Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:37:58

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23401) AtHoS válasza xtremist (#23400) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"de mégis szeretném valahogy lejjebb szorítani a maximumot ha lehetséges"

ha neked ez ennyire fontos, akkor ennek mi az akadálya? Állíts be negatív offset-et Vcore-ra és máris tudod lefelé szorítani a feszültséget amennyire szeretnéd :F

read-only mode on the forum

(#23402) xtremist válasza AtHoS (#23401) üzenetére


xtremist
senior tag

A pillanatnyi kiugró értékekkel kapcsolatos a kérdésem, nem a feszültség általános szintjével. És ahogy írtam is korábban, be van állítva -25 offsetre.

(#23403) AtHoS válasza xtremist (#23402) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hát a Vcore offset az nem ilyen érték, szóval az AUTO beállításon van. Amit írtam azzal lejjebb tudod szorítani, ellenben azzal amit eddig csináltál. (legalábbis nem panaszkodnál, ha működne :B )

De igazából ha rám hallgatsz azt csinálsz amit akarsz :DDD

read-only mode on the forum

(#23404) R3laX válasza xtremist (#23402) üzenetére


R3laX
addikt

Nyisd le az összefoglalót. AMD official képek vannak a feszültségekre.

Régen én is úgy használtam a fórumot, hogy hátulra rakta az új HSZ-eket. Sztem praktikusabb, ha elölre pakolja, vagyis legfelül vannak az újak. Így az összefoglaló is szem előtt marad.

[ Szerkesztve ]

(#23405) HypeeeR


HypeeeR
tag

Sziasztok!

2700X-ről váltottam 5700X-re, az alaplap ugyanaz maradt (ROG STRIX X470F). Anno játszottam vele pár hetet, mire megtaláltam az optimális beállításokat. Főleg az 5700X tulajoktól kérdezném, hogy meddig érdemes lemenni soc és vcore feszültségekben (nyilván minden lapka más, de azért kiindulási alapnak nem rossz más tapasztalata). Ma szereltem be, a soc-ot fixen 1V-ra állítottam, illetve a vcore-t 1,2975V-ra 37-es szorzó mellett (frekvenciában persze szeretnék feljebb menni, csak most nem volt rá időm tesztelgetni).

Válaszotokat előre is köszi!

Fő a pozitívum! (c) Clone...

(#23406) Csupingo válasza HypeeeR (#23405) üzenetére


Csupingo
veterán

Nekem 5700g-van. Én most 4GHz-en használom, fix. 1,16V mellett. Ha nem 5GHz a cél nálad, akkor szerintem még nyugodtan mehetsz lejjebb a feszültséggel. Még én se kerestem a határait, csak gyorsan ennyit állítottam be. Majd talán télen szórakozok még vele.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#23407) hokuszpk válasza HypeeeR (#23405) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

fesszel addig erdemes lemenni, amig el nem kezd teljesitmenyt veszteni.
3.7 -hez az 1.3V az nagyon sok, annyin boven 1.2V alatt el kellene ketyegjen.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#23408) Speed® válasza HypeeeR (#23405) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A jelenlegi beállításodnál még az is jobb, ha nem nyúlsz hozzá :U Legalább olvass utána picit, mi változott 2 gen alatt, nem 12nm már..

(#23409) Devid_81 válasza HypeeeR (#23405) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Tobbiekkel egyetertve, rakd vissza full alapra.
Jelenleg full agyon feszeled a procit nagyon alacsony orajelek mellett :K

...

(#23410) HypeeeR


HypeeeR
tag

Köszi mindenkinek az infókat, utánanézek jobban a dolgoknak :)

Fő a pozitívum! (c) Clone...

(#23411) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Erdemes amugy 5800X-et venni 5700X helyett?
Eredetileg 5800X3D-t akartam, de sztem nem akarok en annyit kiadni CPU-ra :N

...

(#23412) ScomComputer válasza Devid_81 (#23411) üzenetére


ScomComputer
veterán

Most ezt úgy kérdezed,mintha totál nem értenél hozzá,ami nem igaz,mert ilyen(5900X) konfigod volt sokáig,és elég jól vágtad a témát... ;]
Én 5800X-et vennék,ha nagyon kis különbség van az árban a kettő között... :K

[ Szerkesztve ]

(#23413) Devid_81 válasza ScomComputer (#23412) üzenetére


Devid_81
nagyúr

5700-5800 nem volt nalam :P
De most 8 magosra vadaszok...meg olcsosagra :DDD

...

(#23414) ScomComputer válasza Devid_81 (#23413) üzenetére


ScomComputer
veterán

Akkor már meg is válaszoltad..olcsóság..5700X mert az olcsóbb...ennyi.. ;)

(#23415) Timer


Timer
veterán

Az 5800X vásárlással várnék picit:

https://www.pcgamesn.com/amd/ryzen-7-5800X-cpu-deal

Szerintem pár héten belül nálunk is esnek az árak valamelyest. Kanyarban a következő széria.

[ Szerkesztve ]

(#23416) fudi2002 válasza Timer (#23415) üzenetére


fudi2002
veterán

Sztem is meg kell várni ezt a pár napot. A használtpiac most tele lesz 5000es procikkal.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#23417) Devid_81 válasza Timer (#23415) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Kb Oktobert kozepe-vege fele akarok majd venni vmit, mindenkeppen Zen4 utan, hogy olcso legyen a hasznalt Zen3 :)

...

(#23418) Speed® válasza Timer (#23415) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Attól, hogy az Amazon gerillamerketingel kicsit, még nem esik be a piaci ár..5900X is volt náluk ~140ért, mégsem esett 180 alá itthon, nyilvánvaló okokból.

(#23419) hokuszpk válasza fudi2002 (#23416) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ezt azert ketlem, hogy mindenki hirtelen el akarna adni az 5xxx prociját.
lesz néhány early adapter, de azert a draga lap / draga memoria / draga cpu kombón azért szvsz sokan fenn fognak akadni.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#23420) hokuszpk válasza Speed® (#23418) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

elvileg az AMD csökkenteni fogja az 5xxx listaárat, bár nemtom mennyire valósak / pletykák ezek a hírek.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#23421) fudi2002 válasza hokuszpk (#23419) üzenetére


fudi2002
veterán

Sztem lesz aki mindenáron váltani fog, még akkor is ha az elképzelt eladási ára alatt viszik el a cuccát. Akárhogy is, innentől az 5000-es szériának esni fog az ára. Aki most kivár picit, az jól jár.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#23422) Francia91 válasza fudi2002 (#23421) üzenetére


Francia91
veterán

Én még procivásárlás előtt állok, épülget az ITX konfig, ha az 5600/5600X ára esni fog, akkor nekem csak jó lesz :)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#23423) lukgab


lukgab
tag

Köszi a sok-sok helpet, de még a Hydra programmal sem sikerült előrébb jutnom, így végül a bios frissítés után ( 4403 ) picit módosítva a korábbi beállításaimat, most egy darabig így használom a gépet:

ASUS TUF x570-Plus / 5900X => max cpu temp: 86 fok ( AIO H100i silent profile )

PPT: 160
TDC: 108
EDC: 130
Scaler: 10x
Boost: +50Mhz
-20/-30 mag
PBO Fmax Enchancer: Disabled
LLC: Level 2
DRAM: +1.4
SOC: 1.0
VGGD CCD: 0.900
VGGD IOD: 0.950

Result:
CR23: 22100
CR20: 8523
CPUZ: 677 / 9565

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5900X + TUF x570 + RTX 4090 // LG C2 // LG CX // ZyXEL 326 NAS

(#23424) Timer válasza Speed® (#23418) üzenetére


Timer
veterán

Elvileg az AMD is csökkenti az árakat a pleytkák szerint, bár erre én sem vennék most mérget, legalábbis drasztikus csökkentést nem várok. De hamarosan kiderül minden, az biztos, hogy ha hozza az elvárt számokat az új generáció, sokan fognak váltani az ötezres sorozatról is. Én is ezt tervezem, például.

(#23425) Devid_81 válasza Timer (#23424) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Meg is van az olcso 5800X-em ;] :D

...

(#23426) MZsoltee válasza Devid_81 (#23425) üzenetére


MZsoltee
veterán

Kíváncsi lennék mennyit esnek majd az 5. gen cpuk árai. ;]
Lehet nem sokat. :B

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#23427) fudi2002


fudi2002
veterán

HYDRA 1.2D PRO [link]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#23428) Timer válasza Devid_81 (#23425) üzenetére


Timer
veterán

Majd megbeszéljük! ;] Egyébként nagyon idegesít az 5950X, ha adnának neki egy szép árat, szívesen váltanék még arra is. Az árán felül csak az aggaszt, hogy jó eséllyel nem bírná az allcore 4.4-et, márpedig én nem tolerálom a PBO-t, így marad az AC.

#kellakraftdecsöndbe'

[ Szerkesztve ]

(#23429) Devid_81 válasza Timer (#23428) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Annyit szerintem kellene neki meg baratibb fesz mellett is, vagy nem?

...

(#23430) hokuszpk válasza Timer (#23428) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

sajna még mindig nemvolt időm kitotózni, hogy ac mit bir a B2 stepping ; de PBOval siman felmegy több maggal is 5050 -ig ; szvsz esélyes, hogy egy B2 steppinges lapkákal megáldott 5950X hozza az ac 4.4 -et. ( az 5700G -m allcore 4.5 -ot futott, csak jobban tetszett, hogy PBOval időnként láttam 4850 -es csúcsokat is.)

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#23431) Szpisti válasza fudi2002 (#23427) üzenetére


Szpisti
addikt

Köszi :R

(#23432) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!
Cpu hűtéshez lehet köze memóriához?
Van 1 jó ideje használt memória órajel,időzítés.
1 ideig alul járatva ment gép.
Mostanában viszont össze vissza hűt vízhűtő.Főleg,ha oc-zva van gép.
Most is codoztam,a cpu hőfoka sem ment fel 80 fok fölé,de az fps-em megfeleződött.
És gyakorlatilag recsegett ropogott a hang.
Ezt csinálta már 1x teszt közben,akkor ramslotot cseréltem,és jó lett.(mivel ram órajelét visszavéve szintén megszűnt a gond)
Gyakorlatilag teszt közben 80-100 és 100 fok felett járna(csak akkor lekapcsol gép).
Mást nem cseréltem beállítások a régiek.Volt,hogy 1 óráig is ment a teszt,de csak alap értékeken teszteltem,mert oc-ve legtöbbször a 100fok felé ment.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#23433) Sonja


Sonja
veterán

ASUS TUF Gaming X570-PLUS alaplapon használom mind a 8db SATA portot, illetve a legszélső PCIe x1 slotban egy PCIe 3.0 x1-es 4db-os SATA kártyát. Most veszek bele egy M2 SSD-t, amit a proci melletti foglalatba teszek. Ugye itt nem tiltódik le egyik SATA port se (mert van elég PCI lane)?! :F

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#23434) Timer válasza hokuszpk (#23430) üzenetére


Timer
veterán

Nem tudom, egyrészt azt mondanám, hogy tuti, mert hát elvileg azok a procik a széria legjobbjai, nincs hibás és letiltott részük, ergo menniük kellene nyélgázon. Másfelől, a fogyasztás azért erősebb, hűteni is kéne, így lehet, hogy ami most sima liba, az azzal nem fog menni semmiképp se. Hűtés szempontjából persze az 5900X lenne a jobb (régebbi 240-es AIO-m van), de arra meg nem éri meg váltani 5800X-ről, szvsz. Most nem akarok béta teszter lenni a hétezresekkel, megvárom, amíg kijön a lapokra legalább 3-4 UEFI, meg esetleg a procikból is kijön egy új stepping. Mivel mindent kéne cserélnem, igazából egy 5950X_re váltással lennék legjobban kisegítve. Multi thread perf számít igazából, alig játszok, a 2070S-t kihajtani meg kábé semminek sem akadály már.

[ Szerkesztve ]

(#23435) Csupingo válasza Sonja (#23433) üzenetére


Csupingo
veterán

Lehet vak vagyok, de én nem látok az alaplapod leírásában letiltásról szóló bejegyzést. Pl. 4xx-es lapoknál szokott lenni, ha a 2-es, 3-as m.2-be pakoltál, akkor letiltotta az utolsó pcie-t és egy sata portot. Viszont az első m.2-es használatánál nem jellemző, hogy letiltana bármit is. Szerintem nem kell tőle tartanod.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#23436) Szpisti válasza Sonja (#23433) üzenetére


Szpisti
addikt

X570-es chipsetnél nincs ilyen SATA port letiltás...

(#23437) R3laX válasza Timer (#23434) üzenetére


R3laX
addikt

Ha B450-F-be tennéd az 5950X-et ott meg sajna a VRM-ed forrna jobban. B450-E-t később már jobban összerakták, az -F nem sikerült olyan jól. Szóval esélyes a lap csere is, vagy hagyod hadd kínlódjon vele :). [link]

Itt "Balkánon" majd meglátjuk milyen árakkal támadnak. Sok jót én nem várok. Inkább túlárazzák az új gen-t, minthogy sokat essen a zen3. Ki kell használniuk a mostani helyzetet...

+Tegnap adtam egy -0.025V Offset-et még az 5800X-nek. Reggeli szellőztetésben többszálon még dobott egy kicsit. Single Core meg alig esett pár pontot. Tegnap a pár órás BF2042-őt + üresjárat torrentet vitte egész nap. Meglátjuk stabil marad e így is a régi set. :)

[ Szerkesztve ]

(#23438) LP700-4


LP700-4
tag

Sziasztok!

A múlt héten végre visszakaptam a garanciális ügyintézésből a 5950x-emet, de ezzel meg egy olyan problémám van, amire a hétvégén nem sikerült rájönnöm, hogy mi okozza.
Minden alapon jól működik. Elkezdtem nézegetni, hogy mit megy PBO-val, de nagyon nem jutok vele semmire, mert a gép olyan 5-10 percenként fekete kép és csutkán pörögnek a ventik és ki sem lehet kapcsolni. Q Code 00.
Régebben is találkoztam ezzel a hibával egy 5900x-nél, de ott a csudaszuper amd adrenalin driver akadt össze a bios beállításokkal.
Valaki találkozott hasonló hibával és talált rá megoldást? :)

Privátra illik vissza írni... ༼ つ ◕_◕ ༽つ

(#23439) Sonja válasza Csupingo (#23435) üzenetére


Sonja
veterán

#23436Szpisti: Köszönöm mind a kettőtöknek, én is így gondolom megnézve ezt az AMD-s képet. :K :R

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#23440) Timer válasza R3laX (#23437) üzenetére


Timer
veterán

Hát igen, ettől tartok én is, hogy az meg már sok lenne neki. Bár, nem tervezem a PBO-t használni, így elvileg hidegebb maradhatna a VRM is.

@LP700-4: mintha járt volna itt így korábban más is. Adjál neki kis pozitív offset-et, vagy korlátozd a maximális elérhető órajelet próbaképp. Ha ASUS a deszka, ott külön irodalma van ennek, mi okozhatja, akár még a memória vezérlő is gyengébb lehet. Amit én kipróbálnék:

- PBO kikapcs, minden alapon, memória is, és így nézelődni pár órát, hogy van-e gond.
- Ha így nincs, akkor PBO még mindig ki, de XMP / DOHCP profil belőve a RAM mellé, és nézzük így is pár órát.
- Ha ez így stabil, bekapcsolod a PBO-t, és ha beszakad, akkor kis pozitív offset, vagy órajel limit, ahogy írtam.

[ Szerkesztve ]

(#23441) Ribi válasza LP700-4 (#23438) üzenetére


Ribi
nagyúr

Bios reset volt? Hátha prociról is megjegyez valamit.

(#23442) LP700-4 válasza Timer (#23440) üzenetére


LP700-4
tag

Már próbáltam a + offsetet is, de ott is probléma volt. Igen Asus lap. A memória csak 3200-as, de az manuálisan van beállítva és ha nincs pbo, akkor rendben megy. Csak ha képbe kerül a pbo, akkor jönnek a bajok. Néztem úgy is, hogy csak +50MHz-et adjon neki, de az sem jött be.

#23441 Ribi
Na az még nem volt, majd munka után akkor csinálok egy cmos resit. :)

Privátra illik vissza írni... ༼ つ ◕_◕ ༽つ

(#23443) Timer válasza LP700-4 (#23442) üzenetére


Timer
veterán

Hát az úgy érdekes. Manuális alatt nem tudom, mit értesz, de tegyél úgy egy próbát, hogy PBO aktív, de DOHCP alatt visszahúzod a RAM órajelét mondjuk 26XX-re. Hátha a memória vezérlő nem bírja a strapát, ha húzza magát a processzor.

(#23444) mAtech


mAtech
aktív tag

Sziasztok!

Az 5600G dobozos procihoz adott hűtőnek milyen mérete van? Wraith Steelt írnak, hogy azt adnak hozzá.
Egy helyen találtam infót, ott 4,25 inchet írnak. Ez lehet az újonnan szerelteken is?

Köszi

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#23445) Csupingo válasza mAtech (#23444) üzenetére


Csupingo
veterán

Hirtelen ezt találtam: 109x103x60 mm. A 60 a magassága ventivel, de mérve több helyen inkább 55 volt. Ha gondolod otthon lemérhetem neked.
Az oldaláról az amd feliratos gyűrű leszedhető, így még nyerhetsz pár mm-t.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#23446) mcs válasza Csupingo (#23445) üzenetére


mcs
veterán

A csavarok lelógó alja ad még pluszba 5 milimétert a magassághoz, felszerelve biztosan 55 az alaplaptól mérve.
A többi méret is stimmel. :)

[ Szerkesztve ]

(#23447) mAtech válasza Csupingo (#23445) üzenetére


mAtech
aktív tag

Köszi! A 6 cm magasság az már egy támpont. :R
Ebben gondolkodom. Oda befér akkor ez a gyári hűtő.

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#23448) FeRkE válasza mAtech (#23444) üzenetére


FeRkE
őstag

En meglepodtem hogy alacsonyabb mint amit anno az 1600-hoz kaptam, meg nem is rezmagos.Lehet meghagyom a korabbi procihoz valot :)

(#23449) mcs válasza FeRkE (#23448) üzenetére


mcs
veterán

Ránézésre és érzetre is jó gyatra a Stealth, nem sokkal különb egy Inteles gyufásdoboznál. :D
Eszem ágába nem lenne rátenni bármelyik 6 magos Ryzenre. :)

(#23450) mAtech


mAtech
aktív tag

Értem. Ez is egy nézőpont.
Akkor ha oda jutok lehet kell rá valami jobb hűtő, biztos ami biztos.

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.