Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:37:58

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26951) Csupingo válasza patyil (#26948) üzenetére


Csupingo
veterán

Hát igen, 11%-os terhelés már rá tud dobni 5-15 fokot a procira. Meg kéne nézni, mi okozza. Ha újraindítottad a torrent klienst és már jó, akkor rendben van. Alap esetben ilyen felhasználásnál 0% közelében kéne lennie a proci használatnak, hacsak nem 5 trillió bites neted van és veszettül dolgozik.
A 35-40 fok már teljesen jó.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#26952) Gabrikovics válasza tasiadam (#26927) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

Nekem a Ryzen Master
-29
-29
-29
-27
-29
-29
Értékeket adott
A Hydra ALL -30

Még kisérletezem vele a RAM most alapon 2133-on

Amuugy a Hydrával sem lehet megkerűlni a +200 MHz limitet ? Pedig a teszt közben 4700 MHZ-en futtatja a magokat de a végén azt dobja hogy all core 4450 MHz 1,226 v !!!

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#26953) RetepNyaraB válasza Gabrikovics (#26952) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A ramot xmp-vel tedd már feljebb a helyére (gondolom nem ez a saját sebessége), a 2133mhz nevetséges.
A hidra egyesével teszteli a magokat, világos, hogy ebben az esetben magasabb lesz a freki, mint all core. Ez mindig így van, kivéve, ha kézzel allcore OC-t készítesz biosban. A 200Mhz limit nem megkerülhető. Esetleg volt régebbi béta bios, ahol igen; fene emlékszik.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#26954) Gabrikovics válasza RetepNyaraB (#26953) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

Azért van most alapon a RAM mert a DRAM Calculator-al akarom finomhangolni és XMP profillal simán kifagy !!! A manual all core tuningal az a bajom hogy a BIOS-ban átkapcsolva manualra felküldi a proci feszkót 1,525v-ra :W

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#26955) patyil válasza HSM (#26950) üzenetére


patyil
tag

+#26951Csupingo

Köszi sracok a segitseget :R
még szoknom kell ezt a 7nm hőingadozást de asszem sikerült rendesen beallitani mindent!

esetleg proci finomhangolásra van valami összefoglaló poszt vagy guide amit ajanlotok ha hatékonyabb mukodest szeretnék?

(#26956) tasiadam válasza Gabrikovics (#26952) üzenetére


tasiadam
veterán

Akkor 4.7et tudna, csak kevesebb a l3? Mert az egesz jo

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#26957) Csupingo válasza patyil (#26955) üzenetére


Csupingo
veterán

Lehet, hogy a fél napos finomhangolás helyett kezdésnek kipróbálnám, hogy valahol itt beállítasz a cpu-nak egy kis offset feszültséget és jó esetben egyszerűen nyertél is -3 fokot mondjuk, ha eddig minden auto-n volt.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#26958) tasiadam válasza patyil (#26955) üzenetére


tasiadam
veterán

a zen+ is csinált ilyen ingadozásokat, nálam pl 15c-ot pattog. emiatt 60c fölött indul be a hűtőm, az alatt nem.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#26959) wukodlak


wukodlak
aktív tag

Sziasztok. Most lassan 8 év után ugy döntöttem,hogy ideje egy kis fejlesztésnek. A procit már kinéztem egy 5900x-et. Viszont alaplapból nem tudok választani. Melyik érné meg B550 vagy X570. Mennyivel tud többet egy X-es MB mint a sima? Vagy az csak akkor kell,ha tuning is lesz? azért itt kérdezem,mert az összefoglalóban az alaplapos rész nem elérhető. Ha lehet maradnék MSI vonalon,eddig is az volt és nagyon meg vagyok elégedve vele. A keret 200 nagyon max 230 euró lenne. Előre is köszönöm a segítséget.

Dio3 Battletag:Wukodlak#2377

(#26960) Gabrikovics válasza tasiadam (#26956) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

Ja és itt mindenki panaszkodik hogy mennyire melegednek nekem meg manual 4500 MHz 1,313v és 70 fokos :D PBO 4450 MHz 1,256v 60 fokos :DD
Ez a PBO nem szimpi csak a manual meg nagyon sok feszt ad neki és nem veszi vissza az órajelet de még játszok vele !

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#26961) varmi2 válasza wukodlak (#26959) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az msi mag b550 tomahawk bőségesen elég mindenre.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#26962) tasiadam válasza Gabrikovics (#26960) üzenetére


tasiadam
veterán

a zen3-nál pedig pont jobb a manual OC, mint a többieknél. pl a zen+ is olyan, hogy magától emászik a papiron 4.3ghz-s proci majdnem 4.4-ig, de manuálisan végtelen fesszel (1.45v) tudja. Zen3nál ez meg 0.2v-al alacsonyabban, magasabb órajelre. Jobb megéri beáldozni azt a kevés idle powert a sokkal magasabb órajelek érdekében. Nálam all core 4ghz-n (2700x még mindig) idle 5w-al evett többet, de játék alatt 10el kevesebbet.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#26963) kiszpista900 válasza wukodlak (#26959) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

Memória támogatás nézd meg ,elég kényes :)

(#26964) HSM válasza tasiadam (#26956) üzenetére


HSM
félisten

"...csak kevesebb a l3?"
Pedig játékra az igen kritikus. Lásd pl. hogy a 8-magos 5700g-t játékban szinte mindig veri a hatmagos 5600 a dupla L3 miatt, és az X3D is leiskolázza a mezőnyt, pedig az 5800X-nél alacsonyabb órajeleken ketyeg, csak az L3 több.

#26959 wukodlak: Ha az elvárásaid teljesíti egy B550, akkor felesleges az X570. B550-ből olcsóbban fogsz kapni erős VRM-el szerelt, minőségi lapot. Az olcsó X570-ek nem lettek VRM tekintetében túl erősek, és az aktív csipszet hűtő sem szokott előny lenni.

(#26965) wukodlak


wukodlak
aktív tag

Köszönöm a válaszokat. Megnéztem ezt az MSI -t. Jónak tűnik. Rammal is okés lenne (most Kingston hyperx 4*8gb van benne, nemrég vettem, csak nem volt időm frissíteni adatlapon). Tuning meg úgysem lesz.

Dio3 Battletag:Wukodlak#2377

(#26966) fejesg2 válasza varmi2 (#26961) üzenetére


fejesg2
aktív tag

Igen jó lap, nekem is olyan van. :K Mindenre is elég.

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van!

(#26967) South Velen


South Velen
addikt

Na bekerült az 5700X pár napja, és igazatok volt, PBO irányba volt érdemes elindulni.

All core OC-val kezdtem 1,17v 4.5Ghz, de egyrészt nem vette vissza az órajelet idle, ami fura, mert Zen2-nél még visszavette, de itt 4.5GHz-n járatta ha kell, ha nem. Másrészt a Prime95-öt eldobta sajnos. Itt sajnos tudtam, hogy nem nyertük meg a szilicium lottót. (de az is lehet, hogy túlmelegedett? hamar felszökött 80-ra, de 90-et nem láttam. lehet így is emiatt indult újra?)
De PBO-val nézve már más élményem volt.

PBO-val viszont 100W-80A-100A, -25CO-val minden magon is simán megy és stabil is, de ezt érdekes meghatározni, mert Prime alatt 4.1-re is visszaveszi magát valami 1.08V mellett, szóval nem csoda, hogy stabil. (bár gondolom a fogyasztási keretet emelve lehetne vizsgálódni)

CB23 több kör is lefut, az is stabil. Így olyan 4.4-4.5GHz-t tart all core és 15200 multi score-t dob. Ilyenkor 1,17v körül kapnak a magok. (ugye ez hasonló scenario mint a fentebbi all core OC, és logikus, hogy a CB23-at nem dobja el és az erős terhelés Small FFT-t eldobta, de mégis én erre így nem tudom azt mondani, hogy 100% stabil, mert ott van a tudat, hogy hasonló órajel/fesz kombót prime alatt eldobta....

Úgyhogy a biztonság kedvéért visszavettem a CO-ból, -15-re, így már tuti stabil minden, és 15100 pont körül hoz így is, így fogjuk használni.

Single core 4.65Ghz-re boostol (ezt lehetne növelni PBO offsettel ha akarnám, de a fesz miatt így is kérdéses, lásd mindjárt). CB23 stabil. Prime egyszálas is stabil. Prime alatt 1,3V-t ad így neki, ez nem sok? Zen2 alatt all core 1,3V már a határ volt.
Azt tudom, hogy pillanatnyira 1,45V sem káros és sokaknak PBO alatt meg is kapja a proci, de itt amíg futtattam a prime-ot addig végig kapta az 1,3V-t. Vagy hogy csak egy magra terhel, így nem lehet ebből degradáció? (Az persze megint más kérdés, hogy sose fog IRL prime szerű terhelést kapni, de jobb szeretek biztosra menni)

Egyébként így ezzel a 100W-80A-100A -15CO-s beállítással semmilyen körülmények közt nem megy 80 fölé A Freezer A35 ARGB-vel.

[ Szerkesztve ]

(#26968) tasiadam válasza South Velen (#26967) üzenetére


tasiadam
veterán

"All core OC-val kezdtem 1,17v 4.5Ghz, de egyrészt nem vette vissza az órajelet idle, ami fura, mert Zen2-nél még visszavette, de itt 4.5GHz-n járatta ha kell, ha nem. "

Viszont mivel nincs kihasznalva, az effektiv orajel 100 korul sincs. Aramfelvetele sem sok

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#26969) South Velen válasza tasiadam (#26968) üzenetére


South Velen
addikt

Ezt értem, de akkor is zavart, persze lehet feleslegesen.
A zen2 még 2200Mhz-re visszavette olyankor a "reported" frekit is.
Mindenesetre a leírtak miatt nem láttam értelmét all core járatni, PBO-ban meg visszaveszi idle, bár ott se nagyon.

(#26970) tasiadam válasza South Velen (#26969) üzenetére


tasiadam
veterán

Az a cool n quiet miatt volt. AMD-nel kb 2 eset van. All core OC es minden offolva, vagy minden gyari, es egy kis offset. Ugyan ezt kiprobaltam en is, hogy maganak huzz a a stateket, es jatek alatt 2200on ment. Fps persze alig, de a proci szerint eleg a 40fps :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#26971) South Velen válasza tasiadam (#26970) üzenetére


South Velen
addikt

Azt is bekapcsoltam, de akkor se akarta visszavenni ennél. Lehet egyedi ez az eset, nem tudom.

Az kellemetlen, ha olyan okos volt, hogy úgy gondolta, elég lesz neked 2,2Ghz játékra. Vagy csak lehet beépített energiaválságkezelés :DDD
Én nem tapasztaltam ilyet, a zen2-jeim anno szépen működtek all core OC mellett, mind fesz mind órajel adagolás tekintetében.

(#26972) Csupingo válasza South Velen (#26969) üzenetére


Csupingo
veterán

Fix. 1,17V-tal 4,5GHz-en csoda, hogy bekapcsolt a gép. Szerintem az elég kevés. Nem lehet olyan rossz az a proci, ha így is működött. Nekem 4,2 GHz-en van 1,17V-tal. Az effektív órajelet visszaveszi, ahogy írták. Nem kell tőle félni, mert ha nincs terhelés, akkor nem is melegszik fix. órajelen se.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#26973) South Velen válasza Csupingo (#26972) üzenetére


South Velen
addikt

Hát nem tudom, mert hokuszpk kolléga mutatta, hogy igaz 5800x és jó példány, de 1,17V-n 4700Mhz all core oc-t is tudott, igaz nem teljesen kitesztelve, gondoltam akkor az ennek illene tudnia 4500Mhz-t ugyanazon a feszen.
De nem tudom mi az 5700X-ek átlaga, nem nagyon all core OC-zgatják ezeket, a PBO-ból meg nem lehet egyértelműen visszavezetni az allcore OC képességeket szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#26974) Csupingo válasza South Velen (#26973) üzenetére


Csupingo
veterán

Ez nem is rémlik, hogy a kolléga ilyen jó értékeket produkált. Kérdés, hogy mindezt whea hibák nélkül sikerült e. Ezek után lehet, hogy én is emelek kicsit az órajelen ezen a feszültségen maradva.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#26975) Gabrikovics


Gabrikovics
aktív tag

Eljátszottam az All Core tuningal . mivel manual-ban a core feszt simán feltolja 1,552v-ra ezért offset -0,05v kezdtem és 4600 MHz-ig jutottam

De vannak kérdéseim . miért nem veszi vissza a feszt . miért nem veszi vissza a frekit . miért gyengébb a memory olvasás mint PBO 4450 MHz-nál ?
Mennyi a max fesz amit adhatok neki ( lehet menne feljebb csak nem merek többet adni )

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#26976) hokuszpk válasza Csupingo (#26972) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

1.17V megy ac 4.7 -et is :D

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#26977) RVR400 válasza HSM (#26947) üzenetére


RVR400
veterán

Normális hűtővel ez megáll 65-70 fok között, mivel nálam is kb. ugyanígy fut. ;)

Small FFT 5 perc után, és olyan 70%-on mennek a ventik, 80-nál lenne 100, de olyat még nem láttam:

Ryzen 5600: 65W TDP
Ryzen 5800X3D: 105W TDP

Érdekes lenne, ha ugyanúgy melegednének. ;)

[ Szerkesztve ]

(#26978) Csupingo válasza hokuszpk (#26976) üzenetére


Csupingo
veterán

Akkor ez all core 4,7 és fix feszültség? Whea nem volt, azt nem nézted?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#26979) Tomko78 válasza South Velen (#26967) üzenetére


Tomko78
őstag

Nekem fix 4.6 Ghz-hez 1.275V kell , alatta már hibádzik :) de én most teljesen gyárin használom 5700xt melett még a pbo sem igényli , esetleg majd ha komolyabb vga kerül bele

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#26980) HSM válasza South Velen (#26967) üzenetére


HSM
félisten

"nem vette vissza az órajelet idle, ami fura"
Nem kell miatta aggódni, C6-ban alszanak, HWiNFO-ban ellenőrizhető. Ilyenkor nem kapnak feszültséget, fogyasztásuk elhanyagolható.

"így nem tudom azt mondani, hogy 100% stabil..."
Az allcore és a PBO teljesen más állatfajta. Nálam pl. PBO-val stabil a 4.6Ghz 1.3V körül, allcore viszont a Prime-ot eldobja, bár R23 rendben lefutott még. A gyári megoldásnak van néhány trükkje megsegíteni a stabilitást, amiktől allcore módon elesel. Persze, hátrányként ott van, hogy ezek a trükkök a teljesítmény rovására mehetnek, ha túl sokszor van rájuk szükség, ugyanúgy, ahogy Zen2-nél.

A proci élettartama szempontjából amire érdemes figyelni szvsz, hogy a PBO Scalar 1X-es legyen (ez szabályozza a CPU belső önvédelmi limitjeit, ez a standard), és a többi fogyasztási limit is ésszerűen legyen megválasztva a hűtéshez.

#26977 RVR400 : Nálam is max 68 fok egy R23 kör, miközben a hűtésprofil még csak 900rpm-re tekerte a hűtését, ami szó szerint néma csendes (Noctua NF-P12).
Szerintem nincs itt nagyon látnivaló. :)

Ami a TDP-jüket érinti, az csak a gyári adat... :DDD Ezért írtam, hogy PBO-val elengedve:
"Az 5600-asom is ugyanúgy produkálja a jelenséget az X3D limitjein, főleg, ha ráadom a +200Mhz-et is."
Az X3D limitjein az 5600 is 105W TDP-s. :P

(#26981) hokuszpk válasza Csupingo (#26978) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

igen, fix. 1.17 es ac 4.7.
amig teszteltem, addig nemvolt whea ; csak eppen a melo miatt vissza kellett terjek a kitesztelt profilra, azota meg nemvolt erkezesem foglalkozni vele.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#26982) South Velen válasza Tomko78 (#26979) üzenetére


South Velen
addikt

Köszi az infót neked is, akkor ez a 4.5Ghz 1,17v-s prime elhasalás nem is olyan rossz!
4,6 és felette 1,2nél magasabb fesszel nem is akartam tesztelni az allcore-t prime-mal, az A35 már feladta volna a küzdelmet :DDD

#26980 HSM: A gyári megoldásnak van néhány trükkje megsegíteni a stabilitást, amiktől allcore módon elesel.

Igen, elég intelligensen belenyúl a dolgokba, csak ugye az volt az (alaptalan?) félelmem, hogy az amit PBO-ban megkap a proci 1,17v 4.5GHz-t multicore terhelés mellett, és teljesen stabilnak tűnik, azt már én előtte teszteltem ugyanúgy Prime-mal all core alatt és ott eldobta, tehát nem tudok teljesen nyugodt lenni miatta. De első körben a trükk az hogy prime alatt PBO-val nem is engedi ekkora órajelre (bár lehet csak a fogyasztáslimit miatt és nem azért mert érzi hogy instabil lenne), másodsorban pedig ha jól veszem ki szavaidból, ezen felül is van némi trükkre ami segíthet érzékelni ha instabil állapotba akar kerülni a proci és akkor visszavesz az órajelből.

Ezek alapján akár persze -25 CO-val is és/vagy akár plusz 100-200Mhz-vel is lehetne hajtani és úgy már elég vagány eredmények jönnének ezek szerint lehet hogy stabilan is. Ha az enyém lenne foglalkoznék vele, de már a jelen állapotot is elfogadjuk sztem, hiszen jelen PO beállítással is 99% hozza azt az allcore szintet amit elvártam tőle, egyszálban pedig nyilván még jobb.
Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#26983) Floyd80


Floyd80
addikt

Sziasztok, ez a Hydra hány step-pet csinál a diagnostic tesztben? Most van 50-nél.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#26984) Kolbi_30 válasza Gabrikovics (#26975) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Es miert kinzod azt a szerencsétlent ekkora fesszel? Ird at 1.1-1.2 koze..

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#26985) RVR400 válasza HSM (#26980) üzenetére


RVR400
veterán

Mondom SMALL FFT közben ennyi a hőfok, de hagyjuk is, úgysem akarod megérteni.

Most akkor 68 vs 88-ről beszélgetünk, ami szerinted ugyanaz, mert az 5600 ugyanúgy fűt, mint az 5800X3D.

Beszélgessetek tovább...

(#26986) Gabrikovics válasza Kolbi_30 (#26984) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

Tehát ha adok neki 1,1v és futtatom 4000 MHz az olyan mintha 4600 MHz-en járna ? :W
Amúgy PBO közben is 1.3 v fölött ad neki :(((

[ Szerkesztve ]

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#26987) HSM válasza South Velen (#26982) üzenetére


HSM
félisten

Elméletileg van benne egy halom szenzor, ami segít, és pl. a Zen2 az órajeleket hagyott ki, ha nem volt elég feszültség a megbízható működéshez. Persze, csodát ez sem tesz, de az instabilitás határáról még szépen vissza tudja hozni a rendszert.

A limiteket amúgy látod HWiNFO-ból, melyiknek jár a közelében.

#26985 RVR400 : HWiNFO képet kértem, erre belinkelsz egy képet az AIO-ról. Ez nem valami hasznos. :N

"Most akkor 68 vs 88-ről beszélgetünk, ami szerinted ugyanaz, mert az 5600 ugyanúgy fűt, mint az 5800X3D."
Úgy látom, alapvető hiányosságok vannak nálad fizikai alapismeretekből, vagy a processzor működéséből. Ami nem baj, csak akkor ne szólj bele. ;)

[ Szerkesztve ]

(#26988) Ragnar_ válasza pandras83 (#24728) üzenetére


Ragnar_
addikt

ha valakit érdekel: B350 lappal váltottam R5 2600--->5600 és amilyen szép és jó volt minden, úgy kergült meg tegnap a lap a beta biostól (feltételezem attól).

Igen érdekel, köszi az infót, én is frissítettem már a Biost a laphoz, pedig ma volt áramszünet is, de szeretek veszélyesen élni :DDD Már elég koros az 1600x, először 3600-ra akartam cserélni, de ha megy a B350-ben az 5600, akkor inkább az lesz, a DDR5-re én még ráérek. Azért nem mindegy, hogy nem kell lapot venni egy ilyen upgrade-hez. Az más kérdés, hogy frekventált használlattal meddig bírja még a lap.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#26989) jokeph válasza Ragnar_ (#26988) üzenetére


jokeph
nagyúr

Hát, az 5600-as fogyasztása nem fogja a lapodat kivégezni. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#26990) RetepNyaraB válasza Ragnar_ (#26988) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Tavasszal cseréltem platformot, az Asrock Z68 még a gyári elemmel húzta, rendes 2600k OC mellett, rendszeresen 7\24-ben. Bírják ezek. Vagy akkor még bírták ;]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#26991) HSM válasza jokeph (#26989) üzenetére


HSM
félisten

+1. :K

Főleg, hogy beállíthatóak szabadon a limitek. Nálam egy darabig passzívan is elketyegett 50W-ra levett limitekkel. :DDD [link]

(#26992) jokeph válasza HSM (#26991) üzenetére


jokeph
nagyúr

Asrock Fatal!ty AB350 Gaming ITX/ac lap sincs eleresztve VRM-el, mégse ette meg a 3600X. :D
3300X-et vitte PBO-val mint a huzat. :))

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#26993) Biga123 válasza Gabrikovics (#26975) üzenetére


Biga123
addikt

Nem fog az a szerencsétlen 1.5V fix fesztől degradálódni?

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#26994) Ragnar_ válasza jokeph (#26989) üzenetére


Ragnar_
addikt

"Hát, az 5600-as fogyasztása nem fogja a lapodat kivégezni. :D"

Nem is az a cél, játékokban egy jó 30-70%-al gyorsabb már az 5600, a 7600 persze még gyorsabb de kb. dupla az ára is. Tuning engem annyira nem mozgat, és elég a 6 mag, szóval ha megy a lap még 3-4 évet akkor tökéletes.

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#26995) Kolbi_30 válasza Biga123 (#26993) üzenetére


Kolbi_30
őstag

de fog..ezek a procik elvannak 1.1-1.3 kozott..az 1.3 is mar sok szerintem..

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#26996) Ragnar_ válasza RetepNyaraB (#26990) üzenetére


Ragnar_
addikt

Mondjuk ilyen 4-5 év után már az elemre is érdemes figyelni, ha esetleg nem indulna a gép, bár nekem nem volt még olyan, hogy elem miatt ne indulna, viszont 5-6 éves lapom se volt eddig.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#26997) kiszpista900 válasza fudi2002 (#25143) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

Hát én láttam ilyet 12900k- val is akkor :Y :Fpedig szerintem igenis játék motor függő ;) gondolom 100+ fpst kaptal ...ja nem :DDDazért a két procit se le het összehasonlítani akár árban akár tudásban is új Intel azért elég jó lett :)+ kipróbáltam az 5900x egy wfhdn az rx 580as vgat aminel szintúgy néha be esik szerinted ezt se tudna ? Azért ez vicc ..holott multi alatt codnal 6800xt kivan akadva :DDD na meg van benchmark 4090 nel is 4k van végig pörgeti 90% fölött sose esik be ...szóval nincs igazad szerintem

(#26998) bobalazs válasza bobalazs (#26396) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

sfknasty
R3laX

Létezik hogy a kb egy hete segítségetekkel belőtt voltage/timing az alap DOCP kárára ment? Mert most már nem megy az stabilan, a gyári beállításaival hibát dob extreme1 @anta777 alatt!

(#26999) bobalazs válasza bobalazs (#26998) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

De bezzeg a tweaked 1.45V-os profil az rendesen megy!

(#27000) Zsohi válasza bobalazs (#26999) üzenetére


Zsohi
őstag

Amíg a 3 kör le nem megy addig nem jelent ez semmit. Az xmp profil pedig gyakran szokott sz@r lenni, főleg ha az nem szerepel a qvl listán és az is lehet a traininggel ment valami mellé, vagy csak most más sorrendbe helyezted be a ramokat(nanoszekundumokban mérünk).

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.