Hirdetés
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- D@reeo: Pi-hole és a Telekom Sagemcom F@st 5670 DNS beállítása
- Mr Dini: Mindent a StreamSharkról!
- Gurulunk, WAZE?!
- GoodSpeed: A RAM-válság és annak lehetséges hatásai
- bb0t: Ikea PAX gardrób és a pokol logisztikája
- potyautas: A Magyar Néphadsereg emlékére
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- sziku69: Szólánc.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Petykemano
veterán
válasz
Yutani
#44928
üzenetére
Ha a körülményeket nem nézzük, akkor természetesen le a kalappal.
A körülmények figyelembevételével lehet némileg relativizálni.Ez egy N5-ön készülő cucc. Amúgy nem is kicsi, összességében kb 850mm2 lehet.
A szintén N5-ön készülő Navi 3x ígéretei között az szerepel, hogy a jelenlegi csúcs kártyákra 80-120% fog rápakolni. MLiD-nek volt valamilyen számítása, most nem tudom felidézni, de azt hozta ki, hogy nem lesznek azok azN5-ön készülő compute die-ok olyan gyárthatatlanul és méregdrágán bazinagyok.Persze lehet, hogy még úgy is perf/W tekintetében nyerő lesz az Apple. De hogy ebből vajon mekkora részt magyaráz a géniusz és mennyit az eltérő tervezési célok, azt ki tudja megmondani?
Az apple esetén szerintem elég egyértelmű, hogy nagyobb hangsúlyt fektet a perf/W-ra.
Az M1 processzor részén is látható, hogy nem céloznak olyan magas frekvenciát, emiatt sűrűbben tudják pakolni a tranzisztorokat, emiatt esetleg többet is tudnak belepakolni. Eddig szerintem ezt bárki tudná csinálni, de a CPU vonatkozásban a géniusz abban mutatkozik meg, hogy hogy pakolsz úgy több tranyót, hogy abból jó sok IPC ki is jöjjön?
A GPU hatékonyságának valamekkora része szerintem szintén ebből fakad és talán van valami hasonló truváj ott is.És persze az, hogy 1-gyel jobb gyártástechnológiát használ mindenkinél az minden körülmény között előnyt jelent.
Új hozzászólás Aktív témák
A topikban az OFF és minden egyéb, nem a témához kapcsolódó hozzászólás gyártása TILOS!
Megbízhatatlan oldalakat ahol nem mérnek (pl gamegpu) ne linkeljetek.
- Lenovo ThinkPad T14 Gen1 Ryzen5 4650U Refurbished - Garancia
- 134 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX8H) - Intel Core i9-13900HX, RTX 4090 - 3 év garancia
- Tablet felvásárlás!! Apple iPad, iPad Mini, iPad Air, iPad Pro
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 5600X 16/32/64GB RAM RTX 5060 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A14/Samsung Galaxy A34/Samsung Galaxy A54
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest

