Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:43:03

LOGOUT.hu

ASRock 8-as és 9-es sorozatú (LGA 1150) alaplapok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Az én új lapomon pl thunderbolt csatlakozó is lesz.
És az mire jó?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#852) steewcv65 válasza Doky586 (#850) üzenetére


steewcv65
őstag

Értem,és ezt mire csatlakoztatod rá?

Már megvan:) (kérdésem tárgytalan)
Neked erre miért van szükséged?

[ Szerkesztve ]

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#853) Doky586 válasza steewcv65 (#852) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nálad ezt olvasom: "Asus Radeon..."
Neked erre miért van szükséged?

Ami egyiknek felesleges ócskaságnak tünik az másnak hasznos dolog. Még akkor is ha nem érted mire jó. Nem azért kérdeztem hogy beleköthess..

[ Szerkesztve ]

(#854) steewcv65 válasza Doky586 (#853) üzenetére


steewcv65
őstag

Az mégis csak hétköznapibb használatra van tervezve,mint egy tpm modul !Vagy nem :)?

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#855) Weather


Weather
csendes tag

Nya, mégegyszer légyszi valaki !
Akkor H-s ban lehet a memória órajelét emelni nem K-s proci mellett, vagy csak Z-s ben lehet ??!!
Egyáltalán Z-s ben lehet ? (nem K-s proci mellett).
Én szívesen segítek valakinek ha már fórumozunk, megnézné nekem egy Z-s tulaj ?

(#856) Doky586 válasza Weather (#855) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Leteszteltem: Z87 lap + nem K-s proci mellett a ram max 1600 lehet. Ha 1800-ra állítom akkor a bios belépéséig se jut el... (szerencsére van a biosban bootguard funkció, így pár sikertelen indulás után visszavette alapra)

Ámbár a többi időzítést nem növeltem..

[ Szerkesztve ]

(#857) korcsi válasza Doky586 (#856) üzenetére


korcsi
veterán

Ha beállítani be tudod akkor lehet, csak nálad nem működik.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#858) Weather válasza Doky586 (#856) üzenetére


Weather
csendes tag

Igen, csatlakoznék az utánad szólóhoz, lehet hogy csak a te Ramod nem bírja, pl. fesz emelés kellene hozzá.
De a válaszod nagyon köszönöm, mert a válasz: igen, lehet Ram órajelet emelni Z-s lapban ! H-s ban még nem tudom...
Köszi, egy segítőkész ember ! :R

(#859) patomi válasza Doky586 (#856) üzenetére


patomi
őstag

Nekem z97-ben i3 mellett megy 2133-at a ram, gond nélkül.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#860) Doky586 válasza korcsi (#857) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, lehet.. De nekem az időzítések fontosabbak mint a MHz...
Még mindig gyorsabb a ram jó időzítéseket manuálisan beállítva 1600-on mint 2133-on auto időzítésekkel..

(#861) korcsi válasza Doky586 (#860) üzenetére


korcsi
veterán

Ha 2133-as órajelen is arányosan csökkented az időzítéseket, jobb lesz, amit leírtál az az alapon vs tuningolva esete.
Amúgy meg nem sokat számít. Másik teszt

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#862) Bacusuz válasza korcsi (#861) üzenetére


Bacusuz
őstag

Én eddig ezt vettem szent írásnak.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#863) Bacusuz válasza Doky586 (#860) üzenetére


Bacusuz
őstag

Dobtam egy Ram tesztet akit érdekel kukkantsa meg.
Ramom :8 GB (2x4GB) GSkill RipjawsX F3-14900CL8D-8GBXM
Két tesztet készítettem Aida 64 memory benchmarkkal ,mind kettőt egy
I7 4770k 1,21v 4400Mhz-en Asrock Z97 OC Formula konfiggal.

Első kép : 1866Mhz 1,5v 8-9-9-24 XMP beállításokkal

Második kép : 2400Mhz 1,56v 10-12-12-31

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#864) Lalaboy válasza Bacusuz (#863) üzenetére


Lalaboy
őstag

Ketoldalasak? Ugylatom Samsung IC-k vannak rajtuk? (az idozitesek alapjan nem tunik Hynix-nak!)

(#865) Lalaboy válasza Bacusuz (#863) üzenetére


Lalaboy
őstag

De lehet Elpida BBSE is! :B
No ezeket lehet hajtani! :K

[ Szerkesztve ]

(#866) Bacusuz válasza Lalaboy (#865) üzenetére


Bacusuz
őstag

Többet nem akarok tőlük,ezt sem hasznáálom ki igazán

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#867) Vekko válasza Vekko (#776) üzenetére


Vekko
aktív tag

Erre valaki? Azóta se oldódott meg és fülesben eléggé zavaró.

(#868) Tiby_83


Tiby_83
tag

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni arra vonatkozóan, hogy milyen baja lehet a gépemnek, ti mire tippelnétek?

Van egy Asrock H97 fatal1ty performace alaplapom, abban egy sapphire hd7730-as videókártyám.

A lapban 2 db pci-express slot van, a felső slotba, ha rakom a videókártyát, akkor 52 foknál kikapcsol a monitor, és csak reset gombbal lehet újraindítani a gépet.
Ha az alsó slotba teszem át a videókártyát, akkor -most kipróbáltam hűtés nélkül- elmegy 70 fokig is a videókártya lefagyás/minotor kikapcsolása nélkül.

Szerintetek a felső slot a hibás, vagy esetleg valami beállítás?

Tanácsotok nagyon várom!
Üdv
Tibi

(#869) xuldar válasza Tiby_83 (#868) üzenetére


xuldar
őstag

Az is lehet, hogy a felsőben annyira közel van a procihűtődhöz, hogy egymást kezdik fűteni. Kézzel is nézd meg menet közben, melyik hűtő milyen meleg. Ha nem bírod megfogni, akkor inkább ez lehet a gond. Persze a foglalat hibáját sem zárnám ki.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#870) marco0007


marco0007
tag

Sziasztok! Boldog tulaja lettem egy Fatality Z97 killer lapnak. Az érdekelne, hogy mit kéne állítanom az UEFI-bem? Köszönöm a segítséget! Illetve létezik program ASROCK-nak is bios frissítéshez?

(#871) raubisoda válasza marco0007 (#870) üzenetére


raubisoda
senior tag

Bios frissítésben bemész a biosba és uefi update inetrnet flash vagy valami hasonló.Nekem H87 Preformance van és én is biosbol frissítettem automatán megkeresi és lerántja a legújabbat.

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#872) qad válasza marco0007 (#870) üzenetére


qad
senior tag

Még annyi, hogy az uefi bios update-nél állíts át európai szerverre mielőtt bármit csinálnál.

(#873) Vekko válasza Vekko (#774) üzenetére


Vekko
aktív tag

Senki?

(#874) xuldar válasza Vekko (#774) üzenetére


xuldar
őstag

Valószínűleg átszűrődik valami elektromos zaj. Ha tudsz kölcsönkérni ismerőstől külön hangkártyát, próbáld ki, az is serceg-e. Esetleg ha USB-s egered van, próbáld ki a többi portot is.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#875) Vekko válasza xuldar (#874) üzenetére


Vekko
aktív tag

Egér nélkül is kipróbáltam, úgyis van zaj. Az asrock ezt a purity sound 2-t épp úgy reklámozza nagy színes képekkel, hogy micsoda pajzs megoldása van, ami blokkolja ezeket a kellemetlen hangokat. Ez akkor most kamu? Nekem ez is egy szempont volt a drágább alaplap mellett, ha nem működik gariztatniuk kellene (bár gondolom erre mennyire számíthatok).

(#876) qad válasza Vekko (#875) üzenetére


qad
senior tag

Próbáld meg gariztatni. Nálam akkor volt ilyen a gigabyte lapomnál amikor tuningolva volt. Alapon elindítva nem volt semmi hang. Drivert próbáltál újratelepíteni?

(#877) Vekko válasza qad (#876) üzenetére


Vekko
aktív tag

Egy SSD is került bele közben, szóval teljes reinstall is volt. Tuningolva nem volt, minden alapon van, auton. Az a baj a garival, hogy kb. jobban kijönnék ha vennék egy új hangkártyát, minthogy sokáig nélkülözzem a gépet. Elég kínos helyzet ez így.

(#878) qad válasza Vekko (#877) üzenetére


qad
senior tag

Ha reinstall is volt, akkor már tuti gariba kell vinni. Lehet megéri venni valami lapot ideiglenesen, ha még mindig 2-3 hét a szervíz idő.

(#879) Sz_Imre válasza Vekko (#877) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Driverek a legfrissebbek? Gondolok itt főleg a integrált hangkártyára, ha az asrock honlapjáról vagy illetve a telepítő lemezét használtad, akkor próbáld meg gyártói oldalról leszedni a drivert. Próba szerencse.
Ha ez megvolt akkor nem tudom mi legyen, akkor vagy írsz a support-nak, vagy marad a gari.

(#880) Vekko válasza Sz_Imre (#879) üzenetére


Vekko
aktív tag

Kipróbáltam ma driver nélkül, friss asrock független driverrel is. Ugyanúgy fent áll a hiba. Ezen kívül külföldi fórumokon azt olvastam, hogy megoldás lehet ha az EIST-et és a C1-et kikapcsolom de így se jó.
Amit eddig nem vettem észre, hogy UEFI alatt is megvan a zaj, igaz halkabb.

Plusz infó, ha némítva van, akkor is hallani a zajt.

[ Szerkesztve ]

(#881) qad válasza Vekko (#880) üzenetére


qad
senior tag

Nézd meg úgy hogy az összes energiagazdálkodási funkciót+ a turbót is kikapcsolod(vagy load uefi default opciót is ki lehet próbálni ezek előtt). Nincs alulfeszelve a procid? Esetleg 1 másik egérrel kipróbálni(ps2-es csatissal mondjuk)?
Baromi idegesítő tud lenni, nekem gigabyte(ga x58aud5) lapom csinálta tuningnál és főleg akkor cicergett/sípolt amikor az egeret mozgattam. Fix feszes tuningnál kussba marad. Állítólag az okosok azt mondják hogy a proci körül valami alkatrész okozhatta ezt a cicergést és valóban, ha odahajoltam akkor ott is lehetett hallani.

(#882) Vekko válasza qad (#881) üzenetére


Vekko
aktív tag

Megnéztem és sajnos úgy se jó. Procim feszültsége auton van. Másik egér meg felesleges, ha egér nélkül is megvan a zaj.

Szerencsére ha nincs feltolva a hifi (AUX-on van gépre kötve), akkor nem hallani a zajt (még ha szoftveresen hangos is). Viszont ha a fülest dugom rá akkor mindenképpen.

Ha a procimat átteszem fixre autorol, az megoldhatná? (viszont ehhez nem értek, nem tudom mennyit kell neki adni)

(#883) steewcv65 válasza Vekko (#882) üzenetére


steewcv65
őstag

Szerintem vidd vissza a lapot!Nem érdemes szarakodni vele,hiszen gyári órajeleken használod még auton is!Cseréljék ki ...ennyi

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#884) Vekko válasza steewcv65 (#883) üzenetére


Vekko
aktív tag

"Néhány hetet" (kitudja menyit) vesz igénybe pcx-nél a garanciáztatás. Külön nem fizettem cseregaranciáért.. Így inkább azért szórakoznék vele, hátha megoldható házilag.

(#885) n0tr3adY81 válasza Vekko (#884) üzenetére


n0tr3adY81
aktív tag

Ha van rá lehetőséged, kérj kölcsön egy szünetmentes tápot, és nézd meg, hogy azzal is produkálja-e a hibát. Lehet összeszed valami zavart az elektromos hálózatból vagy akár a kábelnetnél a koax kábelről. Függetlenül attól, hogy jó minőségű tápod van.

Asrock Gaming Z370 K6, i7 8700k, MSI RTX 2070 8GB, 4x8 DDR4 3000 CL15, ASRock H87 Fatal1ty Performance , i7 4770, MSI GTX1060 Gaming, 4x4GB Corsair Vengeance LP, Nanoxia Deep Silence 6 Anthracit

(#886) qad válasza Vekko (#882) üzenetére


qad
senior tag

Hát alapbeállításokkal adhatsz neki 1,250v-ot ha terheled 100%-ra valamilyen konvertáló tömörítő progival. Ha játszol vagy csak filmezel és nem terheled 1,200V is elég. Próbát megér, hátha nem kell alaplap csere/javítás.

(#887) Sz_Imre válasza Vekko (#880) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Esetleg próbáld meg ezt, nem biztos hogy köze lesz hozzá, de hátha alapon.
UEFI Boisban itt találod.

Bár a tápodnak kompatibilisnek kéne lennie.

[ Szerkesztve ]

(#888) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Ha már volt, akkor elnézést, de böngészés közben megakadt a szemem egy "elmebeteg" deszkán:

X99 Extreme11: 18 SATA Port

Erről ez jutott eszembe:
Z87 Extreme11/ac: 22 SATA Port

Milyen rég is volt, amikor chipset-et is aktív hűtő fedte. :)

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#889) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Olyannal találkozott már vki, hogy akárhova állítom a CPU venti szabályzását (Z97 extreme6) mégis folyamat 100%on pörgeti?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#890) Dare2Live válasza Dare2Live (#889) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

én voltam a zizi 4pinesbe dugtama 3pines ventit. Nagyon fafa amúgy a vezérlése 40Cig nálam fel se pörög a venti 40-50C között 30%ra raktam ezen épp elindul 50-60Cnél 50%....

hamár... volt még egy szívásom, a régi bill teleptésnél nem volt hajéandó működni. biosban USBnél a legacyt engedélyezni vagy/és az USB3at kikapcsolni és utána megy.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#891) FNZ


FNZ
őstag

hali!

ismerősnek kellene egy otthoni alapgép
intel g3220
H81M-DGS lapot nézem hozzá
4 gb ram
Codegen Q6236-A2 450W ház

a ramnál a támogatott listában nincsen kingmax, de gondolom attól még fog működni vele?
ezeket néztem bele:
[Kingmax 2x2GB DDR3 1333MHz]
[Kingmax 2x2GB DDR3 1600MHz]

(#892) Neoka


Neoka
aktív tag

Sziasztok,

H97-es lapnál Win 8.1 64 bites alá milyen driver kell az SM buszvezérlőnek?
Próbáltam a gyári lemezről próbáltam az asrock oldaláról, de azt mondja sikerült telepítnie, de ugyan úgy ott van az eszközkezelőben sárga felkiáltójellel.

köszönöm

(#893) Sz_Imre válasza Neoka (#892) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Csak tippeket adok, mert mivel konkrétan nem tudom hogy melyik lenne a jó.
INF driver vagy Intel Management Engine driver vagy még ezt Intel Smart Connect driver próbáld meg.

(#894) Neoka válasza Sz_Imre (#893) üzenetére


Neoka
aktív tag

köszi a tippeket.
Volt még egy ismeretlen eszközöm, azon a Intel Management Engine driver segített.
de SM buszvezérlőt még nem akarja "megenni".

(#895) Sz_Imre válasza Neoka (#894) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Esetleg még ezt megpróbálhatod (link) (Intel® Chipset Device Software (INF Update Utility)). Az ötlet innét jött.
Melyik H97 lapon jött elő ez?

(#896) Neoka válasza Sz_Imre (#895) üzenetére


Neoka
aktív tag

H97 Pro4.

Sajna ez sem segített.

(#897) Sz_Imre válasza Neoka (#896) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Akkor sajnálom, nem tudom, mi lehet a megoldás. Esetleg az Asrock support-ját kérdezd meg, hátha ők tudnak segíteni. De így is működik a rendszer nem?

(#898) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

Sziasztok!

Az Asrock Fatality H97 Perfomance laphoz mindegy, hogy a memória foglalatot hova rakjuk? Gondolok itt 1-3 slot vagy 2-4 slotba?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

(#899) raubisoda válasza Sz_Imre (#898) üzenetére


raubisoda
senior tag

Igen mind1.

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#900) Sz_Imre válasza raubisoda (#899) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Rendben, köszönöm a válaszodat. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.