Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:43:03

LOGOUT.hu

ASRock 8-as és 9-es sorozatú (LGA 1150) alaplapok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Bacusuz válasza Doky586 (#250) üzenetére


Bacusuz
őstag

Nem bántásból ,de ha nem tudod a választ akkor miért irogatsz?
De így meg de úgy...
Olyannak írtam aki tud válaszolni.
Ha nem megy akkor ne írj.
Ennyi

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#252) korcsi válasza Bacusuz (#251) üzenetére


korcsi
veterán

Biztosat szerintem nem igen lehet tudni, mivel a feszültség szabályzó a processzorba van ezért másképp mennek picit a dolgok mint eddig, az alaplapom például beállította automatikusan az 1,65V-ot az 1333MHz-hez pedig nem lett betöltetve az xmp profil. Két dolgot tudok feltételezni vagy megoldották, hogy ne legyen érzékeny a processzor a nagyobb memória feszültségre, vagy pedig automatikusan kompenzálja a megfelelő feszültsége(ke)t a memória feszültség függvényében. Talán. A javaslat álltalában az, használj 1,5V-os ramot, jobb a békesség.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#253) Bacusuz válasza korcsi (#252) üzenetére


Bacusuz
őstag

köszi ezt tudom,de ami le lett írva ,az erre megoldás lenne.

Ha megemelném a dram voltage-t,és hozzá emelném a vtt-t is 1,2v ra,akkor vígan elmenne a proci memvezérlője akár 1,7v-on is károsodás nélkül

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#254) Joe Swanson


Joe Swanson
senior tag

Sziasztok! Tegnap csatlakoztam az 1150 klubbhoz egy i5 4670k és egy asrock z87 extreme 3 - társaságában. Ugye van dedikált VGA-m(r9 270x.) Most akkor megy a processzor intel hd processzorba integrált grafikus chipet ki szeretném kapcsolni, vagy magától kapcsolja ki? Érdemes kikapcsolni? Válaszaitokat előre is köszönöm.

(#255) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Van egy Extreme 4 lapom. Korábbi tulajnál jó volt, nálam nem indul el. Fizikai sérülés nincs. Csak, akkor indul el, ha a tápon ráadnom az áramot, de akkor automatikusan. Resetre és powerre nem reagál, a lapon se a házon. A ventik felpörögnek, majd leállnak és a Bios A led világít. Cmos reset nem segített. Jár már így vki itt?

(#256) Savanya válasza csucsbicep (#255) üzenetére


Savanya
addikt

Volt ilyenem ,de az zárlatra utalt . Gondolom a házban nincs még beszerelve .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#257) Doky586 válasza csucsbicep (#255) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Vagy nem dugtad rá a kiegészítő tápcsatlakozókat (a proci mellett) vagy az előlapi bekapcsológomb és resetgomb kábeleit rossz helyre dugtad..

(#258) csucsbicep válasza Doky586 (#257) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Mindent jól csináltam. Már nagyon sok gépet tettem össze.

(#259) Joe Swanson válasza Joe Swanson (#254) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

Erre valaki? Szóval az IGP-t szeretném kikapcsolni, vagy autómatán kikapcsolja amint dedikált VGA-t észlel?

(#260) Bacusuz válasza csucsbicep (#258) üzenetére


Bacusuz
őstag

érdemes nagyítóval megsasolni a processzor érintkező lapocskákat,nem-e görbültek el véletlen.

én is már sokat raktam össze,de multkor mégis sikerült

ezen a lapon van dr debug? ha van milyen hibakódot dob?

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#261) steewcv65


steewcv65
őstag

Sziasztok!

Véleményeteket szeretném kérni az adott lapokról!
Asrock h87 performance
Asrock z87 extreme3

Van esetleg valakinek ilyen??Minőség??Sebesség??Vagy esetleg problémái??
Szerintetek mi lenne a jobb választás?

I5 4570 megy majd bele+8gb ram

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#262) csucsbicep válasza Bacusuz (#260) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Nyilván a foglalat volt az első, amit megnézek mikor megsasolom a lapot. A lábak teljesen épek. Van, de nem ír semmit, holnap szétszedem és végig próbálom a dolgokat szép sorjában.

(#263) Doky586 válasza csucsbicep (#262) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

rázd meg a házat hátha előkerül néhány elszabadult csavar az alaplap alól, innen onnan, amiket az előző tulaj még most is keres.. :DD

[ Szerkesztve ]

(#264) Mahrenburg válasza Joe Swanson (#259) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Hello!

Freeroam12 - Szerintem csak szereld össze, és használd egészséggel.

Steewcv65 - Mivel szorzózáras CPU-d lesz, inkább a H87 Performance-t válaszd (esetleg, ha ahol veszed jobb árban van, akkor a B85 Killer-t), mivel ugyan (hivatalosan) nem engedik a tuningot, de ezt leszámítva igényesebb lapok, mint a Z87 Extreme3. A H87 Performance-ről Redingitell írt pár mondatot.

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#265) steewcv65 válasza Mahrenburg (#264) üzenetére


steewcv65
őstag

Köszönöm a választ,viszont gondolok a jövőre,ha esetleg lesz szorzózár mentes procim.A h87-el tudnám azt esetleg tuningolni??MIt enged az a chipkészlet/lap?

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#266) Mahrenburg válasza steewcv65 (#265) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Hivatalosan csak a "Z"-jelű PCH-lapka engedi a tuningot, de a 8-as sorozatú lapoknál a gyártók a H/B-s lapokat is tuningot lehetővé tévő BIOS-szal látták el a megjelenéskor, erre reagálva az Intel felszólította az alaplap-gyártókat, hogy az újabb BIOS-változatokban már ne szerepeljen a tuning-opció (ugyanis a Z-lapkákat drágábban adja), de egyelőre az ASRock még mindig lehetővé teszi, s bár bármikor kijöhetnek tuningot nem engedő BIOS-szal kiadott változatok, illetve megjelenhetnek ilyen BIOS-frissítések, de mivel az Intel-féle felszólítás már jó pár hónapja napvilágot látott, ezért jó eséllyel "tuningos" H/B-s lapot kapnál kézhez, de ez nem 1000 %...

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#267) steewcv65 válasza Mahrenburg (#266) üzenetére


steewcv65
őstag

Köszönöm a választ!Még egy kérdésem lenne, ha szorzózáras procit veszek akkor azt egy kicsit se lehetne húzni?

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#268) Mahrenburg válasza steewcv65 (#267) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Szívesen! Az előző, tuningképes 7-es PCH-k esetében még lehetséges volt a szorzózáras CPU-k órajelének kb. 400 MHz-cel való emelése, de ez a lehetőség a 4xxx-es CPU-knál már megszűnt.

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#269) steewcv65 válasza Mahrenburg (#268) üzenetére


steewcv65
őstag

Jó nagy kibaszás ez!!!!Nem érné meg jobban ebbe az árszegmensbe egy amd??

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#270) Doky586 válasza steewcv65 (#267) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A cpu része nem, de az igp része nagyon jól húzható.

(#271) Joe Swanson válasza Mahrenburg (#264) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

Köszönöm szépen a választ!

(#272) embe


embe
nagyúr

Hali!
Tervezek egy gépcserét. Pontosabban alaplap és proci cserét. Ismerős javaslatára, illetve elolvasva az utolsó pár hsz-t, az egyik esélyes a Fatal1ty H87 Performance
Proci valszeg egy i5-4670K-s lenne.

Kérdéseim:
- Olvasva a hozzászólásokat, esélyes a dolog, hogy lehet a lapban húzni a procit, legfeljebb egy korábbi biost teszek rá vissza? Visszafelé lehet biost lefrissíteni?
- Jelenlegi hűtőm Be Quiet! Shadow Rock Pro SR1 egy kis tuninggal vajon elbír? Többen panaszkodtak az IB-től erősebb melegedésre.
A hűtő gyári oldala írja a 1150-es kompatibilitást, viszont a dobozon még nem szerepel. A furatok távolsága megegyezik a 1155-össel?

Köszi a választ előre is! :R

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#273) csucsbicep válasza embe (#272) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

A furatok távolsága ugyanaz, hűtő jó lesz. Szerintem Z87-et vegyél, ha nem sokkal drágább, abban ramokat is tudod húzni 1600 fölé.

(#274) embe válasza csucsbicep (#273) üzenetére


embe
nagyúr

Ramok most is csak az XMP beállításokkal mennek.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#275) MM válasza embe (#272) üzenetére


MM
őstag

BIOS-t visszafelé frissíteni elvileg lehet, ha nem az UEFI-n keresztül csinálod, hanem parancssorból.

Gyakorlatilag viszont nem mindig lehet... :(

A jó hír viszont, hogy a jelenlegi BIOS-oknál - szintén elvileg - még nincs tiltva a NON-Z OC.

(#276) embe válasza MM (#275) üzenetére


embe
nagyúr

Ok. Köszi! Ez jó hír, mert lehet ez lesz a lehetséges befutó. Jókat hallottam róla.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#277) Ottó58


Ottó58
senior tag

Mit kellene beállítani, hogy a lap (Z87 E4) levegye a szorzót és energiatakarékos módban legyen, amikor kell felvigye 34-re.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#278) MM válasza Ottó58 (#277) üzenetére


MM
őstag

(#279) Ottó58 válasza MM (#278) üzenetére


Ottó58
senior tag

Köszi, majd próbálom.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#280) Ottó58 válasza MM (#278) üzenetére


Ottó58
senior tag

Beállítottam mindent, és nem veszi vissza.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#281) MM válasza Ottó58 (#280) üzenetére


MM
őstag

Ha mindent beállítottál, és nem veszi vissza így sem az órajelet, akkor lehet, hogy valami fut a háttérben.

Processzor használat?
Feladatkezelő, vagy Aida, vagy HWInfo64-el nézve?

(bár fura, mert a CPU-Z-t nézve - már amennyiben gyári beállításról van szó - nem annyira passzol az órajel és a feszültség, vagy valami extra "low voltage" példányt fogtál ki...

[ Szerkesztve ]

(#282) Ottó58 válasza MM (#281) üzenetére


Ottó58
senior tag

Már átállítottam a feszt, jóval kevesebbel beéri.
Megoldódott a probléma is, beállítottam azt, amit írtál, csak a proci 34x szorzón volt. Auto-ra kellett tennem, ezt benéztem.
Egyébként most már úgy működik, ahogy kell. (általad beállítva).
Köszi.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#283) steewcv65


steewcv65
őstag

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne:Asrock h87 performance alaplapnak hány fázisu a tápllátása?

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#284) korcsi válasza steewcv65 (#283) üzenetére


korcsi
veterán

Nyolc.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#285) oravecz56


oravecz56
aktív tag

Sziasztok
ASRock 1150 z87 extreme3 szertetnék venni ,mi a véleményetek a lapról 4770k pcu lessz benne.
Tetszik benne a 2 16x sebességű pcie és nem16x és 4x mint a többinél.Érdekelne a lap tuningolhatosága cpu és gpu ra.
A fizikai memoriákat 1.5v ra beállithatok-e(Asus-os kollegátol hallottam hogy nem)
Köszönöm elöre a hozzáértőnek aki válaszol.

Oszika

(#286) Mahrenburg válasza steewcv65 (#269) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Steewcv65 - Sajnos nem csak ez "kib....s" az Intel részéről, például kitűnő CPU-ikat gyenge hőátadóképességű pasztával látják el, ezzel visszafogva tuningolhatóságukat... Az aktuális AMD-palettán mindkét (FM2/FM2+ és AM3+) platform tuningolható, de a 4 magos FM2/FM2+ -CPU-k teljesítménye még tuningolva sem közelíti meg a 4 magos i5-ök teljesítményét. Az AM3+ -CPU-k már felmerülhetnének alternatívaként, de ehhez már tudni kellene milyen felhasználási területre szánod a gépet. Egy szálas teljesítményt, vagy a fogyasztást szem előtt tartva például az Intel a befutó.

Freeroam12 - Szívesen!

Oravecz56 - A x16-os mód csak egy dVGA esetén igaz, ha mindkét teljes méretű PCIe-slotot használatba veszed, akkor x8/x8 osztásban működik. Specifikációk-->Bővíthetőség / Csatlakozók-->Slotok

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#287) Bacusuz


Bacusuz
őstag

hali

Van egy Asrock Z87 Fatality professional deszkám

A hűtésemet 2xsp120,1x corsair 200mm led,1x 120mm corsair ventik/az alaplap vezérli BIOSból ,lépcsőzetesen 5 fázisban remek hatékonysággal.
Mostanában azt vettem észre hogy az alaplapi cpu hőmérő lefagy és fix értéket mutat /pl 36 fok/
A hőfokmérő progik aida,realtemp stb mind a cpu fokokat magasnak ,míg az alaplapi cpu temp-et azok is fixnek látják.

Ha újraindítom sem történik semmi ,és BIOSban is csak azt látom hogy nem ingadozik a hőfok.
Ezt csak a kikapcsolás és bekapcsolás oldja meg.

Mivel a procim húzott és a vga is elég hőt termel így vettem észre 3 óra bf4 után hogy majdnem forrt már a vizem.
Alap helyzetben a ventillátorok alig menek 400rpm-et a csendesség miatt.

A BIOSom 1,7 a legújabb,de már hónapok óta ez van fennt.
A hibával eddig 2 alkalommal találkoztam.
Szerintetek mi lehet,találkoztatok már hasonlóval?

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#288) alfiboy


alfiboy
aktív tag

Sziasztok!

Érdeklődnék mik a tapasztalatok.
Z87 Extreme4 vagy Z87 Extreme6-nak van nagyobb tuning potenciálja és jobb kondijai?

Köszi

...

(#289) MM válasza Bacusuz (#287) üzenetére


MM
őstag

Z87 Extreme4-el nálam is előfordul sajnos, mióta a legújabb BIOS van rajta... Remélem a következővel kijavítják...

(#290) Bacusuz válasza MM (#289) üzenetére


Bacusuz
őstag

akkor ez a válasz kevésbé esélyes nem?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#291) steewcv65 válasza Bacusuz (#290) üzenetére


steewcv65
őstag

Ez is esélyes lehet,ha másnak is tuningnál és új bios-al csinálja ezt!!!

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#292) MM


MM
őstag

Csakhogy ezt leszámítva teljesen stabil a gép, bármilyen teszt alatt, és használat közben is. A régebbi BIOS-okkal pedig ez a probléma 1x sem fordult elő...

(#293) Doky586 válasza MM (#289) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha tudnak róla... Elküldted már nekik a bibajelzést? (persze nem magyarul)

(#294) csucsbicep válasza MM (#289) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Nálam pl fix 24-et mutat.

(#295) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Most jött meg a lapom, egy Fatal1ty H87 Performance
Gyorsan összedobtam, és beindítottam a régi rendszerrel. Persze azonnal frissítettem a biost. Gondoltam majd felteszek egy új Win7-et, hirtelen jó lesz a régi telepítés. Máskor is volt már ilyen, telepített magának pár drivert és ment akkor.
De most nem. A probléma az egér. Az UEFI biosban tökéletesen lehet használni az egeret, de amint betölt a windows nem lehet. Csak a billentyűt. Másik egérrel is néztem, eredmény ugyanaz.
Mi a túró lehet a gond?

W7 Ultimate op. rendszer.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#296) noby válasza embe (#295) üzenetére


noby
aktív tag

nálam is volt hasonló annyi különbséggel hogy usb 3 nem ment csak a kettő nálad egyik sem megy?

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

(#297) embe válasza noby (#296) üzenetére


embe
nagyúr

Egyik sem.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#298) embe válasza embe (#295) üzenetére


embe
nagyúr

megoldódott.
A driver lemezt beraktam,és a mappa megnyitast választottam, így tudtam navigálni a lemezen, és az USB3-as driver felrakása után működött minden.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#299) Ottó58 válasza embe (#295) üzenetére


Ottó58
senior tag

Nálam is ezt csinálta Win8 felrakása után. (De már megoldódott).
A másik op. rendszer (XP) alatt tökéletesen működött.
Most akkor melyik a precízebb op. rendszer?

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#300) embe válasza Ottó58 (#299) üzenetére


embe
nagyúr

Jó kérdés... :DDD

Más:
Hogyan kell beállítani, azt hogy automatikusan változtassa a ventik ( CPU, ház ) fordulatszámát automatikusan változtassa? jelenleg "standard" állásban van. van valami automata állás? most nem tudom kikapcsolni a gépet mert dolgozik, csak most vettem észre, hogy egyenletes fordulatszámon megy minden venti.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.