Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) stevve


stevve
nagyúr

Előzmény topik: AMD Radeon™ HD 7730 / 7750 / 7770 / 7790

[ Szerkesztve ]

(#2) Gainka


Gainka
őstag

Király :C :)
Jobb is ez igy :)

(#3) marcus1


marcus1
tag

Valaki tudna nekem segíteni R7 260x-ben gondolkodom. valami tapasztalatokat szeretnék róla hallani.Driver-ek már jól működnek révén szó eléggé új Vga. köszi :R

A tegnap már történelem,a holnap még rejtelem,DE A MA ADOMÁNY.

(#4) Gainka válasza marcus1 (#3) üzenetére


Gainka
őstag

Mit akarsz tudni? :) A sapphirét nem venném meg mert elég gyenguszkának tünik a hütése,a 260x 40 ezret nem ér, teszteket tudsz nézni, ja és várj egy kicsit mert jön nem soká a 265 és betolakodik a 260x-270 közé és lehet lejjeb tolja a 260x árát :K

(#5) stevve

Igy van ezért vetem én is 7790-et janárban :K

(#3) marcus1

ÖÖ nézegesd a 7790 is mert lehet sokkal jobb árban találsz pl asust vagy sapphire dualx-et, ugyan azt tudja mint a 260x :K

[ Szerkesztve ]

(#5) stevve válasza Gainka (#4) üzenetére


stevve
nagyúr

Én is néztem a 260x-et, de egy tízessel olcsóbban kapni kiskeres 7790-et is. Egyelőre ezek az R7 árak túl magasak a kártyák tudásához mérten.

(#6) marcus1 válasza Gainka (#4) üzenetére


marcus1
tag

hát igazából az érdekelne hogy a 260x a 7790 utódja ebbe is olyan sok a hiba mint a 7790-ben? driverek eleinte még nem szoktak tökéletesek lenni. és 265 is a 7790 utódja ? vagy az más?

A tegnap már történelem,a holnap még rejtelem,DE A MA ADOMÁNY.

(#7) stevve válasza marcus1 (#6) üzenetére


stevve
nagyúr

Igazából nincs nagy baj a 7790-nel, leginkább a driver az, ami fejfájást okozhat, illetve a szerintem rosszul beállított állapotok a GPU és memória órajelek tekintetében. Amint lesz BIOS editor és értelmes driver hozzá, jobb lesz a helyzet.

(#8) lajafix válasza marcus1 (#6) üzenetére


lajafix
addikt

nekem 2 GBos Sapphire van 1 hete, a nem hőcsöves hűtős. 70 fokra felmelegszik alap ventillátor beállításokkal, ekkor 40-45% között pörög és nekem csendes. Afterburnerben felhúztam 55%-60%ra a ventit + némi tunning így épp 55-60fok közötti.

Driverral nekem nincs bajom. a régit leszedtem, a kártyát beépítettem az utolsó 13. valahanyast felraktam, BF4 highban 55 fps singleben, 1650x 10xx felbontásban, nekem meglepi hogy 1,5 GB a foglalt video RAM ezen a felbontáson is. Online még nem néztem, vén kocajátékos vagyok már csak. :B

Rock'n Roll

(#9) Writz


Writz
tag

Sziasztok!
Adott egy SAPPHIRE féle, egy ventis HD7790. Ezt megelőzőleg volt egy HD7770, ami ugyancsak SAPPHIRE.
Fájó szívvel adtam túl a kis 7770-en, annak ellenére, hogy jó áron jutottam a 7790-hez.
Betettem a karit, driver felrak, stb. Jöttek a problémák... A játékok, gyengébben futottak, mint a 7770-en.
Vegas-ban a preview akadozik, még Draft minőségben is. Össze-vissza omladozik a képernyőillesztő.
A 7770 idejében 14.1-es driver volt fent, ez le lett törölve, majd a 7790-hez 13.12-es lett felrakva. Azon törpölök, hogy esetleg driver problem állhat a háttérben. Ezt kellene megerősítenetek.
Esetleg ,ég annyi, hogy 64bit-es Win7 mellé milyen driver verziókat javasoltok?
Köszönöm előre is a válaszokat! :R

szerk:: Valószínűleg tervbe kerül egy Win reinstall is. :))

[ Szerkesztve ]

Passzívan aktív passzív forumózó vagyok...

(#10) stevve válasza Writz (#9) üzenetére


stevve
nagyúr

Próbálkozz meg a 13.10 driverrel, pár helyen olvastam, hogy az jobban fekszik neki. Igazából a 9, 10, 11 verziókat érdemes végignézni, ha nem megy. Ugyanígy jártam a Skyrimmal, a lecserélt HD 5670 teljesítményét hozta elsőre. :DDD Mondjuk nekem most 13.12 van fent, egyelőre jól megy ezzel.

Esetleg az is jó megoldás, hogy hagyod a Windowsra a drivert. Eltávolítod a VGA-t driverrel együtt, restart és amit ad. Win8 alatt még 13.9 volt a legfrissebb. MS csak WHQL-eset ad, annak jónak kell lennie. :)

[ Szerkesztve ]

(#11) AxBattler válasza stevve (#10) üzenetére


AxBattler
félisten

Így viszont nem tudja kihasználni a Mantle előnyeit.
Bár a 14.1 még csak béta státuszban van, lehet ezért is problémás a dolog - személy szerint saját gépre nem raknék fel béta drivert.

Én a Display Driver Uninstaller használatát + új 13.2 telepítését mondanám.

Ha ezzel sem megy, akkor új rendszer install...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#12) stevve válasza AxBattler (#11) üzenetére


stevve
nagyúr

A Mantle szerintem még várat magára. Legalábbis én még várok vele. :)

(#13) AxBattler válasza stevve (#12) üzenetére


AxBattler
félisten

Bőven ráérős, de vannak olyanok, akik már élvezni szeretnék az előnyeit BF4-ben. Én is így lennék vele, ha multiban csapatnám...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#14) Writz válasza stevve (#12) üzenetére


Writz
tag

A Mantle most nem lényeg. Mire meglesz a BF4 eredetiben ;] , az min. szeptember környékére fog esni. Egyenlőre az a fontos, hogy stabilan működjön.
(#10) stevve Nekem is most, a HD3000-es Intel iGP teljesítményét hozza. :DD Köszi a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

Passzívan aktív passzív forumózó vagyok...

(#15) Writz válasza Writz (#14) üzenetére


Writz
tag

Az Intel iGP-je bekavarhat? Csak mert Mantle mellett a 7770-nek eléggé betett.

Passzívan aktív passzív forumózó vagyok...

(#16) raisechip86


raisechip86
csendes tag

Sziasztok!Én most vettem egy 1GB-os Sapphire R7 260X-et szimpla hűtöset,pár nap múlva megérkezik és akkor majd letesztelem!(33k volt,remélem nem lesz vele gond.)

(#17) marcus1 válasza lajafix (#8) üzenetére


marcus1
tag

hát nekem most volt egy hd 6870 -esem 1gb-os de nekem kevés volt az 1gb mert néha leállt a játék hogy kevés a ram címszóval. hight és ultra 1680x1050 beállítások mellet. így el is adtam. ezért most valami 2gb-os kártyát szeretnék r7 260x környéki teljesítménnyel.

A tegnap már történelem,a holnap még rejtelem,DE A MA ADOMÁNY.

(#18) AxBattler válasza marcus1 (#17) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem lehet, hogy inkább a rendszermemóriára gondolt a játék? :)

Én FullHD-ban nyomom a 7750-nel, és eddig nem volt gondom, de ezt már házigazdák is leírták sok teszt kapcsán, hogy 1080p-ig elég az 1GB VRAM.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#19) stevve


stevve
nagyúr

Ha az egérkurzor megnőne:
Link

Nekem ez segített, mert ismét felütötte a fejét a hiba. :U

(#20) Gainka válasza marcus1 (#17) üzenetére


Gainka
őstag

Átrágtam már nagyon sok tesztet, és a 7790, egyikbensem hozott pluszt a 2giga ram, (650ti boost-192, 7850 256bit) Ezek, és ettöl felfelé már kihasználják a 2gigát.

(#21) greenface válasza Gainka (#20) üzenetére


greenface
aktív tag

Érdekes kérdés ez az 1GB vs 2GB.

Az a gond, hogy a tesztek többnyire csak átlag fps-t mérnek.
Itt csak akkor jön ki a difi, amikor már folyamatosan kifut a VRAM-ból a kártya (tehát nagyon nagy felbontás, 4x/8x AA).
Azt nem tükrözik a tesztek, hogy mennyi a mikrolag 1 ill. 2 GB esetében, már alacsonyabb felbontásokon is.

Az is érdekes, hogy a 7850-hez mindenki 2GB-ot ajánl, namost a 7790 nem sokkal lassabb...

Én használtam 1 GB-os 7850-et, és 1280x1024-ben (!!) 4x AA-val a Far Cry 3 már laggolt rendesen, 8xAA-val pedig játszhatalan volt. Ha megálltam, magas volt az fps, de ahogy megmozdultam...

Nem mondom, hogy feltétlenül kell a 2 GB a 7790-hez, de sztem aki teheti, inkább olyat vegyen, már most is jól jön, később meg sokkal időtállóbb lesz így a kártya.

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#22) marcus1 válasza Gainka (#20) üzenetére


marcus1
tag

lehet a rendszer memóriára gondol csak azon gondolkodtam hogy a videokártyához hozzá rendel + memóriát a rendszer memóriából. de ha 2gb-os vga-m van talán kevesebbet rendel hozzá így több memória jutt a rendszernek és talán így előnye származik a játékoknak a 2gb-ból.

A tegnap már történelem,a holnap még rejtelem,DE A MA ADOMÁNY.

(#23) AxBattler válasza marcus1 (#22) üzenetére


AxBattler
félisten

Elég neki az 1GB is, lásd a PH-tesztet (Sapphire HD 7790 2 GB: duplázott memóriával):
"Ugyan a megduplázott, 2 GB memória elsőre jól hangzik, csak éppen ritkán élvezhetjük az általa nyújtott előnyöket. Az általunk vizsgált három játék esetében jóformán semmit nem jelentett a plusz 1 GB."

Egyébként mennyi a rendszer memóriád? 2x2GB?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#24) Dark KillerX válasza AxBattler (#23) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Én azért úgy gondolom,hogy nem árt a 2GB Vram,főleg hogy csak pár ezer forint a különbség

Mert igaz a tesztek azt mutatják,hogy sima a játékmenet 1GB-os kártyával,de AA használat esetén bizony csúnyán eltud fogyni,és akkor élvezhetetlen laggolást kapnánk

[ Szerkesztve ]

(#25) AxBattler válasza Dark KillerX (#24) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha valóban csak max. 1-2k a különbség, akkor egy középkategóriás kártyánál már lehet én is bevállalnám, de sajnos ennél több szokott lenni, ahogy néztem.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#26) Dark KillerX válasza AxBattler (#25) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Van 260x 2GB.os úgy 36k környékén [link],és sztem az nem rossz ár

Bár sztem ez nem éppen az ismert típusok közé tartozik :U

Talán akkor ez 37k-ért? [link]

szerk. Sztem nem sok hidd el,mert ha minimálisan is használsz AA-t,akkor nagyon is rájössz,hogy mennyire számít a Vram,és a 3500Ft ne tántorítson el.

[ Szerkesztve ]

(#27) AxBattler válasza Dark KillerX (#26) üzenetére


AxBattler
félisten

Az +3.500,- HUF azaz +10% az 1GB-oshoz képest.
Háát... :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#28) marcus1 válasza AxBattler (#23) üzenetére


marcus1
tag

a rendszer memóriám 2x2 gb 1333mhz . akkor lehet jobban járnék 2x4 gb rendszer memóriával +1gb vga?

A tegnap már történelem,a holnap még rejtelem,DE A MA ADOMÁNY.

(#29) AxBattler válasza marcus1 (#28) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem tudom hogy milyen a konfigod, és milyen játéknál dobott hibaüzenetet a gép, pontosan milyen beállítások mellett. Így elég nehéz véleményt mondani, de a 2x2GB elég lehet még.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#30) marcus1 válasza AxBattler (#29) üzenetére


marcus1
tag

ez a konfigom ASRock FM2A88M Extreme4+/Athlon II X4 750K/2x2gb 1333 mhz/500gb HDD/Antec VP450P
és akkor még meg volt a hd 6870 1gb vga-m a monitorom max 1680x1050 Batlefield4 high 1+2 ultra beállítások mellet próbáltam és kb pár perc után játék le állt és ki írta hogy a memoria kevés zárjak be programokat. :DD

[ Szerkesztve ]

A tegnap már történelem,a holnap még rejtelem,DE A MA ADOMÁNY.

(#31) Writz válasza marcus1 (#30) üzenetére


Writz
tag

Nekem is 4GB RAM-mal írkált furákat... :)
8GB-ra bővités megoldotta a problémát.
Amúgy 8GB mellett 5,8 volt a max mem. használat BF4 alatt.

[ Szerkesztve ]

Passzívan aktív passzív forumózó vagyok...

(#32) lajafix válasza marcus1 (#30) üzenetére


lajafix
addikt

szerintem is bőven 4 GB RAM felett eszik a rendszer BF4 highon, tehát nem csoda hogy kevés a RAMod.

Költői kérdésem hogy alulfeszelni lehet a R7 260X-et?

Rock'n Roll

(#33) AxBattler válasza marcus1 (#30) üzenetére


AxBattler
félisten

Meg is válaszolták mások.
Ajánlom Lec TeamGroup RAM-jait...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#34) marcus1 válasza Gainka (#4) üzenetére


marcus1
tag

és szerintetek mennyire mehet le kb az r7 260x ára ?nekem ez a teljesítmény is elég lenne.Gondolkoztam a hd 7850 v r7 265 ben de sztem azok nekem túl erősek lennének.

A tegnap már történelem,a holnap még rejtelem,DE A MA ADOMÁNY.

(#35) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Teves.

(#36) Gainka


Gainka
őstag

Igaz lehet hülyeség is várnod, mert 30 alá tuti nem fog menni a közeljövöben, az hogy most 33-34 vagy 35-6 majd nem mindegy nem ? :B
MSI-t láttam most 2 gigásat 36-ért.
Bár én nem venném meg :DD (nem is vettem meg) 7790-et vettem 33-ért, és annyi a különbség hogy nincs benne trueaudio.
Gondolom irnom sem kell hogy ha a 7790 kevés lesz a 260x-is :B :DDD

(#37) marcus1 válasza Gainka (#36) üzenetére


marcus1
tag

hát akkor lehet ASUS HD 7790 1GB GDDR5 DirectCU II OC 31k körül van az lesz. hozza sztem a 260x teljesítményét és a hűtése se tűnik rossznak. :D

A tegnap már történelem,a holnap még rejtelem,DE A MA ADOMÁNY.

(#38) marcus1 válasza AxBattler (#33) üzenetére


marcus1
tag

hát azon gondolkoztam hogy veszek 2x1 gb-ot a 2x2 mellé.6gb sztem elég általában és szted a játékokban nincs hátránya 2x4 v 2x2+2x1 gb ?

[ Szerkesztve ]

A tegnap már történelem,a holnap még rejtelem,DE A MA ADOMÁNY.

(#39) AxBattler válasza marcus1 (#38) üzenetére


AxBattler
félisten

Ezt nem tudom.
De lehet jobban jársz, ha veszel 2*4gb-ot, és a 2*2-őt eladod - a különbség kb. 10k.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#40) stevve válasza AxBattler (#23) üzenetére


stevve
nagyúr

Jó példa a Skyrim, ami annyit tol VRAM-ba, amennyit tud. Nálam most indításkor azonnal 1.4, 1.6 GB-ot le is vesz. Mivel azt a tartalmat GPU-nak kell elérnie elsősorban, gyorsabban is éri el. Ha a rendszermemóriába kell írni, azt a CPU zaklatásával éri el. Hasznos az a sok memória, legfeljebb az átlag FPS-ben nem látszik. A GPU lassabb a CPU-nál, viszont a GDDR5 gyorsabb a DDR3-nál. Valószínűleg ezért nem látszik annyira a különbség, bár lehet, hogy ez hülyeség. :)

marcus1:
Én nem keverném és tenném egyenlővé a rendszer és VGA memóriáját. Az egyik általános célú, a másik nem. Ez nem olyan, hogy akkor így van 5 GB memóriád. :N

A kevert memóriák pedig nem lesznek hatékonyak, érdemes inkább akkor eladni, ami van és venni egy 2 x 4GB kitet, ha kell.

[ Szerkesztve ]

(#41) Dark KillerX válasza AxBattler (#39) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Én használtam sokáig single 4GB rammal a mostani konfigomat( FX6300~4,2Ghz+ a 7870-et,előtte 7850-el),de bőven jól futott 4GB rammal minden,csak okosan kell kihasználni. :K

[ Szerkesztve ]

(#42) greenface válasza lajafix (#32) üzenetére


greenface
aktív tag

Próbáld meg a legújabb Trixx-el.
Nekem Giga 7790-en lehet állítani.
(Magam is meglepődtem, mivel mindenhol azt olvastam, hogy 7790-nél nem lehet. :) )

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#43) Grave_444 válasza stevve (#1) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Szerintem nem kellett volna szétválasztani, alapból külön kellett volna tenni a 7790-et, így sokan nem fogják ezt a topikot megtalálni. :) Remélem nem lesz igazam.

(#44) stevve válasza Grave_444 (#43) üzenetére


stevve
nagyúr

Nem én hoztam létre annak idején, de logikailag helyes szerintem. Remélem, azért átjönnek id idővel a 7790-eek. :)

(#45) Gainka válasza stevve (#44) üzenetére


Gainka
őstag

Hogy ne jönnének át, elözö topik is csak a 7790 miatt pörgött szinte, És mivel itt van két uj kártya is ez továbra is pörögni fog és felül lesz igy könnyen meg találják. :K
Meg hát majd még 1x 2x be kell linkelni elözöbe.

(#46) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Hát remélem pörög.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#47) kisQtyuli87


kisQtyuli87
újonc

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni. Múlt héten vettem egy Gigabyte GV-R779OC-2GD kártyát.
Feltettem a 13.12 drivert. Telepítés befejezésekor (kész megnyomásakor) lefagy a gép.
Ezt már többször eljátszotta. :(
8800GT (108W) vettem ki, elvileg a tápomnak bírnia kéne.
Várom a segítségeteket.

(#48) keke69 válasza kisQtyuli87 (#47) üzenetére


keke69
őstag

Szerintem maradt fent szemét az előző nvidiás driverből!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#49) Gainka válasza kisQtyuli87 (#47) üzenetére


Gainka
őstag

Gyàrit nem probàltad? Ha nincs mas dobd ujbol a wint.

(#50) Writz


Writz
tag

Srácok... Én ezt nemértem... Odaadtam hétvégére barátomnak a 7790-em amit most vettem (ami nem akart szuperálni), szanaszét szidta a karit, mert még be se kapcsolt vele a gép. Erre visszakapom, be a gépbe, bebootol, és faszán megy... Semmi gond... Nem értem... :DDD

Passzívan aktív passzív forumózó vagyok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.