Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:43:03

LOGOUT.hu

ASRock 8-as és 9-es sorozatú (LGA 1150) alaplapok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) Lalaboy válasza Stonerice (#500) üzenetére


Lalaboy
őstag

A Giga is tamogatja! Ha beteszek egy szorzozaras procit, lehetoseg van a gyarilag beallitott szorzokat maximalizalni. Okos dolog! :K Megvan meg es uzemkepes az Asrock P67-es lapom (Extreme6), sok BIOS-t raprobaltam, de azokban nem volt ilyen lehetoseg....

[ Szerkesztve ]

(#502) Stonerice válasza Lalaboy (#501) üzenetére


Stonerice
őstag

Nem erre gondoltam! B85 és H87-es lapoknál lehet-e más gyártó esetében K-jelű cpu-t húzni.

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#503) patomi


patomi
őstag

Sziasztok. Mennyire ajánlható ez a lap Z87M Extreme4? Mindenképpen matx méretet játszik csak. Elmerengtem az intelre váltáson és nézegetem a lehetőségeket. Ami fontos nekem a 2db cpu fan csati,(játék vízhez), optikai kimenet,hdmi kimenet. Tuningot nem tervezek később sem. Talán i3 4330 menne bele.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#504) Vekko


Vekko
aktív tag

Üdv!

A Fatal1ty H97 Performance lapon mi célja van a PCIe Power Connectornak?

(#505) Atlantis válasza Vekko (#504) üzenetére


Atlantis
veterán

Hirtelen arra gondolnék, hogy ha 2-3 VGA-t használna vele az ember, akkor kellhet neki némi többlet delej.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#506) Doky586 válasza Vekko (#504) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

3db vga kártya esetén kell.. a nagyon elvetemülteknek.. :Y

[ Szerkesztve ]

(#507) Joe Swanson


Joe Swanson
senior tag

Sziasztok! Hogyan kezdhetek bele a CPU-m húzásába egy Asrock Z87 EXTREME 3 lappal? UEFI-n belül Mit, hol, hogyan kell modosítgatni? Az UEFI-ben miért szaggat az egerem? Előre is köszi a válaszokat!

(#508) patomi válasza Doky586 (#506) üzenetére


patomi
őstag

No látom neked is olyan lapod van amivel szemezgetek. Mennyire vagy elégedett vele? Illetve látom igp-t használsz, casual gémre mennyire elég ez? Utoljára hd2500-al próbálkoztam anno, de az sajna elég gyengus volt.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#509) Doky586 válasza patomi (#508) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Szia, én teljesen elégedett vagyok vele, nekem is a kis méret fontos volt, kicsi házat vettem hozzá. Eddig főleg játékokból a régebbieket próbáltam vele, azokat jól viszi, csináltam 3Dmark06 mérést, berakattam a listába ha érdekel nézd meg. Ha évek múlva kevés lesz a igp teljesítménye (a pénzem meg több) akkor vehetek bele csúcs-vga-t, de most feleslegesnek tünik. Főleg hogy a mostani 'divatos' játékok (BF4) abszolut nem érdekelnek..
Inkább egy túlhajtható K-s proci kellett volna bele, de annak se lett volna jobb az ár/érték aránya...

(#510) patomi válasza Doky586 (#509) üzenetére


patomi
őstag

Ok. Köszi átnézem..

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#511) Mahrenburg válasza embe (#498) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Közérdekű: Megjelent a Z97 Extreme9.

Embe - Köszi az infót!

Doky586 - A többi lapnál is emelhető az órajel.

Stonerice - 8-as MSI-lap esetében hallottam, hogy BIOS-frissítés után eltűnt a BIOS-ból az órajel-emelés lehetősége. Az Asusoknál és a Gigabyte-oknál úgy tudom megmaradt, de engem is érdekel, hogy így van-e, megkérdeztem az Asus-topicban, s a Gigabyte-topicban is.

"Ma olvastam (z87-es asrock lapról)-olcsóbb típusról, hogy van akinek eltűnik vagy nem működik az Offset(haswellnél talán advanced cpu) fesz állítási lehetőség." - Ilyenről még nem hallottam... :F

Patomi - Hello! Szorzózáras CPU-hoz bőven jó a Z87M Extreme4, elég lenne egy H87/B85-lapkával szerelt alaplap is, de sajnos a Z87M Extreme4 "alatti" mATX lapokról "lespórolták" a tápkörről a hűtőbordát, illetve ezen van a legjobb hangkeltő.

Vekko - Némileg túlzásnak tűnik egy olyan lapra, amin csak egy x16-os VGA-slot van, a plusz tápcsatlakozó...

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#512) troll81


troll81
addikt

sziasztok ujj konfighoz keresek Z97 es lapot cpu 4770 k lenne ASROCK Z97 Extreme4 ASROCK Fatal1ty Z97X Killer ASUS MAXIMUS VII RANGER ezeket néztem érdemes e ezeket nézni h az ujj cpu kat amik jönnek esetleg támogatják e majd de csak játékra lesz a gép :R köszi a segitséget :R

(#513) xuldar válasza troll81 (#512) üzenetére


xuldar
őstag

Ujj? Íjjj bakker... :(

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#514) troll81 válasza xuldar (#513) üzenetére


troll81
addikt

szia igen magamnak lesz sajna ilyen vagyok nem veszek nagyon használt dolgot benyelem a buktát egyébként mi a véleményed erröl :R

(#515) Doky586 válasza troll81 (#512) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"A többi lapnál is emelhető az órajel."
HOGY emelhető a nem-K s proci órajele biztonságosan?
a 100MHz-et tekerve már 5%-al feljebb el se indul..

(#516) troll81 válasza Doky586 (#515) üzenetére


troll81
addikt

nem tudom :) a 3770 em nem piszkálom a netes vasban :B de meg lesem :R

(#517) Mahrenburg válasza Doky586 (#515) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Bocsánat, nem írtam, hogy melyik hozzászólásra reagáltam, a szorzózármentes CPU-kra s a H/B-s lapokra értettem, a 499-esre válaszként. :B

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#518) Doky586 válasza troll81 (#516) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Bocs, kicsivel félrement... Mahrenburg-nek ment a hozzászólás sry :W

[ Szerkesztve ]

(#519) Mahrenburg válasza troll81 (#512) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Hello!

Ha jól értelmezem, akkor nem tuning-csúcsokat akarsz megdönteni, hanem azért szeretnél tuningolható CPU-t, hogy legyen tartalék CPU-teljesítmény tekintetében később is, ez esetben mindhárom alaplap megfelelő Neked. A 9-es sorozatú lapok (természetesen BIOS-frissítés után) fogadják az 5xxx-CPU-kat is.

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#520) Tails111 válasza troll81 (#512) üzenetére


Tails111
aktív tag

Ezeket nézegetem én is.

ASRock Z97 Extreme6 alaplap
ASRock Z97X Fatal1ty Killer
ASUS MAXIMUS VII RANGER
MSI Z97 Gaming 7

Dönteni még nem tudok. Kicsit félek az ASROCK tól. Még nem volt ilyen lapom.
De most húzok abba az irányba hogy vegyek egyet.

(#521) troll81 válasza Tails111 (#520) üzenetére


troll81
addikt

szia én ezt választottam Z97 Extreme4 ez tökéletes lesz nem akarok csucsot dönteni semmiben játszani fogok a vason de ez sem kizárt ASUS MAXIMUS VII RANGER nem tudom még ez a 2 a befuto jelenleg :K

(#522) Tails111 válasza troll81 (#521) üzenetére


Tails111
aktív tag

Igen ez sem rossz ( Z97 Extreme4) és még kicsit olcsóbb is.

Már szinte zavaró a bőség. amit felvonultatnak az alaplapgyártók.

[ Szerkesztve ]

(#523) Kiki18 válasza Tails111 (#522) üzenetére


Kiki18
őstag

Okkal van. Elindulsz 16k-es határral és 25k-ig meg sem állsz. :DDD

(#524) Tails111 válasza troll81 (#521) üzenetére


Tails111
aktív tag

Proci memória ezeken gondolkodtál már , mit tennél bele?
Extra tuning engem sem érdekel de ha kicsit meglehet rántani csak jobban érzerm magam.

(#525) troll81 válasza Tails111 (#524) üzenetére


troll81
addikt

szia jövöhéten jön a 4770 k megy rá egy noctua nh-d14 a ram az 4x4 gb 1600 a lap kérdéses meg a vga de 780 lesz az is szerintem a 770 lenne a másik csak játék ra lenne nem akarom majd nyuzni teszt progikkal 4 4.2 ghz és kész elég mindenre :K

(#526) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Fatal1ty Z87 Professional lapomnál olvasom a cpu support listben hogy a már megjelent "non k" haswel refresh procikat támogatja a 2013/decemberben megjelent P1,7 bios.
Sok más Z87 laphoz úgy olvastam kijött frissítés.
Mi lehet ennek az oka szerintetek?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#527) Kiki18 válasza Bacusuz (#526) üzenetére


Kiki18
őstag

(#528) Bacusuz válasza Kiki18 (#527) üzenetére


Bacusuz
őstag

Köszi!

Arra lettem volna kíváncsi,hogy az én lapom tavalyi biosa hogy tudja kezelni a most megjelent haswell refresh procikat,míg több asrock z87 chipsethez kijött frissítés épp emiatt.

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#529) Kiki18 válasza Bacusuz (#528) üzenetére


Kiki18
őstag

Nem értem a kérdést. :(

A frissítést előbb adják ki,mint hogy megjelennének a procik,ez mindig is így volt. :K

(#530) Bacusuz válasza Kiki18 (#529) üzenetére


Bacusuz
őstag

Igazad lehet...

Úgy emlékszem nemrég téma volt a topicban hogy érkezett friss bios a z87 chipsethez a haswell refresh miatt ,de most valahogy nem találom.

lehet csak rosszat álmodtam :U

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#531) Bacusuz


Bacusuz
őstag

másik:

A biosban az alaplapi cpu hőmérő szenzor sokkal magasabb értéket mutat mint a windows alatt futó más szoftverek.
Míg a szoftver mutat 30-35 fokot ,addig a bios 45-50 fokot.
Egy corsair h110 hűtő teszi a dolgát ,melyet erős sp ventik segítenek egy jó légáramlású házban.
Kicsit zavaró ,mert a ventik fordulatát biosban szabályozom.

Másnál is van különbség ?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#532) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Szerintetek mit jelent az uefi biosban a smart ?

Nem angol-magyar fordítást kérek, és nem megyarázatot hogy mi a smart, hanem értelmezést.
- Ha kikapcsolom azzal megakadályozom a HDSemtinel működését vagy hibás adatokat fog adni?
- Ha bekepcsolom azzal feleslegessé válik a HDSemtinel futtatása, mert az uefi állandóan figyeli a smart adatokat és riaszt ha valamelyik nemOK ?

[ Szerkesztve ]

(#533) Atlantis válasza Doky586 (#532) üzenetére


Atlantis
veterán

Jó kérdés, engem is érdekelne, mert ezzel a lappal már nem használom a HD Sentinel-t. Az elején fent volt, de mióta leszedtem, a korábbi USB 3.0-s problémák megszűntek. A kapcsolat stabil, gyorsan fel is ismeri az eszközöket. Nem értem, mi az összefüggés, nem frissítettem semmit telepítés óta.

Így viszont nem sokat tudok a vinyók állapotáról, ami kissé aggasztó. Nem gondolnám, hogy a lap riasztana baj esetén, mert semmi erre szolgáló szoftver nincs mellékelve hozzá.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#534) korcsi válasza Doky586 (#532) üzenetére


korcsi
veterán

Az "A" választ jelölném meg!

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#535) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Sziasztok!

Pár hete írtam már, sajnos azóta sem oldódott meg a gondom. Akkor tápra gyanakodtam, de kiderült nem az a bibi.

A problémám az lenne, hogy a gép bekapcsolása után, mielőtt bejönne a POST képernyő a gép adataival, újraindul a gép és ez ismétlődik a végtelenségig. A lapom Asrock Fatal1ty H87 Performance, 2db Corsair 1600-as RAM Kit van benne. Az egyik modullal nincs gond. Viszont ha mind2 benne van, akkor nem indul. Sőt az egyikkel általában sehogy. Aztán van, hogy pár napig indul a gép gond nélkül mind2-vel, utána megint kezdi. Próbáltam magasabb feszültséget, gyári feszültséget, 1333MHz-en, 1600-on, Auto helyett fix időzítések, stb..

Olyan is van, hogy sikerül belépnem a BIOS-ba, de kifagy. Van hogy betöltődik a Windows, aztán kékhalál.

Szerintem ezek a memóriák nem szoktak meghibásodni. Múlt héten futtattam egy memória tesztet, az nem hozott hibát.
Legújabb BIOS van fent.

Valami ötlet? :U

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#536) korcsi válasza HUNNIA1920 (#535) üzenetére


korcsi
veterán

Helyi vagyok (Tolna), ha neked megfelel, próba erejéig cserélhetünk ramot (nekem 1866-os Gskill van). Keress meg privátban ha érdekel.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#537) zaja8


zaja8
aktív tag

Sziasztok!

Asrock z87 Extereme 4 laphoz amik vannak BIOS frissítések, azokkal kapcsolatba vannak valakinek tapasztalatai?
A 2.60-as az gondolom a Haswell refresh támogatása, a 2.70 az nem tudom mi lenne... illetve a 2.70-hez nincs írva a Haswel refresh támogatása, de attól gondolom az is támogatja.

(#538) Mahrenburg válasza zaja8 (#537) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Hello!

Ez a lista tartalmazza, hogy melyik CPU-t melyik BIOS támogatja.

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#539) zaja8 válasza Mahrenburg (#538) üzenetére


zaja8
aktív tag

És ahová a 2.60-as van írva, ott a 2.70-es nem jó?

(#540) Mahrenburg válasza zaja8 (#539) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

A 2.70-es mindegyiket ismeri, úgy kellett volna írnom, hogy: ...melyik CPU-t melyik BIOS-tól támogatja. A legújabb BIOS a listában szereplő összes CPU-t támogatja, míg a 2.60-as azokat nem ismeri, amelyek mellett a 2.70-es szerepel, de a korábbi BIOS-ok által támogatottakat igen.

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#541) zaja8 válasza Mahrenburg (#540) üzenetére


zaja8
aktív tag

Jó, de még mindig van amit tudni szeretnék :)
A legújabb 2.70-es BIOS leírásánál ott van, hogy: Unlock C-State MSR.
Ez mi lenne magyarul?

(#542) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Intel kiadta hogy a i7-4790k procik mely Z87 alaplapban mennek majd.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#543) Mahrenburg válasza zaja8 (#541) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Ha jól sejtem, arról van szó, hogy az energiatakarékossági üzemmód finomabb, speciálisan a CPU-hoz igazított működése is lehetővé válik. (Kérlek javítsatok ki, ha tévednék!)

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#544) zaja8 válasza Mahrenburg (#543) üzenetére


zaja8
aktív tag

Köszönöm a seítséget!

(#545) PAtr0n


PAtr0n
addikt

No meglett a Z87 Extreme4 lapocska, egy 4670k társaságában. Elsőre pöcc-röff.
Tetszik a lap, bár egy tuning 775-höz képest sivár. :)

Kérdés: Szerény tuninghoz mit piszkáljak első körben? 4.2Ghz-re gondoltam, attól több max. majd a jövőben érdekel majd.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#546) Bacusuz válasza PAtr0n (#545) üzenetére


Bacusuz
őstag

cpu ratio : all core
all core : 42
cpu vcore voltage mode: override
vcore overide voltage :1,2 v
cpu load line calibration : 1

Indulj 1,2v ról, majd menj lejjebb smíg még stabil. Stabilitást teszteld prime95 ,vagy linx 065(4096 rammal) progikkal, közben érdemes figyelni a hőfokot. 90 fok felett nem érdemes hajtani.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#547) PAtr0n válasza Bacusuz (#546) üzenetére


PAtr0n
addikt

Köszi!

Úgy néz ki haladok, bár csak a 4Ghz-et céloztam meg egyenlőre, de az 1.15-ös Vcore-nál még stabil, Prime, meg Linx alatt.

Másik kérdés: Mivel most nincs DVD meghajtóm a gépben, így a driver CD-t nem tudtam használni, az Asrock honlapkáról szedtem le 1-2 fontos drivert, viszont ezek maradtak az eszközkezelőben, mik lehetnek ezek?:

Amit eddig feltettem: USB 3.0 driver, Audio driver, LAN driver.
A Sata és inf drivert nem mertem, nehogy elkúrja az SSD sebességét.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#548) Bacusuz válasza PAtr0n (#547) üzenetére


Bacusuz
őstag

Passz. :U
Esetleg valaki más?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#549) n0tr3adY81 válasza PAtr0n (#547) üzenetére


n0tr3adY81
aktív tag

Az egyik eszköz az alaplapi HDMI In lesz sejtésem szerint.

Asrock Gaming Z370 K6, i7 8700k, MSI RTX 2070 8GB, 4x8 DDR4 3000 CL15, ASRock H87 Fatal1ty Performance , i7 4770, MSI GTX1060 Gaming, 4x4GB Corsair Vengeance LP, Nanoxia Deep Silence 6 Anthracit

(#550) embe válasza PAtr0n (#547) üzenetére


embe
nagyúr

Töltsd le! Próbáld innen betallózni! [link]

Bocs telóról vagyok!

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.