Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20701) PuMbA válasza RetepNyaraB (#20699) üzenetére


PuMbA
titán

"Ez persze szoftveres mérés és mint ilyen, kamu."

Nem kamu, miért lenne az? Akkor a Windows Feladatkezelőben is a programok memóriafogyasztása bájtra pontosan kamu lenne? Az operációs rendszer, ami kezeli és kiosztja a memóriát ne tudná megmondani, hogy mennyit osztott ki? :) Semelyik program sem kerülheti ki az operációs rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#20702) adr0001 válasza RetepNyaraB (#20699) üzenetére


adr0001
tag

Nekem is 7-essel kezdődik a szám magas textúra mellett, úgy hogy a játék indításakor van 7.8G szabad VRAM.
De, mégis használhatatlan, pont az a baj hogy bármilyen egyéb opciót hiába állítgatsz lefelé, nem gyorsul RT mellett, ergo valami bottleneck-kel. SoTTR dettó, akad mint a veszedelem 1080p-ben amíg nem kap normal textúra beállítást és ezzel egy kis extra szabad VRAMot.
Full low és High texture-rel, 2 random RT opció bekapcsolva és egyből 30-hoz közeli lowok lesznek és nem 1%-ban hanem 50... Viszont, mindent kimaxolhatsz, és ha csak középre visszateszed a textúrákat egyből hozza azt amit egy fapad 3060. Mert amúgy RT-ben, papíron (3D Mark Port Royal), van a kettő között (6600XT-3060) kb. 10% az utóbbi javára, míg ebben a játékban azonos beállításokon 60-70%. Hát ezért.

Úgy emléxem high texture mellett vagy reflections, vagy fények. a kettő együtt nem ment. Sajnos. Jó játékot!

"If you think [***]* was a Grade A asshole liar, wait 'til you get gaslit by a mainframe"

(#20703) PuMbA válasza adr0001 (#20702) üzenetére


PuMbA
titán

A valóságban, azaz játékokban 50%-kal jobb egy 3060 RT-ben, mint egy 6600XT. A 3D Mark-ban nem bíznék, mindig hülyeségeket mért. Van erről mérésed, képed, amit mondasz, mert még nem bukkantam ilyenre YouTube-on. Tehát hogy a 6600XT a textúrákat lejjebb véve medium-ra high-ról hirtelen 40-50%-kal begyorsul RT alatt.

[ Szerkesztve ]

(#20704) RetepNyaraB válasza PuMbA (#20701) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem értek hozzá, de ha nézed pl. a cpu feszültségét bármilyen szoftverben, meg rámérsz eszközzel, a két érték nem ugyanaz lesz.
Nem magamtól mondom és vitatkozni sem tudok róla. A VGA ramfogyasztása is hasonló lehet.

Más: ráeresztettem az új hydra vga diagnosztika részét a cuccra és valahogy sikeresen elcsesztem vele a drivert ("nincs kompatibilis eszköz a rendszerben", írta az adrenalin). Sebaj, egy reboot megoldja. Gondoltam.
Na azóta nincs kép ha betölt a windows. Csak a biosig.
Mivel win reinstallt nagyon nem szeretnék, arra gondoltam szerzek egy nv kártyát, azzal remélem elindul és resetelni tudom az amd drivert. Remélem.
Ha van más ötlet, csak folyvást :R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#20705) PuMbA válasza RetepNyaraB (#20704) üzenetére


PuMbA
titán

Értelek, de az szerencsére más, hiszen a processzorokban már hődióda sincs, tehát azért nem pontos, mert egyáltalán nincs analóg mérőeszköz rá :) A VRAM foglaltság mennyisége az egy egzakt dolog, pofon egyszerű "mérni", hiszen igazából nem mérésről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#20706) adr0001 válasza PuMbA (#20690) üzenetére


adr0001
tag

Értem, de egy másik gyártó teljesen más felépítésű és szoftveres meghajtású GPU-ján 8GB mellett mégis ez a tényszerű helyzet. A nagyobb 8GB-os RTX-en is ez okoz bajt, mert a nagyobb lóerő miatt (nyilván) 1440p használat mellett (ami több ram ramot kér, és nem csak a magasabb DLSS input felbontás miatt) jelentkezik hasonló probléma, de legalább nem azonnal mint a kis-nagy Navi-nál.

@#20691
A tárgyalt játék estében mind a 3050, mind a 3060 kb. annyira nevezhető "Ray-Tracing GPU"-nak, mint a 6600.

"If you think [***]* was a Grade A asshole liar, wait 'til you get gaslit by a mainframe"

(#20707) PuMbA válasza adr0001 (#20706) üzenetére


PuMbA
titán

"A tárgyalt játék estében mind a 3050, mind a 3060 kb. annyira nevezhető "Ray-Tracing GPU"-nak, mint a 6600."

Ez nem igaz. A Cyberpunk 2077-ben 1080p DLSS / FSR Quality és RT Ultra, azaz mind az 5 RT opció be van kapcsolva, a megvilágítás pedig Ultra-n van. Így 40-60 fps-em van. Ebben a helyzetben a 6600XT tud 20 fps-t. Köze sincs a két kártyának egymáshoz, ég és föld. A 3060 pontosan egy 6700XT szintjén van RT-ben, ezt tárgyaltuk itt nem rég a többiekkel, mérésekkel alátámasztva. Ha visszaolvasol, megtalálod ezeket :) Jó lenne ha te is igazolnád, hogy a 6600XT hol éri be a 3060-at RT-vel medium textúrákkal....

[ Szerkesztve ]

(#20708) bobalazs válasza PuMbA (#20707) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Tegyük hozzá hogy DLSS-el, mert anélkül nem olyan acélos az RTX kártya sem.

(#20709) PuMbA válasza bobalazs (#20708) üzenetére


PuMbA
titán

Jaja, de a 6700XT is FSR-rel :) A lényeg, hogy minden beállítás tökéletesen azonos volt.

[ Szerkesztve ]

(#20710) tusi_ válasza PuMbA (#20707) üzenetére


tusi_
addikt

Frankon idejosz flamelni egy AMD-s topikba? Es mar megint a RT? Masik topikban mar leoltottak ezzel kapcsolatban, most itt probalsz szerencset?
Menjek at az NV- szekcioba es kerdezzek ra, hogy a 600€-s 6800 hogyhogy felmossa a padlot a 700€-s 3070Ti vel?
Ez a topik arra - lenne - valo, hogy tapasztalatok osszunk meg AMD-s fronton. Kutyat nem erdekli itt a szutyok tularazott, szetegos NV.

eat, sleep, play, replay

(#20711) PuMbA válasza tusi_ (#20710) üzenetére


PuMbA
titán

Ki flame-el, mikor eddig teljesen jól megvoltam itt? Fanboy-okkal nem tudok mit kezdeni, akik nem bírják az igazságot. Én itt semmiféle flame-et nem csinálok, csak az igazságot írom le. Elismertem, amikor arról volt szó, hogy a 6700XT sokkal jobb raszter-ban, mint a 3060. Ha ez nektek szúrja a szemeteket, akkor ti csináljátok a flame-et. Például ez a hozzászólásod pont egy flame, mert személyeskedsz és nem a tényekről beszélsz. Sajnálom, hogy az ilyen emberek rontják el a topikot, mint te, mert a többiekkel itt jól kijöttem és jót beszélgettünk. Na viszlát, örülj magadnak.

[ Szerkesztve ]

(#20712) tusi_ válasza PuMbA (#20711) üzenetére


tusi_
addikt

Szemelyeskedtem?? Amennyiben?

Ilyen emberek? Milyenek? Ezt ki is fejted?? Mert EZ a szemelyeskedes!!

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#20713) belaazallat válasza RetepNyaraB (#20704) üzenetére


belaazallat
addikt

Win-t indítsd el csökkentett módban, úgy próbálj meg egy driver reinstall-t

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#20714) Mclovin válasza RetepNyaraB (#20704) üzenetére


Mclovin
senior tag

Ha dual BIOS a kártyád, akkor pattintsd át a másikra. Nekem is volt egy ilyen eset, ez megoldotta. Újraraktam a drivert, utána működött mindkét állásban.

(#20715) Zamma válasza RetepNyaraB (#20704) üzenetére


Zamma
őstag

Bootnál Safe mode volt már?
Van ott egy olyan hogy legutóbbi működő konfig visszaállítása vagy valami hasonló - ha jól emkékszem...

(#20716) adr0001 válasza PuMbA (#20707) üzenetére


adr0001
tag

Nem igazán érted amit írok. Nem, soha nem fogja beérni a 3060-odat egy 6600XT. Hiszen, FSR balanced-et emlegettem. Nincs az az isten, OK? A helyzetet vázoltam, hogy high textúrákkal nem hogy a közelében nincs, de még a kanyarban sem. Hovatovább inkáb RT off, sőt, radikális nem az RT-re, mert nincs a beállításoknak olyan kombinációja hogy használható legyen, és mert ki akar 25-30 FPS-re lassuló akciót nézni, FSR Ultra Perf mellett is? Medium textúrákkal az a 10% difi környéke pedig megvan, nyilván picit több, de a 60-70% (ha jobban tetszik, 3060 osztva kettővel fps) felejtős. Egyébként valószínűleg a kutya nem tesztelte így, mert az RT ultra preset egyből maxra teszi a textúrákat. Konklúzió: 6600 nem ajánlott CP2077 RT-hez.

Fun fact: Már nekem is megremegett a kezem a hét elején, nem tudtam dönteni hogy 3080-t vagy 6800XT-t rendeljek, csak ezért az 1 játékért. Ehhez képest akkora a javulást ért el egy kósza klikk, hogy játékélményben/minőségben ha úgy tetszik alulról karcolva felnőtt egy 3060-hoz, és egyelőre nem érzek kényszert a váltásra.

"A tárgyalt játék estében mind a 3050, mind a 3060 kb. annyira nevezhető "Ray-Tracing GPU"-nak, mint a 6600."

Másképp mondom, 3090Ti alatt nincs natív 1080p/60 CP-ban. Az említett kártyák meg a ray-tracing-hez úgy viszonyulnak mint az FX5200 a DX9-hez. Az RTX alsóház nagy előnye a jól megtámogatott out-of-the-box DLSS volt. Egészen idáig. LOL

"If you think [***]* was a Grade A asshole liar, wait 'til you get gaslit by a mainframe"

(#20717) RetepNyaraB válasza belaazallat (#20713) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Na ez remek ötlet, nem jutott eszembe. Köszi!
Persze most fene emlékszik hogy is megy ez, de majd rákeresek :R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#20718) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Én egyelőre nem értem ezt az egész Ray tracing lovagolást, bár eddig csupán a Metro EE-t próbáltam (figyelmeztetés ellenére a RT verziót).

Ordenálé bazárian nézett ki. Mintha az egész felújított verziót a gagyi RT effekteknek rendelnék alá, tönkrecseszve a játék álltalános látványvilágát és az abból fakadó hangulátát. Aztán az is lehet, hogy csak simán rusnya a játék és az RT sem vitte el jó irányba (RT mentes verziót nem próbáltam még belőle).

Van olyan játék, ahol a RT úgy ad hozzá a látványvilághoz, hogy nem a figyelem középpontjában akar lenni?

(#20719) weri válasza joysefke (#20718) üzenetére


weri
senior tag

Én akárhány RT bekapcsolást láttam csak 1 dolgot vettem észre ami jelentős volt azaz FPS :d Mert hogy kb. alig van valami változás miatta az is biztos xd
Sztem a kemény kampányolása a zöldeknek, bele égette az agyába sok embernek hogy ez kell és ezért vegyék az új kártyákat minden évben xd
Annyi értelme van ennek mint a physx-nek vagy a depth of field-nek :DDD

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#20720) joysefke válasza weri (#20719) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Hát akkor próbáld ki a Metro EE-t, mert ott még bazári is lesz a látvány.

A jelenlegi genrációval elértünk oda, hogy közép kategóriában viszonylag nagy felbontás (1440p) részletes textúrák mellett vállalható kompromisszumokkal bőven 60 FPS feletti, lag és tearing mentes a játék.

Miért akarná valaki ezt a jóságot félredobni, lebutítani a felbontást, grafikát, FPS-t mindent csak hogy pár félig átgondolt RT effektet a közép kat kártyáján a képernyőre varázsoljon?

Anno mint amikor be**tamp a 970-et (Hairworks, Physics meg minden félig sűlt feature, 3.5GB) aztán bekapcsoltam a hairworksot 5 percre Witcher 3 ban meg Tomb Raiderben, az legalább látványos volt, (mert a mocskos éppen a mocsárból előugrott karakterek haja szálanként lengett a szélben) de a high end kártyám sem bírta, ezért 5 perc után kikapcsoltam. Sem igazán jól nem nézett ki, sem jól nem futott és a látványba sem illettek bele azok az effectek.

[ Szerkesztve ]

(#20721) belaazallat válasza RetepNyaraB (#20717) üzenetére


belaazallat
addikt

Vagy többször megszakítod a win indítást és magától elindul a hibajavítási folyamat, ahol ki lehet választani a csökkentett módot, vagy winből elindítod, de ez utóbbi nem játszik mert nincs kép.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#20722) Kolbi_30 válasza joysefke (#20720) üzenetére


Kolbi_30
őstag

En sem latom ertelmet jelenleg...annyit nem ad hozzá semmihez, hogy megérje. De persze valahogy be kell vezetni, ezzel sincsen semmi baj. A zold fanatikusok meg orulhetnek neki, hogy nekik valamivel jobban fut egy effect aminek jelenleg semmi haszna sincs.Ez kb az a szint mint amikor agyonveri kettehugyozza, stb aztan plusz 400 ezer forintert ver 4 fpst csucs a csucsra..

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#20723) PuMbA válasza Kolbi_30 (#20722) üzenetére


PuMbA
titán

[link] Tényleg semmi haszna nincs, csak raszterben teljesen rosszak a fény / árnyék hatások :D Középen a légkondi alja miért világít, mint a karácsonyfa RT nélkül? A jobb oldali pad fölött hogy világít át a betonon a középen lévő fény? ...hihetetlen hogy emberek képesek úgy véleményt alkotni valamiről, hogy fingjuk sincs hozzá és nem próbálták ki tüzetesen. Egy játékban látták 2 percre és már el van könyvelve, hogy szar. A PH tényleg kezd lecsúszni óvoda szintre. A felnőttes gondolkodásnak a legtöbb emberből hiányzik.

[ Szerkesztve ]

(#20724) RetepNyaraB válasza belaazallat (#20721) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Azt olvastam f8 a spéci menübe lép, ha a post után, a win előtt sikerül megnyomni. Majd kipróbálom ha a köhögő lányom plusz Bogyó&Babócát sikerül lerázni kicsit :))

Joseyfke a Metro EE tényleg rusnya (és egy viszonylag érdektelen cső fps, nekem az első kettő sokkal jobban tetszett, bár ugyanez a kaptafa). A cp2077 viszont más szintre kerül rt mellett. Sajnos a gépigénye is :DD

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#20725) tusi_ válasza adr0001 (#20716) üzenetére


tusi_
addikt

Melyik 3060-rol beszelunk? Mert kozben mar 2 van. Nvidia a tipikus modon - 4080 16/12 Gb - jol megvezette a felhasznalokat es piacra dobott egy kiherelt 8Gb-s 3060-t, ami vagy 15-20% -al lassabb, mint az elozo, ami eleve nem volt a sebesseg szinonimaja.

[link]

Ez az egesz RT tema csak az NV sek fejeben el. Nezd meg az uj Callistos jatekot. Van egy 2500€-s kartyad, bekcspcsolod az RT-t es nincs 60 FPS-ed :F
Ugyanez Marvel´s MS alatt is. Ezert nagyon erdemes bekapcsolni. En inkabb nezem a GI-t de laza 100 FPS-el, minthogy lassak vmi effektet par masodpercig 50 FPS-el.

Aki akarja, elvezzen az RT-re, de ezt ne nevezzuk mar selling pointnak. NV marketingben elmegy, aki akar doljon be ennek, de ne probaljuk mar ramelegiteni mindenkire.

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#20726) SirRasor válasza PuMbA (#20711) üzenetére


SirRasor
őstag

"Na viszlát, örülj magadnak." - ezt lopom :D

RetepNyaraB köszi az infót, akkor ezen a héten inkább mellőzöm a Hydrázást. Sikerült csökkentett módban újrarakni a drivert, vagy reinstall lett belőle?
Totál együttérzek, itt is terjed a pestis :D Jobbulást neki :) Akkor gondolom Te is betéve tudod az összes hasonszőrű mese zenéjét/szövegét :DDD

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#20727) tusi_ válasza joysefke (#20718) üzenetére


tusi_
addikt

:R
Parszor en is emlitettem pont ezt a gamet, mint RT antidemo
Nalam CP2077 ugyanez. Meg akarjak mutatni, mit tud a RT, de talan atestek a lo tuloldalara.
Eltulzott, unrealisztikus formedveny.

Van par jatekom meg, amiben van RT, de sosem kapcsolom be. 1.5 evig eszre sem vettem, hogy az elso 6800-m gyari hibas, azonnal kifagyott, ha bekapcsoltam a RT-t. Ha ScomComputer nem linkeli be anno az EzBenchet, nem is vettem volna eszre, hogy DOA a kartyam. :)

eat, sleep, play, replay

(#20728) PuMbA válasza SirRasor (#20726) üzenetére


PuMbA
titán

Most tisztulnia kell az agyamnak, mert készen vagyok. Mindenki tudja, hogy az RT a jövő, az AMD is, a Callisto Protocol-t épp ő "szponzorálta", kegyetlen jó lett ott is, illetve készül az Ubisoft új Snowdrop motorja RT-vel az AMD közbenjárásával, aztán itt megy a tagadás, hogy nem selling point. Szar, unrealisztikus. Mikor pont, hogy a raszter unrealisztikus az orbitális fény-árnyék hibával. Majd visszatérek talán egyszer, 5 év múlva, ha már RT lesz mindenhol és eltűnnek ezek a nyafogások :D

[ Szerkesztve ]

(#20729) SirRasor válasza PuMbA (#20728) üzenetére


SirRasor
őstag

Nehéz elfogadni, hogy az így is csillióba kerülő kártyán rosszul megy az RT :D
Egyszerűbb azt mondani, hogy akkor "nem érdekel" meg "hülyeség". Ne foglalkozz vele; általános emberi tulajdonság.
Amúgy nyilván majd 2 generáció múlva fog ez olyan szinten állni, mint mondjuk régen az AntiAliasing, hogy ne felezze az FPS-t, hanem csak 5-10%-os esést eredményezzen. Vagy uram-bocsá valami spec hardveres megoldás miatt egyáltalán ne legyen FPS esés :U

tusi_ ne bántsd a 45 FPS-lockomat :D Amúgy kipróbáltam és pár játékban tényleg darabos lett valamitől a 45 FPS lock és csak 60 a folyamatos. Ha natívban támogatja a játék a custom FPS-t, akkor az is folyamatos pl: Far Cry.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#20730) tusi_


tusi_
addikt

Hogy mi a jovo, azt bizzuk ra a jovore, majd O megmondja.

Par eve azt mondtak, hogy a 3d filmezes a jovo es ma mar egy TV-t nem adnak el 3d tudassal.
Azt is mondtak par eve, hogy a VR ki fogja szoritani a sima monitorokat es meg a nagymamak is VR-t fognak hasznalni fozeskor.
Kb halott a piac...

Az RT a jovo?? Talan igen?? Az RT a jelen? NEEEM. Ha csak nem 50 Fps-el akarunk jatszani egy 2500€s kartyan.

eat, sleep, play, replay

(#20731) PuMbA válasza SirRasor (#20729) üzenetére


PuMbA
titán

Pontosan :R Én sem azt állítom, hogy az RT-t mindenkinek használnia kell jelen állapotában, például az itt említett sebesség gondok miatt :) De az az állítás, hogy az RT unrealisztikus és nincs semmi értelme, mikor ott a bizonyíték, amit belinkeltem, hogy jóval realisztikusabb az már a valóság tagadása.

tusi_: A sebességtől én eltekintve írom a dolgokat, úgy ámblokk az RT-ről beszélek általánosan, AMD és NVIDIA-tól függetlenül. Az 50 fps-sel nekem nincs gondom egyébként, inkább legyen az árnyékok és fények helyesek, minthogy 100fps-sel nézzem a helyteleneket. De ez egyéni dolog. A jövőben a sebesség gondok meg lesznek szűntetve.

[ Szerkesztve ]

(#20732) PuMbA válasza tusi_ (#20730) üzenetére


PuMbA
titán

Értékelem a nyitottságod. Igen, a jövőt nehéz megjósolni, de jelenleg az RT-ről csak pozitív fejlemények vannak és semmiféle esés nem látszik, mint a 3D és a VR esetén. Mindhárom gyártó, AMD, NVIDIA és Intel is erőteljesen fejleszti az RT hardverét, a játékmotorok folyamatosan bővülnek RT támogatással, tehát jelenleg nem látszik semmiféle baljós árny :)

"Ez mind izles kerdese"

Pont ez a lényeg, hogy én nem ízlésről beszélek :) Erre elkezdem kapni a szubjektív véleményeket, mikor az engem nem izgat. Az, hogy az RT realisztikusabb vagy nem, az nem ízlés kérdése, mert a valóság a rendelkezésünkre áll és ha egy játékban nem olyanok az árnyékok / fények az egy egzakt dolog. Az ízlésről én pont nem vitatkozok, mert mindenkiét tiszteletbe tartom. Ezért teljesen szakmai a témám, mert nem ízlésekről akarok beszélgetni, hanem az RT-ről, mint technikáról.

[ Szerkesztve ]

(#20733) tusi_ válasza PuMbA (#20731) üzenetére


tusi_
addikt

Nezd. Most vesszunk ossze azon, hogy a szoke, vagy a fekete haju nok a szebbek?
Hogy a Merci, vagy a BMW a szebb.

Ez mind izles kerdese. Ha tetszene a RT-mar vettem volna egy NV kartyat.
De NEKEM nem ad semmit az elmenyhez. Ha jatszom meg foleg nem, mert nem veszem eszre, masra figyelek.
Es ezen nem valtoztat semmifele agymosas, se itt, se NV-tol.

Es hagyjuk is ezt a temat itt kerlek, ez szakmai kene legyen. :R

eat, sleep, play, replay

(#20734) PuMbA válasza tusi_ (#20733) üzenetére


PuMbA
titán

Szóval én szeretnék itt maradni, de nem ízlésről szeretnék beszélgetni, se nem RT sebességről (csak ha nagyon oda nem illőt, azaz tapasztalataimmal ellenkezőt olvasok), hanem magáról az RT-ről, mint izgalmas technológiáról, ami egyértelműen realisztikusabb, ha jól implementálják és erre van jó pár példa már ma is. Van ellenpélda is, de szerencsére azok már régi, kezdeti próbálkozások és már kezdenek kikponi (Metro Exodus, Cyberpunk-ban egyes tükröződések, amiket egyébként ki lehet külön kapcsolni)

[ Szerkesztve ]

(#20735) tusi_ válasza PuMbA (#20732) üzenetére


tusi_
addikt

Az RT mint technika az okay, nem csak jatekokban, hanem fenykepeken, sot filmekben is hasznaljak. Ha nem tudnak delrol suto napot kivarni a forgatason, akkor megoldjak CGI-vel.

Nem a RT letjogosultsagat vitatom, hanem a jelenlegi megvalositasat.
Jelenleg meg nem tartunk ott, hogy termeszetesnek tunjon.
Szamomra a RT tulzo, a kevesebb talan tobb lenne.
Igy akarjak eladni a technikat hogy toljak az arcodba, hogy
"dikkman ez a RT, ugye hogy csillog-villog?"

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#20736) tusi_ válasza PuMbA (#20734) üzenetére


tusi_
addikt

Mi kozom van hozza, hogy Te itt maradsz-e vagy sem? :D
Nem vagyok sem tulaj, sem admin.

En csak a topikot szeretnem olvasni anlekul, hogy vki idejonne es az NV folenyet bizonygatni, minthacsak vmi f@sz meregetes lenne az egesz :)

De tolem csinalsz amit akarsz, max nem jovok ide sem tobbet, holott amd kartyam van (es lesz is mindig)

eat, sleep, play, replay

(#20737) Kolbi_30 válasza tusi_ (#20736) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Biza. Kutyat nem erdei ki jar ide vagy nem...RT jo lenne de nem igy. Annyit nem ad az elmenyhez mint amennyibe kerul. Ha egy jatek szar, rakhatnak bele barmit szar lesz azzal is. A hajrworks sem hianyzott nekem a witcher 3 bol. Pedig on/off vigigjatszottam parszor..RTnek kell meg vagy 4 ev mire ertekelheto lesz, aztan vagy el addig vagy nem.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#20738) PuMbA válasza Kolbi_30 (#20737) üzenetére


PuMbA
titán

Én azt gondolom, hogy ha az RT a jelenben nem járna sebesség veszteséggel, akkor a nagy többség RT-zne :) Ezért fontos technológia szerintem, még ha ma nem is látszik, mert nagyon sokakat csak ez az egy dolog tántorít el tőle. Na de most már én is meguntam az RT-t. Kibeszéltük velősen, majd visszatérünk rá pár hónap múlva.

[ Szerkesztve ]

(#20739) tusi_ válasza Kolbi_30 (#20737) üzenetére


tusi_
addikt

Nemreg jatszottam vegig a Life is strange szeriat es imadtam. A 3 - true colors asszem - mar azert jol is nez ki, de az 1-2 az nagyon oreg mar es megis elveztem, mert jo a jatek. (na jo, inkabb az egy ami nagyon jo, 2 mar annyira nem, de ez megint izles kerdese)

Jo jatek az jo mindenfele flikk-flakk nelkul :)

eat, sleep, play, replay

(#20740) palfitom


palfitom
félisten

Urak,
Kérlek ITT hagyjátok abba ezt az RT-vita és a jövő találgatása szálat!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#20745) RetepNyaraB válasza SirRasor (#20726) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nekem a Hydra csak gondokat csinált eddig cpu és vga vonalon is. Befejeztem vele az együttműködést. Akkor is, ha user error volt.
A csökkentett mód bevált, bár kellett valami spéci amd cleanup tool is hozzá, mert a sima uninstall 192-es hibára futott. A tool elvileg rendbehozta a registryt is. Legfrissebb Adrenalin felpattant, persze monitor kalibrálást is újra kellett tölteni (nem értettem miért olyan ótvar a kép, mint amilyen).

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#20746) Czimby


Czimby
addikt

Üdv az uraknak, csatlakozom egy 6650Xt-vel.

Még csak tesztelgetem, este már játszanék is rajta.
Viszont 3D Mark TimeSpyban kicsit alul teljesít, és a GPU terhelés is visszább esik 99%-ról párszor 80-85-re, meg akadt amikor 60 körülire is.

Kikapcsoltam az iChillt így javult a helyzet jóval több pontot is kapott már csak kicsit van elmaradva az elvárt értéktől. 9300pont körül kellene hozzon, 8900-at tud. 1080p

Egyébként egy MSI 6650XT Mech 2X Alzából.
Ami még feltűnt, hogy a GPU hő nem éri el a 60-at, a GPU leágazási kb 72 terhelve.
A ventik viszont 2300RPM-en süvítenek.

Mit tehetnék, hogy hozza a kellő eredményt?
A venti szabályozás ezeken ilyen?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#20747) SirRasor válasza Czimby (#20746) üzenetére


SirRasor
őstag

Mit tehetnék, hogy hozza a kellő eredményt?
Lelhet CPU limites, amit alátámaszt, hogy nem mindig megy maxon.

A venti szabályozás ezeken ilyen?
Adrenaline-ban állíts saját venti-görbét. Volt Mech2-es hűtőm, valami halál. Ott max 30% RPM-re állítottam és úgy volt még elviselhető. Persze úgy megy majd megfőtt :DDD
Tehát fan stop az jó, utána meg ~20-25% körülről indítottam a ventit majd 80 fokhoz húztam a 30%-ot.
Ha túl meleg volna és kevés a kártya ereje, akkor nincs mit tenni, feljebb kell nyomni a ventiket.
Ha van elég teljesítmény éppen, akkor állíthatsz fogyasztáslimitet neki.

ÉS/VAGY (ezzel kellett volna kezdenem) kezdd el alulfeszelni, mert az mind ajándék, amit bír. Hűvösebb lesz és emiatt a ventik se fognak annyira menni.
Mondjuk 25 mv-onként indulj el lefelé. Ha fagy, akkor vissza és mondjuk +-10 mv-ig stabillá lehet tenni.
(ne az én értékeimet nézd, mert ez 6700 XT)

Jaj nem karikáztam be, de "Egyedi" hangolást válaszd, mert akkor tudod állítgatni az értékeket. Fölötte van nemsokkal a profil mentése és betöltése. Ha elfagy, visszaáll alapra magától (ami amúgy jó), de kezdheted elölről az egészet. Tehát ha van egy tutistabil, azt érdemes elmenteni.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#20748) Czimby válasza SirRasor (#20747) üzenetére


Czimby
addikt

Köszönöm a gyors választ!

Elvileg pont elég hozzá a CPU(Ryzen 7 2700) legalábbis bottleneck kalkulátor szerint.

A feszültség csökkentéstől nem lehet baja ha úgy csinálom mint írtad?
Mekkora hőmérsékletig szabad elmenni a GPU-nak és a GPU elágazásinak?


Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#20749) bobalazs válasza Czimby (#20746) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Meg az energiasémát is kapcsold fel teljesítménycentrikusra.

(#20750) SirRasor válasza Czimby (#20748) üzenetére


SirRasor
őstag

Bottleneck kalkulátor kis túlzással nem valami hasznos...

Nem lehet baja, ez 100%. Ha növelnéd, abból már lehetne :D
papírforma szerint? GPU 80, elágazás 105. Megjegyzem, hogy utóbbival nem értek egyet.
Én azért szeretem 75 alatt tartani a CPU/GPU párost és elágazás se megy 85 fölé.

bobalazs a windows energiaséma gazdálkodásra gondol. Mondjuk nálam pont nem csinál semmit: Ryzen balanced-en áll. Hogy mennyit számít, hogy azon belül a CPU erő maxon 100% és minimumon is ne 99 hanem 100% legyen, az szerintem marginális. Én 0%-ra állítottam a minimumot, mert többet nyerek hőben.
Aztán ment az All core OC fix v-al, azaz semmit se ér se a 0 se a 100%, mert mindig 100%-on megy, BIOS szinten ;]

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.