Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25401) turistakolbi


turistakolbi
aktív tag

Na sziasztok! :P
Heti rendszerességgel olvasom a dolgokat itt, és ahogy látom, sokan járatjátok a gépet 1,4 vcore közeli állapotban a gépet.
2017 májusában mindenki azt írta hogy 1,35 Vcore ajánlott a 24/7 hez.
Kérdsésem a következő.
Procim ryzen 7 1700 MSIB350 tomahawk
Most rendeltem egy durva vízhűtést ( ENERMAX Liqmax II 240 AM4) egy agyon szellőztetett házba.(5 rendszer venti + vízhűtés = 7db)
Majd egy éve járatom, 1.3 Vcore- @3800 on

Játszom + streamelek ami azt jelenti 30-50% CPU usage- nálam.
Mennyiben befolyásolná az élettartamát a procimnak ha a max clockot kihoznám 1,4 Vcore ből ?
(Én csak a Vcore-t szoktam állítani a többit auton hagyom. Nem láttam HW infóba hogy soc 1,15 fölé ment volna.)
Pls help :)

https://www.twitch.tv/muerte188

(#25402) Beretvás válasza turistakolbi (#25401) üzenetére


Beretvás
addikt

Ma én leszek a hivatalos köcsög de az a hűtő minden csak nem durva, 1.4 en meg semmi értelme nincs járatni ha csak nem viszi annyin a 4.1 et. 1,3 al ha 3.8 at megy nem ér az a 100-200 mhz annyi feszt többlet hőt.

(#25403) edari válasza Beretvás (#25402) üzenetére


edari
őstag

+1.
Sok hűhó lenne szinte a semmiért.

[ Szerkesztve ]

(#25404) turistakolbi válasza Beretvás (#25402) üzenetére


turistakolbi
aktív tag

És ha viszi 1.4 vcoren a 4,1 et?
Csak a kérdésemre nem kaptam választ.. Hogy, "káros-e" ha hűtve van.

https://www.twitch.tv/muerte188

(#25405) SECTORnooB válasza turistakolbi (#25404) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Ha 3,8ghz mellett 1,3Vcoret bezabál akkor biztosan nem viszi 1,4 mellett a 4,1Ghzt még a 4Ghzt se :D
Ha kell az a plusz erő a gyermekvíz költségét tedd bele a Zen+ ba, hidd el jobban jársz.

[ Szerkesztve ]

(#25406) cimbi186


cimbi186
aktív tag

Sziasztok.

Msi B350 Mortar lapon használja itt valaki a Type-c csatlakozót?
Én hiába dugom be a telefonom ,olyan mintha nem lenne aktív az aljzat.Sehol semmi.
Elvileg PlugandPlay,de nem bírom életre kelteni.
Esetleg Biosban kell valamit engedélyezni,vagy win-ben?
Vagy más trükkje van?
Tudna valaki segíteni?

(#25407) Pro!Petya válasza turistakolbi (#25404) üzenetére


Pro!Petya
addikt

A 65w tdp-s procit még 4 GHz környékén is lazán megfogja az a hűtő 1.4V mellett is.Kérdés a proci bírja-e..
A hő és/ vagy az extrém fesz rövidít a cpu élettartamot . Van hivatalos megerősítés amd részéről és itt nem a juj ne menjünk 1.35v fölé félére gondolok, hanem amiben le is írják mekkora fesztől milyen hűtés ajánlott! Sry mobilról vagyok nem keresgélek meg linkelgetnék, Google kidobja csak keresni kell ;) (sztem itt a fórumon is be van már dobva)

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#25408) turistakolbi válasza SECTORnooB (#25405) üzenetére


turistakolbi
aktív tag

Zen + lesz, azért vettem a játékvizet. 1,3 @ 3800 nagyon nem tesztelgettem mennyire lehet lemenni. Most állnék neki megnézni mit bír a kocka

https://www.twitch.tv/muerte188

(#25409) Vartanus válasza cimbi186 (#25406) üzenetére


Vartanus
őstag

Nincs még ilyen lapom,de én megnézném:

BIOS>>Settings>>Advanced>>USB configuration, lehet engedélyezni kell valóban a Type C portot.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#25410) Knobber válasza Márk (#25398) üzenetére


Knobber
aktív tag

Nekem is Be Quiet termékek gondoskodnak a hűtésről. Csak még az előző széria (Straight Power 10, Silent Base 600 stb)
Procihűtőt ne bánd, abból most kijött a Shadow Rock TF 2, kompakt mérete miatt most azzal szemezek.

Youtube: Knobber

(#25411) NdrewSunix válasza wassabi11 (#25331) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

SZia!

Azt hiszem erre nem válaszoltam neked.
Bios bal feslő sarokban van egy piros gomb felette Game Boost felirat. Kattintasz egyet és kilépsz, onnantól nekem 4,1 GHz -en megy. Csak figyelj a melegedésre azért utána.
(Ez MSI B350M Mortar lapon 1600X- szel.)

[ Szerkesztve ]

(#25412) Leon77 válasza turistakolbi (#25401) üzenetére


Leon77
őstag

Az én kockám nagyon éhes, 1,4 en megy 0-24 ben 3,9-en.

Nem tudom mi ez az élettartam para itt sokaknál. Ha tudod hűteni mi baja lenne?

Nálam ez a plafon, igaz nekem valódi épített vizem van. 3,9 fölött nem megy sehogy sem, 1,5 volton sem.

ibt prime 95 max. 70 fokos a proci akármennyit megy.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#25413) füles_


füles_
őstag

Ha jól emlékszem Robert Hallock azt mondta 1 éve, hogy léghűtés esetén 1.35V, míg vízhűtés esetén 1.45V az ajánlott maximális feszültség. Szóval ha tudod hűteni akkor mehetsz feljebb 1.35V-nál, de az 1.45V-ot már semmiképp sem ajánlott túllépni.

(#25414) Beretvás válasza füles_ (#25413) üzenetére


Beretvás
addikt

Végül is még ha degradálódik is a kocka, akkor is ki kellene bírjon 2-3 évet, de aki ennyin járatja úgysem használja addig..:D

(#25415) nemethbalazs


nemethbalazs
tag

Sziasztok! :)
Kérdezni szeretnék, mint leendő Ryzenes. Hozzátenném, hogy végigrágtam az összefoglalót, megpróbáltam végig rágni a fórumot, de hogy is mondjam, sok a hozzászólás és az ellentétes vélemény. :)

Szóval. használok már kb. 4 éve gépet , amiben egy FX8320@4.5 GHz-es proci teljesít szolgálatot, alulfeszelve!, egy ASUS M5A99X-EVO R2.0 alaplapban, 2x4 GB 2133 cl11 DDR3 Ram társaságában. A hűtésről egy SCYTHE Ashura Shadow gondoskodik, ami úgy gondolom elegendő lesz a Ryzenhez is. Már érkezik hozzá az AM4-es keret :)
A táp egy Seasonic X-650, amitől a soha nem fogok megválni :))

Na de ez csak a bevezető, ezt a masinát cserélném Ryzenre. Prociból Ryzen 5 1600X-re gondolok, ez kb. mindenre elég nekem hosszú évekig.
Az alaplap már kérdéses, mert a fent említett FX-ből is kiderül, szeretem mindenből kihozni a maximumot. Tuning, és stabilitás, valamint 24/7 használat esetében van különbség a B350 és az X370 chipset között? SLI, Crossfire soha nem lesz, egyenlőre marad a szintén 5-6 éves Sapphire Radeon 7950BE, amit majd váltani fog egy RX570, ha normalizálódik a VGA piac... :((
Mert amennyiben felesleges az X370 nekem megfelel a B350 maximálisan. Lapok közül melyik a legajánlottabb? Azt nem mondom az ár nem számít, de pár ezer forint teljesen mindegy, hosszú távra tervezek. Csicsa, ledek, nem érdekelnek igazán. Asus párti vagyok már egy ideje, korábban Gigabyte-os voltam, de voltak gondjaim FX fronton.
Néztem, sokan használtok Asus Prime - B350 Plust, Asus ROG B350-F Strixet, Asus Prime X370-PRO-t, stb. Megéri az utóbbi a felárat? Jobb lehet a ROG B350-F mint a B350 Plus? De ha másik márka jobb, természetesen hallgatok rátok :)
A másik kérdés a memória. Azt látom, hogy a G.skill az abszolút befutó, így hát azt fogok venni, ha sikerülne 2x8 Gb-ot. Kérdés , melyik típust érdemes, milyen órajellel, és az időzítés mennyit számít? Mert megmondom őszintén, a memóriára sajnálom legjobban a pénzt. nevetséges árak vannak :W

Pl.:
16 GB G.SKILL FlareX DDR4 3200 MHz F4-3200C14D KB. 75.000 FT
16 GB G.SKILL TridentZ DDR4 3200 MHz F4-3200C16D Kb. 65.000 Ft
16 GB G.SKILL RipjawsV DDR4 3200MHz F4-3200C16D kb. 55.000 Ft

Valóban ekkora különbség van a ramok között mint ahogy az ár mutatja? Persze ha van más márka/típus javaslatotok, vevő lennék rá :)
Előre is köszönöm a segítséget, és utólag is elnézést a túl hosszú irásért :R

(#25416) hackeeeee válasza füles_ (#25413) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mihez képest kell nézni a lég, és a vízhűtést? Játékvíz, vagy épített víz? Csak mert játékvizeknél több léghűtő is jobban teljesít. :)

Véleményem szubjektív...

(#25417) füles_ válasza hackeeeee (#25416) üzenetére


füles_
őstag

Ebben a videóban említette, most nincs kedvem megnézni, hogy pontosan mit is mondott. Egyébként tökmindegy, hogy vízhűtés vagy léghűtés tartja egészséges hőmérsékleten, csak 1.45V fölé ne nagyon menjünk.

(#25415) nemethbalazs
Szia!
Április 19-én jelenik meg a Pinnacle Ridge (Ryzen 2000), a a mostani generáció ráncfelvarrott verziója, ezt már mindenképpen várd meg. Ha nem is a 2000-esekből veszel, a jelenlegieknek lejjebb mehet az áruk.
De a kérdésedre válaszolva, ha erős tuningot tervezel akkor talán megérheti az X370-es vezérlővel ellátott deszkák közül választani, mivel ezeken általában erősebb a VRM és jobban is vannak hűtve.
RAM-ból én szerintem megvenném a Ripjaws-et 55-ért. Lehet, hogy nem fog 3200-on menni (ezek általában asszem Hynix chipesek), de beállítva egy 3066-on biztos elmennek. 3066 és 3200 között meg már szinte semmi különbség. Aztán lehet, hogy gond nélkül viszi a 3200-at.

[ Szerkesztve ]

(#25418) bivalyolo válasza füles_ (#25417) üzenetére


bivalyolo
őstag

egy kis pontosítás: 1.425-öt mond a csóka maximumnak. :) 12:20-hoz kell tekerni akit érdekel.

"Let's agree to disagree!"

(#25419) füles_ válasza bivalyolo (#25418) üzenetére


füles_
őstag

Majdnem. Biztos vagyok benne, hogy valahol 1.45V-ot emlegettek, mint ajánlott maximális feszültség. Köszi, hogy kikerested. :)

[ Szerkesztve ]

(#25420) hackeeeee válasza füles_ (#25417) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Csak azért merült fel a kérdés, mert lényegében a SilverArrow Nálam 1.3V körülig majdnem passzívban elbír 4 maggal, vagyis, szerintem nagyobb procival alacsony légyszállítás mellett simán elvan 1.35V körül gond nélkül a nagyobb tesóval.

Persze a max fesz más kérdés. :) Bár, nem tudom, hogy itt ez mennyire van szigorúan nézve.. Ugye annó az FX-ekkel is lehetett menni fentebb, sőt ugye az Intel oldalán is lehet. Más kérdés, hogy van-e értelme... A bench persze más témakör.

Véleményem szubjektív...

(#25421) NdrewSunix


NdrewSunix
senior tag

HELP, mert felgyújtom a gépet.
Msi b350 Mortarban cmos clear hogyan? Nem találom a jumpert.

(#25422) hackeeeee válasza NdrewSunix (#25421) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

2. PCI-E 16* foglalat alatt "középen". Asszem, fejből, de nem biztos.

Áramtalanít, elem ki, pár perc, elem vissza, áram vissza, go.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#25423) vaakuum válasza NdrewSunix (#25421) üzenetére


vaakuum
addikt

[Kb. itt kellene lenni JBAT1 néven]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#25424) Beretvás válasza hackeeeee (#25422) üzenetére


Beretvás
addikt

nincs jumper a tomán sem..:D csak a két tű de ott ahol írod nagyjából.

(#25417) fules:)): sehova nem fog menni az újaknak az ára, már megvolt az árcsökkentés, max a használt piac lesz tele olcsó darabokkal.

[ Szerkesztve ]

(#25425) hackeeeee válasza Beretvás (#25424) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

4 van asszem, vagyis, 4-es, de 1 láb hiányzik, vagy hogy.. Nem vagyok előtte, így nem tudom pontosan..

Véleményem szubjektív...

(#25426) Beretvás válasza hackeeeee (#25425) üzenetére


Beretvás
addikt

akkor ott másképpen van tévedés jogát fenntartom..:DD, tomahawkon tuti két tű van csak amit csavarhúzóval szoktam bebikázni..:D

[ Szerkesztve ]

(#25427) NdrewSunix válasza hackeeeee (#25425) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

4 tű van a pci alatt közvetlen. Az lenne az? Érintsem össze mindet egy csavarhúzóval?

(#25428) nemethbalazs válasza füles_ (#25417) üzenetére


nemethbalazs
tag

Nem is feltétlen az erős tuning a lényeg, inkább egy tartós deszkát szeretnék amiben évekig gond nélkül elmegy egy egészségesen húzott proci :)
(Pl.: Mint a mostani FX-8320 3.5 Ghz @ 4.5 Ghz 1.425 V helyett 1.325 V) :))

Ha van ilyen B350 az is jöhet, ha inkább X370 akkor ám legyen. Memóriából én is a Ripjaws felé húzok, az egy élhető kompromisszum.

Vannak kimondottan stabil lapok ilyesmi célokra? :)

(#25429) wassabi11 válasza NdrewSunix (#25411) üzenetére


wassabi11
aktív tag

Ki próbáltam, közbe meg találtam, de csutkán járat nekem mindent és nem engedi szabályozni a ventiket és csak 3.9ghz-re viszi fel, nem használom :D

(#25430) Beretvás válasza NdrewSunix (#25427) üzenetére


Beretvás
addikt

Fentebb linkeltem a képet. De ez neked a kézikönyvből fél perc sem lett volna. :N

(#25431) NdrewSunix válasza Beretvás (#25430) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Az nem a b350 mortar lesz, mertnem így néz ki.

Nekem ott van szabadon 4 tű.

[ Szerkesztve ]

(#25432) hackeeeee válasza NdrewSunix (#25427) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

PCI-E alatt, igen:

Erről nézve a bal kettőre kell tenni, ha jól emlékszem.

Véleményem szubjektív...

(#25433) turistakolbi válasza Leon77 (#25412) üzenetére


turistakolbi
aktív tag

Szia. És sziasztok.
Játszogattam. 4000mghz-en elindul gond nélkül @1,4Vcore mellett.. De Aida alatt error. egészen 3900-ig. Onnantól stabil. A feszt elkezdtem levinni és 1,365 ig maradt stabil. 1,35 ön már errorozott aida.

Valszeg azért nem lett ez a proci X-es mert nekem sem megy stabilan 3900 felett :)
Köszi mindenkinek a tanácsokat.

https://www.twitch.tv/muerte188

(#25434) NdrewSunix válasza hackeeeee (#25432) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Csak mit? Nincs jumper.

(#25435) Beretvás válasza NdrewSunix (#25431) üzenetére


Beretvás
addikt

Részemről ennyi, kézikönyvet lusta vagy fel lapozni, kikeresik neked erre megmondod a tutit hogy az nem az. :W

(#25436) NdrewSunix válasza Beretvás (#25435) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Ott a 4 tű, de teljesen csupasz, azaz nem tudom a jumpert attenni mert nincs rajta.

(#25437) hackeeeee válasza NdrewSunix (#25434) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Alapból már nagyon régóta nincs a lapokon jumper. Neked kell megoldani, csavarhúzó, vagy régi HDD-ről jumper, stb.

Véleményem szubjektív...

(#25438) NdrewSunix válasza hackeeeee (#25437) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Ezért is kérdeztem, hogy csavarhúzóval csináljam - e.
Keresek akkor egy jumpert, biztos lesz valahol felesleges.
Köszi!

(#25439) Pro!Petya válasza Leon77 (#25412) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Ezt én sem értem nagyon... mintha tele lenne ez vagy bármelyik más fórum hogy hullanak a procik , Oc-s vagy Oc-nelküliek egyaránt. Eddig egyről sem halottam aktív topikban. Biztosra veszem sokan vannak akik elsők között vették és azóta húzva használják és még mindig semmi , pedig reddit-en vagy overclock.net -en már lenne hangja.

(#25413) fules:))
Jah 1,45V a Drop off pont , efelett tartósan használva már biztos veszít az élettartamból a proci! Mondjuk a mihez képest még mindig kérdéses mert az átlag lifespan-t se tudjuk hova rakni..
" At 1.45V, however, AMD suggests that processor longevity could be affected according to their models." By KitGuru/Tom's Review
Reddit + linkek

(#25414) Beretvás
Ott a pont!! ;) ;]

(#25416) hackeeeee
Azért az AIO-k között is van különbség, Nem feltétlen veri mindet a toplég (ami többnyire a noki D15) !
És ha kevés vagy szűk a hely akkor hiába jobb ha nem fér be és már akkor jobb alternatíva a "játékvíz" mint egy kisebb mid lég.

(#25418) bivalyolo
Igen 1,425-öt mondd hogy efölött ne mert akkor már "tudjukmi" történik , de ez most a biztos safe pont ahol nem degradálódik még jobban a normál avuláshoz képest vaaagy ..?!

(#25433) turistakolbi
Ha az aida egyből kivágott az még lehet a ram miatt is mert arra érzékeny a legjobban.... , azt beállítani egy biztos xmp-re és úgy még egy probát megérhet. Hátha

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#25440) hackeeeee válasza NdrewSunix (#25438) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah bocsi, elkerülte a figyelmem. Elvileg mehet csavarhúzóval is, de akkor már egyszerűbb, ha kiveszed az elemet, szerintem. Ha nincs kéznél jumper.

Véleményem szubjektív...

(#25441) Pro!Petya válasza turistakolbi (#25433) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Azért ekkora Bus Clock ugrást se látni mindennap :Y
Ennyire be throttlingolt volna hogy a hwinfo is félre mér?! :DDD

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#25442) füles_ válasza nemethbalazs (#25428) üzenetére


füles_
őstag

Ha az ár-értéket nézzük, akkor talán az Asus Prime Plus és az ASRock Pro4 a legjobb deszkák a B350-esek közül, ezekkel nem jársz rosszul.
X370-esekből nem tudom milyenek az olcsóbb lapok, többiek talán többet tudnak erről mondani neked. A Taichi, Crosshair deszkák marha jók, de ilyen drága és durva cuccok már szvsz nem kellenek egy Ryzen 5 alá.

[ Szerkesztve ]

(#25443) füles_


füles_
őstag

Biostar B350GTN van valakinek?
Vagy így általánosan milyen vélemények vannak a Biostar lapokról?

(#25444) Pro!Petya válasza nemethbalazs (#25428) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Ha a fontos a tuning és időtállóságg akkor mindenképp az egyik legjobb vrm-el ellátott X370-es zászlóshajót kéne megfontolnod szerintem. Bár ez nem zárja ki azt hogy egy jobbfajta B350 ne lenne elég. (még alig egy évesek kevés az info)
Stabil lapok .. háát ez így érdekes mert akinek bármelyik fajta van és eddig tökéletesen működik azt fogja ajánlani :DDD
A Crosshair Hero-t nyugodt szívvel tudom ajánlani , nálam nap mint nap bizonyít. :K

(Halkan megjegyzem a DDR5 még felboríthat mindent ,mert nem tudni mikor robban be, de már lassan itt az ideje..)

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#25445) Vartanus válasza Pro!Petya (#25444) üzenetére


Vartanus
őstag

A DDR3 életciklusa is ~10 év volt :D Amúgy AMD 2020-ig tervez AM4-el így a DDR4-el is és amennyire a memória árak(is) elszálltak nem hinném, hogy olyan gyorsan jönne a kövi gen.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#25446) cimbi186 válasza Vartanus (#25409) üzenetére


cimbi186
aktív tag

Megnéztem,de minden enabled.
Lepasszoltam a kérdésd.

Köszi a segítséget.

(#25447) turistakolbi válasza Pro!Petya (#25441) üzenetére


turistakolbi
aktív tag

ne haragudj nem értem a kifejezést hogy bus clock ugrást.
a terhelés görbét nézed? mert először csak egy sima cpu-z t csináltam single és all core-ra. majd csak utána toltam rá az aidát.

Ha nem arra gondoltál, pls írd meg.

Most látom. 120mghz az mitől lehet ? (baloldalt aida adatok közt van)
megismételtem a tesztet többször is. 1x sem reprodukálta ezta "bus clock " jelenséget. mi a teendőm ?

[ Szerkesztve ]

https://www.twitch.tv/muerte188

(#25448) NdrewSunix válasza hackeeeee (#25440) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Az maradt így hirtelen, mint megoldás, csak viszonylag sokat kell várni elem kivételnél.
Na de közben találtam egy jumpert egy régi DVD lejátszón, most már könnyebb lesz.
Jól értelmezem, ha bal oldalon hagyom akkor minden megy rendben, ha átteszem a jobb oldalra 5-10 mp-re akkor bios nullázás.
Ilyenkor minden egyes esetben újra kell nekem a biost frissíteni? (kellemetlen)

(#25449) Pro!Petya válasza Vartanus (#25445) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Jaja ez így is van , csak tavaly ilyenkor tele volt a net a 2018-19-es release dátumokkal .., igaz azóta nagy a csend , a ddr4 árak is az egekbe , és az utolso bejegyzésben már 2019 volt amit olvastam. Szval tényleg sanszos a 2020 környékén. Ami pont jól jönne ki ;)

(#25447) turistakolbi
Akkor megtaláltad, igen arra gondoltam!
Szokott néha elmászni a bclk , de ilyen mértékű ugrást még nem láttam ,.. érdekes az biztos.
Valszeg mérési falls, ezért is gondoltam hogy throttling-olt és aközbe kérdezett le a hwinfo ;) (tipp)

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#25450) Pro!Petya válasza turistakolbi (#25447) üzenetére


Pro!Petya
addikt

"mi a teendőm ?"

Itt írtam egy lehetőséget még : #25439
A bclk mászkálással nem nagyon kell törödni , lessz is még minimálisan , nem tudod kikerülni , csak a mértéke volt nagyobb mint az átlagos.

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.