Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:43:03

LOGOUT.hu

ASRock 8-as és 9-es sorozatú (LGA 1150) alaplapok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) korcsi válasza Bacusuz (#395) üzenetére


korcsi
veterán

És ha ő használni szeretné, csak erre az ablakra nincs szüksége?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#402) Bacusuz válasza korcsi (#401) üzenetére


Bacusuz
őstag

Lehet félreértettem :U
Én letöröltem ,mert sok hasznát nem vettem.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#403) Dtomka


Dtomka
veterán

Lehet, hogy megvan a p67 extreme4 utódja (Z97 Extreme4) :). Persze, ezt nem a kiadás után veszem meg, mert inkább megvárom, mások véleményét. Sata, USB támogatás ismét problémás vagy már ezeken a lapokon minden rendben lesz.

Számos Z97-es és H97-es alaplappal készült az ASRock

[ Szerkesztve ]

(#404) Doky586 válasza Dtomka (#403) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Jó-jó, de mostmár jöhetnének a Haswell-refresh procik is hozzá...

(#405) Mahrenburg


Mahrenburg
senior tag

Újabb ASRock-lapokkal bővült a 9-es sorozatú lapok listája. Az eddig megjelent Z97/H97-es lapok:

H97M-ITX/ac
H97M
H97M Pro4
H97 Pro4
Fatal1ty H97 Performance
Fatal1ty H97 Killer
Z97E-ITX/ac
Z97M Pro4
Z97M OC Formula
Z97 Pro3
Z97 Pro4
Z97 Extreme3
Z97 Extreme4
Z97 Extreme6
Fatal1ty Z97 Killer
Fatal1ty Z97X Killer
Fatal1ty Z97 Professional

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#406) Dtomka válasza Doky586 (#404) üzenetére


Dtomka
veterán

Nah, igen.... akkor még azt is meg kell(enne) várni. Azoknál már nem lesz "kupakprobléma?" :)

(#405) Mahrenburg

Van választék :)! ("Asus minőség" olcsóbban)

[ Szerkesztve ]

(#407) Rebbel


Rebbel
csendes tag

Hello! Mi a véleményetek a H81M lapról? (http://www.asrock.com/mb/Intel/H81M/index.hu.asp?cat=Specifications) egy ilyet tervezek venni Intel Pentium G3220 procival... Tapasztalatok vannak a lapról? Ebben HD 4400 van... igaz? - nem igazán követtem mostanság a fejlődéseket :(

(#408) Shamy válasza Rebbel (#407) üzenetére


Shamy
tag

Nekem is 3220 van, és az igp-jéről csak annyit, hogy az i5-ökben 20 számoló egység van, ebben csak 10, és egy halom utasításkészlet is le van tiltva. Én lol-ra használom, azt viszi aránylag jól 1080p-ben, néha leesik fps teamfightban, de bőven játszható!

H81M elég, ha nem akarsz fejleszteni később i5-re, és elég a 2 slot ramnak. Ha tervezel i5-öt később bele, akkor inkább egy b85-ös lap.

Kérdezni és tanulni mástól sosem szégyen ....

(#409) Laggner válasza Atlantis (#358) üzenetére


Laggner
csendes tag

Nekem válaszoltak a kérdésemre a magyar Facebook oldalukon. Itt megtalálod.
Teljesen korrektülk 1 napon belül megjött a megoldás. Gondolom erre is tudnak vmit.

Laggner

(#410) Laggner válasza Doky586 (#404) üzenetére


Laggner
csendes tag

Na arra még várhatsz! Nem fókusz az Intelnél. Vicces, hogy kidobják az új chipkészletet csak proci nincs hozzá.

Laggner

(#411) Atlantis válasza Laggner (#409) üzenetére


Atlantis
veterán

Majd pont ezek miatt kezdek Facebook-ozni...azért kösz a tippet.

Folyamatos levelezésben vagyok a TSD-vel, de érdemi nyilatkozatuk még nem volt, bár legalább próbálnak segíteni. Nem tudom biztosan, hogy ez a lap vagy másnak a hibája, de gyanúm szerint ha az Intel-chipsetet kollektívan jellemezné a jelenség, akkor abból már nagyobb botrány kerekedett volna. Ami biztos: a külső SSD-m, amit használnék vele, biztosan hibamentes. Valószínűleg a házam USB-kivezetése is jó, mert a hátsó alaplapi portokkal is előfordul a hiba, igaz, mintha stabilabb lenne a kapcsolat.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#412) Doky586 válasza Laggner (#410) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Attól még működik a tavaly megjelent Haswell szériával a Z97, de ha megjelenik a Haswell refresh ahoz is jó, (ebben nincs különbség a Z87-97 közt), csak abban hogy a télen(?) megjelenő újfajta procit (Broadwell?) csak a 97 támogatja, a 87 nem..

[ Szerkesztve ]

(#413) Rebbel válasza Shamy (#408) üzenetére


Rebbel
csendes tag

Hello!
Köszi, de nem tervezem a fejlesztést, akkor megállapodok a H81 mellett a g3220-al. :) Bőven elég számomra ez.

(#414) #59070464


#59070464
törölt tag

Az év végén érkező Broadwell procikhoz a 9-es sorozatú chipset készül (csak jó a mostani Haswell-hez is), vagy ahhoz megint egy új fog készülni?

(#415) Mahrenburg válasza #59070464 (#414) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Ha jól sejtem (kérlek javítsatok ki, ha tévednék), a 1150-es foglalathoz már nem hoznak ki újabb PCH-t, mivel a 9-es lapka eredetileg az 5xxx CPU-khoz készült, csak a későbbi megjelenés miatt töltötték be az "űrt" a Haswell Refresh-sel. Ezt némileg alátámasztja, hogy az új alaplapok oldalain (például) már most azt írják, hogy: "Supports 5th Generation, New 4th and 4th Generation Intel® Core™ i7/i5/i3/Pentium®/Celeron® Processors (Socket 1150)".

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#416) #59070464 válasza Mahrenburg (#415) üzenetére


#59070464
törölt tag

Ez egyértelműen azt mutatja, hogy jó lesz a Broadwell-hez (5th gen) is ez a lap és akkor már nem fog új érkezni, amikor azok debütálnak.

(#417) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Már rendelhető is a Z97! Z97 Ex6 "csak" 4 ropival több, mint Z87 Ex6. Nem tom megéri-e az új chipkészlet... Várjuk a teszteket és tapasztalatokat! Ha a korábban említett "hibákat" kiküszöbölték akkor nem kérdés.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#418) embe válasza flymi (#417) üzenetére


embe
nagyúr

De vajon mi nem kapunk bios frissítést az új procik miatt?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#419) Mahrenburg válasza embe (#418) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

A P1.90-es (H87 Performance) már ismeri a Haswell-R-CPU-kat is.

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#420) embe válasza Mahrenburg (#419) üzenetére


embe
nagyúr

Jé tényleg! :DD

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#421) #59070464


#59070464
törölt tag

Van egy B75 Pro3-M lapom és egy i3-3240 procim. Az lenne a kérdésem, hogy ez a kombó képes meghajtani 2560x1080-as felbontást DVI-D-n? A CPU-ban lévő HD Gprahics 2500 2560x1600-t tud meghajtani, de az ASRock oldala szerint a DVI kivezetés (és az összes többi csatlakozó) kimerül 1920x1080-ban. Most akkor a PC-m meg tudna jeleníteni 2560x1080-as felbontást vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#422) Doky586 válasza #59070464 (#421) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Milyen monitorod van? vagy milyet akarsz venni hozzá?

(#423) johnywalker válasza #59070464 (#421) üzenetére


johnywalker
őstag

A hivatalos DVI specifikációk szerint a csatlakozó Dual Link DVI esetében támogatja a felbontást.
Single esetén valóban 1920x1080 a max felbontás.Lehet hogy a lap nem tudja a dualt?
Dual csatiról itt egy kép:

(#425) Doky586 válasza johnywalker (#423) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Énis csak arra próbáltam -volna- célozni hogy jobban jár (főleg ahoz az alaplaphoz) ha vesz 2db FullHD (1920x1080) 16:9-es monitort mintha a Philips ultraszéles ultradrága 2.4:1 méretarányú monitorát veszi meg, amin még mindig kevesebb képpont van mint két fhd monitoron összesen..

[ Szerkesztve ]

(#426) johnywalker válasza Doky586 (#425) üzenetére


johnywalker
őstag

Hát szerintem viszont, mindenképpen jobban járna ha ilyen felbontáshoz/két monitorhoz, inkább egy diszkrét középkategóriájú videókarit használna.Sem a kimenetek, sem az Ivy Bridge HD graphics 2500/4000 korlátozott teljesitménye nem befolyásolná.Gondolom nem csak netszörfre használná....

[ Szerkesztve ]

(#427) Doky586 válasza johnywalker (#426) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az én Asrockom szerencsére már akár 3db monitort is tudna egyszerre kezelni, és 4K-t is tud (max. resolution up to 4K x 2K (4096x2304) @ 24Hz) Sajnos pénzkeret hiányában beérem egy monitorral :(((

Én sem használok VGA kártyát. Az alaplapi HD4600 elég erős a régebbi játékokhoz, de webböngészéshez(1), excel szerkesztéshez(2), filmnézéshez(3) sincs rá szükség.

[ Szerkesztve ]

(#428) papacsaba


papacsaba
csendes tag

Üdv!
Szerintetek melyik alaplap lenne a legjobb választás játékok esetére,
ASRock Z87 Extreme4
ASRock Z87 Fatal1ty Killer
MSI Z87-G43 Gaming
Elöre is köszi!

(#429) szacsee válasza papacsaba (#428) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ha nincs ár megkötés, akkor várnék picit, amíg lesznek a Z97-es deszkákról tapasztalatok és azok közül választanék.
Z97 Extreme4 jónak ígérkezik.
Z97 Fat. Killer-t tesztelték már, az is jó, csak kicsit nagy az étvágya (picivel többet fogyaszt mint pl az Asus Maximus VII Ranger)
M2 csati + Sata Express elég jó érv a Z97 mellett + Broadwell CPU támogatás sem jön majd rosszul.
CPU ha nincs meg várj pár hetet, mert a Haswell Refresh jobb pasztával jön és hasonló árban lesz ha lecseng az újdonság varázsa (bemutató jun.5-én lesz), ha viszont nem K-s proci a cél, akkor 4690 és 4790 a Te barátod lesz... :K

(#430) #59070464 válasza Doky586 (#422) üzenetére


#59070464
törölt tag

Dell 2311H van és Dell U2913WM-t akarok venni (amint eladtam a plázmát, amire már nincs nagy szükségem, mert keveset filmezek és egyáltalán nem TV-zek).

(#423) johnywalker tudom, milyen a DVI-D, nem tudom, hogy tudja-e, furcsállnám, ha nem.

(#424) emvy ezt én is láttam, de így mi értelme a HD 2500-ban lévő magasabb felbontásnak, ha a hozzá való lap ezt nem tudja biztosítani?! Ez így nagy hülyeség lenne. Ezért is fordultam hozzátok, hogy akkor most ez hogy is van?!

(#425) Doky586 nem akarok két monitort.

(#426) johnywalker majd frissíteni akarok New Haswell / Broadwell i3-ra (HD4600, de nem az IGP miatt, lehet ITX lesz). De, főleg netszörf lenne (meg film). De nem ritkán jönne jól több horizontális terület, de két monitor ahogy fent írtam, nekem szükségtelen. Egyenlőre a diszkrét VGA is (majd talán valamikor valamelyik alacsony fogyasztású Maxwell).

(#431) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Feltünt egy érdekes dolog: Z87M Extreme4 alaplap. Ha áramtalanítom a gépet pár órára akkor bekapcsoláskor az alapértelmezett bios beállítások fogadnak. Hibajelzés nincs. Az óra jól működik, és utána belépve a jó időt mutatja a bios (óra nem áll meg). Biosban a utility mentésekből visszaállítható a beállítgatott configom (ezen mentések se vesznek el mint biosfrissítéskor).

Ez bug vagy feature ??? (bug=lemerült az elem?)

(#432) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Z87 Extreme 4 alaplapomnál az eszközkezelőben sárga felkiáltójel van a "PCI egyszerű kommunikációs vezérlő" - nél. Sem az interneten keresztül és az alaplap gyári lemezéről sem tudom telepíteni.
Az oprendszer Win 8.1 64 bit.

Mi lehet ez az eszköz ?

(#433) xuldar válasza smiti (#432) üzenetére


xuldar
őstag

Eszközkezelőben a kérdéses cuccon jobb klikk, tulajdonságok, részletek fül. Ott keresd ki a hardverazonosítót, és a PCI/VEN -nel kezdődő sort (ha több is van, a leghosszabbat) másold be a google-be. Jó eséllyel lesz találat.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#434) smiti válasza xuldar (#433) üzenetére


smiti
addikt

Köszönöm, közben megtaláltam. A HD4600 volt. :B

(#435) PAtr0n


PAtr0n
addikt

Sziasztok!

Egy lehetséges konfig csere előtt állok, maradok az Intelnél, azon belül is a Haswell a kiszemelt (i5 4570k)
Nem vagyok tuningőrült, a prioritás a nagyfokú megbízhatóság/stabilitás, de lehessen húzni is picit a rendszert ésszerű keretek között. Tehát kupakolás, vizezés nálam nem játszik, SLI CrossfireX támogatás nem hátrány. Nagyjából 25-26e Ft a keret.

Ezekkel szemezek, de nem tudok választani:
Fatal1ty H87 Performance
Z87 Extreme3

H87 és Z87-es chipset között van lényeges különbség? A szóban forgó procit gond nélkül lehet húzni ezen lapokban? Illetve hogy ezen lapokban stabilnak mondható e minden egyéb vezérlő (Sata, USB)

Köszönöm!

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#436) Atlantis válasza PAtr0n (#435) üzenetére


Atlantis
veterán

Ahogy szokták mondani, tuninghoz a Z87 való, kb. ennyi is a különbség köztük. Viszont a helyedben már inkább 97-es verziót vennék, mégiscsak modernebb és elvileg támogatja majd az újabb procikat.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#437) PAtr0n válasza Atlantis (#436) üzenetére


PAtr0n
addikt

Igen, visszaolvastam itt, látom hogy megy a diszkurzus róluk, de ennyi jelenleg a keret, és gondolom az induló áruk az előbb taglalt kritériumokkal nem éppen 20-25e Ft körül lesz. Mivel most teljes konfigot cserélek (ős LGA), így nekem a Haswell is hatalmas lépés, úgy gondolom évekig megint nem kell még CPU cserén se gondolkodnom.
Szóval Z87 a tuningra. Értem. Így nem kérdés, hogy melyiket válasszam.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#438) Ottó58 válasza PAtr0n (#435) üzenetére


Ottó58
senior tag

Ivy Bridge=3570K
Haswell =4670K
Bár az előzőről váltottam Haswellre, azt mondom még az Ivyt sem használtam ki, sosem kellett húznom, amire használtam mindenre elég volt. A mostanit sem, de a jobb eladhatóság miatt veszek K-s procit.
Lapom ASRock Z87 Extreme 4 és bőven van rajta csatlakozó.
Amivel a x97-es lap plusszban rendelkezik az elődjeihez képest megfontolandó, kellenek-e azok a csatlakozók.
Még egyetlen vezérlővel sem volt kompatibilitási hibám.
Kupakolásról: fhd vágásnál sem ment 75celsius fölé a proci hőmérséklete.
Látom a másik topikban is kérdezted.
"Nem feltétlenül szeretnék Asrock-ot,..Igazából giga párti vagyok,"
Valamikor én is Giga párti voltam, de több lapommal is probléma volt, némely ASUS-al is, ekkor rájöttem, hogy az ASRock gazdagabban szerelt lap, modernebb hangkeltővel és ráadásul a tizenéves ASRock lapom mostanáig is működik.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#439) PAtr0n válasza Ottó58 (#438) üzenetére


PAtr0n
addikt

Köszi a választ, így már nyugodtan veszek Asrock-ot. :)
Igazából azért voltam giga párti, mert a jelenlegi P35 (DS3)-am legendásan jó széria volt anno, na meg a P45-ösök is sőt 4 magra főleg azok, de már régóta nem követtem a dolgokat, az Intel "i" szériánál már lemaradtam, így nem tudom, hogy mit éri meg venni.
Sok LGA 775-ről cserélő kolléga gondolja úgy, hogy Szendire vagy Ivy-re cserél, én meg úgy vagyok ezzel, hogy azok is korosodnak már, és nem sokkal olcsóbb arra beruházni, aprón nézegetve egy Haswell-t is össze lehet pakolni jóárasítva. Bár én valószínűleg mindenből újat veszek ha arra kerül a sor.

Visszatérve a témához, sokat fejlődött az Asrock az évek alatt, ez tisztán látszik, nagyon jó áron kínálja a cuccait, és valóban, elég gazdagon felszereltek. A Z87 Ex. 4-et én is nézegettem, de úgy gondolom nekem nem éri meg azt a 7e Ft-os felárat a 12 fázis az Ex. 3-hoz képest. Bőven elég lesz nekem a 8fázis is ahhoz a szerény tuninghoz, amit szeretnék majd eszközölni.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#440) embe válasza PAtr0n (#437) üzenetére


embe
nagyúr

De kérdés. Válaszd nyugodtan a Fatal1ty H87 Performance -t! Azzal is tudsz tuningolni. Ráadásul komolyabb hangchip van benne. Nekem is ilyen lapom van. 2 hónapja vettem a PCX-ben 24eFt. volt.
Ha Z-s lapot akarsz, és ASRockot, akkor az Extreme4 legyen!

De az előzetes infok szerint a 97-es sorozatú lapok és procik szinte egy árban lesznek a 87-es cuccokkal.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#441) #59070464 válasza embe (#440) üzenetére


#59070464
törölt tag

H-s lappal már hogy lehetne tuningolni?

(#442) Bacusuz válasza embe (#440) üzenetére


Bacusuz
őstag

szerkesztve

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#443) embe válasza #59070464 (#441) üzenetére


embe
nagyúr

Egyszerűen. Ezzel lehet. Ez egy ASRock ficsőr. Hápog az INTEL miatta...de lehet.

Teszt...

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#444) Mahrenburg


Mahrenburg
senior tag

Új alaplapot üdvözölhetünk az ATX-méretű Z97 OC Formula személyében.

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#445) PAtr0n válasza embe (#440) üzenetére


PAtr0n
addikt

Igazából errő a ficsőrről olvastam már, de inkább maradnék a Z-nél, de lehet megfogadom a tanácsod és extreme 4 lesz mégis csak, hátha elkap a tunying őrület, oda meg kevés lehet a 8 fázis. A komolyabb hangkeltő nekem nem releváns, egy Xonar DX van a gépben, attól meg nem hiszem hogy szebb hangja van a Fatality-n levőnek. :)
Viszont nem várok én a 97-es szériára, ha nagyon akarok cserélni menet közben, elég jó áron el lehet majd lőni egy garis Z87 Ext. 4-et, úgy gondolom.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#446) embe válasza PAtr0n (#445) üzenetére


embe
nagyúr

Ok. Csak írtad, hogy fontos az ár, azért javasoltam.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#447) Atlantis válasza PAtr0n (#439) üzenetére


Atlantis
veterán

Én is Gigabyte-kedvelő vagyok/voltam, ennek ellenére most először Asrock-ot vettem (szintén H87-et) és az USB 3.0-s problémákat leszámítva semmi gond nincs vele. Bár ez mondjuk elég bosszantó...

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#448) PAtr0n válasza embe (#446) üzenetére


PAtr0n
addikt

Igen, jogos, csak belegondoltam közben, hogy jól jöhet még a 12 fázis, ezért fordultam egy nagyot. :)

Atlantis:
Ez az USB-s gond csak a H-s lapkakészletet érinti, vagy a Z-set is?

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#449) PAtr0n válasza PAtr0n (#445) üzenetére


PAtr0n
addikt

Az integrált hangkeltőre visszatérve, beleástam kicsit magam, és igen bíztató az Extreme 4-re telepített ALC 1150-es cucc, aki kicsit is audiophil annak érdemes ezt a topicot végigolvasni (angol), nem túl hosszú:
ALC 1150

A lényeg az, hogy írja egy srác, hogy nincs messze hangzásban és torzításban a DX-től, ráadásul 600 ohm-ig lazán rádugható bármilyen fejes, a lapon lévő fejes erősítő (NE5532) kihajcsae. :)

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#450) Atlantis válasza PAtr0n (#448) üzenetére


Atlantis
veterán

Nem hinném, hogy ezen a téren sok különbség lenne köztük, szóval ha általános a probléma, akkor mindet érinti. Lehet, hogy egyedi eset, nem tudtam kideríteni, a support meg kb. kimerül annyiban, hogy tegyem fel a legújabb Intel-driver-t és UEFI-t...magyarul így jártam. :(

Szerk.: Tényleg jó a 1150-es, bár nekem az előző lapomon lévő ALC892-es is megfelelt.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.