Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5151) hopex válasza solfilo (#5149) üzenetére


hopex
csendes tag

A 1030 már megvolt,mielőtt az AMD konfigot megvettem.

mferi

(#5152) tzsolesz válasza hopex (#5151) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Akkor próbáld ki másik VGA-val is. Szerintem az alaplap selejtes.....

(#5153) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Sziasztok!

1600x-nek mi az általános hőmérséklete bekapcsolás után közvetlenül? Bemegyek a biosba és 52fokról megy szépen felfelé 60 fölé, pedig csak biosban áll a gép.

(#5154) prolad válasza Cingáriusz (#5153) üzenetére


prolad
őstag

Jártam már úgy pár alaplappal (egy régebbi Giga, meg pár olcsóbb Asrock), hogy a Biosban indokolatlamul tekerték a procit és olyan hőmérsékleteket generáltak, ami stressztesztnél is csak alig jött ki. Nem értem a jelenség okát, de emiatt nem kell aggódni. Max az alap 52 fok miatt, az talán picit magas.

(#5155) Cingáriusz válasza prolad (#5154) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Asrock AB350 Pro4 a lap.

(#5156) prolad válasza Cingáriusz (#5155) üzenetére


prolad
őstag

Nem ismerem ezt a lapot, de szerintem felesleges a Biosban a hőmérséklet miatt aggódni, annyi időt úgy sem töltesz ott. Majd rendes felhasználás alatt úgyis kijön, ha melegszik.

(#5157) tzsolesz válasza prolad (#5154) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Így van. Nekem számos ilyen konfigom volt már. Bios-ban extrém hőmérséklet értékeket generált.
Régebben az LGA775-ös korszakban meg ez megszokott volt....

(#5158) prolad válasza tzsolesz (#5157) üzenetére


prolad
őstag

Van erre valami hivatalos magyarázat? Vagy csak bugos lenne ennyi féle lap?

(#5159) hopex válasza tzsolesz (#5152) üzenetére


hopex
csendes tag

Szia!
Tudnál ezekre a rendszerhibákra valamit mondani.Újraindítás után ezt rögzítette az eseménynapló.

mferi

(#5160) ahantos1963 válasza prolad (#5158) üzenetére


ahantos1963
kezdő

A Ryzen első szériájához baromi sok BUG-ot biztosítottak a gyártók. "Cost free" módon. :D

Van halál az élet után.

(#5161) tzsolesz válasza hopex (#5159) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Sajnos nem. Ez a hibaüzenet jön mindenre, ha kékhalált kapsz, vagy reseteled a géped, minden olyan eseménykor, ha a windows-t, nem rendesen állítod le.
Ebből nem fogunk rájönni semmire.....
Más nem volt?

[ Szerkesztve ]

(#5162) zolee1984 válasza hopex (#5159) üzenetére


zolee1984
senior tag

Szedd már ki a gépet a házból és rakd össze az asztalon
Mivel most vetted én arra gyanakszom mostmár

üdv Zoli

(#5163) ahantos1963


ahantos1963
kezdő

hopex-nek ezt írtam egy mási topikban:

"
ahantos1963
(újonc)

"A hiba a következő: bármilyen játékot elindítok,már a betöltésnél vagy pár perc játék után a gép újraindul.Másik gépben a 1030 hibátlanul fut.WEGA 8-al viszont semmilyen problémám nincs,hiba nélkül futtatja a játékokat."

- AMD APU mellé kis teljesítményű NV kártyát nincs értelme tenni.
- UEFI/BIOS beállításokat profi/advanced user módon kéne megpöccinteni
- VGA driver probléma simán bejátszik. Az AMD és az NV mostanában egymással versenyeznek, hogy ki tud több fos drivert kiadni egymás után.

Két kérdés:
1. - Miért nem az aktuális AMD APU-s topiktól várod a választ?
2. - Miért nem a hibamentes felállást használod? :W

-----------
Ja. - Miért nem kapcsolod ki az automatikus újraindítást? Sokszor a blue screen több infót közöl, mint a hibanapló utólagos "nyalogatása".

- VGA driver összeveszések simán előfordulhatnak.
- R5 2400G APU vga driver frissítéssel már én is belefutottam sz0pásba. Most jó. Nem kopogom le, mert túl sok törött és sérült ujjam van.
- Miért pont GT1030-at vettél az APU mellé? RX 560/570 nem lett volna jobb? Az AMD-t talán könnyebb összeházasítani egy AMD vga-val. Hmmm... ? (fejvakarós szmájli)"

Több komment a részemről nem lesz erre a problémára. :(((

Van halál az élet után.

(#5164) hopex válasza zolee1984 (#5162) üzenetére


hopex
csendes tag

Ezt a konfigot alkatrészenként vettem és én raktam össze,mint már annyiszor az évek folyamán a többit.
Ráadásul ezt már másodszor az ismétlődő hiba miatt.
Kaptam egy infót,hogy nagy valószínűséggel memória hiba a VGA és a Patriot nem férnek össze(?) :F

Automatikus újraindítás kikapcsolva,ennek ellenére újraindul! :W

[ Szerkesztve ]

mferi

(#5165) zolee1984 válasza hopex (#5164) üzenetére


zolee1984
senior tag

Azért próbáld ki az asztalon összerakva
Ha a ram lenne a ludas akkor akadna össze legsűrűbben mikor igp van használatban
Egy próbát már megér sztem

üdv Zoli

(#5166) prolad válasza ahantos1963 (#5160) üzenetére


prolad
őstag

Igen, tapasztaltam párat :D
De ez nem Ryzen jelenség, több más platformnál is felforr a processzor a Biosban minden ok nélkül.

(#5167) zolee1984 válasza hopex (#5164) üzenetére


zolee1984
senior tag

Töröld a vega drivert ha a 1030-at használod
Még ezt tudom javasolni

üdv Zoli

(#5168) hopex válasza zolee1984 (#5167) üzenetére


hopex
csendes tag

Köszönöm a tanácsot.

Friss új mai telepítés,vega driver nincs telepítve,Counter Strike-ból már a betöltésnél újraindul.Automatikus újraindítás újfent kikapcsolva, ennek ellenére újraindít.Memória frekvenciát már beállítottam 2666 MHZ-re a 3000 MHz helyett,hátha az OC kavar be,de semmi.

mferi

(#5169) gianni85


gianni85
veterán

Segítségre lenne szükségem. Most hétvégén van időm, gondoltam megnézem mit tudok kihozni a rendszerből, de noobságom már az elején gátat szabott :)
2400G egy B450M Pro4 lapban.
Kezdésnek (lehet alacsonyabban kellene kezdeni, de mind1) beállítottam 1.3Vcore mellett 3600MHz-et CPU-nak manualban, kikapcsoltam a CnQ-t és bebootoltam. De nem vette át, váltakozó maradt a Vcore/freki. Visszalépve BIOS-ba kicsit kutakodva azt láttam, hogy a manuális értékek bent maradtak, plusz bekerült a P0State-be is. Ez így rendben van?

(#5170) tzsolesz válasza hopex (#5168) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Valami a tápellátással nem stimmel. Próbáld ki másik táppal. Mondtad hogy van másik géped.

(#5171) zolee1984 válasza gianni85 (#5169) üzenetére


zolee1984
senior tag

1,3 volt körül már a 4 ghz-et kéne próbálgatni
De legalább 3,9-et

üdv Zoli

(#5172) FistXL válasza zolee1984 (#5171) üzenetére


FistXL
aktív tag

Ha ez már szóbajött, megpróbáltam oc-zni a 2200g-t. A legnagyobb órajel amit el tudtam érni vele az 3850mhz volt 1,35 volton, az igp-nél pedig 1,25 volton 1600mhz. A korábban küldött BIOS-os képeken szereplő beállításokon atomstabilan ment 70-72 fok körül aida64-ben, az előbb leírt értékekkel meg 82-83 fokon megy, egy-egy pillanatra 90-ig megy fel. Később megtámogattam a rendszert egy közvetlen az alaplapot fújó extra ventivel, kb 10 fokot esett a hőmérséklete a procinak, de tovább húzni akkor sem tudtam a procit, hiába emeltem még tovább a feszt (1,35 alatt meg nem stabil 3850-en sem). Ennyit tud a cpu, vagy próbálkozzak valami mással? Jut eszembe, az offset voltage mire jó?
Köszi!

(#5173) gianni85 válasza zolee1984 (#5171) üzenetére


gianni85
veterán

ez mellékes.... gondoltam, ha stabil, akkor megyek majd feljebb. A kérdés inkább arra irányult, hogy ez így rendben van, hogy beállítok fix értéket, és mégis dinamikus marad?

(#5174) zolee1984 válasza gianni85 (#5173) üzenetére


zolee1984
senior tag

Ha a gyári specifikáció fölé húzod azaz 3,9 fölé akkor már nem marad dinamikus próbáld ki

üdv Zoli

(#5175) zolee1984 válasza FistXL (#5172) üzenetére


zolee1984
senior tag

Az a hőmérséklet sok
Vegyél vissza vagy tegyél rá egy rendes hűtést
Az igp fesz az nagyon sok

[ Szerkesztve ]

üdv Zoli

(#5176) FistXL válasza zolee1984 (#5175) üzenetére


FistXL
aktív tag

De írtam, rásegítettem extra hűtéssel és úgy sem tudtam tovább húzni. De valóban én sem szeretném így használni, csak a teszt erejéig volt egy asztali venti a gép mellett, ami egyébként az asztalon van. :N

(#5177) gianni85 válasza zolee1984 (#5174) üzenetére


gianni85
veterán

aha, látom. Most fixen 3,997-en ketyeg.
Egyébként az lett volna a célom, hogy megtaláljam a legkedvezőbb stabil OC-t, mondjuk all core 4-4,1GHz a lehető legkisebb feszen, és beállítani azt boost-nak, vagy PState0-nak, de egy kicsit el vagyok veszve. Gondolom BIOS válogatja, hogyan és egyáltalán lehetséges-e ezt beállítani... ha esetleg tudnál/tudnátok adni iránymutatást Asrock-hoz, azt megköszönném.

[ Szerkesztve ]

(#5178) apatyas válasza gianni85 (#5177) üzenetére


apatyas
Korrektor

Ne aggódj, még ha be is van állítva az órajel és a fesz, ha nincs rajta nagy % terhelés, akkor kiveszi alóla a feszt. Így viselkedik. Ha jól láttam, azonos alaplapunk van, valahol a hátrébb levő füleken van powerstate állítási lehetőség, de nem közvetlen értékeket kell beírni, hanem a hexa kódokat. Azokban nem tudok segíteni.
Szerk: helyesbítek, nálam a frekvencia annyi marad, ha azt állítottam be a második fülön, csak a feszt veszi vissza ha nem kell. Nálam 2018 decemberi, 1.0.0.6 agesa verziót tartalmazó bios van fent, de azóta kiadtak egy "Support new Athlon 2xxGE series APU" verziót is most márciusban.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#5179) gianni85 válasza apatyas (#5178) üzenetére


gianni85
veterán

én rátettem a legújabb 3.10-est, szintén 1.0.0.6. AGESA.
Végül is nem dőlök kardomba, ha nem fog menni amit elképzeltem. Stock állapotban ráküldök AIDA stability tesztet és 3,8GHz-et tartja max 1,375Vcore és 1,1Vsoc mellett, hőmérséklet nem megy 60°C fölé. Csak gondoltam tweekelek még egy kicsit :)
Szerencsére a RAM XMP profilt viszi, így legalább azzal nem kell szenvednem, és megy 3000-en. GPU-t megpróbálom még felhúzni 1500-ra

(#5180) FistXL


FistXL
aktív tag

Valaki fel tudna homályosítani, hogy az offset voltage mire jó és érdemes-e babrálni vele, ha oc-zni szeretném (vagy ha csak alap órajelen szeretném használni) a 2200g-t? Vagy használjak fixált voltage-t?

[ Szerkesztve ]

(#5181) zolee1984 válasza gianni85 (#5179) üzenetére


zolee1984
senior tag

Pstatenek a max turbót lehet asszem beállítani
Engem nem csikol vissza veszi e vagy sem ha megy a gép akkor dolgozik is keményen

üdv Zoli

(#5182) S-IW válasza FistXL (#5180) üzenetére


S-IW
tag

(#5183) prolad


prolad
őstag

Na alakul a gép, amennyire nem ment a múltkor az alulfeszelés, most annyira jó. Belőttem 3.4-re, 1.05V-on gyönyörűen megy, szerintem 1V-nak is mennie kéne (ryzen 5 1600 volt előtte, ott ennyivel használtam), az lehet az alatt is, nem tudom emnnyit enged a lap. Már csak az IGP van, de azzal még nem tudom mi legyen. Valószínűleg gyári órajel+alulfesz, elég forrófejű a 2400g,meg a hűtési lehetőség is limitált. Remélem a 3000-es APUknál faragnak a hatékonyságon és visszatérnek a forrasztott kupakra (+jöhetne valami durva hűtő 45mm magasságig, cryorig c7 cu-t néztem, de pont nem fér be).

(#5184) apatyas válasza prolad (#5183) üzenetére


apatyas
Korrektor

45mm magas hűtő: #4938. Röviden: annyit tud, mint a gyári. adatlap. Ha jól láttam, vannak belőle táposabbak is, azoknak a méretét nemtom.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#5185) prolad válasza apatyas (#5184) üzenetére


prolad
őstag

Nem tudom erre megérné-e lecserélni a noctuám (nh-l9a am4), ha csak a gyárit tudja, nem hiszem. Főleg, hogy így alulfeszelve már elég jól boldogul kisebb fordulatra véve is. Nagy csodát nem várok, ebben a méretben nehéz újat mutatni, a full réz hűtők (mint pl. amit emlolítettem cryorig) tetszenek, de azok sem váltják meg a világot.

(#5186) FistXL válasza S-IW (#5182) üzenetére


FistXL
aktív tag

Értem, de ha ennyire jó az offset voltage, miért mindenki manuálisan állítja be a feszt? :F

(#5187) hopex válasza tzsolesz (#5170) üzenetére


hopex
csendes tag

Én is gondoltam erre,de itt vannak a képek a FurMark tesztről.Látszólag hiba nélkül fut.

mferi

(#5188) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!
Olyan véleménye érdekelne aki használ 2200G-t huzamosabb ideje.
Egy low-budget gépet tervezek venni, és erre a 2200G alkalmas is lenne.
Nekem anno volt FX-em amit nagyon gyorsan el is adtam, ott rengeteg bajom volt, tehát maga a rendszer hatalmas DTP latencyket generált, egy youtube videóval ki lehetett akasztani, és recsegett-ropogott a hang.
Még egyszer nem szeretnék “rossz” üzletet kötni.
Árukeresőn is írnak a 2200G-ről érdekeseket:
Youtube beszaggat, driveres problémák, valakinek kék halálozik valami driver.
Ha valaki megtudná mondani hogy mennyire megbízható jelenleg egy 2200G+B450M alaplap, azt megköszönném.
:)

(#5189) ahantos1963


ahantos1963
kezdő

Tiszteletem a Hölgyeknek és az Uraknak!

Már tavaly november elején csatlakozhattam volna a csapathoz, de nem volt még regisztrációm (és pénzem sem Win10 Pro 64 licencre, március végén összejött).

A gépállat:
lap: MSI B450M PRO-VDH
proci: R5 2400G
memó: G.Skill Aegis 3000 CL16 (2 * 8 GB kit)
SSD: 120GB Kingston SSD SATA3 2,5" A400
HDD: régi SATA2-es WD Blue 1TB (túlélő bajnok, 8 éve 100/100 kondícióval üzemel)
ODD: is van
Táp: Chieftec 500W Smart tápegység (GPS-500A8) dobozos
Ház: Cooler Master Force 500 fekete ház (FOR-500-KKN1)

Tapasztalatok:
- Lap: kellemes mATX, barátságos BIOS, összerakás után pöcc-röff indult a cucc, XMP állítás után a ramok mentek a gyári specifikáción. Negatívumok: csak 4 db SATA3-as port, ebből a 3.-as és 4-es fekvő. Emiatt 3-as SATA port-hoz lehetetlen fizikailag hozzáférni. (Lap és ház együttes tulajdonságai miatt.)
- Proci: PÖPEC! CB R15 ben (alapon) veri a 4,2 GHz-re húzott FX-8320 procimat (Emiatt azért az FX-et nem fogom kidobni, jól belakott megbízható konfig.)
- RAM: hozza a gyári specifikációt a legkisebb hiszti nélkül
- Procihűtő: gyári, a rögzítése precíziós agysebészt kíván (az vagyok), a rögzítési műtét 45 percig tartott. Azonnal vegyetek helyette valami sokkal értelmesebbet. Egyébként idle és CB R15 alatt is kuka halk volt. Legalább a ventit jól méretezték a mérnökök.
Amúgy ugyanolyan híg szar fos, mint az Intel procik gyári hűtői. Na, ezt nem kellett volna az AMD-nek eltanulnia a konkurrenciától. (Kurva pénzügyesek! :((( )
- SSD: kellemesen fürge

- Ház: azért a felső tápos kialakítás, mert az mATX lap alatt marad benne "porgyűjtő hely". :D És még ODD-t is be lehet szerelni.

- Táp: kevés SATA csatlakozó, hogy a MOLEX-ről ne is beszéljek.

A lapra azért esett a választásom, mert:
- friss chipset (rohadtul nem árt),
- van rajt D-SUB, DVI-D és HDMI csati, tehát szinte bármivel összedugható gond nélkül.

Valószínüleg öcsémhez kerül jövőre, de akkor egy 500 GB-os SSD-re át kell klónoznom a rendszert, mert ő hajlamos minden szarral teletölteni a rendszer partíciót. (C:\...\Documents) :W Eddig is így csinálta. :(((

A konfig tökéletesen működik, most ismerkedem a Win10 f@szságaival.

Van halál az élet után.

(#5190) hopex válasza tothjozsi96 (#5188) üzenetére


hopex
csendes tag

Igaz,hogy csak két hete váltottam Intelről AMD-re,valamint GT 1030 kártyával, játékokkal volt egy hangyányi,na jó elefántnyi gondom,de bátran merem Neked ajánlani a 2200G-t.Nálam Asus B450 lapban,3000 MHz memóriákkal,SSD-vel, piszok gyors és atom stabil.Friss Bios,friss driverek és nem lesz semmi gondod.Buzerálni az órajeleket rajta, meg teljesen feleslegesnek tartom.Sok-sok évi Intel platform után egyáltalán nem bántam meg.

mferi

(#5191) Petyás


Petyás
tag

Sziasztok!

Elég érdekes hibát produkál a gép. (igazából mióta meg van, előjön)
MSI B450M Gaming plus, Ryzen 5 2400G, Kingston HyperX 2*4GB 3200MHz (2933-on fut)
Néha kegyetlenül belassul a windowsban, az egér szaggat, numlock nyomkodásra is késéssel reagál.
Memtest-et nyomtam már egy-két órát, de semmi. Illetve CPU stress teszt is ment mondjuk 5 percet, gyári hűtővel nem akartam többet.
Milyen irányban érdemes keresgélni?
Köszönöm!

(#5192) tothjozsi96 válasza hopex (#5190) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Köszönöm!
:)

(#5193) zolee1984 válasza Petyás (#5191) üzenetére


zolee1984
senior tag

Rakj fel egy hdsentinelt első körben
Lemez hiba is lehet
Feladatkezelő legyen nyitva ha belassul rá tudsz nézni mi terhel

üdv Zoli

(#5194) Petyás válasza zolee1984 (#5193) üzenetére


Petyás
tag

Nem rossz ötlet, megpróbálom.
De egy új SSD van benne, illetve egy külső vinyó van rákötve, de nem állandóan használom azt.

(#5195) solfilo válasza Petyás (#5194) üzenetére


solfilo
veterán

Próbáld ki az új drivert is, akár az is lehet, legalább is a notis APU-khoz érkezett most egy ilyen javítás:

"Ezek mellett a cég megoldotta az egérkurzor eltűnésével kapcsolatos problémát, amely a mobil Ryzen APU-kon fordulhatott elő, és szinten az említett hardverrel volt kapcsolatos az a probléma, hogy a Vari-Bright beállítást esetlegesen nem lehetett módosítani. "
Hibajavításokat hoz az új Radeon Software

solfilo

(#5196) Zoo123


Zoo123
senior tag

Sziasztok!

Tegnap beléptem a klubba egy Ryzen3 2200g-vel, alaplap Gigabyte AB350 Gaming, 1db 4GB-os DDR4-2400MHz memória.
Netezős/letöltő/filmnéző gépnek vettem, játékok nem érdekelnek.

Egy A8-9600 APU-t váltott és hát a 2200g érezhetően gyorsabb, de 60 Mbit/s-nál magasabb bitrátájú videókkal ez sem boldogul! :((

A jelenlegi gaming PC i7-4790K iGPU részét nem tudom így megfektetni, igaz hogy nem 40-55W-ot fogyaszt hanem belenyal 120W-ba de minden videót akadás nélkül visz. Az i7-es dualchanel DDR3-2400MHz memóriával van ellátva, arra gondolok hogy a ryzen-t kissé visszafogja hogy csak single chanel DDR4 2400-as memória van alatta.

Akinek 2200g-je van az megtenné hogy kipróbálja hogy folyamatos-e a magas bitrátájú videófájlok lejátszása?

-A videó legalább 70 Mbit/s bitrátájú legyen pl: Ghost in the Shell 4K film sample fájl (a film elején amikor a kamera végigpásztáz a városon, majd rárepül az Őrnagyra aki a tetőn áll mielőtt leugrik hogy megakadályozza a hekkelést).
-A youtube 4K 60 fps videók is kissé akadoznak mozgalmas jelenetelknél, vagy elvetemülteknek youtube 8k 30/60 fps is jó teszt. :)

Na ezeket a 4790k iGPU-ja akadás nélkül viszi, ellenben a Ryzen 2200g letérdel.
A feladatkezelő szerint a 2200g GPU terhelés meghaladja a 90%-ot, a prociterhelés meg 5-15% körül bóklászik, tehát feltehetően a iGPU fogy el.

Az lenne a kérdés hogy más is tapasztal-e hasonlót?
Ha beraknék egy második memóriamodult hogy DualChannel-ben menjenek az segítene-e a videólejátszáson, vagy teljesen mindegy mert az i-GPU ereje fogy el, -és nem a memóriasávszélesség miatt- ?

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#5197) solfilo válasza Zoo123 (#5196) üzenetére


solfilo
veterán

8K youtube biztos nem megy senkinél akadásmentesen, Vega IGP 4K-ig gyorsítja.

Megvan még az i7-es gép? Csak mert annak IGP-je egyáltalán nem gyorsítja a VP9-et (ami youtube-hoz kell), kétlem, hogy vinné a 8K youtube-ot. :)
Ha megvan, mutass egy képernyőmentést, 8K felbontás, videón jobb klikk, statisztikára katt, mutatja a kódolást, az eldobott frame-ket.
Az adatlapodon lévő i7-es konfigban van egy GTX 1080Ti, az benne volt a gépben, mikor tesztelted a 8K youtube-ot? (GTX 1xxx széria 8K-ig gyorsít tudtommal)

De tippre a 4GB RAM is nagyon kevés ekkora felbontású videókhoz (és a 2400Mhz is elég lassú, tovább ront a sávszélen a single channel mellett), amiből még az IGP is lecsippent magának.

Linkelj amúgy sample fájlt szerintem, meg youtube videót, úgy előbb meg lesz nézve, mintha a neten kéne vadászgatni tesztfájlt. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#5198) Zoo123 válasza solfilo (#5197) üzenetére


Zoo123
senior tag

A youtube 8K-t nem probáltam az i7-el, de az engem is érdekelne, majd kipróbálom.
Az i7 nem gyorsítja a VP9-et azt nem tudom, de nem találtam olyan videót amivel megfeküdt, míg a Ryzen meg igen.
Ezért érdekelne hogy másnál mi a helyzet 2200g és 4k60fps videólejátszással.

-Nem vagyok amatőr, a GPU-t természetesen kivettem a gépből a tesztelés idejére (hogy biztosan ne segítsen be videó kódolásba). :)

Youtube 4k 60fps gameplay videók pl ez.
Youtube 8k 60fps videók pl ez

De itt van egy félperces videófájl is, az elején ez is kissé akad 2200g-vel.

Megtenné hogy kipróbálja ezeket akinek 2200g procija van?
Előre is köszönöm! :R

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#5199) solfilo válasza Zoo123 (#5198) üzenetére


solfilo
veterán

A linkelt 4K@60Hz youtube videó így megy egy i5-4570-es gépen (8GB RAM, Win8.1)

Látható, hogy a framek 40%-át eldobja, csúnyán akad, pedig az IGP-je ugyanaz, mint az i7-4790K-nak kb (HD4600). Szóval vagy a +4 HT-s szál és a magasabb órajel (+800MHz) annyit segít az i7-nek, hogy már nem dobálja el a frame-ket, vagy valami nem oké a történetben.

Videót amúgy mivel játszod le? MPC-HC szépen használja a hardveres gyorsítást.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#5200) Zoo123 válasza solfilo (#5199) üzenetére


Zoo123
senior tag

Otthon leszek este, megnézem.

[ Szerkesztve ]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.