Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2351) bajnokpityu válasza shteer (#2350) üzenetére


bajnokpityu
félisten

USB kábel, ami a cuccokhoz megy, tuti jó?
szivatott már meg nyomtatóhoz menő, márkás ,vastag kábel.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#2352) shteer válasza bajnokpityu (#2351) üzenetére


shteer
titán

a loginak saját beépítettje van

az a baj, hogy random jön elő és nem rendszeresen h ki tudjam tesztelni kihuzogatással

..szerintem jónak tűnik

(#2353) general


general
addikt

hm.. hát ez elég negatív... viszont nincs kedvem plusz 10k-t kiadni az extrem3-ért, mert nincs se tuningra, se CF-re, SLI-re szükségem... bios, ill. driver frissítés nem oldja meg az említett usb és sata3 problémát? ( milyen problémák ezek tulajdonképpen? véletlenszerű fagyások, vagy nem indul a gép, vagy működés közbeni problémák, nem látja az usb3-as eszközt, vagy mik ezek pontosan?)

(#2354) shteer válasza general (#2353) üzenetére


shteer
titán

nálam nem indul, de ez nagyon egyedinek tűnik

..szerintem jónak tűnik

(#2355) bajnokpityu válasza general (#2353) üzenetére


bajnokpityu
félisten

utóbbit szoktak mondani, hoyg nem ismeri fel,nem működik jól.
januárban,dec végén alig volt árkülönbség.én is a problémás USB miatt vettem extreme3at.
és mivel egyáltalán nincs szükségem vidkarira, mindkét PCIe slot üres :Y

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#2356) balpis válasza general (#2353) üzenetére


balpis
őstag

Ha kizárólag az ISRT-t használnád, akkor gondold át, biztosan szüksléged van-e erre.
A gyakorlat sajnos nem igazolta a létét, nagyon kevés esetet lehet elképzelni, amikor ez kihasználható.
Egy 64GB-s SSD-re telepített rendszer és gyakrabban használt programok bőven megfelelnek, s gyorsabbak is, mint az ISRT-s megoldás. Ha csak 32GB-s SSD-ben gondolkoztál és Z-s lapban, próbáld meg átgondolni, hogy olcsóbb H67 (vagy akár H61) lap mellett nem marad-e több pénz az SSD-re.

Valójában én is ezt szerettem volna kihasználni, ezért vártam a Z68-ra. De sajnos a korlátai csak később derültek ki, hogy ez valójában nem egy HW-esen (ill. BIOS-ban) megoldott funkció, hanem csak a WIN7 SW-es megoldása. Így a több oprendszer melletti kihasználás, amit elképzeltem, egy elvetélt ötlet volt csupán....

Egyébként alapvetően az etron csipes USB3-mal vot (van?) probléma, nem minden eszközzel tud együttműködni.
A másik gond - de ez nem USB3 -, hogy bizonyos USB-s eszközökkel vagy nem akar indulni a gép, vagy standby állapotból véletlenszerűen felébred.... Ez utóbbit én nem tapasztaltam, igaz, altatni nem is szoktam a gépet.

[ Szerkesztve ]

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#2357) Pietrosz válasza shteer (#2354) üzenetére


Pietrosz
addikt

Pontosan mi a hiba? Nálam is volt olyan, hogy megállt fél percre bootnál, aztán továbbment. Meg a telefont is alig ismeri fel néha, de az nem biztos, hogy a lap hibája.

(#2358) shteer válasza Pietrosz (#2357) üzenetére


shteer
titán

idézném önmagam:
http://prohardver.hu/tema/asrock_z68_alaplap/hsz_2348-2348.html

kb 2 percnél untam meg és kapcsoltam ki

..szerintem jónak tűnik

(#2359) general válasza balpis (#2356) üzenetére


general
addikt

ez így elég korrekt info, köszönöm! ez esetben valóban átgondolandó a dolog!
tudtok esetleg h67/61-es lapot ajánlani, ami megbízható és - eddig - problémamentesnek tűnik? tudom, hogy ez Asrock topic, és z68-as, de bármilyen márka megfelel, a z68 miatt néztem eddig ezt a márkát, mert elég jó árúnak tűnik!

(#2360) balpis válasza general (#2359) üzenetére


balpis
őstag

Ez itt off.
De korrekt AsMedia USB3-mal, SATA3-mal - bár egy jó ár/érték arányú lap lehet az Asrock H61M/U3S3.
Persze lehet, azzal is van gond, de nem igazán láttam, pedig a milyen asztali gépet vegyek topikban százszámra lett kiajánlva.
Hátrány a H67-hez képest: csak 2 RAM slot, nincs RAID támogatás és nincs natív SATA3, hanem külön chipsetes. (Ez egyes SATA3 SSD-k esetén állítólag kisebb szekvenciális sebességet jelenthet.). De az ára csak 18k...

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#2362) brain_sx válasza moha bácsi (#2334) üzenetére


brain_sx
csendes tag

A probléma az, hogy ha átállitom a BIOS-ban RAID-re a cumót, akkor minden winyót RAID-en kezel.
Egyszerüen nem találom, hogy hogy tudnék külön egy darab winyóra felrakni a rendszert és azzal boot-olni, hogy mellette a többi RAID -ben van.
Valaki ezzel nem találkozott?

www.studio-x.hu

(#2363) V.Dave válasza balpis (#2356) üzenetére


V.Dave
senior tag

Nálam is jelen van a probléma. Z68extreme 4 van 1 usb-s billentyűzetem és egerem, meg van mellette vezeték nélküli bill és egér. Van hogy éjszakára készenlétbe teszem és hajnalban valamiért felébred elég kellemetlen mert van pár ventillátor ami kezdetben induláskor zúg. :N

Xiaomi mi 8 6/128

(#2364) shteer válasza V.Dave (#2363) üzenetére


shteer
titán

a korábban ajánlott LAN-eszköz beállításokat megcsináltad?

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#2365) FingR86 válasza V.Dave (#2363) üzenetére


FingR86
őstag

nekem is csinálja ezt. Lemegy alvó állapotba, aztán egyszer csak felébred. Csinál olyat is, hogy néha gondol egyet, és felvillan minden led a bill-en, és ha ez gépelés közbe történik, ki is marad pár karakter, olyan mintha elveszne a kapcsolat. Tegnap este rádugtam usb 3-ra a bill-t. Azóta nem villog, meg nem is kelt fel reggel. Mondjuk azt még nem próbáltam, attól hogy usb 3-on van a bill...bios-nál vagy boot-nál már látja a gép ?

(#2366) general válasza balpis (#2360) üzenetére


general
addikt

köszönöm! ezek szerint ezen más az usb vezérlő, mint a Z68-asokon?

(#2367) Wind-Storm válasza general (#2366) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Már nem tudom pontosan melyikre is voltál kíváncsi, de itt vannak:

Asrock H61M/U3S3 ASMedia ASM1042
Z68 Extreme3 Gen3 ASMedia ASM1042
Z68 Pro3 Etron EJ168A
Z68 Pro3 Gen3 Etron EJ168A

(#2368) balpis válasza general (#2366) üzenetére


balpis
őstag

Ezt így nem lehet kimondani egyértelműen.
A H61M/U3S3-on AsMedia USB3 vezérlő van.
A Z68 Pro3-on, P67 Pro3-on Etron.
A Z68 Extreme3 Gen3-on AsMedia.
Azt hiszem, a Z68 extreme 4-en megint csak etron.
A többség etron, deszerencsére legalább néhányra mást szereltek.
(A Giga talán az összesre etront rakott - eleinte biztosan. Az Asus, MSI viszon AsMediat és NEC-et használnak csak)

szerk: na, jó sokáig ültem a válaszon, megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#2369) general


general
addikt

kimerítő válaszok, thx, nem véletlen, hogy azokra panaszkodnak, amiken etron vezérlők vannak...

(#2370) Wind-Storm válasza balpis (#2368) üzenetére


Wind-Storm
őstag

méghozzá az Z68 Extreme 4-en 2 Etron EJ168A is van:

2 x Rear USB 3.0 ports by Etron EJ168A, support USB 1.0/2.0/3.0 up to 5Gb/s
- 1 x Front USB 3.0 header (supports 2 USB 3.0 ports) by Etron EJ168A, supports USB 1.0/2.0/3.0 up to 5Gb/s

(#2371) GuruZone válasza general (#2369) üzenetére


GuruZone
őstag

Z68 Pro3 (Bios P1.30):

nekem pl nem jut el bekapcsolás után még a POST képernyőig sem a gép, ha be van dugva a külső dvd író (LG GE20-NU10) ha van benne lemez, ha nincs. Kihúzom, és egyből továbbmegy. Általában egy hónapban ha írok egy lemezt, szóval ez is csak úgy fordul elő, ha előző nap este bedugva marad véletlenül...

Ugyanez az eset, ha bedugva marad a Popcorn Hour A-210-es médialejátszóm.

Egyéb USB-s eszközökre nem panaszkodik.

Amiket próbáltam: Roccat Kone+ és Razer Diamondback 3G egér, Gigabyte K8100 világító billentyűzet, Logitech Driving Force GT, Wireless XBOX 360 Controller For Windows adó/vevőegység, illetve van egy Antec zöld neoncsövem. Telefonokkal nem teszteltem még, USB-s kártyaolvasó szintén nem problémás. Fene sem érti...

Illetve teljesen randomra egykor belépegetett a BIOS-ba, ahonnét egy jól irányzot Discard changes & Exit gomb klikkeléssel lehet kijutni :) Asszonynak is meg kellett tanítanom, de amibe belejött a lap azóta nem cisnálja! :D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#2372) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Beléptem én is a klubba egy Z68-EXTREME3 GEN3 lappal. Még az ismerkedés stádiumában vagyunk egymással ezért lennének kérdéseim.

Az első, hogy internet hiányában kénytelen voltam a gyári lemezről telepíteni a drivereket ezért kérdezném, hogy mit érdemes frissíteni vagy lecserélni.
Utána érdekelne, hogy ez az Intel rapid tárolási technológia kell-e nekem.
Mert amíg ez el nem indul addig igen lassúcska a gép.

Ami még furcsa, hogy az alaplapon lévő ledek és a post kijelző nem világít, bár ezt gondolom az UEFI-ban kell valahol előturni és beállítani.

Mindent egybevetve meg vagyok a lappal elégedve, eddig problémamentesen üzemel.

A válaszokat és a segítséget előre is köszönöm! :R

(#2373) shteer válasza smiti (#2372) üzenetére


shteer
titán

welcome :)

a postkijelzőnek alapból mennie kell. volt bios-reset?
érdemes frissíteni :K
rst-t is, inteltől a legújabbat

..szerintem jónak tűnik

(#2374) bajnokpityu válasza smiti (#2372) üzenetére


bajnokpityu
félisten

sztem annak számokat kéne kiirnia....

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#2375) Wind-Storm válasza smiti (#2372) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Dr. debug led + a többinek valóban kéne világítaniuk alapból, POST alatt, aztán kialszanak.

(#2376) smiti válasza shteer (#2373) üzenetére


smiti
addikt

Üdv!

Nem csináltam bios resetet, azt alapból kellett volna az első használatbavételnél?
Tényleg kell ez az RST? Mert nem látom gyakorlati hasznát. Az intel chipset drivert azt gondoltam.

bajnokpityu - Igen tudom hogy számokat vagy betűket kellene kiírnia az előző lapomon ( Asrock 880G Extreme3) is volt azon rendesen működött. :K

(#2377) smiti válasza smiti (#2376) üzenetére


smiti
addikt

Na megtaláltam a biosban, az Advanced Menü-> South Bridge Configuration-> Onbord Debug Port Led.
Aztán van egy Good Night Led. Ez nem tudom mit csinálhat de majd kipróbálom. :B

Valamint találtam még olyat, hogy a CPU Load Line Calibration - Ez level 5-re van állítva, kell ezt piszkálnom?

A proci feszültségértékét honnan tudom, hogy mennyire kell állítani? Kezdjem az auto beállításról és onnan kell csökkenteni vagy érdemes arra fixálni?

(#2378) BigBlackDog válasza smiti (#2377) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Good night led éjszakai órákban kikapcsol minden ledet, kivéve debug kijelző és a winyó ledje.

(#2379) Wind-Storm válasza BigBlackDog (#2378) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Meg a nagy frászt... :DDD

Pont, hogy a LED-eknek kíván jó éjszakát.. :C

Enabled-en illetve auto-n (legalábbis nálam) POST-olás után elalszik a Dr. Debug és a power meg reset, illetve a hátsó clr_cmos gomb fénye.

A Debug LED meg a ki és bekapcsolt állapoton kívül auto álláson viselkedik így

[ Szerkesztve ]

(#2380) smiti


smiti
addikt

Köszi mindenkinek, de azt nem tudjátok, hogy el lehet-e távolítani ezt az Intel rapid tárolási technológiát? :B

(#2381) Wind-Storm válasza smiti (#2380) üzenetére


Wind-Storm
őstag

A proci feszültségére amúgy az offset beállítását nézd meg és úgy menj mínuszba.

Az IRST Nekem fenn sincs.
Nem is tudom igazából mire való, talán az SSD-t valamilyen módon kezeli, ha nem avval hoztad össze akkor nyugodtan letörölheted.
De viszont a sata eszközeid a tálcán USB módjára lesznek majd leválaszthatók.. persze ami használatban van azt nem tudod leválasztani így nem fenyeget ez a veszély, csak max. ha zavar az ott lesz ha nem tünteted valahogy el :D

[ Szerkesztve ]

(#2382) general válasza Wind-Storm (#2381) üzenetére


general
addikt

az az Intel Smart Response! SSD+HDD együtt gyorsabb, gyakorlatilag RAIDben, de az SSD sebességével! az Intel Rapid Storage én sem tudom, mi pontosan, de valszeg - más topicban most ezt mondták - az maga a RAID vezérlés.

(#2383) Wind-Storm válasza general (#2382) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Áh ugyan, SSD + HDD együtt sosem lesz SSD sebességű... :D
Idiot idea.. aki kitalálta ezt az egészet.. :N
Le kell törölni a phicsába! :DDD

(#2384) general válasza Wind-Storm (#2383) üzenetére


general
addikt

kicsit olvass, mielőtt marhaságokat írkálsz, ajánlasz...! ajánlom figyelmedbe az ide vonatkozó cikket! itt tesztelték az Intel Smart Response opciót! lap alsó része.

[ Szerkesztve ]

(#2385) Wind-Storm válasza general (#2384) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Már olvastam... továbbra is egy rakás szar :)
A rendszer teljes egészében legyen az SSD-n, így a legjobb, kész.
Ha evvel a szarral mondjuk egy bizonyos win7 beli dolgot csak később kezdesz el használni, az még mindig a merevlemezen található, és várhatsz rá míg betöltődik...

[ Szerkesztve ]

(#2386) V.Dave


V.Dave
senior tag

Találkkozott már valaki olyannal, hogy a hátlapi vga kivezetések használhatatlanok? Erről az alaplapról lenne szó, a dvi csatlakozóba egyáltalán, a d-sub csatiba csak félig lehet beletuszakolni a csatlakozót, már próbáltam két-két tökéletes kábellel, egyik sem hibás, már gyárilag ilyen volt csak most jutott eszembe hogy hátha valaki tud ilyen problémáról nyugtassatok meg hogy én vagyok a hibás. :Y

Xiaomi mi 8 6/128

(#2387) Wind-Storm válasza V.Dave (#2386) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ilyennel még soha...
Nem tudnál egy közeli makrós képet küldeni róluk? hátha látszik valami...

(#2388) hermanyi válasza V.Dave (#2386) üzenetére


hermanyi
őstag

Nekem is ilyen deszkám van .
DVI kábel milyen amit bele akarsz dugni mert több féle létezik .
[link] az egyik visz át hangot is ha jol tudom a másik pedig nem a lényeg,hogy az egyiknél a vízszintes lába mellet is vannak pöckök a másiknál nincs .
A deszkán lévö DVI csatiba pedig a (pöckös) nem fog bele menni .
Itt látszik ,hogy nincs helye , a 15 tűs csatinak pedig muszáj lenne bele mennie a helyére .

A hang átvitellel lehet hülyeséget írtam ,ha igen elnézést érte. :R

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#2389) Wind-Storm válasza hermanyi (#2388) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Az egyik típus digital only, a másik digital + analog, illetve single vagy dual linkes vagy simán analog mint a 15 pines d-sub.

Tehát a DVI-k közül egyik sem, csak a HDMI visz át hangot.

Amúgy nem hinném, hogy nem belevaló kábelt próbál, csak megnézi mit dug mibe..

[ Szerkesztve ]

(#2390) hermanyi válasza Wind-Storm (#2389) üzenetére


hermanyi
őstag

Azért írtam oda ,hogyha hülyeség akkor elnézést . :R

Sohasem lehet tudni láttam már érdekes dolgokat .:)

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#2391) smiti válasza BigBlackDog (#2378) üzenetére


smiti
addikt

Most nézem, hogy egyforma lapunk van. Te frissítettél BIOS-t? Vagy még mindíg a P1.00-t használod?
Csak azért kérdezem, mert azt szokták mondani, hogy amíg nincs gond a géppel addig felesleges a frissítés. Más meg mondjuk azt, hogy mindíg rakjuk fel a legfrissebbet.

Tényleg, jó egyébként az 1.30-as bios az Extreme3 Gen3-hoz?

(#2392) Wind-Storm válasza hermanyi (#2390) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Pont azért írtam én is.

(#2391) smiti
Nem rossz.

(#2393) V.Dave


V.Dave
senior tag

Nos, elolvastam mit tanácsoltok alaplapi vga kimenet ügyben és nagyon hasznosnak tűntek a válaszok. A DVI kapcsán az a probléma, hogy nincs olyan kicsi bütyük párhuzamosan az egyenes rész felett és alatt és középen is megritkították a pontok számát:

A D-sub rész pedig még érdekesebb, ugyanis itt van az monitorkábel csatija és úgy tűnik mintha "lespóloltak" volna róla egy tüskét:

Ez az alaplap kimenete makrózva fotózva:

Ettől függetlenül még mindig nem tudom miért nem lehet normálisan feldugni az alaplapra a D-sub részt :(

Xiaomi mi 8 6/128

(#2394) Wind-Storm válasza V.Dave (#2393) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Úgy néz ki, hogy sima DVI-D kábelre lesz szükséged ha a monitorod támogatja a Digitális átvitelt DVI-n.

A d-subról hiányzó tű nem befolyásol semmit sem... nem véletlenül hagyták le róla, mivel a monitornak esetleg nincs szükség rá.

Sajnos fotón nem látok semmi rendelleneset, valószínűleg nem látszik, lehet, hogy kicsit még jobban szemből fotózva látszódna.

[ Szerkesztve ]

(#2395) smiti válasza Wind-Storm (#2381) üzenetére


smiti
addikt

Na leszedtem a gépről ezt az IRST-t és megy minden gond nélkül.
A De viszont a sata eszközeid a tálcán USB módjára lesznek majd leválaszthatók. jelenség viszont gyönyörűen megszűnik a legfrissebb AHCI driver felrakásával. :K

(#2396) Wind-Storm válasza smiti (#2395) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Hm kíváncsi vagyok.. tudnád nekem linkelni azt a bizonyos ahci drivert? :)

[ Szerkesztve ]

(#2397) smiti válasza Wind-Storm (#2396) üzenetére


smiti
addikt

Természetesen tudom linkelni : [link]

Innen szedd le a Intel® Rapid Storage Technology F6 Driver Diskettes -t! ;)

(#2398) Wind-Storm válasza smiti (#2397) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Kössz, de itt AHCI-ról nem ír :F

Intel Rapid Storage Technology (Intel RST) F6 driver diskettes v10.8.0.1003 - used to preinstall RAID drivers (F6 diskettes are used during the installation of Windows* Operating System setup to setup RAID). These files can be used to create floppy disks in order to pre-install the Intel Rapid Storage Technology driver during the F6 portion of Windows* setup. The F6 installation method is not required for Microsoft Windows Vista* or Microsoft Windows 7*.

(#2399) V.Dave válasza Wind-Storm (#2394) üzenetére


V.Dave
senior tag

Azt gondolom, hogy a hiányzó tüske nagyon is számít, ugyanis a hiányzo tüskés monitorkábellel minimálisan szellemképes a monitor, ez egyébként egy hama kábel elég szutyok minőséggel. A monitorhoz gyárilag adott noname kábellel nincs ez a probléma ott kifogástalan a kép.

Xiaomi mi 8 6/128

(#2400) Wind-Storm válasza V.Dave (#2399) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Mitől, ha egy olyan monitoron nincs amin integrált a kábel?
Mégis milyen szerepet lát el az a hiányzó tüske?
Poénból nem hagyják le...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.