Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:43:03

LOGOUT.hu

ASRock 8-as és 9-es sorozatú (LGA 1150) alaplapok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) raubisoda válasza Sz_Imre (#900) üzenetére


raubisoda
senior tag

Nincs mit.Csak azért írtam a választ mert nekem H87 Fatal1ty van és az szte detto. :) :)

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#902) Neoka válasza Sz_Imre (#897) üzenetére


Neoka
aktív tag

Sziasztok,

írtam az Asrock supportnak, az alábbi kérik:

"If the device still shows up, please provide the Hardware ID information of the device.

Find the device in Device Manager and double click on it. Find the hardware ids in Detailed page.

Please provide the VID and DID info."

Mi ez a VID és DID info?

(#903) qad válasza Neoka (#902) üzenetére


qad
senior tag

Hm, ez aztán a szaknyelv.... VID a processzor feszültsége egyes programoknál. Pl. core temp progi a hőmérsékletet jelzi és ezzel egy időben írja a proci aktuális feszültség értékét.

Ez csak az én elméletem és lehet köze sincs hozzá. Kíváncsi vagyok ti majd mit mondotok ezekre, főleg a DID piszkálja fantáziám hogy mi lehet D.

(#904) Sz_Imre válasza Neoka (#902) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Szia!

Először is a hardver eszközöket kell megadni és másodiknak pedig az eszközközkezelőbe ahol a hiba (sárga kérdőjel található) azt a tulajdonságok és a azon belül a leírás elküldeni nekik. Ha jó értelmezem az angol leírást.

A kérdésedre a válasz, hogy mi lehet a VID és a DID info, hát ősszintén fogalmam sincsen. Ha itt nem jön Kíváncsi vagyok, hogy mik lehetnek ezek.

[ Szerkesztve ]

(#905) Neoka


Neoka
aktív tag

Már azt hittem én vagyok ennyire lemaradva. :)

De nem gond, megkérdezem tőlük hogy ezek mik. :) mert így nem "érteni" :D

(#906) korcsi válasza qad (#903) üzenetére


korcsi
veterán

Most mindenki írja le milyen VID rövidítéseket ismer? :)

DID: Device id
VID: Vendor id

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#907) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

olyannal találkozott már vki, hogy az alaplap felől hang jön ha pl mozgatja az egeret változik a proci terhelése....?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#908) Dare2Live válasza Dare2Live (#907) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

érdekes ha terheli vmi a gépet akkor tök csönd, ha nem akkor beindul a cicergés

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#909) qad válasza Dare2Live (#908) üzenetére


qad
senior tag

Vekko fórumtársnak is ehhez hasonló tünetet produkál, írj rá hátha megoldotta már ezt a cicergés gondot. Várom a visszajelzést hogy okosabb legyek.

(#910) Doky586 válasza Dare2Live (#908) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Próbáltad már a lenti kép szerint pár kHz-el feljebb állítani?

[ Szerkesztve ]

(#911) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

ASrock Z97 alaplaphoz jó a 4670K vagy inkább már 4690K a nyerő?

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#912) smiti válasza flymi (#911) üzenetére


smiti
addikt

Én inkább az utóbbit választanám.

(#913) Dare2Live válasza Dare2Live (#908) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ebből kiindulva kikapcsoltam az összes energiagazdálkodást. Javít a helyzeten, de most is simán hallom ha mozgatom.

most kiszerelem a házból és úgy is meglesem. Milyen jó program ez mára....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#914) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Üdv!

ASROCK Fatal1ty Z97 Killer -ről tapasztalatok? Alkalmas ez tuningra? i7 4790K menne bele.

(#915) Vekko válasza qad (#909) üzenetére


Vekko
aktív tag

Sajnos meg nem sikerult megoldani, ugyhogy varom en is a fejlemenyeket.

(#916) Neoka válasza Neoka (#905) üzenetére


Neoka
aktív tag

A support segítségével megoldva.

Azt javasolták, hogy tegyem fel ezt: INF(v10.0.20_Public).zip

(#917) Doky586 válasza Dare2Live (#913) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Megoldódott már ?

Kiszerelni teljesen felesleges hozzá, persze ha unatkozol megteheted..

(#918) FNZ


FNZ
őstag

hali!

van egy asrock (h81-es) alaplap intel g3220 procival 2x2 gb ram és egy 1 tb wd sata3 vinyó
elkezdtem telepíteni a win7-et és eljutok odáig, hogy beírom a felhasználót és a gép nevét, majd automatikusan újraindul.
a problémám, hogy újraindulás után nem akar elindulni a win7, folyamatosan újraindul a biosnál.
mi lehet a gond? miért nem látja a win7 boot-ot?

[ Szerkesztve ]

(#919) FNZ válasza FNZ (#918) üzenetére


FNZ
őstag

kipróbáltam, hogy a vinyó ide módra állítva, de úgy sem müxik.

az érdekes, hogy telepítés közben 2x is újraindul rendesen, majd a véglegesítés után kiírja, hogy az asztal betöltése 2 mp-ig (vagyis nem tölti be az asztalt), majd újraindítja magát, de már sikertelenül.

[ Szerkesztve ]

(#920) FNZ válasza FNZ (#919) üzenetére


FNZ
őstag

kipróbáltam ssd-vel is, de a ugyan az, nem bootol be

(#921) Sz_Imre válasza FNZ (#918) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Itt valami hardver probléma lehet, először is memóriát kéne megnézni, hogy minden rendben van vele.
Ha nem az a hiba, akkor valami más lesz szerintem, de az problémásabb lehet.

(#922) FNZ válasza Sz_Imre (#921) üzenetére


FNZ
őstag

de miért áll le a win7, amikor éppen a végleges résznél konfigurál és az asztalt töltené be?!?

telepítettem egy xbmcbuntut (ez volt kéznél) és az hamar felment és el is indult többször is.

az advanced\chipset konfignál a primary graphics adaptert mire állítsam: onboard/pci express.
g3220-as proci van, ezért szerintem alaplapi, de lehet tévedek.

(#923) Sz_Imre válasza FNZ (#922) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Akkor passzolom, hogy mi lehet a problémája. Nekem Fatal1ty H97 Performance van, és normálisan működik a Win7, pedig nem nagyon állítottam semmit a biosban (uefi).

(#924) FNZ válasza Sz_Imre (#923) üzenetére


FNZ
őstag

telepítettem egy xp-t (ide módra raktam a vinyót) és azzal megy rendesen.

egyre gyanúsabb a win7 telepítőm, pedig már (meg sem tudom számolni, hány gépet telepítettem ismerősöknek) sokat telepítettem ezzel a telepítővel.

(#925) Sz_Imre válasza FNZ (#924) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

A jó öreg XP még mi mindenre képes, nem is gondoltam volna hogy felmegy rá. :D
Lehet hogy a Win 7 telepítőbe van a hiba.

(#926) FNZ válasza Sz_Imre (#925) üzenetére


FNZ
őstag

ezek után erre gyanakszok én is.
valahonnan kell szereznem egy másikat

(#927) FNZ válasza FNZ (#926) üzenetére


FNZ
őstag

felraktam egy másik telepítőről 64 bites angol verziót, azzal megy.

nem értem mi a probléma a telepítőmmel, mert idáig ment rendesen sok gépen.

(#928) FNZ válasza FNZ (#927) üzenetére


FNZ
őstag

elképzelhető hogy a biosban/prociban be van állítva valami, ami érzékeli, hogy milyen windows van rajta és ha nem gyári, akkor nem indítja el?
amíg nem aktiválja magát automatikusan, addig elindul 2x is, de autóaktiválás után már nem!

(#929) Sz_Imre válasza FNZ (#928) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Ilyenről nem tudok, hogy nem indítja el ha nem gyári, szerintem megsérült a telepítő lemez. Esetleg megpróbálhatod a telepítőd egy másik gépben, ha ott is rossz, akkor 100% hogy van valami a lemezel.

(#930) FNZ válasza Sz_Imre (#929) üzenetére


FNZ
őstag

pedig ezt olvastam, hogy van ilyen, hogy nem indítja el, erre fel is hívják a figyelmet.

letöltöttem gyorsan egy másik telepítőt, amiben nem volt auto aktivátor. feltelepült rendesen 30 napra, majd aktiváltam és müxik :DD
asszem a telepítőm már régi és újat kell használnom. majd másik gépen is kipróbálom a régit.

[ Szerkesztve ]

(#931) Sz_Imre válasza FNZ (#930) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Örülök hogy sikerült, de nem hangoztatnám, illetve nem írnám le, hogy hogyan aktiváltad, mivel itt tilos a warez (illegálisan megszerzett szoftvert) és nem nézik túl jó szemmel, + az oldalon a szabályzatban is le van írva.

(#932) marco0007 válasza Vadászmenyét (#914) üzenetére


marco0007
tag

Szia! Nekem ilyen lapom van, kb 3 hete vásároltam. Igaz nem K-s procit hajtok benne hanem sima i7 4770-et de azt kell, hogy mondjam fain a lap minden tekintetben, húzásra is tökéletes választás:) Nekem még sikerült a PCX-től 3év garira szereznem, de ha jól látom már csak 2 évra adják ott is:(

(#933) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

cicergés témakörben:
Ma bevittem a lapot, procit, ramot nekiálltunk tesztelni.

VGAt alaplapit használtunk. Eléggé füéelni kell mert főút mellett van és 5secenként megy el vmi ablak alatt.

Alaplapra gyanakodtunk, cseréltük de avval is zajongot. Tehát nem lap
Cseréltünk tápot avval is zajongott, tehát nem táp.
Cseréltünk !ramot! avval is zajongott, nem ram.
Itt aztán kezdtem magamat hülyének érezni, hogy nekem minden sipol, végül vhonnan kipattant, hogy "haswell" ready táppal kéne kiprobálni. Na avval ott nem hallottam.

Hazahoztam összeraktam direkte asztalon és ugyanugy sipol "haswell ready" táppal is. Hogy is mondják tökön szurom magam?

Csináltam róla videot, vhogy a venti nagyon elnyomja ezért lehuztam, így lehet hallani.
[link]

Bárkinek bármi ötlete mert én elkeseredve csücsülök most és amikor megmozdítom az egeret már sipol is.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#934) steewcv65 válasza Dare2Live (#933) üzenetére


steewcv65
őstag

Szia!

Ismerek olyat akinek akkor csinálta ezt amikor a processzora rossz volt!És ez csak abban mutatkozott meg,hogy ilyen furcsa hangot adott ki magából.Próbáld meg másik procival!!

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#935) Dare2Live válasza steewcv65 (#934) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

a proci az egy amit nem cseréltünk mert nekem és gondolom mindenkinek teljesen abszurdnak tűnt, hogy proci lenne.

Dehát már nincs más.... aztán ha táp, lap, ram, cpu csere után aza miután mindent kicseréltünk :) is sipol akkor sírdogálok egy kört és annyi.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#936) Vekko válasza Dare2Live (#933) üzenetére


Vekko
aktív tag

Videód megnézése után nekem is ugyan ilyen hangja van, viszont nekem csak a hangfalból szól. Én is kifogytam az ötletekből.. már úgy vagyok vele, hogy új hangkártya.

(#937) Sz_Imre válasza Dare2Live (#933) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Én lekopogom, a Fatality H97 Permormance nem hallom, hogy produkál ilyet.
Ahogy láttam a videót végén a kapcsoló aljzatot, nem éppen a legjobb dolog a gépre rákötni. Egy ilyennel kéne kipróbálni akár 3 vagy 4-es elosztó mindegy, mert az is okozhat galibát szerintem, de ez csak 1 tipp, mivel nekem 6-os elosztó van és lehet e-miatt nem produkálja azt.

[ Szerkesztve ]

(#938) Dare2Live válasza Sz_Imre (#937) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hálózati zavar kizárva szfváron (túlfeszvédősben) is csinálja, pécsen sztechboltban is csinálja, itthon pécsen is csinálja.

túlfeszvédő amúgy mint neve mutatja csak túlfesztől véd ha el van csúszva a fázis.... azon nem segít.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#939) gibdj


gibdj
csendes tag

Sziasztok!

Amit készülök venni (az E8400 már kicsit öregecske):

ASROCK Fatal1ty H97 Performance
INTEL Core i7-4790 3.60GHz 1150 BOX

Ha veszek 1866-os memóriát, most akkor fogom tudni használni azon a frekvencián, vagy 1600-on fog ketyegni. Nem akarok tuningolni, feszültséggel bíbelődni, nem vagyok az a nagy tuningos. Olvastam, hogy XMP profilok stb., de én csak Z97-es lapoknál láttam a magasabb frekvencia támogatást.

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#940) Bacusuz válasza gibdj (#939) üzenetére


Bacusuz
őstag

Csak tuning alatt fog annyin ketyegni,amugy 1600-on.
:U szvsz

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#941) Doky586 válasza Dare2Live (#933) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Olvasod egyáltalán a válaszokat, vagy csak irkálsz?

(#942) Vekko válasza Doky586 (#941) üzenetére


Vekko
aktív tag

Szerintem még reagált is az érthető válaszokra. Legalábbis számomra a tied volt egyedül nem egyértelmű, betettél egy képet, ami alapján az auto-t növelje pár KHz-el. Mégis honnan kiindulva?

[ Szerkesztve ]

(#943) Doky586 válasza Vekko (#942) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A használati módszer is oda van írva a képre (bios-help) a gyengébbek kedvéért...

(#944) Vekko válasza Doky586 (#943) üzenetére


Vekko
aktív tag

Igen, szerintem ezt látja mindenki, csak épp ez a probléma, hogy nem az van benne, amit te szerettél volna megvalósítani, legalábbis nem olyan formában.

[ Szerkesztve ]

(#945) Doky586 válasza Vekko (#944) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha nem érted hát nem érted. Nekem teljesen mindegy mit hiszel. Szereld ki vidd el szervízbe, ott majd beállítják ugyanezt mások és visszakapod "bios beállítással megjavítva" üzenettel 5eFt ellenében mivel a biosállítgatás nem garanciális dolog..

(#946) Dare2Live válasza Dare2Live (#935) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

...kicseréltük procit de az se segített. Itt aztán hülyén néztünk mert már mindent cseréltünk kivéve SSD és egeret.
Rádugtunk másik egeret, ssdt még mindig csinálja.
Rádugunk egy !!harmadik!! egeret ÉS ekkora a jelenség megszünt.

innen tiszta sor volt. HA logitech egeret dugunk rá akkor zörög ha nem nem. Irány az egér swje és bingó ha az egér 125-250hzvel frissit kuss van ha 500hzvel akkor halkan előáll a probléma ha 1000hz akkor meg visít. És persze alapból 1000hzra lövi be magát.

Hát ennyi. Ezuttal is köszönöm a Pécsi Compugroup nak, hogy úgy kezelték a helyzetet ahogy kell, végigpróbálták a lapot, tápot, ramot, procit.... biztos vagyok benne, hogy a Magyaroon lévő kiskerek túlnyomó többsége elhajtott volna egy nem garanciális probléma szösszenettel.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#947) patomi válasza Dare2Live (#946) üzenetére


patomi
őstag

Ezt kinyomozni, gratula a kitartásodhoz :R

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#948) user137


user137
őstag

Sziasztok! Új gép vásárlása előtt állok, és mivel ITX vonalon mozgok, egy Asrock H97M-ITX-et néztem ki, pusztán az ára és a wifi/bt modul miatt.

A kérdés a memóriával van. Az Asrock lapján Dual Channel DDR3-1600-at írnak, ezekszerint gyorsabb memóriát felesleges bele venni? A kinézett proci egy i3-4150 lesz, mi dönti el, h 1333-on, vagy 1600-on megy majd a memória? Egy ideje kiestem a HW bizniszből, régen a procival együtt ketyegett a memória, a H chipsetek azonban tudtommal nem támogatnak semmi overclockingot, szóval hogy is van ez? Ha 1300 helyett 1600-on is mehet a RAM, akkor mi gátolja meg, h 1866-on járassam, hiányzik a BIOSból az opció?

Köszi egy felhomályosítást :R

(#949) Vekko válasza Doky586 (#945) üzenetére


Vekko
aktív tag

Te nem érted. Arról beszélek, hogy te pár KHz-es emelést ajánlottál, miközben százalékos értékben kell módosítani. Ha tudnánk az alapértéket akkor persze világos lenne.
De lényegtelen igazából, a problémája megoldódott Dare2Live-nak.

[ Szerkesztve ]

(#950) Bacusuz válasza Dare2Live (#946) üzenetére


Bacusuz
őstag

Jo hogy enni veszodseg utan eredmen is van.Marcsak az lenne a kerdes,hogy mas asroxk lapokban is hangos az ilyen egér?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.