Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) NyuszyCaster válasza Habib[HUN] (#1550) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

véleményem szerintt ha ez a hőcsöves oc akkor a memória órajelét vedd vissza 1625 re ha jól emlékszem a hócsöves 1150/6600 az az 1650 en megy
mostmár én is kezdem azt hinni hogy gyártótól függetlenül sz@r az egész r7 260 széria :(

HTC desire 500

(#1552) CirrMee válasza NyuszyCaster (#1551) üzenetére


CirrMee
addikt

A VRAM chipeket nem az AMD készíti.
Mivel alapvetően azokkal van a gond, felmerül a kérdés, hogy pl "átcímkézett" ( / hulladék) 6GHz -es chipet ad e el a chip gyártója, vagy a kártya gyártója lövi be rosszul, pl alacsony feszkót adva. Teljesen mindegy, melyik verzió lesz igaz, egyikről sem az AMD tehet.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#1553) #85552128 válasza CirrMee (#1552) üzenetére


#85552128
törölt tag

Bár nem szedtem szét, de én az ASUS-nál azt vettem észre, hogy a VRAM chipekhez a borda nem ér hozzá - nincsenek hűtve, pedig ez elméletileg jobb mint a referencia hűtés.
Szóval lehetséges, hogy emiatt melegszenek fel annyira, hogy jöjjenek a hibák. Ha a többi gyártónál is hasonló a helyzet akkor ott még rosszabb is lehet a helyzet az eleve gyengébb hűtés miatt.
A sima biosszal használom így a VRAM jóval alacsonyabb órajelen jár mint amit bír, illetve a venti profilokat is átalakítottam, hogy terhelés alatt nagyobb fordulaton működjenek.
Lehet, hogy emiatt (alacsonyabb órajel + szellősebb környezet) de nekem még nem volt grafikus hiba az ASUS kártyával sem, összességében (szigorúan csak BIOS csere után) megvagyok vele elégedve.

[ Szerkesztve ]

(#1554) CirrMee válasza #85552128 (#1553) üzenetére


CirrMee
addikt

Mivel ezekhez hivatalosan nem kötelező a chip hűtő, illene menniük anélkül is. Túlhajtásnál már más lenne a helyzet, de úgy rémlik, ezek nem túlhajtott chipek.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#1555) NyuszyCaster válasza CirrMee (#1552) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

én nem is irtam hogy az AMD gyártja avramot de arról azért tehet az AMD hogy hadja igy ezt a szériát
ezek már nem egy két hibás darab kategória tessék mpst léptem ki játékból vissza ált a venti és már csörög is.....

HTC desire 500

(#1556) NyuszyCaster


NyuszyCaster
senior tag

azért már nem fogom cserélni a saját pénzemen a hütést inkább megy vissza gariba és jön egy másik azthiszem 270 persze ha pcx nél meglehet oldani a cserét...

HTC desire 500

(#1557) CirrMee válasza NyuszyCaster (#1555) üzenetére


CirrMee
addikt

Mert...?
Az AMD megtervezi a GPU -t, és a referencia kártyát. A többi már a gyártókon múlik - elsődlegesen ő bukja azt is, ha megbízhatatlan kártyákat árul...

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#1558) NyuszyCaster válasza CirrMee (#1557) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

nyilván minden hol ugy szerepelnek ezek a kártyák hogy AMD radeon az sus a sapphire meg a többiek csak megkapták vagy vették a jogot hogy piacra dobják a nevükkel ezt a szériát de mindegyik gyártó kártyáján ott figyel az AMD felirat
persze ez nem azt jelenti hogy ők a felelősök minden hibáért hiszen a referencia kártyát ők biztos nem húzták agyonra és persze a referencia nyákot sem az AMD tervezte át mint pl: az msi kariknál.... de azért valamenyire az AMD felelősége is észrevenni hogy ezzel a szériával nem stimmel valami gyártótól függetlenül

és valamit biztosan lehetne tenni mert sokan sokan vették ezt a szériát..
mondom ezt én aki csak AMD procit és RADEONT használok
nem azt mondom hogy most mindenkinek azonnal vissza rendeljék a kariját és cseréljék
de valamit lehetne tenni
én aki esküdtem és ma is esküszöm a sapphire kártyákra már azt mondom hogy az mégsem járja hogy egy 3 honapos kártyán időnkint úgy zörög a venti mintha egy második világháborús vadászgép repkedne a gép körül és hiába nincs bajom a kari teljesitményével ez a csörgő venti és a néha jelentkező feket képernyő zavar és idegesit.. nem azért fizettem majdnem 40 ezer ft-t hogy igy legyenek a dolgok

[ Szerkesztve ]

HTC desire 500

(#1559) HopeckoR válasza NyuszyCaster (#1558) üzenetére


HopeckoR
aktív tag

Nagyon mást nem tudsz tenni mint, hogy visszaviszed gariztatni. Ez a melegedős téma egyre több embernél lesz probléma, jön a nyár pár fokkal melegebb szobák emiatt jóval melegebb karik is, így egyre több ember lesz pipa, hogy a kép itt-ott szét esik a vram melegedése miatt. Ez a probléma főként az OC verziókat érinti, az ASUS-ét főleg mert az van a legjobban túlhúzva ha jól tudom 1188/7000 Mhz. Egyáltalán nem bántam, hogy hogy R270-et vettem, még így sem hogy a CPU-m elvileg nem tudja kihasználni bár eddig ezt sem vettem észre.

(#1560) CirrMee válasza NyuszyCaster (#1558) üzenetére


CirrMee
addikt

>nyilván minden hol ugy szerepelnek ezek a kártyák hogy AMD radeon az sus a sapphire meg a többiek csak megkapták vagy vették a jogot hogy piacra dobják a nevükkel ezt a szériát

Egyfajta licenc...

>de mindegyik gyártó kártyáján ott figyel az AMD felirat
Még sem írhatják rá, hogy brutálDzsíforsz 8192. :)

>persze ez nem azt jelenti hogy ők a felelősök minden hibáért hiszen a referencia kártyát ők biztos nem húzták agyonra és persze a referencia nyákot sem az AMD tervezte át mint pl: az msi kariknál....

Rohadtul nem felelősek, mivel ott a referencia dizájn, aki meg ettől eltér és hulladékot gyárt (zöldeknél is lehet), azt majd a piac kirostálja. Húzni meg inkább GPU -t szoktak, viszont nem ezzel, hanem a memóriákkal vannak problémák jellemzően.
Tudom ez nem vigasz annak aki ilyenbe botlik bele, de olyanért hibáztatod az AMD -t, amiről nem tehet.
Ha pedig valaki olyat vesz, amin esetleg a VRAM is gyárilag tuningolva van (azaz nem csak gyorsabbal szerelték vel), annak meg úgy kell, hogy ezért adott ki több pénzt... :)

>és valamit biztosan lehetne tenni mert sokan sokan vették ezt a szériát..

Valószínűleg nem lépte át még a nemzetközi szaksajtó ingerküszöbét. Az AMD meg nem biztos hogy tud arról, hogy pl az Asus 270X -es szériája milyen hibaszázalékkal fut, elvégre a garis részt az Asus intézi, és nem az AMD.

>én aki esküdtem és ma is esküszöm a sapphire kártyákra már azt mondom hogy az mégsem járja hogy egy 3 honapos kártyán időnkint úgy zörög a venti mintha egy második világháborús vadászgép repkedne a gép körül és hiába nincs bajom a kari teljesitményével ez a csörgő venti

Rossebb tuggya'.
Anno az egyik itt is posztoló kollégától vettem tavaly a zafi 7790 -est. Bár a kártya azóta az asszony gépébe költözött, abszolút nincs gond vele. Az 1 ventis verzióról van szó, túl is van hajtva, de csendesen teszi a dolgát (nem zörög, és nem is hangos). Mondhatnám hogy nem értem miért szidják, mikor nekünk jó, de nem fogom ezt tenni, mert attól még mással megtörténhet.

>és a néha jelentkező feket képernyő zavar és idegesit.. nem azért fizettem majdnem 40 ezer ft-t hogy igy legyenek a dolgok

A zc már inkább írható az AMD számlájára, viszont gyanítom ott is vannak olyan okosságok, amiről nem tudunk.
Amikor az i5 -ös gépemben volt, egyedül az STR módból felébresztésre fagyott be. Amióta az asszony Phenom II X3 -asa mellé került, azóta viszont problémázik energiatakarékos (képernyő lekapcsolás) módban is, és tette akkor is, amikor még sima natúr VGA csatiról ment monitor. Mindkét gépen ki van kapcsolva az STR mód, valamint a párom gépén ki van kapcsolva a képernyő lekapcsolás, aztán nincs is probléma.

[ Szerkesztve ]

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#1561) CirrMee válasza CirrMee (#1560) üzenetére


CirrMee
addikt

Na elírás, 270X helyett 260X... :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#1562) Martin97 válasza NyuszyCaster (#1558) üzenetére


Martin97
aktív tag

Ráadásul ez a sapphire még a ref. órajelek alatt jár.
A venti tényleg fura mikor beindul, utána abbahagyja.
HopeckoR: milyen proci mellé nyomtad a 270-et? (Lehet ha meg lesz az e8200 cserélem a vga-t ha így megy tovább :( )

[ Szerkesztve ]

(#1563) HopeckoR válasza Martin97 (#1562) üzenetére


HopeckoR
aktív tag

Egy Phenom II X4 20@3.0Ghz (sajnos felette már túl sok fesz kell neki és instabil) De erőteljesen gondolkozom hogy veszek egy Phenom II 965 BE-t 18k körül van használtan, ami általában tudja a 4Ghz körüli értéket.

(#1564) kisza25 válasza NyuszyCaster (#1558) üzenetére


kisza25
félisten

én az elején megmondtam, hogy gagyinak tűnik nagyon az a sapphire kártya, azért is nem azt vettem meg annó, pedig utolsó 6kértyám Sapphire volt(5570/6670/6850/7790/7850/7870) :N

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1565) colossal89


colossal89
tag

Áá nem a VGA venti kattogott :DD csak az egyik rendszer venti, de már újra kentem és szuper. :))

(Adatlapomon van a gépem)

(#1566) NyuszyCaster válasza kisza25 (#1564) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

már vártam hogy gagyi pedig nem az csak csörög a venti :D de komolyan idegesit és ennyi

HTC desire 500

(#1567) NyuszyCaster válasza HopeckoR (#1559) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

hát háztól házig garmi van úgy hogy intézem majd és ha le tudom beszélni a pcx el cserélem 270 re de az is sapphire lesz

HTC desire 500

(#1568) NyuszyCaster válasza Martin97 (#1562) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

hát tudod én a hőcsöves oc orajelei fölött járato a gpu 1200 a ram meg1675 és ezzel igy nincs aemmi baj csak a csörömpölés és a fekete halál

HTC desire 500

(#1569) NyuszyCaster válasza CirrMee (#1560) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

"Valószínűleg nem lépte át még a nemzetközi szaksajtó ingerküszöbét. Az AMD meg nem biztos hogy tud arról, hogy pl az Asus 270X -es szériája milyen hibaszázalékkal fut, elvégre a garis részt az Asus intézi, és nem az AMD."

ez igaz és nem hibáztatom az AMD t csupán csak annyit akartam kihozni belőlle hogy végül is ők az "abya cég" az ő termékük isez a kari az már csak hab a tortán hogy gyártja az asus a giga az msi az xfx a sapphire aki ráadásul referencia partner is!! és még semmi visszajelzés nem ment volna az AMD felé? ez kicsit hihetetlen számomra persze ok ez csak egy vga ráadásul nem is méregdrága
és nem egy suzuki vagy merci vagy opel ahol valami gondot találnak hivják vissza azt a szériát
kb 6 éve volt olyan hogy a WD nek volt egy hibás vinyó sorozata és értesitete az üzleti partnereit azok pedig a vevőket és kicserélték a vinyót ha az a széria volt
de hát ez más téma volt

inkább most az izgat hogy a pcx hogy ál majd a kérdéshez...

HTC desire 500

(#1570) CirrMee válasza NyuszyCaster (#1569) üzenetére


CirrMee
addikt

>ez igaz és nem hibáztatom az AMD t csupán csak annyit akartam kihozni belőlle hogy végül is ők az "abya cég"
El vagy tévedve, nem anyacég, semmilyen értelemben sem az. Grafikus processzorokat tervez (és gyártat), amiket elad a megrendelőknek.

>az már csak hab a tortán hogy gyártja az asus a giga az msi az xfx a sapphire aki ráadásul referencia partner is!! és még semmi visszajelzés nem ment volna az AMD felé? ez kicsit hihetetlen számomra persze ok ez csak egy vga ráadásul nem is méregdrága
Nem tudjuk, mi van a háttérben, de miért lenne nekik kötelező átadni az üzleti adataikat...?
Más a helyzet abban az esetben, ha az AMD szállítana le hibás grafprocesszorokat, mert abban az esetben rá lehetne verni a balhét anyagi értelemben az AMD -re, és attól lenne hangos a sajtó, a gyártókat meg anyagi értelemben nem terhelné annyira a sok hibás kártya miatti veszteség. Az, hogy nem olvasunk róla, valószínűleg azt jelenti, hogy próbálják a gyártók házon belül megoldani a dolgot, tehát erős a gyanú, hogy ők a hunyók. Ami akár azt is jelentheti, hogy tojnak az egészre, ha visszaviszed, majd küldenek másikat helyette. Ha sokáig bírják, akkor jó kis haszonnal mehetnek... :)

>és nem egy suzuki vagy merci vagy opel ahol valami gondot találnak hivják vissza azt a szériát
kb 6 éve volt olyan hogy a WD nek volt egy hibás vinyó sorozata és értesitete az üzleti partnereit azok pedig a vevőket és kicserélték a vinyót ha az a széria volt
de hát ez más téma volt

Egy autó esetében életekről lehet szó, emiatt kell visszahívni.
Egy merevlemez esetében is az a helyzet, hogy kerülhet olyan számítógépbe, ami fontos feladatot lát el, mert nem csak kovács pistike vehet az ilyet az otthoni 'ámítógépébe.

Egy játékosoknak szánt videokártya viszont rohadtul nem szokott pl kórházban vagy erőműben kikötni, ezért aztán a büdös életben nem fogsz Te olyat látni, hogy tömegesen visszahívják őket... :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#1571) Martin97 válasza NyuszyCaster (#1568) üzenetére


Martin97
aktív tag

Akkor szerencsés vagy, mert a vramom alapon is túlmelegszik néha, ha nem húzom 40% fölé a ventit. :W A 7ghz-t meg 100%-on sem bírja.

(#1572) colossal89 válasza Martin97 (#1571) üzenetére


colossal89
tag

Méréseim szerint nem a ramok tehetnek a túlmelegedésről közvetlen. Hanem a gyárilag túlhúzott GPU melegíti fel őket a hűtőjéről leáramló forró levegő okozza javarészt a ram hibákat közvetetten. A memória nem melegszik ennyire a kártyán még túlhúzva sem, ha a GPU-ról megfelelően el van vezetve a hő. Meg kell próbálni +levegőt juttatni a kártyára kívülről, én légkürtővel oldottam meg, amit egy 12cm venti támogat. :K

(Adatlapomon van a gépem)

(#1573) HopeckoR válasza colossal89 (#1572) üzenetére


HopeckoR
aktív tag

Kezd ez így eléggé gáz lenni most már.. De az is simán lehetséges, hogy nem is melegedés okozza csak silány minőségű a vram rajtuk ( bár szerintem valószószínűbb, hogy a melegedés miatt van). Lassan eljutunk, oda hogy 2 venti van rajtuk hőcsővel meg a tököm tudja mivel, de használat közben a usernek még fújkálnia is kell a kártyát mert különben túl melegszik.. vicc komolyan...

(#1574) NyuszyCaster válasza CirrMee (#1570) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

én ezt értem és vágom is de ha ennyire nincs köze semmihez ezekkel a vga kal kapcsoltban az AMD nek akkor akár le is szethetnék a pci e csati fölül az AMD föliratot a következő sorozatnál

lassan úgy náz ki a dolog hogy a vásárló a hibás jajjj szegény ATI 3870 em sosem volt ilyen gond vele

HTC desire 500

(#1575) NyuszyCaster válasza HopeckoR (#1573) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

ez már lassan netséges lesz sajnos :W én csak azt nem értem hogy miért nem lehet valamit rendesen megcsinálni?? már már ott tart a sapphire is lassan mint a Gainward 7600 gt m volt ami kemény kétnapig volt meg hazahoztam szép uj jó gyors stb majd jött egy kis F.E.A.R ozás és a zsir uj kari egyszer csak fekete kép és kijött belőlle amitől müködött a füst.. :( és máris sipolás hegyek majd kari és lapcsere

HTC desire 500

(#1576) HopeckoR válasza NyuszyCaster (#1575) üzenetére


HopeckoR
aktív tag

Én még jó régen egy X800GTO-t sütöttem meg egy Stalker-el :D nem bírta szegény... De ezek legalább nem sülnek meg csak hibáznak :C
De amúgy me, kell ezen problémázni.. Ugyan azt kel csinálni amit én tettem az ASUS-al. Utánajártam mindenhol, ahol lehetett, hogy ez mégis mi a pénzemért én nem ezt vettem. Sehol nem kaptam kielégítő választ akkor gari. Kaptam ugyan olyat? Aminek ugyan az a gondja? Nembaj gari. MSI R270 lett a vége, eddig semmi gondom vele. Mondjuk ehhez a bolt korrekt hozzá állása is kellett mert, mondhatták volna ők is azt amit az ASUS support mondott, hogy ez így normális. Csak szerencsére a szervizes krapek értett a dologhoz és nekem adott igazat.

[ Szerkesztve ]

(#1577) Martin97 válasza HopeckoR (#1576) üzenetére


Martin97
aktív tag

Ezzel a módszerrel csak az a probléma, hogy legalább 1 hónap mire lesz belőle más típus a 15 napos határidő miatt.
colossal89: a plexi oldallapot nincs kedvem szétvagdalni de majd a csőre rögzítem kötegelővel a két 8 cm-s ventit hátha úgy megy a vram magasabb órajelen is.

[ Szerkesztve ]

(#1578) colossal89 válasza HopeckoR (#1573) üzenetére


colossal89
tag

Több mérést végeztem azonos órajeleken és minden estben a vram túlmelegedés okozta a hibát. A tesztek alatt termisztorokat helyeztem el a kártyán. És a plusz hűtés nélkül teszt alatt, már dobta is a vram hibákat. De ahogy megnöveltem a légáramot friss levegő hozzáadásával, máris megszűntek a hibák. A GPU 74C megy fel maximum + hűtés nélkül. Ez még mindig GPU hibázási határon belül van, de arra pont elég hogy a közel 70C os légáram ropogósra süsse a vram-ot. És minden estben memória hibát diagnosztizáltam. De ahogy + hűtést eszközöltem a memóriáknak vissza zuhant a hőmérséklete és nem is hibáztak. ;) Úgy vélem a memóriák minőségiek, pusztán a hűtésüket kellene orvosolni, merthogy nincs is hűtésük, ami nem is lenne baj mert csekély hőt termelnek, csak hogy csupaszon kapják a GPU-ról származó forró levegőt.

(Adatlapomon van a gépem)

(#1579) HopeckoR válasza Martin97 (#1577) üzenetére


HopeckoR
aktív tag

Ezt érhető, nekem elég nagy probléma volt a 2*15 munkanapos gariztatás de megérte kivárni. Szerencsére nekem az első alkalommal volt egy sütött HD4850 addig az kihúzta (el is raktam tartalék kártyának, később még jól jöhet), a második alkalommal pedig ők maguk ajánlottak fel kölcsön kártyának egy HD7770-et.
De nagyon mást nem tudsz tenni, főleg hogy itt a nyár is még jobban melegedni fognak a kártyák.
(#1578) colossal89 Úgy érzem, hogy egy igazi mérnökkel van dolgunk :R

Végül itt egy kép, nekem így van belőve a venti. Eddig 55 fok fölé nem nagyon mászott a VGA.

(#1580) colossal89 válasza Martin97 (#1577) üzenetére


colossal89
tag

Egy próbát megér vele csinálni. Én most a gépházat alakítom át újfent. :)

(Adatlapomon van a gépem)

(#1581) Martin97 válasza colossal89 (#1580) üzenetére


Martin97
aktív tag

Próbálni mindenképpen megfogom, de a gépházat nem alakítom át, mert nem vagyok túl ügyes, majd valahogy a kártya mellé mókolom a ventiket azt lesz ami lesz. Már +500 mhz-nek is örülnék a gyárihoz képest.

(#1582) NyuszyCaster válasza Martin97 (#1581) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

az én házamban van hátul egy nagy venti oldalt a vga val szemben egy kisebb és nyugodtan húzhatom

HTC desire 500

(#1583) NyuszyCaster válasza HopeckoR (#1579) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

most végül is a 270 nek mik a gyári órajelei?

HTC desire 500

(#1584) NyuszyCaster válasza HopeckoR (#1579) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

én ezt néztem ki ha ikerül majd 30 után le vajazni a pcx el

[link]

HTC desire 500

(#1585) HopeckoR válasza NyuszyCaster (#1584) üzenetére


HopeckoR
aktív tag

Ez mondjuk már R270X. Nekem az X-es tényleg felesleges lett volna a CPU miatt, de látom szépet esett az ára mert 1.5 hete ugyan ennyiért vettem sima R270-et, igaz az Iponban.

Nekem ilyen órajeleket tud a kártya:

900MHz Core (Boost Clock:975MHz) (OC mode)
900MHz Core (Boost Clock:955MHz) (Gaming mode)
900MHz Core (Boost Clock:925MHz) (Silent mode)
2048 GDDR5 5600MHz Memory

Mondjuk kedden veszek használt AMD Phenom II 965BE-t (3.4Ghz) de az R270X-et még az se tudja kihasználni teljesen szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#1586) NyuszyCaster válasza HopeckoR (#1585) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

lehet de gondolkodom a sima 270 en is

HTC desire 500

(#1587) colossal89 válasza Martin97 (#1581) üzenetére


colossal89
tag

Én mára végeztem az átalakítással, egész nap ezt csináltam és tegnap is nagyrészt. Még 3-4 nap rá fog menni festéssel együtt. De már nagyon várom új szűrő rendszert is kap a ház, a régiek amiket szintén én csináltam elhasználódtak. Ahogy haladok vele egyre több ötlet merül még fel bennem, még jó pár eszköz beszerelésre kerül, plusz usb-k esata még egy, meg pár hasznos elem még. Amiben van a tápegység, azt a modult is megbűvölöm még. :))

[ Szerkesztve ]

(Adatlapomon van a gépem)

(#1588) NyuszyCaster válasza colossal89 (#1587) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

hajrá mérnök úr :R

HTC desire 500

(#1589) colossal89 válasza NyuszyCaster (#1588) üzenetére


colossal89
tag

Köszönöm szépen a biztatást! :R :)

(Adatlapomon van a gépem)

(#1590) Martin97 válasza NyuszyCaster (#1582) üzenetére


Martin97
aktív tag

Az én házamban is van egy 12-es venti elől és két 12-es hátul, ráadásul a proci nem melegít semmit. És így sem megy 6200 mhz fölé hiba nélkül még akkor sem ha a venti koccon van. Télen amikor nem volt 26-28 fok akkor vitte a 6600-6800 mhz-et 80%-os ventivel.
colossal89: Sok sikert!

[ Szerkesztve ]

(#1591) partxxx válasza colossal89 (#1589) üzenetére


partxxx
tag

nekem az alábbi összeállításban üzemel (R7260X-DC2OC-2GD5)
a piros körök a ventillátorok, a vékony téglalapok a kivágások (mérettel)

oldalt egy 140x140 kb 65CFM
hátul meg egy 120x120 szív ki (kb 50CFM)

a GPU ventillátor szabályozása 0-50°C -> 0-50%
50-75°C -> 50-100%

és így 55°C körül szokott lenni a GPU játék alatt (3240x1920 felbontás és élsimítás nélkül kb maxon játszok)

CPU: FX-4100@4GHz

még nem volt memória melegedés gondom!! (le is kopogom)

[ Szerkesztve ]

(#1592) partxxx válasza partxxx (#1591) üzenetére


partxxx
tag

[link]

[link] (+2x120mm venti)

ilyenek beszerzése és felszerelése mennyivel jobb mint a gyári hűtő ?

(#1593) colossal89 válasza Martin97 (#1590) üzenetére


colossal89
tag

Köszönöm! Igen sokat számít a külső hőmérséklet, mint azt tapasztaltad.

(Adatlapomon van a gépem)

(#1594) colossal89 válasza partxxx (#1591) üzenetére


colossal89
tag

Jó összeállítás, igen a lényeg, hogy egy egységnyi idő alatt minél többször ki lehessen cserélni a házban lévő levegőt. Majd én is teszek fel képeket meg leírást részletesebben néhány nap múlva amikor végeztem a munkálatokkal.

(Adatlapomon van a gépem)

(#1595) partxxx válasza partxxx (#1592) üzenetére


partxxx
tag

22-27°C ( 4. emelet, északi szoba :D )

alulra nem akarok tenni ventit, mert azonnal beporosodna

[ Szerkesztve ]

(#1596) colossal89 válasza partxxx (#1592) üzenetére


colossal89
tag

Minőségi hűtőnek tűnnek. De nem hinném hogy jobb mint a 260X DC2OC-s kártyámon lévő, a felülete így ránézésre közel akkora. Sajnos nem találtam technikai adatokat arról mekkora a felületük. Azt csöppet túlzásnak tartom, hogy 250W hő energiával megbirkózna úgy, hogy a hűtött chip hosszú távon ne károsodjon. Szerintem 150W-200W a maximum hűtő teljesítménye. Egyes kártyákon amiken gyengébb hűtő található akár érdemes is lenne rátenni de mivel 13k az ára így még 260X-re se tenném fel nem gazdaságos. Ha a 260X-hez hozzá tennénk 13k-t már egy szinttel magasabb VGA-t lehetne venni elég jó hűtővel. Így ezeknek a hűtőknek én nem látom értelmét ilyen árfekvésben.

(Adatlapomon van a gépem)

(#1597) NyuszyCaster


NyuszyCaster
senior tag

Sziasztok :(

megtörtént az első beszélgetés a pcx el..... gari ügyben mivel az r7 260x re háztól házig gari van igy ők intézik a futárt deeeee nem hajlandóak addig karit cserélni még nagyobra sem ráfizetéssel amig a sapphire magyaroszági forgalmazója rá nem bólint csak tudnám ki az és hol találom
ja és... a karim mai árát számolnák ráfizetésnél nem a számlán lévőt,,,,

HTC desire 500

(#1598) laychi válasza NyuszyCaster (#1597) üzenetére


laychi
veterán

Számlán lévőt kötelesek,ne hagye magad becsapni.
Jó hogy nem már használtként akarják visszavenni a bolti ár feléért és arra dobjál rá.
Ha ilyen herék,akkor inkább adják vissza a vásárlás összegét és irány egy másik bolt.
A garanciális jogok törvényében egyébként sem szerepel a levásárlás,ezt csak te választhatod.
Ha nem felel meg a csere vagy nem akarsz más terméket helyette,akkor kötelesek vissza adni a pénzed.

[ Szerkesztve ]

(#1599) laychi válasza laychi (#1598) üzenetére


laychi
veterán

(#1600) NyuszyCaster válasza laychi (#1599) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

köszi szépen

[ Szerkesztve ]

HTC desire 500

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.