Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6151) Kupszi válasza Devas (#6150) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Természetesen működik.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#6152) Devas válasza Kupszi (#6151) üzenetére


Devas
őstag

Köszi, akkor user error van a palacsintában! :)

Én is szívesen APU-znék Navi IGP-vel majd, de az még szerintem legalább 2 év. :(

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#6153) paperboy válasza Devas (#6150) üzenetére


paperboy
senior tag

(#6154) Devas


Devas
őstag

Még valami:

Mennyire valószínű, hogy a Firefox böngésző miatt kékhalálozik a gépe?
Minden stock értékeken üzemel.
Javasoltam neki próbálja Chrome-al, mert mintha itt találkoztam volna a "bugzilla" kifejezéssel.

paperboy: köszi a linket, megmutatom neki!

[ Szerkesztve ]

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#6155) Zolix válasza apatyas (#6147) üzenetére


Zolix
tag

Köszi, a ramot sikerült belőni 3200-ra és stabil, eddig! Viszont a procinak nem tudok feszt, szorzót...beállítani. Csak autoról manuálra és nem enged beírni semmit! cpuz alatt összvissza ugrál az órajel ezt mivel tudom fix 3500mhz-ra beállítani? A ramnál sem todok az offsetnél értéket beírni csak + vagy - !

(#6156) apatyas válasza Zolix (#6155) üzenetére


apatyas
Korrektor

Megkerestem az alaplapod ( ASUS TUF B450M-PLUS ) kézikönyvét, az alapján gondolom az advanced menüben voltál már. A VDDCR CPU voltage -ot látom a kézikönyvben, az a magfeszed. Gondolom, lejjebb görgetve előjön vmi szorzó, vagy órajel állítási lehetőség is.
Vki, akinek ilyen v hasonló lapja van, mondhatna vmi közelebbi tanácsot. Rég láttam már Asus biost.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#6157) Zolix válasza apatyas (#6156) üzenetére


Zolix
tag

Köszi a kézikönyvet!
Voltam az advanced menüben, de nekem egy csomó mindent nem enged állítani nem tudom miért!
Szorzót nem is találtam!

(#6158) apatyas válasza Zolix (#6157) üzenetére


apatyas
Korrektor

Végső esetben, ha az alaplapi biossal nem boldogulsz, marad az AMD Ryzen Master program, amennyiben winen vagy.
Amit ott beírsz, emlékeim szerint bekerül a biosba, nem csak akkor amikor ez fut épp. De kipróbálom.. Tévedtem. És még csak nem is tölti vissza a következő futtatáskor újraindítás után.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#6159) HookR válasza HookR (#6145) üzenetére


HookR
addikt

Fejlemények: egy nap tünetmentesség után ismét elkezdett merevre fagyni a rendszer, egy órán belül háromszor is. Miután a BIOS-ban mindent visszaállítottam alapértelmezettre... akkor is. :U
Kutakodtam külföldi fórumokon és itt a topikban miket írtatok az energiagazdálkodással kapcsolatban. Átállítottam Ryzen balanced-ról teljesítménycentrikusra és egyelőre biztatóan tünetmentes a gép. Persze még várok egy-két napot(/hetet) a konklúzióval...

Olvastam olyan tanácsot is, hogy kimondottan a C6 state-et érdemes letiltani a BIOS-ban, erről tud-e valaki valamit?

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#6160) kecsawi válasza HookR (#6159) üzenetére


kecsawi
senior tag

Háttértárad nem betegeskedik?

(#6161) HookR válasza kecsawi (#6160) üzenetére


HookR
addikt

Van két SSD: 500GB Samsung 860 (ezen van a rendszer) és 120GB Samsung 830 (Be van kötva, de nincs érdemben használva; tartalék rendszer). Samsung Magician szerint mindkettő "Good". Illetve van egy 2TB-os WD Red HDD.
HD Sentinel szerint:
- 860-as teljesítménye 100%, kondíciója 95% (működési idő 430 nap).
- 830-as teljesítménye 100%, kondíciója 30% (működési idő 6 év).
- WD Red teljesítménye 100%, kondíciója 97% (A lemez felületén található 5 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).)

Közben felbátorodván a teljesítménycentrikus séma mellett visszaraktam az alap 1,2V 2133 MHz-ről a RAM-okat 1,35V XMP 2933 MHz-re. A BIOS-matatás utáni rendszerfelállás idejére magára hagytam a gépet, s mire visszaértem megint rezzenéstelenre fagyott asztal fogadott anélkül, hogy bármilyen programot indítottam volna.
Viszont automatikusan indul az AIDA64 és néhány rendszermonitorozó gadget az asztalon. Lehet ki kellene próbálni azok nélkül is...

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#6162) Kupszi válasza HookR (#6161) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Nálad valami feszültség nagyon kevés, vagy a CPU vagy az IGP fesz kevés. Ha automata minden, akkor a RAM kontárkodik bele, de mondjuk ha beállítod alapra a RAM-ot (JEDEC) akkor nem kellene neki. De létezik hibás RAM is, érdemes lefuttatni egy RAM testet, valamint egy Prime95-t, valamint nem utolsó sorba az SSD-ket is tesztelni nem-e valami hibás részen van a windows, amit ha használ azonnal fagy.
A CPU-t kizárnám mint hibás elem.
Biztos nincs húzva a CPU/IGP? vagy aláfeszelve valami?

[ Szerkesztve ]

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#6163) HookR válasza Kupszi (#6162) üzenetére


HookR
addikt

Prime95 már ment 2 órát gond nélkül.
Ugyanezzel a merevlemez konstellációval ment több, mint 1 évig az előző Inteles konfiguráció.
Egyetlen egyszer volt a CPU birizgálva, akkor is csak a fesz 1,45V-ról 1,4V-ra állítva, de előtte és utána is jelentkeztek a tünetek. Azóta pedig alapon van.
A memóriával próbálkoztam egyedül a korábban említett módokon, de olyan beállításokkal, amelyekre hitelesítve van.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#6164) HookR


HookR
addikt

Vajon érdemes-e 1.70-ről 3.40-re frissíteni a BIOS-t Raven Ridge APU esetén? :F
Azaz AGESA 1.0.0.6-ról AGESA Combo-AM4 1.0.0.3-ra váltani annak fényében, hogy utána elvileg nincs visszaút.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#6165) kecsawi válasza HookR (#6164) üzenetére


kecsawi
senior tag

Mivel problémás a mostani állapotod, én meglépném a helyedben a frissítést. ("Ha a rendszer megfelelően működik nem javasoljuk a BIOS frissítését.")

(#6166) pajorgergo


pajorgergo
aktív tag

Sziasztok, egy gyors kérdés az AMD 19.8.1-es drivere nálam ezt okozza [kép]:D
kinél történt még ugyan ez?

(#6167) PartyShan válasza pajorgergo (#6166) üzenetére


PartyShan
aktív tag

Szintén. Visszaraktam az előzőt.

(#6168) pajorgergo válasza PartyShan (#6167) üzenetére


pajorgergo
aktív tag

nálam csak a visszaállítás játszott, az asztalig se jutottam :D

(#6169) apatyas válasza HookR (#6164) üzenetére


apatyas
Korrektor

Csak az Agesa tekintetében: ugyanazt a kódot fogja használni a procid (illetve nem tudunk 1.0.0.6-nál frisebbről azóta), a másik amit említettél, az újabb, 3xxx sorozatú cpu-knak van.
De ettől még a bios frissítés javasolt. Előtte-utána egy alaphelyzetbe állítást is tegyél meg, esetleg azzal is kigubancolódhat, utána meg kell is.
(Kipróbálhatsz egy live linuxot is, teszt kedvéért - az más meghajtóra, szektorra kerülne mint a win és akkor a tároló problémákat kizárhatjuk teljesen)
Hol laksz (privátban, ha..)? esetleg egy csereramot fel tudok ajánlani próbára.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#6170) PartyShan válasza pajorgergo (#6168) üzenetére


PartyShan
aktív tag

Én sem. Csökkentett mód>DDU-val leszedtem a drivereket. igy már eljutottam az asztalig és utána tudtam visszarakni a korábbi drivert.

(#6171) HookR válasza apatyas (#6169) üzenetére


HookR
addikt

Időközben lefuttattam a Windows saját, beépített memtest-jét, valamint a Memtest86-ot 3 óra 10 perc alatt az alapbeállításokkal (4x az összes teszt), pendrive-ról boot-olva. (RAM mindkét esetben 2400 MHz-en, nem XMP profillal). Egyszer sem dobott hibát. Estére otthagyom 2933MHz-en is, meglátjuk...
Köszönöm a csereram lehetőségét! Adatlapomon láthatod, hogy kicsit távol lakom, így egyelőre az alternatív lehetőségeket igyekszem kimeríteni.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#6173) HookR válasza HookR (#6171) üzenetére


HookR
addikt

Memtest86 hibátlanul lefutott 2933MHz-en (érdekesség: 3000MHz-en is, de abba a Windows rögtön belefagyott :) ). Lekötöttem a Samsung 830-at, mert úgysincs rá szükség, valamint kilőttem a monitorozó sidebar gadget-eket. Egyelőre maradt az 1.70-es BIOS, azt majd csak akkor frissítem, ha nagyon muszáj.

(#6172) Jatsumoto: Legyalultam az ASRock féle all-in-one drivert, helyette felment az AMD oldaláról a chipset és Radeon driver. Memóriára beállítottam XMP profillal a 2933MHz-et. Egyelőre jónak tűnik... majd hosszabb távon kiderül.

Közben azon gondolkodtam, hogy a memória tesztek csak a GPU által le nem foglalt területet vizsgálták. Kéne valami GPU memória teszt is.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#6174) Kupszi válasza HookR (#6173) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Pedig muszáj lesz, nem véletlenül adnak ki frissebb biosokat,és ahogy elnézem a tied már elég régi, azóta sok frissítés érkezett.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#6175) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!

Az továbbra is fennáll, hogy a páratlan időzítésű ramokat kevésbé szeretik az AMD (Ryzen) procik?

További nehezítés, hogy egy ilyen DeskMini A300-ba kellene a legjobb ár-érték arányú notiram kitet belőni 2400G proci mellé :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6176) Mercutio_ válasza Mercutio_ (#6175) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hm, most nézem, a linken lévő ajánlott Kinsgton ram CL19-es :DDD akkor viszont már picit többért inkább ezt a CL15-öst venném :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6177) Kupszi válasza Mercutio_ (#6175) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Nem a páratlan, hanem a 2933mhz feletti RAMokba vállogat. Nagyon kell figyelni a support listát, valamint az olyan RAMokat amin ott figyel a Ryzen felirat.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#6178) Mercutio_ válasza Kupszi (#6177) üzenetére


Mercutio_
félisten

Support lista csak egy iránymutatás, többek szerint az asztali ramos lapokban mindenki megelêgedéssel használja pl. az Aegis 3000-es ramokat mégse volt sokáig listázva.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6179) Kupszi válasza Mercutio_ (#6178) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Valóban nem, a Samsung b-die ramok elviekben mind mennek 3200on vagy kicsivel felette. Az iránymutatás pedig jó mert azok 100%ba mennek, az Aegis is megy így hogy tesztelte sok user. 3200mhz vagy felette már nagyon nem mindegy mivel lakod be a ryzeneket.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#6180) ShiTmano


ShiTmano
aktív tag

Sziasztok!
Beléptem a klubba egy Ryzen 2200Gvel.
Alaplap: Biostar B450 GT3
Ram: Crucial Ballistics Sport LT RED 3200/16 2x8GB

Előszóban annyit, hogy egy Athlon2 X4 640-est váltott, amit 9-10évig használtam. Azóta nem raktam össze gépet, így pl. az UEFI teljesen ismeretlen számomra. Ennek ellenére, összeszerelés után elsőre működött minden. BIOSban matattam kicsit. Beállítottam a RAM XMP-t. Gyönyörűen megy 3.200-on. Procit beállítottam 3.700-ra. Itt viszont elakadtam. Az istennek sem találom, hol lehet visszavenni a feszültségből. Olyan értékeket látok csak, hogy +0,020V meg +0,050V stb. Negatív értéket nem látok, olyan meg pláne nincs, hogy 1,3V pl. Valakinek tipp esetleg?

Ja, és csináltam BIOS képeket, de nem tudom hova menti a rendszer.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#6181) Paxker315 válasza ShiTmano (#6180) üzenetére


Paxker315
addikt

bios képeket külső usb-re. Legalábbis Asrock-MSI oda ment. :K

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#6182) ShiTmano válasza Paxker315 (#6181) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Köszönöm!

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#6183) skL86


skL86
tag

Sziasztok, biztos volt már említve, de nem találom, hol tudom beállítani, hogy 2 Gb memóriát használjon 1 helyett? Köszi a helpet, nem találom a biosban:(

(#6184) paperboy válasza skL86 (#6183) üzenetére


paperboy
senior tag

Felesleges állítgatni, alap esetben, annyit használ, amennyire szüksége van...

(#6185) skL86 válasza paperboy (#6184) üzenetére


skL86
tag

Szia, rendben, azért beállítottam a két Gb-ot, sikerült megtalálnom.

(#6186) HookR válasza Kupszi (#6174) üzenetére


HookR
addikt

Majd egy hét tünetmentes időszakot követően lesből támadt a "thread stuck in device driver" hibaüzenet, olyan mint ez, ami végül is előrelépés az eddigi csontra fagyások után. :)
Így hát időszerű lett a BIOS-frissítés, 1.70-ről 3.40-re. Majd a rákövetkező első Windows betöltés után néhány perccel megint csontra fagyott. :D

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#6187) FatCutter válasza HookR (#6186) üzenetére


FatCutter
kezdő

Teljesen ismert jelenség. Win10 frissíti magát és ez az üzemszerű beszarása. 2-3-4 újraindítás szükséges.
---
Ja! Legfrissebb AMD chipset driver a BIOS frissítés előtt installálva lett? Mert ha nem, akkor még nagyon sok "üzemszerű beszarás" lesz. :K

[ Szerkesztve ]

(#6188) HookR válasza FatCutter (#6187) üzenetére


HookR
addikt

"Legfrissebb AMD chipset driver a BIOS frissítés előtt installálva lett?"
Majdnem rámondtam reflexből, hogy igen, de most lám csak, hogy 19-én jött ki újabb (1.8.19.0915) (aznap raktam fel az előzőt: 1.07.29.0115).

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#6189) apatyas válasza HookR (#6188) üzenetére


apatyas
Korrektor

Annyira azért nem kell beszarni tőle, adott bios mellé ki van írva, hogy melyik verziójú (legalább) drivert kell előtte felrakni. Amikor utoljára néztem, a bios kiadási ill a driver dátumok között azért volt elég hézag.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#6190) Dr. Student


Dr. Student
senior tag

Sziasztok,

Épp most teszem össze az új gépem és felmerült bennem, hogy a memóriákat, hogyan érdemes elhelyezni az alaplapon?

- Procihoz közelebb? messzebb?
- 1 kihagy, mint az intelnél?
- (DIMM1, DIMM3) (DIMM2, DIMM4) ???

Köszi.

Dr. Student

(#6191) Devas válasza Dr. Student (#6190) üzenetére


Devas
őstag

Procitól távolabb 2-es és 4-es, de az alaplapi manualt azért érdemes meglesni.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#6192) palfitom válasza Dr. Student (#6190) üzenetére


palfitom
félisten

Az alaplap használati útmutatója szerint!
(nem tetszés szerinti...)

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#6193) Süti21


Süti21
csendes újonc

Heló

A tegnapi nap folyamán vásároltam egy G.SKILL Aegis 8GB DDR4 3000MHz F4-3000C16S-8GISB típusú ramot . Egy ugyan ilyen van a gépben de behelyezés után nem indul el a monitor. :(
Megnéztem mind a kettő slotban de akkor is semmi. Cmos reset után se javult semmit.
A régi ram mindkét slotban működik.
Lehet hogy kifogtam egy hibás ram modult ?
Gépem:
AMD Ryzen 5 2400G
ASUS PRIME B350M-E

(#6194) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Lehet, hogy újra visszatérnék a PC-s vonalra. Úgy tervezném, hogy valszeg 3400G-vel építenék konfigot, VGA nélkül, ITX alapokon. Van értelme ilyenben gondolkodni? Mindenképp valami combos rammal menne, mert nem raknék mellé VGA-t, és játszanánk rajta, persze olyan berkeken belül, amire a Vega képes. :) :R

Lehet bátor, álmodhatok ilyen vonalon, vagy felejtsem el? Valszeg FHD-ban menne.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#6195) Sweet Lou 6 válasza hackeeeee (#6194) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

minden attól függ, hogy mik az igények. én 2200G-n toltam végig nemrég a 2016-os Doomot FullHD low beállításon, a régebbi engine-es játékokat mint pl a Wolfenstein the new order pedig medium-on viszi, de pl. a Dirt 4 is fullHD medium-on szépen megy (a 3400G pedig még picit erősebb is grafikában).
arra figyelj, hogy minél magasabb órajelű, az alaplapod által tesztelt ram-ot válassz, min. 2x8 GB-ot.

anno 4k filmezésre raktam össze, de kellemes meglepetés volt a teljesítménye játékok alatt.

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#6196) hackeeeee válasza Sweet Lou 6 (#6195) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az ár miatt maradnék az APU-nál, ha lehet. Szerintem megoldjuk, hogy kompromisszum képes legyen a dolog. Az is lehet, hogy még az FHD-s igényeket is lentebb tudjuk adni jelenleg. :)

Véleményem szubjektív...

(#6197) Mercutio_ válasza hackeeeee (#6196) üzenetére


Mercutio_
félisten

3000-es Aegis ramoknál felesleges drágábbat venni, annyival nem gyorsul a rendszer (a sávszél limitált) mint amennyivel drágább lenne.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6198) hackeeeee válasza Mercutio_ (#6197) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hm, köszi a tippet! :R Sima HyperX-ek, esetleg a Predator-ok, hogy állnak most? Érdemes őket Ryzen mellé tenni, csak az ár miatt?

Elsőre biztos, hogy 2*4GB-ben gondolkodom, és most nézve az árakat, eleve lehet elengedem az ITX-et, nem ér annyival többet. :(

Véleményem szubjektív...

(#6199) Mercutio_ válasza hackeeeee (#6198) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ram-témában annyira nem vagyok otthon, de a konkrét ramra itt is rákereshetsz, vagy ha már megvan a lap annak a támogatott ramlistájában (bár az csak egy iránymutatás, amivel már tesztelték, annál több ram is hibamentesen üzemelhet)

Van már néhány egész pofás és kicsi mATX ház is :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6200) Devas válasza hackeeeee (#6194) üzenetére


Devas
őstag

A 7 nm Renoir-t érdemes lehet kivárni (elképzelhető a 6 magos APU), meg a B550-es lapok is akkortájban már kijönnek.

De egy Ryzen 3500 + RX5500-as kisNavi (elvileg lesz) is csábító szerintem szintén B550-be.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.