Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24051) Alvin_ti4200 válasza BandiT85 (#24050) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Természetesen ki lehet :K

(#24052) pitiless válasza coolabácsi (#24045) üzenetére


pitiless
senior tag

Átment hozzájuk a Gigabyte fejlesztő gárdája? :D

(#24053) Beretvás válasza coolabácsi (#24045) üzenetére


Beretvás
addikt

kézi beállításról még nem hallottál? :C

(#24054) coolabácsi válasza Beretvás (#24053) üzenetére


coolabácsi
tag

Hallottam , sőt , hihetetlen de alkalmaztam is a kézi beállítást :U , csak hogy 1,35 volton menjen a ram 1,2-re kellett állítani kb.Aki meg erre nem figyel, tehát auton hagy mindent az könnyen megfőzheti a ramokat. :U
Nem mindenki buherátor, főleg meg ha mondjuk lefrissítik neki a boltban mert kérte, mert nem ért hozzá, cumira is futhat könnyedén.Ennek ellenére aki akarja használja bátran ;] a bétával egyébként nincs para.
Örülök hogy megtapsoltad magad :DDD , én is megtapsollak :C

(#24055) DudeHUN válasza SECTORnooB (#24048) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Én nem ajánlom. Az 1700-nál rosszul méri a hőfokot és hivatalos BIOS-ban szarnak rá. 45 napig tartott amíg visszaadták a pénzt. Mondjuk ott sem fogok többet vásárolni az biztos. Volt, hogy mínusz fokot mutatott a CPU hőmérsékletre a lap.

Gamer for Life

(#24056) koenig64 válasza DudeHUN (#24055) üzenetére


koenig64
csendes tag

Ezt a hibát már 2017 8 havi béta bios-ban kijavították,mert nem volt benne a bios-ban a "SenseMi Skew" funkció. Ezután a hivatalos bios-ba is belekerült.
Ezt disabled-re állítva megszünt a hibás hőmérséklet mérési probléma.

[ Szerkesztve ]

(#24057) Chaser válasza DudeHUN (#24055) üzenetére


Chaser
titán

fel kell őket jelenteni, aztán ennyi, valami max 14 napjuk van, nem tudom most pontosan

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24058) Beretvás válasza coolabácsi (#24054) üzenetére


Beretvás
addikt

aki nem ért hozzá az nem fogja lefrissíttetni sem.. :N

(#24059) Dadpool válasza Z_A_P (#23999) üzenetére


Dadpool
aktív tag

Köszönöm akkor rendelek is egy lapot. Most már csak azt nem tudom hogy melyik legyen. Asrock fatal1ty x370 gaming-itx vs Asus rog strix x370-i gaming.

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#24060) Dadpool válasza Bossp (#24000) üzenetére


Dadpool
aktív tag

Következő hónapban esedékes de lehet megfogadom a tanácsod :)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#24061) Kolbi_30 válasza BandiT85 (#24050) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Nekem is ASUS meg GIGA lapjaim voltak, meg par (Asrock ez nem lesz mar)
Jelenleg MSI van es a biosza nagyon tetszik logikus es atlathato.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#24062) coolabácsi válasza Beretvás (#24058) üzenetére


coolabácsi
tag

Ez a beszéd :) ,főleg ha új szèriás proci kell neki, ami ugye múlt évi biossal nem megy. :)

(#24063) enginev3.0


enginev3.0
félisten

1600x

Na és a Noctua... ez profi (2k-ért, am4 lefogatás NH-D14-hez)

Köszönöm a segítségeket srácok :R

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#24064) Beretvás válasza coolabácsi (#24062) üzenetére


Beretvás
addikt

igen és te is biztosan új szériás procival tolod, és jössz tovább a hülyeségeddel. :W

(#24065) wassabi11 válasza coolabácsi (#24062) üzenetére


wassabi11
aktív tag

Akkor megy vissza gariba :D Beretvásnak is igaza van, nem kell it rá pörögni a dolgokra és egymásnak esni, van garancia kisült ramokért talán még jár gari :DDD . A másik amit én meg tanultam és tapasztaltam, Ha ide bekerül valaki az tuti h tuningolni fog :D ennek a topiknak van egy fertőző tuning szeszélye, szóval itt tuti h gatyába rázzák az új ryzen tulajokat.

(#24066) Chaser válasza wassabi11 (#24065) üzenetére


Chaser
titán

ki kell ábrándítsalak, én nem fogok, lehető legkisebb feszen menjen stabilan
ha jól vettem ki, msi lapoknál legalábbis újabb biosoknál 1,3v lett a minimum adható, zen mesterből kevesebb, de az hektikus, ennek nagyon nem örülök
tuning max próbára, amire nekem kell alapon is elég lesz, aztán ha széthajtod ezeket érdemit akkor se fognak hozni, jelenleg ennyit tud ez az architektúra

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24067) Beretvás válasza wassabi11 (#24065) üzenetére


Beretvás
addikt

"Ennek a topiknak van egy fertőző tuning szeszélye, szóval itt tuti h gatyába rázzák az új ryzen tulajokat." erről szól ez..:D

(#24066) Chaser: nem azért de az alulfesz is tuning még ha negatív is... :K de ez a tuning dolog is csak beállítás/finomhangolás..

[ Szerkesztve ]

(#24068) wassabi11 válasza Beretvás (#24067) üzenetére


wassabi11
aktív tag

Sokan nincsenek tisztába a tuning szó jelentésével :)

Chaser. Engem többnyire hidegen hagy ha valaki tuningol vagy sem, mindenkinek szíve jóga eldönteni hogy mit akar tenni a saját eszközeivel, de ha már alul feszelsz valamit akkor ha az nem tuning akkor mi? :D
Szerintem ha régebbi biossal jól ment a vas felesleges le frissiteni, kivéve ha ram gondjai vannak az embernek.

(#24069) Beretvás válasza wassabi11 (#24068) üzenetére


Beretvás
addikt

én is a ramok miatt váltottam. :K

(#24070) wassabi11 válasza Beretvás (#24069) üzenetére


wassabi11
aktív tag

Én csak miért ne alapon :D Nekem az előző is jó volt meg a mostani is, mind2 biossal jól ment a szekér :)

(#24071) Chaser válasza Beretvás (#24067) üzenetére


Chaser
titán

max downtuning:) igazából soha nem tekintettem annak, órajelek nem változnak, így teljesítmény sem, a felvett áramerősség értéke változik és ennyi, finomhangolás, semmi több
- semmilyen alaktrészt nem veszélyeztet, legrosszabb esetben bsod v nem bootol a gép és cirmos reset -
mivel majd zent veszek, kénytelen leszek frissíteni is - oké, nem "régi" zen de zen:) -, akármelyiket venném nem mérvadó a tuning

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24072) Beretvás válasza Chaser (#24071) üzenetére


Beretvás
addikt

Ugyanez van ha órajelet emelsz is..:D megsütni nem tudod :D előbb leold a védelem.
Ezért írtam finomhangolásnak.:D

(#24073) coolabácsi válasza Beretvás (#24064) üzenetére


coolabácsi
tag

Befelyeztem az etetést , nem én kezdtem a kötekedést. Jó szándékkal írtam hogy rossz a bios, kár volt, ezek szerint.Részemről ennyi.

(#24074) Chaser válasza Beretvás (#24072) üzenetére


Chaser
titán

nem tudom most hogy van, régen lazán meg lehetett ölni a cpu-t, no nem órajellel, hanem mellé túl nagy feszültséggel, ramot is ugyanígy, akár chipsetet, mióta nb cpu-ba került elhalálozási arány is megnőtt cpu-k terén, meglepne ha olyan gyorsan le tudna oldani mint ahogy a túlfesz haza vágja, hővédelem teljesen más téma
nincs olyan alkatrész amit én ne tudnék megsütni ha akarok ( : hanyagságból még egyet se sikerült

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24075) DudeHUN válasza koenig64 (#24056) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Hidd el sajnos jogilag jól járt el a bolt. Emberileg más kérdés. Tanulság. Nem szabad írásos formában jelezni, hogy hibás az alaktrész mert akkor a szervízzel el tudják húzni.

koenig64:
Ezt jó olvasni. Pont akkor történt az eset. Az ASUS lapcserét javasolt akkor. De jó, ha végül került a BIOS-ba ilyen opció.

Gamer for Life

(#24076) NdrewSunix


NdrewSunix
senior tag

Sziasztok!

Ti mit tudtok az állítólag áprilisban megjelenő 2600 és 2600x procikról?
Valóban jönnek? Milywn áron és lenyomják-e az 1600,1600x árát valamelyest?

(#24077) gabi123 válasza NdrewSunix (#24076) üzenetére


gabi123
senior tag

Valóban jönnek. Igen, lenyomják a korábbi generációt, amúgy nem sok értelmük lenne! :)

Árakra vonatkozólag nincs hivatalos táblázat, de valószínűleg ugyanolyan price taggel fognak indulni, mint tavaly az első gen.

Forza Ferrari!

(#24078) NdrewSunix válasza gabi123 (#24077) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Bocs, hétfő reggel van. Tehát ahogy írtam, az árát csökkentik-e az 1600-nak az áprilisban megjelenő új cpu-k miatt? Azaz van-e értelme emiatt várni a vásárlással vagy megvehetem már most is az 1600-ast?

Köszi!

(#24079) SECTORnooB válasza NdrewSunix (#24078) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Ahogy a kolléga írta a megjelenés időpontjában kb ugyan azt az árcédulát fogja megkapni mint az elődje anno és az hozzávetőlegesen +30 ezer magyar forint differencia, így az elején még biztosan nem fogják csökkenteni az 1600-as árát.

(#24080) NdrewSunix válasza SECTORnooB (#24079) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Köszönöm, így érthetőbb számomra!

(#24081) gabi123 válasza NdrewSunix (#24080) üzenetére


gabi123
senior tag

Ha úgy nézzük, az R5 1600 és több más első genes Ryzen ára is csökkent már a közelmúltban az AMD irányából, így már nincs létjogosultsága további csökkentésnek, mivel így is best buy áron vannak egyes modellek.

Ugyanakkor az AMD árcsökkentése a magyar kiskerekben nem realizálódott azonnal, sok helyen most kezdenek igazán jó áron lenni és valószínűleg lesznek még további akciók a második gen érkezéséig, illetve azt követően is a beragadt példányokra.

Forza Ferrari!

(#24082) Kolbi_30 válasza gabi123 (#24081) üzenetére


Kolbi_30
őstag

az 1600 siman er most is 53 ezret :D

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#24083) wassabi11


wassabi11
aktív tag

Hello.

Ismét kaptam egy kupont a pcx-től de én nem tudom felhasználni, akinek esetleg szüksége lenne rá az írjon rám! (szálitás felező kupon)

(#24084) Z_A_P


Z_A_P
addikt

(#24085) MaxxDamage válasza wassabi11 (#24083) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szia,

Van erre külön totyik ha érdekel ;)
[link]

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#24086) wassabi11 válasza MaxxDamage (#24085) üzenetére


wassabi11
aktív tag

Köszi.

Most néztem ma járt le.. :D

(#24087) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

msinel a motherboard sensor mit takar?

jellemzoen meddig szabad felengedni? jol gondolom, hogy ha terheles alatt 70 fokig megy akkor a hazszellozesen reszelni kene?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#24088) #95462144 válasza proci985 (#24087) üzenetére


#95462144
törölt tag

Mothearboard = VRM.
Rendszerint bírják 115 fokig nincs baj.

(#24089) S_x96x_S válasza NdrewSunix (#24078) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>Bocs, hétfő reggel van. Tehát ahogy írtam, az árát csökkentik-e az 1600-nak
>az áprilisban megjelenő új cpu-k miatt? Azaz van-e értelme emiatt várni a
>vásárlással vagy megvehetem már most is az 1600-ast?

saját véleményem ( tiszteletben tartva mások véleményét )

Ha nem sürgős, akkor van értelme várni ( ha sürgős, akkor "go" )

- Megnézed az első teszteket és eldöntöd, hogy az újdonságok ( jobb memóriakezelés, fejlettebb gyártástechnika, új chipset /X450; X470, ../ az új fejlettebb portokkal , jobb overlock lehetőségekkel megéri-e) Sajnos most kevés megbízható információ van erről.

- Sokan lecserélik. És a használt 1600-asok ára a túlkinálat miatt lejebb megy. Talán bolti akciók is várhatóak.

- Az AMD nem hozhatja ki az 1 évvel ezelőtti áron, mivel az INTEL 8x szériájával kell versenyeznie, és itt figyelembe kell vennie az "Intel Core i7-8700" _JELENLEGI_ ár-teljesítményét.
Vagyis az árat nem a múlt, hanem a jelenlegi versenytárs és a piac határozza meg. A vevők a mostani alternativák alapján döntenek. (még a használt piacon is )

- A "2200G" árazását is érdemes megvizsgálni az "1200"-hoz képest. Mennyire volt akció előtte az "1200"-ra ? Miért nem hozták ki drágábban?

Nem ismerünk minden információt,
és valósznüleg az AMD is az utolsó pillanatban dönti el a végső árat, amit az INTEL is árgus szemekkel figyel.

Mottó: "A verseny jó!"

(#24090) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Gigabyte laposokhoz fordulnék tuning kérdésben :R Arra gondoltam, hogy alap feszültségen kihoznám a maxot, ami az 1500X-ben van, ehhez mit kell állítani a BIOS-ban, hogy megmaradjon a Cool'n'Quiet a mindennapokban? Ha a szorzót piszkálom fel 35-ről mondjuk 37-re az jó ötlet?

(#24091) oravecz56 válasza S_x96x_S (#24089) üzenetére


oravecz56
aktív tag

:R ez így igaz egyetértek.

Oszika

(#24092) NdrewSunix válasza S_x96x_S (#24089) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Köszi szépen a részletes választ.
Várok akkor még, hátha ki tudok fogni egy használt 1600 vagy 1600X -et garival, tavasszal.

(#24093) proci985 válasza #95462144 (#24088) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

koszi!

esetleg ha valakinek van MSI x370 gamingje (aminek eleg hasonlo a felepitese a titaniumhoz), ott mennyire szokott lenni a lapi VRM?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#24094) Alvin_ti4200 válasza Alvin_ti4200 (#24090) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Hivatalos AMD Ryzen tuning útmutató a Gigabyte-tól (sorry, ha már volt)

"Interesting fact! We noticed that if you lookin CPU-Z while running at default clocks, the frequency jumps up and down. This is the power saving settings at work. Once you overclock and increase your "CPU Clock Ratio" to any value about the default setting of "36.00" the measured frequency stops going up and down."

Akkor ez a játék számomra itt véget is ért :(

(#24095) #95462144 válasza proci985 (#24093) üzenetére


#95462144
törölt tag

Nincs mit. Ha terhelés alatt 70 fok nálad, akkor ez nem téma, idle max 50 fok lesz tippre vagy még annyi se. Nálam ha melózok 24 fokos szobában maximum 54 fok szokott lenni (60-70% cpu load). De ezeknek a folyamatos 70 fok sem fog ártani.

(#24096) tankos50


tankos50
tag

üdv mindenki !

""Lukitomi"" még szerintem ez az aida sem tökéletes
de csináltam tesztet , semmi tuning , minden ahogy megvettem
a biosban az xmp profil megy

(#24097) speedernet


speedernet
aktív tag

Üdv urak!

Azthiszem be következett amitől tartottam.
Január közepe fele jött vissza garibol a Gigabyte lapom.
Valásárlástól számítva kb 1 hónapot bírt ki..
Na és ma este elkezdett kék halált dobálni a gép.
R5 1600
G.Skill Ripjaws V
Gigabyte GA-AX370 GAMING K3
Eddig ki volt tesztelve minden tökéletesen. Ramok XMP vel mentek..
Eddig most xmp vel mindig el hasal bármelyik tesztben, bármelyik slotban.
Van frisseb bios, fel tettem de ugyan az semmi sem változott.
Megint kezd meg dögleni a lap? Vagy volt már ilyen tapasztalat?
Jelenleg autón megy minden, így még nem tapasztaltam kékhalált....

(#24098) füles_ válasza speedernet (#24097) üzenetére


füles_
őstag

Hali!
Akkor most milyen időzítésekkel megy a RAM-od? CL15? Ha igen akkor próbáld meg CL16-os időzítésekkel.

[ Szerkesztve ]

(#24099) speedernet válasza füles_ (#24098) üzenetére


speedernet
aktív tag

3200 Cl16 os a ram
Nem hiszem h azzal lenne a probléma mert eddig hibátlanúl működött.
Azt nem értem h már miért nem működik rendesen.

(#24100) Beretvás válasza speedernet (#24099) üzenetére


Beretvás
addikt

Táp milyen?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.