Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:37:58

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27751) zolee1984


zolee1984
senior tag

A soc feszt meddig szabad emelni 24/7-re.
A kevés soc feszültség vagy az instabil memória vezérlő okozhat olyan instabilitást hogy kilépked a programokból de a win nem hasal el és nincs whea error?

üdv Zoli

(#27752) hokuszpk válasza zolee1984 (#27751) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a Zen es Zen+ -nal 1.2V -t mondott az AMD ; tekintve, hogy a 3xxx es 5xxx i/o die is a Glofo 12/14nm -en keszul, ezeknel is ekorul van a max ; a tapasztalat meg az, hogy ha 1.1V instabil, akkor mashol kell keresni a problemat.
** igen, instabil ram vagy ramvezerlo okozat ilyen problemat ; tm5 anta konfiggal tudom ajanlani.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#27753) HSM válasza hokuszpk (#27752) üzenetére


HSM
félisten

Nem volt valami, hogy a PCIE4 miatt nem ajánlott 1.1V fölé menni a SoC-al?

(#27754) hokuszpk válasza HSM (#27753) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

hatize nekem ez kimaradt, még az 1700 társaságában szórakoztam 1.2V -val, mert pont azt a Corsair Vengeance 3000 CL15 memoriat sikerult vennem, amit nagyonnemszeretett ; azóta viszont az összes Zen procim max. 1.05V -val elketyegett.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#27755) sfknasty válasza HSM (#27753) üzenetére


sfknasty
aktív tag

A túlzott BCLK emelés hat negatívan a PCIe csatornákra,valamint a Sata és Usb interface-ra.

[ Szerkesztve ]

(#27756) HSM válasza sfknasty (#27755) üzenetére


HSM
félisten

Az teljesen egyértelmű, sosem értettem, akik ezzel próbáltak "tuningolni"... :N

A VSOC és a PCIE4 esete más. Volt valami, és úgy emlékszem ez, hogy PCIE4-es eszközökkel 1.1V a VSOC limit.

(#27757) jokeph válasza hokuszpk (#27754) üzenetére


jokeph
nagyúr

3600X és 5600X-el is a 4*8 GB 3200CL16-hoz elég volt az 1,0 Volt a SOC-nak, 4*8 GB 3600CL17-hez meg elég volt az 1,1 Volt, CH VI Extreme lapban. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#27758) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Pont jöttem kérdezni hogy 50-60fok közel idle alatt nem sok egy NHD14 hűtő mellett? (5600g)
De az összefoglaló megnyugtatott :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#27759) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok!

Minimális ráfizetéssel most egy 2600X-et le tudnék cserélni 5500-ra, alkalmi játékos B450M lapos konfigban. (VGA csere majd későbbre tervezve, ha az árak tovább javulnak majd). A benchmark eredmények alapján volna értelme, de gondolom FHD játék esetén túl sok haszna nem lenne a dolognak, jól sejtem?

(#27760) ncc1701 válasza Kroni1 (#27759) üzenetére


ncc1701
veterán

Simán cseréld. :) Egy 2600-at cseréltem 5600x-re, nagyon megérte.

(#27761) Czimby válasza Kroni1 (#27759) üzenetére


Czimby
addikt

A 2700 nem hajtotta ki nekem FHD-n a 6650Xt-t(nem volt állandó 100% közeli a GPU terheltség), az 5600 már igen.
Pont, hogy FHD-n jön ki ha kevés a CPU mert itt nagy az FPS, 1440p mellett a 2700 is elég lett volna.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#27762) Kroni1 válasza Czimby (#27761) üzenetére


Kroni1
veterán

:R

(#27763) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

Sziasztok!

Win 11-ben, hogyan lehet megoldani, hogy a biosban ha a TPM-et bekapcsolom, akkor az Eseménynaplóban hiba látszódik. (CertificateServicesClient-CertEnroll 86). Ha kikapcsolom a TPM-et, akkor nem jön be, de valamelyik játék csak ezzel (tpm) indul el..
Van mód ennek eltüntetésére? :)
Alaplap: Asus x570 tuf gaming plus + 5950x.
Chipset driver feltéve..akár az alaplap oldaláról, akár a legújabb helyről, de nem jó.

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#27764) konci79 válasza enginev3.0 (#27758) üzenetére


konci79
őstag

Milyen hardverek mellett?
Nekem idle 40 fok körül van, Pbo+100,CO -22, Igp 2200 (gép adatlapomon), zárt házban, játéknál meg 67 ...
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#27765) ScomComputer válasza Sziszifeca (#27763) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ki kell kapcsolni annak a hibának a logolását a regisztriben,és ha zavar és nem látod többé.. ;)

(#27766) Sziszifeca válasza ScomComputer (#27765) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Ok :)
De erről sehol nem találok infót hogy a registryben ezt hol tilthatom le..
Nem tudod esetleg, :)

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#27767) ScomComputer válasza Sziszifeca (#27766) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nem olyan egyszerű,hogy 1 mondatban le lehet írni...van róla infó a neten(angolul keress rá)...vagy egyszerűbb ha,nem nézegeted az "Eseménynaplót"... :P
Minden hibának van egy guid értéke és az alapján kell keresni a reg.-ben és ott tiltani a logolást..
pl.. Guid="{555908d1-a6d7-4695-8e1e-26931d2012f4}"
Ez a guid..a hiba leírás XML nézetében található.. :K
De ez nem topiktéma,szóval OFF vége ! :R

[ Szerkesztve ]

(#27768) zaja8


zaja8
aktív tag

Sziasztok!
Mostanság fogok váltani életemben először AMD konfigra (R5 5600), követem régóta a fórumot, értem én hogy PBO meg CO, de pontosan mit és mennyit (MHz) nyerek ezzel?
Őszintén szólva nekem nagyon sötét ez a téma. Nálam a tuning utoljára arról szólt, hogy értelmes fesz, aztán ami órajelen még stabil az mehet és kész. Ebben az esetben pedig sík hülyének érzem magam.
Köszönöm ha egy kicsit szájbarágós infót kapok :R

(#27769) hokuszpk válasza zaja8 (#27768) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

PBOval nagy frekiket nemnyersz, a biosban max. +200Mhz -t enged ratolni a gyari ertekre, ami ha mondjuk 4GHZ gyari speccel szamolom, akkor 5%.
a hangolassal inkabb azt nyered, hogy hűvösebb lesz a proci, es tovabb tudja tartani a boost orajeleket, ilyesmi.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#27770) zolee1984 válasza zaja8 (#27768) üzenetére


zolee1984
senior tag

Nekem pbo- val 4650 a max de 4625-ön láttam allcore.
4,7-et tud manual oc-val 1,28-volton.
Mondjuk nem nyertem a szilícium lottón most sem

üdv Zoli

(#27771) Dißnäëß válasza zolee1984 (#27770) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ezek a nagyfrekik manual-ban: konstans állandó értékekrôl beszéltek, vagy ez az, ahova terhelésre fellöki a proci magát, amúgy meg idle-ben elvan alacsonyabban ?

Szóval milyen "mûködés mód" mellett beszélünk ezekrôl ?

Az, hogy amikor az összes mag le van terhelve és amellett hova áll be frekiben (fôleg hômérséklet függvényében), tiszta sor.

Amikor elengeditek a padlógázt és nem csinál semmit a CPU, akkor is itt van, vagy beejti az alacsony MHz-ekre ? Csak kíváncsiságból. :R

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#27772) zolee1984 válasza Dißnäëß (#27771) üzenetére


zolee1984
senior tag

Ha fix órajeles tuningot csinálsz akkor mindig annyi az órajel.
Ha nincs terhelve akkor nem vesz fel sok áramot.
A pbo módhoz képest idle 3-5 wattal eszik többet.

üdv Zoli

(#27773) Dißnäëß válasza zolee1984 (#27772) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ha fix órajeles tuningot csinálsz akkor mindig annyi az órajel.
Valahogy ez lett volna a kérdésem lényege, hogy milyet szoktak általában ? Fixet, vagy meghagyják változóra ?

Ha nincs terhelve akkor nem vesz fel sok áramot.
Igen, ezt észrevettem CPU-Z-n is, okos, amikor pedig kell az erő, ott van azonnal.

A pbo módhoz képest idle 3-5 wattal eszik többet.
Nincs több kérdésem. :B :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#27774) hokuszpk válasza Dißnäëß (#27773) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

kinek mi a jobb. ha fixalod a frekit, akkor egy-ketszalas terhelesnel teljesitmenyt hagysz benne, ha meg nem, akkor picit melegebb lesz. En a pbo hangolast tartom jó útnak, egy pici undervolt, egy pici curve, es jó lesz a teljesitmeny, a homerseklet, a huto zajszintje, etc.

erdemes meg raprobalni engedelyezett pbo mellett a max. homersekletlimit csokkentesere, az 5800X a gyari 90 fok helyett 87 fokra allitva pont nem vesztett egy deka sebesseget sem ; sajna ido hianyaban még nem mentem le mondjuk 85 fokra vagy az alá.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#27775) jokeph válasza hokuszpk (#27769) üzenetére


jokeph
nagyúr

:K
Poénból átlőttem BIOS-ban az 5600X-et Pcustom-ra (sajna csak egyet enged, nem lehet több fokozatot kreálni, fura, mintha a 3600X-nél régebbi BIOS-nál engedett volna hármat is :U) , az alapértelmezésben 3,8 GHZ all-core és 1,1 Volt Vcore, 41-es VID (Hexadecimálisban megadható mező, a 41 az 65W PPT-nek felel meg, ezt a HWINFO láttam is hogy tartja kiterelve maxra).
Ezen annyit módosítottam, hogy a frekit belőttem 4100-ra, minden más maradt, egész kellemesen duruzsolt.
Bár ez így elvben fix órajeles és feszkós tuning, az effektíve clk a béka segge alatt volt idle-ben és kis/rész terhelésnél is (HWINFO-ban nézve).
ECO mód+. ;]
Lehet, megnézem 4,4 GHZ-en is, mennyit kér be, sosem nyomtam még meg AC OC-vel. :))

#27776Dißnäëß: pedig így van. Fixált frekinél akkor nem hagynál benne teljesítményt, ha az AC OC-t tudná a procid kis feszen a max turbó órajelen hozni (ezt kb. egyik sem tudja).

Ha nem fixálod, akkor az 1-2 szálas melót max turbóra kidobja a preferált magoknak, amik így fellövik a frekit az adott 1-2 magon és vele együtt a Vcore-t is, azaz ergo melegebb lesz a CPU-d.
Ezért érdemes undervoltolni (vagy CO-t használni, akár magonkéntra kitesztelve).

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#27776) Dißnäëß válasza hokuszpk (#27774) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Wow, ezt emésztem. Mármint én is régi tuner vagyok, 486-oson kezdtem, de ezt nem egészen vágom most.

kinek mi a jobb. ha fixalod a frekit, akkor egy-ketszalas terhelesnel teljesitmenyt hagysz benne,

Szóval ha fixálom a frekit, 1-2 szálas terhelésnél teljesítményt hagyok benne (azaz a többi magot is megemeli és ott van kihasználatlanul?)

ha meg nem, akkor picit melegebb lesz.
Szóval ha nem fixálom, melegebb lesz, azért, mert ő alacsonyabb teljesítménnyel végzi el az 1-2 szálnak kirótt melót ? :F (Nem áll össze a teljesítmény és melegedés korrelációja).

A többit értem :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#27777) Alpi. válasza jokeph (#27775) üzenetére


Alpi.
addikt

:K
Igen, egyet enged és gyakorlatilag ugyan az, mint a "custom multi / vid" a CCX oc-nál.
Azaz egy fix setup. :) Legalábbis nekem így tünt amikor kipróbáltam.

"Bár ez így elvben fix órajeles és feszkós tuning, az effektíve clk a béka segge alatt volt idle-ben és kis/rész terhelésnél is" - Igen, az effektív órajel 0%-os szálterhelésnél 0 Mhz lesz akkor is, ha a mag 800 Mhz-en jár és akkor is ha 8 Ghz-en. :)
Csak teljes terhelésnél van igazán információ tartalma.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#27778) hokuszpk válasza Dißnäëß (#27776) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Szóval ha nem fixálom, melegebb lesz, azért, mert ő alacsonyabb teljesítménnyel végzi el az 1-2 szálnak kirótt melót ? :F (Nem áll össze a teljesítmény és melegedés korrelációja)."

mert a hőtermelest a fesz az nagyobb mertekben befolyasolja, mint a freki. valamikor valahol valakitol azt hallottam / olvastam, hogy a frekivel linearisan no a hotermeles, a fesszel meg negyzetesen.
Szerintem ez majd egy megoldando problema lesz, mert az a stajsz, hogy magasabb frekihez magasabb fesz kell ; viszont a konstrukcioban az a tankcsapda van elrejtve, hogy minden mag, az eppen legmagasabb feszt igenylo mag feszultseget kapja.
namost ha egy-ket mag eppen feltornazza magat mondjuk 4.6Ghz -re, akkor hiaba malmozik a tobbi 3Ghz alatt, akkoris a magasabb feszultseget kapjak. Ezen valamennyit enyhit a curve ; de szvsz durvabban is lehetne tolni ; csak nemtom mennyi plusz tu kellene a cpufoglalatban es a vrmnek az o bonyolitasa sem valoszinu, hogy olcsobba tenne a megoldast.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#27779) jokeph válasza Alpi. (#27777) üzenetére


jokeph
nagyúr

Pedig ha engedne 3 fokozatot belőni... hmmmm... :D
Ez igazából akkor hardveres P-State lehetne, mint a Radeon VGA-knál (ott van vagy 5-6-7 State is, és az Adrenalinból lehet őket állogatni). :U

#27778hokuszpk: :K

"Ezen valamennyit enyhit a curve ; de szvsz durvabban is lehetne tolni ; csak nemtom mennyi plusz tu kellene a cpufoglalatban es a vrmnek az o bonyolitasa sem valoszinu, hogy olcsobba tenne a megoldast." - na ezt nem érem meg szőrős fejjel. ;]

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#27780) Alpi. válasza jokeph (#27779) üzenetére


Alpi.
addikt

Ok, de a 3 az itt még mindig értelmezhetetlen.
Gyakoraltialg 25 Mhz-enként van egy P-state a teljes boost tartományban. Azt a táblát kéne újra feltölteni, hogy rendesen működhessen. :)
(per mag :D )

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#27781) Alpi. válasza jokeph (#27779) üzenetére


Alpi.
addikt

"na ezt nem érem meg szőrős fejjel." - Aki idáig eljutott az már megérte ! :D :C
Azt hiszem a Skylake-X ekbe (nem biztos, hogy jól emlékszem) volt "per core voltage control". IVR-el természetesen.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#27782) jokeph válasza Alpi. (#27780) üzenetére


jokeph
nagyúr

Durvázni megtenné 3 is, persze egy komplett tábla izgibb lenne. :D

Na, jóóó a Skylake-X az más terep...skálázható a jövő év is benne (ahogy az egy X299-es HEDT-től azért el is várható). ;] No meg a van bőven LGA pin a socketben, kiadhatja vidáman (és még így sincs mind használva).
AM4-nél gondoltam...
Mondjuk a CH VI E BIOS-ban annyi, de annyi paraméterezhető dolog van, hogy uuuuuuuuu, az életem is kevés lenne hozzá.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#27783) HSM válasza Alpi. (#27781) üzenetére


HSM
félisten

A Haswell-nél vezették be, majd ezután ejtették is s115x vonalon. :K Külön órajel/feszültség párokon mehetett minden mag, jópofa volt, de nem sok hasznát vettem. Az vicces volt, hogy maga a CPU kb. 1.8V-ot kapott az alaplaptól. :)

Egyébként elvileg a Zen architektúrában is van egy kicsit egyszerűbb konstrukció hasonló célból, IVR helyett LDO megvalósítással: [link] , [link] , és itt is van pár érdekes forrás/infó: [link] .
Ez is egy érdekes dolog, ha már sokszor előkerül a terheletlen fogyasztás, feszültség és a C6 kérdése: [link] . :)

[ Szerkesztve ]

(#27784) Dißnäëß válasza hokuszpk (#27778) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Aaaaaa ééééértem.

Igen, a teljesítmény a feszültség négyzetével arányos elvileg. Most már értem, honnan jön elő a "maradék" úgy is, hogy a többi mag nem hajt annyira erősen. Mert lehetnének sokkal alacsonyabb feszen is, de mégis elfűtik, magasabb fesz-en hajtódva, hiába frekiben a csúcs-mag alá esnek bőven.

Thx. :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#27785) ncc1701 válasza Dißnäëß (#27784) üzenetére


ncc1701
veterán

Gyakorlatilag is a feszültség négyzetével nő a felvett teljesítmény.

Btw engem pont nem érdekel, h mennyire fűt az 5600x, tettem rá nagy hűtőt, még játék alatt 67 foknál többet nem láttam, pedig 4.85GHz-ig boostol. Majd még emelek ezen, h 10-20 (50w)-al többet eszik tán, azt pont leszrom. Idle meg 32 fokos...

(#27786) zaja8 válasza hokuszpk (#27769) üzenetére


zaja8
aktív tag

Tehát akkor PBO bekapcs, CO mennyivel induljak? Mivel teszteljem? Meddig? Mikor tekinthető stabilnak?
Kicsit szájbarágós leírásnak nagyon örülnék bárki részéről :R

(#27787) hokuszpk válasza zaja8 (#27786) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

elsokorben hagyd a turoba gyari alapon, sot kapcsold ki a pbo -t.
memoriat lodd be, foleg ha 3200+ -t veszel, vagy tuningolnad.
erre elsore Aida stressz ( abbol eleg 5-10 perc, ha durvan rossz a beallitas, akkor hamar kikopi ) masodra y-cruncher 0-1-x ( x a memoriamerettol fugg ) aztan ha az is sima, akkor johet a TM5 sima 30 kor aztan Anta konfiggal 2-3 kor. ( a konfigban a "cycles=" sort kell atirni ) ezutan futtass meg 1-2 jatekot is ( beepitett benchek joklesznek. Pl. Tomb Raider )
ha a memoria teljesen stabil, utana johet a PBOval valo ismerkedes.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#27788) wsanyi válasza hokuszpk (#27778) üzenetére


wsanyi
aktív tag

" ha egy-ket mag eppen feltornazza magat mondjuk 4.6Ghz -re, akkor hiaba malmozik a tobbi 3Ghz alatt, akkoris a magasabb feszultseget kapjak."

Ez az infó honnan van? HWinfoval, vagy Ryzenmasterrel nézve ez nem így van. A fesszel csak egy határértéket adsz meg a legmagasabb órajelhez társítasz egy feszültségértéket. Igen, görbén lehet alakítani. De az más tészta.

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#27789) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Melyik programot érdemes most használni, ami automatikusan megtalálja a legalacsonyabb még atomstabil értékeket magonként a Curve Optimizer-hez és nem kell újraindítgatni kézzel (a Ryzen Mastert kellett, igaz jó helyen folytatta és be is tudta fejezni, de unalmas volt arra várni, mikor fagy ki/indul újra, csak magára hagynám inkább egy napra és csinálja meg)

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#27790) Biga123 válasza E.Kaufmann (#27789) üzenetére


Biga123
addikt

Az összefoglalóban lévő Hydra 1.1F nekem bevált.
De csak offset nélkül. Valamiért azzal együtt megőrült.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#27791) Alpi. válasza wsanyi (#27788) üzenetére


Alpi.
addikt

Mivel 1 vrm van így minden mag ugyan azt a feszültséget kapja. (vcore)
Ryzen mastert nem ismerem, de Hwinfo-val is ez látszik. :)
(meg ez a valóság is)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#27792) Alpi. válasza HSM (#27783) üzenetére


Alpi.
addikt

:K
Igen, a gyors C6 működés nagyon fontos. Ha nincs áramfelvétel, mindegy mekkora a feszültség, nem lesz munkavégzés.
És mi mutatja százalékosan a C6 állapotot ? Na mi ? :D A Hwinfo.....
Kizárólag csak így van értelme.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#27793) HSM válasza Alpi. (#27791) üzenetére


HSM
félisten

Annyit pontosítanék, hogy minden mag előtti LDO annyit kap. Aztán ebből tudnak kevesebbet csinálni, nyilván jelentős veszteséggel.

(#27794) hokuszpk válasza wsanyi (#27788) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

most nincs elottem, de ha jolemlexem a Ryzen master peaket meg averaget mutat, esetleg a VID-et. de ettől még ahogy Alpi írja, 1 vcore fesz érkezik a vrm felől.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#27795) wsanyi válasza Alpi. (#27791) üzenetére


wsanyi
aktív tag

1 VRM? :O Nem pont ezért van több fázisa? :O

Én eddig úgy tudtam, hogy magonként változik a feszültség adott órajeltől függően. A CPU-Z pl. néha fura értékeket ír ki, pontosan azért, mert az alacsonyabb órajelen működő magok kevesebb feszt kapnak. De erről az AMD-t kéne megkérdezni. ;) Ryzenmasterrel tuningoltam már, és ott mindig azt láttam, hogy órajeltől függően változik a feszültség, és magonként külön.

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#27796) Alpi. válasza wsanyi (#27795) üzenetére


Alpi.
addikt

:N
A fázisok teljesen más célt szolgálnak.
Amit láttál az szerintem a vid és nem a vcore. A kettő nem ugyan az.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#27797) petimbo


petimbo
tag

Sziasztok!
Vásároltam egy 5900X-et (váltás 3700X-ről < 5900X-re ).
Mire számíthatok játékokban, képkockák tekintetében, valamint teljesítményt illetően?

(#27798) jokeph válasza petimbo (#27797) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
FHD-n nézve már egy RTX 3060-al is nagyobb min. és 0,1% FPS-re. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#27799) petimbo válasza jokeph (#27798) üzenetére


petimbo
tag

Köszönöm. Sokat gondolkodtam azon, hogy 5800X3D-t vagy 5900X-et vegyek.Tudom, hogy játékra teljes mértékben az 5800X3D a jobb, de egyszerűen annyi fps-re nekem nincs szükségem, amit a tesztekben láttam az 5800X3D esetében, és mivel ugyanannyiba kerül mint az 5900X, inkább a + 4 mag előny, és a több szál mellett döntöttem.

(#27800) mcs válasza petimbo (#27797) üzenetére


mcs
veterán

Erősebb kártyával full hdben 30-50% fps növekedésre simán számíthatsz egy és több szálat használó játékokban is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.