Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5901) apatyas válasza tomic (#5900) üzenetére


apatyas
Korrektor

Végül is igen, odáig hogy csak el volt szúrva az ár és azon az áron nem adták oda, nem (annyira) volt támadható az eset. De a fenti válasszal már jóval inkább, mert elismerték, hogy reális ár volt kiírva.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#5902) palfitom válasza tomic (#5900) üzenetére


palfitom
félisten

Meg kell nézni, hogy az ÁSZF-jük mit ír erre.
Gyanítom, hogy van rá kibúvójuk...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#5903) tomic válasza palfitom (#5902) üzenetére


tomic
addikt

Àszf:4.3. Amennyiben akciós ár kerül bevezetésre, Szolgáltató teljes körűen tájékoztatja Felhasználókat az akcióról és annak pontos időtartamáról.

Hàt ez itt elmaradt.
Tovább olvasva.
4.4. Amennyiben a Szolgáltató minden gondossága ellenére hibás ár kerül a Webáruház felületére, különös tekintettel a nyilvánvalóan téves, pl. a termék közismert, általánosan elfogadott vagy becsült árától jelentősen eltérő, esetleg rendszerhiba miatt megjelenő “0” Ft-os vagy “1” Ft-os árra, akkor a Szolgáltató nem köteles a terméket hibás áron szállítani, hanem felajánlhatja a helyes áron történő szállítást, amelynek ismeretében az Ügyfél elállhat vásárlási szándékától.
4.5. Hibás ár esetén esetben feltűnő értékaránytalanság áll fenn a termék valódi és feltüntetett ára között, amit egy átlagfogyasztónak azonnal észlelnie szükséges. A Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény (Ptk.) alapján a szerződés a felek akaratának kölcsönös és egybehangzó kifejezésével jön létre. Amennyiben a felek nem tudnak megállapodni a szerződéses feltételekben, azaz nincs meg a felek akaratát kölcsönösen és egybehangzóan kifejező nyilatkozat, abban az esetben nem beszélhetünk érvényesen létrejött szerződésről, amelyekből jogok és kötelezettségek fakadnának. Ennek alapján a hibás/téves áron visszaigazolt megrendelés visszamenőleg is semmis szerződésnek tekintendő a rendelési folyamat valamennyi fázisában.

[ Szerkesztve ]

(#5904) DirrtyRay


DirrtyRay
csendes tag

Adott egy Ryzen 3 2200G processzor.

Ma reggelig üzemelt egy ASROCK A320M-HDV R3.0 alaplapban.

Reggel kikapcsoltam a gépet és kiszedtem a procit belőle, hogy elviszem ismerősnek bios frissíteni, egy frissen vásárolt ASROCK B450 Steel Legend lapnál. Betettük a procit, rá a hűtőt, táp beköt.

És nem indul a lap. az rgb világít a lapon, de a ventik nem pörögnek fel, se a proci hűtő, se a tápé.

Azt gondoltuk rossz lapot küldtek.

Hazahoztam a procit és most nálam se indul, semmi.

Ha tönkrement a proci akkor előfordulhat ez a jelenség?

(#5905) apatyas válasza DirrtyRay (#5904) üzenetére


apatyas
Korrektor

Jaj jaj. Ha rossz a proci, akkor igen, de azért nem olyan könnyű azt kinyírni.
Sztatikus feltöltődés ellen kb védve volt a szerelési környezet? Leföldelted magad (pl a vízcsövet megérintve), mielőtt nekiálltatok szerelni?
Attól még, ha rossz a proci, a hűtő meg a tápventi elindulhatnának vmi alapjáraton, én úgy emlékszem.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#5906) tippm86


tippm86
tag

Sziasztok!

Ma raktam össze egy gépet egy Athlon 200GE procival és csak telli gázon megy a cpu hűtő.

Hőfokok:

Ezekre a hőfokokra áll be stabilan minden stresszteszt után.

Miért van az,hogy a cpu hűtő max fordulaton megy állandóan?

(#5907) #92006144 válasza tippm86 (#5906) üzenetére


#92006144
törölt tag

Bios/uefi beállítás lesz az a max fordulat szerintem, még nem találkoztam olyan AM4 lappal, ahol ne lehetett volna állítani. A gyári zajkeltő gondolom 4 pines, ha biztosan a cpu feliratú csatlakozóba dugtad, akkor van rá állítási lehetőség. Jobb lapokon azt is kiválaszthatod, hogy 3 vagy 4 pines venti pörög a hűtésen (voltage, pwm).
Amúgy ha 1000 forint környékén találsz helyben wraith stealth hűtést, akkor érdemes benevezni rá, erre a 35 wattos procira bőven jó, és a gyárinál biztosan halkabb.

[ Szerkesztve ]

(#5908) tippm86 válasza #92006144 (#5907) üzenetére


tippm86
tag

(#5909) tippm86 válasza tippm86 (#5908) üzenetére


tippm86
tag

Az nem lehet hogy egy x4 845 gyári AMD hűtőt tettem fel a 200GE hűtő helyett?

(#5910) Paxker315 válasza tippm86 (#5909) üzenetére


Paxker315
addikt

a ventiprofilról van görbe? Az a szép ábrácska, ahol egyes hőmérsékletekhez tartozó ventifordulatot tudod beállítani.

Vagy a Standard mode-ot nyomd át MANUAL-ra, és bepötyögheted hogy egyes ventifokozatok-fordulatszámok milyen proci-hőmérséklet mellett kapcsoljanak be. Egymás alatt látod majd szépen, hőmérséklet1-fordulatszám1; hő2-fordulatszám2 és így tovább.

Nagyon barátian lehet vele értelmes szintre hozni a zajt.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#5911) proradeon válasza Kupszi (#5774) üzenetére


proradeon
őstag

"ha nem próbáld lentebb venni a RAM frekvenciáját 2666Mhz-re."

Egészen 2400MHz-ig visszavettem a frekvenciát, de a hiba sajnos megmaradt: ahogy görgetem Chrome-ban Facebook-ot, véletlenszerűen egy pillanatra fekete lesz a Chrome, majd helyrejön, és görgethetek tovább. :F (Ugyanez még időkép radarképnél szokott előjönni.)

Bár túlélhető a probléma, de azt az érzetet kelti bennem, hogy tizenx év alatt nem sokat javult az AMD minősége. (Utoljára Athlon XP-m volt.)

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#5912) solfilo válasza tippm86 (#5909) üzenetére


solfilo
veterán

Lehetni lehet, hogy X4 845-ös hűtőt raktál rá (azzal jobban is járnál mondjuk, mert 95W TDP-s Near-Silent, míg a 200GE-hez 65W TDP-re tervezett Near-Silent van), de attól még nem kéne maxon pörögjön. Állítsd át a standardot silentre, ha van olyan opció, vagy manualra, ahogy írták, s akkor te tudod szabályozni, hogy milyen hőmérsékleten hogy menjen.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#5913) Vartanus válasza proradeon (#5911) üzenetére


Vartanus
őstag

Az Athlon XP sem volt rossz proci, a Ryzen széria pedig egyenesen a gyártó talán legsikeresebb szériája. Egyetlen termék tapasztalból ne azt vond már le hogy szar AMD. :)

Véletlenül nem próbálnád meg Firefox vagy Opera böngészővel?

[ Szerkesztve ]

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#5914) tippm86 válasza solfilo (#5912) üzenetére


tippm86
tag

Az x4 845-ös hűtő közepén van rézmag és pontosan 3-szor magasabb....
Mindegy mire állítom 2800-at forog, átállítottam manuálra és most játszok az értékekkel, csak erre reagál.

Alapjáraton 29-31 fok, terhelésen 45-48 fok a proci hőmérséklete. Ezek normális értékek?

(#5915) apatyas válasza tippm86 (#5914) üzenetére


apatyas
Korrektor

Oh. Eszembe jutott, hogy a hőmérséklet méréséhez nem arra kell beállítani a hőmérőjét, amire gondolnád, hanem valami másra, legalábbis az én alaplapomon. Bootolnom kell egyet, hogy meg tudjam mondani a nevét. Bár, nekem a manuális beállításkor is át kellett állítani a hőmérőt, szóval lehet hogy nálad nem az a gondja ha azt mondod, ott reagál ahogy kell.
A hőfokok jók.

Szerk:
Nálam: CPU_FAN1 Temp Source: <Monitor Tctrl> a monitor cpu alapértelmezés, ill monitor M/B helyett.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#5916) proradeon válasza Vartanus (#5913) üzenetére


proradeon
őstag

Próbáltam Firefox-ban, és ott nincs gond. Válthatnék is böngészőt, de az nem megoldás lenne a problémára, hanem csupán annak megkerülése.

A Chrome-nak is ugyanúgy hibátlanul működnie kellene. Próbáltam kiegészítők nélkül, inkognító módban is, de nem segített a helyzeten. :(

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#5917) Vartanus válasza proradeon (#5916) üzenetére


Vartanus
őstag

És mivan ha Chrome szar... nlha nekem is az az androidon...google tud trehány munkát végezni ami nem az AMD sara.

Miért is nem váltasz böngészőt? :)

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#5918) solfilo válasza Vartanus (#5917) üzenetére


solfilo
veterán

Vajon a probléma más Chromium alapú böngészőknél is előjön? Opera is az, Edge is átáll, tán csak a Firefox marad.

Nekem amúgy nem black screent dobott, hanem a youtube egy időben, néhány naponta megfagyasztotta a Chrome-ot pár másodpercre (tesztképp akkor felraktam Operát, same story), aztán feketére váltott az ablak egy pillanatra, ami után ment tovább, mintha mi sem történt volna. Aztán megszűnt ez a probléma teljesen. Most volt egy reinstall (1903), megint előjött a Chrome fagyás youtube alatt, de pár nap után megint megszűnt a probléma, úgy tűnik. Nem értem én ezt. :D

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#5919) Kupszi válasza proradeon (#5916) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Nem tudom mire vezethető vissza ez a jelenség, nekem működik. Én is Chrome favorite vagyok, az android sync miatt használom.
Próbálj mindent alapra tenni, default bios, ha így is csinálja akkor valami nem kóser.
Nálam még ilyen akkor fordult elő, mikor a CPU-t vagy az IGP órajelét kicsit meghúztam, persze visszaállított gyári beállításkor nem jött elő hiba.
Érdemes megnézni, milyen Windowst használsz milyen verzióval, valamint a legújabb Chipset driver feltenni, valamint az új Radeon Vega drivert is.
Így hogy a RAMmal mókoltál így már az kiesett mint hibajelenség.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#5920) proradeon válasza Vartanus (#5917) üzenetére


proradeon
őstag

"Miért is nem váltasz böngészőt?"

Elsősorban azért, mert ez nem a probléma megoldása. :)

(Meg amúgy is. Most váltottam Intel-ről AMD-re. Váltsak böngészőt is Chrome-ról Firefox-ra? Mi lesz a következő? Windows-t dobjam Linux-ért? ;] )

Azon gondolkodok egyébként, hogy vajon szabad-e (vagy érdemes-e) az AMD oldaláról letölthető Radeon driverrel próbálkozni, vagy mindenképp az MSI által kiadott VGA driver-t érdemes használni ... ?

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#5921) Kupszi válasza proradeon (#5920) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Én csak az AMD oldaláról szedek le drivereket. (Chipset , Vega ) az utóbbi időbe sokat változott a verziószám is, szerintem egy próbát megér.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#5922) consono válasza proradeon (#5920) üzenetére


consono
nagyúr

Próbáld meg kikapcsolni a hardveres gyorsítást a Chrome-ban, az lehet, hogy megoldja a gondot...

"In God we trust. All others must bring data"

(#5923) azozo válasza tippm86 (#5906) üzenetére


azozo
senior tag

MIlyen ramot tettél hozzá? Mennyi mhz-s !?

(#5924) proradeon válasza consono (#5922) üzenetére


proradeon
őstag

Lehet, hogy megoldja a gondot, de nem oldja meg a problémát. Ugyanis onnantól lőttek a YouTube-on a hardveres gyorsításnak, és a FHD ill. 4k videók mind a CPU-t terhelik a GPU helyett. :N

(#5921) Kupszi: Ezen felbátorodva holnap kipróbálom azzal a VGA driverrel. :)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#5925) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Szakik, egyelőre elméleti kérdés: 2400G és Nvidia VGA (pl. gtx1650 vagy 1060) mennyire problémamentes páros?

Egyelőre csak a 2400G lesz, de ha később véletlenül ilyesmire adnám a fejem...:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5926) Vartanus válasza proradeon (#5920) üzenetére


Vartanus
őstag

Dehogynem. Ha semmilyen más böngészővel nem jön elő akkor a probléma nem az AMD-vel és nem a Vega IGP-vel van, hanem a probléma maga a Chrome, mint mondtam más platformon is tud érdekes dolgokat produkálni...tehát jelen esetben a problémát megoldod a böngésző cserével.

Amúgy egyéni vélemény de ja nem is hülyeség a winyfos helyett a Linux és nem a problémád miatt, hanem úgy amúgy is. :)

Intelen az (U)HD Graphics IGP-t(grafikus lassítót ;] ) használtad?

[ Szerkesztve ]

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#5927) Paxker315 válasza Mercutio_ (#5925) üzenetére


Paxker315
addikt

nem lenne gond. Miért is lenne? Csak ne "reflexből" az alaplapra dugd rá a monitort, meg legyen elsődleges grafikus vezérlőnek "auto" vagy "invidia gefore..." megadva.

Sokan használnak így gépet, mert ideiglenesen nem vettek dVGA-t, aztán bővítettek. :B

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#5928) racskobalazs válasza Mercutio_ (#5925) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Nekem pontosan ugyan ez a kombó van (ugyanazon okból mint amit felettem írtak), az ég világon semmi probléma nincs vele. (2400G+1060)

Annyi amit előttem is mondtak, hogy a kártyába dugódj, és a kártyát a legelső PCI-e slotba. (tapasztalat Asus Prime X370 PRO-val)

Azon kívül most, hogy már van egy 1060, elgondolkodok néhanapján, hogy egy komolyabb procit mellé. Pl 2700X vagy hasonló. Mégiscsak sokkal erősebb.

[ Szerkesztve ]

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#5929) tippm86 válasza azozo (#5923) üzenetére


tippm86
tag

G.SKILL Aegis 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz F4-3000C16D-16GISB, de a proci miatt csak 2666mhz-n mennek.

(#5930) yaga89


yaga89
csendes tag

Sziasztok!

Egy Ryzen 1000 vagy 2000-es procit szeretnék kölcsönkérni alaplap frissítés erejéig.
Ryzen 3600-at vettem ASUS TUF B450M PRO GAMING alaplaphoz. Gyárilag sajnos még nincs rajta a legfrisebb BIOS ami támogatná és POST stateig se jut el.
11. kerületben lakok.

Üdv,
Yaga

(#5931) racskobalazs válasza yaga89 (#5930) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Beviszed iponhoz (nem zuglóba, hanem a központi szervízbe), ha jófejek megcsinálják neked azonnal, kb 5 perc. Nekem megcsinálták anno tök ingyé.

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#5932) tippm86 válasza apatyas (#5915) üzenetére


tippm86
tag

Átállítottam, a helyzet változatlan...
Este rádugtam a gyári hűtő ventijét, ugyan ezt csinálta.

(#5933) apatyas válasza tippm86 (#5932) üzenetére


apatyas
Korrektor

A kézi ventigörbe állítással mire jutottál? Lettek közbenső fordulatszámok, vagy nem?
Lehet, hogy meg van szakadva a venti fordulatszámát olvasó vezetősáv? Jelez bent valami valós fordulatszámot? Kicsit lelassítod kézzel, kevesebb lesz?

Elvileg kétféle vezérlés volt a ventire, a régebbi a fesz/pwm, a későbbi amikor az alaplap küldött egy jelet a ventinek és a venti maga állt be olyan fordulatszámra, amire kérték. De utána kéne néznem, mielőtt túl nagy hülyeséget jelentenék ki.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#5934) yaga89 válasza racskobalazs (#5931) üzenetére


yaga89
csendes tag

Köszi a válaszod. Végül a legolcsóbb és legegyszerűbb nekem, hogy veszek online egy régi AM4-es CPU-t amit támogat, frissítem az alaplapot és utána visszaviszem.

(#5935) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
Mi kel hozzá hogy a RAM sebessége 2933MHz legyen?
MSI B450-A PRO; Aegis 3000MHz.

(#5936) solfilo válasza cooi11 (#5935) üzenetére


solfilo
veterán

Szia!
3000-en nem jó?

solfilo

(#5937) cooi11 válasza solfilo (#5936) üzenetére


cooi11
senior tag

De.
Csak most ha ránézek a BIOS-ba 2133 MHz.

(#5938) solfilo válasza cooi11 (#5937) üzenetére


solfilo
veterán

Aktiváld biosban az XMP profilt első lépésben. (nálam pl 2 profilja van egy másik RAM-nak, 2933Mhz és 3200MHz)

user manual (vigyázz, rögtön a pdf-re mutat)
53. oldal
A-XMP [Disabled]
Please enable A-XMP or select a profile of memory module for overclocking the
memory. This item will be available when the installed processor, memory modules
and motherboard support this function.

De lehet megy a 41. oldalon írt gombbal is. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#5939) tippm86 válasza apatyas (#5933) üzenetére


tippm86
tag

Manuálisra reagál, 1. lépcsőre állítottam 35 fokot és 30% venti fordulatot, a venti sebessége leesett 2800-ról 1724-re. Így netezés közben 30-31 fokos a proci.

(#5940) Paxker315 válasza tippm86 (#5939) üzenetére


Paxker315
addikt

akkor ezek szerint megoldódott. Beállítod azt az öt lépcsőt, vagy mennyit listáz az Ass-rock bios, aztán csendesség lesz idle, hűvösség terhelve. ;)

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#5941) tippm86 válasza Paxker315 (#5940) üzenetére


tippm86
tag

Még egyet holnap megnézem, van egy IS-50 procihűtőm csak nincs hozzá am4 lefogató, ennek a ventijét rádugom hogy mit csinál.

(#5942) tomic


tomic
addikt

Gigabyte tulajokat kérdezném, hogy náluk is jelentkezett a 41a bios frissítés után olyan probléma, hogy elmegy a hang az alkalmazás megnyitása után? Pl elkezdek egy filmet nézni és nem ismeri fel a hdmi-n csatlakoztatott eszközt. Vagy egy játékot indítok és néma marad.
Vagy csak nálam ilyen. A 40-es biossal minden rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#5943) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Nagyon random kérdés: Megéri az OC ezen a procin?

Van mellé dedikált GPU.

Úgy kérdem, hogy lehet-e vele észrevehető különbséget elérni?
(Anno kísérleteztem, 4.05GHz sikerült stabilra, de akkor nem volt megfelelő hűtő rá, így csak kísérlet maradt)

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#5944) solfilo válasza racskobalazs (#5943) üzenetére


solfilo
veterán

Az alap 3,6GHz helyett egy all core 3,9-4GHz gondolom lendít valamennyit, ha jól látom GTX 1060 van a gépben. De ha elégedett vagy a teljesítménnyel, én nem piszkálnám.

solfilo

(#5945) racskobalazs válasza solfilo (#5944) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Rendben, köszi a véleményt.

Igen 1060 van mellette.

Igazából jelenleg undervoltolva is van (mert az ASUS lap alapból felrakta 1.45V-ra. 1.3-on is tökéletesen elvan)

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#5946) Kupszi válasza tomic (#5942) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Még csak most raktam fel én is. Nálam egyenlőre nincs ilyen hiba.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#5947) tomic válasza Kupszi (#5946) üzenetére


tomic
addikt

Akkor nem tudom mi lehet. Furcsa hiba eddig ilyesmivel nem talàlkoztam.

(#5948) Kupszi válasza tomic (#5947) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Nálam F41a a bios száma, az a bűvös "a" betű szerintem nagyon a betát jelentheti. Nembaj kell a kisérlet az újdonságok miatt :D
Amúgy még a bios felbontása is mintha megváltozott.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#5949) tomic válasza Kupszi (#5948) üzenetére


tomic
addikt

Igen valószínű.
Észre vettem én is. Olyan mintha fullhd helyet csak hd lenne.

(#5950) apatyas válasza tippm86 (#5939) üzenetére


apatyas
Korrektor

Ok, akkor a venti fordulatszám állítás része legalább működik valahogy. Az még a kérdéses, ha terheled a cuccost, akkor emelkedik is-e? Feltéve, ha a lépcsők be lettek állítva valahogyan és nem csak a legalsó van.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.