Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25451) Vartanus válasza NdrewSunix (#25448) üzenetére


Vartanus
őstag

Dehogy kell bios update újból :) A feltett bios beálltáasit törli, ergo rakja defaultra.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#25452) NdrewSunix válasza Vartanus (#25451) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Ezt én is így tudtam, de ennek ellenére miután betettem az új ramokat és nagyon nem tetszett neki kivettem az elemeket és a futó bios dátuma 2017/03 lett, azaz a gyári.
A ramok nem is mentek jól amíg nem updateltem újra a legrissebbet, most megy. Magam sem értem.

(#25453) Vartanus válasza NdrewSunix (#25452) üzenetére


Vartanus
őstag

"This is bigining of the beautiful friendship." :DDD :DDD

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#25454) pilu85


pilu85
őstag

Hali. Vki tudja h egy 1700 nak mennyi az alapfesze?

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#25455) Vartanus válasza pilu85 (#25454) üzenetére


Vartanus
őstag

Ahogy láttam Ryzeneknek 1,15-1,21V.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#25456) pilu85 válasza Vartanus (#25455) üzenetére


pilu85
őstag

Hogy tudom megnézni h az enyém mennyin megy, hogy kell állítani a feszt hogy az igazi feszt mutassa.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#25457) hackeeeee válasza pilu85 (#25456) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tedd auto-ra, és nézd meg mennyit kap, ha az alá mész, az alulfesz lesz.

Igazit? What?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#25458) Leon77 válasza nemethbalazs (#25415) üzenetére


Leon77
őstag

Ugyanilyen konfigom volt, mint neked arról váltottam. (lap, cpu is, igaz nekem 4,9 en ment 1,5 volt körül)

Ég és föld. Nekem asus x370 pro alaplapom van( és 1700 cpu), de nemrég összeraktam egy 1600x és asus prime b350 plus lapot egy ismerősnek.

Az x370 biosa igen részletes, a b350 plus nekem nagyon fapados. Igaz, így is stabil 3,9 et lőttem be minden magra 1,26 vcore mellett egy pure rock pro hűtővel (10k)

De, ha részletesen akarsz tuningolni én személy szerint x370 est javasolnék.

[ Szerkesztve ]

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#25459) pilu85 válasza hackeeeee (#25457) üzenetére


pilu85
őstag

akkor 1,3 coltig nem lehet baj ugye?

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#25460) hackeeeee válasza pilu85 (#25459) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ezt tárgyaltuk itt pár hozzászólással visszább.

Sőt, egy ideig volt olyan bios, ami nem engedett 1.3V alá auto beállítások mellett sem. Ha tudod hűteni, akkor mehet, ha nem, akkor lentebb kell menni.

Nem cukorból van ez... :)

Véleményem szubjektív...

(#25461) pilu85 válasza hackeeeee (#25460) üzenetére


pilu85
őstag

hát jó csak féltem őfelségét. :) . elég a csak a magfeszültséget emelni? mást nem kell?1,275ön próbáltam 3700on, úgy néz ki stabil és 70 fok alatt marad, 3800on már instabil volt, maradhat így?

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#25462) turistakolbi válasza pilu85 (#25461) üzenetére


turistakolbi
aktív tag

Persze hogy maradhat.
egy 20 hozzászólással előbb linkeltek egy videót, ahol Texasban egy AMD-s ürge magyarázta, hogy mit hogy szabad. a lényeget leírom. 1,425 Vcore a max.. SOC power max 180 watt körül legyen. a SOC voltage 1,25 MAXIMum (AMD 1,2 őt mond, nekem autón 1,15 körül van.)
Tudd hűteni.
Ha most 70 cels, akkor nyáron majd figyeld a hőmérsékletet.
Kb tényleg ennyi, V-core-t állítasz és emled a mghz-et. windows elindul, ok, stressz teszt megy, ok. kékhalál. kevés a vcore, vagy sok a mghz. (te döntöd el csökkented a mghz-t vagy adsz még neki v-coret.)

https://www.twitch.tv/muerte188

(#25463) nemethbalazs válasza Pro!Petya (#25444) üzenetére


nemethbalazs
tag

Edöntetett, egy kedves hardveraprós kolléga megkeresett, hogy van egy downgrade miatt eladó Crosshair Hero VI lapja. Úgyhogy egyik kérdés megoldva, köszönöm a segítséget. CPU-ban valószínű az 1600X elegendő lesz talán. A Ramon filózok még. G.Skill az biztos. De annyi féle van belőle :) Talán 3200-as Ripjaws V lesz.

(#25464) hackeeeee válasza pilu85 (#25461) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem kell félteni..

Én annó, ha féltettem volna a 6700K-t, akkor soha nem jöttem volna rá az Intel "határaira". Bár őszintén szólva, máig nem tudom, hogy annak a procinak vajon, hol lehet a vége.. Talán egyszer eljut valaki olyanhoz, aki megtudja.

De, reális körülmények között nem kell kímélni, vannak határok, amik között lehet mozogni, ezeket tudod kontrolláni főként a hőfokokkal, ha a hőfok ok, akkor lehet neki kenni. Persze, ez nem azt jelenti, hogy mondjuk ha tudod hűteni 1,5V-n, akkor adhatsz neki 1,5V-t. Viszont többen beszéltünk már itt 1.4V körüli feszről. Persze, a kérdés az, hogy van-e értelme elmenni addig. Pl. Nekem 3.7 felett már majdnem mindegy mennyit adok az 1200-nak, próbáltam 1.45V-n, mert még ott is tudja hűteni az SA, de akkor sem ment.

Persze, hogyne, ha úgy néz ki, hogy stabil akkor maradhat. Ha mégsem, 1 lépcső fesz még mehet neki nyugodtan, akár több is. Mint említettem, Én 1.175V-n tolom 3400-on az 1200-at, így lényegében elmegy passzívban... 3500-hoz már 1.2V kell, viszont 3600-3700-hoz már >1.3V kell.. Ezért nem is hajtom, felesleges.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#25465) NdrewSunix válasza NdrewSunix (#25448) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Ebben tudnál még nekem segíteni?

"Jól értelmezem, ha bal oldalon hagyom akkor minden megy rendben, ha átteszem a jobb oldalra 5-10 mp-re akkor bios nullázás."

Benne hagyhatom a jumpert működés során a bal oldali kettő tűn? Vagy azt a reset után (jobb kettő tű) ne hagyjam a gépben?
Nem vagyok egészen biztos a kézikönyv leírásban a képek alapján sajnos.

(#25466) Peace


Peace
nagyúr

Sziasztok!

Masinát szeretnék összepakolni, mert a kis i5-ös konfig elérte a 7 évet, így hajlott korára való tekintettel nyugdíjaznám szegénykét. Szeretek általában okosan gépet összerakni, nem túlzásokba esni. 7 éve az intel volt a nyerő választás, de most a Ryzen tűnik annak. i7 7700K-t terveztem első körben, de mivel úgy 30k-val drágább lenne, nem feltétlenül érné meg pár (néha mondjuk nem csak pár) plusz FPS-ért. A gép 90%-ban single játékra van használva, a GTX 1060 az marad egyelőre. Abban kérném a segítséget, hogy ha esetleg valamelyik általam kinézett alkatrésznél kilóg a lóláb, akkor jelezzétek nekem. Mindent az itteni összefoglalóban szereplő listákból néztem ki meg a tápot is a ph-s ajánlóból. Nem feltétlenül kell 600-as szerintem, de hátha a későbbiekben jól jön majd egy nagyobb videókártyához vagy bármi.

alaplap: Asus PRIME B350-PLUS vagy MSI B350 TOMAHAWK ( lényeg, hogy kell nekem PCI slot hangkártyám miatt. Melyik lehet a jobb választás?
proci: AMD Ryzen 5 1600x
hűtő: Be quiet! Pure Rock (ahogy nézegettem, egy hajszállal jobb a Hyper 212-nél és kicsit olcsóbb is....)
RAM: 16 GB DDR4 3000 MHz Kingston HyperX Predator CL15 (nincs benne sajnos a lapok támogatottsági listájában, és nem tudom, hogy a borda magassága gond lehet-e a hűtőnél.....nem tudom van-e vele tapasztalat esetleg)
táp: FSP Hyper M 600 W 85+ (nem igen láttam ennél jobb 600-ast 20k alatti kategóriában.....)

Mit mondtok?

(#25467) Pro!Petya válasza nemethbalazs (#25463) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Na ez gyors volt, gratula a laphoz.
Üdv a Hero-sok táborában! 😉
Rymem oldalon csekkold le a lappal a kinézet ramot azért, másnál hogy fut ez a kombo. de szerintem a 3200 menni fog ezzel a lappal és valamelyik frissebb biossal :K

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#25468) nemethbalazs válasza Pro!Petya (#25467) üzenetére


nemethbalazs
tag

Köszönöm :)

Jahh csekkoltam...

Erről van info:
[link]

Erről nincs: (pedig ez jóval olcsóbb, ugyanannak tűnik, egy betű az eltérés...)
[link]

Hogy is van ez? :)

[ Szerkesztve ]

(#25469) Szinyák válasza nemethbalazs (#25468) üzenetére


Szinyák
őstag

Lényeg, hogy Samsung B-die legyen ha lehet ...

Szinyák

(#25470) Create.


Create.
addikt

mekkora tdp-je van kb egy 1600-nak 1.4v 4ghz-en? Ez csak azért érdekelne, hogy milyen hűtőt nézzek rá.
Ezeket néztem: raijintek leto red 130w, artic freezer 33 150w, alpenföhn ben nevis advanced 150w (ezek mind ajánlottak a topik összefoglalóban, csak jó lenne tudni, hogy az oc-t bírják-e)

[ Szerkesztve ]

(#25471) jeni válasza Szinyák (#25469) üzenetére


jeni
félisten

ha bemegyek a boltba nem fogom felismerni,hogy az a Samsung B típusú chip lesz az adott memórián. ezt nem tüntetik fel.

(#25472) Leon77 válasza Peace (#25466) üzenetére


Leon77
őstag

Most raktam össz egy ilyen konfigot asus b350+ lappal, azzal a hűtővel amit írtál és 3,9-en stabilizáltam 1,26 volt vcore mellett.

Ibt alatt maximum 70 fokos cpu. Jó vas, egy barátomnak csináltam, imádja.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#25473) palfitom válasza Peace (#25466) üzenetére


palfitom
félisten

Szia!

Prime Plus-al sok a jó tapasztalat.
Corsair LPX 3200 CL16 beszokott válni.
A többi rendben van, a Hyper M is jó választás.

"A gép 90%-ban single játékra van használva" - akkor nem igazán értem a proci választásod (6 mag / 12 szál)...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#25474) Peace válasza palfitom (#25473) üzenetére


Peace
nagyúr

Corsair-ből mi a jobb választás? 3000 MHz és CL15 vagy 3200 MHz és CL 16? 5000 HUF a különbség, nem tétel...

Leon77 Neked is köszi! ;)

(#25475) palfitom válasza Peace (#25474) üzenetére


palfitom
félisten

Teljesítményük gyakorlatilag egyforma, de ahogy írtam, a 3200 MHz CL16 LPX-ek Samsung chipesek, s jól szoktak muzsikálni.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#25476) MaxxDamage válasza Peace (#25474) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Akkor már a CL16 -os változatot venném meg. :K

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#25477) Peace válasza palfitom (#25475) üzenetére


Peace
nagyúr

Akkor az lesz. ;)

(#25478) Knobber válasza Pro!Petya (#25391) üzenetére


Knobber
aktív tag

Most egy HX424C15FBK2/8 -em van (KIT)

Ha mellérakok egy HX424C15FB/4-est akkor így a 12GB RAM -om lenne. Hogy fog így működni a Dual Channel?

OC ügyben felhúztam 3200-ra de pár nap használat után úgy néz ki feszt is kellett még rátenni, mert azt az ASUS auto tuningja elfelejtett adagolni.

Youtube: Knobber

(#25479) Create. válasza palfitom (#25475) üzenetére


Create.
addikt

[link] ez a ramos engem is érdekelne. Erre gondoltál pl?

(#25480) palfitom válasza Create. (#25479) üzenetére


palfitom
félisten

:K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#25481) pilu85 válasza hackeeeee (#25464) üzenetére


pilu85
őstag

Oksi. Köszi. Viszont kb 100 hozzászólással ezelőtt egy srác elég meggyőzően mondta hogy az alulfeszelés nyírta ki a prociját. Pedig kíváncsi vagyok mennyivel lehetne aláfeszelni. Esetleg valami oldalt nem tudtok, hogy ezeknél a prociknál hogyan alakulnak a turbo MHz értékek? Pl az enyim 8 maggal 3200 ön megy, de mit tud ha 6vagy 4 magon kéri a progi a sok kraftot.

[ Szerkesztve ]

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#25482) SECTORnooB válasza palfitom (#25475) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Nem feltétlen mert az enyém is Hynixes, a korszar CL15 nem ajánlott, szinte 100% ban problémás.

(#25483) hackeeeee válasza pilu85 (#25481) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én kétlem, hogy attól halt meg. Attól max instabil lesz..

Intel-nél pl. több olyan eset van, sőt régen az FX-nél is volt olyan, hogy gyárilag alálőtt szinte minden feszt a lap, és kézzel kellett állítani, amennyiben szükséges volt.

Mint írtam, nekem kezdetek óta alulfesszel megy a kis ryzen, gond nélkül. Alapjában véve nem tud mitől meghalni. Kevesebb fesz, kevesebb fogyasztás, kevesebb hőtermelés..

Hát, ezt ki kell tesztelgetni.. Nekem ez az XFR/turbó téma eléggé lila köd ezen az oldalon.

Véleményem szubjektív...

(#25484) palfitom válasza SECTORnooB (#25482) üzenetére


palfitom
félisten

Akkor a tiéd kivétel. :D
OK.
Igen, a 3000CL15-re sok panasz volt már (meg amúgy a páros időzítésűek szoktak beválni nagy általánosságban).

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#25485) nemethbalazs válasza Pro!Petya (#25467) üzenetére


nemethbalazs
tag

Eddig azt hittem, minden G.Skill ram Samung B-Die chipes.

Erre megtaláltam ezt: :)

DDR 4 chip táblázat

Az hogy 1 vagy 2 oldalas mennyiben számíthat?

Mennyire indokolt a 16 GB memória? Ha mondjuk egyszer veszek 2x4 GB-ot, majd alkalomadtán bővítem ugyanolyan párral, a 4x4 GB mennyire hátrány a 2x8 GB-hoz hasonlítva?

(#25486) pilu85 válasza hackeeeee (#25483) üzenetére


pilu85
őstag

Még az bánt úgy mond hogy ha pl alulfesszel vinné a proc a 3,5 ghz-t akkor már elbuktam a 3,7 ghz-s turbo értékeket. :(

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#25487) hackeeeee válasza nemethbalazs (#25485) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az IMC jobban szereti a 2 modult, főként ha hajtva is van a ram. :)

Véleményem szubjektív...

(#25488) hackeeeee válasza pilu85 (#25486) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

3.7-en kell megkeresni a legalacsonyabb feszt. Nekem ugye 3400 a max boost, azért álltam meg ott, plusz felette drasztikusan elkezdi kérni a feszt.

Véleményem szubjektív...

(#25489) Feriboy2 válasza Knobber (#25478) üzenetére


Feriboy2
aktív tag

sehogy. 3 ram modullal nem működik a dual-channel

(#25490) palfitom válasza nemethbalazs (#25485) üzenetére


palfitom
félisten

"4x4 GB mennyire hátrány a 2x8 GB-hoz hasonlítva" - jobban terheli a proci memória-vezérlőjét, jobban melegszik.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#25491) Knobber válasza Feriboy2 (#25489) üzenetére


Knobber
aktív tag

trial-channel :DDD

Youtube: Knobber

(#25492) nemethbalazs válasza palfitom (#25490) üzenetére


nemethbalazs
tag

Köszönöm.

Nézegetem azt a táblázatot, rengeteg Trident Z és Ripjaws V Samsung D-Die, E-Die csipes. Vagy épp Hynix x-Die...

Gondolom a B-Die-t leszámítva a többi nem javasolt :)

[ Szerkesztve ]

(#25493) pilu85 válasza hackeeeee (#25488) üzenetére


pilu85
őstag

Mondjuk a max turbónál 1,36 ot kap a proc, 1,3 on meg viszi 3,7 en áll turbóval. Igaz mégis melegebb az alacsonyabb fesszel, gondolom az mert a magonkénti MHz megagasabb.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#25494) palfitom válasza nemethbalazs (#25492) üzenetére


palfitom
félisten

Alap, hogy legyen benne a lap QVL-listájában, s ott látható, hogy milyen órajelre lesz képes a ram. Ha nincs benne, akkor kb. az egész lutri.
E fórum összefoglalójában lévő táblázatot is érdemes átnézni, sok tulajdonos, sok tapasztalatát megosztotta, így jó nagy valószínűséggel tudsz venni olyan KIT-et, ami magas órajelen fog futni a kiválasztott lapban.
Ahogy egyre "öregszik" a platform, úgy egyre jobb lesz a ram-kezelés is (ezért is jelennek meg sorra az új BIOS-ok).

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#25495) hokuszpk válasza Peace (#25474) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

3000 cl 15 erosen lutri, kerulendo

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#25496) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Mitől lehet hogy Mortar biosban felvettem 4GHZ-re a procit, de windows alatt csak 3.6-ot ír?!

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#25497) Beretvás válasza enginev3.0 (#25496) üzenetére


Beretvás
addikt

be van kapcsolva a cnq?

(#25498) SECTORnooB válasza enginev3.0 (#25496) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Kapcsúd ki a CnQ-t nekem is egy régi BIOS verzióval rosszalkodott.

(#25499) hackeeeee válasza enginev3.0 (#25496) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A gyári órajelet írja a windows tulajdonságok alatt. CPU-z fix órajelet fog írni. FX-nél is így volt, sőt az intelnél is.

Itt ugye annyi kavar van, hogy a feladatkezelő sem írja teljesen normálisan.

Nekem is 3.1-et ír pl. a számítógép tulajdonságokban.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#25500) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Cnqtol függetlenül rosszul írja
Pedig emlékszem hogy korábban jól írta, de az lehet hogy meg Giga lap volt

Mi a különbség az xmp 1 és 2 között? Vagy csak én magamnak állíthatok beállításokat és menthetem el?

Szerk: Aida 4Ghz-t ír

8másodperc alatt hibát dob az aida stress teszt, úgy látom ez nem jó neki 1.35V mellett :D

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.