Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:16:35

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 3***(X) "Zen 2" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3651) Martin2004 válasza Sirandrish (#3649) üzenetére


Martin2004
tag

Ezt írják a céges bemutatkozáskor:

"Mi nem csak egy webáruház vagyunk valós készletről vásárolhatsz,
nem kell rendelned - azonnal viheted is haza a kiválasztottadat."

Mondjuk, azt nem tudom, miből élnek, :), mert az ár 529 Euró körülire jön ki, annál olcsóbbat pedig nem láttam nyugati webshopokban sem.

Egyébként az alternate.at-ről belátható időn belül ígérik.

www.alternate.at

Az emberek nem abban különböznek egymástól, hogy kinek mennyi esze van, hanem, hogy ki mennyire tudja azt használni.

(#3652) varmi2


varmi2
nagyúr

Üdv.

A legújabb biossal hibátlanul üzemel ez a lap, egy ryzen 2 3600 társaságában. Ugyan azon feltételek alatt hüvösebb ez a proci, mint az 1600 volt, és közben meg gyorsabb. A lap vrm része is legalább 8-10C-al hüvösebb. És a falból is kevesebbet fogyaszt ugyan azon a terhelésen.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#3653) Sirandrish válasza zzola (#3650) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nah ha valaki rendelne, az írjon már ide :)
Én nem cserélem le a 3700at...nekem az elég :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3654) Sirandrish válasza Martin2004 (#3651) üzenetére


Sirandrish
legenda

Olyan mint a piacozó mesterek. "Adjá érte 2000ret, de ezen már bukok", miközben két sorral feljebb vette 600ért :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3655) jokeph válasza Noukoum (#3628) üzenetére


jokeph
nagyúr

Hát, gyengéllem. Rendereléshez meg effélékhez egyszerűen kevés. Játék alatt is felment 65 fok magasságáig, nem éreztem teljesítményvesztést, de ezen javítunk egy hűtő cserével. :K

(#3625) wwenigma:

Ma délután ráfinomítok még. :U

Ám mi a különbség az AMD oldalán lévő és a lap honlapján lévő chipset illesztő között ?

látom jött ki egy F42A-as, legújabb BIOS, abban a lényegi modd, hogy tiltja a Matisse CPU-k pci-e 4.0-ás képességét 3.0-ra.

Ennyiért még nem feltétlen bántom a BIOS-t, előbb nyaggatom még a fennlévő F41-el, ha beválik, akkor a BCKUP_BIOS megkapja F40-ről F41-re az updatet, a PRI_BIOS pedig a legújabbat. :K

Majd átcserélem a VGA-t is, tegnap az RX 550 volt kéznél, és hát khm., nem a legacélosabb VGA.

Megy a helyére az RX 480. ;]

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#3656) zzola válasza Martin2004 (#3648) üzenetére


zzola
félisten

Felhívtam a Foramaxot!
Bréking!

Csak árlistában létezik, pár hét múlva kapnak csak...

LOL

(#3657) fudi2002


fudi2002
veterán

Gondolom láttátok.
Na itt azért látszik, hogy a memó késleltetés kissebb felbontás mellett igenis meglátszik. Javaslom megtekintésre a 3000 kézi beállításos sorokat a többi akár magasabb frekihez képest.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#3658) fudi2002 válasza fudi2002 (#3657) üzenetére


fudi2002
veterán

kisebb, bocsi

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#3659) Puma K válasza fudi2002 (#3657) üzenetére


Puma K
veterán

Azért a "kisebb" felbontást definiálni kellene... van akinek már az 1440p és az alatta lévő felbontások már kisebbnek számítanak.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#3660) Pro!Petya válasza fudi2002 (#3657) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Úgy lett volna értelme hogy mindegyik frekvencián fast preset-et állít be és azt veti össze az eredeti timing-al aztán kellet volna nézni a frekvencia beli difiket . Így nem sokat mond a teszt .. :DDD
Főleg hogy 3800-ra lő egy fast p cl14 -et 3600-on meg CL16 gyári.
Csak a gyári és a fast preset már szépen mérhető difik vannak egyébként is. Ezutobbi amugy látszik a tesztből is , de akkor sem csak a legnagyobb és legkisebb frekin kellett volna eszközölni sztem.

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#3661) fudi2002


fudi2002
veterán

1080p sztem teljesen rendben van. 1% on látszik rendesen a kézi beállítás. Ha csinálnátok egy jobbat, alaposabbat, én szívesen el fogom olvasni... :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#3662) wwenigma válasza jokeph (#3655) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Abban van az 1.0.0.3ABB AGESA is amiben tovabb javitottak a memoraikompatibilitást és megoldottak 1-2 bugot igy mar normalisan mukodik kulonbozo IF/RAM órajelekkel is a dolog ami eddig problemas volt és melegedést is okozott mert az üresjárati prociórajeleket magasabban tartotta.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#3663) Martin2004 válasza rovtiv3 (#3588) üzenetére


Martin2004
tag

A Kingstonból - papíron - ebből a típusból csak a 2*8 támogatott a lapban, de a G.Skill-ram honlapján fel van sorolva a WS. (http://www.gskill.com/qvl/165/184/1536110922/F4-3200C16D-32GVK-Qvl)

Itt mondom el, hogy aki G.Skill-t nézett ki magának, az a kompatibilitást nem csak az alaplap QVL-listáján, hanem a szóban forgó RAM honlapján is meg tudja nézni, ott ugyanis gyártónként és chipset-enként a kompatibilis alaplapok vannak felsorolva, amelyekből, ugye, sokkal kevesebb van, így könnyebb őket megtalálni.:)

Én is ezt a lapot néztem ki, a beígért speciális - "magas minőségű"- forgó alkatrész miatt.
Kíváncsi vagyok az eredményre, de majd biztos mesélsz. :)

Az emberek nem abban különböznek egymástól, hogy kinek mennyi esze van, hanem, hogy ki mennyire tudja azt használni.

(#3664) Hunork


Hunork
veterán

Sziasztok!

Fiam gépet épített. Én Intel-es vagyok :) , így nem tudok mindenben segíteni.

Alaplap: MSI B450 Tomahawk MAX, CPU: Ryzen 3600. CPU hűtő: BQ Dark Rock 4, Arctic MX4, Ház: NZXT H700, RAM: 16GB HyperX Predator 3200MHz.
A probléma: BIOS-van vagyunk, 33 fok a CPU, minden beállítva, Venti profil is, teljesen halk a gép.
Windows 10 elindul, 35-60 fok között van, a ventik ennek okán felpörögnek, zúgnak. CPU állandóan 4GHz-en pörög a Feladatkezelő szerint.
Ryzen Master adatok még: PPT 50-70%, TDC 20-50%, EDC 40-80%

Egyedül Steam letöltés fut, más nem. Erre is gyanakszom.

BIOS frissítés volt. Amiben nem vagyok biztos, hogy a CPU Features menüben valamit másképp kell beállítani, és mit? Vagy mit kell mást beállítani?
Kérlek segítsetek, mert ez így szerintem nem kóser, figyelembe véve az alkatrészeket...

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#3665) Sirandrish válasza wwenigma (#3662) üzenetére


Sirandrish
legenda

Még a végén megnézem mennek-e 3600on a ramjaim :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3666) wwenigma válasza Sirandrish (#3665) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ha jol emlekszem nekem a korabbival egyaltalan nem ment 3600on csak alatta vagy felette és felette megnőtt az üresjárati fogyasztás a duplájára e miatt. :DDD No meg a Destiny 2-t is ez javitja. Legujabb chipset driver kell mellé.

Hunork: biosban a ventiprofil homerseklet/fordulatszam beallitasokat huzzatok feljebb (magasabb homersekletre azonos fordulatszam) akkor nem fog felpörögni. BIOSból a legujabb a 7C02v31 ami még 1.0.0.3AB AGESA-t tartalmaz, majd figyelni kell hogy amikor kijon az ABB az menjen fel és a legujabb chipset driver is. CPU-Zvel nezzetek hogy valtozik uresjaratban (semmi ne fusson) a freki és a feszultség, ryzen balanced / windows balanced profillal is. Parhuzamosan ne fusson 2-3 monitorozo alkalmazas, Ryzen master is felesleges.

En tovabbra is azt mondom hogy kicsi a CCD mérete ezért a hőátadás is nehezebb mert kisebb feluleten kell átadnia. Ebből kovetkezik hogy amikor elkezd dolgozni a termelődő hőmennyiség nehezebben távozik. Nem problémas a hőfok egyebkent.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#3667) Sirandrish válasza wwenigma (#3666) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nekem korábbi biossal a 3333se volt elérhető :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3668) Martin2004 válasza zzola (#3656) üzenetére


Martin2004
tag

Köszi!

gyanús is volt ez nemcsak web-áruház vagyunk. Jobb helyeken - pl. hardverker, de nyugaton is -, kiírják a készleten lévő mennyiséget is.

Az emberek nem abban különböznek egymástól, hogy kinek mennyi esze van, hanem, hogy ki mennyire tudja azt használni.

(#3669) Apucy01 válasza jokeph (#3598) üzenetére


Apucy01
őstag

Nem tudom mennyi idős a K2Mikor a cm játék vizem a gari lejárta után 2 hónappal meghalt akkor vettem egy K2 t az aprón FM 2 cucc még van hozzá gyárilag. A Másik pedig bontatlan vadi uj egy boltos haver bezárta a boltot és megkérdezte kell e 5000 ért mert már évek óta csak hányódik a raktárban.

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#3670) Sz4bolcs válasza Hunork (#3664) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

A steam pörgetheti a procit. Nálam is ez van. Steamet kilőve idle-zik normálisan.

(#3671) fanti


fanti
addikt

Na, most akkor erre kéne gombot varrni.

Megjött a Ryzen 3700X pár napja, 2700-ast kivettem a Gigabyte B450 Auros Pro (F41) lapból, az új procit betettem, megkentem egy kis jóféle Thermal Grizzly Kryonaut pasztával, majd rátettem a ID-COOLING SE-214X hűtést, CMOS clear jumper fél percre rövidre zár, majd bekapcs.

Ventik pörögnek szépen, telnek a másodpercek, telnek, telnek, majd egy perc is eltelik, telik az idő szépen, és olyan 100 másodpercre a bekapcsolástól egyszer csak pittyen egyet, és lőn világosság, szépen elindúl alapbeállításokkal. Nagy örömködés után, gyors BIOS settings, X.M.P Enabled a G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz F4-3200C16D-32GVK memókittemnél.

Save, és reboot.

Szépen indul is!!!
És X.M.P 3200-on!!! Amin eddig még soha ezelőtt...
Hoppá, ez aztán (számomra) baromi komoly előrelépés!!!

Windows betölt szépen, AMD-s LinX futtatás, gyors 3 körös 8192MB-os mérettel.....stabilan lefut hiba nélkül.
Elképedek.
Még stabil is?
Majd meglátom a LinX eredményeknél a 400 GFlops !!!! értékeket.....bakker, a 2700 esetében ez 186 GFlops volt.....!!! Hogy lehet ez?
De érzésre is túl gyorsan lefutott ez a 3 körös LinX. Iszonyat gyorsan, és emlékszem rá jól, mert még pár napja a 2700-on kísérletezgettem vele, és olyan 11 perc kellett neki azon, a 3700X-en meg 5 perc 20 másodperc....

Létezik ez? Lehet ennyit gyorsulni?

CB 20 is szépen lefut, jó kövér értékkel!

Játék próba (Far Cry 5 és Far Cry 4 ) tökéletesen megy mindkettő.

Majd lefekvés hajnal kettőkor, de egy PassMark.MemTest86.Free.v8.2. tesztet még letöltök, gyorsan pendrájvra vele, onnan boot, és megyek aludni, ez meg had melózzon reggelig.

Reggelre több mint tízezer hiba pirosan!!!
Mi a franc?
Emelgetek voltokat, hiába.
Végén már SOC +0.1volt, RAM 1.44 volt.....de csak szórja a hibákat, de csak ez a PassMark.MemTest86.Free.v8.2 teszt.

Elmegy egy nap kísérletezéssel, de semmi változás.

Haragszok nagyon......mi a fene ez?

Mérgemben letöltöm a magboltból a PassMark.MemTest86.Pro.v8.2. progit, igen a PRÓ változatot!!!
Pendrájvra vele gyorsan, és boot.

És öregem, hiba nélkül le is fut.....a PRO változat, ellenben a Free-vel.......

Na, ez mitől lehet?

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#3672) Apucy01


Apucy01
őstag

Ujabb RP's Lair videó sok édekes dologgal [link]

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#3673) Pro!Petya válasza Apucy01 (#3672) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Jah amiben a 3600X-et és a 3800X-et le is fikázza "felesleges" címszóval... :(((
Személyszerint nekem megérte az a kemény ~30 euro többlet az X -et a 3600-hoz képest.
Nem hiszem hogy a sima játékok alatt produkál all core -on 4250-4275 között , vagy single 4375 (jah és ezt is csak a 1.0.0.3 miatt)
1.0.0.2 alatt single/allcore is jobban boostol és tartja is csak az meg instabil.
Remlélem következő biosokban ezt majd azért helyre teszik.

Arról nem is beszélve hogy ilyen kijelentései vannak hogy nem hozzák azt ami a dobozra van írva.
Meg el van ájulva a kalkulátortól amit itt már lassan 3 éve használunk :DDD

Ezeket leszámítva egész jó kis videókat is csinálhatna.

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#3674) wwenigma válasza fanti (#3671) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

F42a bios van hozza. Uj chipset driver mellé. A nehezkes indulasbol latszik hogy a memoriaval problemaja van, és tamogatasi listaban sem latom ezt a tipust szoval egyelore 3000-en probalkozz vele.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#3675) weri válasza Pro!Petya (#3673) üzenetére


weri
senior tag

Nekem a 3600 minden magon 4250-4350 kozott ugrabugral gamekbe. Ugyhogy lehet hogy vagy jot fogtam ki vagy jol boostol :d

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#3676) joesz válasza weri (#3675) üzenetére


joesz
lelkes újonc

...vagy tévedésből X-t kaptál a kupak alatt... :P
Egyébként a bencheken kívül szinte semmi értelme az X-nek. Az ár különbözetből vehetsz egy faxább hűtőt...

[link]

Üdv

(#3677) freezer922 válasza weri (#3675) üzenetére


freezer922
aktív tag

Olvastam, hogy az oc random de nekem pl. 4k-t sem éri el. Tesztekben is max 3930on láttam a magokat :x
Most akkor én meg szar chip-et fogtam ki ?:D

Illetve azt meg tudnátok nekem mondani amennyiben nem akarok oc-zni csak azt, hogy alapon minden tökéletesen menjen kell valamit állítgatnom?
Annyit megtettem amit egy random yt videóban láttam, hogy bios-ban belőttem ram freq-nek azt amilyen alapból de ezzel nem tudom csináltam-e bármit :D

(#3678) Pro!Petya válasza weri (#3675) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Konkrétan te vagy az első akitől ilyet hallok! :K
KB az egész YT-on nincs olyan video hogy a sima 3600 akár csak egy pillanatra is 4,3-ig boostolna all core játékok alatt.
Átlag jó ha 3975 - 4150 mennek. Egy videót találtam ahol 4175 és belenyal a 4200-ba de ennyi. Te meg erre ráversz még elvileg 150Mhz-et :Y

Érdekelne hogy pontosan mi is van neked állítva a biosba! Meg hogy milyen terhelésen és hőfokon van a proci mikor ezt a kimagasló értékeket hozza! :R

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#3679) wwenigma válasza Pro!Petya (#3678) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nekem mar egy screenshot is eleg lenne. :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#3680) Pro!Petya válasza wwenigma (#3679) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Az a baj a screenshootal hogy azt én is tudnék mutatni 4450-en is akár. ;]
Videó még jobb lenne , vagy esetleg valami 3dmark benchmarkok hogy a physics-et meg lehessen nézni ott mit tol a cpu.

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#3681) SECTORnooB válasza Pro!Petya (#3678) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Nálam allcore 4.2 minden gémbe kivétel a BFV,mert ott pár perc után vissza veszi átlag 4.1-4.15Ghz-re.
PUBG meg a többi hülyeségbe végig 4.2Ghz.
Manuál beállítások mellett sima a 4.3Ghz,de ott már gurul el a gyógyszer és csak egymagon nyerek vele többet, allcore teljesítmény pedig csökken.
Tehát az autó szetting a legmenőbb.
69 ezerért nagyon jó vétel volt az első napon, az X valahol 85 körül mozgott +16 ezret meg abszolút nem ér meg.

[ Szerkesztve ]

(#3682) zzola válasza weri (#3675) üzenetére


zzola
félisten

Képet tudsz mutatni, ahol allcore ~4350?

(#3683) Pro!Petya válasza SECTORnooB (#3681) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Én mikor vettem akkor a sima 204 volt ez meg 233.
Otthon brutál volt az akkori 16K huf difi az itteni 9K huf hoz képest átszámolva. :DDD
69 helyett 85ért nekem se érte volna meg :D

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#3684) Szeszkazán válasza SECTORnooB (#3681) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

Nálam pubg tartja végig 4,3 a 3700x

(#3685) Sirandrish válasza Szeszkazán (#3684) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nálam 4250-4300 all core eddig minden játékban a 3700x.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3686) kecsawi


kecsawi
senior tag

ROG-STRIX-B350-F-GAMING-ASUS-5204 BIOS-szal van valakinek tapasztalata?

(#3687) weri válasza zzola (#3682) üzenetére


weri
senior tag

Pubg-ben screenelgettem parat ott most ezeket dobta. [link]

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#3688) Pro!Petya válasza SECTORnooB (#3681) üzenetére


Pro!Petya
addikt

BFV alatt játék közben 4275 folyamat ,néha beesik 4250-re de 4300 vagy efölött csak következő kör betöltésénél látom :DDD

(#3687) weri

SMT off ? vagy hol a többi ?

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#3689) Lendova válasza Pro!Petya (#3688) üzenetére


Lendova
őstag

A név alapján szerintem mostanában futottunk egymásba. [WD40]Viktohr13 :D

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#3690) weri válasza Pro!Petya (#3688) üzenetére


weri
senior tag

Ki volt kapcsolva, mert vannak game-ek amikben jobban teljesit :d Most kapcsoltam vissza. Az elozo linkben benne is vannak a bios beallitasok.

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#3691) Pro!Petya válasza weri (#3690) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Rendicsek! Köszi!
Ami elsőre feltűnt hogy nálad engedi 500Mhz-re a cpu boost clock override-ot.
Nálam sajnos 200 a max. Meg a scalar 1X -en van.

(#3689) Lendova
Az könnyen meglehet! ;] :D

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#3692) wwenigma válasza weri (#3687) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ez sztenderd freki szabadjára engedett xfr/pbo-val. Magasabb frekik csak huzosabb egy vagy keves szalas terhelesnel varhatoak.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#3693) Sz4bolcs válasza kecsawi (#3686) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

100 mhz-el alacsonyabb allcore az előző bioshoz képest, a vcore-t pedig visszább fogja, és 1.4 alatt tartja terhelés alatt is.

(#3694) weri válasza Pro!Petya (#3691) üzenetére


weri
senior tag

Ha az Advanced fulon kene allitanom akkor ott nekem is csak +200mhz-et enged. Mindent kiengedtem kiveve az Ampert (140) mert engedi 180-ig de papiron max 150-et birna szoval inkabb alatta legyen. Bar tuti nem fog kerni annyit szerintem :D

Igen Auto-n van a fesz. Nem foglalkozik vele a bios ha offsetbe -0.3-at is adok neki. Igy hagytam auton, ill. manual vcore-al se foglalkozik.

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#3695) joesz válasza joesz (#3676) üzenetére


joesz
lelkes újonc

...ezt akartam, de mobilon nem megy...

Lehet, még így sem jó...

Üdv

(#3696) Pro!Petya válasza weri (#3694) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Milyen bios van rajta? (1.0.0.3 vagy még 1.0.0.2-es agesa?)

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#3697) weri válasza Pro!Petya (#3696) üzenetére


weri
senior tag

Legfrissebb van fent AMD ComboPI1.0.0.3ab.
Kozben folyamatosan teszem fel a kepeket. Vegyesek a boost ertekek, jatekoktol fuggoen de altalaban mindig a papir forman tul vannak az orajelek.

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#3698) kecsawi válasza Sz4bolcs (#3693) üzenetére


kecsawi
senior tag

Köszönöm! :R

(#3699) Sirandrish válasza Pro!Petya (#3688) üzenetére


Sirandrish
legenda

Látom ez a varázszsám, mert nálam is ennyi 99%ban :C

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3700) zzola válasza weri (#3687) üzenetére


zzola
félisten

Még egy szálon sincsen 4350 nem ám allcore...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.