Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24951) Vartanus válasza pilu85 (#24950) üzenetére


Vartanus
őstag

?? Itt is veri még az 1500X-et is :)

Most már megkérdem milyen játékokról van szó?

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#24952) pilu85 válasza Vartanus (#24951) üzenetére


pilu85
őstag

Pl tomb raider. Linkelnél egy csak játékok alatti linket is pls, ami új is? :) Köszi, csak hogy megnyugodjak. :)

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#24953) pilu85


pilu85
őstag

Arról nem is beszélve h 4%al lassabb a 8350 mint az 1700?

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#24954) Vartanus válasza pilu85 (#24952) üzenetére


Vartanus
őstag

Tessék:

Hmm igen az FX 8350 4%-al lassabb 4GHznél...vagyis az R7 1700 3Ghz-el is 4%-al gyorsabb mitől olyan gáz ez a proci? A 300K-s i7 6900K meg 10%-al gyorsabb csak több mint 3xos áron, akkor az is vacak?

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#24955) SECTORnooB válasza pilu85 (#24948) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Nagyon egyszerű a képlet az 1300X 3.5Ghz, az 1700 3.0Ghz tehát alap járaton fél gigahertz az 1300X előnye, az olyan alkalmazások, játékok amelyek nem tudnak értelmezni semmit sem 4 mag felett miért várod a nagytesó előnyét? Eléggé primitív hozzá állás ez, hogy ha drágább és vagy több magos akkor "MINDENRE IS" lineárisan jobb vétel, illetve minden alkalmazásban gyorsabb. Tudni kell neked mi a prioritás és ismerned kell az igényeidet. Pl egy Wow esetében az új Pentium Goldok is körbefogják nevetni az R7 1700-ast, mert egyszerűen nem érdekli az engine-t a 8 mag és 16 szál és mivel erősebb a Coffe egyszálon mint Rizsa így el is dőlt mecs.

[ Szerkesztve ]

(#24956) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

Ha játék a fő szempont, talán jobb buli lenne egy 1600X :K nem beszélve hogy olcsóbb és még talán a bajszát is jobban engedi cibálni, de ha ez utóbbi nem játszik, még így is nagyobb órajellel operál, mint az 1700

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#24957) Beretvás


Beretvás
addikt

Az 1700 is simán huzható, innentől senmi gond. Amúgy meg tényleg arra kell venni procit amire használni fogja, péló méregetésre feleslefes a nagyokat venni ha aztán meg nem lesz kihasználva. :N

(#24958) Sz4bolcs válasza Csorbi (#24947) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Nálam a strix b350f csinálja ugyanezt. Én is nagyon kíváncsi vagyok, mi ez az indokolatlan venti pörgetés..

(#24959) SECTORnooB válasza Beretvás (#24957) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Így van, csak a magszámokban van eltérés, húzni meg mindegyiket lehet.

(#24960) edari válasza Sz4bolcs (#24958) üzenetére


edari
őstag

Nekem is csinálta. Ha van fent aida, akkor töröljétek, az nekem megoldotta.

(#24961) Csorbi válasza edari (#24960) üzenetére


Csorbi
addikt

Basszus, esküszöm ezen filóztam egy ideje, hogy mi van ha az AIDA az oka, de nem akartam kilőni, gondolván, hát azért az csak nem lehet. Na tessék. Köszi a tippet, ki fogom próbálni :R :K

(#24962) edari válasza Csorbi (#24961) üzenetére


edari
őstag

Azóta hwinfo-t használok, azzal nem csinálja, és ugyanúgy megy az osd vele is.

(#24963) NdrewSunix válasza --Disztroj-- (#24956) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Nekem is 1600X van. Meg vagyok vele elégedve.
Egy normális alaplappal és hűtéssel két kattintás biosban a 4,1 GHz állandó teljesítmény.
Ha nem akarsz "tuningolni" akkor is ott az XFR két magon.

(#24964) Beretvás válasza NdrewSunix (#24963) üzenetére


Beretvás
addikt

Az xfr az 1 magra van.

(#24965) NdrewSunix válasza Beretvás (#24964) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Ez szerepel az összefoglalóban pedig:
" "X"-es vagy "X" nélküli processzort vásároljak?
Két tényező dönti el. Első, hogy szeretnél-e tuningolni. Második a pénztárcád.
Ha tuningolsz, akkor az "X" és az "X" nélküli processzornak körülbelül ugyanott lehet maximális stabil tuning vége. (B)Például az 1600X tuning nélkül tud az AMD XFR turbó boosttal 4.1GHz-et két magon(/B). Ha tuningol az ember, akkor az XFR elveszik és semmiféle garancia nincs arra, hogy sikerül elérni a 4.1GHz-et összes magon (inkább kevéssé valószínű)."

(#24966) Sz4bolcs válasza edari (#24960) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Én is gondoltam az aidára, ami folyamatosan fut pont ennek a problémának a monitorozására... ideje új monitorozó progi után nézni, kössz a tippet..

(#24967) SECTORnooB válasza NdrewSunix (#24965) üzenetére


SECTORnooB
addikt

De ettől függetlenül még egy magra van.

(#24968) NdrewSunix válasza SECTORnooB (#24967) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Tehát a leírás rossz?

(#24969) Sz4bolcs válasza SECTORnooB (#24955) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Mik azok a progik, amik ma kihasználják a 6-8 magot? Mármint milyen programokat használ vki, hogy a 6-8 magos mellett döntsön alacsonyabb órajellel?

[ Szerkesztve ]

(#24970) Z_A_P válasza NdrewSunix (#24968) üzenetére


Z_A_P
addikt

Itt is 2 magra irjak:

https://linustechtips.com/main/topic/850358-amd-extended-frequency-range-xfr-explained/

Ryzen 5 1600x / XFR (two cores) / 4.1

TR-en pedig 4 magra megy az XFR.

OK

(#24971) NdrewSunix válasza Z_A_P (#24970) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Megnéztem, több helyen is 2 magra írták.
Feltételezem akkor az a helyes ami itt is szerepel az összefoglalóban.
Észrevettem már, hogy egyesek 1 magot emlegetnek, akkor sem értettem már miért.

(#24972) SECTORnooB válasza NdrewSunix (#24971) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Én egy magra vettem észre, de az idiotizmusom jogát fenntartom.

(#24973) NdrewSunix válasza SECTORnooB (#24972) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Egyáltalán nem biztos, hogy te láttad rosszul ettől függetlenül.
Hol lehet ezt megnézni? Ahol korrektül lehet látni a magok sebességét? Én ahol látom ott csak egyben látom.

(#24974) SECTORnooB válasza NdrewSunix (#24973) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Hw monitor, de kb egy teljesen felesleges adat.Inkább all core tuningolj, így kevesebbet fog fogyasztani és kevesebb hőt is fog termelni ezáltal stabilabb lesz és az élettartamra is jó hatást gyakorol.Nem kell tartani egy kis tuningtól és az X-nonX "harcot" sem értem, főleg egy évvel a debütálás után.

[ Szerkesztve ]

(#24975) NdrewSunix válasza SECTORnooB (#24974) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Ha a game boostot használom az jobb?
Akkor 4100 MHz -re emeli.

(#24976) SECTORnooB válasza NdrewSunix (#24975) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Nem jó, mert túl feszel, és meddig bírja 4100mhzn? 3 másodpercig? vagy 4?
Fentebb nagyon sok esetben, ha nem az összes esetben elmeséltünk, hogy nem kell autón hagyni felesleges gaming boost és társait beüzemelni, mert csak önmagatokkal szúrtok ki.Egy beoptimalizált "tuningot" kell neki adni és így eléred a legjobb teljesítmény/legkisebb hőtermelés, fogyasztás arányt.

[ Szerkesztve ]

(#24977) hokuszpk válasza SECTORnooB (#24972) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ugy nagyjabol mindenkinek igaza van, 1 mag per ccx, csak ugye 2 ccx van, tehat _optimalis_ esetben ket magra ervenyesul az xfr :DD

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#24978) NdrewSunix válasza SECTORnooB (#24976) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Nekem ment stabilan 4,1 -en. Órákig használtam, igaz nem játszottam csak net és film ment, meg a szokásos kamera a 2-es monitoron.

Na de akkor a kérdésem, ha ez kinyírja a procimat. Hogyan kell elérni az optimális sebességet? Nem szoktam tuningolni, mit és mire állítsak? (Most a-xmp -vel megy a ramom 2400-on, eddig jutottam egyedül) Click Bios 5

[ Szerkesztve ]

(#24979) SECTORnooB válasza NdrewSunix (#24978) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Nem nyírja ki senki nem mondott ilyet,de sokkal jobban jársz ha magad állítod be minden szempontból.
1.20Vcore 36-os szorzó itt kezdesz, és addig emeled a szorzót ameddig kevés lesz neki a fesz és utánna emeled a feszt is apránként.Minden állítás után kiteszteled IBT Maximum 10 kör, Prim95 Blend 1 óra.

(#24980) NdrewSunix válasza SECTORnooB (#24979) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

OK, Prime95 -t ismerem.
Tehát emelem 36-ról. Amikor már újraindul magától boot közben vagy után, akkor emelem a feszültséget. Azt mekkora léptékkel kb. ?

(#24981) vaakuum válasza Sz4bolcs (#24969) üzenetére


vaakuum
addikt

Nem mindenki mára vesz gépet, vannak szerintem sokan, akik a következő 3-4-5 évre...
Oda pedig lehet most még sok, de jövő ilyenkor már egyre többen használják, két év múlva már szinte alap lesz, aztán 4 év múlva meg elavult, lehet egyben cserélni. Mert a lépcsőben cserélgetés opciója sem mindig működik, ha közben memória-foglalat váltás is bejön, meg a procifoglalat váltás is ott van, mint zavaró tényező.
Ha meg úgyis egyben kell venni alaplapot-memóriát-procit, akkor már gyakorlatilag 4 évre simán lehet tervezni.

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#24982) NdrewSunix válasza NdrewSunix (#24980) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Illetve saját tapasztalat alapján mekkora Vcore mellett mekkora szorzó a stabil? (Tudom, minden rendszer más...) Nálad min stabil? Csak, hogy kiinduljak valamiből.

(#24983) SECTORnooB válasza NdrewSunix (#24982) üzenetére


SECTORnooB
addikt

A saját tapasztalataimat illetve a userek tapasztalatai szerintieket irtam le.

(#24984) NdrewSunix válasza SECTORnooB (#24983) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Tehát akkor tulajdonképpen az adott game boost 4,1 GHz -et el lehet érni alacsonyabb Vcore mellett is stabilan? Ezzel ezt akartad mondani? A lényeg, hogy babrálni kell vele kicsit még nem lesz stabil teszt alatt.

(#24985) Z_A_P válasza NdrewSunix (#24984) üzenetére


Z_A_P
addikt

Ha elegedett vagy vele ahogy most megy, stabil, stb, akkor szerintem ne piszkald. :R

OK

(#24986) SECTORnooB válasza NdrewSunix (#24984) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Nem ezt mondtam, a lényeg, hogy minden lépésnél tesztelni kell.

(#24987) NdrewSunix válasza SECTORnooB (#24986) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Ezt mondtad a game boostra: "Nem jó, mert túl feszel, és meddig bírja 4100mhzn? 3 másodpercig? vagy 4?"
és jobb ha magamtól állítgatom be, mert akkor nem melegszik annyira majd.
Ahhoz viszont kisebb feszültség kell, hogy ne melegedjen annyira, mint ebben az esetben.
Bocs, ha értetlenkedek, de szeretném átlátni pontosan.

(#24988) edari válasza NdrewSunix (#24987) üzenetére


edari
őstag

Nem biztos hogy kevesebb fesz kell majd a 4.1-hez. Szimplán te nem mész 1,4v fölé, az auto tuning meg simán.

(#24989) SECTORnooB válasza NdrewSunix (#24987) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Igen a 4100mhzt nem fogja neked full time-ra tartani az XFR, fel fel lökdösi csak az órajelet de semmi más nem történik (személyes tapasztalat). Tehát ergo nagyobb teljesítményt érsz el, ha magad állítod be allcore-ra az órajelet kevesebb fesszel. Na bumm meglehet, hogy a kanyarba sem lesz meg a 4.1 alacsonyabb fesszel, de lehet még magasabbal sem.Attól függ milyen kockát fogtál ki. 3.7Ghz től felfelé átlagba a mindenre is elég a Ryzen.

(#24990) oravecz56 válasza NdrewSunix (#24987) üzenetére


oravecz56
aktív tag

Szia
Ne siesd el tanulmányozd.Te döntessz.

[link]

[ Szerkesztve ]

Oszika

(#24991) NdrewSunix válasza edari (#24988) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Így már világosabb azért. Szóval arra figyeljek, hogy 1,4 alatt maradjon a feszültség mindenképp, mert hosszú távon ez még nem öregíti gyorsabban a procit.

(#24992) Z_A_P válasza NdrewSunix (#24991) üzenetére


Z_A_P
addikt

Megegyszer, ha most elegedett vagy, akkor ne piszkald. Sok-sok teszt, allitgatas, ismeret, ido, stb kell hogy belodd a max tuningot. Gyorsabb sem biztos hogy lesz. Hidd el, az AMD mernokei ugy csinaltak meg az XFR-t, hogy nem fog "ido elott oregedni" a procid.

OK

(#24993) edari válasza edari (#24988) üzenetére


edari
őstag

Minél kevesebb annál jobb. Általában 3,9-4ghz körül kezdenek el kajálni ezek a kockák.

(#24994) pilu85


pilu85
őstag

MSI B350M BAZOOKA sztetek jó?

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#24995) SECTORnooB válasza pilu85 (#24994) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Természetesen ajánlott.

(#24996) Sz4bolcs válasza vaakuum (#24981) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

De 3-4-5 év alatt az órajelek is növekednek, meg a játékok gépigénye, amit egy szálra elkérnek, nem? Vagy miből olyan egyértelmű, hogy a multicore időtállóbb?

(#24997) SECTORnooB válasza Sz4bolcs (#24996) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Én nem mondanám hogy ennyi évre elég lenne ez a platform,de most is előny a mai játékoknál a több mag és szál.

(#24998) Beretvás válasza NdrewSunix (#24991) üzenetére


Beretvás
addikt

Le egyszerűsítve meg kellene keresned azt a szorzót amit 1,4 alatt stabilan tart és ezzel jársz a legjobban. :K

(#24999) pilu85 válasza SECTORnooB (#24997) üzenetére


pilu85
őstag

Jaja. Akkor volna elég, ha több szálra optimalizálnának. De még most is nagyon max a 8szál. :(

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#25000) SECTORnooB válasza pilu85 (#24999) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Azért ezt így nem jelenteném ki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.