klasszikus whine coil.

Most reggel kipróbáltam megint de ugyanúgy megvan kikapcsolva is, nem tudom mihez kötni, mert Lynx alatt és Furmark alatt nem csinálja, csak játékok alatt FPStől függetlenül, vagy legalábbis 40-60 FPSnél megvan sajnos.

(#2041) BullZeye válasza BullZeye (#2040) üzenetére


BullZeye
veterán

Ami érdekes, hogy restart helyrehozza...de ettől bosszantó, mert nem szoktam újraindítani a gépet főleg nem ilyenek miatt nem szeretném :)

(#2042) Grózi válasza BullZeye (#2040) üzenetére


Grózi
veterán

Nekem anno az Fx-s konfigom csinálta ezt,8350+Asus lap.Hiába cseréltem vga-t+tápot megmaradt,viszont mikor 4,5 fölé húztam a procit teljesen megszűnt érdekes mód.Viszont 1150-s konfiggal(amiben nincs 970-980) még nem találkoztam ilyen problémával.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#2043) baro130 válasza BullZeye (#2030) üzenetére


baro130
tag

Nekem is pont ez a problémám és zavar, mert nem tudom mi okozza. Jàték közben jön elő ez a magas frekvenciájú, köszörű szerű hang. Fatal1ty H97 performance a lap, és a processzor mellől jön a zaj, egész pontosan a H97 feliratú borítás alól. Ott mik lapulnak? (i5-4460, gtx750ti, evga 500b)

(#2044) BullZeye válasza baro130 (#2043) üzenetére


BullZeye
veterán

Tegnap kiteszteltem, VGA okozza. Amiről te beszélsz az a coil whine, magas frekis folyamatos sípolás, simán Vsyncet kapcsold be, és az megoldja.

De nekem gyors, de szaggatott hangja van, úgyhogy pár év után visszaraktam a ház oldallapját, aztán kész.

(#2045) baro130 válasza BullZeye (#2044) üzenetére


baro130
tag

Ezzel csak egy probléma van: a vsync aktív. Egyébként nálam is, ahogy trancemusic kolléga írta pár sorral feljebb, játék közben is csak az átvezető videók, pálya betöltő képernyőjénél fordul elő a sercegés. (nem állandó a hang, periodikusan jön elő)

(#2046) Dare2Live válasza BullZeye (#2044) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

azt nálam az SSD csinálja, legalábbis ha kiveszem és hddről megy megszünik a jelenség.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#2047) Doky586 válasza baro130 (#2045) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én nem sokat vacakolnék: a biosban átállítanám a frekvenciát hogy ne halljam, és probléma megoldva...

(#2048) dunc


dunc
nagyúr

A hang vinnyog! Kapcsoljátok ki a hangot, pl farc cry 4 betöltésekor is ez van!

(#2049) Pixx96 válasza dunc (#2048) üzenetére


Pixx96
aktív tag

Hello azt szeretném kérdezni hogy asrock h87 fatality mér nem jó az ultra fast boot ?
vbiosra azt írja nem kompatibilis (asus hd 7770 dc) nem értem miért de a gtx 570re is azt írja akkor most milyen vga kell ehhez ? de az i5 igp re is ezt írja...

(#2050) Samus


Samus
addikt

A H97M-Pro 4 lapon nincs automatikus hőmérsékletfüggő CPU ventilátor fordulat szabályozás? Kicsit összetett lett, bocsi.

Standard módban 1600on pörgeti a gyári Intel hűtőt (i5-4460), és hangos. Visszavettem Silent módra, így 1000 a fordulat, jó is, de nem értem miért csak kézzel lehet megadni hőmérséklet/fordulat kombinációt.

Illetve driver ügyben is lenne egy kérdésem. Driver CD-t csak a hálókártyához használtam, viszont van három eszközöm, amit a Windows nem ismer fel, és online sem talál hozzá semmi. Az egyik névtelen (eh...), a másik SM vezérlő névre hallgat, a harmadik pedig USB vezérlő. Utóbbi azért érdekes, mert mind a kettes, mind a hármas verziójú, ház és előlapi portok is működnek, ahogy kell. Valaki találkozott ilyen jelenséggel?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.