Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6801) elder troll válasza A.Winston (#6800) üzenetére


elder troll
senior tag

Tééényleg, valami dereng, hogy régebben így lehetett freesync-et használni nv kártyákon, csak nem sokkal később engedélyezte nv a freesync-et (ezres szériától), így okafogyottá vált. Jelen esetben hasznos, hogy ne a gépház elejéből vezesd el a vga kábelét a nem megszokott ház kialakítása miatt.
Ettől függetlenül komolyabb dvga esetén érdemesebb elpasszolni a processzort, mert 2600 és 2700 körüli cpu is kijönne a 3400G árából.

[ Szerkesztve ]

(#6802) A.Winston válasza elder troll (#6801) üzenetére


A.Winston
tag

Ja néztem, de egyenlőre nem szűk keresztmetszet a 4 mag se, talán zen3-t érdemes majd figyelnem.

nincs

(#6803) viperabácsi válasza elder troll (#6801) üzenetére


viperabácsi
addikt

Hali a linkeden milyen ház szerepel ?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#6804) elder troll válasza viperabácsi (#6803) üzenetére


elder troll
senior tag

Ebben a hsz-ben elmítette fórumtársunk ezt a hyrda dolgot, ráguglizva ezt találtam. Csak próbáltam a többiek számára is érthetővé tenni az előzmények miatt.

(#6805) A.Winston válasza viperabácsi (#6803) üzenetére


A.Winston
tag

Már berendeltem amúgy, ha megjön kíváncsi leszek megfordítható-e a vga különösebb módosítás nélkül (nem kell +2 lyukat fúrni), mert akkor pcie riser-t se kell hajtogatni meg elég egy rövidebb.

nincs

(#6806) HookR válasza A.Winston (#6805) üzenetére


HookR
addikt

Gyanús, hogy a +2 lyuknál kicsit trükkösebb lesz.

(1) Ha a függőleges tengelyen forgatod el 180 fokkal úgy, hogy a PCIe csatlakozó továbbra is lent marad és a dVGA hűtése az alaplap felé néz, akkor a dVGA-t fogadni hivatott hátlapi rögzítőlemezzel leszel gondban, mert az új pozíciójához tükrözni kellene. A fellelhető képeken kétféle rögzítőlemezt látni, nem tudom melyik a végleges:
- amelyiknek csak a felső hajtása van kifelé, míg az alsó befelé. Ez a rosszabb, mert ezzel nem tudsz mit kezdeni.
- amelyiknek az alsó és felső hajtása is kifele néz. Ebben legalább utólag ki tudod alakítani a menetes furatot (ekkor ugye a furatmentes alja kerül felülre).

(2) Ha vízszintes tengelyen forgatod el úgy, hogy a dVGA hűtése továbbra is a külső oldalon marad, de a PCIe csatlakozó felülre kerül. Ekkor a hátlapi rögzítőlemeznek elegendő csupán új rögzítési lehetőséget kialakítani az alaplapi tálca másik oldalán, csak fejjel lefele.
Viszont a dVGA stabil rögzítéséről gondoskodni kell, mert nem fog rátámaszkodni a hátlapi lemezre. Ha a riser kábelnek a dVGA felőli csatlakozója olyan, ami rögzíthető az alaplapi tálcára és a dVGA PCB-jébe is belekapaszkodik, akkor az a jobbik eset. Ha nem, akkor valahogy gondoskodnod kell a dVGA megtámasztásáról is.
És ez esetben az is kérdés, hogy mellékelt riser kábel jó lesz-e.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#6807) A.Winston válasza HookR (#6806) üzenetére


A.Winston
tag

Nem kértem risert direkt ezért, de később rájöttem h 270 fokos tengelyforgatással tálca felől szívna. De mindegy, ideér majd meglátom milyen lehetőségek vannak.

nincs

(#6808) tippm86


tippm86
tag

Sziasztok!

Létezik, hogy feltettem az új drivert és pár fps-sel jobban futnak a játékok?
3200G-ről van szó és pl a Wolcen eddig 35-40 fps-sel futott, most 40-45fps van.

(#6809) viperabácsi válasza A.Winston (#6805) üzenetére


viperabácsi
addikt

Milyen árban jön ki riser nélkül ? Azt tudod ugye , hogy riser nélkül ez egy darab hajlított alu lemez !

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#6810) A.Winston válasza viperabácsi (#6809) üzenetére


A.Winston
tag

Ott van az oldalon, 66€ (fekete). Ingyenes szállítás mellett. Risert ha olyan olyan kell itthon is megkapom, vagy aliról valami egyedibbet.
Nyilván nem egy árérték bajnok, tisztában voltam vele, de annyi ház megfordult már nálam és az állandó átépítés miatt sokat egyikbe se töltött konfig, hogy kb elengedtem a zárt kiépítést. Másrészt meg sleevingelni szoktam és az itt elég sokat dob az összképen.

nincs

(#6811) solfilo válasza tippm86 (#6808) üzenetére


solfilo
veterán

Létezhet, anno A8-7600-nál észrevettem, hogy egy driver után belassult a Skyrim, következővel meg gyorsult. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#6812) Zsolty20


Zsolty20
senior tag

Sziasztok.
Beköszönök egy új építésű géppel mely tartalmaz egy Ryzen 3 3200G-s processzort. :)
Viszont, vettem egy 3200 mhz-es ramot, amit szépen le is korlátoz. Ez az én saram, nem néztem utána, hogy miből mekkorát támogat rendesen. Lehet belőle anomáliák manuális korlátozás nélkül?
(Később nem kizárt, hogy lépek szintet és egy Ryzen 7-es proci kerül bele valamilyen vga társaságában)

(#6813) tzabo válasza Zsolty20 (#6812) üzenetére


tzabo
tag

Nekem 2400g van 3200-as RAM-mal. 3200-on néha kékhalált dobott. 2933-ra visszavéve totál stabil a gép.

(#6814) Zsolty20 válasza tzabo (#6813) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Jelenleg a lap 2933 mhz-en üzemelteti, tehát elvileg automatán visszaveszi. Remélem nem lesz gond belőle.

(#6815) solfilo válasza Zsolty20 (#6814) üzenetére


solfilo
veterán

Az úgy teljesen jó, de megpróbálhatod a biosban aktiválni az xmp-t, hogy 3200-on menjenek. Ha mégsem jó, mert fura hibák történnek, fekete képernyő, fagyást, akkor meg visszateszed defaultra és kész.
Ugye RAM KIT-et vettél? A dual channel többet javít a játékteljesítményen, mint ha 2933 -> 3200 MHz-en menne a RAM. :)

solfilo

(#6816) Zsolty20 válasza solfilo (#6815) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Csak egy darabot vettem, a másikat majd később fogom és fokozatosan növelem a gép teljesítményét. :)

(#6817) Zsolty20 válasza Zsolty20 (#6816) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Lejárt a szerkesztési időm
Az UEFI-ben 2400 Mhz-en volt a Ram freki, de feltekertem 2933-ra, hogy mégis a lehető legtöbbet hozzam ki belőle. Aztán figyelgetem, hogy mi történik.
XMP-t nem alkalmaztam.

(#6818) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok,

Ryzen 5 2400G van a gépemben, eddig az intergrált VGA-t használtam, most tettem be egy RX 580-at.

A prociban lévő VGA-t ilyenkor érdemes, le kell, le lehet tiltani?

Ha igen, hol?

Lap: Asus TUF B350M-Plus Gaming

:R

üdv

(#6819) br120 válasza werszomjas (#6818) üzenetére


br120
csendes tag

Neked csak annyi a teendőd, hogy a monitor kábelt a videó kártyába dugod és bekapcsolod a géped.

(#6820) tzabo válasza Zsolty20 (#6817) üzenetére


tzabo
tag

Lehet XMP-vel valamivel jobban jársz.
Illetve a dual channel, ahogy már írták is, elég sokat dob a gép teljesítményén, főleg a GPU részén.

(#6821) pjani


pjani
tag

Sziasztok,

Vettem egy használt Ryzen 3 PRO 2200G-t, a következő konfigban szerettem volna használni:
- Gigabyte B450M DS3H (új alaplap; F41-es BIOS)
- G.Skill Aegis 2x 4GB 2400 MHz RAM (használt, eddig nálam volt, egy AsRock AB350M Pro4-ben Ryzen 7 1700-zal használtam)

Bekapcsoláskor elindulnak a ventillátorok teljes fordulatszámon, de semmi nem történik, nem tölt be a BIOS. Memóriákat cserélgetve, egy modullal vagy modul nélkül... semmi változás.

A konfigban kicserélve a processzort az R7 1700-ra minden szépen elindul. A 2200G PRO-t betéve a másik konfigba (fentebb említett AsRock lap, 2x 8GB G.Skill Aegis 2400 Mhz) ugyanúgy semmi nem történik.

Azóta vettem egy másik használt 2200G-t (nem PRO), simán elindult az új konfigban. A Gigabyte alaplap az első BIOS-verzió óta támogatja a 2200G-t (a PRO-t is). Az AsRock alaplapban lévő BIOS is támogatja a 2200G-t (PRO-t is). Az Aegis memóriával nem hinném, hogy gond lenne, elvégre az R7 1700 probléma nélkül működik vele. Ma még kipróbálom egy olyan modullal is, ami benne van az alaplap Raven Ridge-hez tartozó QVL-ben (ADATA AD4U2400W4G17-B), hátha...

Jól gyanítom-e, hogy hibás a processzor? Elviszem szervízbe bevizsgáltatni, de kíváncsi lennék a véleményetekre, hátha még meg lehetne próbálni valamit.

Köszi, üdv!
J

Do you see what happens, Larry? Do you see what happens, Larry?! - The Big Lebowski

(#6822) apatyas válasza pjani (#6821) üzenetére


apatyas
Korrektor

Az elmondott tesztek alapján eléggé hibásnak tűnik a processzor, mire a nálad levő gépbe elért. Könnyen lehet, hogy az előző gazdájánál még remekül működött! ESD vagy elgörbült láb, utóbbi még menthető.
Reklamálhatsz az előző tulajnál egész nyugodtan, de sajnos ezt nem fogjátok tudni eldönteni, kinél ment tönkre. Van bizonyíték rá, hogy addig jó volt? Ha az előző ember marhagyorsan visszaveszi, akkor osszad is meg ki az, valószínűleg tudott a problémáról.
Memóról annyit, hogy 2400 vagy 2133-on illene találnia a rendszernek egy működőképes állapotot.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#6823) tzabo válasza pjani (#6821) üzenetére


tzabo
tag

Ha a memória is alapon, 2400-on megy, akkor én is tuti hibára gyanakodnék.

(#6824) pjani válasza pjani (#6821) üzenetére


pjani
tag

Tegnap este kipróbáltam a QVL-ben szereplő ADATA memóriával is, ugyanúgy nem indult el semmi (a másodikként vett 2200G-vel ment rendben).
A processzoron külső eltérés nem látszik, a lábak is rendben vannak, nem kell erőltetni a foglalatba.

Úgyhogy viszem a szervízbe, de ezek után nincs sok reményem...

Do you see what happens, Larry? Do you see what happens, Larry?! - The Big Lebowski

(#6825) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Üdv srácok ! Most jutottam hozzá egy R3 3200g -hez.
Van már is egy kérdésem : Mitől eszik a radeon softver alapból 30% körüli procit ? Állandóan ?

A radeon softver 20.1.3 (legfrissebb )

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#6826) libit válasza viperabácsi (#6825) üzenetére


libit
tag

...estleg probald meg az AMD oldalarol a tenylegesen legfrissebbet :)
Adrenalin 2020 Edition 20.2.2 Recommended (WHQL)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#6827) Sweet Lou 6 válasza br120 (#6819) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

mondjuk én pont tegnap pattintottam be egy RX5600XT-t és kellett egy clrCMOS, hogy képet adjon bármin is a gép boot után (ASRock B450M Pro4 alaplap).

sweetlou6.wordpress.com

(#6828) A.Winston válasza viperabácsi (#6825) üzenetére


A.Winston
tag

Szedd le külön amd oldalról a chipset drivert is. Az felrak egy ryzen profilt energigazdálkodáshoz.

nincs

(#6829) elder troll válasza viperabácsi (#6825) üzenetére


elder troll
senior tag

Elvileg ez működhet, nálam is ez volt 3200G-vel, csak azóta sem kapcsoltam be a másodlagos gépet.

[ Szerkesztve ]

(#6830) viperabácsi válasza libit (#6826) üzenetére


viperabácsi
addikt

Köszi mindenkinek ! Az Adrenalin 2020 Edition 20.2.2 Recommended (WHQL) úgy néz ki megoldotta. Amd chipset fent van!
Amúgy érdemez a ryzen-es profilt használni , vagy jó a Kiegyensúlyozott ( ajánlott ) profil.

Host Application. (3400G-n nekem kb. 15%-ot) A megoldás:
"Go to my computer > Videos folder and create folder named "Radeon ReLive"
After that, kill Radeon Software from task manager and open it again."

Jól értem , hogy a sajátgép / Videok mappában hozzak létre egy "Radeon ReLive" nevű mappát és indítsam újra a radeon softvert ?

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#6831) solfilo válasza viperabácsi (#6830) üzenetére


solfilo
veterán

Igen, ha nincs ott ez a mappa, akkor elvileg segít. Nekem mondjuk van ilyen folder, nem is tapasztaltam nagy procihasználatot.

solfilo

(#6832) Sweet Lou 6 válasza viperabácsi (#6830) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Amúgy érdemez a ryzen-es profilt használni , vagy jó a Kiegyensúlyozott ( ajánlott ) profil.

Legutóbbi Win10 frissítés óta minimális különbség van a kettő között, én a Ryzent használom.

sweetlou6.wordpress.com

(#6833) viperabácsi válasza Sweet Lou 6 (#6832) üzenetére


viperabácsi
addikt

Köszi mindenkinek ! Úgy néz ki beállt a proci speed . :C

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#6834) viperabácsi


viperabácsi
addikt

EZ megint mi a G...i ?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#6835) A.Winston válasza viperabácsi (#6834) üzenetére


A.Winston
tag

Rakd disable-re nyugodtan, nem fog hiányozni.

nincs

(#6836) viperabácsi válasza A.Winston (#6835) üzenetére


viperabácsi
addikt

Mindkettőt ? Hol és hogyan ?Most nem pörgeti a procit és nem is találom a feladatkezelőben. :W

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#6837) elder troll válasza viperabácsi (#6836) üzenetére


elder troll
senior tag

Tippre ez lehet:
gépház
adatvédelem
diagnosztika és visszajelzés
scrollozás az aljára
mikor kérjen visszajelzést a windows
soha

Élből mindent is kikapcsolok friss rendszernél, így még nem láttam ilyet.

(#6838) viperabácsi válasza elder troll (#6837) üzenetére


viperabácsi
addikt

Telepítéskor én is ki szoktam mindent IS kapcsolni ;]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#6839) A.Winston válasza viperabácsi (#6836) üzenetére


A.Winston
tag

Tess.

nincs

(#6840) viperabácsi válasza A.Winston (#6839) üzenetére


viperabácsi
addikt

Értem ! Még mindig nem tudom ezt törölni ! A leírásban is szerepel nem lehet törölni.

"A fájl általában a C: \ Windows \ System32 mappában található, és digitális aláírással rendelkezik. Ezenkívül a fájl tulajdonosa a TrustedInstaller. A módosítási kísérletek valószínűleg „Hozzáférés megtagadva” hibát eredményeznek, mivel „csak olvasható” fájl. Az ilyen korlátozás megkerüléséhez át kell vennie a folyamat tulajdonjogát."

Azt mégis hogyan ?

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#6841) A.Winston válasza viperabácsi (#6840) üzenetére


A.Winston
tag

Letiltás method 1 alapján? Nekem engedte.

[ Szerkesztve ]

nincs

(#6842) viperabácsi válasza A.Winston (#6841) üzenetére


viperabácsi
addikt

Ezt hogy és hol?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#6843) solfilo válasza viperabácsi (#6842) üzenetére


solfilo
veterán

itt kaptad a linket korábban, a linken ha legörgetsz, ott a method 1, method 2, stb.

solfilo

(#6844) viperabácsi válasza solfilo (#6843) üzenetére


viperabácsi
addikt

Megoldottam köszi !
Viszont lenne egy kérdésem :
Adott a gép
Msi B450M Mortar MAX
Crucial Ballistix Sport LT 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz BLS2K8G4D32AESBK
Ryzen 3 3200g
Samsung 250GB 860 Evo

Ezen mit érdemes állítani a D.H.C.P. -n kívül ?
( A ram küllőre ment 3200Mhz-n bekapcsolt XMP mellett )

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#6845) tomic válasza A.Winston (#6841) üzenetére


tomic
addikt

Nekem is. Kíváncsiság miatt megpróbáltam.

(#6846) viperabácsi válasza viperabácsi (#6844) üzenetére


viperabácsi
addikt

Na mizu ? Senki nem piszkált a topikban 3200g-t MSI lapban ?

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#6847) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Hello, (húzott) 3400G mellé maximum milyen videókártyát ajánlotok?

V6

(#6848) apatyas válasza M0ng00se (#6847) üzenetére


apatyas
Korrektor

Semmilyet, ott van benne az integrált. Ha dedikáltat akarsz, vegyél helyette CPU-t.
Az a ritka eset, amikor vki épp nagyvas videokártyát cserél és át akarja hidalni a lukat, nincs fedésben azzal a szinttel, amit mondjuk kihajtana a 3400G. Amit meg kihajt, az a szint nem szokott megdögleni magától ( = a másik eset ami még cserét okozhatna).
Amúgy meg kb kihajt mindent, van benne elég órajel is meg szál is...

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#6849) M0ng00se válasza apatyas (#6848) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

nane xd
pár hónapja már használom a procit, csak lassan megérik egy DVGA mellé

V6

(#6850) consono válasza M0ng00se (#6849) üzenetére


consono
nagyúr

Én e gyermek 2400G-je mellé tavaly év végén egy RX570-et vettem olcsón, még az Alzás kuponos akcióban. Eladtam belőle a játékokat, így még olcsóbb lett. Mai szemmel persze elavult, de kb ez az ami a 2400g-hez passzol teljesítményben, nem foglal a memóriából 1-2 gigát és látványosan jobban fut a Minecraft, ami leginkább megy nálunk. Lehet shadereket használni, meg nagy felbontású textúrákát:)

"In God we trust. All others must bring data"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.