Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24901) kaszas19 válasza Márk (#24900) üzenetére


kaszas19
senior tag

Van rendesen hiba a naplóba :((

(#24902) Márk válasza kaszas19 (#24901) üzenetére


Márk
senior tag

Nos, ez akár az is lehet, bár nem a storahci-re panaszkodik.

Én a te helyedben kipróbálnám a linkelt eljárást, ártani nem fog.

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#24903) kaszas19 válasza Márk (#24902) üzenetére


kaszas19
senior tag

Az utolsó részét nem értem.

3. HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\storahci\Parameters\Device
Set NOLPM to * - those keys contain several hardware ID's (vendor and device) for storage devices. Setting NOLPM to * disables LPM control messages to any storage device.

4. I also set SingleIO to * - never had any freezes or storahci warnings again.

?????????

(#24904) --Disztroj-- válasza Beretvás (#24890) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Egyáltalán nem köpködök rá, csak szeretnék másik márkát, mert nekem sajnos rosszul sült el vele a buli. Probléma? :U
Ha egy nívós helyen sz@rt kajálsz véletlen, akkor valsz nem kérsz újabb adagot belőle, még akkor sem, ha csak a séfnek volt épp rossz napja. Na kb erről van szó.

Belinkeltem két másik márkától is és mindig az volt a válasz, hogy kb semmiképp, mert MSI Mortar, szóval végülis most kinek szar minden? :U ezután jutottam arra, hogy linkelgetés helyett megkérdem, van e B verzió, ha nem szeretnék MSI-t. Van?

Tökéletesen ventikezelést meg erősnek érzem. Ezzel kapcsolatban én Vartanus kollégával értek egyet, miszerint egyik sem az.

S. Szabi: Ventiket be tudom állítani, nincs is ezzel gond, de maga az interfész, annak gyorsasága, az hogy nem indul a profilommal a gép, az zavar, és ha már mindenképp vennem kell új lapot a gariztatási idő miatt, kipróbálnék mást. ennyi hát

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#24905) kaszas19


kaszas19
senior tag

Teljesen mindegy mit csinálok a hiba ugyan úgy fent áll. :(

(#24906) Kolbi_30 válasza --Disztroj-- (#24904) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Nekem MSI Gaming plusz van, erről nem tudok negatívan nyilatkozni.A másik ajánlott márka az Asus, ASRockot meg gigabyteot inkább kerülni kell a forumokat olvasva.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#24907) S. Szabi válasza Kolbi_30 (#24906) üzenetére


S. Szabi
őstag

(#24904) --Disztroj-- : Biostar?

Hogy-hogy nem úgy indul? Én beállítom a ventiket, nem állítódik el, akárhányadik bekapcsolásra sem. Vagy mire gondoslz?

[ Szerkesztve ]

(#24908) --Disztroj-- válasza Kolbi_30 (#24906) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Sajnos nekem mATX vonalon kell keresgélnem, mert pici a ház :B

S. Szabi: Ajánlott? Én itt úgy olvastam korábban, hogy kevésbé

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#24909) füles_ válasza --Disztroj-- (#24904) üzenetére


füles_
őstag

Ha nem jó az MSI, akkor ha tetszik ha nem, ebben az árban már csak a Gigabyte B350M Gaming 3 maradt.
Vagy ha még hozzá tudsz tenni 5e Ft-ot, akkor én az ASUS TUF-ot venném.
Ahogy nézem az ASRock AB350M Pro4-et már vissza is hívták, nem találtam ilyet deszkát két nagy áruházban sem, ezekszerint tényleg szériahibás volt.
Sajnos elég szegényes a micro ATX felhozatal AM4-en, reméljük a 400-as chipkészletre már jobb és szélesebb választékú lapokat hoznak a partnerek.

[ Szerkesztve ]

(#24910) Beretvás válasza --Disztroj-- (#24904) üzenetére


Beretvás
addikt

Mi is kell annál több, hogy minden csatlakozón több lépcsőban állitható a ventik fordulata akár dc modban is? Nem indul? Mi nem indul? Ott tuti ,hogy programmal való mokolás áll fent újból.

(#24911) --Disztroj-- válasza füles_ (#24909) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Nekem tetszene, csak picit leszavazták a skacok itt :)
Ezzel az Asussal szemezgettem már és valószínű ez is lesz, ha nem maradt más.

Gondoltam még arra is, hogy elevickélek a 400-as széria kijöveteléig pont ebből az okból kifolyólag, de tartok a kezdeti kiforratlanságában (ez valós?), ugyanakkor legalább ennyire hiszem, hogy egy fokkal kiforrottabb is lesz a Ryzen alá való.

Beretvás:Meglehet, még a user error is ( azért a korábbi 4 lapommal jobb volt a kémia), de nem emiatt szeretnék másikat, ez csak apróság

[ Szerkesztve ]

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#24912) Beretvás válasza --Disztroj-- (#24911) üzenetére


Beretvás
addikt

Asus Thuf.

(#24913) Vartanus válasza --Disztroj-- (#24911) üzenetére


Vartanus
őstag

Én bepróbálnám azt az Asus TUF-ot nekem sajnos a DP port hiánya miatt esett ki. De amúgy jó lapnak tűnik, bár ahogy anno más kolléga fogalmazta az rejtély mitől lett ez TUF...ha ezt veszed még véletlenül se rakd fel az Asus WIN progiját az Ai Suite-ot nagyon gáz......

Én is néztem az Asrock AB350M Pro4-et mindegyik nagy hazai számtech webáruház levette a kínálatból. Kezdett már szerintem Asrocknak is kínos lenni.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#24914) Kolbi_30 válasza Vartanus (#24913) üzenetére


Kolbi_30
őstag

az a vicc amikor leirtam itt hogy az Asrock lapok nem acelosak...figyelmeztetes kaptam meg törölték a HSzeimet...és közben megis szarok :DD Amd ala sosem volt ajanlott

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#24915) --Disztroj-- válasza Vartanus (#24913) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Igen, ettől már óva lettem intve :K nem rakom föl :N

Sajnálom az AsRockot, igazán jó kis lap, főleg azon az áron, de amit láttam róla itt a topicban, az rendesen elijesztett :(

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#24916) raubisoda válasza Kolbi_30 (#24914) üzenetére


raubisoda
senior tag

Cáfolom.AB350M Pro4 tulaj vagyok 3 hónapja egy 1600-as R5 társaságában jól kijönnek egymással.Vízzel hűtöm 3800-on megy mint a vihar fagyás és minden hiba nélkül.

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#24917) kaszas19


kaszas19
senior tag

gondolom olyanra nincs lehetőség hogy régebbi bios tegyek fel??

(#24918) hokuszpk válasza enginev3.0 (#24876) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

gondolom a jooreg vegeance 3000 cl15, parszor mar elatkoztam, megis idonkent jon valaki, akinek nemmegy.
aki aszondja, ugyanaz neki megy, mellebeszel. mert nem ugyanaz.
nezzetek meg a verzioszamot, ami a ram bordajan van, ha 5.20, akkor nemnyert, azzal erosen matekolni kell.
nalam 2800 a Tomahawkban ezekkel mukodik :

fesz : 1.25V

cld0_vddp ( mashol siman vddp ) : 1.065
idozites :
CL = 16
RCDRD = 18
RCDWR =18
RP = 18
RC = 66
RFC1 = 382

csak sajnos az van, hogy ez sem hotziher, fel ev alatt izzadtam ki, masik lapban ugyanezen tipus mas beallitasokat igenyel....

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#24919) hokuszpk válasza hackeeeee (#24879) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a 3200-as corsairra nemvolt eddig panasz, a 3000 cl15 -re annal tobb...

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#24920) füles_ válasza Kolbi_30 (#24914) üzenetére


füles_
őstag

Attól, hogy a B350M Pro4 szériahibás még nem lesz az összes ASRock alaplap fos. Az ATX-es Pro4-gyel semmi gond nincs az égvilágon, szvsz a legjobb ár-érték arányú B350-es deszka. Ugyanúgy az ASUS mATX B350-esei sem érnek sok mindent a TUF kivételével a hűtetlen VRM miatt.

(#24911) --Disztroj--
Elvileg először csak a drágább, X470-es alaplapok fognak jönni a Pinnacle Ridge-dzsel, a B450-eseket csak későbbre várják.
Szerintem a TUF-ot nyugodtan megveheted, jó lapnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#24921) hokuszpk válasza kaszas19 (#24891) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

akkor az biza ram. vagy alacsony a fesz.
soc feszt mennyit adsz neki ?
esetleg nem high ibt beallitasra mondjuk, hogy ezaztan stabil. very high, de inkabb maximum.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#24922) hokuszpk válasza hokuszpk (#24918) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

majd elfelejtettem, soc llc 5

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#24923) hokuszpk válasza --Disztroj-- (#24915) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

most jottem haza a keresztlanyomtol, karacsonyra kapta az ab350m-pro4 -et, feloraig faggattam, hogy de mostazonnal vagja a kepembe, ha barmi problemaja volt a geppel, de csak azt ismetelgette, hogy a regihez kepest milyen gyors es jo, es hogy a fotoshop is sokkal gyorsabb, mint bent a sulis masinakon. ( mondjuk ez utobbi nemlehet nehez, meselte azt is, hogy egy hete egy raktarban ratalaltak a sulinak szant uj gepekre ( amik kb. 1 eve ott porosodnak... ) es aszonta a tanero, hogy a tavasziszunet utan mar azokkal fog duborogni az oktatas.... )

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#24924) nemadom-meg válasza kaszas19 (#24901) üzenetére


nemadom-meg
csendes tag

Üdv.!

Egy HDSentinel-ből készített képernyőfotót nem tennél fel? (Akár privátban nekem?) ===> a középső kép miatt gyanús, hogy a vinyód is megy a lecsóba. Nekem is a szemem láttára ment tönkre... Ugyanilyen hibabejegyzések tömkelege volt. :W :W :W

"... Ha eszek, elálmosodok. Ha alszok, megéhezek..."

(#24925) enginev3.0 válasza hokuszpk (#24918) üzenetére


enginev3.0
félisten

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#24926) Beretvás válasza Kolbi_30 (#24914) üzenetére


Beretvás
addikt

Attól , hogy az M es verzio hibás mág nem szar az összes lap.

(#24927) kaszas19 válasza nemadom-meg (#24924) üzenetére


kaszas19
senior tag

Üdv.
Természetesen teszek fel képet.
2 db 1tb vinyóm van jelenleg.
A wd blue van a rendszer a sentinel 100/100% írrá.
A Hitachi az csak tárolásra használom az 100/94% az már régóta így állít.
Tegnap néztem pont a sentinel smart részét és talán a felpörgési idő vagy az elérési idő grafikonja olyan mint a szíverésem. :DDD

A poén az egészben hogy ha lefutattom az aida64 memória teszjét akkor csiga sebességgel olvassa ki az adatokat, én úgy emlékszek hogy azt sokkal gyorsabban szokta kiolvasni.

[ Szerkesztve ]

(#24928) pilu85


pilu85
őstag

hali. olyat szeretnék kérdezni, hogy ugye a freesync követelménye a display port. a moncsim az tuti freesynces, de display port nincs rajta. elég volna a sima hdmi kábel?

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#24929) Beretvás válasza pilu85 (#24928) üzenetére


Beretvás
addikt

Monitoros topikban kellene kérdezni. :U

(#24930) lsc válasza pilu85 (#24928) üzenetére


lsc
nagyúr

Nem, nálam is hdmi-n megy.

Az élet kegyetlen .

(#24931) pilu85 válasza lsc (#24930) üzenetére


pilu85
őstag

Köszi.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#24932) snpetit válasza enginev3.0 (#24876) üzenetére


snpetit
aktív tag

Akkor ez is lutri. Nálam eddig jól működik a Gaming 3. (kopp-kopp)
1600-as alulfeszelve (lap szerint) és nem kapcsoltam ki semmi funkciót 3600-on stabil.
Memória 2800-as, 3200-on futtatva 1,26V -on stabil.

(#24933) SECTORnooB válasza enginev3.0 (#24876) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Engedni kell egy kicsit az időzítéseken, nagy valószinűséggel megoldja a problémát.

(#24934) Zuri válasza enginev3.0 (#24925) üzenetére


Zuri
tag

Nekem is Asus Prime Plus van pont így 2x4 CORSAIR 3000-es rammal simán megy 3000-ren a profillal semmi gondom vele. Ez a típusa potosan: CMK8GX4M2B3000C15

(#24935) hokuszpk válasza Zuri (#24934) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

csak eppen mint emlitettem, nem mindegy, a ram bordajan milyen verzioszam szerepel. nalad valoszinuleg 5.30+ a kolleganal meg 5.20.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#24936) tkondor


tkondor
tag

Hali, megéri megvenni a Ryzen 1600Xet, vagy elég a sima 1600? Néhany helyen azt hallottam, hogy teljesítményben nincsen akkora különbség, és bőven elég az alap 1600 is.....mi a véleményetek?

MSI X370 Pro Carbon alaplapra tenném, ileltve 280mmes AIO hűtést szeretnék berakni a jövőbeli tuning miatt...

Star Citizen nick: Horus

(#24937) enginev3.0 válasza tkondor (#24936) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ár miatt én az x-et vettem

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#24938) S_x96x_S válasza tkondor (#24936) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>Hali, megéri megvenni a Ryzen 1600Xet, vagy elég a sima 1600?
> ... a jövőbeli tuning miatt...

Ha tudsz még 1 hónapot várni, akkor a tunning miatt a 2600 vagy a 2600X jobb választás ( pláne egy X470 -el)
lásd
https://videocardz.com/75504/cpc-hardware-amd-ryzen-7-2700x-review-goes-online

Mottó: "A verseny jó!"

(#24939) Beretvás válasza tkondor (#24936) üzenetére


Beretvás
addikt

X-est akkor vegyél ha nem akarsz tuningolni és kell az egyszálas teljesítmény, de ez le van szépen írva az összefoglalóban is.

(#24940) hokuszpk válasza tkondor (#24936) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ha tuningolsz, akkor kb. ugyanott van a vege mindkettonek, ha viszont nem, akkor ~10% -al gyorsabb az 1600X, ha pl. szukseged van az egyszalas kraftra, akkor megerheti.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#24941) Gemil válasza tkondor (#24936) üzenetére


Gemil
tag

lassu voltam...

[ Szerkesztve ]

Minden PC Gamer PC, csak nem mindegy, hogy a pásziánsszal játszol rajta vagy a Crysis 3-mal!! - iPhone 5S

(#24942) pilu85


pilu85
őstag

Jó volna valami 2018 ás ryzen teszt is. Mert 2017 márciusiak vannak fenn, azóta gondolom javultak....az R7 1700 is vmi förtelem tesztekben.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#24944) NdrewSunix válasza tkondor (#24936) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

A kérdés mennyit szánsz rá egyáltalán. Többen jönnek megint a 2000-es szériával, ami garantáltan drágább lesz. Amennyiben te már azon gondolkodsz megvedd-e +7000 Ft-tal többért az X-et, nem hinném, hogy a legújabb 2000-es cpu -t választod majd az 1600 helyett.
Ha van 7- 8000 Ft-tal több pénzed, vedd az X-et, jó az az XFR. Ha még több pénzed és időd van várj az újabb procikra. Meg arra, hogy leteszteljék előtted melyik lappal használható zökkenőmentesen, stb.

(#24945) SECTORnooB válasza joysefke (#24943) üzenetére


SECTORnooB
addikt

És ebben hol a Ryzen 2600? :D

(#24946) Pro!Petya


Pro!Petya
addikt

Az új Cpu-Z -vel nektek is megnőttek a pontszámok?? :F

Validated

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#24947) Csorbi


Csorbi
addikt

ASUS Prime X370-PRO lapom csinálja relatíve elég gyakran, hogy a ventilátorok valamelyike (mindig másik) egyszer csak elkezd maximális fordulaton pörögni. Van ötletetek mi okozhatja ezt? A ventik szigorúan BIOS-ban vannak szabályozva,BIOS legutolsó, legfrissebb.

Fennvan ugyan a gépen az AI Suite 3, de nem rezidens, tehát nem fut a háttérben. Ilyen felpörgés esetén szerencsére arra jó, hogy elindítom, és vissza tudom vele venni a megbolondult venti fordulatszámát (vagyis vissza"pofozom" a venti profiljára). Egy gépújraindítás egyébként szintén visszaveszi a ventit "normál" fordulatra.
Mutatom miről van szó:

Itt a venti görbe, jól látszik, hogy itt most épp a chassis fan 2 van megőrülve, teljes sebességen megy. Mozdítok egy pixelt a görbén, majd vissza, alkalmaz és máris normális a fordulatszám.

Valakinek van ötlete? :F

(#24948) pilu85 válasza joysefke (#24943) üzenetére


pilu85
őstag

Végem van hogy néhol az 1300x is elveri az 1700at....kezdem azt hinni hogy az 1700 2 bulldozer egy tokban, energiatakarékosan

[ Szerkesztve ]

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#24949) Vartanus válasza pilu85 (#24948) üzenetére


Vartanus
őstag

Nem gondolod, hogy kicsit túl aggódod ezt a dolgot?? :)

Ebből hol jön ki a két bulldzer egy tokban?

az 1700 még a 4/8-as 1500X-nél is jócskáán erősebb hogy a fenébe verné el az 1300X?

[ Szerkesztve ]

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#24950) pilu85 válasza Vartanus (#24949) üzenetére


pilu85
őstag

Úgy hogy játékok alatt.... :U

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.