Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21151) apollo12 válasza Bossp (#21149) üzenetére


apollo12
veterán

nálam 1.1 volton 2580mhz stabil azt sima 6900xt :)

(#21152) Bossp válasza apollo12 (#21151) üzenetére


Bossp
addikt

Nálam 1.1-en 2625. 1.125 és 1.5 esetén is 2675-nél volt stabil :D 1.2- nél bírja a 2800-at is.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#21153) spleenszuru válasza fiATHaLON (#21148) üzenetére


spleenszuru
őstag

Jó hozzájuk, jelenleg a 6900 XT-men is AB-t használok, mivel a Radeon szoftvere elfelejti, pl. az egyedi venti görbédet, vagy OC-dat... :D

Ez előtti AMD kártyámmal is azt használtam.

Malaka!

(#21154) Zamma válasza emvy (#21145) üzenetére


Zamma
őstag

Mi a nevetséges? Amit írtam, vagy az AMD supportja?

(#21155) emvy válasza Zamma (#21154) üzenetére


emvy
nagyúr

B

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#21156) Aljasvip válasza PuMbA (#21147) üzenetére


Aljasvip
senior tag

*Mindhárom.
Ne felejtsük ki az Intelt sem a buliból, akinek sikerült egy olyan belépő VGA generációt letenni az asztalra, ahol gondok vannak a csak DX9-es játékokkal. És még ki tudja mennyi más helyen amiről még nem tudunk...

Én amúgy élnék a gyanúval, hogy a gugli' se vitte túlzásba a hiba okának felderítését.

(#21157) emvy válasza Aljasvip (#21156) üzenetére


emvy
nagyúr

Ez nem lehet a Google sara. Felhasznaloi programok semmilyen korulmenyek kozott nem okozhatnak driver crash-t, ha a driver rendesen meg van csinalva. Minden esetben, amikor egy user mode program rendszerhibat okoz, az a rendszer problemajabol adodik.

while (!sleep) sheep++;

(#21158) PuMbA válasza Aljasvip (#21156) üzenetére


PuMbA
titán

Intellel eddig nincs bajom. Látszik, hogy nagyon akarnak és folyamatosan fejlődnek. Az AMD-vel ellentétben az első generációban már pariban voltak az NVIDIA RT teljesítményével. XeSS szintén jó, nem egy megúszós FSR 1.0 szint. A lagymatag, "ráérünk még arra" AMD-hez képest látszik bennük a tűz.

DX9-es játékokkal nem játszok, a DX12 / Vulkanosok viszont jól mennek, bár még csak bugokkal. Jövőre jön a Battlemage architektúra. Várós, ha addig a drivert is folyamatosan kalapálják.

[ Szerkesztve ]

(#21159) spleenszuru


spleenszuru
őstag

Sziasztok!

Sajnos a Devil Ulti 6900 XT-m coil whine-os. Tudtok valami bombabiztos undervolting guidet?
(Soha nem csináltam még videokártya UV-t).

FPS korlátozást már teszteltem, csökkenti/nincs is, de kb. csak a monitorom Hz száma határán, ami jelenleg 75. Nos, nem 75 FPS-re vettem ezt a kártyát, főleg, hogy 144 Hz monitort veszek később.
120-140 körüli FPS számon már azért lehet hallani, szóval valamit lépnék ellene.

Tudva és látva, mennyi kártyát érint ez a CW téma, is nagyon elszomorít ez a dolog, főleg miután majdnem 400 ezret kiad érte az ember. :(

Köszi előre is.

Malaka!

(#21160) trek81 válasza spleenszuru (#21159) üzenetére


trek81
senior tag

mindegyik szinte az ha vsync off,,,,3ból 3db nálam ---még a giga is cicergett kicsit

Üdv

(#21161) RetepNyaraB válasza trek81 (#21160) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Haha, gigánál ez legyen a legkisebb baj ;]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#21162) joysefke válasza PuMbA (#21158) üzenetére


joysefke
veterán

Esetleg vegyél egyet abból a csodából. Első kézből tudnál beszámolni róla, hogy milyen szépen feljődik a driver. ;]

(#21163) bisiz


bisiz
tag

Nekem a referencia 6900XT 2514mhz-et ír max frekvenciának. most 1.1V-on van. Mehet lejjebb is ez szerintetek?

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#21164) trek81 válasza RetepNyaraB (#21161) üzenetére


trek81
senior tag

2évig ment hiba nélkül
melegedés nélkül,
jót fogtam ki ,szépen volt padozva és mai napig megy a másik emberkénél

Üdv

(#21165) PuMbA válasza joysefke (#21162) üzenetére


PuMbA
titán

Intel Arc A770 vs Triple-A Gaming

Szerencsére mások megteszik helyettem ezt, én pedig szépen tudom követni a fejlődést :)

[ Szerkesztve ]

(#21166) joysefke válasza PuMbA (#21165) üzenetére


joysefke
veterán

Van honnan fejlődni.

Technológiai szinten amit kihoztak egy 406mm^2-es chip +256bites mem busz kombóból az a konkurenciához mérten rendkívül gyenge. A GTX 3070 GPU-ja kisebb, a 6700XT GPU-ja pedig lényegesen kisebb miközben még vékonyabb busszal is szerelték...

Felhasználóként pedig kétséges hogy ki akarna béta teszter lenni...

[ Szerkesztve ]

(#21167) PuMbA válasza joysefke (#21166) üzenetére


PuMbA
titán

Így van, ezért várós a következő architektúra. Ez az architektúra arra jó, hogy bemutassák, hogy képesek egyáltalán egy 3060 vagy 6600XT-nél gyorsabb GPU-t készíteni AAA címekben a modernebb grafikai technológiákat is használva, azaz RT és DLSS/ FSR. Ezt mind megugrották és ez a lényeg, mert mind az AMD, mint az NVIDIA erre a kategóriára tojik, szóval itt kell nagyon erősnek lennie az Intelnek.

[ Szerkesztve ]

(#21168) PuMbA válasza PuMbA (#21167) üzenetére


PuMbA
titán

Tojik alatt azt értem, hogy jelenleg úgy néz ki, hogy se a 6600XT, se a 3060 nem lesz leváltva. Lesznek rosszabb meg jobb VGA-k, de a jobb VGA-k ára meg magas lesz.

[ Szerkesztve ]

(#21169) Bib válasza RetepNyaraB (#21161) üzenetére


Bib
őstag

Miért olyan rosszak?

(#21170) Bossp válasza PuMbA (#21158) üzenetére


Bossp
addikt

Lagymatag azt jelentené hogy ők próbálnak újítani? :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#21171) PuMbA válasza Bossp (#21170) üzenetére


PuMbA
titán

Én úgy látom, hogy az AMD főleg követő, kevésbé újító. Ezért cseréltem le az AMD VGA-m év elején NVIDIA-ra sok-sok év után. NVIDIA kijött az RT-vel, AMD 1 generáció múlva követte. NVIDIA kijött a DLSS-sel, az AMD 1 generációval utána az FSR-rel. NV kijött a képkocka beszúrós DLSS 3-mal, jövő évben az AMD is kijön ugyanezzel, FSR 3 néven. Csak reménykedek, hogy valamiben az AMD végre első lesz, mert az nagyon jót tenne a 10-90%-os brutál NVIDIA előnynek :)

[ Szerkesztve ]

(#21172) RetepNyaraB válasza Bib (#21169) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Mondjuk úgy, hogy felhasználók visszajelzései alapján elég sok probléma volt velük, főleg venti és cicergés vonalon.

Lehet, hogy ez már mind a múlt (vagy a többi gyártó idomult idő közben); pusztán egy rosszindulatú megjegyzés volt részemről. No offense :N

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#21173) DroiDMester válasza RetepNyaraB (#21172) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

nekem sincs jó tapasztalatom a giga VGA-kal, szóval nem mondasz hülyeséget!

és ez mind nV mind AMD kártyáknál így van! :K

(#21174) Bib válasza RetepNyaraB (#21172) üzenetére


Bib
őstag

Ja gondoltam, mert amióta itt olvasom a topikot, mindenki szidja de szerintem csak nekem van. :) Én meg elégedett vagyok, hogy szerintem a 7900xt-m is Giga lesz.

(#21175) Zamma válasza spleenszuru (#21159) üzenetére


Zamma
őstag

Sajnos a coil whine magasabb fps-en egyre hangosabb. Ha a 75 fps feletti dolgot csupán undervolttal oldanád meg, attól tartok nem jársz sikerrel...
Pontosabban ez inkább fps és nem voltfüggő, mármint a cirippelés - tudtommal.
2 opciót ajánlok - majd az okosok kijavítanak ha van még más is... illetve egy szökőutat:
0. a garanciára/jótállásra hivatkozva visszacsere (alzával jó a tapasztalat, elvétve magyar kiskerek némelyike is együttműködő). Ne lepődj meg ha mégsem, mert azt állítják hogy a használatot nem korlátozó dologról beszélünk, így az nem nem hiba.
1. hallótávon kívülre helyezed a gépet / elbarikádozod / dobozolod
2. megbarátkozol a 75 fps-el
Tudom egyik sem kompromisszummentes...
Ha mégis undervollttal próbálkoznál javaslom az Adreanalin-os direkt erre a célra Performance/Tuning alatt kiválasztható Undervolting opciót. Ha az nem hoz sikert akkor még lehet attól lejjebb is nyomni a voltot, de nem hiszem hogy az lesz az üdvös számodra...

(#21176) Bib válasza DroiDMester (#21173) üzenetére


Bib
őstag

Ja igen te is itt vagy :DD

(#21177) Zamma válasza DroiDMester (#21173) üzenetére


Zamma
őstag

Mester úr, kérem! :B
Nézz már rá légyszíves sallangos munkásságomra és véleményezd, külön neked címezve föntebb itt található: #21035
Nem szeretném több wattal meghajtani a kis 6600-at, így is megjött a hangja eléggé a cájgnak! :U
Köszi! :R

(#21178) DroiDMester válasza Zamma (#21177) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

néztem, mikor belinkelted!

sz.tem teljesen rendben van! amég 90.fok alatt vagy nem kell izgulnod! Szóval ha zavar a hangja még lejebb veheted kicsit a ventik fordulatát! :)

(#21179) Zamma válasza DroiDMester (#21178) üzenetére


Zamma
őstag

Kösziiiiii! :R

(#21180) Vigneau válasza Zamma (#21175) üzenetére


Vigneau
félisten

Ebből a szempontból valóban tiszta haszon, hogy csak 60Hz-es a monitorom. Hírből se ismerem a CW-t... :B

De legalább volt helyette házventilátor macera. :DDD

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#21181) #48613632 válasza PuMbA (#21171) üzenetére


#48613632
törölt tag

Számomra érthetetlen módon a 3060Ti, 3070 és 3070Ti kártyáik egyaránt 8GB rammal kerülnek piacra, ami minden, csak nem időtálló. Én 2022-ben nem vennék már 8GB karit, kizárólag akkor, ha nem gamingre kellene. Vagy ha évente cserélem.

De már az RX580-am is 8GB-vel volt szerelve, pedig azt több, mint 5 éves ... És ez szerintem fontosabb, mint hogy ki vezette be elsőként a DLSS-t.

Tavasszal, azzal az RX580-nal én még játszottam. Emlékszem, mikor vettem, jó sokat agyaltam, hogy 4GB vagy 8GB verzió legyen, és bár akkor még nem kellett a 8GB, mégis azt vettem meg.

De abban is biztos vagyok, hogy a 4GB verziót már jóval előtte lecseréltem volna.

(#21182) flexxx2 válasza bisiz (#21134) üzenetére


flexxx2
őstag

Most én is szívtam, igaz 5700xt-vel, egy win update miatt. Be volt kapcsolva az "above 4g decoder" a biosban a resizable bar miatt, de emiatt a fos miatt nem ment fel egy update, és bootnál kiírta mindig, hogy telepítés, volt amikor restartolt is mígnem áramtalanítottam. Ez egy feature update 22H2 volt. Az above 4g disabled után (pcie alatt van) szépen felment az update.
Nézd meg hátha neked is ez kavar be.
Ez a resizable bar így csak egy szívás, van valakinek erről tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#21183) Bossp válasza Zamma (#21175) üzenetére


Bossp
addikt

Alacsonyabb feszen kissebb a cw ugyan azom fps mellett. De el nem múlik nálam 1V-nál sem. Én nem hiszem el hogy van amelyik nem csinálja :D gariban ezt nem cserélik.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#21184) FireKeeper válasza Bossp (#21183) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

én olyan kártyánál tudom elképzelni, hogy egyáltalán nincs, vagy kis mértékben van jelen a CW, ahol a tekercsek valamilyen thermal pad-on keresztül kapcsolódnak a hűtőbordához, ami valamennyire elnyeli a rezgéseket ami működés közben lép fel.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#21185) belaazallat válasza flexxx2 (#21182) üzenetére


belaazallat
addikt

Üdv!

22H2 fent van, Resize Bar bekapcsolva, 4G szintén. No problem. GPU 6600XT.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#21186) adr0001 válasza PuMbA (#21171) üzenetére


adr0001
tag

Sajnálatos mòdon nincs verseny, és tényleg az intelen múlik hogy legyen is érdemben. AMD kilôve, mert. Konzol, 1 év alatt 40 milliò eladott unit, 100%-0% AMD-nV arány... Az AMD ide csak apròért jár. Reszelget valamit azt csá.

"If you think [***]* was a Grade A asshole liar, wait 'til you get gaslit by a mainframe"

(#21187) PuMbA válasza #48613632 (#21181) üzenetére


PuMbA
titán

Ez előtt én is értetlenül állok, kevésbé tartom jó vételnek ezeket a kártyákat :) Viszont még ma is tartják a frontot teljesítményben a 8GB ellenére, csakhogy kérdés, hogy meddig. Inkább ajánlok 6700XT-t helyettük a milyen videókártyát vegyek témában, ha épp oda tévedek.

[ Szerkesztve ]

(#21188) LLP-11Ker válasza PuMbA (#21187) üzenetére


LLP-11Ker
csendes tag

Szerintem pont ez a lényeg, amit írsz: ha ezeken a Nv kártyákon lenne 12-16GB, biztos nem lennének a felhasználók "rákényszerítve", hogy 2-3 év múlva új kártyát vegyenek.

Jók a NV kártyák, de végül még sem tartósak 5-8 éven keresztül és ugye nem a sebesség miatt, így örömmel veszed a következőt, mert nem a sebességgel van baj,hanem a játék gyártók béna fejlesztői miatt, akik nem optimalizálják a játékokat és felhasználnak sok sok memóriát.
Ki van ez találva 😃

(#21189) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

A sapphire instant garvesztes bontás után?

Gondolkodom, hogy szét kéne szedni a EE-t, padozni, pasztázni.. Bár így is élhető nekem, de azért valszeg sokat javulna.

köszi :)

Véleményem szubjektív...

(#21190) Zamma


Zamma
őstag

Nevezzük úgy hogy a sértetlen matrica a garancia alapja...

(#21191) Zamma válasza Vigneau (#21180) üzenetére


Zamma
őstag

:DDD
Na azért a deshroud sem volt éppen kutyakasza...
(k=f)
Sz@r szalagcím:
December: Vigneau és a ventillátorok :DDD
Apropó nincs 2 Scythe eladó ventid? :U :))

[ Szerkesztve ]

(#21192) Vigneau válasza Zamma (#21191) üzenetére


Vigneau
félisten

Amúgy picit gondolkodok az XFX RX 6600 deshroud-on is. Bár annyira nem forszírozom, mert már nem az én gépemben van. Ott meg annyira levettem a feszültséget (1150mV --> 1075mV) és a GPU boost-ot (2639MHz --> 2150MHz), hogy jóformán fel se pörögnek a ventik Time Spy alatt és a VGA nagyjából megelégszik 75W-tal. Ennyi erővel lehetett volna gyártani az RX 6600-ból Lite verziót tápcsatlakozó nélkül. :K

Inkább az utolsó negyedévnek mondanám: Noiseblocker, Noctua és Akasa... Minden hónapra jutott egy kvartett. :B

Az attól függ, hogy komolyan gondolod és mennyiért?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#21193) Zamma válasza Vigneau (#21192) üzenetére


Zamma
őstag

A 6600-nál mekkora az fps veszteség ekkora undervoltnál? Én inkább azt csináltam hogy nyerjek számottevő fps-t feltoltam 2700-re a boostot a minimumot meg 700-ról 2400-ra, így szinte nincs semmilyen (mikro)lag, amúgy 1110 mV-on hajtom...
A VRam megy még 1700 helyett 1876-on Fast Timing-gal.
De én nem a tipikus játékokkal használom hanem emulátorral, így max. 30-33 w a fogyasztás. Az meg lópikula!
Inkább azon morfondírozok hogy még megpróbálom feljebb tornászni a frekit, hátha combosabb lesz. :D

(#21194) ScomComputer


ScomComputer
veterán

A topikba bekerült egy pár vga árral ha valakit érdekel,de ha ti tudtok,láttok valahol jöhet ODA infó...köszi ! :R
AMD kártyát mindenkinek!

(#21195) Vigneau válasza Zamma (#21193) üzenetére


Vigneau
félisten

Ekkora undervolttal tudja a 2500MHz-et is, csak akkor jobban vitte magával a változatlan gyári ventigörbe a hangzavart is. A VRAM-ot pedig nem is piszkálom már egy ideje. FPS veszteséggel sajnos nem is foglalkoztam. Nem az én gépem, oda meg nem lényeg annyira a csutkára hangolás. :B

A Nejem emulátora a YT és az Office. Csak a levedlett dolgaim Nála landolnak. Az Ő (én volt) GTX 1050 Ti-je pedig Apósomhoz kerül. Így most bukóbb a csere, de ez már csak ilyen, ha a Családra is gondol az ember.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#21196) Vigneau válasza ScomComputer (#21194) üzenetére


Vigneau
félisten

Ami meglepett a napokban, az pont a PowerColor RX 6600 XT Red Devil ára. Ha nem lenne RTX 3060 Ti-m jelenleg, akkor simán bezsákolnám. :B :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#21197) #48613632 válasza PuMbA (#21187) üzenetére


#48613632
törölt tag

4070 lesz az első, amit végre 12GB-vel szerelnek majd. Na persze a 2060-nak, meg a 3060-nak van 12GB verziója. Ez kb az a szegmens, ami biztosan nem lesz a gépben, mire kelleni fog annyi ram. Ha a 3060Ti-nak lenne ilyen verziója, komolyan elgondolkoztam volna, de így marad az AMD vonal, a 6700XT-vel.

(#21198) Zamma


Zamma
őstag

Csatlakozva ScomComputer fórumtárshoz (az általa linkelt topikba is beraktam - ugyan Nvidia moddelleket s listáz - viszont itt csak AMD modellek) a pre Jézuska hozott nektek sok-sok német akciós 6-és 7 generációs vga ajánlatot, használjátok egészséggel! :K :K :K :K :K :K :K :K :K
[link]
Csináltam egy szűrést a német piacon fellelhető vételekből. Folyamatosan frissül, nem kell semmivel hóka-mókázni, megnyitod és a legfrissebb készletet tolja, gyakorlatilag olyan mint az árukereső, csak jóval profibban... :D
Fent további szűrést tudsz megejteni: ár, slot, hossz, venti szám, stb...

[ Szerkesztve ]

(#21199) Zamma válasza Vigneau (#21196) üzenetére


Zamma
őstag

Ha én most - 1 hónap okosodás után - vennék kártyát az csak gyárilag turbózott modell lenne... (szinte mindegy milyen hangos a ventije) de a magasabb minőségi kívánalmak és igényesség miatt - a jól megvalósított borda meg alapfeltétel.
Ha kevesebb teljesítménnyel is beérném akkor meg gyakorlatilag venti fordulat mentesen mindent is megtudnék valósítani igen stabil alulfesszel...
Szerintem 2, max 3 hónap és 100 ezer alá fog beesni kint a 6700 alatti kártyák árszintje... Az új generáció lenyomja...

(#21200) flexxx2 válasza belaazallat (#21185) üzenetére


flexxx2
őstag

És a legfrissebb win 10ed van? Mert ez nem az egész 22H2 update hanem csak egy feature update volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.