Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24651) Pro!Petya válasza enginev3.0 (#24645) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Ez a Super I/O chipnek köszönhető! ( vagy csak I/O chip alaplaptól - gyártótól függ hogy nevezik)
Nagyon ugy fest hogy am4re nem sikeredett legjobban ezen chipek kiválasztása mert szinte az összes gyártónál megvan ez az issue...(van ahol csak oc mellet ez is érdekes)
: annyi a baj hogy túl nagy a tűréshatára ezáltal "fail" értéket olvas ki és ebből következeik a temperature fluctuation jelenség ami igazából nincs is ergó nem hiba , csak helytelen értéknek megfelőlen jelzi a hőmérsékletet és ahhoz állítja a hűtés vezérlést :R

Nálunk Hero lap-ra elméletileg a következő bios updatre igérik ennek a "javitását" szval várunk. Ezt Elmör hozta le az overclock forumon, szval lehetséges hogy idővel tudják majd orvosolni.
Igazából annyit írt hogy van erre megoldásuk és a kövi biossal kapjuk meg ;)
Majd meglátjuk :DDD

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#24652) Beretvás válasza Pro!Petya (#24651) üzenetére


Beretvás
addikt

Nem lenne rossz ha még ezt megcsinálnák a tomahawkon is, mert már csak ez a kicsit bosszantó az amúgy tökéletes lapon. :K

(#24653) JanR


JanR
addikt

Nem egeszen topik tema, de hatha. Valakinek nincs egy felesleges AM4 huto lefogato kit hatfal? Amit az alaplapokhoz adnak? Sikerult valahova elkevernem, mikor a Dark Rock-ot felszereltem.. mert annak sajatja van.

(#24654) fee029


fee029
csendes újonc

Érdeklődnék,hogy van 12 GB(3X4 GB) ddr3-as memória(1333MHz) vagy 8 GB ddr4(3200 MHz)memória jobb.Főleg játékra használom a gépet.

(#24655) sb válasza #95462144 (#24514) üzenetére


sb
veterán

Köszi! :R

(#24656) GeRbo_92 válasza fee029 (#24654) üzenetére


GeRbo_92
csendes tag

AM4-es lapba nem tudsz ddr3-t rakni.

(#24657) fee029 válasza GeRbo_92 (#24656) üzenetére


fee029
csendes újonc

Azt tudom,csak nem tudom,hogy megérné-e a platformváltás.

(#24658) Vartanus válasza fee029 (#24654) üzenetére


Vartanus
őstag

Amennyiben Ryzenes géped van akkor egyértelmű, hiszen az AM4 lapokba csak és kizárólag DDR4 megy bele. Ha nem Ryzen alapú a géped akkor pedig off ebben a topikban.

Megelőztek.

Ezt hogy megéri-e neked kell eldöntened attól függően milyen a mostani géped és mit szeretnél, milyen pénz kereted van.

Sebességben nyílván jócskán jobb a 3200-as DDR4.

[ Szerkesztve ]

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#24659) NdrewSunix


NdrewSunix
senior tag

Hi!
Valaki tudja mire jó a game boost gomb click bios 5 alatt?
Nem merem megnyomni, nehogy felrobbanjon a gép. :)
1600x procim van, msi mortar lappal.

(#24660) Vartanus válasza NdrewSunix (#24659) üzenetére


Vartanus
őstag

Az az MSi féle auto tuning. Ha megnyomod beállít maga egy bizonyos tuningszintet a lapon. De tapasztalataim szerint mindig jobb ha te tuningolsz manuálisan.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#24661) NdrewSunix válasza Vartanus (#24660) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Eddig annyi tuningra bátorkodtam, hogy axmp segítségével felhúztam 2400 MHZ -re a ramom, mert 2133-nak látja csak valamiért. Miközben 2400-as (GSkill).
Az axmp és a game boost mehet amúgy egyszerre vagy felülírja az én beállításomat?

(#24662) Vartanus válasza NdrewSunix (#24661) üzenetére


Vartanus
őstag

Mivel nincs még Ryzen konfigom így nem tudom tesztelni. Egyébként fent az össszefoglalóban van tuning leírás pont MSi lappal.

Én a memóriákat megpróbálnám felhúzni 2933 vagy 3200-ra a procit így elsőnek meg 3,8Ghz-re 1,2V-tal.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#24663) NdrewSunix válasza Vartanus (#24662) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Na megnézem akkor majd ezt az game boost lehetőséget, aztán meglátom.
Járhat a tuning bármilyen formában is garancia vesztéssel?
Tudom, hogy van védelem az esetleges ram vagy cpu odapörkölésére, de mondjuk ha hosszú távon OC -val mennek és ezáltal hamarabb megy tönkre?

(#24664) Vartanus válasza NdrewSunix (#24663) üzenetére


Vartanus
őstag

Ha nem húzod szénné a procit nem lesz semmi baja. Alapfeszültségen szerintem simán megy az 1600X 3,7Ghz-et 1,3V-on meg 3,8-3,9Ghz-et.

A RAM-ot beállítod 1,35V-ra és mondjuk 2933Mhz CL16-os időztéssel.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#24665) NdrewSunix válasza Vartanus (#24664) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

A RAM egy 1x8 GB GSkill 2400-as (CL15-ös)
Ezt is CL16 -ra kell állítani?

(#24666) fee029


fee029
csendes újonc

Még egy kérdésem lenne.Váltanék a közeljövőben(egy pár hónap) AM4-es platformra,és kérdezném,hogy Ryzen 1600,vagy Ryzen 1500X lenne jobb?Egy 5-6 évre terveznék előre,semmi tuning!Egy MSI B350 PC MATE alaplappal használnám, amit szintén itt ajánlottak!Főként játékra használnám a gépet!
És még valami: 16GB 2400 MHz-s memória lenne,vagy egyenlőre elég 8 GB 3200 MHz-s memória(később bővíteném).

(#24667) JanR válasza fee029 (#24666) üzenetére


JanR
addikt

Ha eleve tobb evre tervezel, akkor 1600. Tobb mag, tobb szal. 3,8Ghz-re pedig akarmelyik peldany tuningolhato, igy a kraft is elegendo lesz egy darabig :)

[ Szerkesztve ]

(#24668) Márk válasza fee029 (#24666) üzenetére


Márk
senior tag

Én a helyedben megvárnám az új 400-as szériás lapokat és a 2000-es szériás procikat.

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#24669) NdrewSunix válasza Márk (#24668) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Arról volt szó áprilisban jön a 2000-es széria, addig nem kell már sokat aludni. :)

(#24670) Lendova válasza NdrewSunix (#24669) üzenetére


Lendova
őstag

Én aludnék többet, hogy normalizálódjon az áruk.

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#24671) NdrewSunix válasza Lendova (#24670) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Szerintem így is úgy is drágább lesz a 2600-as, mint az általa kinézett maximum 1600-as.

(#24672) pilu85 válasza Lendova (#24670) üzenetére


pilu85
őstag

Oké jönnek, gondolhatjátok milyen áron, s mikorra normalizálódik az áruk. Több mint fél évet ill. többet tuti nem várnék. Mindig csak várni várni. :)

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#24673) NdrewSunix válasza pilu85 (#24672) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Igen, ezzel egyet értek.
Amikor már az ember végre elhatározza a cserét, akkor amúgy is nehéz még várni.
Én sem bírtam ki, igaz megvártam nagyjából milyen árak várhatók 2600, 2600X környékén, illetve milyen teljesítménnyel és inkább megvettem az 1600X -et. :)
Szerintem ez használható lesz azért jó pár évig. Nem beszélve arról, hogy le lehet cserélni ha mégis lesz pénz valamikor rá.

(#24674) pilu85 válasza NdrewSunix (#24673) üzenetére


pilu85
őstag

Én az 1700at vettem meg 57ért. Később sem bújik nagyot rajta, egy amúgy is kb 5 évre elegendő procin. :)

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#24675) NdrewSunix válasza pilu85 (#24674) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Na OK, de nem újonnan boltból.

(#24676) icon válasza bob011 (#14056) üzenetére


icon
senior tag

pont így jártam én is ugyanilyen lappal, mint a tiéd... lett rá valami megoldás végül?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#24677) BeZol


BeZol
őstag

Mint közel első körös AMD Ryzen tulaj, leírnám a 11 hónap alatt összegyűlt tapasztalataimat:

i7-5820K-ról váltottam (6mag12szál @4.4GHz vízhűtéssel ; cinebench: 1296 multi, 176 single score). Tökéletes játékgép volt, kicsit feleslegesen erős is, mert még akkoriban is kb mindenre elég volt 4mag8szál, ezért eredetileg jó áron ki akartam szállni, hogy egy gyengébb gépet összerakjak, DE megjelent a Ryzen.

Úgy alakult, hogy az Intelt eladva vettem egy 1700X-et, hozzá 3200mhz cl16-os memóriát és egy MSI B350 Tomahawk Arctic lapot egy BeQuiet! Pure Rock hűtővel, és még maradt is pénzem az előző gépből, én meg örültem, hogy végre 8mag16szálas procim lett, ami addig horror áron ment Intel vonalon.

Ekkoriban főleg WoW-oztam és CS:GO-ztam. WoW alatt raideken 20 fővel el kezdtem be-beakadni, CS:GO-ban pedig 120fps-ekre is lezuhantam ott, ahol előtte 180 volt az alja (a vga pedig már nem gtx 970 volt, hanem kicsit erősebb gtx 1060-as).
Ahhoz, hogy ne legyenek akadásaim WoW alatt, fel kellett húznom a procit 3.9GHz fölé (3.5ghz az all core xfr turbo gyárilag), a memóriát pedig végül 2933mhz cl16-on bírtam stabilizálni. Így már majdnem tökéletes volt a dolog, de azért itt-ott beestem 50 fps alá és képregényesedett a dolog úgy, hogy G-Sync-es a monitorom, ami miatt eleve vmennyire már kompenzálva van a történet!

Ezek után a CS:GO-t a PUBG váltotta nálam. Még a Forza Motorsport 7 miatt beszereztem egy GTX 1080Ti videókártyát is. PUBG alatt 2560x1440 felbontásban very low és high beállításokon is benéztem 50 fps körülre, és legjobb esetben is max 90 fps-em ha volt. A videókártya 30% körül tekert mindeközben. A felbontást 1920x1080-ra téve kb. 70 fps-ig ha leestem, itt már igazából játszható volt a játék, mert lövöldözős szitukban pont nem volt érezhető képregényesedés, DE mivel 1440p a monitorom natív felbontása, ezért ocsmány volt 1080p-ben a játék, nem lehetett a kerítés recéin rendesen átlátni meg ilyenek, és ez zavart, meg ugye minek akkor 1440p-s monitor...

Ősszel jött az elképzelés, hogy akkor maxoljuk ki a rendszert, vettem egy X370-es alaplapot (AsRock X370 Gaming X), hozzá G.Skill Flare X 3200mhz cl14-es AMD kompatibilis ramokat és egy Noctua NH-D15 SE-AM4 procihűtőt. Egy kicsit nőttek az fps értékeim (memória miatt), javultak a hőfokok is, és kevesebb feszültség is elég volt a procinak.

Ezek után jött az elképzelés, hogy akkor streamelek egyet haveroknak WoW alatt, mert ugye legjobb streamer proci per pillanat a Ryzen széria 8magosai. Én sosem futtattam órákon át tartó rendszerstabilitási teszteket, megelégedtem 3db egymás utáni cinebenchfuttatás sikerességével, és belevetettem magam a játékokba. Ha valami nem smakkolt, az úgyis kiderült pár órán belül. Mint kiderült, tök jó, hogy 3.95GHz-re képes a proci, és 3200MHz CL14-en stabil volt addig minden játék alatt a rendszer, DE tartós prociterheltség következtében melege is lett (pedig azért jól szellőzik a házam), és a memória sem volt 100% így, TEHÁT a vége az lett, hogy 3.7-3.8ghz között tudtam stabilizálni kisebb feszültséggel az órákon át tartó 80+%-ot okozó prociterheltséget, és a memóriát 2933MHz CL14-re kellett visszább vegyem ---> Kisebb órajel, lassabb memória ---> újra érezhetően akadós lett a WoW.

Na én eddig bírtam türelemmel. Lehet, hogy jónak számít a csúcs Noctua hűtő, de hogy 45+ perc után szépen lassan elcsordogál a hőfok, az fix. A netes tesztek 15-30percesek :(( Él a gyanúm, hogy 8magos processzor "tartós" hűtéséhez tuning mellett csak nagy víz jöhet szóba.

Eladtam az 1080Ti-met, mert WoW alatt 20%-on tekert, és vettem egy GTX 680-ast, ami így pont 100%-on tekert. Kis megjegyzés, hogy WoW alatt 7es grafikánál feljebb nem tudtam soha tenni a játékot (1440p-ben), mert szaggatott (50fps alatt, sokszor 35körül), a GTX 680-assal pedig 5ösre tettem, mert itt már a kártya volt gyenguszka, nem a proci volt erőtlen a játéknak. Jelentem, az fps értékeim pontosan ugyanott pörögtek továbbra is, viszont PUBG-hez már kevés volt a kártya nekem, de már addigra nem játszottam vele, csak a WoW.

Ismerőstől időközben nagyon ár alatt szereztem egy GTX 970-est (kb. +50% a 680-hoz képest), és mivel már teli volt a hőcipőm a Ryzennel (és már a stream sem ment, mert a gpu vált limitáló tényezővé, sok volt neki h a játékot + OBS-en megjelenő képet is kezelje, hiába volt x264 cpu kódolásra téve OBS, darabos volt az egész stream, és a játék is jobban akadozgatott), így úgy döntöttem Intelre váltok.

i7-8700K-t (6mag12szál) vettem Z370-es lappal, a G.Skill Flare X ramok maradtak, a hűtő is maradt (3ezer Ft-ért vettem hozzá inteles lefogatót), és a 680-as helyére egyből betettem a 970-est.

Gigabyte alaplapot vettem elsőnek, kifogtam egy rosszat, de él a gyanúm h maga az összes giga-lap trágya, teli van hangproblémával a sok külföldi fórum már z170-es széria óta... Egy 5ghz-re képes chipet fogtam ki, de olyan hőt termel ez a vacak pasztája miatt, hogy végül 4.8ghz-re lőttem be jóval alacsonyabb feszültség mellett, és egyébként kb. mindenki ennyire lövi be ezeket, így elég a léghűtés, és deliddelni sem kell. Az AMD-re kitesztelt 3200mhz cl14-es ramjaim pedig 4000mhz-re is képesek de tág időzítéssel, végül 3466mhz cl14-re lőttem be 1.38V-on, de képesek 3600mhz cl14-re, és 3866mhz cl15-re (ez utóbbi adja a legjobb AIDA64 értékeket, de nem akarok tartós 1.45V-ot adni a memóriának).

A cinebench pontszámaim 4.8GHz-en 1607/212 (Ryzenem 1772/162-t tudott 4ghz-en, mikor egyszer sikerült lefutnia) , ami annál jobb, minél jobban van finomhangolva a memória, de ez kb. lényegtelen is.
A fő lényeg, hogy WoW alatt az eddigi 55fps körüli raidbeli fps-em eltűnt, a grafikát feltettem 10-esre (ezt anno az 5820k pl. nem bírta), és még így is kb konstans 144fps-em (g-sync miatt nem megy feljebb) van raideken úgy, hogy közben megy a stream 1080p 60fps-sel... PUBG-val nem nagyon játszogatok már, de megnéztem ott is, és 1440p-ben high beállításokkal csak ejtőernyőzés közben estem 75fps-re, egyébként végig 100-120 között mozogtam, és mondanom sem kell, mindenhol 100%-on tekert a videókártya, tehát a gpu a limit, nem a proci mint a ryzennél.

Összegzésül: én azért örülök, hogy kipróbáltam a Ryzent, különben titkon biztos vágyódnék az olcsó 8magra, de így, hogy tudom mennyire borzalmasan rosszul teljesít több számomra fontos játékban is, így most végre eljutottam oda, hogy úgy futnak a játékok, ahogy azoknak eredetileg is futnia kellett volna.
Nem feltétlen csak az órajeltől függ a játékbeli gyengélkedés, mert ez nem magyarázza meg a 2-3szoros fps-értékemet WoW alatt (1080Ti-vel és gtx 680-al is csutka ugyanannyi fps-em volt!!!), hanem itt vmilyen szintű programozói lustaság állhat a háttérben, mert elvileg Dota 2-ben is borzalmas minimum fps értékeket produkálnak a ryzenek. Ezen a szituáción egy nagyobb órajelű Ryzen 2 sem fog érdemben változtatni.

Blizzard játékok, PUBG és CS:GO esetén nem ajánlom AMD processzor vásárlását. Battlefieldek alatt egyébként tökéletes volt a proci, és Forza Motorsport 7 alatt is jól teljesített, mást nem próbáltam. Nem tudom, hogy a játékfejlesztők mikor optimalizálják AMD-re is a játékukat, de per pillanat csak akkor érdemes fentebbi címek mellé AMD processzort vásárolni, ha kb. GTX 1050Ti kártyáig terveztek teljesítményben, ami azért nem túl acélos, és már ezzel is léphetnek fel problémák pl. WoW-ban.

Egyébként szerintem ez nevetséges, hogy nem jó univerzálisan minden játékra az AMD processzora, és előre kell tájékozódni, hogy vajon mivel játszok, és azon fut-e akadásmentesen...

Bocs, hogy hosszúra sikeredett :DDD Olyan jó problémamentesen játszani, már hónapok óta erre vágytam :B

(#24678) Bounti válasza BeZol (#24677) üzenetére


Bounti
aktív tag

Köszi, hogy megosztottad a tapasztalataidat, sajnálom, hogy nem jött be neked a Ryzen. Bár más ligás a rendszerünk, azért szeretem olvasgatni a nagyvasakról is a tapasztalatokat...

Egy kérdésem azért lenne hozzád, hogy milyen windowst használtál?

[ Szerkesztve ]

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#24679) Lendova válasza BeZol (#24677) üzenetére


Lendova
őstag

A tapasztalataid jelentős többségét a megjelenéskori review-kból tudni lehetett, már bocsánat :) .

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#24680) Beretvás válasza BeZol (#24677) üzenetére


Beretvás
addikt

érdekes te vagy itt az egyetlen zöldike aki panaszkodik... :U :C

ez az eladom mert nekem sok duma.. :) de aztán befigyel az 1080ti stb.

[ Szerkesztve ]

(#24681) hackeeeee válasza Beretvás (#24680) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha lett volna időm, motivációm, kipróbáltam volna, mielőtt eladtam a Ti-t, de nem volt időm, türelmem ezzel foglalkozni.. Viszonyításnak jó lett volna.

Véleményem szubjektív...

(#24682) Beretvás válasza hackeeeee (#24681) üzenetére


Beretvás
addikt

ja hát nem is az.. csak volt ez volt az volt amaz meg így fos úgy fos, közben meg hírhedten fos címekről beszélünk amit kb mindenki ismert a megjelenésekor is. Nem kicsit Kék szemüveg szaga van. Tudhatta mit vesz. :K

(#24683) SECTORnooB válasza BeZol (#24677) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Én azt nem értem, ha tudtad, hogy főként ezekkel a címekkel fogsz játszani miért vettél Ryzent? A legutolsó casual gamer is tudja, hogy ezekkel a szakállas grafikus motorokkal szerelt játékok prospektusból sem ismerik az AMD architektúráját és jelen állás szerint is erősebb az Intel 1 szálon.
Mondjuk ezeket a hőfokokat nem értem, vannak userek akik egésznap dolgoznak a Rizsával, de nem tapasztaltak hasonlót.

[ Szerkesztve ]

(#24684) Beretvás válasza SECTORnooB (#24683) üzenetére


Beretvás
addikt

sok az ismeretlen az egyenletben még is kevés..:DDD

(#24685) Pro!Petya válasza BeZol (#24677) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Hali
Csak hogy tisztán lássunk :

3,7-8GHz VS 4,8GHz
2933MHz VS 3466MHz (3600 - 3866)
80e HUF VS 100e HUF + ami a váltáshoz kellett

Cinebench pontok alapján mind a multi és a single is kevéske az 1700X-nél magához és az összes 95w-oshoz képest is (csak a single core score ha jól be van optimalizálva akkor 170-173 körül kellene dobnia).
Mivel a 162-őt is csak benchelt 4GHz nél érted el, ezért amin használtad 3,7-8Ghz en kaphattál olyan 152-155 körül. Csak magához képest benne maradt közel ~20pont. Singlebe írtó sok, főleg ha egy két magos gamek vannak a palettán.
Azt gondolom nem is kell ecsetelni hogy a ramokon mennyi múlik FPS növekedésben 2933MHz vs 3466Mhz vagy netán 3600-3866-on (tele a YT és a net)

1 - 1,1GHz cpu-k közötti különbséggel ennek az egész összehasonlításnak nem látom az értelmét , és akkor még ott a ram ami +500MHz többlet.
Azt se értem ha egyszer már beruháztál egy 1080ti-ra akkor mért ment utána még a vga cserebere.
Már a Ryzen megjelénesekor tudta mindenki hogy egyszálon nem versenyképes még az intellel. Azért egy első generációs cpu-tól nem is rossz amit összeraktak.
Másik dolog ha már oc és majdnem a top cpu-ra esett a választás akkor komolyabb VRM-el rendelkező lapot illett volna alátenni nem tartom elképzelhetetlennek a droppolást és stuttert ami emiatt nagy valószínűséggel lehetett is.
Már FX topikban is kivolt tárgyalva ezerszer attól még hogy a lap támogatja a processzort nem azt jelenti hogy "abba is való" , sok usert megtévesztve...de ez nagyon OFF sry
De ami a legjobban bosszant az ez :
" Én sosem futtattam órákon át tartó rendszerstabilitási teszteket, megelégedtem 3db egymás utáni cinebenchfuttatás sikerességével, és belevetettem magam a játékokba..."
:((( no comment :(

Persze megértem a keserédes érzésed így a Ryzen felé , de mindannyian tudjuk hogy nem a 8xxx K széria ellen lépett a ringbe. És"butaság" volt odavárni teljesítményben mint a top gamer intel procikat főleg egyszálas játékokban.
Azért persze köszönjük a tapasztalatod és örülünk hogy sikerült végre azt a rig-et megépítened amire valóban szükséged van. :R

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#24686) Beretvás válasza Pro!Petya (#24685) üzenetére


Beretvás
addikt

nettó bullshit az egész amit levázolt, tele user erroral, eladta mert gyengébbet akart, megkapta de nem volt jó aztán vett egy 3x annyiba kerülőt? meg a felesleges vga cserebere? semmi értelme az egész sztorinak, és még ide is beteszi, na szép.. :C

(#24687) hackeeeee válasza Beretvás (#24682) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én simán kipróbáltam volna.. Pont ezért.. Lementem volna a Skylake-kel 4-4.2-re, és utána ryzen.. Tervben volt, de nem így alakult. Viszonyítási alapnak tljesen fasza lett volna.

Most ezt meglépném az 1200-al is, de nincs rá opció.. Kéne, hozzá egy 1080Ti. :) Van pár eredményem 4 magvas 6700K-val, viszonyításnak jó lenne..

Véleményem szubjektív...

(#24688) Beretvás válasza hackeeeee (#24687) üzenetére


Beretvás
addikt

Jó lett volna, de hát elkapkodtad..:DDD ;]

De igazból aki nem rózsaszín szemüvegen át nézi a világot az tisztában van ezzel hogy egy szálon intel még mindég jobb...:D

[ Szerkesztve ]

(#24689) hackeeeee válasza Beretvás (#24688) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ilyen az, amikor kell a pénz. ;]

De, ha valaki ad egy 1080Ti-t, szívesen letesztelem.. :DDD

Amúgy persze.. Bár, hozzá kell tennem, hogy az 1200 sem teljesít rosszul egy szálon.. 3.7-3.8-on oké, hogy el van maradva a Skylake-től, de nem sokkal..

Hajthatnám, menne is.. De felesleges.. Így 1.2V-n 3.4-en elmegy majdnem full passzívban a gép.. Vagyis, annyira halk.. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#24690) Pro!Petya válasza Beretvás (#24686) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Persze, kicsit nagy a kontraszt itt - ott és még pár dolog mellé az írásában ,de összeségében megértem és csak pozitív hsz akart lenni a részéről gondolom és csak szerette volna megosztani a tapasztalatát.
Annyi a probléma hogy nem arra épített gépet amire neki valójában kellett. + erre rájött az AMD-re váltás érzete is , nem hibáztathajtuk emiatt. Sőt ha van rá zseton és hobbi a rig buildelés akkor végképp.
Összességében viszont ugy látom hogy ez az egész elkerülhető lett volna ha a régebbi konfigjához hozzácsap egy 1080ti-t , mert amikkel játszik arra bőven jó opció lett volna csak a vga upgrade a 2K mellé (oda még a sima 1080 is elég) :K

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#24691) Beretvás válasza hackeeeee (#24689) üzenetére


Beretvás
addikt

ez most akkor melyik bios? legújabb? vagy vissza sikerült tenni a jofélét? :F

(#24692) poci76 válasza BeZol (#24677) üzenetére


poci76
aktív tag

Köszi, hogy leírtad a tapasztalataidat! :)

(#24693) Beretvás válasza Pro!Petya (#24690) üzenetére


Beretvás
addikt

a sok oda vissza dolog miatt nincs az egésznek értelme és ha valaki elolvassa az jön le megint mekkora szar a Ryzen, holott egyszálas szutyokmotoros gamekről van szó ami sosem fog jól menni amd-n. De amúgy mindegy csak bökte a szemem ez az egész. :K

(#24694) pengwin válasza MaxxDamage (#24593) üzenetére


pengwin
addikt

Ezek az általatok beállított feszültségek, vagy amit kap a CPU?

Mert az enyém elvileg 1,35V-on megy 4GHz-en, 3066MHz-es RAM-okkal, miközben az alaplap a HW Info menüben már azt jelzi, hogy 1,4-1,42 V-ot kap a CPU.

(#24677) BeZol
Mégis mit vártál?
QC RAM-os HEDT rendszerről váltottál egy konzumer DC RAM-os CPU-ra...
És ráadásul ősrégi motorokkal operáló játékokkal játszol, amik nem fognak hiretelen több szálat kihasználni egy új CPU-tól.
Nálam pl. elég nagy előrelépés volt egy finomhangolt i7-3770T után az R5 1600X, de ha egy tuningos 3770K-m van, akkor nem biztos, hogy váltok.

Egyébként nálam ez tette fel a koronát a hsz-edre:

Ismerőstől időközben nagyon ár alatt szereztem egy GTX 970-est
Amit most 95.000-ért hirdetsz hardveraprón... :))

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#24695) turistakolbi válasza Beretvás (#24693) üzenetére


turistakolbi
aktív tag

A hozzánemértésről nem is beszélve....
Ha a játék 1 szálon megy (PUBG- cs-go wow. OW... ) és ráteszi az OBS streamet jóhogy FPS droppja lesz mert azon az 1 szálon limitál a proci... és darabos lesz a stream is. holott az egész CPU usageja nincs 40%

Affiniitásban szét kellett volna ossza a proci szálakak (6 darab játék. 10 darab sztream..

Az össze vissza vásárlás résznél már látszódott az egész hogy. fingja nincs :D

https://www.twitch.tv/muerte188

(#24696) SECTORnooB válasza turistakolbi (#24695) üzenetére


SECTORnooB
addikt

"Az össze vissza vásárlás résznél már látszódott az egész hogy. fingja nincs :D"

Azért ne kezdjünk személyeskedésbe, valljuk azért azt be, hogy nagyon objektívnek és türelmesnek kell lenni ahhoz, hogy az ember tényleg betudjon állítani 24/7 es "csúcsrajáratott" Ryzen setup-ot,hisz nem egyszerű eset a Rizsa lelkivilága, főleg akkor ha valaki a másik oldalról jött, esetleges előítéletekkel akár.
Ez a kálvária teljesen megelőzhető lett volna, ha nagyobb odafigyeléssel szemlélte volna akár a topikot.
A margóra még ide tűzném, hogy nem a Kávé Tó processzorokkal konkurál a Hegygerinc hanem az ezt megelőző Tavacskákkal és ha nincs a gyenguszka kis rízszemecske ami megjelenéskor harmadáronse kínálta azt a teljesítményt amit a kék oldal évekig megataskingnak hívott több mint ezer dollárós árcédulával akkor még mindig a 350 dolláros 4 magos 8 szálas csodákon játszogatnánk ( jobb esetben).

[ Szerkesztve ]

(#24697) Bounti válasza SECTORnooB (#24696) üzenetére


Bounti
aktív tag

Én még mindig kíváncsi vagyok arra, hogy milyen windowst használt, mert az is lehet, hogy azért is tapasztalt furcsaságokat mert win7-et használt...

De ez csak tipp...

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#24698) MaxxDamage válasza pengwin (#24694) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Gyári alapfesz, OFFSet Mode és + fesz van megadva (pontos értékre nem emlékszem, asszem 3.-ik + érték van alkalmazva, mert 2.-ik + értékkel még GTA 5 alatt megfagyott a gép, aztán 3.-ik + értékkel már minden jó) de azt a gép szabályozza ahogy néztem. A fesz (CPU) beáll. rész sokat változott 3401 BIOS ver. képest (és korábbi beáll.-ok jobban, egyszerűbbek voltak (szerintem)

Ja és itt van, konkrét feszt (indulásnak) nem lehet megadni, értéket nem lehet beírni (sehova) a CPU -nak és csak OFFSet +/- amivel lehet játszani...
1.40x +- amit ad neki és másik képen már csak 1375mV van / látható (na e ilyen..érdekes dolog) :DD

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#24699) hackeeeee válasza Beretvás (#24691) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Rájöttem, hogy hogy kell auto fesszel 1.3V alá menni (1.195-1.2V között mozog), LLC miatt asszem 1.17V körül kap, és simán működik.. Asszem még a 3.5 amúgy még megy így, de utána már kéri az 1.3V-t.

A sorrend a fontos, és tök jól működik, gond nélkül.

Legújabb van most a mortar-on, ezzel amúgy javult az LLC is.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#24700) Beretvás válasza hackeeeee (#24699) üzenetére


Beretvás
addikt

Na ennek örülök, csak jó lett a végére..:D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.