Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5951) tippm86 válasza apatyas (#5950) üzenetére


tippm86
tag

Természetesen beállítottam a többi lépcsőt is, terhelésnél a hőmérséklettel emelkedik a venti fordulatszáma is.

(#5952) Kupszi válasza tomic (#5949) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Gigabyte tulajoknak elérhető az új F41b bios, gyorsan jött a frissítés :D

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#5953) Erdei88


Erdei88
veterán

Tapasztaltatok, már olyan, hogy bios update után megváltozott a proci VID-je?
Mostanában nem nagyon tuningoltam, inkább uv amit tesztelgettem. Pár hete frissítettem a biost, és a napokban benne bóklászva tapasztaltam, hogy kevesebb feszt állít be auton. HWInfot megnyitva pedig azt látom, hogy a VID értéke is csökkent.
Régóta tuningolok és állítgatom a procit, de ilyet még én soha nem láttam

(#5954) Kupszi válasza Erdei88 (#5953) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Nekem már az furcsa volt az intel váltás után hogy itt én is be tudom állítani a VID-et.

De igen, ezt én is észrevettem , nálam 1.45+volt felett volt, most meg inkább 1.4 alatt marad.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#5955) cooi11 válasza solfilo (#5938) üzenetére


cooi11
senior tag

Szia sikerült!
Elég volt a 41. oldalon írt gombbal bekapcsolni.
Köszönöm!

(#5956) solfilo válasza cooi11 (#5955) üzenetére


solfilo
veterán

Szuper! Nincs mit! :)

solfilo

(#5957) pajorgergo


pajorgergo
aktív tag

Sziasztok!
2400G-hez melyik a legjobb ár/érték arányú RAM szerintetek ami tudja stabilon a 2933Mhz-t meg CL16 alatti értéket?

(#5958) Erdei88 válasza pajorgergo (#5957) üzenetére


Erdei88
veterán

Szerintem a G.SKILL Aegis 3000 Mhz-es ramjai most nagyon jó áron vannak és szerintem mennének 2933Mhz-et is

(#5959) Kupszi válasza pajorgergo (#5957) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Ez 100% hogy kombatibilis vele XMP-be. 3200CL16

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#5960) tomic


tomic
addikt

Köszi,kipróbálom. Hátha ez segít,bár a 40-el szuperül megy a gép.
Közben ránéztem de én nem.találom :F

[ Szerkesztve ]

(#5961) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

2400G alá melyik most a best buy alaplap, ami 3000MHz körüli memóriákkal is elbír? Előszőr csak videó lejátszás, net-ezés lenne a célja, de aztán jönne bele valami jobb RX kártya is játékra, akkor már lehet a procit is cserélném valami jobb Ryzen-re. Szóval ezeket kellene "bírnia". És fontos, hogy 2db videó kimenete legyen, az egyik HDMI a második DP, vagy HDMI. És lehetőleg ne valami irtó drága szuper-gaming lap legyen, de azért megbízható.

Köszi.

(Vagy menjek az alaplapos Topic-ba?)

[ Szerkesztve ]

(#5962) libit válasza SunMount3r (#5961) üzenetére


libit
tag

mATX formatumban merem ajanlani az [MSI Mortar]
de azert kerdezz be az alaplaposba is :)

(#5963) SunMount3r válasza libit (#5962) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Igen ez régebb óta a szemem előtt van, gondoltam azóta jött még valami. Amúgy a YT-os videó probléma már megoldódott? Régebben olvastam itt, hogy valami gond volt vele, talán a 4K-s VP9-el?

(#5964) libit válasza SunMount3r (#5963) üzenetére


libit
tag

ha nem surgos, esetleg vard meg mig befutnak a MAX verziok - nagyobb BIOS memoria, kesobb bovulo CPU felhozatalnal jol johet
MAX

mikor en kerestem lapot nem volt tul bo kinalat a DP+HDMI-s lapokbol, nekem kellett a DP, nem volt eleg 2x HDMI, ATX meg viszonylag tobb modell volt, de mTAX vagy (meregdraga) mITX csak par darab

(ezert is vettem inkabb nagyobb hazat is phenom, amivel nagyon meg vagyok elegedve)

4Ks videokat csak a TV beepitett lejatszojaval jatszok le, a PC-re csak FHD monitor van kotve
nekem se a YT se chrome a beagyazott videokkal nem problemazi (kop-kop)

(#5965) SunMount3r válasza libit (#5964) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

És a Mortar-ba milyen RAM-ok lennének jók, amik mennek 3000MHz környékén is, de még normális áron kapni őket?

Jó lenne, de nekem már nem cél az mATX méret, mert kell majd mind a 4 SATA drive és rendesen szellőzőbe csak drágábban jönne ki, mint a Midi.

[ Szerkesztve ]

(#5966) libit válasza SunMount3r (#5965) üzenetére


libit
tag

nekem kingston predatorok vannak, 2x4GB/3200 ill. a masik gepben 2x8GB/3333
siman mennek 3200-on
tobben hasznalnak aegis es viper modulokat

(#5967) Kupszi válasza SunMount3r (#5965) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Patriot
Ez minden Ryzennel kompatibilis

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#5968) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Valaki emlegette, hogy BIOS frissítés kellene neki az új procikhoz.

Bootkit

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#5969) DopeBob


DopeBob
addikt

Sziasztok, valaki találkozott esetleg olyannal, hogy 200GE procival csak a HDMI kimenet működik? Az alaplap jó (GA-A320M-S2H) egy másik ugyan ilyen procival van jel mind VGA, mind DVI kimeneten.

Lehet így hibás egy proci? Vagy esetleg bármi tipp?

MZ/X

(#5970) racskobalazs válasza DopeBob (#5969) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Esetleg BIOS-ban olyasmi beállítás, hogy iGPU multimonitor?

Nagyon hirtelen ez az egy tippem van.

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#5971) paperboy válasza DopeBob (#5969) üzenetére


paperboy
senior tag

Elviekben elképzelhető az is, hogy a proci hibája... Esetleg ha van rá mód még másik alaplapban megnézni, és ott is ezt produkálja, akkor elég nagy a valószínűsége.

(#5972) azozo válasza DopeBob (#5969) üzenetére


azozo
senior tag

Estleg a csati rossz ....

Integrált Grafikus vezérlő:
1 x D-Sub port, maximálisan támogatott felbontás: 1920x1200@60 Hz
1 x DVI-D port, maximálisan támogatott felbontás: 1920x1200@60 Hz
* A DVI-D port nem támogatja adapterrel a D-Sub csatlakozást.
1 x HDMI port akár 4096x2160@24 Hz maximális felbontással
* HDMI 1.4 verzió támogatása
Maximálisan megosztott memória: 2 GB
* A tényleges támogatás CPU-tól is függhet.

(#5973) paperboy válasza azozo (#5972) üzenetére


paperboy
senior tag

Csatlakozó nem hiszem, mert írta, hogy másik ugyan olyan procival meg jó...

(#5974) #10034944


#10034944
törölt tag

Sziasztok!

Szeretném a cpu feszt csökkenteni (2200g), vcore offset -xxx elég? Vagy kell még valamit?

(#5975) moddingR


moddingR
aktív tag

Sziasztok!

2200G prociból szeretnék egy kicsit többet kihozni, mivel egyelőre nincs tervben dGPU vásárlás.
Kicsit utána olvasva az alábbi kezdő értékekkel tervezem a tesztet lebonyolítani, feltéve ha rábólintotok: 1, 2, 3

3. képnél viszont nem tudom mennyit kellene állítani NB offset-ra, esetleg hagyjam AUTO-n?
Cool'n'Quiet, Core Performance Boost, Global C-state Control off-ra állítva.

(#5976) #92006144 válasza moddingR (#5975) üzenetére


#92006144
törölt tag

Szemre jónak tűnik a feszültségen kívül, nálam 1,2 és 1,25V körül tudták a 2200G-k a 3800 Mhz-et.
Valamiért nekem az dereng, hogy a soc ,nb, gfx voltage az ugyanaz, de javítson ki valaki, ha hülyeséget írok.

(#5977) apatyas válasza moddingR (#5975) üzenetére


apatyas
Korrektor

B450M Pro4 vagy ilyesmi a lapod? Tök ugyanúgy néznek ki a képeid mint az enyém.
Egyrészt: a CPU manual résznél beállítottál 1.4V-ot, lent meg +150mV Vcore offsetet. A kettőből csak az egyiket csináld, mert kétszer emeled így, az offset felesleges (akkor kellene, ha kézzel nem írnál elő magfeszt). Ha a cpu manual beállításon van, akkor fixen azon az órajelen lesz, de idle/alacsony terhelés mellett a feszt még mindig lejjebb veszi alóla (csak magyarázom, hogy nálam ilyenkor hogy viselkedik), nagy terhelésnél pedig az általad beállított 1.4V VID-n, mellesleg nálam a 2400G elmegy 1.31V-al 3900-on, 3.8hoz kevesebb is elég lehet neked, bár a te lapkád azért valszeg többet kér majd relatíve mert lejjebbi besorolású.
Nálam a Vcore NB offset akkor kellett, amikor a fapados 2400MHz-es ramjaimat csavartam fel a halálba (és akkor is csak +50mV kellett neki, +100mV-tól nem lettek jobb eredmények), de most úgy néz ki, az Aegis 3000 modulok mellett nem kell felvenni, ha jól sejtem nálad is azok vannak, az XMP időzítésed alapján. Szóval, egyelőre próbáld ki alapon.
És ne egyszerre próbálj mindent megváltoztatni. Gondolom, a ramjaid mennek a beállított XMP-n, azt ne piszkáld, nekem 3133-ra még sikerült feltekerni súlyos időzítésveszteség árán, emiatt teljesítményben nem hozott javulást, de 3200-at már nem vitte az Aegis.
Próbáld ki csak a cpu-dat 3.8GHz-en 1.4V fesszel, de aztán lépkedj lefelé meddig üzemel még stabilan, lejjebb is kéne menjen annyin. Aztán húzzál az iGPU-n, nálam 1400MHz és 1.2V, de ez még a rosszabb ramokkal volt optimális az fps hozományában, az Aegisekkel lehet nekem is feljebb lehetne már pöccinteni az iGPU frekimet.
Szóval: külön-külön tesztelj, aztán rakd össze az eredményeiket. Esetleg előfordulhat, hogy olyankor valamelyikből egy lépcsővel még lejjebb kell adni, mert mindent együtt már nem bír ugyanúgy, mint egymagában.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#5978) apatyas válasza apatyas (#5977) üzenetére


apatyas
Korrektor

Kieg: Az Aegis 3000-es modul nekem 3133MHz-en még megszólalt 1.35Von, de 16-22-22-22-52 időzítéssel ha jól rémlik. Nem érdemes ide feltekerni, mert elveszti időzítésben, amit frekin nyerne. És nem is biztos hogy stabil, nem teszteltem ki.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#5979) moddingR válasza apatyas (#5978) üzenetére


moddingR
aktív tag

B450M Pro4 , 2x8GB Aegis 3000
Cool'n'Quiet, Core Performance Boost, Global C-state Control ezeket mind kikapcsolva nálam fixen 3800 megy, nem vesz vissza.

Elkezdtem a tesztet. Small FFTs 3800@1.34V írtam be(1,3375), full terhelés alatt jelenleg 1,287-1,296 között van, a max 1,325.

25-30perc prime elég? Tudom mehetne akár 1 napot is...
Ha lemegy akkor iGPU 1500@1.2 gfx, de a SoC-t hagyjam auton?

[ Szerkesztve ]

(#5980) apatyas válasza moddingR (#5979) üzenetére


apatyas
Korrektor

Akkor a procit leszámítva valóban tökugyanaz van nálam.
A freki nálam is fix, de ha idle visszaveszi a feszt akkor jól jársz, nemtom a felsorolt három funkcióból melyik csinálja ezt, a Cool'n'Quietre tippelnék, visszakapcsolhatnád, esetleg csak a tesztek után.
Nem teljesen értem, mire gondolsz itt: "full terhelés alatt jelenleg 1,287-1,296 között van, a max 1,325." Ennyire ingadozik a fix értékre beállított feszed? Nekem szokatlannak tűnik, biztos hogy fixálva van? Vagy mit értek félre? De az is lehet, hogy a small FFT nem jelent teljes terhelést és néha visszaveszi a feszt ahogy nálam is egyébként. Small FFT-t nem futtattam, lehet azért ismeretlen nekem a körülmény?...
Melyikre gondolsz SoC alatt? Mert a biosban nem ír ilyet, csak a ryzen masterben, és nekem is gondjaim voltak a kettő egymással megfeleltetésével. Biosban Vcore offset, NB offset, meg GFX core voltage van (ill az alap VID a cpu coreoknak, meg a lap alján dram voltage, 1.8 voltage, VDDP 1.050 helyett 1.1V-on valamiért, mindjárt visszateszem alapra, most nem hiszem hogy kellene.)

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#5981) moddingR válasza apatyas (#5980) üzenetére


moddingR
aktív tag

Számomra is érdekes, hogy terhelés alatt átlag 1.29V kér, míg teszt leállítása után felugrik 1.3-1.325-re. Small FFT pedig csak a procit terheli de Blendnél is ugyanez a helyzet.
SoC-nál erre gondolok. Ezt hagyjam auton vagy állítani kell, ha a iGPU frekit+feszt piszkálom?
Én az 1.8V ill VDDP-t legelső indításkor átírtam AUTO-ról az alábbiakra. Ne kérdezd miért. :))

[ Szerkesztve ]

(#5982) apatyas válasza moddingR (#5981) üzenetére


apatyas
Korrektor

1., ok akkor visszaveszi a feszt, jó.
2., a cpu manual-nál nekem a SoC-ot nem listázza, P2.0-s biosom van, mindjárt frissítek egyet. Szerintem ez ugyanaz mint a GFX voltage, inkább azt állítsd ha állítod, aztán ellenőrizd vissza kíváncsiságképp, hogy ezt is arra vette-e fel.
3., Nálad is az alapértelmezett 1.8V illetve 1.050V -okat láttam, most teszteltem, NB offset és VDDP emelés nélkül is stabil maradt nálam.

Bios upgrade és tesztek után jövök vissza...

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#5983) apatyas válasza apatyas (#5982) üzenetére


apatyas
Korrektor

Tapasztalatok:
P3.4-ben már van cpu manual beállításnál SoC voltage.
Ezzel a biossal nem veszi vissza a core feszt idleben az alapbeállításokkal, még megkeresem majd hogy vegye vissza.
A GFX voltage a Hwinfo-ban a SoC voltage-ot (SVI2 TFN) megemeli, de a bios cpu-nál listázott SoC az nem emeli meg. Keresztteszt: a HwInfo SoC power akkor emelkedik meg kb 8W-ról 51W-ra, ha fut Aidában az iGPU teszt, ez valóban a grafikához kapcsolódó cuccokról szól akkor. Nem tudom, mit állíthat a cpu SoC voltage a biosban.
A feszek terhelés alatt beesnek, azért mutatott nálad teszt alatt kevesebbet. Én a SoC voltagenál figyeltem fel rá.
Fut 1500MHz-en a gpu 1.2V-al, bár nem sok tesztelést futtattam rajta. Majd még lehet lejjebb veszem a feszét. Azt még nemtom, fps-ben mennyit ér most a jobb rammal.
Egyszer elb@sztam és a cpu auto-n futott, a stresszteszt egyből 10 fokkal feljebb szaladt, 80-90 fok közé, azt már lelőttem. A manual beállításokat úgy csináltam, hogy 80 fok alatt maradjon.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#5987) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!
Adott egy tavaly augusztusban iponban vett de eddig nem használt ASRock fatal1ty B450 itx/ac lap és egy Oazis-tól származó Ryzen 2400G proci (~2 hete lett véve) amit nem sikerült beüzemelni. A BIOS 1-2 pillanatig felvillan aztán leáll a rendszer. ramcsere elmondás szerint már volt, nem segített.

Van-e esetleg valaki vecsésen aki egy kis technikai segítséggel szolgálna?:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5988) apa111 válasza Mercutio_ (#5987) üzenetére


apa111
aktív tag

Szia!
Próbáltál a lapban elemet cserélni?

(#5989) #16939776 válasza Mercutio_ (#5987) üzenetére


#16939776
törölt tag

Memória csere ellenére 1x memória modulok nélkül kellene indítani, leállítani (ekkor nem szabadna leállnia magától közben memóriahibát kellene csipognia) majd vissza tenni a modulokat, indítani. Ez biztos törli az elmentett időzítés/feszültség beállításokat, ha beragadt volna valami.

Post legelején a memóriába ír/ellenőriz, ha ott leáll, nem újraindul, akkor valami nagyobb probléma van. pl.: feszültség ingadozás, Hibás alkatrész valamelyik buszon.

[ Szerkesztve ]

(#5990) HookR válasza Mercutio_ (#5987) üzenetére


HookR
addikt

Ha 2018 augusztusában lett véve, akkor valószínűleg legfeljebb az 1.20-as, de lehet csak 1.10-es BIOS van rajta. Szvsz első körben érdemes lenne legalább 1.30-asra frissíteni, annál írnak ilyet:
1.Support CBS and PBS in UserProfile.
2.Update PinnaclePI-AM4_1.0.0.4 Patch C
3.Update Raven VBIOS and GOP
4.Correct Boot Menu[F11] display.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#5991) #16939776 válasza HookR (#5990) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha visszaviszi iponba egy kis bios update-re, akkor egyben az is kiderül, hogy a lapot életre tudják-e kelteni másik processzorral, rammal.. praktikus ötlet. :K

2400G-t elvileg mindegyik bios verzió támogatja, A bios-ig vagy egy teljes post-ig el kellene jutnia vele ebben az állapotában is.

[ Szerkesztve ]

(#5992) Mercutio_ válasza #16939776 (#5991) üzenetére


Mercutio_
félisten

Update iponban megvolt, de helyzet változatlan (másik lapban megy a proci és a többi komponens), úgy néz ki hibás a lap.

Köszönöm mindenkinek az ötletelést:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5993) RECSKA


RECSKA
veterán

esetleg ma tudna valaki nelkulozni egy ryzent fel percre, mig biost frissitek? A8-9500al nem ad kepet a deszka a jelenlegi biossal. Egy regebbi ryzen behelyezese utan mennenk tovabb ( az elozo b450 is ezt jatszotta el...). ryzen kell nekina frissiteshez, ne kerdezzetek miert. Halas lennek.

[ Szerkesztve ]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#5994) Lukitomi


Lukitomi
aktív tag

Üdv Urak!
A napokban váltottam 2700X-ről 3400G-re.
Bios frissítés megvolt, proci csere megtörtént, elötte atomstabil volt a gép!
Amióta bent van a kis rohadék, még full alapbeállításon sem stabil, néha fogja magát és kifagy, csak a bekepcsoló hosszanti megnyomásával lehet kikapcsolni a gépet és utána újraindítani.
Hol a hiba?
Kiszedtem, lábak rendben, újrapasztáztam, memók eddig nem hibáztak sosem.
Bios--ból a két legújabbal nem lehet a memót 2133 fölé vinni, rögtön F9 hibát dob és visszaáll alapra, még 2666-ra sem engedi, de ezt betudom bios bug-nak.(3,46;3,50)
Az első 3.40-es bios-al a memó stabil 3200-on is, de, ha pl. elindítok egy ibt avx tesztet, akkor kilövi a hálózatot és utána már nem is reagál semmire a gép, csak az előbb leírt módon lehet kikapcsolni!
Szar a proci?

(#5995) Mercutio_ válasza Lukitomi (#5994) üzenetére


Mercutio_
félisten

Még túl friss a proci generáció, nem sok tapasztalat van.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5996) moddingR válasza apatyas (#5983) üzenetére


moddingR
aktív tag

Köszönöm illetve Jamoto kollégának is.

Mostanra lett meg a végeredmény. BIOS 3800@1.21250V ez alatt már fagy. GPU 1500@1.18125 itt nem biztos, hogy ez a vége de 1.2 után erre irtam át azóta nem is foglalkoztam vele csak a procival.

(#5997) apatyas válasza moddingR (#5996) üzenetére


apatyas
Korrektor

A memó akkor gondolom 3GHz-en megy. Mennyit hozott az igpu 1400->1500 húzása? Mert nálam a kimérhetőség határán volt (Valley 42 +1fps kb), még 3133MHz-es memón is (azokkal az időzítési büntetésekkel legalábbis)
Százalékosan is kevesebb mint fele az eredmény a húzáshoz képest.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#5998) LK


LK
addikt

Sziasztok! Lenne egy pár kérdésem,amire nem találom a választ.
A lányom gépét szeretném lecserélni, és eléggé meleg a szobája. Eddig egy A6-3650 volt nála, és néha, hiába volt jó házhűtés, le-lekapcsolt a nagy meleg miatt.
Ezt néztem ki: AMD Ryzen 5 2400G Quad-Core 3.6GHz AM4 Processzor
Kérdések: ugye ez alacsonyabb TDP-jű mint a régi. Elegendő lehet-e a gyári hűtő, van-e beállítható profil amit lejjebb lehetne venni, hogy ne melegedjen túl biztosan (Még az A6-ot is alul tudtam feszelni)? Mekkora a proci magassága a gyári hűtővel együtt? Lehet, hogy ITX lap+ház lesz és jó lenne, ha beleférne a proci a hűtővel ill. a jelenlegi ház is elég lapos.

B350 és 450 lapok között van vmi. számottevő különbség tudásban v. teljesítményben? Mindkettő tudja fogadni a fenti procit? Ez utóbbit meg tudom keresni, de a tapasztalatotok többet számít. Erre megtaláltam a választ az összefoglalóban. Ezek szerint rá kell kérdezni, az eladónál,hogy kell-e bios frissítés B350-es laphoz, már ha az lesz?
Köszi srácok.

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#5999) racskobalazs válasza LK (#5998) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Szia!

A 2400g 65W TDP, gyári hűtővel "elmegy". Amit adnak hozzá, nem olyan nagy. Wraith Stealth hűtőt kapsz a box-ban, elég lapos.

3xx és 4xx között tudásbeli különbségek vannak, új technológiák stb. Valamint a 3xx-et tényleg lehet, hogy BIOS frissíteni kell, mielőtt belemegy a 2xxx proci.

A procit alapból (az én lapom legalábbis) 1.45V-re teszi, ami tényleg sok (még OC-hez is), szóval én 1.3-on használom, teljesen stabil. Lényeg a lényeg, lehet alulfeszelni.

Remélem segített valamit :D

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#6000) LK válasza racskobalazs (#5999) üzenetére


LK
addikt

Nagyon köszi. Tökéletes,velős válasz. Köszi :R

Egyébként, én a gyógyszerkutatásban dolgozok, és az aláírásod arra is ráillik :)

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.