Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6651) OutSider17 válasza skL86 (#6650) üzenetére


OutSider17
senior tag

Szervusz.
Biosba visszalépve is 2GB van beállítva?

Esetleg nem jegyezte meg a módosításokat és anélkül lépet ki.
Mennyi memória van a gépben, milyen márkájú a memória, milyen lap? Azért ezek lehet fontosak lehetnek.

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#6652) dunc


dunc
nagyúr

Sziasztok AMD Ryzen 3 2200G proci milyen vga val birkozik meg? Pl 1660 mennyire jó vàlasztàs?
Esetleg piros oldalon mi ajànlott?

(#6653) skL86 válasza OutSider17 (#6651) üzenetére


skL86
tag

Szia, ellenőriztem többször is a biosban két gb van beállítva, a típusa hyperx predator 16 gb, gigabyte alaplap x370 chipset

(#6654) Kupszi válasza dunc (#6652) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Ha nem érdekel az a téma hogy "kijatsa-e" akkor lényegében 1080P-ben szinte semmilyen VGA-t nem képes teljesen kihasználni. De ha ez neked nem fontos bármilyen VGA-t tehetsz mellé. Nálam ideiglenesen egy RX 590-es volt a 2400G mellé téve, és sajnos rengetegszer láttam hogy a VGA 80%-on ment csak.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#6655) Mercutio_ válasza Sweet Lou 6 (#6614) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jól emlékszem ez a legutóbbi stabil és problémamentes ajánlott Radeon driver: win10-64Bit-Radeon-Software-Adrenalin-2019-Edition-19.6.3-June27 :F

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6656) Sweet Lou 6 válasza Mercutio_ (#6655) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

lehet, de nálam most a 19.9.2-vel sincs gond.

sweetlou6.wordpress.com

(#6657) tzabo


tzabo
tag

Nekem a 19.7.1 volt a bevált. Azzal nem volt gondom régebben. Aztán próbáltam újabbakat is, azokkal volt néha kékhalál, aztán vissza a 19.7.1-re és már annál is.
Tegnap BIOS-t frissítettem a legújabbra, azóta még nem volt probléma. Nem akarom elkiabálni, de remélem nem is lesz. :)

(#6658) fanti


fanti
addikt

3400G

Feleségem kapott egy Ryzen 3400G-t, egy Gigabyte Aorus B450 Pro-t, és 2x8GB DDR4-3000 Aegis memóriát.

Döbbenet.
A nagy kedvenc S.T.A.L.K.E.R trilógiám röccenés nélkül fut a Vega 11-en 1920x1080-ban kimaxolva, felmoddolva grafikai feltupírokkal, csak élsimítást nem állítottam, mert úgy túl sima minden.
Még a Call of Pripyat DX11-ben is 35+ fps-el szalad....
Hihetetlen....
Ez anno a 4890 1GB-os kártyámat is lepipálja.....

Ezt már nevezem!

Gratula AMD!!!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#6659) OutSider17 válasza skL86 (#6653) üzenetére


OutSider17
senior tag

Mentsd el a beállításodat. Aztán próbálj meg egy cmos cleart. (Bios reset.)
Valamiért csak arra tudok gondolni hogy a biosod zavarodott meg.
Remélem sikerül megoldás találni a problémára.

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#6660) OutSider17 válasza fanti (#6658) üzenetére


OutSider17
senior tag

Bizony-bizony! Egyre jobban sikerülnek ezek a Ryzenek. Talán ez is az oka annak hogy sokan váltottak, váltanak. :DD

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#6661) Kupszi válasza fanti (#6658) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Akkor még a Navi variáns APU még meg sem jelent.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#6662) skL86 válasza OutSider17 (#6659) üzenetére


skL86
tag

Köszi, közben ellenőriztem rendszer kezelővel és működik a 2 Gb, csak a rainbow sixnél van valami gond.

(#6663) OutSider17 válasza skL86 (#6662) üzenetére


OutSider17
senior tag

Esetleg próbálkozz majd egy játék újra telepítéssel. Hátha megoldja a gondot.

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#6664) solfilo válasza Kupszi (#6661) üzenetére


solfilo
veterán

Hát Navi-s APU-ra még még várhatunk, következő gen is Vega lesz elvileg.

solfilo

(#6665) OutSider17 válasza solfilo (#6664) üzenetére


OutSider17
senior tag

Hát..... Remélem azért hogy az már Navi lesz. :D

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#6666) Kupszi válasza solfilo (#6664) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Az új Ryzen tokozás lehetővé tenné hogy akár egy külön navi lapka is helyet foglaljon, akár egy 8c/16th mellett, de valahogy nem tudnám elképzelni hogy oda Vega-t tennének. Persze még ellőhetik mégegyszer a Vega-t mert ugye az olcsóbb.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#6667) solfilo válasza OutSider17 (#6665) üzenetére


solfilo
veterán

és (#6666) Kupszi
Biztosat persze nem tudni, de ez már nem az első ph írás, amiben Vegáról van szó Renoir kapcsán:

Furcsa mérnöki mintákat kaptak a gyártók a Renoir SoC APU-ból
"Erről a lapkáról viszonylag sokat tudni, többek között Zen 2 processzormagokat kap, míg az IGP marad Vega architektúrára épülő modell, de a Vega 20 GPU-nál modernebb felépítést használ, vagyis lesz benne némi újdonság, csak azt nem tudni, hogy pontosan mik."

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#6668) hackeeeee válasza skL86 (#6650) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem is 2GB van beállítva, ehhez képest van olyan játék, ahol 4GB-t írt használtnak, vagy többet.

Erről jut eszembe, alap esetben bios szinten nem is lehet többet adni 2GB-nél? (Asrock B450 fatality ITX). Alapból felesleges, mert ha kell, többet ad?

@fanti: 1600*900-ban majdnem full maxon fut a gears 5, vagy, az Owerwatch, 1080p (79%) res scale-lel, high preset-tel. Szintén 3400G, 3000@3200 predator rammal.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#6669) OutSider17 válasza solfilo (#6667) üzenetére


OutSider17
senior tag

Köszi szépen az infót.
Kíváncsian várom a folytatást AMD fronton. :D

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#6670) solfilo


solfilo
veterán

Új, szorzózármentes Athlon Picasso alapokon, a többi a szokásos, némi extra órajel. :)
November 19-től.

Athlon 3000G

via

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#6671) Fred23 válasza solfilo (#6670) üzenetére


Fred23
nagyúr

Anyugépbe facebookra, netezésre jó lehet, esetleg nagyon régi játékokhoz, de aki teheti, szerintem nem vesz már 2/4-es procit. :N

(#6672) GIORGIONE76 válasza Fred23 (#6671) üzenetére


GIORGIONE76
őstag

Nekem a 200GE volt egy hónapig, 4Ghz-n simán elment (vízzel), meglepően jó volt,
megnéztem akkor kb egy i3 6100-6300 közé tehető az ereje, elvolt a 3000-es memóriával is,
egy jó kis netezős gép volt akkor :D

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#6673) solfilo válasza solfilo (#6670) üzenetére


solfilo
veterán

mégse Picasso az Athlon 3000G, hanem Raven Ridge, ph cikkből kiderül, Anandost meg nem olvastam, csak a képet húztam be.

solfilo

(#6674) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Gépházban van értelme az energiagazdálkodásnál a csíkot legjobb teljesítményre húzni, vagy felesleges?

Véleményem szubjektív...

(#6675) Balazska90


Balazska90
tag

Most raktam össze egy 100ezres! gépet lakótársamnak, ryzen 3 2200G, 8gb ram, fél tb ssd és baszki, simán játszható! Új címek mennek 1080pn Mediumon egész korrektül.

Neki böngészni és filmet nézni kell főleg mert nem nagyon játszik, azért lett egy ilyen gép összerakva, de durva hogy annyira brutál a Ryzen hogy még játszani is szinte megfelelő, kompromisszumokkal.

Aki budget gamer PCt akar mert mondjuk nincs 300 kilója egy gépre, annak ez kurvajó választás.

(#6676) OutSider17 válasza Balazska90 (#6675) üzenetére


OutSider17
senior tag

És az újabb széria még jobb! :DD

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#6677) Xanax88


Xanax88
tag

Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata Aorus b450 M, 2400G kombóval?

Eddig 2x4Gb Predator 3200 al ment stabilan XMP vel 3000 en.
A napokban cseréltem 2x8Gb Patriot Blackout 3200 as ra, de a fenének nem akar bootolni XMP vel, csak gyári 2133 on ketyeg.
( predatorral ellentétben ez benne van a lap 3200 on támogatott ramjai közt )

Kicsit utánajártam a dolgoknak, manuálisan is rápróbánék, ha a 3200 ra nem is, de feljebb tornáznám azért a ramokat valamennyivel, viszont nálam csak "Auto" és "XMP" opciók vannak...

Ne is álmodjak ezen a lapon "manual" beállításokról, vagy én néztem be valamit? Mit kéne keresnem?

Előre is köszi!

Krisz

(#6678) apatyas válasza Xanax88 (#6677) üzenetére


apatyas
Korrektor

Nem olyan lapom van, de ha a memó frekit meg mindent auto-ra teszel (kivéve a memó feszt, azt arra amit az xmp előír talán 1.35V, de ha nem lehet beállítani hát úgy is jó) akkor illik felhúznia magától ameddig sikerül, 3000-et elérhetné. Kézzel manuálban valszeg az időzítéseket tudnád majd lejjebb faragni.
Ha az XMP paramétereivel nem tudja beindítani magát, akkor ragad le a legalapabb 2133MHz-re ahogy írtad.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#6679) Lavar válasza Xanax88 (#6677) üzenetére


Lavar
aktív tag

Ha neten vásároltad és benne vagy a 14 napban, küldd vissza a Blackout-ot és vedd ugyanabból a piros bordásat.
Ha rákeresel a topikban, nekem se bootolt a rendszer XMP-vel azzal a memóval, msi b450m gaming plus lapban. Biost is frissítettem miatta, de utána meg már alapból sem volt képes biosig jutni a gép. Én elálltam tőle.
[link] ezzel viszont egy kattintás volt és azóta is stabil. Nem olyan "dögös" mint a fekete, de legalább rendesen működik.

[ Szerkesztve ]

(#6680) apatyas válasza apatyas (#6678) üzenetére


apatyas
Korrektor

Ja még valami, itt ha a memófreq auto-n van, az időzítések gombja kiszürkül. Egyébként lehet állítani.
Az XMP-t is csak akkor tölti be rendesen, ha előtte egyszer elmentem auto-n, aztán újra rányomok az xmp betöltésére. Ha nem, akkor leragad nálam is 2133-on a jelenlegi biossal.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#6681) Xanax88 válasza apatyas (#6678) üzenetére


Xanax88
tag

Köszi a tippet, este próbálkozom majd vele.

Lavar:
Visszaküldeni annyira nem szeretném, mielőtt nem próbáltam meg mindent, ha már direkt a támogatás miatt vettem... (úgy néz ki ennyit ér az a lista... vagy én vagyok ennyire balf@sz ) de ha hétvégén nem jutok vele semmire, valószínüleg az lesz belőle.

Krisz

(#6682) Lavar válasza Xanax88 (#6681) üzenetére


Lavar
aktív tag

Persze, előbb érdemes próbálkozni, én is fél napot elcsesztem rá, mielőtt rájöttem, hogy a ram volt a gond és az elállás mellett döntöttem.

[ Szerkesztve ]

(#6683) br120 válasza Xanax88 (#6677) üzenetére


br120
csendes tag

Ha ezt [link] (PVB416G320C6K) a memóriát vetted , akkor ez a RAM nincs benne az alaplap support listájában [link] .
Ez [link] (PV416G320C6K) viszont benne van a listában , ez a piros hűtőbordás változat.
Csupán egy B betű a különbség , de úgy látszik ennyit számít.

(#6684) apatyas válasza br120 (#6683) üzenetére


apatyas
Korrektor

"ennyit számít" : intellel adták meg az XMP-t. Ha AMD-n nem röffen be pont annyival, akkor ez van. Nem kell hasra esni. Azért nézik meg ők is aztán adják közre a support listát. De azt is nyilván nem egy egész marék azonos rammal tesztelik le, hanem csak bepattintanak egyet kettőt az adott típusból, megy/nem megy erejéig.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#6685) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Üdv!

Az normális, hogy 2400g procival két monitoron, egyik tv, böngészővel és a stadionavató focimeccsel, másik kijelzőn elindítva a Cities: Skylines-t, pályabetöltés idejére megfagyott a tv-n a böngésző? Ramom ugyan nem túl sok, 8GB, viszont a game SSD-re telepítve (samu 850 evo). Diszkrét VGA nincs, a diszkréten amúgy is a CD-k teremnek.

(#6686) Xanax88 válasza br120 (#6683) üzenetére


Xanax88
tag

Ott a pont, megnéztem a dobozt és valóban én néztem be, el sem hiszem, hogy lehetek ilyen szerencsétlen. Napok óta keresem a megoldást meg értetlenkedem, de nem vettem volna észre...
( mondjuk így akkor nem értem miért virít rajta a fél dobozt kitakaró Ready for Ryzen logó )

Viszont, ettől függetlenül megoldódott a probléma, az XMP profilt tudom módosítani a "+-" gombokkal, belöttem a frekit 3000' re, (azonnal kifehéredtek az időzítések is) minden más autón, F10, pöccre indult, beton stabil egyenlőre, bár nem teszteltem még komolyabban.

Ha ez így marad, átrágom magam néhány tutorialon aztán finomhangolgatom amennyire lehet... megnézzük mi sül ki belőle.

Köszi a segítséget srácok! :R

[ Szerkesztve ]

Krisz

(#6687) Rogiii


Rogiii
aktív tag

Sziasztok!
Nekem van egy 2400g cpu, Asus B450 prime plus és 2x8gb g.skill ripjaws 3200mhz ram.
A Biost frissítettem a legújabbra és az lenne a kérdésem, hogy hol találok arról infót hogyan kell a procit tuningolni?
Teljesen kezdő vagyok a témában, most minden auto állásban van.
Biosban kell valamit állítani vagy win10 alá van olyan program ahol lehet próbálkozni?
Esetleg kezdőknek a témában valami leírás?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#6688) solfilo


solfilo
veterán

pH! teszt az "új" Athlon 3000G-ről (majdnem Athlon 240GE):
Megülve a fapadon: üdvözöljük az AMD Athlon 3000G processzort!

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#6689) Tibro5


Tibro5
senior tag

Nem tudom ide való e a kérdés, de Athlon 200GE-vel van valakinek tapasztalata? Freenas alá elég lesz? torrentezés, backup, private cloud sync, média kiszolgálás lenne a feladata.

(#6690) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Nyah, végül vettem egy 1650 Lp-t a 3400G mellé, mert meguntam a 4K-ban lévő kijelző villogást. :(

Véleményem szubjektív...

(#6691) consono válasza hackeeeee (#6690) üzenetére


consono
nagyúr

Én a 2400G mellé vettem a gyereknek egy 8GB-s RX570-et, de majd csak karácsonyra kapja meg. Kíváncsi leszek a sebességnövekedésre!

Minecraftban :)
Mert szinte csak azzal játszik...

"In God we trust. All others must bring data"

(#6692) apatyas válasza consono (#6691) üzenetére


apatyas
Korrektor

Ha nem használ shader packot hozzá, akkor nem sokra megy vele - nemigazán terhel.
A CPU tuningot viszont szereti.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#6693) hackeeeee válasza consono (#6691) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én gears, és owerwatch-ban néztem meg.. Mindkettőben drasztikus növekedés jött, ow-ban főként, az simán megy 1080p ultra preset mellett, ez a vega-val medium volt max.

Véleményem szubjektív...

(#6694) consono válasza apatyas (#6692) üzenetére


consono
nagyúr

DE használ shadereket, meg custom texture packokat, pont ez a lényeg :) Meg fel is akar venni gameplayt (gondolom a streamelés felé is kacsintgat), ott is jól fog jönni a plussz erő, meg a felszabaduló memória.

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#6695) elder troll


elder troll
senior tag

Valaki futott már bele olyan esetbe dedikált kártyával, hogy csak és kizárólag 4x kezelte a pcie csatlakozót 200GE-vel?
Áttúrtam az összes beállítást a lapon (asrock a320), de nem találtam rá beállítási lehetőséget. Alapból 8x kell mennie, és minden vga-val csak 4x-et ír. M2-re gondoltam első körben, de nem lehet letiltani, csak auto és enable lehetőség van, és sata ssd-vel használom.
Erről a kártyáról akarok egy screenshot-ot lőni, hogy a "beavatkozás" nem okozott semmilyen hátrányt, és nem akarom szétszedni a fő gépet ezért... HD5450-nel is csak 4x-et ír, illetve emlékszem rá, hogy 8x ment a kártya, alapból is 8x-es és annyi is van bekötve.

[ Szerkesztve ]

(#6696) elder troll válasza elder troll (#6695) üzenetére


elder troll
senior tag

Lényegtelen, összedobtam egy c2d gépet a screenshot miatt, bár az csak 2.0-ás pcie csatlakozóval rendelkezik.

(#6697) Devas


Devas
őstag

Hali!
Havernak nemrég segítettem interneten keresztül az új gépének finomhangolásában.

Asrock B450M Pro4-F lapban 3400G.
Ramok GSkill Aegis 3000mhz CL16
Hűtő: Alpenfohn ECO Advanced

Gyári hűtővel rettenetesen hangos és meleg volt default beállításokkal. (~3000 rpm, 80 fok)

Tunning menete:
OC tweakert felejtsük el a BIOS-ban, mert nem módosítja a CPU-t, csak az IGP-t.

CPU:
3800 Mhz (Mehet 3900-ig is talán)
1200 mV

IGP:
1700 Mhz
1200 mV

RAM:
XMP-ben vitte a 3200 Mhz-et egyéb babrálás nélkül.

A gép így néma csendben ment 1500 rpm alatt 60 fok körüli CPU/IGP-vel (Alpenfohn-el).

Sajnos a gyári 1,45V kihozta az állatot még a 140W TDP-s Alpenfohn-ből is. Nem is értem hogyan volt pofájuk rézmag nélküli hűtőt csomagolni ez a proci mellé ilyen gyári értékek mellett...

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#6698) Topsp3d


Topsp3d
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni! Adott egy konfig ami eddig tökéletesen működött.
Raktam egy új rendszert WIN10 Home eredeti legújabb verzió. Azóta minden játék kb 1 perc után kifagy, hiba üzenet nélkül. Minden frissítés megvan, avast off,fejlesztő mód on, driverek a legfrissebbek, futtatás rendszergazdaként, hűtés rendben stb.
alaplap : A320M-HDV R3.0
proci : AMD Ryzen 3 2200G Quad-Core 3.5GHz AM4
ram: Kingston Hyperx Predator 2x4GB 3200 MHz CL16
vga : az integrált Radeon vega 8
Esetleg valakinek valami ötlete??? :W

(#6699) tzabo


tzabo
tag

BIOS is legfrissebb? Tuning esetleg nem volt?

(#6700) Topsp3d válasza tzabo (#6699) üzenetére


Topsp3d
csendes tag

A BIOS-t megnézem, tuning nincs.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.