Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:43:03

LOGOUT.hu

ASRock 8-as és 9-es sorozatú (LGA 1150) alaplapok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) patomi válasza Vekko (#750) üzenetére


patomi
őstag

Nálam, ha 1gb-ra állítom el sem indul a gép (z97m pro4) Most auto-n van semmi gond így, bár én alig játszom.
De gyanítom, hogy az igp teljesítményéhez elég az 512 is.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#752) qad válasza Anubris (#748) üzenetére


qad
senior tag

Az exe fájlos verziót tedd fel pendrivera. Indítsd újra a géped és biosba lépés helyett F6 ot nyomj. A kijövő ablakban az exe fájlt fogod látni. Tolj rá entert és megcsinál mindent magától.

(#753) Anubris válasza qad (#752) üzenetére


Anubris
őstag

Rámentem hogy configuration, de semmit nem csinál, behoz uefi-be és ennyi. Ha ott megyek rá az instant flash-re akkor is csak ennyit csinál.

(#754) Doky586 válasza Anubris (#753) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem értem mi a problémád. Ennél egyszerűbb nincs..
Kiírod a FAT32-es pendrivera a kicsomagolt "Z87MEx42.00" nevű filet (Instant Flash) a gyökérkönytárba (nem exét, nem zipet)... Dugsz egyet és indításnál pedig F6..

[ Szerkesztve ]

(#755) Anubris válasza Doky586 (#754) üzenetére


Anubris
őstag

No megvan hogy mi volt a hiba. Először enter-t nyomtam, aztán következő próbánál configuration-ra mentem rá, de ezeknél mindig az uefi-be dobott csak be, most az uefi-ben instant flash-nél magára az exe-re kattintottam az egérrel és így elkezdte és sikerült az update, köszi!

(#756) Sz_Imre válasza Vekko (#750) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

"(Automata nem jó, mert legtöbb játéknál nem automata..)" Ezt pontosan hogyan is kell érteni?
Driver-ben nem lehet hasonlót beállítani?
Mert majd valamikor én is tervezek ilyen lapot venni és a IGP-használnám 1 ideig. De ez így nem hangzik túl jól. :N

(#757) Doky586 válasza patomi (#751) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam akár 32MB-ra akár 1GB-ra van beállítva a win rendesen indul.
A játékok win alatt akkor is lefoglalják a nekik kellő mennyiségű (pl.500MB) ramot ha a biosban csak 32MB van beállítva, úgyhogy ez gondolom a bios feliratból következően senkit nem kéne hogy meglepjen. Win alatt már a windows irányítja a memfelhasználást. A játékoknak ehez nem sok köze van.

(#758) patomi válasza Doky586 (#757) üzenetére


patomi
őstag

Az elég érdekes, mert ha bisban kézzel beállítod, akkor elvileg(mivel ugye a rendszer memből gazdálkodik) nem lépheti át a beállított keretet. 6800K mellett akár 2Gb.-ot is rendelhettem az igp-hez nem volt gond.
Sajnos itt hiába állítom 1Gb.-ra nem indul a gép, 512, ill. auto-n igen.(2x4Gb.ram van, tehát van tartalék)
Lehet ez valami bios bug a z97-es lapnál. Igazából jó így is.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#759) Doky586 válasza patomi (#758) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Miért nem nézed meg a GPU-Z második lapján hogy mit fogyaszt játék alatt..?

(#760) patomi válasza Doky586 (#759) üzenetére


patomi
őstag

Megnéztem Grid alatt 690Mb volt. Akkor is érdekes, hogy biosban nem engedi 1Gb-ra állítani, ill nem indul a gép. Most "auto" beállításon van.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#761) Vekko válasza Sz_Imre (#756) üzenetére


Vekko
aktív tag

Nekem is csak atmeneti. Pl. Gta 4-nel all ez fent, hogy ugye a grafika feljebb allitasahoz tobb memoria kell neki kulonben nem engedi. Automatan 100 mb koruli limit van sajnos, ezert nem jo szamonra. :)
512 kb mar jo, de 1 gb lenne megfelelo a high texturakhoz, amit szerintem meg elbirna mert igyis 40-50 fps med-highon.

[ Szerkesztve ]

(#762) Doky586 válasza Vekko (#761) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nincs semmiféle limit ! Többen is leteszteltük...

(#763) Vekko válasza Doky586 (#762) üzenetére


Vekko
aktív tag

Szuper, marpedig nalam a gta4 jatekban akkor is 100 mb-ot ir a beallitasokban. En errol beszeltem konkretan.

(#764) Kelvin


Kelvin
őstag

Sziasztok! Sajnos akad egy problémám, új h97m pro 4-es lap melynek a felső pcie 3.0 x16 -os foglalatában egy gtx 770-es kari csak x4 sebességgel megy. Bármit csinálok, alaplap reset, kártya kiszedése visszarakása, a helyzet változatlan. A lap és a videókártya is új. Kipróbáltam a régi amd kártyámmal is a foglalatot és az is csak x4-ben ment. Gondolom ez alaplap hiba lesz. Mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#765) Savanya válasza Kelvin (#764) üzenetére


Savanya
addikt

Helló !

Nekem is hasonlót művelt a Z97 Pro4 ,de az új biosz felrakása megoldotta .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#766) Kelvin válasza Savanya (#765) üzenetére


Kelvin
őstag

Sajnos ehhez a laphoz még csak egy bios van.....
Ez a hasonló jelenség mit takar? Privibe is jöhet.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#767) Savanya válasza Kelvin (#766) üzenetére


Savanya
addikt

Nekem csak pci-e 2.0 -ás módban ment . Enyémhez már p1.30 biosz is volt már . Remélhetőleg a Tiednél is kijavítják .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#768) Anubris


Anubris
őstag

Sziasztok,

állítólag, az alaplapon be van kapcsolva a készenléti 5V az USB csatlakozókon (pl. telefon vagy más eszköz töltéséhez), ezt merre tudom kikapcsolni?

Az a problémám, hogy az egerem azután is világít hogy kikapcsoltam a pc-t.

(#769) Doky586 válasza Anubris (#768) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mivel azonos tipusú alaplapunk van ezért megjegyzem hogy az alaplapon egyetlen jumper van csak: a cmos kisütéshez, és nincs több. Nem telepítettem a hozzá adott telefontöltős usb programokat sem. Nálam mégis rendesen kialszik az egér-optika ha kikapcsolom a gépet, és akkor is ha csak alvásba küldöm, sőt ha beállítom hogy egérgombra ébressze fel a gépet akkor is kikapcsolja az egér fényeit, de ettől az egérgomb megnyomására a gép felébred.. (a felső usb-be van dugva az olcsó optikai hama egerem)

(#770) Anubris válasza Doky586 (#769) üzenetére


Anubris
őstag

Több fórumon is láttam, hogy a Razer Abyssus egereknél van ez a probléma, hogy kikapcsolás után is a led világít és elvileg semmi megoldást erre nem írtak.

A Cmos kisütés nem igazán értem hogyan segíthetne ezügyben.

A Chipset részlegen van ez a good night led mode, ami elvileg kikapcsolná a ledet, de elvileg bekapcsolt állapotban is ez esetben nem világítanának sem a power/hdd, sem az egér, billentyűzet ledek.

(#771) Doky586 válasza Anubris (#770) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor az egereddel van probléma nem az alaplappal..

A jumperrel (=cmos kisütés) semmit se érnél el. Így van. Tehát mint a régi lapokon itt nem megy átjumpereléssel. Good night led mode-ot sose piszkáltam, nálam nincsenek látható helyen a ledek, de szerintem nincs közük a dologhoz.

(#772) Interceptor


Interceptor
addikt

Hello,

Van valakinek tapasztalata ezzel a lappal? [link] Érdekelne hogyan viseli a proci tuningot. Köszi.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#773) Sz_Imre válasza Kelvin (#764) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Hali, ma jelent meg a az új bios (1.20) az alaplapodhoz, tégy egy próbát, hátha javították a pci-e sebesség hibát.

Szerk.
A többi laphoz is jött új bios (nem mindegyikhez), itt a hír róla.

[ Szerkesztve ]

(#774) Vekko


Vekko
aktív tag

Mitől lehet olyan probléma, hogy a hang kissé sípol, serceg miközben mozgatom az egeret, esetleg terhelés éri a gépet? Még nagyon régen volt ilyen problémám előző gépemmel, akkor betudtam annak, hogy integrált, de itt azért a minőségibb chipnél nem hiszem, hogy elő szabadna fordulnia. Ötlet?

(#775) qad válasza Vekko (#774) üzenetére


qad
senior tag

Gigabyte lapnál volt ilyenem amikor nem fix fesszel használtam a procit és be volt állítva az eist hogy visszavegye a sebességet. Tuningolva van a rendszered?

(#776) Vekko válasza qad (#775) üzenetére


Vekko
aktív tag

Nincsen, non K CPU-m van.

(#777) Kelvin válasza Sz_Imre (#773) üzenetére


Kelvin
őstag

Köszönöm, hogy ilyen figyelmes vagy. Vissza vittem mert 14 napon belül voltam és kicseréltem egy Asus H97M-PLUS-ra. Ezzel minden rendben.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#778) Savanya válasza Kelvin (#777) üzenetére


Savanya
addikt

Azóta nekem is H97M- Pro4 van ,de semmi baj nem volt vele . Bios frissítés nélkül is rendesen PCI-E 3.0 16X .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#779) Kelvin válasza Savanya (#778) üzenetére


Kelvin
őstag

Valószínű lap hiba volt. Tetszett nekem is az alaplap ha nincse gond vele nyilván nem cserélem le :D

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#780) Puma K


Puma K
veterán

Hali!

Jelenleg a gépemben van 3db Coolink és 2db Corsair venti.
Mind az 5db 12cm-es és az alaplapra van kötve az alap pedig egy Asrock Z97 Extreme3.

Az UEFI-ben próbálom állítani a módokat amiben a ventiket akarom, hogy menjenek de nem nagyon történik semmi a Coolink ventik 800-on mennek az egyik Corsair 1300 a másik meg a proci ventijével együtt 1600-on.

Mikor csak 3 venti volt a lapra kötve akkor válogatta a sebességeket aszerint, hogy mit állítottam

Tapasztalt valaki hasonlót?
Ha igen akkor mi volt a megldás (ha volt)

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#781) Anubris válasza Puma K (#780) üzenetére


Anubris
őstag

Nem lehet hogy 4 pines helyekre tettél 3 pines ventit és azok a ventik maxon pörögnek?
Mert azok nem szabályozhatóak.

Én meg azt nem értem, hogy ha beakarom állítani hogy bizonyos hőfokoknál hány %-on pörögjön a venti akkor soha semmi nem változik. Minek a hőfokát nézi ilyenkor az uefi? A vga, alaplap vagy cpu-ét?

(#782) qad válasza Anubris (#781) üzenetére


qad
senior tag

Ha az első állítási lehetőségnél a legkisebb hőfokot adod meg, a legutolsónál a legnagyobb hőfokot akkor szép egyenletesen és erősen elnyújtva emeli a fordulatszámot a hőfok emelkedésével.
Ha az első állításnál nagyobb hőfokot adsz meg, az utolsónál a maxot hagyva akkor normál tartományban jobban fog pörögni a venti és ugymond alig fog már nagyobb lenni a fordulata.

Probálkozz, mikor zavarja kevésbé a füled de még megfelelő a légszállítása is.
Legkisebb- legnagyobb hőfok/ fordulat %.
Közepes- legnagyobb hőfok/ fordulat%
Legkisebb- közepes hőfok/ fordulat%

Nekem a 6-7000-es fordulatú kis ventimhez csak az első beállítás lett jó. A házventikeből az egyik adagot silent-re tettem, a másik adagot normal fordulatra. Mindkettőtt kitekeri maxra/ meg felette is ha IBT-vel tesztelek. Normál körülmények között tartja a beállított értékeket. 1300 -as fordulatú ventik, normál beállításnál 1300-at forognak, silent beállításnál 950 körül forognak ami kb 10 voltnak felel meg.

(#783) Anubris válasza qad (#782) üzenetére


Anubris
őstag

Nálam semmit nem változott, végig az elsőn ment, ezért is kérdeztem, hogy minek a hőfokát nézi a rendszer.
Mivel egy erős venti volt ezért jó lett volna ha csak akkor hangos ha tényleg szükség van rá, de mivel nem reagált lecseréltem egy halkabb pwm-es ventire.
Még max azt tudom elképzelni hogy ez csak 4 pines ventiknél működik 3 pineseknél nem?

(#784) Puma K válasza Anubris (#781) üzenetére


Puma K
veterán

Csak a CPU-nak van 4 pin-es csatlakozója ráadásul mint írtam mikor kevesebb venti volt akkor működött a szabályzás.

Korábban simán allítottam 3 pin-es ventiket előlapi ventiszabályzóval.

Tudtommal csak a 2pin-es ventiket nem lehet szabályozni.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#785) Sz_Imre válasza Kelvin (#777) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Nincs mit. Remélem az Asus hosszabb távra beválik.

Más.
Akinek Fatality H97 Perfomance lapjuk van, most érkezett hozzá új bios 1.40. Megjeszésbe ez van írva:
1. Adjust shared memory setting.
2. Support Intel® Pentium® G3258.

Szóval lehet javították igp memória megosztást. (aki kipróbálja arra kíváncsi lennék a véleményére)

(#786) patomi válasza Puma K (#784) üzenetére


patomi
őstag

3 x Chassis Fan Connectors (1 x 4-pin, 2 x 3-pin)

Van egy 4 pines ház venti csati, ha oda pwm ventit kötsz akkor lehet össze hangolni a fordulatukat a 3 lábúakkal (így működik cpu fan is, ha teszel a 3 lábú csatlakozóra is). Illetve azt is megpróbálhatod,hogy a 4 pinesre nem teszel ventit akkor tudod e szabályozni a 3 pineseket.(?)

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#787) Puma K válasza patomi (#786) üzenetére


Puma K
veterán

Pont ez az hogy én nem szeretném összehangolni.

Ha adott fordulatokat akarok nem is, de hozzávetőleges működési sebességet szeretnék megadni hogy annyin menjen az egyik annyin a másik.

(rendeltem amúgy előlapi ventiszabályzót, de kb európában nincs egy darab se és hetek de lehet hónapok kérdése mire megérkezik... :U :D )

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#788) Vekko válasza Sz_Imre (#785) üzenetére


Vekko
aktív tag

Hatalmas javitas az volt, hogy szimplan kivettek az 1 gb-os opciot.. Inkabb csak elkerultek a hibat. :)

(#789) patomi válasza Puma K (#787) üzenetére


patomi
őstag

Szétkaptam megnéztem az enyémet. Nekem 1-1db 3 és 4(pwm)pin venti csatim van. A pwm nem szabályozza a 3pines ventit akármit csinálok vele, viszont a 3 pines csatin szépen szabályoz biosbol, illetve az a-tuning progiból is.

(#788) Vekko ha az igp-hez rendelt memóriára gondolsz akkor jobban is tették szvsz.. (enyém el sem indul úgy)

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#790) Puma K válasza patomi (#789) üzenetére


Puma K
veterán

Az A-Tuning progi fent volt nekem is, de aztán leszedtem, mert nem láttam értelmét.

Nekem meg:

Szerintem hagyom a témát, megvárom a ventiszabályzómat és akkor öröm és boldogság lesz :)

Köszönöm az utánajárást a témának! :R

Szerk:

Közben megnéztem és lehet csak egy Y 3 pin-es kábelre lenne szükségem és tudnám rendesen szabályozni ahogy korábban is írtad csak sügér voltam... :P :B

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#791) Vekko válasza patomi (#789) üzenetére


Vekko
aktív tag

Nekem elindult de színes kis kockákkal, azt jobban tették nyilván h kivették ha nem működött de szerintem picit színvonalasabb megoldás lett volna, ha normálisan javítják és működik 1 GB-al is. Erre céloztam. :)

(#792) Erdei88


Erdei88
veterán

Jól látom, hogy a Fatal1ty H97 Killer/Performance lapoknál lehet tuningolni a procit? Célom egy 4670K 4,2Ghz-re való felhúzása. Ez megoldható lenne ebben a két lapban?

(#793) Savanya válasza Erdei88 (#792) üzenetére


Savanya
addikt

H97-es Asrockokban lehet szorzót állítani , csak a memória órajel ami maximum 1600mhz .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#794) Bacusuz válasza Puma K (#787) üzenetére


Bacusuz
őstag

a ventik hány pinesek?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#795) Puma K válasza Bacusuz (#794) üzenetére


Puma K
veterán

A procié 4, a többi 3.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#796) Bacusuz válasza Puma K (#795) üzenetére


Bacusuz
őstag

mert 4 pinesre van ilyen megoldás is , nem tudom ha a többi 3 pines vinné -e?
így az alaplap 1 4pinről vezérelné

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#797) Puma K válasza Bacusuz (#796) üzenetére


Puma K
veterán

Nem tudom, 2k Ft egy kábelért amit utána kivált majd a 9k Ft-os előlapi panelem.... és költenék 11k Ft-t.
Szerintem nem bonyolítom a témát tovább inkább várok az előlapi ventiszabályzóra.

Köszönöm az utánajárást a kábelnek!

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#798) Bacusuz válasza Puma K (#797) üzenetére


Bacusuz
őstag

nekem erre 5 venti van kötve egy cpu fan alaplapi csatira ,és együtt vezérli az alaplap melegedéstől függően,így nincs szükség a vezérlőre 9k ért

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#799) Erdei88 válasza Savanya (#793) üzenetére


Erdei88
veterán

Ezt miért csak 2év garival látom mindenhol? Sikerült választanom egy lapot ami tetszene, erre 2év gari mindenhol...

(#800) Savanya válasza Erdei88 (#799) üzenetére


Savanya
addikt

Aqua az egyedüli aki 3évet ad Asrockra is . H97-em onnan van , de a Z97-re csak 2 évet kaptam a HVkernél .

Mobilszámom: 70-516-8068

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.