Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) d4nl


d4nl
tag

sziasztok!

vettem egy sapphire r7 260x 2gb kártyát, és szükségem van kis segítségre. előző nvidia gtx 460 1gb kártyám elfüstölt és azt váltotta. A problémám, hogy azzal az előző kártyával ki tudtam küldeni az audiot tvre simán ezzel pedig nem. Ugyanúgy, ahogy az előzőt ezt is hdmi kábellel csatlakoztattam a tv-re de átalakítóval a kártya dvi kimnetére. ennek ellenére a win7 látta és a hangot simán át tudta vinni tvre. ez a kártya vajon nem képes rá vagy csak beállítás kérdése?

(#1702) CirrMee válasza d4nl (#1701) üzenetére


CirrMee
addikt

Lehet pl azért nem, mert a DVI csak videojelek küldésére van szakosítva... :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#1703) d4nl válasza CirrMee (#1702) üzenetére


d4nl
tag

előbb lehet nem voltam egyértelmű, de ugyanazzal a hdmi kabellel vegen a hdmi-to-dvi atalakitoval volt osszekotve a gtx460 is mert mindket kartyan csak egy hdmi kimenet van amire a pc monitort dugtam.a hang atment, a windowsos hang beallitas ablak latta a tv-t es ha alapertelmezettkent valasztottam ki, azon szolt hibatlanul az audio

[ Szerkesztve ]

(#1704) CirrMee válasza d4nl (#1703) üzenetére


CirrMee
addikt

Maga a DVI szabvány tudtommal csak video jelekkel operál.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#1705) colossal89 válasza CirrMee (#1704) üzenetére


colossal89
tag

Igen a DVI digitális videó jel továbbításra lett tervezve hangra nem, csak a HDMI képes szabványosított digitális videó és hang továbbításra egyszerre. Ha ez mégis sikerült 460-al + DVI-al, én a véletlennek tudnám be, mert nem erre találták ki a DVI-t. Így nem kell meglepődni ha nem működik, szerintem kár erőltetni.

[ Szerkesztve ]

(Adatlapomon van a gépem)

(#1706) d4nl válasza colossal89 (#1705) üzenetére


d4nl
tag

Köszi, mondjuk az orrom előtt a megoldás.. a displayport. Ha nem sikerül, jövök tanácsért. thx

(#1707) keke69


keke69
őstag

Letölthető az AMD Catalyst 14.7 RC
Én feltettem a 7790-re(dual-x) tökéletesen működik rajta minden,még a cucore zero is!Előtte a 16.4 whql volt fent szintén renden volt azzal is minden!

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#1708) Martin97 válasza keke69 (#1707) üzenetére


Martin97
aktív tag

Játékokban/netezésnél nincs tex.hiba?

(#1709) keke69 válasza Martin97 (#1708) üzenetére


keke69
őstag

Szia!
Nem régen raktam fel így messze menő következtetéseket nem tudok levonni,de nem tapasztaltam eddig semmi ilyet.

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#1710) Martin97 válasza keke69 (#1709) üzenetére


Martin97
aktív tag

Végre egy ígéretesnek tűnő driver. Majd ha néhány napon belül sem okoz idegállapotot akkor énis teszek egy próbát. :)
Ha totál megszűnne a fekete képernyős dolog akkor jó kártya volna (ha eltekintünk a ventitől, ez szerencsére szoftveresen megszűntethető meg a bios editor hiányától).

(#1711) woodworm válasza Martin97 (#1710) üzenetére


woodworm
veterán

Ha valakinek ezelőtt sem voltak problémái, nem túl releváns, ha ezután sincsenek.

(#1712) smiti válasza keke69 (#1707) üzenetére


smiti
addikt

Holnap ha hazaérek melóból ki is próbálom. Hátha .... :U

(#1713) TIT


TIT
veterán

Játék közben fekete kép és restartol vagy nekem kell,ez kártyahiba vagy driver?
A 7790-hez nem 260x-es driver kéne a 7xxx helyett?

(#1714) CirrMee válasza TIT (#1713) üzenetére


CirrMee
addikt

Ha nem zavar, hogy az 5xxx sorozattól win7-8.1 -ig ugyanazt a drivert töltöd le, kereshetsz nyugodtan másikat... :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#1715) TIT


TIT
veterán

Akkor miért vannak típusra szétbontva.
Mellesleg a 260x-hez több köze van a 7790-nek mint a 7xxx-hez,azért ilyen vacak,használhatatlan.
Egy időben külön is volt.
Ha így van az amd léphetne valamit,mert már közel egy éve mindenki őrjöng,mindenki visszavinné és nvidiát venne rögtön lépnének.

(#1716) HopeckoR válasza CirrMee (#1714) üzenetére


HopeckoR
aktív tag

Am nem volnék benne biztos hogy tejesen ugyan az a driver.
Mikor a 260X-hez volt letöltve driver, azt beadtam gariba kaptam cserének egy HD7770-et akkor akkor azt a drivert nem engedte fel rakni, nem megfelelő illesztőprogram hibával ( vagy valami ilyesmi ) Leszedtem a HD7770-es drivert és az prímán fel is ment rá.

(#1717) Sanyi19 válasza Martin97 (#1708) üzenetére


Sanyi19
őstag

Felraktam én is az új Beta-t. Mafia 2-be néha textúrahibák jelennek meg. Viszont ezt a játékot most raktam fel, így nem tudom az előzővel is csinálta-e volna. De eddig semmi másba nem tapasztaltam textúra-hibát ezzel a kártyámmal. Gigabyte R7 260X OC 2GB-om van.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#1718) Martin97 válasza Sanyi19 (#1717) üzenetére


Martin97
aktív tag

Szia!
A zerocore-al mi a helyzet visszajön a gép az alvásból?
Afterburnerben, hogy lehet beállítani, hogy játék alatt mutassa a gpu és cpu kihasználtságot?

(#1719) keke69 válasza Martin97 (#1718) üzenetére


keke69
őstag

Nekem mindig visszajön!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#1720) Martin97 válasza keke69 (#1719) üzenetére


Martin97
aktív tag

Az ezt megelőző driverrel volt probléma ezzel kapcsolatban?

(#1721) woodworm


woodworm
veterán

A 2d órajel emelése kapcsán ma teszteltem a fekete képernyőt is. Beállítottam és levettem a monitor kikapcsolását 2 percre, így bármikor otthagytam szinte azonnal kikapcsolt. Nem számoltam, de sokszor működésbe lépett és mindig visszajött. Ráadásként 2-3-szor alvásba küldtem a gépet is, ez is működött.
Az elmúlt 4 napban nem volt random fekete képernyő sem, bár ez annyira nem mérvadó, mert egyébként ez csak 4-5-ször fordult elő február óta. A levegő a front miatt erősen lehűlt, ilyenkor nekem mindig fagyott a vga-m, most egyetlen egyszer sem. A firefoxos textúrahiba maradt, de ezt nem fognám egyértelműen a kártyára, engem annyira nem zavar, marad bekapcsolva a gyorsítás.
A 2d órajel emelésének az ára a 4-5 fokkal magasabb alapjárati hőmérséklet. Most a viszonylagos hűvösben is 39°C-os.

Ja, a kártya egy asus hd7790 dc2oc 1GB.

[ Szerkesztve ]

(#1722) Martin97 válasza woodworm (#1721) üzenetére


Martin97
aktív tag

Ez jó hír holnap teszek egy próbát.
Nekem is jól jött a hűvösebb idő. Igen jó a tuningpotenciálja a kártyának. Afterburnerrel lehet emelni +100 mv-ot és így stabilan elérhető a 25% feletti tuning, (talán több is csak a bios le van szabályozva 1320/1800-ra). Játéktól függően +7-12 fps-t lehet nyerni. Külön öröm a sapphireosoknak, hogy ha %-onként kiméri a felhasználó, hogy hol kerreg a venti akkor az egyéni ventiprofillal ezt ki lehet küszöbölni (nekem 35-50% körül csinálja). Jó volna egy ln2 bios mint a 7790 esetében ahol annyit lehet emelni amennyit a hűtés bír.

[ Szerkesztve ]

(#1723) kisza25 válasza colossal89 (#1705) üzenetére


kisza25
félisten

pedig lehetséges 1, 2
csakhát ugye, melyik DVI az a nem mindegy:

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1724) Sanyi19 válasza Martin97 (#1718) üzenetére


Sanyi19
őstag

Egy párszor néztem, eddig mindig visszajön. :)

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#1725) colossal89 válasza kisza25 (#1723) üzenetére


colossal89
tag

Én anno próbáltam 2 fajta DVI-al nem kikerült, akkor még híre hamva se volt a HDMI-nek, és még a szakirodalom szerint sem volt képes a hang átvitelére a DVI, gondolom ahogy bejött a HDMI ahhoz készítettek egy út DVI csatlakozót ami képes volt hangot átvinni nem csak képet, ez alapján írtam a hozzászólásomat, ami nem volt naprakész elismerem, köszönöm az infót. ;)

(Adatlapomon van a gépem)

(#1726) kisza25 válasza colossal89 (#1725) üzenetére


kisza25
félisten

szerintem is csak dvi-HDMI-nél lehet ez a hangátvitel, dvi-dvi nem képes rá szerintem :N

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1727) TIT válasza kisza25 (#1726) üzenetére


TIT
veterán

De még a dvi-hdmi se.
Catalyst figyelmeztet is.
Mindenesetre jó,hogy a blackscreen-re nincs megoldás(nvidiára váltáson kívül)valaki hűtésre gyanakszik,de ennyi kártyának nem lehet szar a hűtése.
Cata meg miért írja a 14.7 bétára,hogy új szoftver és telepítené....ha csak egy béta.Azért,hogy a rossz még rosszabb legyen?

(#1728) HopeckoR válasza TIT (#1727) üzenetére


HopeckoR
aktív tag

Kétlem hogy a fekete képernyőt a kártya hűtése okozná...
Játékok alatt még értem a textúra hibákat, az 99% hűtés probléma de hogy az is miért... R270-en még sosem volt játék alatt mondjuk nekem úgy van beállítva hogy 60fok fölé még sosem ment a VGA.

(#1729) woodworm válasza TIT (#1727) üzenetére


woodworm
veterán

Napok óta nem találkoztam vele, pedig be van kapcsolva. Driver a 14.4-es, amihez hozzápiszkáltam, az a 2d-s órajel és ram frekvencia.

(#1730) sepsi0


sepsi0
őstag

Új bios van a black screen miatt!
R7260X-DC2OC-2GD5

[ Szerkesztve ]

(#1731) colossal89 válasza sepsi0 (#1730) üzenetére


colossal89
tag

És mit tudsz róla, ezzel a bioszal már leveszi az órajeleit? Vagy marad most is maxon az órajele, és csak ezt a black screen hibát javítja? Nekem is ugyan ez a kártyám és feltenném akkor ha 2D órajelet is állítottak be.

[ Szerkesztve ]

(Adatlapomon van a gépem)

(#1732) sepsi0 válasza colossal89 (#1731) üzenetére


sepsi0
őstag

Én rátok bíznám a tesztelést :K :D
A fiaimnál tökéletesen mennek a kártyák a nem OC-s BIOS-al....

(#1733) colossal89 válasza sepsi0 (#1732) üzenetére


colossal89
tag

Feltettem Vbios verzió száma sem változott, és nem tettek bele 2D órajelet se, nekem eddig sem jött elő ez a fekete képernyő probléma. Így számomra nem nyújtott változást.

(Adatlapomon van a gépem)

(#1734) colossal89


colossal89
tag

Annyi változást most látok, hogy a Vbios dátuma 2014.06.25 lett, a tavaly novemberi helyett. És az ati power play nél, az első state 875Mhz helyett most 1188Mhz van. Még ha ott is volt a régi biosznál a 875Mhz sosem használta akkora órajelen. Ennyit változást tudok mondani.

(Adatlapomon van a gépem)

(#1735) HopeckoR válasza colossal89 (#1734) üzenetére


HopeckoR
aktív tag

Azt is el tudom képzelni, hogy mostmár nem csak az órajelek járnak mindig maxon, hanem a kártya folyamatos 100% terhelés alatt is lesz ;]

(#1736) colossal89 válasza HopeckoR (#1735) üzenetére


colossal89
tag

Annyira nem rontották el, nem megy egy titkos háttérművelet sem szerencsére, habár kitelne tőlük :DDD
Most "FÁRKRÁJ3" -al játszottam és nem volt gondom.

[ Szerkesztve ]

(Adatlapomon van a gépem)

(#1737) TIT válasza woodworm (#1729) üzenetére


TIT
veterán

Csak az a gond,hogy nem a képernyő kikapcsolásos blackscreen-em van,hanem játék közben egyszercsak blackscreen és csak a reset segít.
7790-hez meg nem jó a 260x biosa,asus biost amúgy se tennék fel szívesen.
Vajon a többi gyártó is megcsinálja?Mondjuk ők nem is teszik ki a biost,hanem rejtegetik.

(#1738) woodworm válasza TIT (#1737) üzenetére


woodworm
veterán

- Fel lehet tenni a 260x biosát a 7790-re, mivel csak órajelekben térnek el egymástól, többen meg is tették. Egyedül amire biztosan ügyelni kell az a ram mennyisége és típusa, ez kinyomozható a techpowerup oldaláról.
- A random fekete képernyő is volt nálam ezelőtt, bár játékban talán ha egyszer.
- Még amiről tudok a Gigabyte-nál elérhető a kártyák biosa.

(#1739) TIT válasza woodworm (#1738) üzenetére


TIT
veterán

Hát ez a baj,hogy órajelekben eltérnek,de az átírható elvileg.
Hynix ram van az enyémben.

(#1740) GabeszTdi


GabeszTdi
csendes tag

sziasztok van egy ilyen kártyám egy windows7 64-bit en
SAPPHIRE R7 260X 2GB GDDR5 OC

drivert szerettem volna frissíteni de a telepítés leáll ilyen üzenettel hogy

letöröltem a régit a szokásos uninstall minden pipa be, és már futattam a tisztítót is és semmi

jaa és a napló fájl üres nincs hiba

és azóta nem tudok drivert telepíteni

(#1741) Adam333


Adam333
tag

Hello, hosszas keresés után a 260x mellett tettem le a voksomat, ám sokan le akarnak beszélni hogy nagyon nem ajánlott kártya, elromlik, stb, és vegyek 750 ti-t. Ti mit gondoltok, mi igaz ebből?

(#1742) freestailo válasza Adam333 (#1741) üzenetére


freestailo
őstag

olvass vissza néhány 100-1000 hozzászólást, és meglátod mit gondolunk...

(#1743) colossal89 válasza Adam333 (#1741) üzenetére


colossal89
tag

Én is csak azt tudom mondani vissza kell olvasni, az tények le vannak írva. Én sem voltam rest első hozzászólástól végig olvasni néhány hete, csak sajnos vétel után...

(Adatlapomon van a gépem)

(#1744) HummeRC válasza Adam333 (#1741) üzenetére


HummeRC
senior tag

Hasznos amit a többiek javasoltak, olvasd el őket, hisz ezért írták le a tapasztalataikat, vették rá a fáradtságot. :K

Összefoglalva, erősen nem ajánlott, megbízhatatlan kártya/driver. Amilyen jó kártya lehetne a specifikációk és az ára alapján, annyira nem stabil, vagy egy részük eleve hibás. Aztán megy vissza a többség gariba és addig nézed a falat. Utólag pedig a többség mást venne.
Ha saját véleményt szeretnél, akkor visszaolvasol és mérlegeled a többiek szívását. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1745) SparrowHUN


SparrowHUN
tag

Sziasztok Urak!

A segítségeteket szeretném kérni, mivel már nagyon csak nem igazodok ki a dolgokon.

Kinéztem egy VGA-t, XFX R7 260X 1 GB DDR5 -ös. A gondom annyi lenne, hogy 1 év gari, meg számomra úgy ismeretlen gyártó (mondom számomra, nem vagyok jártas eme témában annyira). Nos ugye ez a kártya 3.0-ás PCI Express-es.
Ezzel szemben, nézegettem még a Sapphire R7 260X 2 GB DDR5 -ös kártyát. Tök jó, memória számomra jó, gari 2 év (manapság ugye ez sem hanyagolható), de azt írják, hogy PCI 2.0 -ás. Ahol venném

Felmentem a Sapphire oldalára, igaz az OC-s verziót dobja csak ki, de megjelent ugyanazon leírásban a PCI2.0 és a 3.0 is. Valaki legyen oly kedves és rakjon képbe, hogy most ez hogy is van!? Milyen PCI Express tartozik a Sapphire-hoz?Hivatalos leírás

Na meg természetesen melyik lenne a jobb választás?

Válaszokat köszönöm szépen!

(#1746) tescodr


tescodr
tag

ohh jaj de kár hogy most tévedtem be a topicba.... nekem az új r7 260x em most ment vissza garba 3 napot volt nálam mert minden 2. indításra ad csak képet hidegen...

(#1747) tescodr válasza SparrowHUN (#1745) üzenetére


tescodr
tag

xfx nem rossz márka, szerintem bőven elég az 1gb is ebbe na kategóriában.
és valószínűleg azért van pci-ex 2.0 és 3.0 mivel vissza felé is kompatibilis a csatolója a kártyának tehát a kártya PCI-ex 3.0-ás de bele lehet rakni egy 2.0ás foglalatba is :)

(#1748) Martin97 válasza SparrowHUN (#1745) üzenetére


Martin97
aktív tag

[link] Ez a kártya 3.0-ás, gondolom azért tüntetik fel a 2.0-át, mert azokban a lapokban is elindul (egyébként én 1.1-el hajtom és semmi hátrány nincs belőle).
Fentebb írtam a problémá(i)t: csörög a venti bizonyos fordulaton, meg a többi gond ami (szinte) az összes ilyen kártyát érinti. Jól gondold meg ezt a szériát!
tescodr: megelőztél, a 2gb-os minimálisan kerül csak többe, és néhány játéknál szükség van a +1gb vramra (Watch Dogs). Nem a 2.0-val van bajod, hanem azzal, hogy a post és a rendszer betöltése közben bekapcsol a zerocore.

[ Szerkesztve ]

(#1749) tescodr válasza Martin97 (#1748) üzenetére


tescodr
tag

Egyet értek a kollégával én még ennyit nem szívtam egy új kártyával sem mint ezzel... ráadásul ezt az én pénztárcám bánja...én 2.0ban szerettem volna hajtani de hiába... :W :(((

(#1750) SparrowHUN válasza Martin97 (#1748) üzenetére


SparrowHUN
tag

Sajna csak ez a max, amit anyagilag fel tudok érni, meg nem egy atomerőműbe szánom. Sajna az nVidia kártyákkal anno Nekem is meggyűlt a bajom, meg ahogy nézem, egy kicsit mintha túl lennének árazva.

Vagy esetleg valami ötletetek lenne?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.