Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) partxxx válasza mstrhzy (#2449) üzenetére


partxxx
tag

Ha 14 napon belul vetted van elallasi jogod.

(#2452) Nagya21 válasza partxxx (#2451) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Csak akkor ha neten rendelte.
Üdv NAgya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#2453) NyuszyCaster


NyuszyCaster
senior tag

Sziasztok :(

Tanácsot szeretnék kérni adott egy sapphire r7 260x oc a gyengébbik oc.. de nem ez a lényeg

2 napja játszottam az euro truck simulátor 2 vel ami hát valjuk meg nem túl nagy feladat ennek a karinak vagyis nem kellene hogy az legyen DE! játék közben egyszer csak fokozatosan elsötétült a kép és kész majd reset ésaz laplap nem csipogott le semmit csak fekete kép és a monitor irja no signal...és a vga ventie teljesen fölpörgött amit inditásnál sosem szokott.. majd ujra reset a téma az előbbi na jó gondoltam teljes áramtalanitás látszólag erebményesnek tünt a dolog mert lap csippant minden ok bejött hogy mi a config majd ismét fekete kép éssemmi :(
ujra neki futottam és ármtalanitás majd start de most semmi csippanás sem semmi csak az hogy a vgám jellegzetes recsenős hangja folyamatosan mintt minden inditásnál egyszer csak most folyamatosan

ma ujra próbáltuk inditani ésrendesen megy minden valakinaek valami tipp??

HTC desire 500

(#2454) partxxx válasza NyuszyCaster (#2453) üzenetére


partxxx
tag

táp - ram - alaplap - vga

kb bármi lehet, mert a venti felpörgése lehet csak tünet (halkan megjegyzem, hogy a 7770 sapphire kártyám minden indításnál maxxra felpörgött, portalanított, ez az üzemszerű működése)

(#2455) NyuszyCaster válasza partxxx (#2454) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

szia
erre én is gondoltam de épp most meg rendesen megy minden igaz még nem terheltem meg létezik az hogy egyszer jó egyszer meg nem??

HTC desire 500

(#2456) partxxx válasza NyuszyCaster (#2455) üzenetére


partxxx
tag

terheld meg rendesen, közben figyeld az értékeket (aida64 trial pl tökéletesen megfelel)

ott látod a hőmérsékleteket, fordulatszámokat és a feszültség értékeket is

ha 2 óráig semmi baja, akkor ok :)

rendszer terhelésre furmark vagy linx64 + guiminer (bitcoin)

(a 2. megoldást jobban preferálom, mert azt tudom, hogy a szrt is kisajtolja a hw-ból)

[ Szerkesztve ]

(#2457) smiti válasza F.B.I. (#2434) üzenetére


smiti
addikt

Most nézem vissza, anno a 14.4 nálam textúra hibákat okozott. :(

(#2458) F.B.I. válasza smiti (#2457) üzenetére


F.B.I.
veterán

Ezzel a kártyával?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#2459) smiti válasza F.B.I. (#2458) üzenetére


smiti
addikt

Igen, miért? :U

(#2460) F.B.I. válasza smiti (#2459) üzenetére


F.B.I.
veterán

Semmi. Nálam csak 14.4-el volt jó, a többivel black screen volt. Eladtam, azóta is teszi a dolgát 14.4-el.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#2461) smiti válasza F.B.I. (#2460) üzenetére


smiti
addikt

Most az az érdekes, hogy délután 4 óta nyüstölöm de semmi baja.

3dmark11,3dmark13,furmark,unigine heaven benchmark,PassMark PerformanceTest. Se egy pixelesedés, se kékhalál sem BSOD. Még mindig a 14.9 van rajta.

Ezekkel a tesztekkel kellene a hibát előcsalogatni a gariztatáshoz, de most nem csinálja. :(

(#2462) cybercom78


cybercom78
csendes tag

Sziasztok

Tegnap vettem egy
GIGABYTE GV-R726XWF2-2GD (rev2.0) R7 260X 2GB GDDR5 PCIE
egy 460W-os tápom van és miután beszereltem a videokártyát és bekapcsoltam
minden felpörög, proci is meg videokártya is, de se kép-se hang nincs.
Mi lehet a gond? tapasztalt valaki hasonlót?

(#2463) smiti válasza cybercom78 (#2462) üzenetére


smiti
addikt

Szia!

Esetleg HDMI kábel nincs bedugva a VGA-ba? Mert akkor alapértelmezettnek a lapos tévét állítja elsődlegesnek.

Ha nincs ilyesmid akkor próbáld meg azt, hogy kiveszed a VGA-t és megint beteszed. Lehet nem jól illeszkedik a foglalatba.

(#2464) cybercom78 válasza smiti (#2463) üzenetére


cybercom78
csendes tag

Kivettem - betettem már többször is de nem segített. Az nem lehet a baj, hogy kevés a 460W-os táp?

(#2465) smiti válasza cybercom78 (#2464) üzenetére


smiti
addikt

Elméletileg nem kevés, bár az is kérdés, hogy milyen az a táp? HDMI-vel nincs más eszköz rákötve?
Másik kártyával próbáltad, vagy ezt a kártyát másik gépben?
BIOS/UEFI-ban mi van beállítva elsődleges megjelenítőnek? Esetleg egy bios resetet is megpróbálhatsz.

(#2466) cybercom78 válasza smiti (#2465) üzenetére


cybercom78
csendes tag

Meglett a megoldás, egy angol forumon bukkantam rá:
1. BIOS -t felupdateltem a legfrissebbre (gyári 2012-es volt eddig rajta)
miután megvolt, videokártya be és egyből volt kép :)

Gigabyte GA-B75-D3V -alaplapom van amugy.

(#2467) NyuszyCaster válasza partxxx (#2456) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

Szia

megterheltem bár furmark al mert a másik két progiról azt sem tudom hogy müködik de semmi hiba nem volt terhelés alatt ilyenkor mi van? :W

HTC desire 500

(#2468) partxxx válasza NyuszyCaster (#2467) üzenetére


partxxx
tag

nézd vissza az aida adatokat, hogy volt-e extrém hőmérséklet, feszültségesés, esetleg throttling, visszaszabályozás, terhelés-esés

(#2469) Askformore


Askformore
senior tag

Sziasztok!

Van egy Asus HD7790 1GB kártyám, frissítettem a driverét, hogy jól menjen vele a Wolfenstein, de azóta van egy elég zavaró problémám. A gépre rá van kötve egy monitor és egy LCD tv, mint másodlagos kijelző. A probléma az lenne, hogy 3-4 óránként azt hiszi a gép, hogy lehúztam a tv-t, majd egyből visszadugtam, hallani is a hangot, amit akkor ad ki, amikor lecsatlakoztatsz valamit, majd azt is, amikor újra felismeri. Ilyenkor pár másodpercre elsötétül a kép a monitoromon, ami elég idegesítő. A legzavaróbb probléma pedig az, hogy a gépemen XBMC-t futtatok, ami alapból a tv-n kellene, hogy megnyíljon gép indításnál, így van beállítva, viszont ha bekapcsolom a gépet, majd utána a tv-t, ugyanezt a hibát produkálja. Azt hiszi, hogy lehúztam egy pillanatra, megint jön a lacsatlakoztatós hang, az XBMC átugrik a kis monitorra, és lehet manuálisan visszaállítani, hogy a tv-n jelenjen meg. Azóta frissítettem mégegyszer drivert a legfrissebbre, de semmi sem változott.. lehet ez valami beállítási probléma? Vagy a driver hibája?

Csatoltam egy képet ami a jelenlegi állapotot mutatja.

A választ előre is nagyon köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#2470) NyuszyCaster


NyuszyCaster
senior tag

Sziasztok

ő lenne a kiszemelt proci AMD A10 7800K az lenne vele kapcsolatban a kérdés hogy ha azt a procit választom

ő helyett AMD Athlon II X4 860K mert a 760k nincs a pcx en sajna szoval az apu és a jelenlegi videókarim rá vehető az együttmüködésre? mármintt hogy dualban menyenek,
találtam 760k t de 5ezerrel drágább mint a pcx en volt

[link]

[ Szerkesztve ]

HTC desire 500

(#2471) bobalazs válasza Askformore (#2469) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Haveromnál az áram megy el a másodperc töredékére és akkor okoz ez ilyen problémát. Képzelheted milyen sokáig tartott kideríteni.

(#2472) woodworm válasza NyuszyCaster (#2470) üzenetére


woodworm
veterán

Tudtommal elég szűk a Kaveri-vel együttműködő gpu-k száma. Konkrétan a 240-es és a 250-es kártyákra szorítkozik. Talán még ram megkötés is van (ddr3). Ha így számolsz, grafikai téren nem nagyon éri meg a befektetést.

(#2473) NyuszyCaster válasza woodworm (#2472) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

értem
akkor marad a 760k

HTC desire 500

(#2474) subzero88 válasza Askformore (#2469) üzenetére


subzero88
csendes tag

A tv-t kapcsold be mielőtt telepíted a drivereket, nekem az segített a monitor kikapcsolgatás problémára. Nálam 14.9.2 van fent.

(#2475) TIT


TIT
veterán

Nem vennék olyan procit amibe van gpu(felesleges pénzkidobás)inkább jobb proci,athlont meg pláne nem(kicsit elavult)

(#2476) NyuszyCaster válasza TIT (#2475) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

akkor meg mégis miet?? az fx drága an2 konfigban gondolkodj

HTC desire 500

(#2477) woodworm válasza TIT (#2475) üzenetére


woodworm
veterán

Lehet lemaradásban az amd, de hogy elavult? Gyakorlatilag az a10-es széria letiltott gpu-val.

(#2478) benvolio válasza NyuszyCaster (#2476) üzenetére


benvolio
őstag

Nem rossz a 760K /nekem is az van :B /, de fullHD-hoz ajánlott mellé egy R9 270-es kártya. :K

(#2479) TIT


TIT
veterán

Athlon már 5 éve is elavult volt,akkor is jobb volt a phenom,

(#2480) woodworm válasza TIT (#2479) üzenetére


woodworm
veterán

Mielőtt végeláthatatlan offolásba kezdünk, tájékozódnál, hogy ez az athlon, nem az az athlon? Phenom meg nincs, csúcsprocinak ott az fx széria. Noha gyorsabb, erősebb, de az az elavultabb architektúra.

(#2481) NyuszyCaster válasza woodworm (#2480) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

igy van ez már athlon 2 sajnos az am3+ fx et ne birom megfizetni de lehet nem 760k lesz hanem ez

[link]

[ Szerkesztve ]

HTC desire 500

(#2482) F.B.I. válasza NyuszyCaster (#2481) üzenetére


F.B.I.
veterán

Ezt megrángatnám a helyedben egy jó hűtővel és mehet alá egy R9 270X is.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#2483) NyuszyCaster válasza F.B.I. (#2482) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

:K én is kezdem úgy gondolni

HTC desire 500

(#2484) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Hali! Most hozott ide a kereső. Van egy éves gépem, GB B85 HD3, GB 7790 OC 1 Gb, I54440, 8Gb Ram. Mióta megvan a gép, csinál olyat, hogy lekapcsol a monitor, és nem jön vissza. A gép megy, de fekete marad a képernyő. Van hogy a monitor led átvált ugyan, de akkor is fekete marad, bár a háttérvilágítás elindul. Ezenkívül néha nem megy el a gép alvó módba. Egy éve szívok vele, eddig ritkán jelentkezett, nem játszottam. Most játszom FC4-el, minden nap előjön a hiba, most jöttem rá hogy VGA hiba lehet. Eddig azt a tanácsot kaptam hogy táp hiba, illetve alaplap hibára gyanakodtam.
Van megoldás, mert rohadtul idegesít... ? Eddig hetente egyszer jelentkezett, játék után szinte 100% hogy nem jön vissza a monitor.. Éjjel ment a torrent, reggelre ment ugyan a ventillátor a gépben, de semmire nem reagált a gép, csak a kikapcsoló gomb 4mp-es nyomására. :)

(#2485) vhw


vhw
addikt

Ahogy olvasom van itt gond rendesen...

Kártyát szeretnék venni és pont ez a 30-40k-s ársáv (inkább a 30-hoz közelebb) lenne kellemes.
Tényleg ennyire általános, hogy problémák akadnak a 260-as típusokkal?
Vagy van olyan akinek gond nélkül működik minden?
Netán csak egyes gyártók termékeire jellemzőek a hibák és vannak megbízhatóbb márkák?

Amennyire lehet tudni tesznek/tettek valamit a gyártók a helyzet javítására? (nem tudom... esetleg csak a korai darabokra jellemezőek a hibák de a frissebbek már jók?) Avagy tesznek rá nagyívben?

(Webshopokban legtöbbször csak az 5 csillagok repkednek - gondolom a vásárlás utáni mámorban, az esetleges "vélemény módosítások" már ritkán kerülnek oda. A kártya/játékteszteknél, amiket olvastam megintcsak nem hívják fel a figyelmet óvatosságra - bár az üzlet az üzlet... ezt is megértem.)

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#2486) sepsi0 válasza vhw (#2485) üzenetére


sepsi0
őstag

ASUS Radeon R7 260X OC 2GB 128bit DDR5 PCI-E R7260X-DC2OC-2GD5 Videokártya

2db van a gyerekeknek G3420 proci, 8GB ram, 450-500 táp...
Gyári driverrel hibátlan, igaz BIOS cserélve sima nem OC-s BIOS-ra...

(#2487) Joe.36


Joe.36
addikt

Üdv... R7 260 X... Úgy hallottam hogy az Asus-al gondok vannak... Más gyártók mint például Sapphire... Az jó?

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#2488) partxxx válasza Joe.36 (#2487) üzenetére


partxxx
tag

Sapphire jobb, tomoren most ennyi, telefonrol vagyok, olvass vissza (ASUS OC a legproblemasabb)

(#2489) NyuszyCaster válasza partxxx (#2488) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

Szia tegnap este megint behalt a masina

olyat sipolt le ami nincs is a bios jelzései között 1 rövid 1 hosszú... de ma megintt simán induét tegnapi halál előtt videót nézett a gyerkőc a neten

a multkori tesztelés hőértékei a vga nál teljesen tanácstalan vagyok már :W

ezek voltak a legmagasabb hőfökök

2014-12-05 13:23:27 , 1050.0 , 1500.0 , 77.0 , 48 , 1321 , 100 , 93 , 43 , 1.069 , 108.0 , 117.6 ,

[ Szerkesztve ]

HTC desire 500

(#2490) Joe.36 válasza partxxx (#2488) üzenetére


Joe.36
addikt

Köszönöm, vissza olvastam... Kihagyom... Ezt a hulladék ot...

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#2491) TIT válasza Joe.36 (#2490) üzenetére


TIT
veterán

Annyira azért nem az és a legjobb ár/értékben vagy vehetsz nv-t butítva 41-ért irreális áron.
Saphi 260x elég jó,mindig visszajön a moncsi.
Omegába javították is.[link]

[ Szerkesztve ]

(#2492) radir01 válasza vhw (#2485) üzenetére


radir01
tag

sapphire 260x-em van 1gbos OC , közel egy éves a kari soha SEMMI gondja nem volt és meglepően halk a hűtése is. Ezt bátran merem személy szerint ajánlani. :K

(#2493) Joe.36 válasza TIT (#2491) üzenetére


Joe.36
addikt

Sapphire Radeon R7 265 2GB GDDR5 DUAL-X /11232-00-20G/ Ezt vettem 41.900...ért... Jó lett volna de vissza olvastam és sokan szenvednek vele...

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#2494) partxxx válasza Joe.36 (#2493) üzenetére


partxxx
tag

Szerintem jobban jartal :)

(#2495) TIT válasza partxxx (#2494) üzenetére


TIT
veterán

Szerintem is,mégiscsak 256bit,én elfogadnám,majd megjavul remélhetőleg.
Nem tudom mi a baj vele de mindegyik R sorozat ilyen.

(#2496) Joe.36 válasza TIT (#2495) üzenetére


Joe.36
addikt

Én úgy értettem hogy az R7 260X egy nagyon túl húzott HD 7790 és ez okozza a gondokat... Más R sorozat ban nem olvastam ilyet...

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#2497) partxxx válasza Joe.36 (#2496) üzenetére


partxxx
tag

+1

megbántam, hogy ilyet vettem, de akkor nem fért bele több

(#2498) Askformore válasza subzero88 (#2474) üzenetére


Askformore
senior tag

Szia, köszi a tanácsot, megcsináltam, de az előbb megint kikapcsolt.. :(

(#2499) Joe.36 válasza partxxx (#2497) üzenetére


Joe.36
addikt

Nekem sem fér bele... De az sem hogy ennyi pénzt kiadjak és szívjak... Inkább máshol meg spórolom a különbözetet....[260]
+ 7100.-

De kapok egy stabil, jóval erősebb, 256 bites kártyát jobb hűtéssel.... [265]

Pedig nagyon 260 akartam venni... De amiket itt olvastam az elég volt.... :((( Lehet hogy az OMEGA driver segít majd a hibán, vagy az órajelek vissza vétele ha lehet, vagy bios csere... stb... De most ezeket kihagyom... megyek berakom az új kártyát.... eddig csak egy A10 5800K volt benne.

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#2500) Molk


Molk
tag

Sziasztok.

Most lettem egy Gigabyte hd 7790 oc 1gb tulaja. Végigfutottam a hozzászólásokat, de nem lett tiszta.
Érdemes a legújabb drivert használni, vagy van egy-két régi, jól bevált?
Köszönöm a segítségeteket előre is. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.