Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6201) #78136576


#78136576
törölt tag

Sziasztok, friss R3 2200G tulajként lenne néhány kérdésem. Gondok vannak :)

Mennyi ennek a cuccnak a hivatalos magfeszültsége?
Gigabyte B450M-DS3H alaplap gyári defaulton simán ad neki 1.36-1.4V-ot, miközben 3500-nál nem megy feljebb.
65 fok környékén még nem illene lennie valami Precision Boost-nak?

Akkor megy 3700-ra, ha adok neki egy -0.102V körüli alulfeszelést, ami abszurd.
Egyébknént a VDD akkor is 1.4V környéke, de láttam már így 1.5V környékét is, cpuid hwmonitor szerint.

Ami biztos, 1.35V alatt még soha nem ment terhelés alatt.

Ezerszer nyomtam optimized defaults-ot, állítgatom a feszültséget offsettel, de 1.35 alá sose megy.

Azért is vettem 2200G-t, hogy majd jól meghúzom az integrált videót.. Aha, 1.55V környékén kap a processzor, ha az igp feszültségéhez hozzányúlok, akár csak 1.2V-ra rakva, 1400-1500 környékén.

Mi van itt :F

Az alaplapon a májusi bios volt, frissítettem a legújabbra, semmi változás.

Van valakinek valamit ötlete?
Esetleg ez így mind normális?

Ami pozitívum, hogy a 2400-as HyperX ramjaim mennek 3200-on 1.3V-al, 1.12V körüli SOC mellett (egyébként az SOC-t se lehet érdemben állítgatni, egyszerűen nem hatásos az opció, teljesen random az amit beállítok és ami utána történik, az 1.12 úgy értendő, hogy auto-ra rakva hwmonitor szerint a lap magának állít be ennyit).

Eddig az elmúlt 7 évben Inteleim voltak, ennél többet nem értek hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#6202) #78136576 válasza #78136576 (#6201) üzenetére


#78136576
törölt tag

Rövidre zárom a kérdést, rossz lapot vettem..
Alvin ugyanezeket tapasztalta a lap ITX-es változatánál :)

[link]

(#6203) hackeeeee válasza Devas (#6200) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Csak, mindez mikorra várható?

Véleményem szubjektív...

(#6204) Sweet Lou 6 válasza hackeeeee (#6203) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

egy olcsóbb RX-re én is vevő lennék, mert Polarist már nem szívesen vennék, esetleg használt Vega-ra lehet még benevezni dGPU AMD vonalon a 70-80k-s kategóriáig (amiből nincsen választék).

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#6205) hackeeeee válasza Sweet Lou 6 (#6204) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem tudom mit kellene lépni, de valamilyen irányba el kellene mozdulni.. Ha ez így lenne, akkor már visszatérnék desktop vonalra.. De most gyorsan matekoztam egyet, hát sokalltam.. És ez még dGPU nélkül.. Dehát majd meglátjuk.

Véleményem szubjektív...

(#6206) Sweet Lou 6 válasza hackeeeee (#6205) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

esetleg nézd meg 2200G/3400G cpu-kkal is, mert ha nem fontos az SMT, akkor nem gyengébb szignifikánsabban (árban viszont jóval barátságosabb).

sweetlou6.wordpress.com

(#6207) hackeeeee válasza Sweet Lou 6 (#6206) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

2200G-nél szerintem karcsú lenne az iGP... Bár szerintem FHD alá mennénk, legalábbis most úgy gondolom.

Véleményem szubjektív...

(#6208) Sweet Lou 6 válasza hackeeeee (#6207) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

nézd meg az összefoglalóban a játékteszteket, kb 10% különbség az átlagos címtől függően, de persze Te tudod, hogy belefér-e :R

sweetlou6.wordpress.com

(#6209) Erdei88 válasza hackeeeee (#6207) üzenetére


Erdei88
veterán

3400G szerintem ideális választás lehet, mellé pedig 3 esetleg 3.2Ghz körüli ramok.
Lehet csak én vagyok peches, de én vért hugyoztam mire beállítottam 3466Mhz-re a ramokat, aminek az is lehet az oka, hogy maximum ennyit tud a lapom.
3Ghz CL15 szerint optimális választás

(#6211) hackeeeee válasza Erdei88 (#6209) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

3000-3200 körül gondolkoztam, kezdésnek 2*4GB kittel, mert nem kell több..

Meglátjuk mire jututnk, ez most egy pár hónapos terv, mert vannak fontosabb dolgok is. :)

Véleményem szubjektív...

(#6212) Erdei88 válasza #78136576 (#6201) üzenetére


Erdei88
veterán

Nekem 1.45V a VID-je a procinak ami szerintem irreálisan magas, és nekem sem tetszett

Egyre több tesztet és vélemény olvasva, viszont teljesen átlagos.

Ha sikerül lejjebb faragnod a gyári feszből, akkor utána nyugodtan tuningolhatod a vga-t.
Más kérdés, hogy tényleg van-e akkora ugrás, bár állítólag 2400G szintjére fel lehet húzni

Szerintem első körben teszteld ki mi a minimális fesz amivel elmegy alap órajelen, majd jöhet vga tuning

A procid max boostja 3.7Ghz, de az nem az allcore-ra vonatkozik, így lehet csak 3.5Ghzet fogsz látni

(#6213) Erdei88 válasza hackeeeee (#6211) üzenetére


Erdei88
veterán

Javítanám magam, inkább egy használt 2-2.5 év garis 2400G, amit kifoghatsz 25 ezer forint környékén.
3400G új ára 45 ezer, használtan sem láttam 40 ezer alatt, a kettő között pedig ~10% különbség ha van

(#6214) apatyas válasza #78136576 (#6201) üzenetére


apatyas
Korrektor

Szia!
Auto beállításon az 1.4-1.45V sajnos ilyen.
Az hogy nem látod 3500MHz felett, még nem jelenti hogy nincs is - auto mellett, hisz ennyi a max base clock, a turbót nem bizti hogy észreveszed.Éppezért, HWinfo64 használatát javaslom, az megjegyzi neked a min, max értékeket is. A sensors ikon/menüpontra megjelenő részletes ablakban nézegessél.
[kép]
Az, hogy fix soc feszültséget leszarja a rendszer, nem normális, mivel biost már reseteltél meg frissítettél, laphibát mondanék, de majd még egyszer nézd meg a hwinfo-ban is.
Állíts be fix cpu 3600MHz-et (ha hagyja) és fix 1.3V-ot, annyival biztosan mennie kellene, meg fix Soc 1.12V (amit írtál) illetve GFX 1.2V-ot, azzal az iGP elmegyeget 1500MHz környékén, szintén fixre. (remélem, az összes freki értéket be lehet nálad állítani, nálam a 2400G motyó van)
Ha az állított feszek és frekik közül bármi mozog, akkor gari. A spread spectrum disabled opciója nálam pontosabb órajeleket csinált, nem lötyögött egy-két MHz-et - az a dolga, hogy lötyögtesse. Magyarázat magyarázatát most hagyjuk, EMC teszteken átmenésre való a bios szerint.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#6215) apatyas válasza apatyas (#6214) üzenetére


apatyas
Korrektor

Az kimaradt, hogy nálam auto-n van a cpu, de -100mV vcore offsettel adja az 1.31V körüli magfeszt.
(Az előzőben dobtam be képet, ha véletlen nem frissitetted volna az oldalt.)

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#6216) hackeeeee válasza Erdei88 (#6213) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Köszi a tippet, lehet csemegézek egyet, kettőt majd. :R

A rammal vagyok még hadilábon, de majd még agyalok rajta.

Véleményem szubjektív...

(#6217) Erdei88 válasza hackeeeee (#6216) üzenetére


Erdei88
veterán

Még annyit, hogy én kínlódok, hogy atköltöznék ITX-be, de számomra megfelelő házat nehezen találok, és sajnos ugyanez a helyzet az alaplappal is

Ram esetében pedig, én tuti vadásznék egy 3000Mhzes G.Skill Aegist

(#6218) Erdei88


Erdei88
veterán

Procit mivel érdemes stresszelni?
Prime95öt töltöttem most le, azt futtatom

Kíváncsi vagyok, hogy mit tud a proci.
A nevetséges alapfeszt levettem 1.3V-ra és meglátjuk meddig jutok

(#6219) Sweet Lou 6 válasza Erdei88 (#6218) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

prime95 megfelelő, az elején ki tudod választani, hogy melyik típusú tesztet futtasd (pl. van amelyiktől jobban melegszik).

sweetlou6.wordpress.com

(#6220) Mercutio_ válasza Erdei88 (#6217) üzenetére


Mercutio_
félisten

Milyen elképzelés lenne házra és mit néztél, miért nem felelt meg?

Asrock Fatal1ty B450 Gaming ITX-AC nem jó?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6221) emiki6


emiki6
veterán

Sziasztok!
Lassan érik az i5 2500k cseréje (látom már van értelme ramot venni). Olyan pc-ben gondolkozom, ami vga mentes (meghalt a 7870-em és nem vagyok hajlandó vga-ért már pénzt adni) és amilyan visszafogott gamingre elég "ha kell legyen" alapon. Gondolom már a 2200g prociteljesítménye is bőven jobb, mint a 2500k-é, így az akár elég is lehet (minek több), talán az APU lesz nekem a fontosabb. Az APU-kat nézve hogy alakul a G4-ek (;)) ár/érték aránya?

A cél amúgy egyhosszú ideig jó, megbízhatóan működő rendszer összerakása lenne. Várjak még? (Pont emiatt a tuning amúgy nem is szempont)

Ha jól látom a gövetkező architekúra lesz ígéretes APU-k tekintetében, ha kell megvárom.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#6222) emiki6 válasza emiki6 (#6221) üzenetére


emiki6
veterán

*APU alatt itt iGPU-ra gondoltam.

Megjegyezném, kissé bizonytalan vagyok. Egyszerre tudom, hogy a jelenlegi setupom elégséges az én szükségleteimhez, másfelől meg attól tartok, hogy ha soká halogatom a cserét, akkor elértéktelenedik, illetve félek, hogy megint elszállnak a ramárak.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#6223) Erdei88 válasza Mercutio_ (#6220) üzenetére


Erdei88
veterán

Amibe beleszerettem az az In Win A1, de azért 60 ezer forint egy kicsit sok lenne érte
Amit szeretnék TG, normális táp elhelyezés, és hogy egy 120as AIO elférjen benne

A Fatal1ty B450 nagyon jó választás lett volna, már bánom, hogy nem vettem meg Tőled

(#6224) hackeeeee válasza Mercutio_ (#6220) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Köszi a tippet a lapra, pont nézegetem az ITX kínálatot. :) :R

Véleményem szubjektív...

(#6225) farsang


farsang
újonc

Sziasztok!

Kérdésem volna az alábbi összeállítással kapcsolatban:

AMD Ryzen 3 2200G
Asrock A320M-HDV
ADATA SX6000Pro M.2 256GB
G-Skill DDR4 2666MHz 4GBx2
Bequiet pure power 11 400W táp

Ma raktam össze ezeket és akármit csinálok, nem indul el. Felpörög a venti, de nincs kép.
Megnéztem a processzort, az összes csatlakozót, mindent.
A táp fixen jó, a monitor a HDMI kábel is biztos. A többi új csak, azokkal végülis lehet gond, de ugye ez nem jellemző.

Annyit vettem teljesen véletlenül észre most, hogy a user manual(alaplap) 2667MHz memóriát ír. Az enyém 2666MHz.

Szétesett a fejem, nem tudok tovább gondolkodni.
Nem is vagyok jártas nagyon a témában, de egy gépet gondoltam össze tudok rakni. Eddig párszor sikerült, nem gondolom nagy dolognak.
Csak a hibakeresés fog ki rajtam.

Segítsen rajtam valaki.

Köszönöm!

(#6226) slett27 válasza farsang (#6225) üzenetére


slett27
addikt

Első körben szerintem elem ki-be kb 1 perces időzítéssel. 1 RAM modullal, ha nem megy a másikkal. Ha akkor sem akkor valószínű rossz CPU vagy alaplap (első körben lap).

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#6227) hackeeeee válasza farsang (#6225) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Bios frissítés kellhet a lapnak, valószínűleg, és utána menne. Amit, ha esetleg nincs egy régebbi Ryzen procid, Te magad nem fogsz tudni megcsinálni.

Bár mivel új, valszeg nincs rajta annyira régi verzió, í]y b enne van a pakliban a hiba lehetősége. :(

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#6228) farsang válasza slett27 (#6226) üzenetére


farsang
újonc

Kipróbálom még ezt.

Aztán még egy kis érdekesség:

Itthon vettem észre, hogy az alaplap doboza nem volt lezárva. De a zárnak még csak a helye sem volt meg, Tehát nem felszakítva, vagy felvágva van, hanem mintha soha nem is lett volna semmivel leragasztva.
Kezdek aggódni...

Köszönöm a tanácsot!

(#6229) HookR válasza hackeeeee (#6227) üzenetére


HookR
addikt

"Bios frissítés kellhet a lapnak, valószínűleg, és utána menne."
...
"Bár mivel új, valszeg nincs rajta annyira régi verzió..."

Attól függ, hogy melyik verzió (árukeresőn való felbukkanás ideje):
- ASRock A320M-HDV (2017.05)
- ASRock A320M-HDV R3.0 (2018.11)
- ASRock A320M-HDV R4.0 (2019.06)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#6230) farsang válasza HookR (#6229) üzenetére


farsang
újonc

R3.0
Beszéltem közben az üzlettel, annyi kérdésük volt csak így látatlanban, hogy rá van-e írva a "AMD RYZEN 2000 READY"
Rá van!
A bontott dobozra is azt mondták, hogy az sosincs leragasztva.
Na nekiállok, aztán meglátjuk...

(#6231) Laslow


Laslow
senior tag

Sziasztok!
Up-to-date Windows 10 64 bit van a gépemen (Ryzen 2200g). Az integrált VGA-t használom, tuning nincs.
A gondom az, hogy a mozgások kissé blokkosak: pl YouTube-nál, lokál videó nézésnél, de akár Index.hu-n vagy itt görgetve is látszik, hogy a képernyőt néhány téglalapra szétbontja, és azok nem egyszerre görgeti, hanem hajszálnyi különbséggel. Szóval van egy zavaró effekt.
Az alaplap gyártójának honlapjáról letöltöttem egy ilyet: AMD all in 1 with VGA driver ver:19.10.16_19H1_WHQL
Ez a VGA driver (is?) lenne, de ettől meg folyton fagyogat a gép (kék halál), ezért rendszervisszaállítottam. Most nem fagy, de nem smooth a képmegjelenítés. Milyen drivert telepítsek?

AMD.com-ról letöltöttem ezt: win10-64bit-radeon-software-adrenalin-2019-edition-19.5.2-june3.exe
Install simán lement, újraindítást kért. OK. Újraindítás közben reboot vagy 3-szor, az indítás különböző pontjainál (volt, hogy már bejött a bejelentkező képernyő, volt, hogy még nem).
Rendszervisszaállítottam a telepítés előtti állapotra.
Mi a teendő?

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#6232) consono válasza Laslow (#6231) üzenetére


consono
nagyúr

Chrome? Mert akkor kapcsold ki a hardveres gyorsítást benne...

"In God we trust. All others must bring data"

(#6233) Laslow válasza consono (#6232) üzenetére


Laslow
senior tag

Chrome, de pl. Windows Media Player - Home Cinema esetén is ugyanez a probléma.
Kikapcsoltam, restart, ugyanolyan. Visszakapcsoltam...

[ Szerkesztve ]

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#6234) tzabo válasza Laslow (#6233) üzenetére


tzabo
tag

Nekem is volt mostanában néhány kék képernyős megállás. Driverre gyanakodtam. Fektettem egy régebbit. 19.7.1-et. Lehet későbbivel sem lenne gond, de ezzel még nem volt azóta gondom.

(#6235) Laslow válasza tzabo (#6234) üzenetére


Laslow
senior tag

Ezt a drivert honnan lehet letölteni?

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#6236) paperboy válasza tzabo (#6234) üzenetére


paperboy
senior tag

Utolsó pár driver nekem is okozott kiszámíthatatlan kék halálokat, én most 19.6.3-at használok, az az utolsó ami mindenben tuti jó, az utániakban volt aminél ez a kék képernyős dolog is előjött két kijelzős módok váltogatása közben...

Rendbetehetnék ezeket az újonnan belekerült "okosságokat"... :(((

Laslow: amikor kiválasztod, hogy mihez akarsz drivert letölteni, utána lejjebb lesz egy link, hogy previous drivers

[ Szerkesztve ]

(#6237) Scarletiel


Scarletiel
senior tag

Sziasztok,

Ide is felteszem a kérdést hátha itt nagyobb sikerrel járok.
Van jelenleg egy i5 4590-es procim egy GTX 1070-es vga-val. Ha most váltanék Ryzen 5 2600X vagy 3600-ra akkor az mennyire lenne előrelépés minimum fps tekintetében? Ahogy néztem a legtöbb játék alatt 80-100% a GPU kihasználtság, de vannak helyzetek mikor bedroppol az fps egy egy pillanatra és ezért nem olyan fluid az élmény. Gondolom az átlag és max fps-t nem nagyon érintené a váltás a kihasználtság miatt, de szeretnék jobb minimumokat. Viszont ha abban sem akkora az előre lépés akkor nem költenék el 120 ezret erre a váltásra.

Köszi a segítséget előre is! :R

(#6238) FatCutter válasza Scarletiel (#6237) üzenetére


FatCutter
kezdő

Egy 2400G 3,9 GHz "fixre drótozva" simán hozza egy 4,4GHz-s i7 4770k teljesítményét mind single, mind multicore-ban is, no meg néha valamivel többet is, tehát az i5 4590 4mag/4szál elmarad a 2400G-től (4mag/8szál).

R5 2600-ra építkezzél, mert számít a pénz, és itt simán el lehet érni a min. 3,8-3,9 all core fix clockot manuális tuninggal.
R5 3600 még jobb, de drágább észrevehetően.
(Mindegyik 6mag/12 szál.)

Szóval észrevehetően nagy lesz az ugrás a Ryzen platformra.

[ Szerkesztve ]

(#6239) emiki6


emiki6
veterán

Lehet azt tudni, hogy teljesítményben kb hány %-kal tud többet egy tuning 3400g, mint 2400g?

Azt olvasom, hogy a memória sávszél erősen korlátozza a Vega-t, kb hány MHz fölé nem érdemes már vinni az APU-k igp-it? A 3200g tuningpotenciálja tényleg nagyobb? Be tudja hozni a 3400g-t iGPU-ban?

"Overclocking the 3400G is less fun than with a 3200G. With my sample I hit a 1600Mhz wall for the GPU with 1.35 (which is already pretty high). To be fair: Because of the 11 CUs, the GPU at 1.6Ghz is already too strong to be sufficently fed over the limited memory bandwith. The CPU is already pretty much maxed out, out of the box. So nothing really to play with there aswell. I probably could go higher in general. But only with insane voltages. I try to keep it mainstream first. Also notable: If you OC the 3200G and ignore CPU heavy cases like Battlefield V Multiplayer, where you need more than 4 threads, it can keep up easily with a 3400G. Also it tends to be faster in older e-sport games (engines) because of their dislike for SMT. For the next tests I will switch to a beefier mainboard and see what happens."

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#6240) Scarletiel válasza FatCutter (#6238) üzenetére


Scarletiel
senior tag

És ezt az is meg tudja biztonságosan csinálni, aki nem csinált ilyet életében? Nem vagyok analfabéta, csak nem szeretném tönkretenni a nagy feszültséggel esetlegesen a procit. :D

(#6241) FatCutter válasza emiki6 (#6239) üzenetére


FatCutter
kezdő

1., Dobj rá kb. 10-15%-ot a tuningolt 2400G-re!

2., A 3200/CL16-os Ballistix Sport KIT-edoptimális kompromisszum ár/teljesítményben. Efölötti órajel pedig IMC függő (nomeg a BIOS is bele bír játszani, néha igen rondán.)

IGP tuning: Én nem bántom, mert nem játszom.

Az idézetben az van, hogy a Vega8-ra jobban hat a tuning, mint a Vega11-re. Miért? Memó ságszélességi korlát miatt, mert a Vega11 már ott van a küszöbön.

De szart sem ér a Vega8 tuning, ha a prociból éppen hiányzik 4 szál - ami meg megvan a 3400G-ben-.

De itt a topikban tuningoltak már Vega11-et, lehet, hogy valakinek a 3400G-vel is van tapasztalata.

A csávókám ezt írja: " For the next tests I will switch to a beefier mainboard and see what happens." - A következő tesztekre izmosabb lapra váltok és meglátjuk mi történik.
Hát a szilárdtest fizika határait ő sem fogja áttörni.

----------

(#6240) Scarletiel
"És ezt az is meg tudja biztonságosan csinálni, aki nem csinált ilyet életében? Nem vagyok analfabéta, csak nem szeretném tönkretenni a nagy feszültséggel esetlegesen a procit. :D"

Segítséggel igen a topikokból. Zen és Zen+ esetében nagyon érdemes 1,45V alatt maradni, Zen2 esetében még lejjebb lehet menni a fesszel.

[ Szerkesztve ]

(#6242) Scarletiel válasza FatCutter (#6241) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Köszönöm.

Most néztem még pár videót, ha jól sejtem az i5 4590 az sacper kb az i3 9100f szintjén van erőben?
Mert akkor van összehasonlítási alapom. És szintén sok évig szeretném ezt a procit használni, mármint akkor a 2600-at. Alkalmi játékos vagyok, kevés játék szippant be, most AC Odyssey az ami megfogott, de ott 30-60 között mászkál az fps very high preseten úgy, hogy a volumetric cloud-ot levettem medium-ra. Szóval ezen szeretnék javítani, hogy se itt se későbbiekben ne az legyen, hogy ennyire ingadozzon az fps értékem. Plusz ha esetleg kijön valami épkézláb mmorpg ami proci igényes általában, akkor ugye az is szépen menjen.

(#6243) FatCutter válasza Scarletiel (#6242) üzenetére


FatCutter
kezdő

Nem játszom, de a Ryzen magokban van erő rendesen és az SMT megvalósítása is jobb, mint az Intel féle HT.
Tehát ha a kérdést úgy tesszük fel például, hogy virtualizálásra ugyanazért az árért, vagy olcsóbban Intel vagy AMD, akkor AMD!

Az erősebb jobb, pláne olcsóbban.

(#6244) Scarletiel válasza FatCutter (#6243) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Értem. Köszönöm a segítséget! 🙂

(#6245) Scarletiel válasza FatCutter (#6243) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Bocsi kifutottam a szerkesztési időből.

Akkor ez lenne a konfig amit összeállítottam. Ez így vrm és egyéb dolgok terén is megállja a helyét akkor is ha "belőjük" a procit arra amit mondtál? All core 3,9Ghz stabilan.

Alaplap: ASROCK Fatal1ty B450 Gaming K4
Proci: AMD Ryzen 5 2600 3.40GHz AM4 BOX
Ram: G.SKILL 16GB Aegis DDR4 3000MHz CL16 KIT F4-3000C16D-16GISB
VGA: MSI GTX 1070 8GB GAMING X
Proci hűtő: COOLERMASTER Hyper 212 RGB fekete + hozzá MX4-es paszta
Ház: Fractal Design Meshify C amiben elöl 2db Noctua 14 cm-es venti van 1 Cooler master 12-es meg hátul.
Táp: FSP Aurum Gold S 500W gold

Köszi a segítséget mégegyszer. :) :R

Illetve még annyi, hogy a jelenlegi deszka+ram+proci+hűtő kombó mennyiért mehetne el itt hardveraprón?

Alaplap: MSI H97 Gaming 3 s1155
Ram: HyperX DDR3 1600Mhz 16GB 2x8 kit (itt sajnos az időzítést nem tudom)
Proci: Intel i5 4590 s1155
Hűtő: Raijintek Themis EVO (bár ha ez is alkalmas a fent említett tunningra akkor megtartanám a Hyper helyett.)

[ Szerkesztve ]

(#6246) viperabácsi válasza hackeeeee (#6224) üzenetére


viperabácsi
addikt

Nekem ez van [link] A teljes gép az adatlapomon megtalálható.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#6247) emiki6 válasza viperabácsi (#6246) üzenetére


emiki6
veterán

Visszaolvastam, azt írja sokallja az árát egy APU alapu konfignak. Nekem a szomszédban az MSI B450i-t ajánlották, mert jobb, mint az asrock (meg a GB) és nyilván egy tizessel olcsóbb, mint a tiéd, mini itx-ben a legjobb "olcsó".

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#6248) FatCutter válasza Scarletiel (#6245) üzenetére


FatCutter
kezdő

Jónak tűnik.
Asrock lapra az "Alaplapos topikban" rákérdeznék, én az MSI-re esküszöm, vagy Gigából egy tisztességes példányra.
Tápra szintén rákérdeznék, valamint ha nincs Aegis RAM, akkor pl Crucial Ballistix Sport kitet néznék.

Beárazáshoz nem lövök egy betűt sem, valaki majd útbaigazít a topikjához.

(#6249) Paxker315 válasza Scarletiel (#6245) üzenetére


Paxker315
addikt

alaplapból mást válassz, szerintem. A Gaming K4 Fatal1ty tkp. egy dizájnelemekkel feldobott Pro4.

Akkor már inkább MSI B450 A-Pro, ha mindenképp' ATX méretű deszka kell. :R

RAM: inkább Crucial ballistix Sport lenne preferálandó. A procihűtődhöz szerintem még nem járt gyárilag AM4 kit, (a Themishez...), így érdemes elpasszolni. Elég decensnek néz ki, simán Hyper212X-szint.

auh, de ez Raven topik, attól még maradhat.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#6250) Laslow válasza paperboy (#6236) üzenetére


Laslow
senior tag

Köszönöm a segítséget.
Felraktam mindenféle AMD VGA drivert (19.7.1, 19.6.3, 19.3.2), végül vissza az új 19.8.2-t, mind rossz volt, boot után amikor a Win10 load a bejelentkezési képernyőt jelenítette (volna) meg, szétesett a kép teljesen, és csak a reboot -> Rendszer-visszaállítás segített.
Végül minden hardvert leszedtem csak RAM+SSD maradt, reboot, és minden rendben működött. Egyenként visszaraktam mindent, annyi, hogy a SATA kábeleket és alaplapi csatlakozókat kicsit megvariáltam, és amikor már mindent visszaraktam és kipróbáltam, akkor is jó maradt minden. Úgyhogy most így tökéletes a rendszerem, csak nem tudom mi volt eddig a gond...

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.