- laskr99: Újrakezdem a processzor és videókártya szilícium magok fotózását
- VoidXs: Tényleg minden játék optimalizálatlan?
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Steven: Sokat utazó kávéfüggők ide!
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- droidic: Így beszélhetsz élő emberrel EA supportban
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
-
LOGOUT
Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Teasüti
nagyúr
válasz
Janos250 #3554 üzenetére
Kicsit megvariáltam a ledek frissítését. Nincs konstans kiíratás, csak ha változik a kép.
Statikus "vektornál" átugorja a küldést és ilyenkor tudok kommunikálni vele.
Annyi trükköt raktam még bele, hogy ahogy érkezik vmi adat, felfüggeszti az animációt.
Neten nem találtam megoldást a problémára, egyetlen példában sem merült fel a "ws2812b + remote control" esete.
Ha cserélnék a régebbi WS2801-es szalagra, aminek nem kell szigorú időzítés, akkor ez a probléma fel se merülne. Kár, hogy erre így konkrétan akkor jöttem rá, amikor már megvettem 15 méter szalagot.
Na mindegy.
Lehetséges megoldások között szerepelt a nagyobb vasra váltás is, de az sem garancia az ütközésmentes működésre. Annyi, hogy több ciklust tud végrehajtani az idő alatt. Igaz több erőforrással már nem kellene szénné optimalizált library-ket használni, mert amúgy van vmi Pololu féle cucc is, ami tud olyat, hogy pixelenként kapcsolja ki-be a megszakításokat - értékes proci időt hagyva más feladatokra ahogy te is utaltál rá. Persze ez se garancia az ütközésmentességre, de talán jelentősen lecsökkenti a csomagok eldobásának esélyét.
A valóban garantáltan hibamentes megoldás a második mcu, ami kezeli a beérkező kommunikációt és kérésre továbbítja az első felé.A táp egy kínai utángyártott laptoptöltő akar lenni, szokatlan 5V/15A paraméterekkel, de olyan szinten noname, hogy még én is félek tőle.
5,3V jön ki belőle, csak úgy a miheztartás végett.Ezek közül melyik működik csont nélkül az Arduino IDE-vel?
Úgy tudom csak a Teensy 100% kompatibilis utasításszinten - vagyis lefordul rá ugyanaz a sketch, mint az Uno-ra, ha nem tévedek (talán egy-két specifikus dolgot leszámítva, mint hogy pl. a Due-n is megszaporodtak a perfifériák és azokat külön kell címezni). Arra pályázok majd. Csak mivel kicsit drága ezért még egyelőre nem támasztok akkora igényt a nagyobb kapacitásra.
(Majd ha minden mostani projektem egyesül egy komplex vmivé és bejön mellé egy érintős TFT kijelző is, na akkor kelleni fog az ARM.)
Másik környezetre áttérni meg nem szeretnék, nem akarok visszamenni az alapokhoz.
Új hozzászólás Aktív témák
- Légies iPhone halvány színei
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- Milyen egeret válasszak?
- PlayStation 5
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- Melyik tápegységet vegyem?
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Hamarosan rézhiánytól szenvedhet az egész chipgyártás
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- laskr99: Újrakezdem a processzor és videókártya szilícium magok fotózását
- További aktív témák...
- HP EliteBook 840G6 ! AKCIÓ!!! a készlet erejéig!
- Kobo Aura Edition 2 (N236) 6" háttérvilágításos kijelzővel, 4 GB-os tárhellyel - jó állapotban
- HP ProBook 430 G8, 13,3" FHD IPS, I5-1135GU CPU, 16GB DDR4, 256GB SSD, WIN 11, 27% áfás számla, 1 év
- Playstation Portal - 3 hónap Bolti Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! ÚJ AMD Ryzen 5600X 5700X 5800X 5900X processzor 3 év garancia 27% áfa termékbeszámítás
- AKCIÓ! "ÚJ" Microsoft Surface 5 13,5 notebook - i5 1235U 8GB RAM 256GB SSD Intel Iris Xe IGP 27% áfa
- LG 45GR95QE - 45" Ívelt OLED / 2K WQHD / 240Hz 0.03ms / NVIDIA G-Sync / FreeSync Premium / HDMI 2.1
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 5 7500F 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Bomba ár! Fujitsu LifeBook U758 - i5-8GEN I 8GB I 256GB SSD I HDMI I 15,6" FHD I W11 I Garancia!
- Honor Magic7 Lite 8/512GB, Kártyafüggetlen
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest